İçişleri Bakanı Efkan Ala

 • İçişleri Bakanlığı'ndan Cizre açıklaması: Polis kusurlu olabilir - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  İçişleri Bakanlığı'ndan Cizre açıklaması: Polis kusurlu olabilir20.01.2015
  GündemŞIRNAK’ın Cizre ilçesinde son bir ayda 6 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili görevlendirilen mülkiye müfettişlerinin ilk tespitleri dikkat çekici.
 • Ağır yanıt - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Ağır yanıt20.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’nun “CHP, Hazreti Peygamber’e hakaret eden karikatürleri savundu” sözlerine “Hayatımda böylesine alçakça bir suçlamayla karşı karşıya kalmadım.Alçak diyeceğim ama alçağın da bir seviyesi var.Çukur!” diyerek tepki gösterdi.Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:
 • ‘Kripto’dan 60 kez dinlediler - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  ‘Kripto’dan 60 kez dinlediler20.01.2015
  GündemGÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, başta dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin zirvesinin kullandığı kriptolu telefonların dinlendiği iddialarıyla ilgili başlattığı soruşturmada, aralarında TÜBİTAK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) üst düzey eski yöneticilerinin de bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı aldırdı.
 • 4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı19.01.2015
  GündemAnkara başta olmak üzere 4 ilde eş zamanlı "yasa dışı dinleme" operasyonu başlatıldı.TİB ve TÜBİTAK çalışanı 28 kişi hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyona, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, AYM Başkanı Kılıç, Genelkurmay Başkanı Özel ve MGK üyelerine ait kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiğinin tespitiyle başladığı belirtildi.Gözaltı kararı bulunan ancak adresinde bulunamayan bilgisayar mühendisi Orhan Ü.'nün felç geçirdiği tespit edildi ve ifadesi ağabeyinin evinde alındı.Twitter'daki Fuat Avni isimli hesap ise dün gece attığı tweetlerde bu sabah başlayacak operasyon hakkında bilgiler yazmıştı.Akşam saatlerinde gelen son habere göre ise savcılık kararıyla "Fuat Avni" isimli Twitter ve Facebook hesaplarına erişim engellenme kararı verildi.
 • Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu19.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.
 • "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı19.01.2015
  GündemGölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, soruşturmanın gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
 • Mahkemeden Fuat Avni'ye erişim yasağı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Mahkemeden Fuat Avni'ye erişim yasağı19.01.2015
  GündemGölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, "Fuat Avni" adlı Twitter ve Facebook hesaplarına erişimin engellenmesine karar verdi.Karar, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) iletildi.
 • İçişleri Bakanlığı'ndan Cizre açıklaması - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  İçişleri Bakanlığı'ndan Cizre açıklaması19.01.2015
  Gündemİçişleri Bakanlığı, Cizre’de 14 Ocak’ta Nihat Kazanhan’ın hayatını kaybetmesiyle ilgili 'Olay yerinde bulunan aracın içindeki güvenlik görevlilerinden bazılarının olayda kusurlu olabileceği değerlendirilmektedir.' açıklamasını yaptı.İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cizre'de yaşanan olayların ardından 'Polis silah kullanmamıştır' açıklamasını yapmıştı.
 • Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ilk Bakanlar Kurulu toplantısı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ilk Bakanlar Kurulu toplantısı18.01.2015
  GündemTürkiye siyasi tarihinde bir ilk yaşanıyor; Türkiye'nin halkoyuyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Bakanlar Kurulu'na başkanlık ediyor.Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplandı.Toplantıya katılan bakanlar 3 no'lu kapıdan giriş yaptı.Toplantının yapıldığı salona Atatürk portresinin asıldığı görüldü.Aynı salonda yapılan MGK toplantısı sırasında Atatürk portresinin olmaması eleştiri konusu olmuştu.
 • İmralı heyeti, hava muhalefeti nedeniyle Kandil’e gidemedi - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  İmralı heyeti, hava muhalefeti nedeniyle Kandil’e gidemedi18.01.2015
  GündemHALKLARIN Demokratik Partisi’nin (HDP) İmralı heyeti, Kandil’e yapacakları ziyareti hava muhalefeti nedeniyle gerçekleştiremedi.İstanbul’dan Erbil’e gidecek heyetin de içinde bulunduğu yolcu uçağı, havanın sisli olması nedeniyle iniş yapamayıp geri döndü.
 • Suya zam iddiası - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Suya zam iddiası16.01.2015
  AnkaraBaşkent’in musluk suyunun kirli olduğu iddialarıyla daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le polemiğe giren CHP’li Aylin Nazlıaka, ASKİ’nin kademeli olarak son bir yılda suya yaklaşık yüzde 33’lük zam yaptığını ileri sürerek, verdiği soru önergesiyle konuyu TBMM’ye taşıdı.
 • Cizre'de Nihat Kazanhan'ı tanımlanamayan mühimmat öldürdü - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Cizre'de Nihat Kazanhan'ı tanımlanamayan mühimmat öldürdü15.01.2015
  GündemŞırnak’ın Cizre ilçesinde önceki gün çıkan olaylarda yaşamını yitiren 12 yaşındaki Nihat Kazanhan’ın Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsisinde, başından vurulduğu saptandı, kafatasından sert plastikten yapıldığı izlenimi edinilen bir ‘mühimmat’ çıktı.
 • HDP ve DBP heyeti Cizre’de - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  HDP ve DBP heyeti Cizre’de15.01.2015
  GündemŞIRNAK’ın Cizre İlçesi’nde çarşamba günü 12 yaşındaki Nihat Kazanhan’ın öldürülmesinden ardından bugün ilçeye HDP, DBP’nin de aralarında bulunduğu heyet gitti.DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, hükümetin işin içinden sıyrılmaya çalıştığını ileri sürerek, "O provokatörler polis araçlarının içerisinde ise İçişleri Bakanı provokatörün ta kendisidir" dedi.
 • HDP Heyeti, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüştü - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  HDP Heyeti, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüştü15.01.2015
  GündemHDP Heyeti, dün Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile yaptıkları görüşmenin ardından bugün de İçişleri Bakanı Efkan Ala ile bir görüşme gerçekleştirdi.Yapılan görüşmelerde; çözüm sürecinde gelinen aşama ve yapılması gerekenler, Cizre başta olmak üzere bölgede yaşanan ve süreci zorlayan gelişmeler, hasta tutsaklar, atılması gereken demokratikleşme adımları ve Türkiye'nin Kobani politikasının ele alındığı belirtildi.Ayrıca, İçişleri Bakanlığı'nın ivedilikle içinde mülkiye müfettişlerinin de bulunduğu bir inceleme heyetini Cizre'ye göndereceği belirtildi.
 • Cizre’de öldürülen 12 yaşındaki Nihat, toprağa verildi - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Cizre’de öldürülen 12 yaşındaki Nihat, toprağa verildi14.01.2015
  GündemŞIRNAK’ın Cizre İlçesi’nde dün başına ’tanımlanamayan mühimmat’ isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 12 yaşındaki Nihat Kazanhan, gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • Egemenlik yalvar yakar değil, güçle sağlanır - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Egemenlik yalvar yakar değil, güçle sağlanır08.01.2015
  GündemPolise geniş yetkiler getiren İç Güvenlik Paketi’nin görüşmelerine Meclis İçişleri Komisyonu’nda başlandı.
 • Ala’dan sapan savunması:Demir bilye kurşun etkisi yapıyor - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Ala’dan sapan savunması:Demir bilye kurşun etkisi yapıyor08.01.2015
  GündemİÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, gösterilerde güvenlik güçlerine karşı demir bilye ve sapan kullanılmasını suç sayan düzenlemeyi, “Demir bilye kurşun etkisi yapıyor, onun için tasarıya konuldu” sözleriyle savundu.CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner ise bu düzenlemenin Berkin Elvan tartışmalarını anımsattığını belirterek, “Bu kindar bir madde” dedi.MHP vekil de "Sapanı silah olarak sayıyorsanız sapan taşıma ve bulundurma ruhsatları için başvurular söz konusu olabilir." dedi.
 • Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Ankara’ya gidiyor - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Ankara’ya gidiyor04.01.2015
  AvrupaAvrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland yarın Ankara'ya gidecek.
 • Sarıkamış şehitleri anıldı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Sarıkamış şehitleri anıldı03.01.2015
  GündemENVER Paşa komutasında 100 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 60 bin Mehmetçik’i anmak için 7’den 70’e her yaştan binlerce kişi şehitlerine yürüdü.Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 derece olmasına karşın yürüyüşe TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile birlikte Türkiye’nin dört tarafından Sarıkamış’a akın eden yaklaşık 30 bin kişi katıldı.
 • Evrak temiz çıktı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Evrak temiz çıktı02.01.2015
  GündemEski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın’ın 30 Mart yerel seçimlerinin ardından odasını AK Partili Menderes Türel’e devrederken Boğaçayı Şantiyesi’nde yakarak imha ettirdiği evrakda ‘suç unsuru’ bulunmadı.
 • İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Palandöken'de kayak yaptı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Palandöken'de kayak yaptı02.01.2015
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Konaklı Kayak Merkezi’nde sezon açılışına katıldı.Bakan olduktan sonra ilk kez kayak yapmanın keyfini çıkaran Âlâ, pistte profesyonel kayakçılara taş çıkardı.
 • Yalçın BAYER

  Osmanlıca yaygarası (1) - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Osmanlıca yaygarası (1)01.01.2015
  YazarlarOSMANLICA tartışmalarını 50 yıldır izleyen tarihçi-arşivci Prof.Dr.Atilla Çetin’in bu yazısını okuduktan sonra Osmanlıcanın gerekli olup olmadığına karar verin.
 • Mustafa Akaydın'ın yaktırdığı evraklar temiz çıktı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Mustafa Akaydın'ın yaktırdığı evraklar temiz çıktı01.01.2015
  GündemANTALYA’da 30 Mart yerel seçimlerinden sonra dönemin CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın belediye atölyesinde imha ettirdiği evraklarda hiçbir suç unsuru bulunmadığına ilişkin raporu İçişleri Bakanı Efkan Ala onayladı.
 • Otopark tartışması Meclis’e taşındı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Otopark tartışması Meclis’e taşındı29.12.2014
  AnkaraCHP Milletvekili Aykut Erdoğdu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında, Twitter üzerinden başlayan otopark tartışması Meclis’e taşındı.Erdoğdu, otopark iddialarını İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya sordu.
 • CHP ilçe örgütüne baskın iddiası - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  CHP ilçe örgütüne baskın iddiası29.12.2014
  GündemCHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, polis ekiplerinin CHP Zeytinburnu İlçe Binası'nı bastıklarını söyledi.
 • Davutoğlu Meşal ile görüştü - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Davutoğlu Meşal ile görüştü26.12.2014
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti Konya 5'inci İl Kongresi'nin ardından Valilik ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyaretlerini iptal edip, Meram ilçesindeki özel konutuna geçti.
 • Ala: İstanbul'daki iki saldırı arasında bağlantı vardır da diyemeyiz yoktur da diyemeyiz - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Ala: İstanbul'daki iki saldırı arasında bağlantı vardır da diyemeyiz yoktur da diyemeyiz24.12.2014
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul'da katıldığı program sonrası gazetecilerin Sarıyer ve Nişantaşı'ndaki kanlı saldırılarla ilgili soruları yanıtladı.
 • Feshane taşınıyor - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Feshane taşınıyor24.12.2014
  Gündemİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, özellikle hafta sonları Anadolu kentlerinin tanıtım günlerinin yapıldığı Feshane'nin önümüzdeki yıl Yenikapı'daki dolgu alanına taşınacağını açıkladı.
 • Davutoğlu'ndan Samaras'a sınırdan telefon - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Davutoğlu'ndan Samaras'a sınırdan telefon23.12.2014
  GündemBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Edirne gezisi sırasında Pazarkule Gümrük Kapısı’nda Yunanistan tarafına geçti.Askerlerin elini sıkan Davutoğlu şaşkın bakışlar arasında telefonla Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras’ı aradı ve yeni yılını kutladı.
 • Lütfen sesimizi duyun - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Lütfen sesimizi duyun19.12.2014
  GündemKırmızı Şemsiye Derneği, Efkan Ala’yı Trans Kadınlara Yönelik Şiddetin Haritalanması Projesi kapsamında, bugün Ankara’da düzenlenen konferansa davet etti.
 • Manisa esnafına zorunlu kamera uygulaması - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Manisa esnafına zorunlu kamera uygulaması18.12.2014
  EkonomiManisa Valiliği bir genelgeyle kentte bulunan tüm esnafa kamera takma zorunluluğu getirdi.Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP’li Özgür Özel, daha önce Kayseri Valiliği’nin aldığı benzer kararının mahkemeden döndüğünü hatırlattı.
 • Konya'da hızlı tren heyecanı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Konya'da hızlı tren heyecanı16.12.2014
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mevlana'nın 741.Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Töreni için geleceği Konya'da hızlı tren hattının da açılışını yapacak.
 • Erdoğan Konya'da konuştu - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Erdoğan Konya'da konuştu16.12.2014
  GündemCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ”Bu ülkeyi maşalara asla teslim etmeyeceğiz.Bu ülkeyi uluslararası çevrelerin taşeronu olan ihanet şebekelerine, paralel devlet yapılanmalarına, hoca görüntüsü altındaki şaklabanlara asla teslim etmeyeceğiz” dedi.
 • Yalçın BAYER

  Türksat ne yapıyor - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Türksat ne yapıyor15.12.2014
  YazarlarTÜRKSAT ne yapıyor; kime soruyor, kime danışıyor?
 • Suç yoksa devlet dinlemeyecek - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Suç yoksa devlet dinlemeyecek13.12.2014
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Ala son yargı paketiyle dinleme faaliyetlerinin kapsamının genişlemesinden kaygı duyulmamasını istedi.Ala “Bundan sonra herhangi bir vatandaş suç işlemediği, suç işlemeye girişmediği sürece devlet kesinlikle dinlemez.Devlet dışındaki gayrikanuni olanları söylemiyorum ama devlet içinde artık böyle bir şey olamaz” dedi.
 • Bakan Ala: Darbe girişimlerini bertaraf ettik - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Bakan Ala: Darbe girişimlerini bertaraf ettik13.12.2014
  GündemİÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, "2002’den beri önce Balyoz, Ergenekon, Sarıkız, Ayışığı bilmem bir sürü isimle bu gidişatın önünü kesmek için planlar, darbe girişimleri yaptılar.Bunları sizlerle birlikte tek yumruk olduğumuz için bertaraf ettik" dedi.
 • Güvenlik toplantısı sona erdi - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Güvenlik toplantısı sona erdi10.12.2014
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, başkanlığında Başbakanlık Resmi Konutu'nda gerçekleştirilen Güvenlik Toplantısı yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü.
 • CHP'den torpil listesi iddiası - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  CHP'den torpil listesi iddiası07.12.2014
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, KPSS üzerinden hükümeti eleştirdi."İş umutları binlerce gencin başka bir bahara kalıyor.Ya da bir AKP yetkilisinin bir kartvizit tavsiyesine kalıyor.İntihar eden 20 gencimizin katili, bu uygulamayı yapanlardır.Nasıl rahat uyuyorsunuz.1100 odalı değil, 5500 odalı sarayın olsa ne olur? Nasıl rahat yatabiliyorsun.20 genç kara toprakta" dedi.
 • 'Kol kola girdin de ne oldu' - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  'Kol kola girdin de ne oldu'07.12.2014
  GündemİÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, "Paralel darbe teşebbüsünde bulunanlarla kol kola girdin de ne oldu? 37 ilde millet seni barajın altında bıraktı" dedi.
 • Başkent'te 5 saatlik toplantı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Başkent'te 5 saatlik toplantı06.12.2014
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki "Çözüm Süreci Toplantısı" sona erdi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan Atina'ya ziyaret - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Başbakan Davutoğlu'ndan Atina'ya ziyaret04.12.2014
  PlanetBaşbakan Ahmet Davutoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Yunanistan'ın başkenti Atina'ya gitti.Yunanistan Cumhurbaşkanı'yla bir araya gelen Başbakan Davutoğlu, "Siz her şeyi değiştirirsiniz ama coğrafyayı değiştiremezseniz.İyi ki komşuyuz" ifadelerini kullanarak jest yaptı.
 • Meclis’te “güvenlik paketi” zirvesi - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Meclis’te “güvenlik paketi” zirvesi28.11.2014
  GündemAK PARTİ, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile kamuoyunda demokratik haklarda geri gidişe neden olduğu eleştirilerine hedef olan “güvenlik paketi” anlatması için özel bir oturum yaptı.Partinin komisyon üyeleri ve grup yöneticileri ile geçen Perşembe günü biraraya gelen Ala, savcı izni olmadan arama yetkisine, bir tek “araç içi arama”nın dahil edildiğini söyledi.Ala, Trabzon’daki bir uyuşturucu operasyonunda bu nedenle yaşadıkları sıkıntıyı da anlattı.
 • Bakan Elvan'dan servislerin kalkma tartışmasına son nokta - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Bakan Elvan'dan servislerin kalkma tartışmasına son nokta24.11.2014
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Ala, 'İç güvenlik reform paketi' ilgili, "Bu bir reform paketidir.5 bine yakın polisimizin sahada yer almasına imkan sağlayan bir reform paketidir" dedi.Kamuoyunda tartışma yaratan ‘servislerin kaldırılması’ konusunu değerlendiren Bakan Lütfi Elvan ise "Resmi kurumlara ait servislerin kaldırılması düşünülebilir ama özel kesime ait servisler kaldırılacak gibi bir şey söylemek mümkün değil.Hukuken de söz konusu değil" diye konuştu.
 • İçişleri Bakanı Ala'dan, İstanbul Valisi'ne ziyaret - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  İçişleri Bakanı Ala'dan, İstanbul Valisi'ne ziyaret24.11.2014
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul Valisi Vasip Şahin'i ziyaret etti.
 • Ödülü aldı ama geceye gitmedi - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Ödülü aldı ama geceye gitmedi22.11.2014
  PlanetABD Başkanı Barack Obama tarafından Adalet Bakanlığı’na atanan Brooklyn Bölge Savcısı Loretta Lynch, Gülen Hareketi tarafından New York’un ünlü Plaza Oteli’nde onuruna verilen Gala Yemeği’ne son anda katılmadı.
 • Davutoğlu'ndan CHP'ye MİT cevabı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Davutoğlu'ndan CHP'ye MİT cevabı22.11.2014
  GündemAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Erzincan’da düzenlenen 5’inci Olağan Kongresi’ne katıldı.Davutoğlu, son günlerde MİT ile ilgili konuşmalar yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, "MİT, yurt dışındaki vatandaşlarımızı kurtarabilir, CHP’yi kurtaramaz" dedi.Davutoğlu ayrıca, "Bu 7 Şubat 2012’de MİT’e yapılan komplonun devamıdır.Bunu Kılıçdaroğlu’na fısıldayanlar aynı çevreler.Biz buna izin vermeyiz" şeklinde konuştu.
 • Başbakan Davutoğlu, Erbil'de cuma namazı kıldı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Başbakan Davutoğlu, Erbil'de cuma namazı kıldı20.11.2014
  PlanetErbil'deki temaslarını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu, önce Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, ardından da IKBY Başkanı Mesud Barzani ile görüştü.Erbil'in en büyük camisine giderek cuma namazı kılan Davutoğlu'na halk yoğun ilgi gösterdi.Ancak Başbakan'ın korumaları olası bir saldırıya karşı her an teyakkuzdaydı.
 • Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak19.11.2014
  PlanetBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Bağdat'ta Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile görüştü.Davutoğlu, "Irak'ı tehdit eden yapılar Türkiye için de tehdit niteliği taşıyor" dedi.
 • CHP'li vekil o iddiaları TBMM'ye taşıdı - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  CHP'li vekil o iddiaları TBMM'ye taşıdı19.11.2014
  GündemEmniyet Genel Müdürlüğü'nün, Gezi parkı olayları sırasında polisin kullandığı toplam biber gazının 12 katını satın aldığı iddiaları, Ankara gündemine oturdu.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Milli iradeye saygı unutuldu - İçişleri Bakanı Efkan Ala
  Milli iradeye saygı unutuldu18.11.2014
  YazarlarİÇİŞLERİ Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken MHP’li Milletvekili Mehmet Günal, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya bir soru sormuş:
içinde

İçişleri Bakanı Efkan Ala


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz