Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER535Emin ÇÖLAŞAN148Mehmet Y. YILMAZ118Yalçın DOĞAN96Oktay EKŞİ93Fatih ALTAYLI67Sedat ERGİN48Mehmet Ali BİRAND43Enis BERBEROĞLU41Muharrem SARIKAYA36Ertuğrul ÖZKÖK33Şükrü KÜÇÜKŞAHİN33Ahmet HAKAN31Fatih ÇEKİRGE29Gila BENMAYOR26Yılmaz ÖZDİL21Cüneyt ÜLSEVER19Ferai TINÇ19Sevil ATASOY17Tufan TÜRENÇ16Özdemir İNCE16Cengiz ÇANDAR15Murat BARDAKÇI15Erdal İPEKEŞEN14Erkan ÇELEBİ14İsmet BERKAN13Şükrü KIZILOT13Oya BERBEROĞLU12Vahap MUNYAR12Ayşen GÜR11Bekir COŞKUN11Kanat ATKAYA11Taha AKYOL11Yaşar SÖKMENSÜER11Güzin Abla10Ayşe ARMAN9Erman TOROĞLU9Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU9Rahmi TURAN9Uğur DÜNDAR9Gülçin TELCİ8Soner YALÇIN8Deniz SİPAHİ7Tolga TANIŞ7Tuğrul ŞAVKAY7Yurtsan ATAKAN7Akif BEKİ6Ayçe DİKMEN6Banu ŞEN6Deniz Gürel6Erdal SAĞLAM6Haluk KALAFAT6Kurthan FİŞEK6Arda AKIN5Doğan HIZLAN5Levent SEĞMEN5Oya ARMUTÇU5Reşit ÇAĞLAYANGİL5Uğur CEBECİ5Yener SÜSOY5Ateş Yalazan4Cengiz SEMERCİOĞLU4Eyüp CAN4Melis ALPHAN4Pakize SUDA4İlter TÜRKMEN4İsmet SOLAK4Ali Atıf BİR3Emre KIZILKAYA3Erdinç Çelikkan3Fatih Tekeci3Mümtaz SOYSAL3Noyan Doğan3Pako'nun Sayfası3Serdar TURGUT3Sezai Bayar3Abdulkadir SELVİ2Aydın CANDABAK2Ayşe ARAL2Ayşegül DOMANİÇ YELÇE2Banu TUNA2Dursun GÜNDOĞDU2Ebru ÇAPA2Eray GÖRGÜLÜ2Ercan KUMCU2Esat PALA2Fırat TUR2Hadi ULUENGİN2Kubilay KESKİN2Memet ESER2Mevlüt TEZEL2Nihat DEMİRKOL2Rauf TAMER2Yorgo KIRBAKİ2İlyas ÖZGÜVEN2Abdülkadir SELVİ1Arzu Çakır Morin1Aylin Anne1Aynur TARTAN1Ayşe ÖZEK KARASU1

İçişleri Bakanlığı

İçişleri Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İçişleri Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.383 İçişleri Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı yurdun iç güvenliğini ve asayişini sağlamak, kamu düzenini bağlı kuruluşları ile korumak, illerin genel idaresini düzenlemek, mahalli idareler üzerinde merkezi idare adına ve sayet makamı olarak nezarette bulunmak ve idari açıdan aldığı yasal tedbirlerle bu idarelerin gelişmelerine yardımcı olmak, halkın nüfus ve vatandaşlık işlemlerini yerine getirmek, olası savaş ve doğal afetler konularında sivil savunma hizmetlerini yürütmekle görevlidir. Bakanlık üstlenmiş olduğu bu görevleri merkez ve taşra teşkilatları aracılığıyla yerine getirir. Şu anki İçişleri Bakanı Efkan Ala'dır.

 

Devamı...

İçişleri Bakanlığı Haberleri

Nüfus cüzdanında o uygulama sona eriyor

Nüfus cüzdanında o uygulama sona eriyor

Hükümet, müftülere evlendirme yetkisi veren düzenlemede nüfus ve vatandaşlık işleriyle ilgili de önemli değişiklikler yapıyor. Bunlardan biri de 3 isim düzenlemesi. Çoğu nüfus cüzdanına kısaltma ile giren bu isimler artık açık yazılacak. 3 ismi bulunan bir vatandaşın kimliğinde, bu 3 isim de açık olarak yer alacak

30.6.2016Gündem
DBP’li Gercüş Belediye Başkanı Kaya, görevden uzaklaştırıldı

DBP’li Gercüş Belediye Başkanı Kaya, görevden uzaklaştırıldı

BATMAN’ın Gercüş İlçesi’nin DBP’li Belediye Başkanı Abdulkerim Kaya, hakkında başlatılan ’Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme’ soruşturması nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı. Kaya, bir taziye evi yapımına yardım ettiği için savcılığa ifade verdiğini ancak herhangi bir yargılama yapılmadan görevden uzaklaştırılmasının hukuki olmadığını söyledi.

29.6.2016Gündem
DBP'li belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı

DBP'li belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı

Batman'ın Gercüş ilçesinde DBP'li Belediye Başkanı Abdülkerim Kaya, İçişleri Bakanlığınca görevden alındı.

29.6.2016Gündem
DSİ kanallarında 922 kişi boğuldu

DSİ kanallarında 922 kişi boğuldu

TÜRKİYE’nin 49 ilinde Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait sulama kanallarında 13 yılda toplam 922 kişinin hayatını kaybettiği, 235 ölümle Adana’nın ilk sırada yer aldığı açıklandı.

29.6.2016Çukurova
Başbakan Yıldırım, İçişleri Bakanı ve İstanbul Valisi'ni aradı

Başbakan Yıldırım, İçişleri Bakanı ve İstanbul Valisi'ni aradı

Başbakan Binali Yıldırım, patlama sonrasında İçişleri bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisini aradı.

28.6.2016Gündem
Bakanlık ’Marksist, Leninist ve Ateist’ müdürü sordu

Bakanlık ’Marksist, Leninist ve Ateist’ müdürü sordu

İÇİŞLERİ Bakanlığı, İzmir’de Çiğli Belediyesi bünyesinde mesleki kurslar vermek amacıyla 2 yıl önce kurulan ÇİBEM’in başkanlığını yapan Serdar Sandal için belediyeye yazı gönderdi. Bakanlık dilekçede, "Herkes tarafından Marksist, Leninist ve Ateist olarak bilinen Serdal Sandal isimli birinin getirildiği ve buranın parti propagandası olarak kullanıldığı yönünde şikayet aldık" dedi. Suçlanan Serdar Sandal ise tepkisini, "Matematik öğretmeniyim. Babam ve eşim de öğretmen. Ben İzmir’de yüzlerce öğrenciyi Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yerleştirdim. İzmir Ticaret Odası’nda eğitim komitesinde görev aldım. Bir meczubun dilekçesi ile bu tür ithamlarla hedef gösterilmem doğru değil" sözleriyle dile getirdi.

27.6.2016Gündem
Bakanlık sorusu: Marksist ateist mi atadınız?

Bakanlık sorusu: Marksist ateist mi atadınız?

İçişleri Bakanlığı, okuma-yazma bilmeyenler için kurs açan Çiğli Belediye Eğitim Merkezi (ÇİBEM) hakkında isimsiz bir ihbarla inceleme başlattı. İnceleme kapsamında, “Merkezin başına herkes tarafından Marksist-Leninist ve ateist olarak bilinen birinin getirildiği” savunularak, “iddialara” ilişkin bir hafta içinde rapor istendi. 

27.6.2016Yazar Yazıları
Yıkılan duvara suç duyurusu

Yıkılan duvara suç duyurusu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Hacı Bayram Camisi yanındaki tarihi surların yıkılmasını yargıya taşıdı.

23.6.2016Ankara
Yürüyüşten önce 18 kişi gözaltına alındı

Yürüyüşten önce 18 kişi gözaltına alındı

Fransa’da hükümetin kanunlaştırmak istediği yeni çalışma yasa tasarısını protesto amacıyla sendikaların çağrısıyla bugün ülke genelinde düzenlenen yürüyüşler başladı.

23.6.2016Avrupa
İçişleri Bakanlığı, ‘tazminatları IŞİD’li teröristlerden alın’ dedi

İçişleri Bakanlığı, ‘tazminatları IŞİD’li teröristlerden alın’ dedi

İçişleri Bakanlığı, Niğde’de IŞİD’cilerin öldürdüğü Turan Yaşar’ın yakınlarının tazminat talebine, “Devletin kusuru yoktur. Tazminatı IŞİD’ci saldırganlardan isteyin” yanıtı verdi

23.6.2016Gündem
İran'dan Bahreyn'e 'silahlı direniş' uyarısı

İran'dan Bahreyn'e 'silahlı direniş' uyarısı

İran Devrim Muhafızları'nın lideri Kasım Süleymani, Bahreyn'in, ülkenin en önemli Şii din adamını vatandaşlıktan çıkarmasını kınadı ve bunun 'silahlı direnişe yol açabileceğini' söyledi.

21.6.2016Dünya
HDP’li belediyelere müfettiş

HDP’li belediyelere müfettiş

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısına verilen arada basın toplantısı düzenledi.

20.6.2016Gündem
Roma'nın ilk kadın ve en genç belediye başkanı!

Roma'nın ilk kadın ve en genç belediye başkanı!

Virginia Raggi, İtalya'da dün gerçekleşen seçimlerle Roma'nın ilk kadın ve en genç belediye başkanı oldu.

20.6.2016Dünya
Valiyi karşılama kuyruğu

Valiyi karşılama kuyruğu

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın son kararnamesi ile Bartın’dan Erzurum’a atanan Vali Seyfettin Azizoğlu, bugün kente gelerek görevine başladı. Vali Azizoğlu karşılanması sırasında uzun kuyruk oluştu.

20.6.2016Gündem
Higway Outlet AVM'nin yüzde 56'lık hissesi satıldı

Higway Outlet AVM'nin yüzde 56'lık hissesi satıldı

BOLU’da, orman arazisine kurulduğu ve bağlantı yolu imar planında yer almadığı gerekçesiyle soruşturma konusu olan TEM üzerindeki Higway Outlet Alışveriş Merkezi’nin yüzde 56’lık hissesi satıldı.

18.6.2016Ekonomi
Faili meçhuller Mesut Yılmaz'a sorulacak

Faili meçhuller Mesut Yılmaz'a sorulacak

Faili meçhul cinayetlere ilişkin Mehmet Ağar, özel harekat polisleri ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın aralarında bulunduğu 19 kişinin yargılandığı davada, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın beyanının alınması için mahkemeye çağrılmasına karar verildi.

17.6.2016Gündem
Turuncu listedeki PKK'lı öldürüldü

Turuncu listedeki PKK'lı öldürüldü

Tunceli'de güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda, İçişleri Bakanlığı'nın turuncu listesinde 600 bin lira ödül konularak aranan PKK'nın Mazgirt İlçesi sorumlusu 'Kemal' kod adlı terörist Ercan Ateş öldürüldüğü açıklandı.

17.6.2016Gündem
NSU’yu silahlarla donatacaklarmış

NSU’yu silahlarla donatacaklarmış

Almanya’da 2000-2007 yılları arasında 8’i Türk, 10 kişiyi öldürmekle suçlanan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasının 290. duruşmasında Brandenburg İçişleri Bakanlığı çalışanı Reinhard Görlitz, ifade verdi.

17.6.2016Avrupa
LYS maratonu başlıyor

LYS maratonu başlıyor

Üniversite girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) maratonu 18 Haziran'da başlıyor.

17.6.2016Eğitim
Teğmen Demirel'i nezaretten kurtardı

Teğmen Demirel'i nezaretten kurtardı

Demokrat Parti iktidarı, DSİ Genel Müdürü Süleyman Demirel’in askerliğini, yoğun baraj inşaatları nedeniyle Başbakan Adnan Menderes’in talimatı üzerine, her yıl erteletti. Ancak, 27 Mayıs darbesinde, ‘asker kaçağı’ suçlamasıyla nezarete düştü. Nezaretten, ‘ihtilalin kudretli albayı’, Başbakanlık Müsteşarı Alparslan Türkeş kurtardı.

16.6.2016Gündem
Almanya’dan bir uyarı, bir tehdit

Almanya’dan bir uyarı, bir tehdit

Almanya, tasarının ardından gelen tepkilere karşı harekete geçti. Dışişleri Bakanlığı Türkiye kökenli milletvekillerini Türkiye seyahati konusunda uyardı, İçişleri Bakanlığı ise Türkiye kökenli vatandaşlarını oturma izinleriyle tehdit etti.

15.6.2016Avrupa
Hayat kurtaracak uygulama: Taciz var!

Hayat kurtaracak uygulama: Taciz var!

Son 10 yılda giderek artan taciz, tecavüz ve şiddet vakaları bir uygulama doğurdu. 2 gün önce yayına başlayan Taciz Var! uygulamasıyla belki de tacize, şiddete, gaspa maruz kalanlar tek bir tuşa dokunarak yardım isteyebilecekler...

15.6.2016Gündem
“Miting saatinden önce, alanın dışında patlama oldu sorumluluğumuz yok”

“Miting saatinden önce, alanın dışında patlama oldu sorumluluğumuz yok”

103 kişinin hayatının kaybettiği Tren Garı saldırısı nedeniyle Ankara 10. İdare Mahkemesi’ne açılan bir davada, İçişleri Bakanlığı savunma gönderdi. Bakanlık savunmasında, olayın bir katliam olarak nitelendirilmesini eleştirdi ve patlamanın miting alanında olmaması ve miting saatinden önce olması nedeniyle bir sorumluluklarının bulunmadığını bildirdi.

14.6.2016Gündem
Rus taraftarlar Fransa'dan sınır dışı edildi

Rus taraftarlar Fransa'dan sınır dışı edildi

Avrupa Futbol Şampiyonası için Fransa'ya gelen taraftarlar arasında hafta sonu meydana gelen şiddet olayları sonrasında Fransız polisi baskınlar düzenledi. Bu sabah Marsilya yakınlarında bulunan Mandelieu'de bir otele düzünlenen baskında 29 Rus taraftar sınır dışı edilmek üzere havaalanına yönlendirildi.

14.6.2016Spor
Özel güvenliğe geniş yetki

Özel güvenliğe geniş yetki

ÖZEL güvenliklere, “trafik düzenleme görevi” gibi geniş yetkilerin tanınmasını öngören yasa taslağı tartışma yarattı. Hukukçular, hukuk devletinde güvenliğin kolluk kuvvetleri aracılığıyla sağlanması gerektiğini, söz konusu düzenleme ile devletin güvenliği sağlama yetkisini “özelleştirdiği” eleştirisinde bulundular.

14.6.2016Gündem
Almanya'dan küstah tehdit

Almanya'dan küstah tehdit

Almanya İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Günter Krings​, 'soykırım' tasarısına evet oyu kullanan Türk milletvekillerine sahip çıktı. Krings, Türk milletvekillerini eleştiren Almanya'daki Türkleri 'oturma iznini uzatmamakla' tehdit etti.

14.6.2016Ekonomi
Gece kulübünde katliam

Gece kulübünde katliam

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando’da eşcinsellerin gittiği bir gece kulübünü basan silahlı saldırgan 49 kişiyi öldürdü. Polisle girdiği çatışmada öldürülen Omar Mateen adlı saldırganın, baskından önce IŞİD’le bağlantılı olduğunu açıkladığı belirtilirken, ABD Başkanı Obama da olayı terör ve nefret saldırısı olarak nitelendirdi. Olay, 11 Eylül’den bu yana ABD topraklarında düzenlenen en kanlı terör saldırısı olarak kayıtlara geçti.

13.6.2016Dünya
‘Meskûn mahal’e özel silah

‘Meskûn mahal’e özel silah

Polis ve Jandarma Özel Harekâtçı sayısı, yıl sonuna kadar 20’şer bine çıkacak. 200 adet 40 mm bomba atabilen tamburalı bombaatar ve seri bomba atışı yapan MK-19’lardan alındı.

11.6.2016Gündem
Türkiye’ye vize muafiyeti gecikiyor

Türkiye’ye vize muafiyeti gecikiyor

AB içişleri bakanlarının Lüksemburg'daki toplantısı Türkiye'ye vize muafiyetinin gecikeceğini kesinleştirdi. Türkiye'den kriterleri yerine getirmesi isteniyor.

11.6.2016Dünya
'Türkiye anlaşmayı uyguluyor'

'Türkiye anlaşmayı uyguluyor'

Almanya, Türkiye ile AB arasında varılan mülteci anlaşmasının uygulanmasında aksama olmadığını duyurdu. Yunan adalarına geçen mülteci sayısında bariz azalma oldu.

10.6.2016Dünya
Edirne'de şehit polis Nefize Özsoy'un cenazesinden sonra arbede!

Edirne'de şehit polis Nefize Özsoy'un cenazesinden sonra arbede!

Mardin’de Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne terör örgütü PKK’nın bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan polislerden 32 yaşındaki Nefize Özsoy, memleketi Edirne’de yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkan adaylarından Merak Akşener’in de katıldığı törende imamın şehitler için dua okuduğu sırada Atatürk ve silah arkadaşlarını adını da anması üzerine büyük bir alkış tufanı koptu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun makam aracına binip ayrıldığı sırada sözlü sataşma üzerine çıkan arbedeye sinirlenen şehit babası Süleyman Çetin, "Ya bir de beni düşünün, ne demek bu ya" diye isyan edip ağladı.

10.6.2016Gündem
Marsilya'da İngiliz ve Marsiyalı taraftarlar arasında kavga

Marsilya'da İngiliz ve Marsiyalı taraftarlar arasında kavga

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) grup maçında yarın Rusya ile karşılaşacak İngiltere'nin bir grup taraftarı ile Fransız vatandaşları arasında mücadelenin oynanacağı Marsilya kentinde kavga çıktı.

10.6.2016Euro2016
Yağmur altında Vali karşılama kuyruğu

Yağmur altında Vali karşılama kuyruğu

SİVAS Valiliği’ne atanan Davut Gül, yağmur yağışına rağmen Valilik binası önünde kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı.

9.6.2016Gündem
Nitratlı gübreye terör yasağı geldi

Nitratlı gübreye terör yasağı geldi

Terör örgütlerinin patlayıcı yapımında kullandığı nitratlı gübrenin satışı, bakanlık tarafından geçici olarak durduruldu. Hükümet, gübre hareketlerinin kontrolü için ek tedbirler üzerinde çalışıyor

9.6.2016Gündem

Baklava kralı Nadir Güllü'den şantajla para isteyen kadına 10 ay hapis

Kendini istihbaratçı olarak tanıtıp Nadir Güllü’den şantajla iki milyon TL isteyen İzmirli ev hanımı Seher T. 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

6.6.2016Gündem
Edirne'ye 5 ay sonra vali atandı

Edirne'ye 5 ay sonra vali atandı

EDİRNE’de Vali Dursun Ali Şahin’in yaş haddinden emekliye ayrılmasının ardından 5 ay vekaletle yönetilen Edirne’ye son kararnameyle Kars Valisi Günay Özdemir atandı.

1.6.2016Gündem
Cumhuriyet tarihinin 4'ncü kadın valisi Tuğba Yılmaz

Cumhuriyet tarihinin 4'ncü kadın valisi Tuğba Yılmaz

RESMİ Gazete’de yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Ankara’nın Akyurt İlçesi Kaymakamlığı’ndan Yalova Valiliği’ne atanan Tuğba Yılmaz, Türkiye’nin 4’üncü, Yalova’nın da 2’nci kadın valisi oldu. Aynı kararname ile Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ise merkeze alındı.

1.6.2016Gündem
Yeni valiler kararnamesi yayınlandı: 26 ilin valisi yer değiştirdi

Yeni valiler kararnamesi yayınlandı: 26 ilin valisi yer değiştirdi

Valiler kararnamesi imzalandı. 24 ile yeni vali atanırken, 26 ilin valisi kendi aralarında yer değiştirdi. Kararnamede 22 vali ise merkeze alındı.

1.6.2016Gündem
Köln Havalimanı'ndaki güvenlik alarmı kaldırıldı

Köln Havalimanı'ndaki güvenlik alarmı kaldırıldı

Almanya'nın Köln Havalimanı'nda güvenlik önlemi sebebiyle tüm uçuşlar iki saati aşkın süre durduruldu.

30.5.2016Dünya
İçişleri Bakanlığı: Kendi kusurlu

İçişleri Bakanlığı: Kendi kusurlu

İçişleri, Gezi Parkı olayları sırasında Eskişehir’de polislerce dövülen üniversitelinin açtığı davada, “İzinsiz gösteriye bilerek katılması kendi şahsi kusuru” diye savunma yaptı.

28.5.2016Gündem
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 175 üyesine beraat

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 175 üyesine beraat

İZMİR Bornova Belediyesi eski Başkanı, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ile aralarında halen görevde olan ilçe belediye başkanlarının da bulunduğu 175 Büyükşehir Belediye Meclis üyesine, Abdullah Kavuk’un Altındağ’daki arazisine ilişkin plan tadilatı nedeniyle 1-3 yıl hapis cezası istemiyle yargılandıkları davada beraat kararı çıktı.

26.5.2016Gündem
Suriyelilerin tercihi Fatih

Suriyelilerin tercihi Fatih

2015 Kent Almanağı’na göre İstanbul’da 357 bini kayıtlı, en az 400 bin Suriyeli mülteci yaşıyor. En yoğun tercih edilen semt ise Fatih. Bu semtte 100 kişiden 6’sı Suriyeli.

26.5.2016Gündem
Esnaf TEM'i kapattı

Esnaf TEM'i kapattı

Bolu'da TEM yolu kenarındaki alışveriş merkezinin bağlantı yolunun kepçelerle kazılarak kapatılmasına tepki gösteren esnaf, D-100 karayolu ve TEM yolunu kapatarak oturma eylemi yaptı.

25.5.2016Gündem
300 bin TL ödüllü PKK'lı öldürüldü

300 bin TL ödüllü PKK'lı öldürüldü

Bingöl’de güvenlik güçlerince icra edilen operasyonda etkisiz hale getirilen 3 teröristten 1’inin gri listede yer alan ‘Rodi-Piling’ kod adlı Abidin Bayram olduğu tespit edildi

25.5.2016Gündem

Yazar Sonuçları

İçişleri Bakanı ile ne konuştuk

İçişleri Bakanı ile ne konuştuk

MECLİS’te iktidar ve muhalefet kulisinin tam ortasında durduk.

21.6.2016Yazar Yazıları
Yine mi kandırıldı yoksa?

Yine mi kandırıldı yoksa?

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde TRT 1’de uslu gazetecilerin sorularını yanıtlarken şunu söylemişti: “EMASYA Protokolü’nü bir defa gündemimizden çıkaracağız.

8.6.2016Haber Yazıları
Bu otele kimler ruhsat verdi kimlerin çabasıyla mühürlendi

Bu otele kimler ruhsat verdi kimlerin çabasıyla mühürlendi

‘VEZNECİLER saldırısının’ meydana geldiği caddenin üzerindeki mühürlü olan ‘Celal Ağa Oteli’nin nasıl kaçak yapıldığının, Acem Ağa Hamamı’nın nasıl yıkılıp içeride ‘süs’ yapıldığının yaklaşık 20 yılı bulan öyküsünü anlatmak istiyoruz.  

7.6.2016Haber Yazıları
Zarrab’ı kim TC vatandaşı yaptı

Zarrab’ı kim TC vatandaşı yaptı

EĞER 22 Mart sabahı türlü uğraşlarla Reza Zarrab’ın hapishane fotoğrafını aldığım gün, biri bana bugün yaşananların olacağını söylese, ‘Yok artık’ derdim. Halbuki perşembe günü Zarrab’ın New York’taki kefalet duruşmasını takip ederken ben şunu gördüm.

4.6.2016Haber Yazıları
Bu hassasiyet gözlerimi yaşarttı

Bu hassasiyet gözlerimi yaşarttı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’da demokratik gösteri haklarını kullananlara karşı polisin şiddet kullanmasını eleştirdi.

1.6.2016Yazar Yazıları
Terörle mücadele konsepti değişti

Terörle mücadele konsepti değişti

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın başkanlığında yapılan yeni hükümetin ilk Bakanlar Kurulu’nda terörle mücadele için çok kritik kararlar alınıyor.

29.5.2016Haber Yazıları