İşsizlik


 • Draghi'nin sınavı yeni başlıyor - işsizlik

  Draghi'nin sınavı yeni başlıyor24.11.2014

  Avrupa

  AMB Başkanı Draghi, enflasyonun olabildiğince çabuk canlandırılması gerektiğine yönelik taahhüdünü, açıklanacak veri ile ne hızda gerçekleştirmesi gerektiğini öğrenecek.
 • Ünsal TURAN

  Sosyal devlet olmak - işsizlik

  Sosyal devlet olmak24.11.2014

  YAZARLAR

  Türkiye bir türlü sosyal devlet olamadı.Saraylarımız, hızlı trenlerimiz, metrolarımız, otobanlarımız, havaalanlarımız oldu ama bir türlü sosyal devlet olamadık.
 • Burger King Almanya'da 89 şubesini kapatacak - işsizlik

  Burger King Almanya'da 89 şubesini kapatacak24.11.2014

  EKONOMİ

  Burger King, 89 şubesini kapatma kararı aldı.Dev restoran zincirinin bu kararı aralarında çok sayıda Türk'ün de bulunduğu yaklaşık üç bin kişiyi işsiz bırakacak.
 • Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ

  Katar Emiri Suudi Kralı’nın alnını niye öptü - işsizlik

  Katar Emiri Suudi Kralı’nın alnını niye öptü23.11.2014

  YAZARLAR

  ‘ORTADOĞU’da hesaplar değişiyor’ demiştim.Geçen hafta size İran’ın nükleer pazarlığını anlatırken Arap cephesinde de ilginç gelişmeler yaşandı.
 • Razi CANİKLİGİL

  Y kuşağı, Obama’ya sırtını çevirdi - işsizlik

  Y kuşağı, Obama’ya sırtını çevirdi23.11.2014

  YAZARLAR

  Obama’yı 2008 yılında destekleyerek ABD’nin ilk siyah başkanı olarak seçtirmeyi başaran “Y” ya da “Millennials” kuşağı diye adlandırılan 1977-1981 arası doğumlu gençlerin, gelecek hafta hafta yapılacak olan ara seçimlerde Başkan Obama’ya sırt çevirmeleri ne rağmen yine Demokrat Parti’yi desteklenmeleri bekleniyor.
 • Çoğu Türk üç bin kişi işini kaybedecek - işsizlik

  Çoğu Türk üç bin kişi işini kaybedecek23.11.2014

  DÜNYA

  ALMANYA'da ortaya çıkan hijyen skandalının ardından Burger King, 89 şubesini kapatma kararı aldı.Bu karar yaklaşık üç bin kişiyi işsiz bırakacak.
 • İşsizlik oranı umutsuzluk yarattı - işsizlik

  İşsizlik oranı umutsuzluk yarattı23.11.2014

  Avrupa

  Kosova’da yüzde 46 oranında işsizlik, yoksulluk ve istikbalsizlik, ülkeyi terk edenlerin sayısında artışa yol açtı.Kosova gazetesinde yayımlanan bir makalede verilen örnekle “Green Card USA” ile talep edilen yabancıların kabulüne dair farklı ülkelerin yabancı vatandaşlara açtıkları kapılardan başka daha iyi yaşam koşulları peşinde olan Kosovalı vatandaşların ülkelerine ulaşabilmesi için değişik yollara başvurdukları iddia edildi.
 • Kılıçdaroğlu: Davutoğlu karikatür gibi adam - işsizlik

  Kılıçdaroğlu: Davutoğlu karikatür gibi adam23.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da partisinin bölge toplantısı öncesi uğradığı emekliler kahvesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi, "O devleti bilmez, tanımaz, ayakları yere basmaz, ne söylediğini bilmez.Gerçekten de üzülerek söylüyorum amma karikatür gibi adam" dedi.
 • Çoğu Türk 3 bin kişi işini kaybedecek - işsizlik

  Çoğu Türk 3 bin kişi işini kaybedecek23.11.2014

  Avrupa

  Dev restoran zinciri Burger King’in Almanya’da 89 şubesini kapatacak olması, aralarında çok sayıda Türk’ün de bulunduğu yaklaşık 3 bin kişiyi işsiz bırakacak.
 • 7/24 iyilik için vardiyalı iş gerek - işsizlik

  7/24 iyilik için vardiyalı iş gerek22.11.2014

  Ege

  TÜRKİYE Serhat Aytan’ı Hürriyet EGE’nin haberiyle “Tek Kişilik Kan Merkezi” olarak tanıdı.Aytan, CNN Türk’te Mirgün Cabas’ın ‘Her Şey’ programına konuk oldu.Serhat Aytan, Cabas’ın ısrarlı soruları üzerine aylardır işsizlik maaşıyla geçinmek zorunda olduğunu söyledi, izleyiciler şaşırdı.
 • Kılıçdaroğlu: MİT’in, adı gibi ’Milli’ olmasını istiyoruz - işsizlik

  Kılıçdaroğlu: MİT’in, adı gibi ’Milli’ olmasını istiyoruz22.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’da Cumhuriyet Gençlik Merkezi’nin açılışına katıldı.Kılıçdaroğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) adındaki gibi ’Milli’ olmasını ve devlete hizmet etmesini istediklerini anlatırken, "Bir siyasal partinin içişlerine müdahale etmesini istemiyoruz.İktidardan gelecek talimatla ’bir siyasal partiyi nasıl karıştırırım’ diye bir çabanın içine girmesini istemiyoruz" dedi.
 • İşçiler, Yatağan Termik Santrali'nin özelleştirmemesi için yürüdü - işsizlik

  İşçiler, Yatağan Termik Santrali'nin özelleştirmemesi için yürüdü21.11.2014

  EKONOMİ

  MUĞLA'nın Yatağan İlçesi'nde özelleştirme karşıtı enerji ve maden işçileri yürüyüş düzenledi.Yatağan Termik Santrali önünden başlayan ve beş kilometre sonra ilçe merkezinde son bulan yürüyüş sonrası yapılan basın açıklamasında başta Soma ve Ermenek'teki işçi ölümleri hatırlatıldı, özelleştirmelerin durdurulması çağrısı yapıldı.
 • Ali Babacan: Merkez bankaları mucize yaratamaz - işsizlik

  Ali Babacan: Merkez bankaları mucize yaratamaz21.11.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, merkez bankalarının yapısal reformlar yapılmadıkça mucize yaratamayacaklarını belirterek, "Ne çeşit para politikaları, ne çeşit mali politikalar benimsersek benimseyelim, eğer güven yeterince güçlü değilse maalesef çoğu zaman mali adımlar sonuç vermiyor, parasal politikalar da başarıya ulaşmıyor" dedi.
 • 74 bin yeni kadronun çoğunluğu polis ve öğretmenler için açılacak - işsizlik

  74 bin yeni kadronun çoğunluğu polis ve öğretmenler için açılacak21.11.2014

  EKONOMİ

  MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek gelecek sene kamuda 74 bin kişinin istihdam edileceğini, bunun 34 bininin polis ve harp okullarından mezun alımı olacağını söyledi.Şimşek "Geri kalan 40 binlik kadrodan en çok payı öğretmenler alacak" diye konuştu.
 • Bakandan flaş vergi açıklaması - işsizlik

  Bakandan flaş vergi açıklaması21.11.2014

  EKONOMİ

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.2015'te kamuya personel alımını kısacaklarını açıklayan Şimşek, "Önümüzdeki yıl vergi oranlarında bir artış ya da yeni bir vergi öngörmüyoruz" dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: O saldırı Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır - işsizlik

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: O saldırı Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır19.11.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı barbarca saldırıyı hep birlikte üzülerek yaşadık.'Bize ne' deme lüksümüz var mı? 'Filistin'in meselesi bizi ilgilendirmez' deme imkanımız var mı? O saldırı, Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır.Çünkü Mescid-i Aksa Filistinlilerin değil, hepimizin ortak mescidi, hepimizin en kutsal mekanlarından biridir.Kendi mescitlerimize, camilerimize kirli postallarla girmek neyse Mescid-i Aksa'ya girmek de aynen odur" dedi.
 • Soma'daki faciadan etkilenen kişi sayısı: 11 bin - işsizlik

  Soma'daki faciadan etkilenen kişi sayısı: 11 bin19.11.2014

  Sağlık

  Soma'da 301 madencinin hayatını kaybetmesinin üzerinden tam 6 ay geçti.Günlerce ağladığımız, tüm Türkiye'yi yasa boğan olaydan sonra herkes hayatına geri döndü.Ama madencilerin aileleri, evlatları, hayat arkadaşları, madende arkadaşlarını kaybeden işçiler, arama kurtarma çalışmalarına katılanlar ve hatta onlara psikolojik destek veren psikiyatri hekimlerinin bile yaraları hala kanıyor.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Ankara’nın sakladığı gizli ziyaretçi - işsizlik

  Ankara’nın sakladığı gizli ziyaretçi19.11.2014

  YAZARLAR

  İKİ hafta önce “çok önemli bir Suriyeli şahsiyet” Türkiye’ye sığındı.
 • Yeni İnci, ikinci fabrikayı açtı, üçüncüsü için eleman arıyor - işsizlik

  Yeni İnci, ikinci fabrikayı açtı, üçüncüsü için eleman arıyor18.11.2014

  EKONOMİ

  YENİLİKÇİ Ürünlerle dikkat çeken ‘kadın iç giyim’ markası Yeni İnci, yakında üç yeni külotla pazarı karıştıracak.Yeni İnci Başkan Yardımcısı Furkan Atakan, bu ürünleri; “Brezilya Kalçası külot, kenar izi bırakmayan külot ve yapışkanlı külot” diye açıkladı.
 • Öcalan neyse o da kopyası - işsizlik

  Öcalan neyse o da kopyası18.11.2014

  GÜNDEM

  Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’nun Kürdistan’a yeşil ışık yakacağını iddia etti.Bahçeli, “Bugünün teröristbaşı Öcalan neyse, Dersim ihanetinin başaktörü terörist Rıza (Seyit Rıza) da kopyasıdır” dedi.
 • Ulan hepiniz oradaydınız be! - işsizlik

  Ulan hepiniz oradaydınız be!18.11.2014

  GÜNDEM

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Dersimlinin tarihindeki en büyük katliamı, ucuz bir malzeme olarak kullanıyorsunuz.Bakın bunlar o dönem üç partiye yakın üç ayrı gazete sayfaları.Hani diyorlar ya sen yaptın, sen yaptın.Ulan hepiniz oradaydınız be! Birbirinizi suçlamaya gerek yok, hepiniz Dersim’in sorumlususunuz” dedi.
 • Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu - işsizlik

  Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu18.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu
 • Demirtaş'tan Dersim tepkisi: 'Ulan hepiniz oradaydınız be' - işsizlik

  Demirtaş'tan Dersim tepkisi: 'Ulan hepiniz oradaydınız be'18.11.2014

  GÜNDEM

  HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş partisinin grup toplantısında konuşuyor.
 • Erdal SAĞLAM

  İşsizlik oranları yüksek seyredecek - işsizlik

  İşsizlik oranları yüksek seyredecek17.11.2014

  YAZARLAR

  İŞSİZLİK oranları geçtiğimiz ağustos ayı itibariyle yüzde 10.1 olurken, ekonomik gelişmelerin işsizlik oranlarının bundan sonra yüksek seyrine neden olacağı tahmin ediliyor.
 • Ekonomi yavaş işsizlik hızlı - işsizlik

  Ekonomi yavaş işsizlik hızlı17.11.2014

  EKONOMİ

  TÜRKİYE’de mevsim etkilerinden arındırılmış işsizlik oranı ağustosta yüzde 10.4 oldu.Böylece işsizlik çift hanede üçüncü ayını geride bıraktı.İşsizlik oranındaki durdurulamayan yükseliş ekonomideki yavaşlamanın sonucu.
 • Cameron'dan yeni ekonomik kriz uyarısı - işsizlik

  Cameron'dan yeni ekonomik kriz uyarısı17.11.2014

  EKONOMİ

  İngiltere Başbakanı David Cameron, küresel finans krizinin başlamasından altı yıl sonra küresel ekonomide bir kez daha kırmızı ikaz ışıklarının yandığı uyarısında bulundu.
 • İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli - işsizlik

  İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli17.11.2014

  IK

  TÜİK Ağustos döneminde işsizlik oranının yüzde 10,1 olarak gerçekleştiğini açıkladı.Böylece işsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneye yükseldi.
 • İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli - işsizlik

  İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli17.11.2014

  EKONOMİ

  TÜİK Ağustos döneminde işsizlik oranının yüzde 10,1 olarak gerçekleştiğini açıkladı.Böylece işsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneye yükseldi.
 • Tek kişilik dev kadro - işsizlik

  Tek kişilik dev kadro16.11.2014

  Ankara

  Türkiye genelindeki sahnelerde sergilenen tek kişilik oyunlar 18-23 Kasım tarihleri arasında Ankara’da seyirci ile buluşuyor.
 • MHP İzmir Çalıştay'da buluştu - işsizlik

  MHP İzmir Çalıştay'da buluştu16.11.2014

  Ege

  MHP İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği "1.Teşkilat Çalıştayı" toplandı.MHP İl Başkanı Necat Karataş 2015 Genel Seçimleri'nde İzmir'de yol haritasını ortak akılla belirlemeyi amaçladıklarını söyledi.Sadece parti yöneticileriyle yapılacak toplantıların yetersiz kalacağı gerekçesiyle tüm örgütün ve gönüldaşların görüşlerini almak istediklerini belirten Karataş, sivil toplumun her kesiminden katılımcıların sanayi, turizm, hayvancılık, kent dönüşümü gibi konularda görüşlerinin dinleneceği ikinci bir Çalıştay'la seçim hazırlıklarının süreceğini açıkladı.
 • Faruk Çelik "Türkiye'de tehlikeli ve çok tehlikeli 680 bin iş yeri bulunuyor" - işsizlik

  Faruk Çelik "Türkiye'de tehlikeli ve çok tehlikeli 680 bin iş yeri bulunuyor"16.11.2014

  GÜNDEM

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'de tehlikeli ve çok tehlikeli 680 bin iş yeri bulunduğunu belirterek, "Bu iş yerlerinin 470 bininin henüz iş güvenliği uzmanıyla sözleşme imzalamadı.205 bini yapmış.Yapmayınca ne oluyor, yasa 2014 ocak ayında girdiği için ocak ayından bu güne her ay 11 bin lira müeyyide cezası hazır" dedi.
 • Kılıçdaroğlu: Bin odalı saray yaptırmakla alay sahibi olunur - işsizlik

  Kılıçdaroğlu: Bin odalı saray yaptırmakla alay sahibi olunur15.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdroğlu, "Komşularımızın iç işlerine müdahale etmeyerek itibar kazanır Türkiye.Bin odalı saray yapmakla itibar sahibi olunmaz, alay sahibi olunur.İtibarsızlık sahibi olunur.Oturuyorsun, kendine bin odalı saray yapıyorsun.1 milyar 370 milyon liraya.Daha bitmedi.Bin odanın daha döşenmesi var.İtalya’dan mobilya getirecekler göreceksiniz.Hindistan’dan mermer getirdiler.Sanki bizim ülkemizde mermer yok" dedi.
 • İş güvenliğinde ödül ceza sistemi - işsizlik

  İş güvenliğinde ödül ceza sistemi15.11.2014

  IK

  Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili radikal değişiklere ilişkin bir açıklama yaptı.Düzenlemeleri genel olarak olumlu bulan PERYÖN, idari para cezalarında büyük ve küçük işletmeler arasında ayrım yapılması, mesleki eğitimin uluslararası norm ve standartlara getirilmesi gerektiğini belirtti.PERYÖN’ün açıklaması şöyle:
 • Az gelişmiş ülkelerin sesi olacağız - işsizlik

  Az gelişmiş ülkelerin sesi olacağız14.11.2014

  EKONOMİ

  TÜRKİYE, dönem başkanlığını devralacağı G-20 için yol haritasını hazırladı.Avustralya’da düzenlenen G-20 toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Aralık’tan itibaren az G-20’de gelişmiş ülkeleri ve zengin ülkelerini bir araya getirmek için çaba göstereceklerini dile getirdi.
 • Kariyerin yeni adı Girişimcilik - işsizlik

  Kariyerin yeni adı Girişimcilik14.11.2014

  EKONOMİ

  Girişimcilik üzerine en geniş çaplı farkındalık kampanyası olan Global Girişimcilik Haftası bu yıl Endeavor Türkiye koordinasyonunda 7.kez düzenleniyor.17-23 Kasım arasında gerçekleşecek haftaya, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi konusunda faaliyet yürüten aralarında üniversitelerin de olduğu 200’ü aşkın kurum 200’den fazla etkinlik için işbirliği yapıyor.
 • İtalya ekonomisi 4 yıldır daralıyor - işsizlik

  İtalya ekonomisi 4 yıldır daralıyor14.11.2014

  Avrupa

  İtalya ekonomisi üçüncü çeyrekte de daralarak, ülkede düşüşü dördüncü yıla taşıdı
 • Uğur GÜRSES

  Rica-minnet iş güvenliği ile hırslı kömür üretimi - işsizlik

  Rica-minnet iş güvenliği ile hırslı kömür üretimi13.11.2014

  YAZARLAR

  İş kazaları ve çalışan güvenliği için Başbakan Davutoğlu’nun önceki gün açıkladığı önlem ajandası, ‘düğmeye basarak’ iyi yönetişim sağlanacağını düşünenleri heyecanlandırmış olabilir.Ancak bu ajandada iş kazalarına ‘sıfır toleransla’ yaklaşma iradesi yok.
 • İşçiyi korumayana ihale yok - işsizlik

  İşçiyi korumayana ihale yok13.11.2014

  EKONOMİ

  Üst üste yaşanan iş kazalarına karşı hükümet yeni paket açıkladı.Başbakan Davutoğlu’nun açıkladığı pakete göre iş kazası olmayan işverene devlet destek verirken ölümlü iş kazası yaşanan işyerlerinde işverenin primi artacak, kamu ihalelerinden men bile gündeme gelecek.
 • Ekonomi uzmanları Merkel'i uyardı - işsizlik

  Ekonomi uzmanları Merkel'i uyardı12.11.2014

  Avrupa

  Almanya’da ‘Bilirkişiler Konseyi’, hükümeti tasarruf politikasından vazgeçmeye çağırdı.Konsey, Avrupa Merkez Bankası’nın ‘sıfır faiz’ uygulamasını da Euro bölgesi için tehlikeli bulduğunu açıkladı.
 • 'Tek Kişilik Oyunlar Haftası' Ankara'da perde açıyor - işsizlik

  'Tek Kişilik Oyunlar Haftası' Ankara'da perde açıyor12.11.2014

  Keyif

  Devlet Tiyatroları (DT) tarafından 3'üncü kez düzenlenecek oyun haftaları kapsamında, tek kişilik oyunlar Başkentli sanatseverlerle buluşturulacak.
 • İş güvenliği paketinde çok önemli değişiklikler - işsizlik

  İş güvenliği paketinde çok önemli değişiklikler12.11.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni iş güvenliği düzenlemelerini açıkladı.Buna göre inşaatlarda çalışan 2 milyon 700 bin çalışana mesleki yeterlilik belgesi gelecek, ödül-ceza düzenlemeleri yapılacak, rödovanslarda da değişikliğe gidilecek.İşte yeni paket.
 • Yalçın DOĞAN

  Alkışları kesen tablo - işsizlik

  Alkışları kesen tablo11.11.2014

  YAZARLAR

  Bu tablo dün Bütçe Plan Komisyonu’nda CHP milletvekili Hurşit Güneş tarafından dağıtılıyor.
 • Çifte vatandaşlığınızı böyle kurtarabilirsiniz - işsizlik

  Çifte vatandaşlığınızı böyle kurtarabilirsiniz11.11.2014

  Avrupa

  Almanya 1 Ocak 2000 tarihinde yürürlüğe koyduğu Vatandaşlık Kanunu uyarınca, bu tarihten sonra izinsiz olarak başka bir ülke vatandaşlığına geçenlerin Alman vatandaşlığını iptal ediyor.Bu uygulamadan özellikle, 2000 yılından önce Türk vatandaşlığından kendi isteği ile çıkıp Alman vatandaşı olduktan sonra yeniden Türk vatandaşlığını almak için başvurup da işlemleri 2000 yılından sonraya sarkanlar, olumsuz etkilendi.
 • Gerginliğe en az ihtiyacımız olan bugünlerde. - işsizlik

  Gerginliğe en az ihtiyacımız olan bugünlerde.10.11.2014

  Hayat

  Çok gerginiz.Futbol sahasından trafiğe, siyasetten sosyal medyaya kimse birbirine tahammül edemiyor.Türkiye’nin farklı eğilimlerden düşünürlerine iki soru yönelttik: Toplumdaki gerginliğin nedeni ne? Bu durum nasıl çözülür?
 • Finlandiya eğitimine PISA sonuçları üzerinden eleştirel bir bakış - işsizlik

  Finlandiya eğitimine PISA sonuçları üzerinden eleştirel bir bakış10.11.2014

  Eğitim

  Grigoriy Petrov’un ‘Beyaz Zambaklar Ülkesi’ Finlandiya son yılların en popüler ülkelerinden biri durumunda.Bu popülerlik ne futbol, ne ekonomi, ne turizm ne de bunlara benzer bir sebepten.Tamamen Finlandiya’nın tüm dünyaca bilinen ve eğitim alanındaki en önemli ölçme ve değerlendirme göstergelerinden biri olan PISA vb.gibi sınavlarda Finli çocukların elde ettikleri başarılar ve listenin en üstünde yer almalarından kaynaklanıyor.
 • Ayçe DİKMEN

  İzmir’in kurulduğu yer yeniden merkez olacak - işsizlik

  İzmir’in kurulduğu yer yeniden merkez olacak08.11.2014

  YAZARLAR

 • İstihdamsız büyüme - işsizlik

  İstihdamsız büyüme08.11.2014

  EKONOMİ

  DÜNYADA gelecek dört yılda işsizler ordusuna 10 milyon yeni nefer katılacak.Dünya Ekonomik Forumu’nun raporu tüm kıtaların ortak sorununun son dönemde ülkeler büyüme yaratmayı başarsa da kalıcı istihdam konusunda başarısız olduğunu ortaya koyuyor.
 • Sahne ‘yırtıcı fikirler’in - işsizlik

  Sahne ‘yırtıcı fikirler’in07.11.2014

  EKONOMİ

  G3 Forum, bu yıl doğadan esinlenerek girişimci ve girişimci adaylarının ‘Yırtıcı Fikirleri’ni, kurt, kaplan, şahin ve baykuş temasıyla, 18 Kasım’da iş dünyasından sivil toplum temsilcilerine kadar birçok uzmanla bir araya getirecek.
 • Bir tıkla iş - işsizlik

  Bir tıkla iş06.11.2014

  Ege

  Kemalpaşa OSB, iş arayanlarla elemana ihtiyacı olan firmaları internet üzerinden biraraya getiriyor.
 • 3 milyon kişiye sosyal yardım - işsizlik

  3 milyon kişiye sosyal yardım06.11.2014

  GÜNDEM

  AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 2015 yılı bütçe görüşmelerinde, 2013’te 21 milyar 37 milyon lira olan sosyal harcamaların 2014’te 26 milyar 561 milyon liraya yükseldiğini belirtti.
içinde

İşsizlik


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz