Arşiv

Hayvan Mezarlığı

Hayvan Mezarlığı haberleri ve son dakika gelişmeleri
185 adet haber bulundu.
Karadeniz'in kapısı: Samsun

Karadeniz'in kapısı: Samsun

Amazonların ülkesi, denizcilerin sığınağı, kurtuluş ve cumhuriyet mücadelesinin başlangıç noktası, tütün ve hamsinin diyarı. Karadeniz’in en hareketli limanı ve en kalabalık kenti olan Samsun, geçmiş ile bugün arasında bir kapı…

4.2.2016Seyahat
Eymir ve Mogan’a zarar veriyor

Eymir ve Mogan’a zarar veriyor

Büyükşehir Belediyesi, Gölbaşı’ndaki barınak ve Hayvan Mezarlığı’nın kapatılması kararıyla ilgili açıklama yaptı.

21.10.2015Ankara
Hayvan Mezarlığı kapatıldı

Hayvan Mezarlığı kapatıldı

Doğal Hayatı Koruma Geliştirme Sağlık Eğitim ve Kültür Başkanı Mine Eren, 1997 yılında açılan ve Başkent'te bir ilk olan Gölbaşı'ndaki Hayvan Mezarlığı'nın, Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatıldığını söyledi.

17.10.2015Ankara
Sokak havyanları için yetkililerden yardım istedi

Sokak havyanları için yetkililerden yardım istedi

Mustafa SARIİPEK/MARMARİS, (Muğla), (DHA)- MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde, 20 yıldır sokak hayvanlarıyla ilgilendiği için onların annesi olarak adlandırılan İskoç vatandaşı Jeannie Thirkill, barınaktaki özellikle hasta hayvanların ilaçlarını sıcakta korumak ve hijyenin mümkün olduğunca sağlanabilmesi için, elektrik ve suya ihtiyaç olduğunu söyledi. "Burası bir hastane gibi düşünülmesi gerekir" diyen Thirkill, barınağa güneş paneliyle elektrik üretilmesi ve su bağlanabilmesi için yetkililerdan yardım istedi.

11.8.2015Ege
Oğlunu maddeye kurban veren bir annenin ibretlik feryadı

Oğlunu maddeye kurban veren bir annenin ibretlik feryadı

İZMİR'in Bornova İlçesi'nde iki çocuğuyla yaşam mücadelesi veren 37 yaşındaki Nazire Duyku, kısa süre önce evlat acısı yaşadı. Henüz 12 yaşındayken yapıştırıcı koklayarak madde bağımlısı olan büyük oğlu 19 yaşındaki Mehmet Onur Demir'i kurtarmak için büyük çaba harcayan talihsiz kadın, kendisi gibi birçok ailenin bulunduğunu söyledi.

30.5.2015Ege
36 saatte 'öteki' Paris

36 saatte 'öteki' Paris

Seine Nehri’nin kuzey kıyısı (Rive Droite) son yıllarda dünyadaki değişimlere ve yeni modalara açılırken, güney kıyısı (Rive Gauche) Paris’in gerçek ruhunu koruyor. Kafe terasları, dış cephesi mermer kaplı binalar, zarif giyimli Parisliler zaman ötesi bir tablo oluşturuyor. Tüm bunlar Seine’in güney semtlerinin değişime dirençli olduğu anlamına gelmiyor. Hiç değilse şimdilik klasik zarafet, global şablonlara karşı üstünlüğünü koruyor.

23.5.2015Seyahat
Orkide peşinde binlerce kilometre

Orkide peşinde binlerce kilometre

Zarafetin ve asaletin simgesi orkideleri fotoğraflamanın tam zamanı. Ancak uyarmakta fayda var: Orkide, süründüren ve yollara düşüren bir çiçek... Bir kere tutulmaya ve cazibesine kapılmayagörün

19.4.2015Seyahat
Peygamber kendisinden sonra kimi işaret etmişti?

Peygamber kendisinden sonra kimi işaret etmişti?

Hz. Muhammed, yazılı bir vâris tayin etmemiş, halifesinin seçimi hakkında açık bir yöntem belirtmemişti. Peygamber’in vefatından kısa bir süre sonra ayrışan Müslümanlar, yüzyıllarca süren mezhep savaşlarının temelini atmış oldular…

17.3.2015Gündem
Dehşeti otopsi doğruladı

Dehşeti otopsi doğruladı

Eskişehir’de boş bir arazide cesedi bulunan Leeds Üniversitesi Siyaset Bölümü doktora öğrencisi Erinç Pütün’ün (34) ölümünün köpek saldırısından kaynaklandığı netleşti. İlk otopsi sonucuna göre ölüm nedeni, ‘hayvan saldırısına bağlı dış kanama’ olarak belirlendi.

16.3.2015Gündem
Lauran'ı kızdırmayın (kickboks biliyor)

Lauran'ı kızdırmayın (kickboks biliyor)

The Walking Dead dizisinin 'Maggie Greene' karakterini canlandıran Lauren Cohan'ı pek çok diziden tanıyoruz. İşte onun hakkında bilmedikleriniz...

10.1.2015Hayat
Bu mantarlara dikkat

Bu mantarlara dikkat

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, Bodrum Yarımada Bitki Hayvan Mantar Fotoğraflama ve Tanımlama Grubu'nun hafta sonu düzenlediği etkinlikte, kırsal alanlarda temizlik yapıldı ormanlarda ise mantar incelemesinde bulunuldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mantar Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Işıloğlu, etkinliğe katılanları mantarlar konusunda bilgilendirip, tanımadan toplanarak yenilen mantarın 'Rus ruleti' oynamaktan hiçbir farkı olmadığını söyledi.

25.12.2014Ege
Atatürk’ün Akıllı Projeleri Akl-ı Kemal’de

Atatürk’ün Akıllı Projeleri Akl-ı Kemal’de

Tarihçi Sinan Meydan, Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyet tarihi araştırmaları ile son yıllarda adından en çok söz ettiren isimlerden biri... Yaptığı nitelikli araştırmaları art arda kitaplaştırıyor ve okuyucusuna oldukça doyurucu bilgiler sunuyor. Meydan’ın ‘Cumhuriyet Tarihi Yalanları I ve II’ kitapları çok konuşulmuştu. Ardından ‘Atatürk’ün Akıllı Projeleri Akl-ı Kemal’ serisini yayımlayan yazar, 5 ciltten oluşan bu seride Türkiye’nin kurtuluş reçetesini anlatıyor.

28.10.2014Keyif
İzmir’de bayram hazırlığı

İzmir’de bayram hazırlığı

İZMİR’de 8 ilçedeki 12 noktada 30 adet kesim çadırı oluşturan Büyükşehir Belediyesi, bu alanların beton dökümünü ve asfaltlamasını gerçekleştirirken, haşere mücadele ekipleri de dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta ekipleri, kent genelinde uygunsuz kurban kesimlerini önlemek için bayram süresince denetim yapacak. İlk gün yoğunluğunu azaltmak amacıyla bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günlerindeki kesim ücretleri indirimli olacak.

25.9.2014Gündem
Karşıyaka'ya hayvan mezarlığı geliyor

Karşıyaka'ya hayvan mezarlığı geliyor

KARŞIYAKA Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri, Sancaklı Köyü yakınlarında belirlenen yere hayvan mezarlığı oluşturmak içen çalışmalara başladı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Can dostlarımıza, hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek için bu projeyi başlattık. Dileyenler, 20 fidan dikmek şartıyla gömü yapabilecek" dedi.

30.7.2014Ege
‘Vefa’ mezarlığı

‘Vefa’ mezarlığı

Yaşamını yitiren evcil hayvanlar, sahipleri tarafından Gölbaşı ilçesindeki hayvan mezarlığında toprağa veriliyor.

17.6.2014Ankara
İnsanlık mezarlığı

İnsanlık mezarlığı

ANKARA’da yaşamını yitiren evcil hayvanlar, sahipleri tarafından Gölbaşı ilçesindeki hayvan mezarlığında toprağa veriliyor.

16.6.2014Gündem
Lice sloganları: Barışa hayır

Lice sloganları: Barışa hayır

DİYARBAKIR’ın Lice ilçesinde yol kesme eyleminde çıkan çatışmada ölen Ramazan Baran (26) ile Baki Akdemir (50), otopsilerinin ardından dün toprağa verildi.

9.6.2014Gündem
Bisiklet hayali

Bisiklet hayali "sele kapıldı"

Çankırı'nın Atkaracalar ilçesinde sele kapılıp yaşamını yitiren 11 yaşındaki Ali Kılıç'ın, çobanlık yapan babasına yardım ederek biriktireceği parayla bisiklet almak istediği öğrenildi.

7.6.2014Gündem
Dilara'ya 'kelebek' mezar taşı

Dilara'ya 'kelebek' mezar taşı

Antalya'da halk arasında 'kelebek hastalığı' olarak bilinen Sistemik Lupus Eritematozus rahatsızlığı nedeniyle 24 yaşında hayatını kaybeden Dilara Akıncı’nın mezar taşına, ailesi tarafından kelebek yaptırıldı.

9.5.2014Gündem
Bildiğiniz mezarlardan değil

Bildiğiniz mezarlardan değil

BURSA’nın merkez Osmangazi İlçe Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nin açtığı Türkiye’nin ilk Evcil Hayvan Mezarlığı, çok sevdikleri can yoldaşlarını mezarlıkta da ziyaret etmek isteyen hayvan severler tarafından yoğun ilgi görünce, kapasite iki katına çıkartıldı.

30.4.2014Gündem
Karşıyaka'ya hayvan mezarlığı

Karşıyaka'ya hayvan mezarlığı

KARŞIYAKA Belediyesi, Türkiye'nin ikinci, İzmir'in ilk hayvan mezarlığını yapıyor.

14.11.2013Ege
Türkiye'nin 2. hayvan mezarlığı Karşıyaka'da yapılıyor

Türkiye'nin 2. hayvan mezarlığı Karşıyaka'da yapılıyor

Karşıyaka Belediyesi, Türkiye’nin ikinci, İzmir’in ilk hayvan mezarlığını yapıyor. Hayvanların gömülerinin uygun şartlarda yapılması için Belediye Meclisi “Hayvan Mezarlığı” yapılması kararı aldı.

14.11.2013Gündem
Altın parmaklı Kral Midas’ın aslan vadisi

Altın parmaklı Kral Midas’ın aslan vadisi

Çoğu kişi göreni şaşkına çeviren Kapadokya bölgesine gitmiştir de güzellikte ondan aşağı kalmayan Frig Vadisi’ni tanımaz. Dokunduğunu altına çevirmesiyle ve eşek kulaklarıyla ünlü Frigya Kralı Midas’ın kayıp medeniyetine ait o muhteşem eserler ağırlıklı olarak Afyon, Kütahya ve Eskişehir’de. Sonbahar ve bu coğrafyada uzun keşif gezilerine çıkmak için ideal dönem.

İzmir bayrama hazırlanıyor

İzmir bayrama hazırlanıyor

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi için gerekli olan önlemlerin alındığını açıkladı.

12.10.2013Ege
Hayvanseverler mezarlık istiyor

Hayvanseverler mezarlık istiyor

HAYVAN Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilcisi Esin Önder, İzmir'de, sahipli hayvanların öldüklerinde gömüleceği bir mezarlık yapılmasını istediklerini söyledi.

30.8.2013Ege
Akl-ı Kemal

Akl-ı Kemal

TARİH araştırmacısı Sinan Meydan, Atatürk ve Cumhuriyet dönemi projelerini 10 yıllık bir araştırma sonunda “Akl-ı Kemal-Atatürk’ün Akıllı Projeleri” adıyla 4 ciltlik kitap haline getirdi.

18.5.2013Gündem
TÜRKİYE GÜZELİNE VEDA

TÜRKİYE GÜZELİNE VEDA

TÜRKİYE’nin ilk Avrupa Güzeli olan ve geçen cumartesi günü İstanbul’da vefat eden 81 yaşındaki Günseli Başar, 18 yıldır yaşadığı Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

İlk Avrupa güzeli hayatını kaybetti

İlk Avrupa güzeli hayatını kaybetti

Eski Türkiye ve ilk 'Avrupa Güzeli', 81 yaşındaki Günseli Başar, İstanbul’da vefat etti.

Şiirlerle uğurlandı

Şiirlerle uğurlandı

Türk Sanat Müziği usta seslerinden Nigar Uluerer son yolcuğuna uğurlandı.

3.4.2013Ege
Bir tiyatro sanatçısını daha kaybettik

Bir tiyatro sanatçısını daha kaybettik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanatçısı Fethiye Sezer yaşamını yitirdi.

Her yer kesimhane

Her yer kesimhane

Kurban Bayramı’nın ilk gününde Başkent Ankara yine sınıfta kaldı.

27.10.2012Ankara
Başkent kurbana hazır

Başkent kurbana hazır

Kurban bayramına sayılı günler kala Ankara, hazırlıklarını tamamladı. Otobüslerin ücretsiz olacağı bayram süresi boyunca, sadece belediyelerin belirlediği alanlarda kurban kesimi yapılabilecek.

18.10.2012Ankara
Otomobil uçuruma yuvarlandı: 5 ölü

Otomobil uçuruma yuvarlandı: 5 ölü

ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde, mevlitten dönen ailenin içerisinde bulunduğu otomobil, 800 metrelik uçurumdan yuvarlandı. Kazada 1’i çocuk 5 kişi yaşamını yitirdi.

3.9.2012Gündem
Bunu yapanlar insan olamaz

Bunu yapanlar insan olamaz

Bingöl’de dehşet bir olay... Şeker toplayan iki çocuğun önünü kesen 3 genç önce para istedi, çocuklardan para çıkmayınca demirle dövüp küçücük vücutlarında sigara söndürdü.

22.8.2012Gündem
Bayramda şeker toplamaya çıkan iki çocuğa işkence

Bayramda şeker toplamaya çıkan iki çocuğa işkence

BİNGÖL’ün Genç İlçesi’nde, bayramın ilk günü mezarlığa şeker toplamaya giden 7 yaşındaki B.Y. ile kuzeni 10 yaşındaki A.Y., henüz kimliği belirlenemeyen 3 genç tarafından ellerindeki şekerler alındıktan sonra üzerlerinde para çıkmayınca, kemer ve dikenli çubuklarla dövülüp, vücutlarında sigara söndürüldü. Kayseri'de de 2009 yılında bayramda şeker topmaya çıkan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan 2'si kardeş 3 çocuk aylar sonra ölü olarak bulunmuştu.

22.8.2012Gündem
Genç tasarımcı hayatını kaybetti

Genç tasarımcı hayatını kaybetti

İZMİR Çeşme İlçesi’ndeki, Alaçatı AGU Tasarım Mağazası’nın sahibi 33 yaşındaki Aslı Uyar’ın kanserden öldü.

14.8.2012Gündem
Terörist saldırısı sandılar bakın ne çıktı

Terörist saldırısı sandılar bakın ne çıktı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi Altınova beldesinde, dün gece vatandaşlar ardı ardına yankılanan silah sesleriyle irkildi. Daha sonra silah seslerinin jandarma karakolundan geldiğini fark edip ‘Koşun karakola teröristler saldırdı. Yardıma gidelim’ diyerek jandarma karakoluna doğru koşmaya başladı. Jandarma karakoluna geldiklerinde ise ortalık sakindi çünkü gerçek çok farklıydı. Vatandaşların geldiğini fark eden askerler komşularının boğa saldırısı sonucu öldüğünü ve bu olay yüzünden ateş açtıklarını söyledi…

7.8.2012Gündem
Mezarlıktaki vahşeti şikayet etti

Mezarlıktaki vahşeti şikayet etti

Hayvan Hakları Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Füsun Uslu, Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Ortakent-Yahşi Beldesi'ndeki bir mezarlıkta ağaca asılı, işkence edilerek öldürülmüş olarak bulunan kediyle ilgili jandarma ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne şikayette bulundu.

28.6.2012Ege

Yazar Sonuçları

Orgazm kadını daha mı kısa yaşıyor

Orgazm kadını daha mı kısa yaşıyor

HAYIR tam aksine daha uzun yaşıyor.

Peygamber kendisinden sonra kimi işaret etmişti?

Peygamber kendisinden sonra kimi işaret etmişti?

Hz. Muhammed, yazılı bir vâris tayin etmemiş, halifesinin seçimi hakkında açık bir yöntem belirtmemişti. Peygamber’in vefatından kısa bir süre sonra ayrışan Müslümanlar, yüzyıllarca süren mezhep savaşlarının temelini atmış oldular…

Bir köpeğin vasiyetnamesi

Bir köpeğin vasiyetnamesi

Bir vasiyetname yazabilseydim, zavallı ve yalnız bir sokak köpeğine mutlu evimi, mama kabımı ve rahat yatağımı, tüylerimi okşayan o eli ve bana sevgiyle hitap eden tatlı sesi bırakırdım.

9.1.2015Güzin Abla
Kadınların kıyafeti

Kadınların kıyafeti

Bu erkekler kadınların kıyafetlerini konuşmaya ne kadar meraklı...

1.12.2013Ajda PEKKAN
Sadece ruhuna Fatiha yeter mi?

Sadece ruhuna Fatiha yeter mi?

“NE yazacağım taşının üzerine?” dedi mezar taşı ustası...

23.10.2013Ayşe ARMAN
Cerrahpaşa’daki o hastalık nedir?

Cerrahpaşa’daki o hastalık nedir?

CERRAHPAŞA Tıp Fakültesi’nde önemli bir ‘vaka’dan söz ediliyor.

Valizlerde getiriliyor ses çıkarmasın diye uyuşturuluyorlar

Valizlerde getiriliyor ses çıkarmasın diye uyuşturuluyorlar

Her şey Kurban Bayramı’nda aldığımız köpeğin ölmesiyle başladı. Gözümüzün önünde üç günde eridi gitti. Dünyanın en tatlı şeyiydi, içimiz dışımıza çıktı. Ve petshop’tan alınan hayvanların sağlık durumu gerçeğiyle baş başa kaldık.

4.11.2012Ayşe ARMAN
Seni hiç unutmayacağız Jimmy Boy

Seni hiç unutmayacağız Jimmy Boy

EN büyük hayaliydi.

31.10.2012Ayşe ARMAN
Gökçek de beğenmezdi

Gökçek de beğenmezdi

SAYIN belediye başkanımız harika tasarımlı alt üst geçitlerine bir yenisini daha ekledi; AOÇ üst geçidi.

Ne akıllı milletiz!

Ne akıllı milletiz!

ALMAN Bild gazetesi seçimler öncesinde Yunanca ve Almanca Yunan seçmenini uyardı.