İçişleri Bakanı Efkan Ala

 • Kongreyi topla silahları bırak - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Kongreyi topla silahları bırak01.03.2015
  GündemBeraberindeki HDP’lilerle Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’la bir araya gelen İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan’ın, silahlı mücadeleyi bırakma konusunda bir karar vermek üzere PKK’yı bahar aylarında olağanüstü toplanmaya davet ettiğini açıkladı.Akdoğan da, “Açıklamayı önemli görüyoruz” dedi.
 • Diyarbakır'da 'silah bırakma' tepkileri - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Diyarbakır'da 'silah bırakma' tepkileri28.02.2015
  GündemBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın HDP grup başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken ve HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile yaptığı görüşme Diyarbakır'da olumlu karşılandı.
 • Murat Yetkin: 28 Şubat artık daha çok bu açıklama ile anılacak - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Murat Yetkin: 28 Şubat artık daha çok bu açıklama ile anılacak28.02.2015
  GündemBugün HDP heyeti ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın İstanbul'da yaptığı tarihi açıklama ve Öcalan'ın PKK'ya 'silahı bırak' çağrısı ne anlama geliyor? Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, hürriyet.com.tr için tarihi açıklamanın şifrelerini yazdı.
 • Pervin Buldan'dan Bülent Arınç'a Twitter'dan gönderme - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Pervin Buldan'dan Bülent Arınç'a Twitter'dan gönderme28.02.2015
  GündemBu sabah HDP heyeti ile Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın birlikte yaptıkları açıklamadan hemen önce HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, 2 gün önce katıldığı bir TV programında 'Ortak açıklama olmaz' diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a Twitter'dan göndermede bulundu.
 • Öcalan'dan PKK'ya çağrı: 'Silah bırakmak için toplanın' - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Öcalan'dan PKK'ya çağrı: 'Silah bırakmak için toplanın'28.02.2015
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Ala ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile bir araya gelen HDP heyeti, Öcalan'ın PKK'ya yönelik çağrısını okudu.Dolmabahçe'deki başbakanlık çalışma ofisindeki toplantıda HDP adına hazırlanan metni okuyan Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan'ın PKK'ya yönelik çağrısını açıkladı.Öcalan çağrısında, "Asgari müştereğin sağlandığı ilkelerde silahlı mücadeleyi bırakma temelinde stratejik ve tarihi karar vermek için PKK’yı bahar aylarında olağanüstü kongreyi toplamaya davet ediyorum.Bu davet, silahlı mücadelenin yerini demokratik siyasetin almasına yönelik tarihi bir niyet beyanıdır." ifadelerine yer verdi.
 • Fantomlar çarpıştı: 4 şehit - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Fantomlar çarpıştı: 4 şehit25.02.2015
  GündemMalatya 7.Ana Jet Üssü’nden gece uçuş eğitimi için dün akşam havalanan iki RF-4E tipi (Fantom) keşif uçağı Akçadağ İlçesi İkinciler Köyü yakınlarında iniş için havaalanına yaklaşırken çarpışarak düştü.Kazada 4 subay şehit oldu.
 • Malatya’da iki keşif uçağı düştü: 4 şehit - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Malatya’da iki keşif uçağı düştü: 4 şehit24.02.2015
  GündemTürk Silahlı Kuvvetleri'ne ait iki RF-4E tipi keşif uçağı, Malatya'nın Akçadağ ilçesi yakınlarında düştü.Kazada 4 pilotun şehit olduğu bildirildi.
 • Tolga TANIŞ

  24 Nisan’a kadar ışıklar kapalı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  24 Nisan’a kadar ışıklar kapalı22.02.2015
  YazarlarİLAÇ endüstrisinin doktorlarla geliştirdiği parasal ilişkinin devasa bir boyuta gelmesi üzerine aldılar bu kararı.
 • Süleyman Şah saygı karakolundaki askerler tahliye edildi - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Süleyman Şah saygı karakolundaki askerler tahliye edildi22.02.2015
  GündemTÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türkiye sınırları dışındaki tek Türk toprağı olan Suriye içindeki Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi’ne bu sabaha karşı “yıldırım operasyonu” gerçekleştirdi.
 • Muhalefetin değil vatandaşın memnuniyetini esas aldık - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Muhalefetin değil vatandaşın memnuniyetini esas aldık21.02.2015
  GündemİÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, TBMM’de milletvekillerinin tekme tokat kavga etmesine neden olan İç Güvenlik Paketi’ne ilişkin “Bir yasa tasarısı hazırlarken muhalefetin değil milletimizin memnuniyetini esas alıyoruz.Milletimizden yüzde 80’lere varan destek var” dedi.
 • Birbirimizi suçlamayalım - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Birbirimizi suçlamayalım20.02.2015
  PlanetABD ve Türkiye arasında, Suriye konusunda yaşanan farklılıklar sürerken, Beyaz Saray tarafından organize edilen, Şiddet İçeren Aşırılıkla Mücadele (CVE) Zirvesi’ne katılmak için Washington’a gelen Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye’nin yabancı savaşçılar konusunda üzerine düşenleri yaptığını söyledi.
 • ABD ile Eğit-Donat imzası - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  ABD ile Eğit-Donat imzası20.02.2015
  PlanetTÜRKİYE ve ABD arasında, Suriyeli muhaliflere yönelik “eğit-donat” programı mutakabatı imzalandı.
 • Meclis’te Süleyman Şah gerginliği - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Meclis’te Süleyman Şah gerginliği19.02.2015
  GündemİÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, Süleyman Şah Türbesi’ndeki Türk askerlerinin IŞİD tarafından rehin alındığı yönündeki iddiaların asılsız olduğu belirterek, "Böyle bir şey yok" dedi.
 • CHP’li Düzgün merdivenlerden bir kat düştü - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  CHP’li Düzgün merdivenlerden bir kat düştü19.02.2015
  GündemMeclis, İç Güvenlik Paketiyle ilgili görüşmelerin üçüncü gününde de tekmeli, yumruklu kavgalara sahne oldu.CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal’ın ittirmesi sonucu, stenografların alt kata geçiş yaptığı merdivenlerden aşağıya düştü.
 • ‘Güvenlik’ formülleri - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  ‘Güvenlik’ formülleri18.02.2015
  GündemAK PARTİ, muhalefetin sert tepki gösterdiği ve Meclis’te yumruklu kavgalara neden olan İç Güvenlik Paketi’yle ilgili birkaç formülü birden tartışıyor.
 • Tolga TANIŞ

  Washington ve yeni Erdoğan - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Washington ve yeni Erdoğan15.02.2015
  YazarlarACABA hikâyeyi yanlış mı ele alıyoruz? Mesele “yeni Türkiye” değil de aslında “yeni Erdoğan” meselesi mi?
 • Çözüm metni hazır - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Çözüm metni hazır14.02.2015
  GündemHükümetile HDP arasındaki Çözüm Süreci trafiğinde, en kritik aşamaya gelindi.Sırrı Süreyya Önder ile Pervin Buldan’dan oluşan HDP Heyeti, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile 2 gün boyunca yaptıkları görüşmelerde, Öcalan’ın “Tahkim edilmiş eylemsizlik ilanı” için şart koştuğu ‘ortak açıklama metni’ni hazırlandı.HDP, PKK kanadının sorun çıkarmaması için metni Kandil’e gönderdi.Latin Amerika seyahatini planlanandan bir gün önce bitiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da ortak metni açıklanmadan önce görmek istediği öğrenildi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Tek parti devleti! - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Tek parti devleti!12.02.2015
  YazarlarGAZETELERDE listeler halinde milletvekili olmak için görevinden istifa eden önemli bürokratların isimleri yayınlanıyor.
 • Başbakan Davutoğlu: Hala aynı görüşteyim - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Başbakan Davutoğlu: Hala aynı görüşteyim11.02.2015
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan’ın, eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın görevinden ayrılmasına karşı çıktığını açıklamasının ardından gözler Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çevrilmişti.Erdoğan’ın sözlerini hatırlattığımız Davutoğlu, Fidan’ın adaylığıyla ilgili açıklamalarını anımsattı ve ''Bu konudaki görüşlerimi açıklamıştım.Aynı görüşteyim'' deyip ''Fotoğrafa evet ama daha fazla soruya hayır'' esprisi yaptı.Bu arada Erdoğan'ın açıklaması Fidan'ın moralini bozmuş.Ancak Davutoğlu da Fidan da sitemin 'fazla güven ve sevgiden' kaynaklandığını düşünüyor.
 • Buldan ve Önder Akdoğan ile görüşüyor - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Buldan ve Önder Akdoğan ile görüşüyor11.02.2015
  Gündemİmralı heyetinde de yer alan HDP’Lİ Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüşmek üzere Başbakanlık’a geldi.
 • 'Polis kelepçesi kalp krizine neden oldu' iddiası - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  'Polis kelepçesi kalp krizine neden oldu' iddiası11.02.2015
  GündemANKARA’da eski haber kameramanı Yılmaz Koçyılmaz’ın dün akşam Ayaş’tan Ankara’ya özel aracıyla gelmesine izin vermeyen trafik polisiyle yaşadığı sözlü tartışma sonrasında yere yatırılıp kelepçelenmek istenmesi sırasında yaşanan arbedede kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdiği belirtildi.CHP’li Umut Oran da Yılmaz Koçyılmaz’ın ölümünü Meclis gündemine taşıyarak, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sundu.
 • Çözüm Süreci Toplantısı başladı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Çözüm Süreci Toplantısı başladı10.02.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığındaki Çözüm Süreci Toplantısı başladı.
 • Hakan Fidan resmen MİT'in başından ayrıldı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Hakan Fidan resmen MİT'in başından ayrıldı10.02.2015
  GündemMilli İstihbarat Teşkilatı'nda Hakan Fidan dönemi resmen bitti.
 • AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep09.02.2015
  GündemMHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, 7 dönemdir kesintisiz olarak mecliste olan tek siyasetçi.ANAP’ta siyasete başlayan Başesgioğlu’nun ikinci en uzun durağı iki farklı bakanlık da yaptığı AK Parti’ydi.Kendisini milliyetçi muhafazakar çizgide tanımlıyor ve hep merkez iddiası olan partilerde siyaset yaptığını düşünüyor.Tam da bu yüzden.2015 seçimine doğru giderken ‘merkez sağa ne oldu’ diye sormak için doğru isim.Ona göre aslında siyasi merkez durduğu yerde duruyor da asıl sorun ‘merkezin asli karakteri’ dediği muhafazakarlığın milliyetçilikten kopartılmış olmasında.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Bir pişkinlik meselesi - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Bir pişkinlik meselesi09.02.2015
  YazarlarBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “güvenlik yasa paketi” ile ilgili eleştirilerde bulunmasını “paralel yapıya diyet borcunu ödemek” olarak niteledi.
 • Başsavcılık'tan flaş 'operasyon' açıklaması - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Başsavcılık'tan flaş 'operasyon' açıklaması09.02.2015
  Gündemİstanbul Cumhuriyet Başsavcılısı Hadi Salihoğlu, dün 29 polisin gözaltına alınmasına ilişkin operasyonun detaylarına ilişkin 2 sayfalık yazılı açıklama yaptı.
 • Tanrıkulu: Ehliyetleri yenileme fiyatının 15 TL olmasının nedeni nedir? - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Tanrıkulu: Ehliyetleri yenileme fiyatının 15 TL olmasının nedeni nedir?09.02.2015
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya, " Yenilenecek ehliyetlerin 1 adetinin maliyeti ne kadardır? Ehliyetleri yenileme fiyatının 15 TL olmasının nedeni nedir?" diye sordu.
 • Ala, ‘Devleti kim yönetecek’ dedi, Valilere izin vermedi - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Ala, ‘Devleti kim yönetecek’ dedi, Valilere izin vermedi09.02.2015
  GündemBürokrasiden birbiri ardına gelen istifa haberleri, devletin en kilit bakanlıklarından İçişleri Bakanlığı'na pek uğramadı.
 • Faturaya ‘bütünşehir ilavesi’ Meclis gündeminde - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Faturaya ‘bütünşehir ilavesi’ Meclis gündeminde07.02.2015
  AnkaraKamuoyunda ‘Bütünşehir Yasası’ olarak bilinen kanuni düzenlemenin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanan köy ve mahallelerin su faturalarında yüzde 100’lere varan artışlar olduğunu iddia eden CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, konuyu Meclis gündemine taşıdı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Kayırmacılığın iç organlar üzerindeki etkisi! - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Kayırmacılığın iç organlar üzerindeki etkisi!06.02.2015
  YazarlarİÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, Anadolu Ajansı’na misafir olmuş ve genel müdür ile ajans editörlerinin sorularını yanıtlamış.
 • Bakan yeni kimlik ve ehliyetleri gösterdi - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Bakan yeni kimlik ve ehliyetleri gösterdi06.02.2015
  Ekonomiİçişleri Bakanı Efkan Ala, değişmesi öngörülen ehliyet ve kimlik örneklerini gösterdi.
 • Kara propagandaya dönüştürüyorlar - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Kara propagandaya dönüştürüyorlar05.02.2015
  GündemİÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İç Güvenlik Paketi’ni eleştirirken söylediği “Söz veriyorum o gençlerin en önünde ben olacağım” sözlerine ilişkin, “Molotof taşımayacaksa, elinde sapan, demir bilye olmayacaksa, yüzünü suç işlemek üzere kapatıp elinde de kanun dışı birtakım enstrümanlar olmayacaksa ve polisimize, milletimize karşı yaralayıcı, bereleyici şeyler atmayacaksan, yürü” dedi.
 • Sapan kavgası - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Sapan kavgası04.02.2015
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Ala, iç güvenlik paketine, “sapana 2, silaha 1 yıl ceza” eleştirisini getiren CHP’yi, “Bu tamamen yalan, bunu yazan ya art niyetli ya da cahil” diye hedef aldı.
 • İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt04.02.2015
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP'lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İç Güvenlik Paketi'ne ilişkin 'O gençlerin önünde ben olacağım' sözleriyle ilgili açıklama yaptı.
 • Siyasilerden, Bank Asya yorumları - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Siyasilerden, Bank Asya yorumları04.02.2015
  EkonomiBank Asya yönetiminin TMSF'ye geçmesine ilişkin hükümet kanadından ilk yorum Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den geldi.Bank Asya yönetiminin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) devrine ilişkin kararın, bankacılık piyasası kurallarının bir sonucu olduğunu savunarak, "Türkiye'de en azından finansal piyasalar için de bir spekülasyon sonlandırılmış ve daha güvenli bir ortama geçilmiştir" dedi.Karara, muhalefetten ise tepkiler var.
 • Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular gitti-geldi - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular gitti-geldi04.02.2015
  GündemKayseri'de dün "emniyet müdürü karmaşası" yaşandı.
 • “2010’dan itibaren yapılan ÖSYM sınavları denetleniyor” - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  “2010’dan itibaren yapılan ÖSYM sınavları denetleniyor”04.02.2015
  Eğitimİçişleri Bakanı Efkan Ala, 2010’da düzenlenen KPSS sorularının çalınması ile ilgili açıklamalarda bulundu.Ala, milyonlarca insanın iş bulmak için girdiği sınavın sorularının çalınarak, başka gruplara verildiğini söyledi.Bakan Ala ayrıca, 2010’dan bu yana yapılan ÖSYM sınavlarının denetlendiğini, sonuçlar alındıkça disiplin ve meslekten çıkarma cezaları verileceğini açıkladı.
 • Talepler rapor haline getirildi - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Talepler rapor haline getirildi02.02.2015
  AnkaraBüro Memur-Sen, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görev yapan sivil memurların sorunlarına ve çözümlerine yönelik çalıştay düzenledi.
 • Bodrum'da keyfi yönetim mi uygulanıyor? - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Bodrum'da keyfi yönetim mi uygulanıyor?02.02.2015
  EgeMUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde Avukat Ersin Uslu, Bodrum Belediyesi tarafından imar planında keyfi uygulama ve ayrımcılık yapıldığı iddia etti.Konuyla ilgili kendisine çok sayıda başvuru olduğunu belirten Uslu, özellikle Belediye Başkan Mehmet Kocadon'un az oy aldığını belirttiği Turgutreis, Konacık ve Gündoğan mahallelerindeki vatandaşların imar planı taleplerine ilgisi olmayan maddelerle olumsuz yanıt verildiğini öne sürdü.
 • IŞİD komutanları İstanbul’da mı tedavi ediliyor? - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  IŞİD komutanları İstanbul’da mı tedavi ediliyor?30.01.2015
  GündemCHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya “İstanbul’da 4 IŞİD komutanının özel bir hastanede tedavi edildiğine ilişkin iddialar doğru mudur? Bu iddialar doğru ise adı geçen, Muhammed Sasi El Fellah, Emad El Eyüp, Ahmet Yahya ve Salim Balaou adlı kişiler Türkiye’ye hangi yollardan girmiştir?” diye sordu.
 • CHP'li Atilla Kart: Yalan mı yanıltma mı? - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  CHP'li Atilla Kart: Yalan mı yanıltma mı?30.01.2015
  GündemCİZRE’DE 12 yaşındaki Nihat Kazanhan’ın ölümüne ilişkin bir polisin tutuklanması, “Polis kurşunuyla ölmedi” açıklamalarını tartışılır hale getirirken CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın, Kazanhan’ın ölümüne ilişkin açıklamalarına atıfla, “Ya bilerek yalan beyanda bulundular ya da emniyet amirleri kendilerini yanılttı” dedi.
 • Mehmet Baransu serbest kaldı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Mehmet Baransu serbest kaldı28.01.2015
  GündemHakkında iki ayrı yakalama kararı bulunan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu gözaltına alındı.Baransu, öğleden sonra Anadolu Adalet Sarayı'nda ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.
 • CHP’li Tanrıkulu, Emniyete alınacak ses-ışık bombalarını sordu - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  CHP’li Tanrıkulu, Emniyete alınacak ses-ışık bombalarını sordu26.01.2015
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya, "Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2015 yılı için 77 bin 400 ses- ışık bombası almayı planladığı iddialarının doğru olup olmadığını sordu.Tanrıkulu, bu bombaların insan sağlı üzerinde kalıcı etkileri olup olmadığının da yanıtını istedi.
 • Meclis yolu - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Meclis yolu25.01.2015
  GündemAK Parti 7 Haziran’daki seçim için çalışmaları başlattı.Milletvekili adayları arasında adı geçen en önemli isim MİT Müsteşarı Hakan Fidan.Fidan’ın aday olabilmesi için 15 gün içinde istifa etmesi gerekiyor.Kulislerde, siyasete girerek seçilmesi durumunda Fidan’ın Dışişleri Bakanı olabileceği konuşuluyor.Danışmanlardan bazılarının da Meclis’e geleceği, eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş’ın da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın ilk kadın danışmanı olabileceği dile getiriliyor.
 • Ağır yanıt - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Ağır yanıt22.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’nun “CHP, Hazreti Peygamber’e hakaret eden karikatürleri savundu” sözlerine “Hayatımda böylesine alçakça bir suçlamayla karşı karşıya kalmadım.Alçak diyeceğim ama alçağın da bir seviyesi var.Çukur!” diyerek tepki gösterdi.Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:
 • Mahkemeden Fuat Avni'ye erişim yasağı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Mahkemeden Fuat Avni'ye erişim yasağı21.01.2015
  GündemGölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, "Fuat Avni" adlı Twitter ve Facebook hesaplarına erişimin engellenmesine karar verdi.Karar, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) iletildi.
 • İçişleri Bakanlığı'ndan Cizre açıklaması: Polis kusurlu olabilir - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  İçişleri Bakanlığı'ndan Cizre açıklaması: Polis kusurlu olabilir21.01.2015
  GündemŞIRNAK’ın Cizre ilçesinde son bir ayda 6 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili görevlendirilen mülkiye müfettişlerinin ilk tespitleri dikkat çekici.
 • ‘Kripto’dan 60 kez dinlediler - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  ‘Kripto’dan 60 kez dinlediler21.01.2015
  GündemGÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, başta dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin zirvesinin kullandığı kriptolu telefonların dinlendiği iddialarıyla ilgili başlattığı soruşturmada, aralarında TÜBİTAK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) üst düzey eski yöneticilerinin de bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı aldırdı.
 • 4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı20.01.2015
  GündemAnkara başta olmak üzere 4 ilde eş zamanlı "yasa dışı dinleme" operasyonu başlatıldı.TİB ve TÜBİTAK çalışanı 28 kişi hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyona, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, AYM Başkanı Kılıç, Genelkurmay Başkanı Özel ve MGK üyelerine ait kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiğinin tespitiyle başladığı belirtildi.Gözaltı kararı bulunan ancak adresinde bulunamayan bilgisayar mühendisi Orhan Ü.'nün felç geçirdiği tespit edildi ve ifadesi ağabeyinin evinde alındı.Twitter'daki Fuat Avni isimli hesap ise dün gece attığı tweetlerde bu sabah başlayacak operasyon hakkında bilgiler yazmıştı.Akşam saatlerinde gelen son habere göre ise savcılık kararıyla "Fuat Avni" isimli Twitter ve Facebook hesaplarına erişim engellenme kararı verildi.
 • Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu20.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.
içinde

İçişleri Bakanı Efkan Ala


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz