İşsizlik


 • Bülent Arınç Devrek'te konuştu - işsizlik

  Bülent Arınç Devrek'te konuştu21.12.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Devrek İlçe Başkanlığı 5.Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Şimdi birileri ellerini ovuşturuyor, 'Tayyip gitti ya bizim önümüz açılabilir' diye, biz de Tayyipler bitmez, bu inanmış kadrolardan kim olursa olsun bayrağı yere düşürmez, alır eline en yükseklere onu dikmek için çalışır" dedi.
 • Ömür GEDİK

  Kardeş gibi. - işsizlik

  Kardeş gibi.20.12.2014

  YAZARLAR

  “O Hayat Benim”de senaryo gereği kardeş, gerçek hayatta ise çok iyi dost olan Ahu Sungur ve Sinan Albayrak’la “İlle de şarkı söylemek istiyorum” diyen Ahu’nun isteği üzerine Cixx Club’da buluştuk.Ahu şarkı söyledi, Sinan ise eski mesleğine özenip ikimize korumalık yaptı.
 • Cengiz ÇANDAR

  Siyasi paranoya ve ekonomi balonu. - işsizlik

  Siyasi paranoya ve ekonomi balonu.20.12.2014

  YAZARLAR

  Ne ülke içinde ne de ülke dışında, Türkiye'de "bağımsız yargı" olduğuna dair aklı başında hiç kimseyi ikna etmenin mümkün olmadığı bir algı, son bir hafta boyunca yaratılmış oldu.
 • CHP'li vekilden Meclis'te terazili protesto - işsizlik

  CHP'li vekilden Meclis'te terazili protesto20.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, TBMM Genel Kurulu kürsüsüne getirdiği terazi ile hükümeti eleştirdi.
 • Numan Kurtulmuş ve Rasmussen Gaziantep'te Ortadoğu'yu konuştu - işsizlik

  Numan Kurtulmuş ve Rasmussen Gaziantep'te Ortadoğu'yu konuştu20.12.2014

  DÜNYA

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ortadoğu ve dünyada barışın sağlanması için, başta Birleşmiş Milletler (BM) olmak üzere küresel kuruluşların yeniden yapılanması gerektiğini söyledi.Mevcut BM yapısının krizleri çözmeye ve savaşları sonlandırmaya müsait olmadığını savunan Kurtulmuş, "Tam tersine kim güçlüyse BM Güvenlik Konseyi’nde kim güçlü ülkelere sırtını dayadıysa borusunu öttürdüğü bir dünyada yaşıyoruz.5 büyük ülkenin insafına tüm dünya bırakılamaz" dedi.NATO eski Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ise Ortadoğu’da şu anda en ciddi tehdit unsuru olan IŞİD’in durdurulması için bu örgüte karşı savaşanlara havadan olduğu gibi karadan da destek verilmesi gerektiğini ifade etti.
 • Babacan'dan flaş dolar yorumu - işsizlik

  Babacan'dan flaş dolar yorumu19.12.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Rusya kaynaklı gelişmelerin, diğer gelişmekte olan ülkelere etkisiyle ilgili, "Kurda bir etkisi oluyor ama temeller sağlamsa bundan da korkmamak lazım" dedi.Babacan doların değer kazanması trendinin bir süre daha devam edeceğini belirtti.
 • İzdivaç programlarında bir ilk.Programı seyretmeye gelen seyirciye talip oldu! - işsizlik

  İzdivaç programlarında bir ilk.Programı seyretmeye gelen seyirciye talip oldu!19.12.2014

  Keyif

  İzdivaç programlarına eşine az rastlanır bir olay gerçekleşti.Hayat Sevince Güzel programına eş bulmak amacıyla gelen Halim Bey gelin adaylarından değil, stüdyodaki seyircilerden birine talip oldu.İşte o anlar.
 • Türkiye’de kötümserlik arttı - işsizlik

  Türkiye’de kötümserlik arttı18.12.2014

  DÜNYA

  Avrupa Birliği’nin kamuoyu araştırmalarından sorumlu birimi Eurobarometer tarafından hazırlanan bir çalışma Türkiye’de önümüzdeki bir yıla olumsuz bakıldığını, hükümete güvenmeyenlerin oranının güvenenleri geçtiğini, AB üyeliğine verilen desteğin ise dibe vurduğunu gösteriyor.
 • New York Borsası yükselişini sürdürdü - işsizlik

  New York Borsası yükselişini sürdürdü18.12.2014

  EKONOMİ

  New York Borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz artırımı konusunda "sabırlı olacağını" açıklamasının ardından yükselişini ikinci güne taşırken, Dow Jones ve Standard & Poor's 500 endeksleri son yılların en iyi günlük performanslarını gösterdi.
 • Türkiye’de kötümserlik arttı - işsizlik

  Türkiye’de kötümserlik arttı18.12.2014

  DÜNYA

  AVRUPA Birliği’nin kamuoyu araştırmalarından sorumlu birimi Eurobarometer tarafından hazırlanan bir çalışma Türkiye’de önümüzdeki bir yıla olumsuz bakıldığını, hükümete güvenmeyenlerin oranının güvenenleri geçtiğini, AB üyeliğine verilen desteğin ise dibe vurduğunu gösteriyor.
 • İşsiz anne 24 günlük bebeğini diri diri gömdü - işsizlik

  İşsiz anne 24 günlük bebeğini diri diri gömdü18.12.2014

  DÜNYA

  Tayland'ın Phitsanulok şehrinde, işsizlik nedeniyle bunalıma giren 30 yaşındaki Natthaphat Khonsakrom, 24 günlük bebeğini diri diri toprağa gömerek ölümüne neden oldu.
 • Yalçın BAYER

  Allah aşkına susun artık - işsizlik

  Allah aşkına susun artık17.12.2014

  YAZARLAR

  BU iktidarın sınırı yok, hiçbir şey de yok.
 • Banka borcunu ödeyemeyenlerin sayısı 3.700.000 kişiye ulaştı - işsizlik

  Banka borcunu ödeyemeyenlerin sayısı 3.700.000 kişiye ulaştı17.12.2014

  EKONOMİ

  Geçtiğimiz günlerde açıklanan büyüme ve işsizlik verilerinden sonra bir veriyi de bankalar açıkladı.Yüzde 1,7'lik büyüme ve 3 milyon 97 bin olarak açıklanan işsiz sayısından sonra Türkiye Bankalar Birliği de açıkladığı, bireysel banka ve kredi kartı borçlu sayısının da arttığını ortaya koydu.Bankalara bireysel kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemediği için, 2009 yılından bu yana yasal takip altında alınan kişi sayısı 3.7 milyona ulaştı.
 • Emekli Sandığı Türk vatandaşlığı şartı arıyor mu - işsizlik

  Emekli Sandığı Türk vatandaşlığı şartı arıyor mu17.12.2014

  Avrupa

  25 Mart 1965 doğumluyum.1986 yılında Türkiye’de DİE’de çalıştım.Daha sonra 1989-1990 arasında TSK’da asteğmen olarak görev yaptım.10 Ekim 1990’dan beri Almanya’da yaşıyor ve çalışıyorum.1996’da Alman vatandaşlığına geçtim ve Pembe Kartım var.* Ne zaman ve nasıl emekli olabilirim? Ne kadar para yatırmam gerek ve ne maaş alırım?* Alman vatandaşlığına geçmeyi Türkiye teşvik etti.Şimdi bu yılları borçlanamayacak mıyız? Emekli Sandığı’na Mavi Kartlılar da borçlanabiliyor mu? Vatandaşlık şartı aranıyor mu? * Günü yetmeyenler eksik günlerini nasıl tamamlayabilecekler? * Alikemal Kaya
 • Gençlerin işsizlik meselesi için altı ülke biraraya geldi - işsizlik

  Gençlerin işsizlik meselesi için altı ülke biraraya geldi17.12.2014

  Avrupa

  Gençlerin işsizlik meselesi için altı ülkeden yedi kuruluşun ortaklığıyla bilişim teknolojilerindeki becerilerin geliştirilmesi amacıyla "0101 Kuşağı (Generation 0101)" projesi, İzmir Üniversitesi'nde başlatıldı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Suriyelileri konuşma zamanı geldi - işsizlik

  Suriyelileri konuşma zamanı geldi16.12.2014

  YAZARLAR

  SON bir hafta içinde ekonomiden iki ürkütücü rakam geldi.
 • Gülse BİRSEL

  Eğitim Şûrası’nın gerçek bombaları! - işsizlik

  Eğitim Şûrası’nın gerçek bombaları!16.12.2014

  YAZARLAR

  OSMANLICA, Osmanlı zamanında bile bu kadar tartışılmamıştı sanırım.Hepimiz bu konudaki fikrimizi söyleyip rahatladık mı? Artık, aslında Şûra’dan çıkan seçmeli Osmanlı Türkçesi dersinin, tartışmayı en az hak eden tavsiye kararı olduğuna uyanalım mı? Bakınız bazı diğer kararlara:
 • Güçlü ekonomi için yerli malı - işsizlik

  Güçlü ekonomi için yerli malı16.12.2014

  Ege

  EGE Bölgesi sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Türkiye ekonomisindeki yapısal sorunlar nedeniyle yerli malı haftasının yeniden önem kazandığını, yerli malına öncelik verilmesi için herkese görev düştüğünü söyledi.
 • Esnafa zirve teşekkürü - işsizlik

  Esnafa zirve teşekkürü16.12.2014

  Ege

  İŞKUR İl Müdürü Kadri Kabak, Kasım ayında düzenlenen 3.İstihdam Zirvesi'ne verilen katkılardan dolayı İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • Dolar rekoru - işsizlik

  Dolar rekoru16.12.2014

  EKONOMİ

  Ekonomiden gelen düşük büyüme, artan işsizlik rakamları ve siyasi arenada yükselen tansiyonun da etkisiyle dolar 2.39 TL’yi aştı.Dolardaki tırmanış Merkez Bankası’nın faiz yükselttiği Ocak 2014 dönemini hatırlattı.
 • Erdal SAĞLAM

  Asıl etken Fed - işsizlik

  Asıl etken Fed15.12.2014

  YAZARLAR

  İÇ piyasada geçen hafta, özellikle kurun belirlediği, ciddi bir bozulma başladı ve dün haftanın ilk günü bozulma daha da hızlandı.
 • Sefer LEVENT

  İşçisizlik krizi de var! - işsizlik

  İşçisizlik krizi de var!15.12.2014

  YAZARLAR

  YÜZDE 10.7’yi de gördük.İşsizlikte hızla ekonomik krizleri yaşadığımız seviyelere doğru tırmanıyoruz.
 • Yalçın BAYER

  Türksat ne yapıyor - işsizlik

  Türksat ne yapıyor15.12.2014

  YAZARLAR

  TÜRKSAT ne yapıyor; kime soruyor, kime danışıyor?
 • 3.097.000 kişi işsiz - işsizlik

  3.097.000 kişi işsiz15.12.2014

  EKONOMİ

  İŞSİZLİK oranı eylülde yüzde 10.7’ye fırladı.İşsizlikte dört aydır süren çift haneli sıkıntı düşük büyüme oranlarından sonra şaşırtıcı değil.Yüzde 5 büyümeye ulaşılmadığı sürece çift haneden dönüş yok.İşsiz sayısı ise 3 milyon 97 bine ulaştı.
 • Her dört işsizden biri üniversite mezunu - işsizlik

  Her dört işsizden biri üniversite mezunu15.12.2014

  EKONOMİ

  Eylül ayı işsizlik rakamları bugün açıklandı.DİSK-AR'ın işsilik değerlendrimesine göre, her dört işsizden biri üniversite mezunu ve özellikle yükseköğretim mezunu kadınlar işsizliğin hedefinde.
 • Roma 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'na aday oldu - işsizlik

  Roma 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'na aday oldu15.12.2014

  Diger

  İtalya Başbakanı Matteo Renzi, ülkesinin başkent Roma ile 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği için aday olduğunu açıkladı.
 • Dolarda tarihi rekor: 2.3934 TL - işsizlik

  Dolarda tarihi rekor: 2.3934 TL15.12.2014

  EKONOMİ

  Ekonomiden gelen düşük büyüme, artan işsizlik rakamları ve siyasi arenada yükselen tansiyonun da etkisiyle dolar 2.39 TL’yi aştı.Dolardaki tırmanış Merkez Bankası’nın faiz yükselttiği Ocak 2014 dönemini hatırlattı.
 • Mevsimsel etkilerden arındırılmış işsizlik son 4 yılın en yükseğinde - işsizlik

  Mevsimsel etkilerden arındırılmış işsizlik son 4 yılın en yükseğinde15.12.2014

  EKONOMİ

  Türkiye'de işsizlik oranı eylülde yüzde 10.5'e yükseldi.Eylül ayında işsiz sayısı 3 milyonun üzerine çıktı.Yüzde 10.5'lik işsizlik oranı aynı zamanada Şubat 2011'den bu yana en yüksek işsizlik oranı oldu.Mevsimsel etkilerden arındırılmış işsizlik ise yüzde 10.7 ile Ekim 2010'dan bu yana en yüksek işsizlik oranı oldu
 • Ekrem Demirtaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İzmir'e davet etti - işsizlik

  Ekrem Demirtaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İzmir'e davet etti14.12.2014

  Ege

  Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 365 oda başkanını katılımıyla düzenlenen istişare toplantısında söz alan Ticaret Odaları Konsey Başkanı ve İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bugüne kadar iş dünyasına verdiği desteği devam ettirmesini isterken, Erdoğan'ı İzmir'e davet etti.
 • Doları ‘faiz’ zıplattı - işsizlik

  Doları ‘faiz’ zıplattı13.12.2014

  EKONOMİ

  Amerikan Merkez Bankası’nın ABD faiz artışı için ‘kayda değer süre’ ifadesini kaldıracağı beklentisi ardından dolar 2.28 TL’ye çıktı.Buna Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘faiz düşmeli’ vurgusu eklenince dolar 29 Ocak’tan beri en yüksek seviyesi olan 2.31 TL’ye yükseldi.
 • Sosyalist Enternasyonal Toplantısı'nda CHP'den lokum ikramı - işsizlik

  Sosyalist Enternasyonal Toplantısı'nda CHP'den lokum ikramı13.12.2014

  GÜNDEM

  Sosyalist Enternasyonal Etik Komite Üyesi ve CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi'nde Sosyalist Enternasyonal Başkanı ve Yunanistan'ın eski Başbakanı George Papandreou'nun başkanlığında yapılan, "Uluslararası Barış ve Güvenlik" konulu Sosyalist Enternasyonal Konsey toplantısına katıldı.Toplantı devam ederken CHP delegasyonu, tüm katılımcılara çoğulculuğu ve birliği sembolize ettiğini ifade ederek, nar şekilde metal bir kutu içerisinde lokum ikram etti.
 • Dolar 2.31 TL'yi geçti, Ocak 2014'ten beri zirveyi gördü - işsizlik

  Dolar 2.31 TL'yi geçti, Ocak 2014'ten beri zirveyi gördü12.12.2014

  EKONOMİ

  Bugün güne 2,27 TL seviyesinden başlayan dolar bankalararası piyasada dolar 2,31'in üzerine çıktı.Dolar 2,3116 TL ile 29 Ocak'tan bugüne en yüksek düzeyi gördü.
 • Eski başvurumu canlandırabilir miyim - işsizlik

  Eski başvurumu canlandırabilir miyim12.12.2014

  Avrupa

 • Ifo, Almanya'nın yüzde 1,5 büyüyeceğini öngördü - işsizlik

  Ifo, Almanya'nın yüzde 1,5 büyüyeceğini öngördü12.12.2014

  Avrupa

  Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü Ifo, ülke ekonomisinin bu yıl ve gelecek yıl yüzde 1,5 büyüyeceğini öngördü.
 • Berlin'de Başbakan Yardımcısı oldu - işsizlik

  Berlin'de Başbakan Yardımcısı oldu12.12.2014

  Avrupa

  Almanya’da ilk kez bir Türkiye kökenli politikacı başbakan yardımcılığı makamına oturdu.Berlin’in Çalışma, Uyum ve Kadınlardan Sorumlu Senatörü Dilek Kolat, eyalet Başbakan Yardımcılığı da yapacak.
 • İthal ayakkabıya vergi yüzleri güldürecek - işsizlik

  İthal ayakkabıya vergi yüzleri güldürecek11.12.2014

  Ege

  İZMİR'de Ayakkabı Yaz Fuarı'nın açılışında sektör temsilcileri, ithal ayakkabıdan yakındı.İthal ayakkabıya getirilen vergilerle yüzlerinin gülmesini bekleyen sektör temsilcileri, Eylül ayında 'Shoe Expo' adıyla uluslararası rekabete girecek.Sergi salonunun girişinde tarih kadar eski bir ayakkabı olan ve unutulmaya yüz tutan yemeni dikilmesi ise ilgi çekti.
 • Almanya'da kömür ocakları kapanıyor, işçileri zor günler bekliyor - işsizlik

  Almanya'da kömür ocakları kapanıyor, işçileri zor günler bekliyor11.12.2014

  Avrupa

  Almanya taşkömürü üretimini bitirme kararı aldı.
 • Hazım Kılıç

  Gölgeden çıkmadan güneşe ulaşmak - işsizlik

  Gölgeden çıkmadan güneşe ulaşmak11.12.2014

  YAZARLAR

 • Duygu Sedefoğlu

  Kadının sesi! - işsizlik

  Kadının sesi!11.12.2014

  YAZARLAR

 • Ömür GEDİK

  Pazar in AVM out! - işsizlik

  Pazar in AVM out!10.12.2014

  YAZARLAR

  AVM’lerin pazar günleri kapalı olacak olmasını aklım almıyor.
 • Kılıçdaroğlu: Saray’ı yıkacak olan sizsiniz - işsizlik

  Kılıçdaroğlu: Saray’ı yıkacak olan sizsiniz10.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili “Güçleri yetiyorsa yıksınlar” sözünü hatırlatarak, “Sayın Davutoğlu, siz kaçak saray konusunda niçin hiç konuşmuyorsunuz? Başbakanlık binası olarak yapılan binayı hangi gerekçeyle Cumhurbaşkanlığı’na tahsis ettiniz.Size meydan okuyor Sayın Davutoğlu.Yıkılacak olursa onu yıkacak olan sizsiniz” dedi.
 • Türk’ün cesareti Alman disiplini - işsizlik

  Türk’ün cesareti Alman disiplini10.12.2014

  Avrupa

  BAYBURTLU Ulvi ve Abdurrahman Keskin, küçük yaşta gurbetçi çocuğu olarak gittikleri Almanya’da sanayici oldu.Syron oto lastik markasıyla büyük başarı yakalayan Keskin Group’un, Bayburt’ta da tuğla fabrikası var.
 • Demirtaş'tan Cape Town'lı iş adamlarına davet - işsizlik

  Demirtaş'tan Cape Town'lı iş adamlarına davet10.12.2014

  Ege

  İZMİR Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Cape Town'lı işadamlarını İzmir'e davet ederek, "Güney Afrika büyük bir ekonomi ve Afrika'nın sanayileşmiş tek ülkesi.İzmir ve Cape Town birbirine mesafe olarak uzak olsa da bu mazereti artık ortadan kaldırmamız gerekiyor.Cape Town'lı işadamlarını İzmir'e bekliyoruz" dedi.
 • Meclis'te 2015 yılı bütçe görüşmeleri başladı - işsizlik

  Meclis'te 2015 yılı bütçe görüşmeleri başladı10.12.2014

  GÜNDEM

  2015 yılı bütçe görüşmeleri Meclis Genel Kurulu'nda başladı.Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye ekonomisinin, 2014 yılında bir miktar yavaşlayarak yüzde 3,3 büyüyeceğini tahmin ettiklerini belirterek, "Bugün 3.çeyrek rakamı çıktı; yüzde 1,7.Bu aslında öngördüğümüze yakın, biz yüzde 2,2 olarak görüyorduk.Buradaki temel sapma tarım sektöründen kaynaklanıyor" dedi.CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise yaptığı konuşmada, hükümetin ekonomi ve dış politikasını eleştirdi.HDP Grubu adına konuşan Hakkâri Milletvekili Adil Zozani ise, Türkiye'de fiili bir başkanlık sisteminin uygulandığını söyledi.Zozani'den sonra Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli de konuştu.
 • Yalçın DOĞAN

  Bir ‘eski tüfek’ daha - işsizlik

  Bir ‘eski tüfek’ daha09.12.2014

  YAZARLAR

  PIRIL pırıl bir zekâ, yaş 92 ama, hiç teklemeden, herhangi bir ayrıntıyı unutmadan, nazik bir üslupla anlatıyor Rasih Nuri İleri maceralı hayatının değişik evrelerini.
 • MHP'li Akçay'dan Soma için soru önergesi - işsizlik

  MHP'li Akçay'dan Soma için soru önergesi09.12.2014

  Ege

  MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.tarafından işten çıkarılan madencilerle ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in cevaplaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.
 • Türk'ün cesareti Alman'ın disiplini - işsizlik

  Türk'ün cesareti Alman'ın disiplini09.12.2014

  EKONOMİ

  BAYBURTLU Ulvi ve Abdurrahman Keskin, küçük yaşta gurbetçi çocuğu olarak gittikleri Almanya’da sanayici oldu.Syron lastik markasıyla başarı yakalayan Keskin’in, Bayburt’ta da tuğla fabrikası var.
 • Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na 1000 sorulu önerge - işsizlik

  Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na 1000 sorulu önerge09.12.2014

  GÜNDEM

  CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili TBMM'ye 1000 sorulu önerge verdi.
 • ‘Diyarbekir olsun’ denirse düşünürüz - işsizlik

  ‘Diyarbekir olsun’ denirse düşünürüz08.12.2014

  GÜNDEM

  Bazı şehirlerin isimlerinin talep olursa değiştirilebileceğini belirten Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç “Hakkâri ‘Benim adım Çölemerik’ olsun diyorsa, öbür taraftan ‘Bakır da neymiş? Diyarbekir olsa daha güzel olur’ diyen varsa düşüneceğiz kardeşim” dedi.
 • Zonguldak’tan soma’ya iş umuduyla göç etti, çaresizlik ağlattı - işsizlik

  Zonguldak’tan soma’ya iş umuduyla göç etti, çaresizlik ağlattı08.12.2014

  EKONOMİ

  Satılmış Cin, Zonguldak'ta kaçak madenlerde düşük ücretle çalışıyordu.3 yıl önce evlendi.Eşi Birten'le yeni bir yaşam umudu ile Soma'ya göç ettiler.Satılmış Cin, 301 işçinin yaşamını yitirdiği Soma Kömür'ün madeninde işe başladı.Yaşanan faciadan son anda kurtuldu.7 ay işe dönmeyi bekleyen Cin, binlerce madenci gibi aynı SMS'i aldı: İşten atılmıştı o da.Cin çiftinin iki çocuğu bulunuyor.İkisi de hasta.Birten Cin yeni bir çocuğa hamile.15 gün sonra doğacak bu bebeğin de ciddi sağlık sorunları bulunuyor.Satılmış Cin yaşadıklarını " Zonguldak’tan iş için buraya göç ettim, ancak yaşamadığım acı kalmadı" sözleri ile anlatıyor.
içinde

İşsizlik


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz