Hayalet


 • Sette o kadar insanın gözünü.penisine dikmesi seksi değil - Hayalet

  Sette o kadar insanın gözünü.penisine dikmesi seksi değil21.11.2014

  Hayat

  “Bir muslukçudan farkım yok” diyecek kadar mütevazı.‘Dünyanın en seksisi’ yakıştırmalarını da kibarca dizisine atfediyor.Jamie Lannister diyerek, sevip saydığınız Nikolaj Coster-Waldau ile Yol, Sibel Kekilli ve iyi dizi formülü üzerine.
 • Zeytinlerin kesileceği ÇED raporunda yok - Hayalet

  Zeytinlerin kesileceği ÇED raporunda yok09.11.2014

  GÜNDEM

  Danıştay kararından bir gün önce 6 bin zeytin ağacının kesildiği Yırca’da, Kolin şirketine ait termik santral için hazırlanan ÇED raporu, yeni tartışmaları da beraberinde getirdi.
 • CHP'den zeytin fidanlı eylem - Hayalet

  CHP'den zeytin fidanlı eylem09.11.2014

  GÜNDEM

  SOMA’nın Yırca Köyü’nde 6 bin zeytin ağacının kesilmesini protesto eden CHP’liler, Kolin Şirketler Grubu binasının önüne zeytin fidanı dikti.Eyleme İtalyan Yeşiller Partisi Genel Başkanı Angelo Bonelli de katılarak destek verdi.
 • Hayalet gemi Büyükada tatbikatta - Hayalet

  Hayalet gemi Büyükada tatbikatta09.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRKİYE’nin ev sahipliğinde NATO, ABD, İngiltere ve Pakistan Deniz Kuvvetleri unsurları ile Türkiye’den Deniz, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının katılımıyla 6 -14 Kasım 2014 tarihleri arasında Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen ’Mavi Balina- 14 Fiili Deniz Davet Tatbikatı’nda deniz periyodu başladı.Sabah erken saatlerde Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’ndan ayrılan gemiler tatbikat alanına hareket etti.Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu helikopterle Büyükada Gemisi’ne gelerek tatbikatı izledi.
 • Hayaletler beynimizin oyunuymuş - Hayalet

  Hayaletler beynimizin oyunuymuş08.11.2014

  DÜNYA

  İSVİÇRELİ biliminsanları, laboratuvarda yürüttükleri deneylerde, ‘hayalet’lerin, meleklerin, perilerin ve hatta uzaylıların yalnızca insan beyninin bir oyunu olduğunu belirlediklerini açıkladı.
 • Anılar satıldı - Hayalet

  Anılar satıldı06.11.2014

  Ankara

  Sanat camiası, Akün ve Şinasi Sahnesi’nin gizlice satılmasına büyük tepki gösterdi.İki sahnenin de Türk tiyatrosu için önemine vurgu yapan sanatçılar, oyuncu ve izleyici olarak tiyatroya dair anısı olan birçok insanın yolunun buradan geçtiğini belirterek, “Anılar satılıyor” dedi.Ankara Hürriyet’e konuşan sanatçılar şunları söyledi:
 • Hollywood galası - Hayalet

  Hollywood galası04.11.2014

  Paparazzi

  Wilma Elles, başrolünü üstlendiği Türk-Amerikan-Hollanda ortak yapımı “The Tragedy”nin galasına katılmak üzere Los Angeles’a gitti.
 • İngilzlere hayalet kimlik - Hayalet

  İngilzlere hayalet kimlik04.11.2014

  Avrupa

  İngiltere hükümeti gelecek aydan itibaren tüm vatandaşlara “sanal kimlik” kullanma imkanı sağlayacaklarını açıkladı.
 • Kobani'de çatışmalar 50'nci gününde - Hayalet

  Kobani'de çatışmalar 50'nci gününde03.11.2014

  GÜNDEM

  SURİYE’nin Kobani kentinde IŞİD militanları ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar 50’nci gününe girdi.Savaş öncesi binlerce kişinin yaşamını sürdürdüğü Kobani, IŞİD saldırısı ve YPG’lilerin karşılık vermesi ile çıkan çatışmalarla ’Hayalet kente’ dönüştü.Türkiye tarafından bakıldığında da Kobani, yıkık binaların ardından harabeye dönen ve Suriyelileri kahreden görüntüsü ile dikkat çekiyor.
 • Cadılar Bayramı’nda korkunç saldırı - Hayalet

  Cadılar Bayramı’nda korkunç saldırı03.11.2014

  DÜNYA

  İngiltere’nin Denton kentinde Cadılar Bayramı’nın kutlandığı 31 Ekim gecesi 22 yaşında bir kadın “Çığlık” filminde kullanılanlara benzer hayalet maskeleri takan dört kişinin tacizine uğradı.
 • Cadılar Bayramı’nda korkunç saldırı - Hayalet

  Cadılar Bayramı’nda korkunç saldırı03.11.2014

  Avrupa

  İngiltere’nin Denton kentinde Cadılar Bayramı’nın kutlandığı 31 Ekim gecesi 22 yaşında bir kadın “Çığlık” filminde kullanılanlara benzer hayalet maskeleri takan 4 kişinin tacizine uğradı.
 • Küçükler kadar büyüklerin de ilgisini çekiyor - Hayalet

  Küçükler kadar büyüklerin de ilgisini çekiyor02.11.2014

  Avrupa

  Gaziantep'te geçen yıl açılan ve 600'e yakın oyuncağı sergilendiği oyuncak müzesine küçükler kadar büyükler de ilgi gösteriyor.
 • Teresa Fidalgo'nun hayaleti Instagram'ı karıştırdı - Hayalet

  Teresa Fidalgo'nun hayaleti Instagram'ı karıştırdı31.10.2014

  DÜNYA

  Instagram'ı karıştıran "Teresa Fidalgo'nun hayaleti" Türk kullanıcılara da ulaştı.
 • Sarah Brightman’dan yerçekimsiz şarkılar - Hayalet

  Sarah Brightman’dan yerçekimsiz şarkılar29.10.2014

  Keyif

  ‘Operadaki Hayalet’ ve ‘Cats’ gibi müzikallerin efsane sesi İngiliz sopranonun uzay tutkusu Neil Armstrong ile yarışır cinsten.Tüm şarkılarını, konserlerini bu aşkla yoğurması yetmedi.Şimdi uzayda yolculuğa hazırlanıyor.Brightman’dan, İstanbul konseri öncesi 4 Ekim 2015’te yapacağı yolculuğun detaylarını dinledik.
 • Davutoğlu Hayalet Casper - Hayalet

  Davutoğlu Hayalet Casper24.10.2014

  GÜNDEM

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ülkede birçok önemli gelişme olurken Başbakan Davutoğlu’nun ‘kayıp’ olduğunu savunarak, “Terörist başına sekretarya oluşturulacağı yazılıyor ama Başbakan sırra kadem bastı.Hayalet Casper.Kayıp ilanı mı versek?” dedi.
 • F-35'e füze için imzalar atıldı - Hayalet

  F-35'e füze için imzalar atıldı23.10.2014

  GÜNDEM

  ABD’li Lockcheed Martin ile Roketsan arasında F-35 savaş uçağı için uzun menzilli seyir füzelerinin ortak üretimi amacıyla anlaşma imzalandı.ABD’nin yeni Türkiye Büyükelçisi John Bass’ın Türkiye’de katıldığı ilk töreni de bu oldu.
 • Gülse BİRSEL

  AVM’ler bir olup dünyayı istila ediyor! - Hayalet

  AVM’ler bir olup dünyayı istila ediyor!21.10.2014

  YAZARLAR

  Suriye’de iç savaş sırasında şimdilik 180 bin kişinin hayatını kaybettiği Tartus şehrinde, gıcır gıcır bir AVM açılmış.İnanılmaz ama Kobani’ye 3 saat uzaklıkta!
 • Bu canavar Türkiye'de üretiliyor - Hayalet

  Bu canavar Türkiye'de üretiliyor21.10.2014

  EKONOMİ

  Türkiye'nin proje ortağı olduğu F-35 savaş uçaklarının uzun menzilli seyir füzelerinin Türkiye’de üretilmesi için yarın bir anlaşma imzalanıyor.Roketsan ile ABD’li Lockheed Martin firması arasındaki anlaşmaya göre Türkiye’de üretilen SOM füzeleri ilk etapta F-35’lere uyarlanacak.Daha sonra seri üretime geçilerek füzeler Türkiye üzerinden F-35 kullanıcısı ülkelere pazarlanacak.
 • Nükleer santralı kamyona sığdırdı - Hayalet

  Nükleer santralı kamyona sığdırdı19.10.2014

  EKONOMİ

  Dünyanın en büyük silah ve savunma sanayi şirketlerinden ABD’li Lockheed Martin, bir kamyona sığabilen ve 100 megavatlık güç üreten nükleer santral geliştirdiklerini açıkladı.Pentagon’un en büyük tedarikçisi olan şirketin ileri araştırmalar grubu ‘SkunkWorks’ (Kokarca İşi) başardıkları nükleer füzyonu 10 yıl içinde ticari hale getirebileceklerini ilan etti.
 • Şenol Kalyoncu

  Ağrı çekmek kader değil - Hayalet

  Ağrı çekmek kader değil17.10.2014

  YAZARLAR

  Sevgili okurlar, bu hafta konumuz ‘ağrı tedavisi’ yani ‘algoloji.’ Hayatımızın en azından bir döneminde mutlaka ağrı çekmişizdir.
 • Kobani'de sokak savaşı sürüyor - Hayalet

  Kobani'de sokak savaşı sürüyor14.10.2014

  Gündem2008

  ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’nin karşısında olan IŞİD’in hedefindeki Suriye’nin Kobani kentinde 31 gündür çatışmalar devam ediyor.DHA ekibi, YPG güçleri ile ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının bombardımanı ile IŞİD ilerlemesini durdurmaya çalıştığı Kobani’ye girdi ve yaşananları görüntüledi.
 • 4’ü linç 29 ÖLÜ - Hayalet

  4’ü linç 29 ÖLÜ08.10.2014

  Gündem2008

  Suriye'de PYD'nin kontrolünde bulunan Kobani kentine IŞİD saldırılarını protesto eden grupların yurt genelinde başlattığı gösteriler sırasında 7 ilde ölenlerin sayısı 29'u buldu.İstanbul'da çıkan olaylarla yaralanan Mert Değirmenci'nin de ise durumunun ağır olduğu öğrenildi.Gaziantep'te 2 farklı mahalledeki Kobani eylemlerinde karşıt görüşlü gruplar arasında meydana gelen çatışmada 3 kişi hayatını kaybetti.
 • Kobani’de sokak savaşı - Hayalet

  Kobani’de sokak savaşı03.10.2014

  Planet

  Türkiye sınırına bitişik Şanlıurfa’nın Şuruç ilçesinin karşısındaki Kürt yerleşimi Kobani’de kritik saatler yaşanıyor.
 • Denizler "hayalet avcılardan" temizleniyor - Hayalet

  Denizler "hayalet avcılardan" temizleniyor03.10.2014

  Ekonomi

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Denizlerin Terkedilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi kapsamında "hayalet avcılığa" neden olan parçalanan ya da terk edilen 4 ton ağırlığında ağ deniz dibinden çıkarıldı.
 • Peşmergenin ele geçirdiği 'hayalet kent': Rabia - Hayalet

  Peşmergenin ele geçirdiği 'hayalet kent': Rabia02.10.2014

  Planet

  IŞİD'in en önemli lojistik hattı olarak bilinen Suriye ve Irak arasındaki Musul'un Rabia ilçesi dün peşmerge güçlerinin kontrolüne geçti.DHA ekibi yaşanan şiddetli çatışmaların izlerini taşıyan ve hayalet kente dönen Rabia ilçesine girdi.
 • Amerika’yı kim keşfetti? - Hayalet

  Amerika’yı kim keşfetti?26.09.2014

  Avrupa

  ABD’li araştırmacılar ünlü İtalyan tüccar ve gezgin Marco Polo’nun Christopher Columbus’tan tam 200 yıl önce Amerika kıtasına ayak bastığını gösteren kanıtlara ulaştıklarını açıkladı.
 • ‘Cihatçıları’ Araplarla vurdu - Hayalet

  ‘Cihatçıları’ Araplarla vurdu23.09.2014

  Planet

  ABD, Ağustos ayından bu yana Irak’ta vurduğu IŞİD’i bu kez beş Arap ülkesi Suudi Arabistan, Bahreyn, Ürdün, Katar ve BAE’nin desteğinde Suriye’de hedef aldı.
 • Ölüm şehri Kobani - Hayalet

  Ölüm şehri Kobani21.09.2014

  Planet

  IŞİD’in 1 haftadan beri doğu, batı ve güneyden kuşatıp ağır silahlarla saldırdığı, onbinlerce kişinin göç ettiği Kobani kentine girdik.30 köyü ele geçiren IŞİD’in uzun menzilli ağır silahlarla 10 kilometre mesafeden Kobani’yi hedef alması onlarca köyün boşalmasına ve büyük bir göç dalgasına neden oldu.Durum şöyle:
 • Suyun sevdirme kuvveti - Hayalet

  Suyun sevdirme kuvveti20.09.2014

  Hayat

  Onlar da en az Orhan Veli kadar İstanbullu, en az Kız Kulesi kadar şehrin simgesi.Denizin zeki, haşarı ve en sevilen çocukları yunuslar bu günlerde sıçraya oynaya Boğaz’dan geçerek güneye göç ediyor.Ama hepsi değil.40 kadarı yazı da kışı da İstanbul’da geçiriyor.Boğaz’daki gürültüye, kirliliğe ve dev balıkçı teknelerine rağmen.
 • Anne ve baba oldular - Hayalet

  Anne ve baba oldular17.09.2014

  Planet

  KÜBA asıllı Amerikalı oyuncu Eva Mendes (40) anne oldu.
 • Oyunlarla ilgili 10 şehir efsanesi - Hayalet

  Oyunlarla ilgili 10 şehir efsanesi03.09.2014

  Teknoloji 2007

  Oyunlarla ilgili şehir efsanesine dönen, gerçekle hiç ilgisi olmayan 10 söylenti.
 • Boğaz’ın altı da sır, üstü de - Hayalet

  Boğaz’ın altı da sır, üstü de03.09.2014

  Hayat

  Boğaz manzarası kimini büyüler kimini efkârlandırır.Beni meraklandırıyor.İstanbul’un gizli yeraltı tünelleri oraya çıkar; geceleri hayalet gemiler onun sularında dolaşır.Bu defa sizin için Boğaz’ın sırlarına daldım.Mecaz yapmıyorum; gerçekten daldım.
 • Altın Portakal'ın uluslararası jüri başkanı Jerry Schatzberg - Hayalet

  Altın Portakal'ın uluslararası jüri başkanı Jerry Schatzberg02.09.2014

  Keyif

  Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması jürisinde, Türkiye ve dünya sinemasının önemli ve bol ödüllü isimleri bir araya geliyor.10-18 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek yarışmanın jürisine, Altın Palmiye ödüllü efsane yönetmen Jerry Schatzberg başkanlık ediyor.
 • 18 yıllık Görevimiz Tehlike serüveni yeniden başladı - Hayalet

  18 yıllık Görevimiz Tehlike serüveni yeniden başladı24.08.2014

  Keyif

  Görevimiz Tehlike serisini 5’inci filminin çekimlerine dün Viyana’da başlandı.
 • İstanbul’un 10 kelebeği - Hayalet

  İstanbul’un 10 kelebeği20.08.2014

  Hayat

  Büyük şehirler dahil Türkiye’nin hangi köşesinde yaşarsanız yaşayın çevrenizde az da olsa belli bir yoğunluk ve çeşitlilikte kelebek toplulukları barındıran alanlar mutlaka vardır.Son yeşil alanları mega projelerle ve betonla yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olsa da İstanbul önemli bir kelebek çeşitliliğine ev sahipliği yapıyor…
 • CIA’den Bağdadi için 100 kişilik ekip - Hayalet

  CIA’den Bağdadi için 100 kişilik ekip18.08.2014

  Planet

  ABD’nin IŞİD örgütü lideri Ebubekir el Bağdadi’nin yakalanması için 100 kişilik bir CIA ekibi görevlendirdiği iddia edildi.
 • Ben de Jesse Pinkman'ı özledim - Hayalet

  Ben de Jesse Pinkman'ı özledim18.08.2014

  Hayat

  Dünyada izlenme rekorları kıran Breaking Bad dizisinin yıldızı Aaron Paul (34), canlandırdığı Jesse Pinkman karakterini anlattı.
 • Katliamın izleri - Hayalet

  Katliamın izleri17.08.2014

  Gündem2008

  IRAK Şam İslam Devleti (IŞİD), Musul, Türkmen kasabası Telafer ve ardından Ezidilerin yoğun olarak yaşadığı Şengal (Sincar) ilçesini ele geçirdikten sonra katliam yaptı.
 • IŞİD’den kaçtılar hastalık vurdu - Hayalet

  IŞİD’den kaçtılar hastalık vurdu17.08.2014

  Planet

  IŞİD katliamından kurtulup Zaho’ya sığınan Ezidiler bu kez de hastalıkla savaşıyor.
 • Avrupa’nın bittiği ada: Svalbard - Hayalet

  Avrupa’nın bittiği ada: Svalbard17.08.2014

  Seyahat

  Kuzey Buz Denizi’ndeki Norveç’e bağlı Svalbard Adası, Avrupa medeniyetinin bittiği noktada.Biraz ötesinde yaşam yok.Kutup ayılarının hükümranlığındaki buzlar diyarı.Burada 19 Nisan ile 23 Ağustos arasında güneş hiç batmıyor.Şanslıydık.Tekne kıyıya iyice yanaştığında koca bir kutup ayısını çöpü karıştırırken gördük.
 • CIA, Bağdadi'nin peşine 100 kişilik ekip taktı - Hayalet

  CIA, Bağdadi'nin peşine 100 kişilik ekip taktı17.08.2014

  Planet

  ABD'nin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) lideri Ebubekir el Bağdadi'nin yakalanması için 100 kişilik bir CIA ekibi görevlendirdiği iddia edildi.
 • Mehmet YAŞİN

  Avrupa’nın bittiği ada, Svalbard - Hayalet

  Avrupa’nın bittiği ada, Svalbard17.08.2014

  Yazarlar

  Kuzey Buz Denizi’ndeki Norveç’e bağlı Svalbard Adası, Avrupa medeniyetinin bittiği noktada.Biraz ötesinde yaşam yok.Kutup ayılarının hükümranlığındaki buzlar diyarı.
 • Türkiye ABD’den 320 milyon dolarlık füze alıyor - Hayalet

  Türkiye ABD’den 320 milyon dolarlık füze alıyor12.08.2014

  Ekonomi

  BÖLGE ülkelerindeki kriz, Türkiye’yi savunma alımlarına itiyor.ABD Savunma Güvenlik ve İşbirliği Dairesi (DSCA) Türkiye’nin 320 milyon dolar değerinde çok sayıda gelişmiş AMRAAM füzesi satın almak için talepte bulunduğunu açıkladı.
 • Peşmerge Güver'deki üç IŞİD karargâhını ele geçirdi - Hayalet

  Peşmerge Güver'deki üç IŞİD karargâhını ele geçirdi12.08.2014

  Planet

  Kuzey Irak’taki bölgesel Kürt yönetimine bağlı peşmerge güçleri, Musul’un Güver beldesinde İŞİD terör örgütüne ait üç karargâhı ele geçirdi.IŞİD'den geri alınan Güver, yağmanın ardından bomboş sokakları ve terk edilmiş evleriyle hayalet kenti andırıyor.
 • Ünlülerin tuhaf hastalıkları - Hayalet

  Ünlülerin tuhaf hastalıkları11.08.2014

  Hayat

  Hollywood dünyasının ünlüleri de -ilginçtir- ama bizim gibi insan! Onların da tuhaf rahatsızlıkları olabiliyor.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Bir hayalet gemi kalkar bu limandan - Hayalet

  Bir hayalet gemi kalkar bu limandan07.08.2014

  Yazarlar

  GEMİNİN adı ‘SCF Byrranga’.
 • Hava'da yeni düzenin ayrıntıları - Hayalet

  Hava'da yeni düzenin ayrıntıları07.08.2014

  Gündem2008

  GENELKURMAY Başkanlığı, Diyarbakır’daki hava üssünün isim olarak lağvedilmesinin çözüm süreci veya bayrak indirme olayıyla ilgili olmadığını açıklarken, askeri kaynaklar yeni düzenin ayrıntılarını Hürriyet’e anlattı.Buna göre Diyarbakır’daki karargah, hava üssü olarak kullanılmaya devam edilecek, komuta merkezi ise Eskişehir’de olacak.Diyarbakır’daki komutanlığa Hava Kuvvetleri Personel Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan atandı.
 • Nevşehir Periwood - Hayalet

  Nevşehir Periwood06.08.2014

  Ekonomi

  60 milyon yılda oluştuğu tahmin edilen Nevşehir’deki ‘Peri Bacaları’, kenti dünya markası yaptı.Son olarak Hayalet Sürücü ve Noah’a çekim mekânı olan Kapadokya geçen yıl 2.7 milyon turist ağırladı.Hedef 2023’te yılda 10 milyon turist.
 • Çağdaş sanat adı altında kaplumbağaya iPad vidalamak! - Hayalet

  Çağdaş sanat adı altında kaplumbağaya iPad vidalamak!06.08.2014

  Hayat

  Kolorado’daki Aspen Sanat Müzesi’nde, kabuklarına vidalarla iPad monte edilen canlı kaplumbağaların sergilenecek olması büyük tepki çekti.
 • Bir Ankara Hikayesi: Behzat Ç.'nin geçidi çürüdü - Hayalet

  Bir Ankara Hikayesi: Behzat Ç.'nin geçidi çürüdü05.08.2014

  Ankara

  Mithatpaşa Caddesi’ndeki yaya üst geçidinden düşen kaplamalar panik yarattı.Büyükşehir Belediyesi’nin 3,5 saat süren çalışması sırasında, sökülen kaplamaların altında kalan kısımların çürüdüğü görüldü.Büyükşehir yetkilileri, “Teknik ekipler inceleme yapacak.Üst geçitte onarım yapılmasına ya da kaldırılmasına karar verilecek” açıklamasını yaptı.
içinde

Hayalet


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz