İçişleri Bakanı Efkan Ala


 • Lütfen sesimizi duyun - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Lütfen sesimizi duyun20.12.2014

  GÜNDEM

  Kırmızı Şemsiye Derneği, Efkan Ala’yı Trans Kadınlara Yönelik Şiddetin Haritalanması Projesi kapsamında, bugün Ankara’da düzenlenen konferansa davet etti.
 • Manisa esnafına zorunlu kamera uygulaması - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Manisa esnafına zorunlu kamera uygulaması19.12.2014

  EKONOMİ

  Manisa Valiliği bir genelgeyle kentte bulunan tüm esnafa kamera takma zorunluluğu getirdi.Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP’li Özgür Özel, daha önce Kayseri Valiliği’nin aldığı benzer kararının mahkemeden döndüğünü hatırlattı.
 • Erdoğan Konya'da konuştu - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Erdoğan Konya'da konuştu17.12.2014

  GÜNDEM

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ”Bu ülkeyi maşalara asla teslim etmeyeceğiz.Bu ülkeyi uluslararası çevrelerin taşeronu olan ihanet şebekelerine, paralel devlet yapılanmalarına, hoca görüntüsü altındaki şaklabanlara asla teslim etmeyeceğiz” dedi.
 • Konya'da hızlı tren heyecanı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Konya'da hızlı tren heyecanı17.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mevlana'nın 741.Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Töreni için geleceği Konya'da hızlı tren hattının da açılışını yapacak.
 • Yalçın BAYER

  Türksat ne yapıyor - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Türksat ne yapıyor15.12.2014

  YAZARLAR

  TÜRKSAT ne yapıyor; kime soruyor, kime danışıyor?
 • Bakan Ala: Darbe girişimlerini bertaraf ettik - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Bakan Ala: Darbe girişimlerini bertaraf ettik14.12.2014

  GÜNDEM

  İÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, "2002’den beri önce Balyoz, Ergenekon, Sarıkız, Ayışığı bilmem bir sürü isimle bu gidişatın önünü kesmek için planlar, darbe girişimleri yaptılar.Bunları sizlerle birlikte tek yumruk olduğumuz için bertaraf ettik" dedi.
 • Suç yoksa devlet dinlemeyecek - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Suç yoksa devlet dinlemeyecek14.12.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala son yargı paketiyle dinleme faaliyetlerinin kapsamının genişlemesinden kaygı duyulmamasını istedi.Ala “Bundan sonra herhangi bir vatandaş suç işlemediği, suç işlemeye girişmediği sürece devlet kesinlikle dinlemez.Devlet dışındaki gayrikanuni olanları söylemiyorum ama devlet içinde artık böyle bir şey olamaz” dedi.
 • Güvenlik toplantısı sona erdi - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Güvenlik toplantısı sona erdi11.12.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, başkanlığında Başbakanlık Resmi Konutu'nda gerçekleştirilen Güvenlik Toplantısı yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü.
 • 'Kol kola girdin de ne oldu' - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  'Kol kola girdin de ne oldu'08.12.2014

  GÜNDEM

  İÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, "Paralel darbe teşebbüsünde bulunanlarla kol kola girdin de ne oldu? 37 ilde millet seni barajın altında bıraktı" dedi.
 • CHP'den torpil listesi iddiası - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  CHP'den torpil listesi iddiası08.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, KPSS üzerinden hükümeti eleştirdi."İş umutları binlerce gencin başka bir bahara kalıyor.Ya da bir AKP yetkilisinin bir kartvizit tavsiyesine kalıyor.İntihar eden 20 gencimizin katili, bu uygulamayı yapanlardır.Nasıl rahat uyuyorsunuz.1100 odalı değil, 5500 odalı sarayın olsa ne olur? Nasıl rahat yatabiliyorsun.20 genç kara toprakta" dedi.
 • Başkent'te 5 saatlik toplantı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başkent'te 5 saatlik toplantı07.12.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki "Çözüm Süreci Toplantısı" sona erdi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan Atina'ya ziyaret - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakan Davutoğlu'ndan Atina'ya ziyaret05.12.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Yunanistan'ın başkenti Atina'ya gitti.Yunanistan Cumhurbaşkanı'yla bir araya gelen Başbakan Davutoğlu, "Siz her şeyi değiştirirsiniz ama coğrafyayı değiştiremezseniz.İyi ki komşuyuz" ifadelerini kullanarak jest yaptı.
 • Meclis’te “güvenlik paketi” zirvesi - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Meclis’te “güvenlik paketi” zirvesi29.11.2014

  GÜNDEM

  AK PARTİ, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile kamuoyunda demokratik haklarda geri gidişe neden olduğu eleştirilerine hedef olan “güvenlik paketi” anlatması için özel bir oturum yaptı.Partinin komisyon üyeleri ve grup yöneticileri ile geçen Perşembe günü biraraya gelen Ala, savcı izni olmadan arama yetkisine, bir tek “araç içi arama”nın dahil edildiğini söyledi.Ala, Trabzon’daki bir uyuşturucu operasyonunda bu nedenle yaşadıkları sıkıntıyı da anlattı.
 • İçişleri Bakanı Ala'dan, İstanbul Valisi'ne ziyaret - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  İçişleri Bakanı Ala'dan, İstanbul Valisi'ne ziyaret25.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul Valisi Vasip Şahin'i ziyaret etti.
 • Bakan Elvan'dan servislerin kalkma tartışmasına son nokta - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Bakan Elvan'dan servislerin kalkma tartışmasına son nokta25.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, 'İç güvenlik reform paketi' ilgili, "Bu bir reform paketidir.5 bine yakın polisimizin sahada yer almasına imkan sağlayan bir reform paketidir" dedi.Kamuoyunda tartışma yaratan ‘servislerin kaldırılması’ konusunu değerlendiren Bakan Lütfi Elvan ise "Resmi kurumlara ait servislerin kaldırılması düşünülebilir ama özel kesime ait servisler kaldırılacak gibi bir şey söylemek mümkün değil.Hukuken de söz konusu değil" diye konuştu.
 • Davutoğlu'ndan CHP'ye MİT cevabı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Davutoğlu'ndan CHP'ye MİT cevabı23.11.2014

  GÜNDEM

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Erzincan’da düzenlenen 5’inci Olağan Kongresi’ne katıldı.Davutoğlu, son günlerde MİT ile ilgili konuşmalar yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, "MİT, yurt dışındaki vatandaşlarımızı kurtarabilir, CHP’yi kurtaramaz" dedi.Davutoğlu ayrıca, "Bu 7 Şubat 2012’de MİT’e yapılan komplonun devamıdır.Bunu Kılıçdaroğlu’na fısıldayanlar aynı çevreler.Biz buna izin vermeyiz" şeklinde konuştu.
 • Ödülü aldı ama geceye gitmedi - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Ödülü aldı ama geceye gitmedi22.11.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama tarafından Adalet Bakanlığı’na atanan Brooklyn Bölge Savcısı Loretta Lynch, Gülen Hareketi tarafından New York’un ünlü Plaza Oteli’nde onuruna verilen Gala Yemeği’ne son anda katılmadı.
 • Başbakan Davutoğlu, Erbil'de cuma namazı kıldı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakan Davutoğlu, Erbil'de cuma namazı kıldı21.11.2014

  DÜNYA

  Erbil'deki temaslarını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu, önce Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, ardından da IKBY Başkanı Mesud Barzani ile görüştü.Erbil'in en büyük camisine giderek cuma namazı kılan Davutoğlu'na halk yoğun ilgi gösterdi.Ancak Başbakan'ın korumaları olası bir saldırıya karşı her an teyakkuzdaydı.
 • Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak20.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bağdat'ta Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile görüştü.Davutoğlu, "Irak'ı tehdit eden yapılar Türkiye için de tehdit niteliği taşıyor" dedi.
 • CHP'li vekil o iddiaları TBMM'ye taşıdı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  CHP'li vekil o iddiaları TBMM'ye taşıdı20.11.2014

  GÜNDEM

  Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, Gezi parkı olayları sırasında polisin kullandığı toplam biber gazının 12 katını satın aldığı iddiaları, Ankara gündemine oturdu.
 • Başbakanlıktaki genel değerlendirme toplantısı sona erdi - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakanlıktaki genel değerlendirme toplantısı sona erdi19.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki genel değerlendirme toplantısı sona erdi.
 • 'Vali, 6 bin zeytinin kesiminden önce şirkete ihtar gönderdi mi?' - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  'Vali, 6 bin zeytinin kesiminden önce şirkete ihtar gönderdi mi?'19.11.2014

  GÜNDEM

  CHP'den Yırca'da bir gecede kesilen 6 bin zeytin ağacıyla ilgili kritik soru: Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, bin zeytinin kesilmesinden sonra şirkete ihtar yazısı gönderdi mi? Yasa gereği şirketin faaliyetini durdurması gerekirken neden durdurmadı?
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Milli iradeye saygı unutuldu - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Milli iradeye saygı unutuldu19.11.2014

  YAZARLAR

  İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken MHP’li Milletvekili Mehmet Günal, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya bir soru sormuş:
 • Bakan Efkan Ala'yı terleten sorular - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Bakan Efkan Ala'yı terleten sorular17.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, bakanlığının bütçesi üzerinde yapılan görüşmelerin ardından komisyon üyesi milletvekillerinin sorularını yanıtladı.Bakan Ala, yöneltilen soruların çoğunu cevapsız bırakması tartışmalara neden oldu.MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, “Sorduğumuz sorulara cevap ver.Saygı göster.Saygısız” diye tepkisini dile getirirken diğer muhalefet milletvekilleri de soruların yanıtlanmamasına tepki gösterdi.Bakan Ala ise “Siz sorunuzu sorarsınız hangisine cevap verip vermeyeceğimi ben bilirim.Saygılı olun” diye cevap verdi.
 • Soruşturmaya izin vermemiş - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Soruşturmaya izin vermemiş16.11.2014

  GÜNDEM

  9 Kasım 2011’deki Van merkezli 5.6 şiddetindeki artçı depremde yıkılarak 24 kişiye mezar olan Bayram Otel ile ilgili davada Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 1 yıl önce verdiği ‘etkili ve caydırıcı ceza soruşturması yürütülmediği ve yaşam hakkının ihlal edildiği’ kararına rağmen, dönemin valisi ve AFAD yetkilileri hakkında ‘soruşturma izni verilmediği’ ortaya çıktı.
 • Kuruluşa folklorlü kutlama - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Kuruluşa folklorlü kutlama15.11.2014

  Ankara

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 31’inci yılı, düzenlenen resepsiyonla kutlandı.Swissotel’deki resepsiyona İçişleri Bakanı Efkan Ala da katılırken, gecede sahne alan folklor grubu ilgiyle izlendi.
 • Efkan Ala: Anayasal düzeni değiştirmezsek başka paralel yapılar çıkar - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Efkan Ala: Anayasal düzeni değiştirmezsek başka paralel yapılar çıkar15.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Biz bu anayasal düzeni değiştirmezsek, biz bu kapalı düzeni değiştirmezsek inanın başka paralel, teğet yapılar çıkar" dedi.
 • Önder Aytaç gözaltına alındı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Önder Aytaç gözaltına alındı13.11.2014

  GÜNDEM

  Fethullah Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen ve bir dönem Polis Akademisi’nde öğretim üyeliği de yapan gazeteci- yazar Önder Aytaç, dün Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı.Aytaç, sabah çıkartıldığı adliyede serbest bırakıldı.
 • İçişleri'nden yaka kamera açıklaması - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  İçişleri'nden yaka kamera açıklaması11.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun polis memurlarının kullanacağı yaka kameraları ile ilgili yazı soru önergesine cevap verdi.
 • Asfalt bedeli Meclis gündeminde - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Asfalt bedeli Meclis gündeminde09.11.2014

  Ankara

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Büyükşehir Belediyesi’nin tebligatlarla bildirdiği asfalt katılım payı bedellerini yüksek bularak, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na önerge verdi.
 • CHP'li Soydan'dan 17 Bakan'a soru - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  CHP'li Soydan'dan 17 Bakan'a soru09.11.2014

  Ege

  CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Serdar Soydan, Çanakkale’ye yapılan yatırımlar ve istihdam çalışmalarına yönelik, 17 bakanın ayrı ayrı cevaplamaları istemiyle TBMM’ye soru önergeleri verdi.
 • Bakan Ala: Gözaltı yetkisi amire - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Bakan Ala: Gözaltı yetkisi amire08.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, polise gözaltı yetkisi getiren düzenleme hakkında yetkinin sokakta görev yapan her kolluk görevlisine değil, amirlerine verileceğini söyledi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar07.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bursa’da düzenlenen toplu açılış törenine katılarak vatandaşlara hitap etti.Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki heyet Bursa'da.Davutoğlu'na, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce eşlik etti.Arınç Bursa'da halka seslenirken gözyaşlarına boğuldu.Başbakan Davutoğlu ise, vatandaşlara seslenerek İsrail'i ağır eleştirilerde bulundu.
 • Bülent Arınç: Benim muhatabım olamaz - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Bülent Arınç: Benim muhatabım olamaz04.11.2014

  GÜNDEM

  8.5 saat süren Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ABD'nin çözüm sürecinde gözlemci olması yönündeki iddialara ilişkin Arınç şöyle konuştu: "Gazeteye şöyle yazıyordu, 'Terör örgütü yöneticisi Cemil Bayık böyle bir söz söyledi'.Terör örgütü yöneticisi olarak bilinen bir insan ne söylerse söylesin, benim muhatabım değil.Ben bu konuda bir şey söylemek durumunda kalırsam, Bu da Türkiye Cumhuriyeti'ne yazık olur" diye konuştu.
 • 1 Kasım öncesi bakanla konuştuk - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  1 Kasım öncesi bakanla konuştuk02.11.2014

  GÜNDEM

  HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, çözüm sürecinin tekrar rayına oturtulması ve diyalog kanallarının açılması için bugün hükümete bir çağrı yapacaklarını söyledi.
 • Davutoğlu: "Ne savaşa girer ne de oyunun dışında kalırız" - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Davutoğlu: "Ne savaşa girer ne de oyunun dışında kalırız"02.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye’de yaşanan gelişmeler ve Peşmerge’nin Türkiye üzerinden Kobani’ye geçişine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.Türkiye’yi savaşa çekmek isteyenlerin oyununu bozarak, Mehmetçiğin savaşa girmesini engellediklerini belirten Davutoğlu, Türkiye’nin pozisyonuna ilişkin de, “Ne savaşa girer ne de oyunun dışında kalırız” dedi.
 • İçişleri Bakanı'ndan HDP'ye sert mesaj - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  İçişleri Bakanı'ndan HDP'ye sert mesaj01.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP'nin 1 Kasım çağrısını değerlendirerek, "HDP yine yasadışı yollara çağrı yapmıştır.İnsanları sokağa çağırmak bizim kanunlarımıza aykırıdır.Sokağa çıkan çocukların sorumluluğu HDP'nin üzerindedir.Biz bu çağrıya vatandaşlarımızın uymamalarını arzu ediyoruz" dedi.
 • Uşak'ta gergin bekleyiş - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Uşak'ta gergin bekleyiş29.10.2014

  Ege

  Maaşlarını alamamaları nedeniyle Soma’dan Ankara’ya yürümek üzere yola çıkan ancak Kraman’da meydana gelen ve 18 işçinin mahsur kaldığı maden kazası nedeniyle güzergahlarını değiştirip Ermenek’e gitmek isteyen Somalı maden işçilerinin bulunduğu otobüsler, saat 01.30 sıralarında Uşak’ta durduruldu.
 • Mersin'de emniyet mensuplarına operasyon - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Mersin'de emniyet mensuplarına operasyon28.10.2014

  GÜNDEM

  MERSİN’de aralarında vali, vali yardımcısı, hakim, emniyet mensubu, siyasiler, bürokratlar ve iş adamlarının da bulunduğu 123 kişiyi yasa dışı yollarla dinledikleri öne sürülen, 16’sı daha önce meslekten ihraç edilen 27 emniyet mensubuna yönelik operasyon düzenlendi.Operasyonda 23 kişi gözaltına alınırken, aralarında Mersin Emniyet Müdürlüğü eski istihbarat şube müdürlerinin de bulunduğu 4 kişinin aranmasına başlandı.
 • 50.yıla özel kutlama - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  50.yıla özel kutlama27.10.2014

  Ankara

  Zambiya’nın bağımsızlığının 50.yıl dönümü Ankara’da düzenlenen resepsiyonla kutlandı.
 • Kahramanlar için doğa yürüyüşü - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Kahramanlar için doğa yürüyüşü27.10.2014

  Ege

  BALIKESİR'in Sındırgı İlçesi'nde Milli Mücadele dönemi kahramanlarından Akıncı Müfrezeleri Komutanı İbrahim Ethem Akıncı ile Mücahit Makbule Efe anısına doğa yürüyüşü düzenlendi.
 • Başbakanlık'ta güvenlik zirvesi - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakanlık'ta güvenlik zirvesi27.10.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde sürpriz bir güvenlik toplantısı yaptı.
 • PKK saldırdı: Üç asker şehit - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  PKK saldırdı: Üç asker şehit25.10.2014

  GÜNDEM

  Maskeli kişiler Hakkâri Yüksekova’nın en merkezi yeri Cengiz Topel Caddesi’nde sivil kıyafetli askerlere arkadan ateş açtı.Silahlı saldırıya uğrayan Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle (Konya) ve jandarma erler Yunus Yılmaz (Bingöl) ile Ramazan Köse (Artvin) şehit oldu.Hain pusunun ardından Genelkurmay Başkanlığı ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın açıklamalarındaki fark dikkat çekti.Genelkurmay Başkanlığı, 'Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından' açıklarken, İçişleri Bakanı Efkan Ala, 'yüzü maskeli 2 kişi' olduklarını söyledi.
 • Siyaset kötü mü? - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Siyaset kötü mü?24.10.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, Hürriyet Gazetesi’nde yer alan “Jandarmanın siyasallaşacağı yönünde Genelkurmay’ın endişesi var” haberiyle ilgili “Bu ne demektir? Siyasallaşması.Yani siyaset kötü bir şey midir?” dedi.
 • Ateşli silahtan daha ölümcül - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Ateşli silahtan daha ölümcül24.10.2014

  GÜNDEM

  “Başbakan Davutoğlu’nun, ‘Molotofla yaklaşan ateşli silahla yaklaşmış muamelesi görür’ sözleri aynı zamanda vur emrini de mi kapsıyor?” sorusuna İçişleri Bakanı Efkan Ala şöyle yantı verdi:
 • Jandarma'nın yeni üniforması mavi veya lacivert - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Jandarma'nın yeni üniforması mavi veya lacivert23.10.2014

  GÜNDEM

  Jandarma İçişleri'ne bağlanacak, kıyafetleri de değişecek.Jandarma'nın yeni üniforması mavi veya lacivert olabilir.
 • Erdoğan'a hakaret eden savcıya beraat - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Erdoğan'a hakaret eden savcıya beraat22.10.2014

  GÜNDEM

  Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve dönemin HSYK üyelerine telefonda konuştuğu sırada hakaret eden ve bu ses kaydı sosyal paylaşım sitesine düşen Cumhuriyet Savcısı Salim Demirci'nin beraatını onadı.
 • Jandarma İçişleri’ne - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Jandarma İçişleri’ne21.10.2014

  GÜNDEM

  Kobani eylemleri sonrası hazırlıkları başlatılan ‘Güvenlik Paketi’ son şeklini aldı.Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün partisinin Meclis grubunda açıkladığı paket ile molotof ‘saldırı silahı’; bonzai de dahil olmak üzere uyuşturucu ticareti ise terörist faaliyet kapsamına alınarak cezaları arttırılıyor.Polise 24 saat gözaltı yetkisi de getiren paketle, üniforması da değiştirilecek olan Jandarma ile Sahil Güvenlik Komutanlığı, atama ve sicil yönünden İçişleri Bakanlığı’na bağlanıyor.
 • Baransu hakkında zorla getirme kararı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Baransu hakkında zorla getirme kararı21.10.2014

  GÜNDEM

  Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya karşı "basın yayın yoluyla hakaret" ve "iftira" suçlarından 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verildi.
 • Ahmet HAKAN

  Şunlara bir açıklık getirseniz iyi olacak - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Şunlara bir açıklık getirseniz iyi olacak19.10.2014

  YAZARLAR

  EY devletimizi yöneten üstün akıllı insanlar!
içinde

İçişleri Bakanı Efkan Ala


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz