İşsizlik

 • Yalçın BAYER

  İnönü’den Şişli açıklaması - işsizlik
  İnönü’den Şişli açıklaması27.02.2015
  YazarlarŞİŞLİ Belediye Başkanı H.Hayri İnönü dünkü “Şişli Belediyesi’nde neler oluyor?” başlıklı, bir belediye çalışanının 43 satırlık mektubuna yaklaşık 120 satırlık bir açıklama gönderdi.İnönü, soruları, ‘İftira, asılsız ve karalama amaçlı’ olarak niteliyor.Her maddeyi uzun uzun yanıtlayan İnönü daha sonra şöyle diyor:
 • Avrupa borsaları güne kararsız seyirle başladı - işsizlik
  Avrupa borsaları güne kararsız seyirle başladı26.02.2015
  AvrupaAçılışta gösterge endeks Stoxx Europe 600 yüzde 0,1 artarak 387,29 puan, Londra'da FTSE-100 endeksi yüzde 0,2 azalarak 6.935,78 puan oldu.
 • Reel ücret düşüşü kabul edilemez - işsizlik
  Reel ücret düşüşü kabul edilemez26.02.2015
  EkonomiKOÇ Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, iş arayan milyonlarca insanın, kabul edilemez şartlarda çalışan işçilerin ve buna bağlı giderek artan toplumsal ve sosyal gerginliklerin daha fazla oyalanmaya, daha fazla ötelenmeye tahammülü olmadığına inandığını söyledi.
 • Reel ücret düşüşü kabul edilemez - işsizlik
  Reel ücret düşüşü kabul edilemez26.02.2015
  EkonomiKOÇ Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, iş arayan milyonlarca insanın, kabul edilemez şartlarda çalışan işçilerin ve buna bağlı giderek artan toplumsal ve sosyal gerginliklerin daha fazla oyalanmaya, daha fazla ötelenmeye tahammülü olmadığına inandığını söyledi.
 • Almanya'da işsizlik oranı geriledi - işsizlik
  Almanya'da işsizlik oranı geriledi26.02.2015
  AvrupaAlmanya'da işsizlik oranı 3 milyona geriledi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Razıyım arkadaş - işsizlik
  Razıyım arkadaş26.02.2015
  Yazarlar- Razıyım.
 • Ucuz pizza için sınırı aştılar - işsizlik
  Ucuz pizza için sınırı aştılar26.02.2015
  Ekonomiİsviçreliler alışverişi Almanya’dan yapmaya başladı.
 • Fed'den faiz açıklaması - işsizlik
  Fed'den faiz açıklaması25.02.2015
  EkonomiABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, Temsilciler Meclisi'nde yaptığı yarıyıl sunumunda, politika faizini enflasyonun yüzde 2 hedefine yaklaştığına emin olmadan artırmayacakları taahhüdünü yineleyerek, Fed'in Demokratlar tarafından yönlendirildiği iddialarına ve denetimine yönelik tekliflere karşı çıktı.
 • Ali Koç: Çocuklarımızın geleceğinden endişe duymamak mümkün değil - işsizlik
  Ali Koç: Çocuklarımızın geleceğinden endişe duymamak mümkün değil25.02.2015
  EkonomiAntalya'da düzenlenen 'G20 - OECD Nitelikli Çıraklık ve İşbaşında Eğitimin Teşviki' konferansında konuşan iş adamı Ali Koç, işsizliğin dünyada büyük bir sorun olduğuna değinerek, " Ben şahsen 6 ve 8 yaşında iki çocuk sahibi bir baba olarak çocuklarımızın geleceğinden, bu gidişata baktığımız zaman, endişe duymamak mümkün değil diye düşünüyorum.Eminim bu da hepiniz için geçerlidir" dedi.
 • 'Soma'da verilen sözler tutulmadı' - işsizlik
  'Soma'da verilen sözler tutulmadı'25.02.2015
  EgeMANİSA Barosu eski Başkanı ve MHP'den milletvekili aday adayı avukat Zeynel Balkız, Soma'da 301 kişinin öldüğü faciadan yaralı kurtulan işçiler için verilen sözlerin unutulduğunu, işsiz kalan madencilerin zor durumda olduğunu söyledi.
 • HÜRDANIŞ - işsizlik
  HÜRDANIŞ25.02.2015
  Avrupa
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  CHP ‘iş ve daha iyi yaşam’ diyecek - işsizlik
  CHP ‘iş ve daha iyi yaşam’ diyecek25.02.2015
  YazarlarSEÇİMLERE 102 gün kaldı, Türkiye gündemi ise çok hareketli.
 • Selim Türsen

  Gençlerin gerçek gündemi - işsizlik
  Gençlerin gerçek gündemi25.02.2015
  Yazarlar
 • İzmir ve Adanalı sanayiciler protokol imzaladı - işsizlik
  İzmir ve Adanalı sanayiciler protokol imzaladı25.02.2015
  EgeTÜRKİYE’deki çeşitli odalarla ortak çalışmaya imza atan Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO), Adana Sanayi Odası (ADASO) ile ortak meclisinde, iki kentin teşvik adaletsizliğinden işsizlik oranlarına kadar pek çok yönün benzer olduğuna vurgu yapılarak, hükümete iletilecek taleplerde aynı dosyanın altına iki imza atılması ve “kader birliği” kararı alındı.130 kişilik Adana’ya çıkarma yapan EBSO, işbirliği protoroku da imzaladı.
 • Kadın girişimciye fiyat avantajı sağlayın - işsizlik
  Kadın girişimciye fiyat avantajı sağlayın25.02.2015
  EkonomiTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kamuda yerli ürüne yüzde 15 avantajı uygulaması gibi, kadın girişimcilerin şirketlerine ayrıca fiyat avantajı sağlanmasını önerdi.
 • Kader birliği - işsizlik
  Kader birliği24.02.2015
  EgeTürkiye'deki çeşitli odalarla pek çok ortak çalışmaya imza atan Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Adana Sanayi Odası (ADASO) ile ortak meclis toplantısı düzenledi.Toplantıda iki kentin teşvik adaletsizliğinden işsizlik oranlarına kadar pek çok yönün benzer olduğuna vurgu yapılarak Hükümet'e iletilecek taleplerde aynı dosyanın altına iki imza atılması ve 'kader birliği' kararı alındı.
 • "Söyleyecek çok söz var ama." - işsizlik
  "Söyleyecek çok söz var ama."24.02.2015
  EgeAK Parti'de milletvekili olmak için meclis üyeliğinden istifa eden partililer, "Aday gösterilmeyeceksiniz" diyen genelgeyle şok yaşadı.İzmir'de meclis üyeliğinden ayrılan, adaylıktan da elenen üç partili, "Söyleyecek çok söz var ama parti disiplini nedeniyle susuyoruz" dedi.
 • Alman ekonomisi patlama yaşadı - işsizlik
  Alman ekonomisi patlama yaşadı24.02.2015
  AvrupaAlmanya'da 2014 yılında rekor düzeyde gelir elde edildi.Ekonomide son 25 yılın en iyi dönemi yaşanıyor.Devlet harcamaları gelirlerin altında kaldı.
 • Türkiye’ye ÇİFTE DARBE - işsizlik
  Türkiye’ye ÇİFTE DARBE24.02.2015
  EkonomiTÜRKİYE’nin Suriye, Mısır ve Libya politikalarından rahatsız olan bölge ülkeleri, Türkiye’ye karşı sert kararlara imza atıyor.Mısır Ulaştırma Bakanlığı’nın daha önce açıkladığı “Türkiye’yle 2012’de imzalanan ve süresi 29 Nisan 2015’te bitecek ‘Ro-Ro’ anlaşmasının yenilenmeyeceğine” dair kararından geri atmayacağı belirtilirken, Libya’daki Tobruk Hükümeti de bu ülkede projesi olan bütün Türk şirketlerinin ülkeyi terk etmesini istedi.
 • ‘Yatırım indirimi yeniden getirilsin’ - işsizlik
  ‘Yatırım indirimi yeniden getirilsin’23.02.2015
  EkonomiYeminli Mali Müşavir Dr.Hayrullah Doğan, 12 yıl önce kaldırılan yatırım indiriminin yeniden uygulamaya konulması gerektiğine işaret etti.
 • İşsiz bekleyen 1 milyon 735 bin 892 kişilik boş kadro var - işsizlik
  İşsiz bekleyen 1 milyon 735 bin 892 kişilik boş kadro var23.02.2015
  Ekonomiİşsizlik yüzde 10.7 ile dört yılın zirvesine çıksa da hala 1 milyon 735 bin 892 boş kadro doldurulmayı bekliyor.Her ne kadar bu boş kadroların 741 bini niteliksiz işçilere yönelik olsa da en fazla arananlar 51 bin kişi ile satış danışmanlığı ve 48 bin kişi ile güvenlik görevlilerinde.
 • Parite düştü abd’ye hücum - işsizlik
  Parite düştü abd’ye hücum22.02.2015
  EkonomiTÜRK hazır giyim ve konfeksiyon sektörü 2003’te 1 Euro 1.08 dolar iken ABD’ye 1.5 milyar dolarlık ihracat yapıyordu.Parite 1.40’a kadar çıkınca 450 milyon dolara kadar gerileyen ihracatı şimdi 1.5 milyar dolara çıkarmak için düğmeye basıldı.
 • Para nasıl bulunur harcanır iyi bilirim - işsizlik
  Para nasıl bulunur harcanır iyi bilirim22.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’in Bayraklı ilçesinde yaptırılan Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nun açılış törenine katıldı.
 • Kılıçdaroğlu'na İzmir'den adaylık teklifi - işsizlik
  Kılıçdaroğlu'na İzmir'den adaylık teklifi21.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir'den aday olmanızı istiyoruz.Cumhuriyetin kalesinden aday olmanızı istiyoruz" dedi.Kılıçdaroğlu da, bu çağrıya "İzmir'den aday olmak bizim için şereftir ve onurdur.Elbette bunu yetkili organlarımızla görüşeceğiz" dedi.
 • HÜRDANIŞ - işsizlik
  HÜRDANIŞ20.02.2015
  Avrupa
 • Fransa'da hükümet krizi - işsizlik
  Fransa'da hükümet krizi20.02.2015
  AvrupaFransa'da ana muhalefet partisi Halk Hareketi Birliği'nin hükümeti düşürmek için verdiği gensoru önergesi reddedildi.
 • Yalçın BAYER

  Gerçek işsizlik rakamı nedir? - işsizlik
  Gerçek işsizlik rakamı nedir?19.02.2015
  Yazarlar
 • "Kadınları eve değil hayata bağlamalıyız" - işsizlik
  "Kadınları eve değil hayata bağlamalıyız"18.02.2015
  EgeDENİZLİ Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, işsizlik oranının yüzde 10.7 ile 2011 yılının Ocak ayından bu yana en yüksek düzeye ulaştığını belirterek verilerin sanayiciyi üzdüğünü söyledi.İşsizlik oranlarında avundukları tek noktanın kadın istihdamında artış yaşanması olduğunu söyleyen Keçeci, "Kadınlarımızı eve değil hayata bağlamalıyız" dedi.
 • Yorgancılar'dan genç girişimcilere öneriler - işsizlik
  Yorgancılar'dan genç girişimcilere öneriler18.02.2015
  EgeTÜRKİYE Barolar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir İl Genç Girişimciler Kurulu, yeni dönemin ilk kapsamlı toplantısını Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) yaptı.Toplantıya katılan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, 40 yıllık ticaret hayatında edindiği bilgileri genç girişimciler paylaştı.Girişimciliğin artması için Türkiye'deki eğitim sisteminin değişmesi gerektiğini savunan Yorgancılar, Türkiye'deki genç nüfusta işsizliğin yüzde 18 olmasına rağmen, nitelikli ara eleman bulunamadığına dikkat çekti.
 • Fransa’da hükümet krizi - işsizlik
  Fransa’da hükümet krizi18.02.2015
  AvrupaMuhalefet, hükümetin aleyhine gensoru sunacağını açıkladı.
 • Fransa'da hükümet krizi - işsizlik
  Fransa'da hükümet krizi18.02.2015
  PlanetFransa Başbakanı Manuel Valls, ekonomiyi canlandırmak için hazırlanan torba yasanın mecliste reddedilme ihtimalinin artması üzerine, anayasanın, "bakanlar kurulu tarafından sunulan tasarının mecliste oylanmadan kabul edilmesi"nin önünü açan fıkrasının işletilmesine karar vermesi, hükümet krizine yol açtı.
 • Feministlerin dinle ilgisi yok - işsizlik
  Feministlerin dinle ilgisi yok18.02.2015
  GündemCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili kendisinin söylediği “Kadın Allah’ın erkeklere bir emaneti” sözünü eleştirenlere sert tepki gösterdi.Erdoğan, “Bu feministler filan var ya, çıkıyor ‘Ne demek, kadın emanetmiş, bir hakarettir’ diyor.Ya senin bizim medeniyetimizle, bizim inancımızla, bizim dinimizle ilgin yok ki” dedi.
 • Yalçın DOĞAN

  Mahallenin namusu - işsizlik
  Mahallenin namusu18.02.2015
  YazarlarKÖYDE yaşayan kadın 76 yaşında, camları kırarak evine giriyor, tecavüz ediyorlar.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan : Bu tren artık bu raydan çıkmaz - işsizlik
  Cumhurbaşkanı Erdoğan : Bu tren artık bu raydan çıkmaz17.02.2015
  Gündem10 ilden gelen 382 muhtarla Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küçük hesaplar peşinde koşanlara, 3-5 sokak eylemiyle 3-5 molotofla ülkenin istikametini değiştirebileceğini sananlara seslenmek istiyorum; başaramayacaksınız, beyhude uğraşıyorsunuz.Bu tren artık bu raydan çıkmaz.Bu çomaklar bu tekeri yolundan alı koyamaz.Geçti o alacakaranlık günleri, geçti o fetret devri"diye konuştu.
 • Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar - işsizlik
  Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar17.02.2015
  GündemCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.
 • Erdoğan: Bu feministler filan var ya. - işsizlik
  Erdoğan: Bu feministler filan var ya.17.02.2015
  GündemRecep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtarlara yaptığı konuşmada "Ben kalkıyorum kadının Allah'ın erkeklere bir emaneti olduğunu söylüyorum.Bu feministler filan var ya.'Ne demek' diyor 'Kadın emanetmiş, bu hakarettir' diyor.Ya senin bizim dinimizle medeniyetimizle ilgin yok ki.Biz sevgililer sevgilisinin hitabına bakıyoruz.'Allah'ın bir emanetidir.O emanete sahip çıkın' diyor.Ve onu incitmeyin diyor.Aslında bunların her işi böyle.Buradan Özgecan'ımızın annesine babasına şahsım milletim adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.
 • Telefonda bıçaklanan annesinin çığlıklarını duydu - işsizlik
  Telefonda bıçaklanan annesinin çığlıklarını duydu17.02.2015
  AvrupaAlmanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Hagen kentinde meydana gelen korkunç olay kan dondurdu.Oğluyla telefonda görüştüğü sırada sevgilisi tarafından bıçaklanan kadın hayatını kaybetti.
 • DİSK-AR: Kasım dönemi işsizliği yüzde 17.5 - işsizlik
  DİSK-AR: Kasım dönemi işsizliği yüzde 17.517.02.2015
  EkonomiTürkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Enstitüsü (DİSK-AR), TÜİK tarafından açıklanan Hanehalkı İşgücü Anketi Kasım 2014 dönem sonuçlarını değerlendirdi.Değerlendirme raporunda, Kasım 2014 döneminde geniş tanımlı işsizlik oranının yüzde 17,5 olduğu ifade edildi.TÜİK'e göre kasım dönemi işsizliği yüzde 10.7 idi.
 • MHP lideri Bahçeli: 'Madem idam cezasına ihtiyaç var.' - işsizlik
  MHP lideri Bahçeli: 'Madem idam cezasına ihtiyaç var.'17.02.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısına Mersin'in Tarsus İlçesi'nde vahşice öldürülen Özgecan Aslan'ı anarak başladı.Konuşmasında son döneme damga vuran idam tartışmalarına da değinen Bahçeli, ''Madem idam cezasına ihtiyaç vardır, o zaman AKP’nin elini tutan da olmayacaktır.Başbakan ve partisine sesleniyorum.Hadi buyrun, idam cezasıyla ilgili düzenlemeyi hemen hazırlayın, harekete geçin de ne kadar dürüst olduğunuzu görelim'' dedi.İç Güvenlik Paketi'ne itiraz ettikleri için Başbakan'ın kendilerini HDP ile aynı kareye koyduğunu belirten Bahçeli, ''Bizim HDP ile yanyana gelmemiz kıyamette bile olmayacak bir şeydir'' ifadelerini kullandı.
 • Almanya’da yalnız yaşayanların sayısı arttı - işsizlik
  Almanya’da yalnız yaşayanların sayısı arttı17.02.2015
  AvrupaAlmanya’da 1990’lı yıllardan bu yana yalnız yaşayanların oranı arttı.Bir araştırmaya göre 1993 ila 2009 yılların arasında 60 yaşına kadar olan grupta yalnız yaşayanların oranı yüzde 8,5 oranında arttı.Gelişmenin sebeplerini araştıran sosyolog Jan Eckhard doğum oranları ile ilgili gelişmenin eş piyasasını olumsuz etkilemesinin önemli bir rol oynadığını belirtiyor.
 • Erdal SAĞLAM

  İşsizlikte umut yok - işsizlik
  İşsizlikte umut yok17.02.2015
  YazarlarKASIMDA yüzde 10.7’ye yükselen işsizlik oranlarının, orta vadede düşme umudu görünmüyor.
 • Her gün 1649 kişi işsiz kalıyor - işsizlik
  Her gün 1649 kişi işsiz kalıyor17.02.2015
  Ekonomiİşsiz sayısı Kasım 2014’te 3 milyon 120 bine fırladı.Bu 1 yılda tam 602 bin kişinin işsiz kaldığı anlamına geliyor.Yani her gün 1649 kişi işsizler ordusuna katıldı.İşsizlik oranı ise yüzde 10.7 ile 4 yılın zirvesine çıktı.
 • Kasım dönemi işsizliği yüzde 10.7 oldu - işsizlik
  Kasım dönemi işsizliği yüzde 10.7 oldu16.02.2015
  EkonomiTÜİK tarafından kasım dönemi işsizliği yüzde 10.7 olarak açıklandı.Bu dönemde tarım dışı işsizlik oranı ise yüzde 12.7 oldu.Mevsimsel etkilerden arındırılmış işsizlik Ekim 2010'dan bu yana en yüksek seviyesini gördü.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  MHP’de taze kan hareketi - işsizlik
  MHP’de taze kan hareketi16.02.2015
  YazarlarHAZİRAN seçimleri öncesi muhalefetin hazırlıklarına baktığımızda bu kez MHP’de önceki seçimlere göre sanki farklı bir görüntü ile karşılaşacağız.
 • Melis ALPHAN

  Benim adım Melis.Potansiyel ölüyüm - işsizlik
  Benim adım Melis.Potansiyel ölüyüm15.02.2015
  YazarlarBenim adım Kübra.Kocam beni darp etti, beyin kanaması geçirdim.Artık ölüyüm.
 • Doğu Karadenİz’e 10.4 milyarlık yatırım - işsizlik
  Doğu Karadenİz’e 10.4 milyarlık yatırım15.02.2015
  EkonomiBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Doğu Karadeniz Projesi Eylem Planı (DOKAP) kapsamında Sarp’tan Samsun’a kadar 10.4 milyar liralık yatırım yapılacağını söyledi.
 • Euro düşüyor tatil daha mı pahalı olacak - işsizlik
  Euro düşüyor tatil daha mı pahalı olacak14.02.2015
  AvrupaEuro’nun dolar karşısında sürekli düşüşü bu yıl tatili nasıl etkileyecek? Türkiye veya başka ülkelere seyahatler daha mı pahalanacak?
 • Demirtaş: AK Parti tehlikesini meclise girerek bertaraf edeceğiz - işsizlik
  Demirtaş: AK Parti tehlikesini meclise girerek bertaraf edeceğiz13.02.2015
  GündemHDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti'nin 12 yıldan beri iktidar olmasına rağmen seçim barajını düşürmediğini, oy hırsızlığıyla parlamentoya gelen bir çok milletvekili olduğunu söyledi.AK Parti'nin tek başına anayasa yapma tehlikesini, TBMM'ye girerek HDP'nin bertaraf edeceğini ifade eden Demirtaş, CHP ve MHP'nin AK Parti ile Irkçılık yarışına girdiğini ileri sürdü.
 • Belediyeden girişimcilere destek - işsizlik
  Belediyeden girişimcilere destek13.02.2015
  EgeKARŞIYAKA Belediyesi, KOSGEB işbirliğiyle, işsizlik sorununa çözüm üretmek ve aile ekonomisine katkı sağlamak adına Uygulamalı Girişimcilik Projesi'ni başlattı.Proje kapsamında, öncelik kadın ve engellilerde olmak üzere, kendi işini kurmak isteyen 120 kişiye 30 bin lira hibe ve 70 bin lira ertelemeli kredi imkanı sağlanacak.
 • BIST 100 yüzde 3 yükseldi - işsizlik
  BIST 100 yüzde 3 yükseldi12.02.2015
  EkonomiYaklaşık 20 ayın en yüksek düzeyi olan 91,412 düzeyini gördüğü 26 Ocak'tan düne kadar 12 işlem gününün 9'unda gerileyen ve yüzde 8.7 düşüş kaydeden BIST-100 endeksi bugün yüzde 3.18 primle 86,082.55 puandan kapandı.Bankacılık endeksi bugün yüzde 4.4 yükseldi.
içinde

İşsizlik


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz