İçişleri Bakanı Efkan Ala


 • İçişleri Bakanı Ala'dan, İstanbul Valisi'ne ziyaret - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  İçişleri Bakanı Ala'dan, İstanbul Valisi'ne ziyaret25.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul Valisi Vasip Şahin'i ziyaret etti.
 • Bakan Elvan'dan servislerin kalkma tartışmasına son nokta - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Bakan Elvan'dan servislerin kalkma tartışmasına son nokta25.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, 'İç güvenlik reform paketi' ilgili, "Bu bir reform paketidir.5 bine yakın polisimizin sahada yer almasına imkan sağlayan bir reform paketidir" dedi.Kamuoyunda tartışma yaratan ‘servislerin kaldırılması’ konusunu değerlendiren Bakan Lütfi Elvan ise "Resmi kurumlara ait servislerin kaldırılması düşünülebilir ama özel kesime ait servisler kaldırılacak gibi bir şey söylemek mümkün değil.Hukuken de söz konusu değil" diye konuştu.
 • Davutoğlu'ndan CHP'ye MİT cevabı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Davutoğlu'ndan CHP'ye MİT cevabı23.11.2014

  GÜNDEM

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Erzincan’da düzenlenen 5’inci Olağan Kongresi’ne katıldı.Davutoğlu, son günlerde MİT ile ilgili konuşmalar yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, "MİT, yurt dışındaki vatandaşlarımızı kurtarabilir, CHP’yi kurtaramaz" dedi.Davutoğlu ayrıca, "Bu 7 Şubat 2012’de MİT’e yapılan komplonun devamıdır.Bunu Kılıçdaroğlu’na fısıldayanlar aynı çevreler.Biz buna izin vermeyiz" şeklinde konuştu.
 • Ödülü aldı ama geceye gitmedi - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Ödülü aldı ama geceye gitmedi22.11.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama tarafından Adalet Bakanlığı’na atanan Brooklyn Bölge Savcısı Loretta Lynch, Gülen Hareketi tarafından New York’un ünlü Plaza Oteli’nde onuruna verilen Gala Yemeği’ne son anda katılmadı.
 • Başbakan Davutoğlu, Erbil'de cuma namazı kıldı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakan Davutoğlu, Erbil'de cuma namazı kıldı21.11.2014

  DÜNYA

  Erbil'deki temaslarını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu, önce Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, ardından da IKBY Başkanı Mesud Barzani ile görüştü.Erbil'in en büyük camisine giderek cuma namazı kılan Davutoğlu'na halk yoğun ilgi gösterdi.Ancak Başbakan'ın korumaları olası bir saldırıya karşı her an teyakkuzdaydı.
 • Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak20.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bağdat'ta Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile görüştü.Davutoğlu, "Irak'ı tehdit eden yapılar Türkiye için de tehdit niteliği taşıyor" dedi.
 • CHP'li vekil o iddiaları TBMM'ye taşıdı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  CHP'li vekil o iddiaları TBMM'ye taşıdı20.11.2014

  GÜNDEM

  Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, Gezi parkı olayları sırasında polisin kullandığı toplam biber gazının 12 katını satın aldığı iddiaları, Ankara gündemine oturdu.
 • Başbakanlıktaki genel değerlendirme toplantısı sona erdi - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakanlıktaki genel değerlendirme toplantısı sona erdi19.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki genel değerlendirme toplantısı sona erdi.
 • 'Vali, 6 bin zeytinin kesiminden önce şirkete ihtar gönderdi mi?' - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  'Vali, 6 bin zeytinin kesiminden önce şirkete ihtar gönderdi mi?'19.11.2014

  GÜNDEM

  CHP'den Yırca'da bir gecede kesilen 6 bin zeytin ağacıyla ilgili kritik soru: Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, bin zeytinin kesilmesinden sonra şirkete ihtar yazısı gönderdi mi? Yasa gereği şirketin faaliyetini durdurması gerekirken neden durdurmadı?
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Milli iradeye saygı unutuldu - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Milli iradeye saygı unutuldu19.11.2014

  YAZARLAR

  İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken MHP’li Milletvekili Mehmet Günal, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya bir soru sormuş:
 • Bakan Efkan Ala'yı terleten sorular - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Bakan Efkan Ala'yı terleten sorular17.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, bakanlığının bütçesi üzerinde yapılan görüşmelerin ardından komisyon üyesi milletvekillerinin sorularını yanıtladı.Bakan Ala, yöneltilen soruların çoğunu cevapsız bırakması tartışmalara neden oldu.MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, “Sorduğumuz sorulara cevap ver.Saygı göster.Saygısız” diye tepkisini dile getirirken diğer muhalefet milletvekilleri de soruların yanıtlanmamasına tepki gösterdi.Bakan Ala ise “Siz sorunuzu sorarsınız hangisine cevap verip vermeyeceğimi ben bilirim.Saygılı olun” diye cevap verdi.
 • Soruşturmaya izin vermemiş - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Soruşturmaya izin vermemiş16.11.2014

  GÜNDEM

  9 Kasım 2011’deki Van merkezli 5.6 şiddetindeki artçı depremde yıkılarak 24 kişiye mezar olan Bayram Otel ile ilgili davada Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 1 yıl önce verdiği ‘etkili ve caydırıcı ceza soruşturması yürütülmediği ve yaşam hakkının ihlal edildiği’ kararına rağmen, dönemin valisi ve AFAD yetkilileri hakkında ‘soruşturma izni verilmediği’ ortaya çıktı.
 • Kuruluşa folklorlü kutlama - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Kuruluşa folklorlü kutlama15.11.2014

  Ankara

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 31’inci yılı, düzenlenen resepsiyonla kutlandı.Swissotel’deki resepsiyona İçişleri Bakanı Efkan Ala da katılırken, gecede sahne alan folklor grubu ilgiyle izlendi.
 • Efkan Ala: Anayasal düzeni değiştirmezsek başka paralel yapılar çıkar - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Efkan Ala: Anayasal düzeni değiştirmezsek başka paralel yapılar çıkar15.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Biz bu anayasal düzeni değiştirmezsek, biz bu kapalı düzeni değiştirmezsek inanın başka paralel, teğet yapılar çıkar" dedi.
 • Önder Aytaç gözaltına alındı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Önder Aytaç gözaltına alındı13.11.2014

  GÜNDEM

  Fethullah Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen ve bir dönem Polis Akademisi’nde öğretim üyeliği de yapan gazeteci- yazar Önder Aytaç, dün Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı.Aytaç, sabah çıkartıldığı adliyede serbest bırakıldı.
 • İçişleri'nden yaka kamera açıklaması - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  İçişleri'nden yaka kamera açıklaması11.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun polis memurlarının kullanacağı yaka kameraları ile ilgili yazı soru önergesine cevap verdi.
 • Asfalt bedeli Meclis gündeminde - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Asfalt bedeli Meclis gündeminde09.11.2014

  Ankara

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Büyükşehir Belediyesi’nin tebligatlarla bildirdiği asfalt katılım payı bedellerini yüksek bularak, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na önerge verdi.
 • CHP'li Soydan'dan 17 Bakan'a soru - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  CHP'li Soydan'dan 17 Bakan'a soru09.11.2014

  Ege

  CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Serdar Soydan, Çanakkale’ye yapılan yatırımlar ve istihdam çalışmalarına yönelik, 17 bakanın ayrı ayrı cevaplamaları istemiyle TBMM’ye soru önergeleri verdi.
 • Bakan Ala: Gözaltı yetkisi amire - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Bakan Ala: Gözaltı yetkisi amire08.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, polise gözaltı yetkisi getiren düzenleme hakkında yetkinin sokakta görev yapan her kolluk görevlisine değil, amirlerine verileceğini söyledi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar07.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bursa’da düzenlenen toplu açılış törenine katılarak vatandaşlara hitap etti.Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki heyet Bursa'da.Davutoğlu'na, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce eşlik etti.Arınç Bursa'da halka seslenirken gözyaşlarına boğuldu.Başbakan Davutoğlu ise, vatandaşlara seslenerek İsrail'i ağır eleştirilerde bulundu.
 • Bülent Arınç: Benim muhatabım olamaz - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Bülent Arınç: Benim muhatabım olamaz04.11.2014

  GÜNDEM

  8.5 saat süren Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ABD'nin çözüm sürecinde gözlemci olması yönündeki iddialara ilişkin Arınç şöyle konuştu: "Gazeteye şöyle yazıyordu, 'Terör örgütü yöneticisi Cemil Bayık böyle bir söz söyledi'.Terör örgütü yöneticisi olarak bilinen bir insan ne söylerse söylesin, benim muhatabım değil.Ben bu konuda bir şey söylemek durumunda kalırsam, Bu da Türkiye Cumhuriyeti'ne yazık olur" diye konuştu.
 • 1 Kasım öncesi bakanla konuştuk - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  1 Kasım öncesi bakanla konuştuk02.11.2014

  GÜNDEM

  HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, çözüm sürecinin tekrar rayına oturtulması ve diyalog kanallarının açılması için bugün hükümete bir çağrı yapacaklarını söyledi.
 • Davutoğlu: "Ne savaşa girer ne de oyunun dışında kalırız" - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Davutoğlu: "Ne savaşa girer ne de oyunun dışında kalırız"02.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye’de yaşanan gelişmeler ve Peşmerge’nin Türkiye üzerinden Kobani’ye geçişine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.Türkiye’yi savaşa çekmek isteyenlerin oyununu bozarak, Mehmetçiğin savaşa girmesini engellediklerini belirten Davutoğlu, Türkiye’nin pozisyonuna ilişkin de, “Ne savaşa girer ne de oyunun dışında kalırız” dedi.
 • İçişleri Bakanı'ndan HDP'ye sert mesaj - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  İçişleri Bakanı'ndan HDP'ye sert mesaj01.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP'nin 1 Kasım çağrısını değerlendirerek, "HDP yine yasadışı yollara çağrı yapmıştır.İnsanları sokağa çağırmak bizim kanunlarımıza aykırıdır.Sokağa çıkan çocukların sorumluluğu HDP'nin üzerindedir.Biz bu çağrıya vatandaşlarımızın uymamalarını arzu ediyoruz" dedi.
 • Uşak'ta gergin bekleyiş - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Uşak'ta gergin bekleyiş29.10.2014

  Ege

  Maaşlarını alamamaları nedeniyle Soma’dan Ankara’ya yürümek üzere yola çıkan ancak Kraman’da meydana gelen ve 18 işçinin mahsur kaldığı maden kazası nedeniyle güzergahlarını değiştirip Ermenek’e gitmek isteyen Somalı maden işçilerinin bulunduğu otobüsler, saat 01.30 sıralarında Uşak’ta durduruldu.
 • Mersin'de emniyet mensuplarına operasyon - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Mersin'de emniyet mensuplarına operasyon28.10.2014

  GÜNDEM

  MERSİN’de aralarında vali, vali yardımcısı, hakim, emniyet mensubu, siyasiler, bürokratlar ve iş adamlarının da bulunduğu 123 kişiyi yasa dışı yollarla dinledikleri öne sürülen, 16’sı daha önce meslekten ihraç edilen 27 emniyet mensubuna yönelik operasyon düzenlendi.Operasyonda 23 kişi gözaltına alınırken, aralarında Mersin Emniyet Müdürlüğü eski istihbarat şube müdürlerinin de bulunduğu 4 kişinin aranmasına başlandı.
 • 50.yıla özel kutlama - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  50.yıla özel kutlama27.10.2014

  Ankara

  Zambiya’nın bağımsızlığının 50.yıl dönümü Ankara’da düzenlenen resepsiyonla kutlandı.
 • Kahramanlar için doğa yürüyüşü - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Kahramanlar için doğa yürüyüşü27.10.2014

  Ege

  BALIKESİR'in Sındırgı İlçesi'nde Milli Mücadele dönemi kahramanlarından Akıncı Müfrezeleri Komutanı İbrahim Ethem Akıncı ile Mücahit Makbule Efe anısına doğa yürüyüşü düzenlendi.
 • Başbakanlık'ta güvenlik zirvesi - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakanlık'ta güvenlik zirvesi27.10.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde sürpriz bir güvenlik toplantısı yaptı.
 • PKK saldırdı: Üç asker şehit - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  PKK saldırdı: Üç asker şehit25.10.2014

  GÜNDEM

  Maskeli kişiler Hakkâri Yüksekova’nın en merkezi yeri Cengiz Topel Caddesi’nde sivil kıyafetli askerlere arkadan ateş açtı.Silahlı saldırıya uğrayan Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle (Konya) ve jandarma erler Yunus Yılmaz (Bingöl) ile Ramazan Köse (Artvin) şehit oldu.Hain pusunun ardından Genelkurmay Başkanlığı ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın açıklamalarındaki fark dikkat çekti.Genelkurmay Başkanlığı, 'Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından' açıklarken, İçişleri Bakanı Efkan Ala, 'yüzü maskeli 2 kişi' olduklarını söyledi.
 • Siyaset kötü mü? - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Siyaset kötü mü?24.10.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, Hürriyet Gazetesi’nde yer alan “Jandarmanın siyasallaşacağı yönünde Genelkurmay’ın endişesi var” haberiyle ilgili “Bu ne demektir? Siyasallaşması.Yani siyaset kötü bir şey midir?” dedi.
 • Ateşli silahtan daha ölümcül - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Ateşli silahtan daha ölümcül24.10.2014

  GÜNDEM

  “Başbakan Davutoğlu’nun, ‘Molotofla yaklaşan ateşli silahla yaklaşmış muamelesi görür’ sözleri aynı zamanda vur emrini de mi kapsıyor?” sorusuna İçişleri Bakanı Efkan Ala şöyle yantı verdi:
 • Jandarma'nın yeni üniforması mavi veya lacivert - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Jandarma'nın yeni üniforması mavi veya lacivert23.10.2014

  GÜNDEM

  Jandarma İçişleri'ne bağlanacak, kıyafetleri de değişecek.Jandarma'nın yeni üniforması mavi veya lacivert olabilir.
 • Erdoğan'a hakaret eden savcıya beraat - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Erdoğan'a hakaret eden savcıya beraat22.10.2014

  GÜNDEM

  Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve dönemin HSYK üyelerine telefonda konuştuğu sırada hakaret eden ve bu ses kaydı sosyal paylaşım sitesine düşen Cumhuriyet Savcısı Salim Demirci'nin beraatını onadı.
 • Jandarma İçişleri’ne - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Jandarma İçişleri’ne21.10.2014

  GÜNDEM

  Kobani eylemleri sonrası hazırlıkları başlatılan ‘Güvenlik Paketi’ son şeklini aldı.Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün partisinin Meclis grubunda açıkladığı paket ile molotof ‘saldırı silahı’; bonzai de dahil olmak üzere uyuşturucu ticareti ise terörist faaliyet kapsamına alınarak cezaları arttırılıyor.Polise 24 saat gözaltı yetkisi de getiren paketle, üniforması da değiştirilecek olan Jandarma ile Sahil Güvenlik Komutanlığı, atama ve sicil yönünden İçişleri Bakanlığı’na bağlanıyor.
 • Baransu hakkında zorla getirme kararı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Baransu hakkında zorla getirme kararı21.10.2014

  GÜNDEM

  Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya karşı "basın yayın yoluyla hakaret" ve "iftira" suçlarından 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verildi.
 • Ahmet HAKAN

  Şunlara bir açıklık getirseniz iyi olacak - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Şunlara bir açıklık getirseniz iyi olacak19.10.2014

  YAZARLAR

  EY devletimizi yöneten üstün akıllı insanlar!
 • Milli, yerli, özgün - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Milli, yerli, özgün19.10.2014

  GÜNDEM

  Çözüm sürecini halka anlatmak için kurulan ve son toplantısını 26 Haziran 2013’te dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’la yapan ‘Akil İnsanlar Heyeti’ dün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi.
 • Bahçesi bile var - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Bahçesi bile var19.10.2014

  GÜNDEM

  Öcalan’ın 1999’da ilk tutulduğu bölüm restore edildi.İnşaat 4-5 ay sürdü.İmralı heyeti, adaya yaptığı 5’inci ziyarette Öcalan ile birlikte inşaatta incelemelerde bulundu.
 • Başbakanlık Ofisi'nde 10 saatlik toplantı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakanlık Ofisi'nde 10 saatlik toplantı19.10.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti ile Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde yaptığı toplantı sona erdi.Toplantı 10 saat 15 dakika sürdü.
 • Akil İnsanlar toplantısına katılan isimler - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Akil İnsanlar toplantısına katılan isimler19.10.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu Akil İnsanlar Heyeti üyeleriyle bir araya geldi.
 • İçişleri Bakanı Efkan Âlâ'dan Öcalan'ın cezaevi şartları açıklaması - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  İçişleri Bakanı Efkan Âlâ'dan Öcalan'ın cezaevi şartları açıklaması18.10.2014

  GÜNDEM

  İÇİŞLERİ Bakanı Efkan Âlâ, Abdullah Öcalan’ın cezai şartlarının iyileştirilmesi ile ilgili bir soru üzerine, "Bu sorunu kökten çözmek hedefine katkı sağlayabilecek ve milletimizin de aleyhine olmayacak adımlar atarız, yolumuza devam ederiz" dedi.
 • Ağaçları ne kuruttu - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Ağaçları ne kuruttu17.10.2014

  Ankara

  Cinnah Caddesi’nde kuruduğu gerekçesiyle bazı ağaçların kesilmesi, gözleri ağaçlara takılan ışıklandırmalara çevirdi.Peyzaj Mimarları Odası, “Kurumanın tek sebebi yok ama, ışıklar ağaçların biyolojisini bozuyor” derken, Büyükşehir Belediyesi iddiaları kabul etmedi.Kesilen ağaçlar Meclis gündemine de taşındı.
 • Davutoğlu'ndan sürpriz açıklama - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Davutoğlu'ndan sürpriz açıklama16.10.2014

  GÜNDEM

  Parmak izimizi, damar izimizi taşıyan yeni nüfus cüzdanları, Aralık ayında hayatımıza giriyor.Açıklama bizzat Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapıldı.Davutoğlu, dün İçişleri Bakanlığı'nda aldığı brifingin ardından, "biyometrik kimliklerin Aralık ayından itibaren dağıtılmaya başlanacağını" söyledi.Akıllı kimliklerin basımına ilişkin ihale Ağustos ayında İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın talimatıyla iptal edilmişti.Bu nedenle kimlik kartlarının planlandığı şekilde 2014 sonuna yetişmesi beklenmiyordu.Yeni ihale de açılmadığı için, Davutoğlu'nun "yeni kimlikler Aralık'ta" açıklaması şaşkınlık yarattı.
 • Yap-boz denebilir - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Yap-boz denebilir15.10.2014

  Gündem2008

  AK Parti’nin, polise dinleme, takip ve aramada yeni kolaylıklar getiren yasa teklifini hızla Adalet Komisyonu’ndan çıkarma adımı İçtüzük engeline takıldı.
 • Başbakanlık'ta çözüm süreci toplantısı - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakanlık'ta çözüm süreci toplantısı14.10.2014

  Gündem2008

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan Çözüm Süreci Toplantısı başladı.
 • Davutoğlu şehit evinde - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Davutoğlu şehit evinde12.10.2014

  Gündem2008

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Bin­göl'de terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Em­ni­yet Mü­dür Yar­dım­cı­sı Atıf Şa­hin'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.Ahmet Davutoğlu önceki gece Şahin'in evine gelerek şehidin babası Ah­met Şa­hin, annesi Ce­mi­le Şa­hin ve eşi Fatma Şahin ile görüştü.
 • Başbakan Davutoğlu şehit ailesini ziyaret etti - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Başbakan Davutoğlu şehit ailesini ziyaret etti11.10.2014

  Gündem2008

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bin­göl'de terer örgütü tarafından düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Em­ni­yet Mü­dür Yar­dım­cı­sı Atıf Şa­hin'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • Analar ağlıyor - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  Analar ağlıyor11.10.2014

  Gündem2008

  Esnaf ziyareti sırasında PKK tarafından Bingöl’de şehit edilen Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu, memleketi Amasya’da toprağa verildi.Şehidin babası İlyas, annesi Adeviye Hatipoğlu ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.Şehidin eşi Sibel Hatipoğlu da tabuta sarılıp ağladı.1.5 yaşındaki kızı Yaren ise yakınlarının kucağında olup biteni izledi.
 • 4.gün: 37 ölü - İçişleri Bakanı Efkan Ala

  4.gün: 37 ölü10.10.2014

  Gündem2008

  İÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, eylemlerin 35 ile yayıldığını, olaylarda 31 kişinin hayatını kaybettiğini (Bakan’ın açıklamasının ardından Diyarbakır’da tedavi gören Cumali Güneş (29) ile Murat Dağ’ın (24) öldüğü haberi geldi.Daha sonra meydana gelen ölümlerle yaşam kaybı 37’ye çıktı), 2 polisin şehit olduğunu, 221 vatandaşla 139 polisin yaralandığını açıkladı.
içinde

İçişleri Bakanı Efkan Ala


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz