MENÜ
Arşiv

Hollande

Hollande ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hollande haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.221 Hollande haberi bulunmuştur.

Hollande Haberleri

Macron vaadettiği reformları yapabilir mi

Macron vaadettiği reformları yapabilir mi?

Emmanuel Macron'un Fransa cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki başarısı küçümsenemez. Fransa'nın en genç cumhurbaşkanı ve dünyanın en genç demokratik devlet başkanı oldu. Bu, beş yıl önce hiç bilinmeyen ve daha önce hiçbir seçime katılmayan biri için şaşırtıcı bir başarı.

15.5.2017Dünya
First lady’nin kıyafeti ödünç

First lady’nin kıyafeti ödünç

Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, siyaset sahnesinde yükselişe geçtiğinden bu yana kendisinden 24 yaş büyük olan eski öğretmeniyle evli olduğu için özel hayatıyla sık sık gündeme geldi.

14.5.2017Dünya
Yeni Fransa Cumhurbaşkanı’nın ilk mesajları: Güçlü AB özgüvenli Fransa

Yeni Fransa Cumhurbaşkanı’nın ilk mesajları: Güçlü AB özgüvenli Fransa

Fransa’da aşırı sağcı Marine Le Pen’i yenerek geçen hafta yeni cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron, dün görevi François Hollande’dan teslim aldı. Macron, AB’yi reformlarla canlandırma, Fransızlara özgüvenlerinigeri kazandırma sözü verdi.

14.5.2017Dünya
Macron göreve başladı

Macron göreve başladı

Fransa'da Cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron, bugün görevi 2012'den bu yana yürüten François Hollande'dan devraldı. Macron, 1958 yılında kurulan Fransa Cumhuriyeti'nin 8'inci cumhurbaşkanı oldu.

14.5.2017Dünya
Fransada tarihi gün En genç cumhurbaşkanı görevi devraldı

Fransa'da tarihi gün! En genç cumhurbaşkanı görevi devraldı

Fransa'da Cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron, bugün görevi 2012'den bu yana yürüten François Hollande'dan devraldı. Macron, 1958 yılında kurulan Fransa Cumhuriyeti'nin 8'inci cumhurbaşkanı oldu. Macron, görevi aldıktan sonra yaptığı konuşmada,"Görevde kaldığı sürece Avrupa Birliği'ni reforme etmek ve yeniden başlatmak için uğraşacağım" dedi. Macron göreve geldikten sonra Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan ilk açıklamada Kuzey Kore'nin dün gece yaptığı balistik füze denemesi kınandı.

14.5.2017Dünya
Elysee Sarayı devir teslim için hazırlandı

Elysee Sarayı devir teslim için hazırlandı

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande beş yıllık görev süresini tamamlayarak bugün Elysee Sarayı’ndan ayrılıyor. Hollande görevini geçen hafta pazar günü seçilen ülkenin en genç cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a devredecek.

14.5.2017Dünya
Elysee Sarayı devir teslim için hazırlandı

Elysee Sarayı devir teslim için hazırlandı

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande beş yıllık görev süresini tamamlayarak bugün Elysee Sarayı’ndan ayrılıyor. Hollande görevini geçen hafta pazar günü seçilen ülkenin en genç cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a devredecek.

14.5.2017Dünya
Son ‘beş’in en az sevileni Hollande

Son ‘beş’in en az sevileni Hollande!

Görevini pazar günü Emmanuel Macron’a devredecek olan François Hollande, Fransa’nın son beş cumhurbaşkanı arasında en az sevileni oldu.

12.5.2017Dünya
Hiç değişmemişiz

Hiç değişmemişiz

1960’lı yılların ilk yarısındaydı.Ortaokul öğrencisiydim.

12.5.2017Dünya
Emekli olunca daha fazla maaş alacak

Emekli olunca daha fazla maaş alacak

Görevini, geçen pazar günü seçilen yeni cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a resmen devredecek olan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın emekliliğinde alacağı maaş ve yardımlar belli oldu.

11.5.2017Dünya
Fransanın yeni Cumhurbaşkanı eşinin 25 yaş büyük olmasıyla ilgili ilk kez konuştu

Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı eşinin 25 yaş büyük olmasıyla ilgili ilk kez konuştu

Eşinden 25 yaş küçük olan Fransa’nın yeni cumhurbaşkanı Macron haklarında çıkan haberlere, “Eşimden 20 yaş büyük olsaydım hiç kimse bir an bile uygunsuz bir eş olabileceğimi düşünmezdi” diyerek tepki gösterdi.

10.5.2017Dünya
Macron’un sınavı şimdi başlıyor

Macron’un sınavı şimdi başlıyor

Fransa’da merkezdeki Emmanuel Macron’un cumhurbaşkanı seçilmesi Avrupa Birliği’nde memnuniyetle karşılandı. Ancak arkasında herhangi bir parti desteği bulunmayan Macron’un sınavı yeni başlıyor. Macron hazirandaki genel seçimlerde parlamentoda kendisine destek verecek bir siyasi güce ulaşmak zorunda. Nitekim seçimi kaybetse de rekor bir oy alan Ulusal Cephe lideri Le Pen de genel seçimler için kolları sıvadı.

8.5.2017Dünya
Devir-teslim töreni 15 Mayıs’ta yapılacak

Devir-teslim töreni 15 Mayıs’ta yapılacak

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminin galibi Emmanuel Macron’un önünde, mayıs ayında iki uluslararası zirve ve haziran ayında milletvekili genel seçimleri bulunuyor.

8.5.2017Dünya
Fransa’da zafer Macron’un

Fransa’da zafer Macron’un

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu dün yapıldı. Resmi olmayan ilk sonuçlara göre, Yürüyüş Hareketi’nin adayı AB yanlısı Macron oyların yüzde 65.5’ini alarak Fransa’nın yeni cumhurbaşkanı oldu. Macron, görevi devraldığında ülke tarihinde birçok ilki gerçekleştirmiş olacak.

7.5.2017Dünya
Macronleaks skandalı Fransayı karıştırdı

Macronleaks skandalı Fransa'yı karıştırdı

Macronleaks olarak adlandırılan ve cumhurbaşkanı seçimine iki gün kala internet ortamında yayılan cumhurbaşkanı adayı Yürüyüş Hareketi Lideri Emmanuel Macron'un seçim kampanyasına ait bilgileri içeren elektronik postalar Fransa kamuoyunda tartışma yarattı.

6.5.2017Dünya
Fransada seçim öncesi son düello

Fransa'da seçim öncesi son düello

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu öncesi adaylar canlı yayında kozlarını paylaştı. Tartışma sert geçti. Macron Le Pen'i "yalancı", Le Pen de Macron'un "sırıtkan bankacı" diye suçladı.

4.5.2017Dünya
Baykalın kafasındaki model belli oldu: Akşener ve Türk başkan yardımcısı olsun

Baykal'ın kafasındaki model belli oldu: Akşener ve Türk başkan yardımcısı olsun

2019’daki cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin CHP milletvekili Deniz Baykal’ın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na “Ya aday ol ya bırak” çağrısı CHP kulislerini hareketlendirdi. Baykal’ın bu çıkışının ardında iki model olduğu öğrenildi. Baykal’ın aklındaki modellerden biri, Yunanistan’da PASOK’un da uyguladığı gibi ‘adayın tüm parti üyelerinin, hatta başka parti üyelerinin katılımıyla’ seçilmesi. Diğer önerdiği modelde ise, MHP'den ihraç edilen Meral Akşener ve yerine kayyum atanan Eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'e de başkan yardımcılığı teklifi götürüleceği öne sürülüyor.

2.5.2017Gündem
‘Ayağa Kalk Fransa’ liderinden Le Pen’e destek

‘Ayağa Kalk Fransa’ liderinden Le Pen’e destek

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda yüzde yüzde 4.7 oranında oy alan Ayağa Kalk Fransa (DLF) Partisi Başkanı Nicolas Dupont-Aignan, ikinci turda Marine Le Pen’i destekleyeceğini açıkladı.

29.4.2017Dünya
Demirtaştan AKPMye Tam bir haçlı ruhu

Demirtaş'tan AKPM'ye "Tam bir haçlı ruhu"

İZMİR Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Bizdeki OHAL'i öne sürerek Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin (AKPM)  'siyasi denetim' kararı alması tam bir haçlı ruhu.

26.4.2017İzmir
Hollandeın oy kullanırken kendi partisinin pusulasını almaması dikkat çekti .

Hollande'ın oy kullanırken kendi partisinin pusulasını almaması dikkat çekti .

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, seçimler için oy kullanırken kendi partisinin pusulasını almadığı fark edildi.

25.4.2017Dünya
Ermeni teziyle başladı

Ermeni teziyle başladı

Fransa’da pazar günkü cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turunda galip gelen Emmanuel Macron, ikinci tur seçim kampanyasına 1915 olaylarını anma etkinliğine katılarak başladı. Dünkü anma etkinliğinde konuşan Macron, “Ermeni soykırımının dünyada tanınması için mücadele vereceğini” söyledi.

24.4.2017Dünya
Fransada oyların tamamı sayıldı

Fransa'da oyların tamamı sayıldı

Fransa İçişleri Bakanlığı, cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda oylarının tamamının sayıldığını bildirdi.

24.4.2017Dünya
Macron ile Le Pen ikinci turda

Macron ile Le Pen ikinci turda

Fransa’da dün yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin sandık çıkış anketlerine göre liberal aday Emmanuel Macron ile aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi’nin lideri Marine Le Pen, ikinci tura kalmayı başardı. Sonucun ardından birçok Fransız siyasetçi, Le Pen’in 7 Mayıs’ta cumhurbaşkanı seçilmemesi için Macron’a destek açıklamaları yaptı. Le Pen ise “Tarihi bir sonuç. Ben halkın adayıyım” dedi. 60 yıllık süreçte Fransa’nın merkez sağ ve sol partileri ilk kez ikinci tura aday çıkaramadı.

23.4.2017Dünya
Fransada ilk sonuçlar geldi: Paris karıştı

Fransa'da ilk sonuçlar geldi: Paris karıştı

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu sonuçlandı. Siyasi merkezdeki Yürüyüş Hareketi'nin lideri Emmanuel Macron ile aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin lideri Marine Le Pen ikinci tura kaldı. Fransa'nın başkenti Paris'te Bastille Meydanı'nda, aşırı sağcı Marine Le Pen'in ikinci tura kalması protesto edildi.

23.4.2017Dünya
Fransada cumhurbaşkanı adayları ve vaatleri

Fransa'da cumhurbaşkanı adayları ve vaatleri

Fransa'da yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda 11 aday yarışıyor. Hiçbir adayın yüzde 50 oy alamaması durumunda, ki bu imkansız görülüyor, ilk turda en fazla oy alan iki aday 7 Mayıs'ta ikinci turda karşı karşıya gelecek.

22.4.2017Dünya
Fransa’da ‘kara senaryo’ kaygısı

Fransa’da ‘kara senaryo’ kaygısı

Son anketlerin, özellikle piyasalar ve AB açısından “kara senaryo” olarak değerlendirilen radikal sağcı Marine Le Pen ile radikal solcu Jean-Luc Melenchon’un ilk turu geçmesinin “imkânsız olmadığını” göstermesi endişeleri büyütüyor.

21.4.2017Dünya
Gözler Fransa’da

Gözler Fransa’da

Yapılan kamuoyu yoklamaları da, ikinci turu 39 yaşındaki Macron’un yüzde 38’e karşı yüzde 62 önde bitirip, Fransa’nın şimdiye kadar gelmiş geçmiş en genç cumhurbaşkanı olarak Elysee Sarayı’na çıkacağını gösteriyor.

21.4.2017Dünya
Paris’te terör dehşeti

Paris’te terör dehşeti

Fransa’nın başkenti Paris’te ünlü Champs Elysées Caddesi yakınlarında, dün akşam uzun namlulu silahlarla bir saldırı gerçekleştirildi. İki kişi olduğu belirtilen saldırganlardan biri olay yerinde öldürüldü. Fransız polisi, olayda bir polisin öldüğünü açıklarken, saldırıyı DEAŞ üstlendi.

20.4.2017Dünya
Fransada polise silahlı saldırı

Fransa'da polise silahlı saldırı

Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlanan Fransa terör saldırısıyla sarsıldı. Paris’te Champs-Elysees bulvarındaki silahlı saldırıda, 1 polis ve 1 silahlı saldırgan öldü; 2 polis de yaralandı. Olayla ilgili terör soruşturması açıldı. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi. DEAŞ saldırganın isminin Yusuf El Balciki olduğunu açıkladı.

20.4.2017Dünya
Görevden ayrılmadan OHAL’i kaldırın

Görevden ayrılmadan OHAL’i kaldırın

Fransa’da bir kısım aydın Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’dan görevinden ayrılmadan önce olağanüstü hali sonlandırmasını talep etti.

20.4.2017Dünya
Diyalog çağrısı

Diyalog çağrısı

Avrupa Birliği’nin referandum sonrasındaki uygulamalarda ‘mümkün olan en geniş mutabakatın sağlanması’ çağrısını yapmasının ardından Almanya’dan da benzer bir açıklama geldi. Almanya Başbakanı Merkel ve Dışişleri Bakanı Gabriel, Türk yetkililere siyasi ve toplumsal güçlerle ‘saygılı diyalog’ aranması çağrısı yaptı.Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Türk yetkililerden muhalif seslere ve Avrupa değerlerine saygı göstermelerini istedi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ise farklı görüşlere saygı gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

17.4.2017Dünya
Merkelden sonra Rusya ve Fransadan ilk açıklamalar geldi

Merkel'den sonra Rusya ve Fransa'dan ilk açıklamalar geldi

Anayasa değişikliğine ilişkin referandum sonuçları için Almanya Başbakanı Merkel'den son dakika açıklaması geldi. Merkel referandumun ardından 'saygılı diyalog' çağrısı yaparken Rusya ve Fransa da referandumla ilgili görüşlerini açıkladı.

17.4.2017Dünya
Çoğu ölüp, kalanlar yaşlanınca hatırlandılar

Çoğu ölüp, kalanlar yaşlanınca hatırlandılar

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İkinci Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında Fransa ordusunda görev yapan çoğu Senegalli 28 Afrikalı askere vatandaşlık hakkı verdi.

16.4.2017Dünya
Çoğu ölüp, kalanlar yaşlanınca hatırlandılar

Çoğu ölüp, kalanlar yaşlanınca hatırlandılar

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İkinci Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında Fransa ordusunda görev yapan çoğu Senegalli 28 Afrikalı askere vatandaşlık hakkı verdi.

16.4.2017Dünya
İmaj için 1 milyondan fazla para harcamışlar

İmaj için 1 milyondan fazla para harcamışlar

Fransa’da iktidardaki Sosyalist Parti’nin eski başbakanları Jean-Marc Ayrault ve Manuel Valls’in kamuoyundaki imajlarının araştırılması için bir milyon eurodan fazla para harcandığı bildirildi.

15.4.2017Dünya
5’te 1’i ülkeyi terk edebilir

5’te 1’i ülkeyi terk edebilir!

Fransa’da mart sonunda yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre, her 5 Fransız’dan 1’i, cumhurbaşkanı seçiminde desteklediği adayın seçilmemesi durumunda ülkeyi terk etmeyi düşünüyor

13.4.2017Dünya
Hollande, cumhurbaşkanlığı seçimi için endişeli

Hollande, cumhurbaşkanlığı seçimi için endişeli

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, 23 Nisan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde aşırı sağcı Marine Le Pen ve aşırı solcu Jean-Luc Melenchon’un ikinci tura kalmasından korku duyduğunu söyledi.

12.4.2017Dünya
Fransa’da adaylar Türkiye’yi istemiyor

Fransa’da adaylar Türkiye’yi istemiyor

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçim kampanyaları resmi olarak başladı. İlk turu 23 Nisan’da yapılacak seçime katılan adayların hiçbiri Türkiye’nin AB üyelik perspektifine destek vermiyor.

11.4.2017Dünya
Türkiye karşısında birleştiler

Türkiye karşısında birleştiler!

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçim kampanyaları resmi olarak başladı. İlk turu 23 Nisan’da yapılacak seçime katılan adayların hiçbiri Türkiye’nin AB üyelik perspektifine destek vermiyor.

11.4.2017Dünya
Emekli olunca memleketi Correze’ye yerleşecek

Emekli olunca memleketi Correze’ye yerleşecek

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın ilk turu 23 Nisan’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından, emekliliğinde memleketi Correze’de kalmayı planladığı bildirildi.

11.4.2017Dünya
Fransa değil Fransa’yı yönetenler yaptı

Fransa değil Fransa’yı yönetenler yaptı!

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi lideri Marine Le Pen, Fransa’nın, Paris Yahudilerinin soykırıma uğramasında rolü olmadığını söyledi.

10.4.2017Dünya
ABD ilk kez rejimi vurdu: Trump’tan 72 saatte misilleme

ABD ilk kez rejimi vurdu: Trump’tan 72 saatte misilleme

Suriye’nin salı günü Han Şeyhun ilçesinde yaşanan 86 kişinin öldüğü kimyasal saldırının ardından ABD ilk kez Esad rejimini hedef aldı. ABD Başkanı Trump saldırıdan 72 saat geçmeden ‘vur emri’ verdi. Doğu Akdeniz’de konuşlu iki Amerikan destroyerinden 59 Tomahawk tipi seyir füzesi Şam yönetiminin Şayrat Hava Üssü’ne fırlatıldı. Rusya ve İran saldırıya sert tepki gösterdi. Batı ve İsrail destekledi.

7.4.2017Dünya
Greenpeace: Fessenheim hemen kapatılsın

Greenpeace: Fessenheim hemen kapatılsın

Fransa’nın nükleer enerji santrallerini işleten şirket (EDF), ülkenin en eski nükleer santralinin kapatılmasına, uzun tartışmaların ardından şartlı onay verdi.

7.4.2017Dünya
ABD Suriyenin hava üssünü vurdu... İşte ilk görüntüler

ABD Suriye'nin hava üssünü vurdu... İşte ilk görüntüler

ABD savaş gemileri sabaha karşı Suriye'nin Şayrat Hava Üssü'nü 59 füzeyle Toma Hawk füzesiyle vurdu. Saldırının Akdeniz'deki USS Porter ve USS Ross destroyerlerinden yapıldığı açıklandı. Hava üssünün son haline ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde bir hangarın da büyük hasar gördüğü görülüyor. Rus televizyonları saldırıda 9 uçağın da hasar gördüğünü iddia ediyor. Suriye ordusu ise 6 kişinin öldüğünü duyurdu.

7.4.2017Dünya
Türkiye’nin ilk bulguları

Türkiye’nin ilk bulguları

Acil kodla yollandı: Suriye’nin İdlib vilayetindeki kimyasal katliamda kurban sayısı 72’ye çıktı. Ankara dün olağanüstü BM Güvenlik Konseyi toplantısı öncesi uzman bulguları ve tanık ifadelerinden oluşan raporu Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği’ne acil kodla iletti. 06.30’da 5 sorti: Dışişleri, saldırıyı rejimin iki uçağının düzenlediğini belirtti. Saat 06.30’da 5 sorti yapıldı. Moskova ise rejimin kimyasal silah üretim tesisini vurduğunu savundu.

5.4.2017Dünya
Sözcü: Müzakerelerin başındayız, nereye varacağımızı görelim

Sözcü: Müzakerelerin başındayız, nereye varacağımızı görelim

İngiltere Başbakanlık Sözcüsü, Başbakan Theresa May’in Avrupa Birliği’ne (AB) yolladığı 50. madde mektubunda yer verdiği ‘güvenlik alanında işbirliğinin zayıflayacağı’ uyarısının ‘tehdit değil, olguları ifade etmek’ olduğunu söyledi.

31.3.2017Dünya
Merkeli gülmekten öldüren imza

Merkel'i gülmekten öldüren imza!

AB'nin 60. kuruluş yılı için Roma'da buluşan liderler arasında komik bir olay yaşandı. Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’in attığı büyük imza Almanya Başbakanı Merkel'i uzun süre güldürdü.

27.3.2017Dünya
Fransadan İngiltereye sert çıkış: Bedelini ödemesi gerekir

Fransa'dan İngiltere'ye sert çıkış: Bedelini ödemesi gerekir

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, "İngiltere'nin, AB üyeliğinden çıkışının bedelini zorunlu olarak ödemesi gerekir." dedi.

25.3.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Son gün ‘üst akıl’ tartışması patladı

 Son gün ‘üst akıl’ tartışması patladı

REUTERS ajansının yayınladığı bu fotoğraf, Fransa’da seçim yasağının başladığı cumartesi sabahı ilginç bir tartışmayı başlattı.

6.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Önünde fotoğraf çektirecek bir afişi bile zor buldum

Önünde fotoğraf çektirecek bir afişi bile zor buldum

FRANSA yarın yeni cumhurbaşkanını seçiyor.

5.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK