Hava Harp Okulu

 • Uğurladık - hava harp okulu
  Uğurladık26.02.2015
  GündemMALATYA’nın Akçadağ ilçesinde önceki akşam 2 F-4 Fantom uçağının dağlık alana düşmesi sonucu şehit olan pilotlar Hava Pilot Kurmay Binbaşı Salih Sezer ile Hava Pilot Üsteğmenler Osman Onur Özkaya, Zeynel Özgür Özbahçeci ve Yasin Atalay için dün Malatya Havalimanı’nda tören düzenlendi.
 • AKTS ve Diploma Etiketi kazanan üniversiteler açıklandı - hava harp okulu
  AKTS ve Diploma Etiketi kazanan üniversiteler açıklandı19.12.2014
  EğitimYÖK Başkanı Prof.Dr.Yekta Saraç Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) ile Diploma Eki (DE) Etiketi ve Erasmus Kalite Belgesi Ödül Töreni’ne katıldı.YÖK Başkanı Saraç, AKTS Etiketi ve Diploma Etiketi almaya hak kazanan yükseköğretim kurumlarını tebrik etti.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Balyoz zindanında bir Top Gun - hava harp okulu
  Balyoz zindanında bir Top Gun16.10.2014
  YazarlarSİVAS’ta doğmuş.Bir Anadolu çocuğu.
 • Teğmenler göreve hazır - hava harp okulu
  Teğmenler göreve hazır02.09.2014
  GündemTayyip Erdoğan ilk kez Cumhurbaşkanı ve Başkomutan sıfatı ile Deniz ve Hava Harp Okulları mezuniyet törenlerine katıldı.
 • En başarılı subaya ’grup seks’ soruşturması - hava harp okulu
  En başarılı subaya ’grup seks’ soruşturması16.08.2014
  GündemHAVA Kuvvetleri Komutanlığı’nda üstün başarıları nedeniyle 12 kez madalya ve takdir belgesiyle ödüllendirilen, sicil notu da 100 üzerinden 100 olan Üsteğmen Ali Ünsal, Afganistan’da görevli olduğu sırada adına açılan sahte Facebook hesabı yüzünden geçen yıl ’Ahlak dışı hareketlerde bulunduğu’ iddiasıyla TSK’dan ihraç edildi.
 • Genç kartallar havuzaa. - hava harp okulu
  Genç kartallar havuzaa.09.08.2014
  GündemHava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, 22 Temmuz 2014 tarihinde Hava Harp Okulu öğrencilerinin yaz döneminde kamp yaptıkları, hayatı idame ve uçuş eğitimi aldıkları Yalova Meydan Komutanlığı’na inceleme ziyaretinde bulundu.
 • İşadamı Hüsnü Özyeğin, pilotluğa ilk adımını atan öğrencilere bröve taktı - hava harp okulu
  İşadamı Hüsnü Özyeğin, pilotluğa ilk adımını atan öğrencilere bröve taktı09.07.2014
  EkonomiÖzyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu Pilot Eğitimi Bölümü'nde okuyan ve 'Hususi Pilot Lisansı' (PPL) eğitimlerini başarıyla tamamlayarak lisanslarını alan öğrencilere törenle bröveleri takıldı.Brövelerini işadamı Hüsnü Özyeğin'den alan 7 öğrenci pilotluğa ilk adımlarını attı.
 • Işıklar Askeri Lisesi 156.Dönem mezunlarını verdi - hava harp okulu
  Işıklar Askeri Lisesi 156.Dönem mezunlarını verdi03.07.2014
  GündemIşıklar Askeri Hava Lisesi Komutanlığı “156.Dönem Mezuniyet Töreni” düzenlendi.
 • Berna Albay için cezaevi bahçesine kırmızı karanfil attılar - hava harp okulu
  Berna Albay için cezaevi bahçesine kırmızı karanfil attılar10.06.2014
  GündemYURTSEVERLER Platformu ve Vardiya Bizde Platformu üyeleri, Balyoz davasında 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Albay Berna Dönmez (54) için, cezasını çektiği Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde eylem yaptı.Cezaevine doğru el sallayan platform üyeleri, Berna ismini verdikleri güvercini uçurdu ve cezaevi duvarından içeri kırmızı karanfiller attı.“Berna Albay yalnız değildir” sloganları atan gruba sunucu Gülgün Feyman da destek verdi.
 • Albay Berna’yı unuttular - hava harp okulu
  Albay Berna’yı unuttular27.04.2014
  GündemEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Balyoz davasında ceza alan tek kadın askerin emekli Albay Berna Dönmez olduğunu hatırlatarak, sorumluların, kendisini ziyarete gelen 84 yaşındaki annesi ve 87 yaşındaki babasıyla empati yapmalarını istemişti.Her ayın başında Bakırköy Kadın Cezaevi’ne giden anne Melahat Tansoy, “19 ay oldu, Berna diye biri yok sanki” diyerek kızlarının unutulmasından yakınıyor.Emekli Albay Zeki Dönmez de “Eşimden niye ayrıyım, bilmiyorum” diyor.
 • Yalçın BAYER

  ‘Bizi kurtarın’ - hava harp okulu
  ‘Bizi kurtarın’25.01.2014
  YazarlarİSTANBUL’un şehir ve köy sakinleri, ‘Ağaçlı’ eyleminde buluşuyor bugün.
 • Bu şehirde yaşamak bir ayrıcalık olmalı - hava harp okulu
  Bu şehirde yaşamak bir ayrıcalık olmalı24.11.2013
  Ankara“Ve birden kafana dank eder: Buraya ait değilsin sen! Bu kentte bir hiçsin, bir fazlalık, yabancı bir unsur.İçine anlatılmaz bir yılgınlık çöker.Birazdan hava kararacak ve yine o soğuk pansiyon odasına döneceksin.”
 • Vahap MUNYAR

  ‘Asker’ çekildi, Atatürk Havalimanı’na 43 uçaklık ek park yeri yapılıyor - hava harp okulu
  ‘Asker’ çekildi, Atatürk Havalimanı’na 43 uçaklık ek park yeri yapılıyor22.11.2013
  YazarlarMarketing Türkiye Dergisi sahibi ve Zaman Gazetesi yazarı Doğanşehir Polatlı Günseli Özen Ocakoğlu önderlik etti, Film Festivali vesilesiyle bir grup gazeteci arkadaşım geçen haftasonunu Malatya’da geçirdi.
 • Askeri Havalimanı ile ilgili önemli gelişme - hava harp okulu
  Askeri Havalimanı ile ilgili önemli gelişme22.11.2013
  EkonomiMarketing Türkiye Dergisi sahibi ve Zaman Gazetesi yazarı Doğanşehir Polatlı ve Günseli Özen Ocakoğlu önderlik etti, Film Festivali vesilesiyle bir grup gazeteci arkadaşım geçen haftasonunu Malatya’da geçirdi.
 • İmam hatiplilere Harbiye yolu açılsın - hava harp okulu
  İmam hatiplilere Harbiye yolu açılsın25.09.2013
  GündemMeclis, İmam Hatip Lisesi mezunlarının Harp Okulu’na başvuramamasını şikayet eden vatandaşın talebini haklı bularak, “Konu fırsat eşitliği bağlamında haksızlık oluşturmaktadır.Bu nedenle dilekçenin yargıya müracaat etmesi faydalıdır” yanıtını verdi.
 • İmam hatiplilere Harbiye yolu açılsın - hava harp okulu
  İmam hatiplilere Harbiye yolu açılsın25.09.2013
  EğitimMeclis, İmam Hatip Lisesi mezunlarının Harp Okulu’na başvuramamasını şikayet eden vatandaşın talebini haklı bularak, “Konu fırsat eşitliği bağlamında haksızlık oluşturmaktadır.Bu nedenle dilekçenin yargıya müracaat etmesi faydalıdır” yanıtını verdi.
 • Teğmenlerin günü - hava harp okulu
  Teğmenlerin günü01.09.2013
  GündemDeniz Harp Okulu’nun 240’ıncı; Hava Harp Okulu’nun 59’uncu yıl diploma ve sancak devir teslim törenleri dün İstanbul’da yapıldı.
 • 17 Ağustos'ta 90 bin konut dönüşüm için yıkılacak - hava harp okulu
  17 Ağustos'ta 90 bin konut dönüşüm için yıkılacak14.08.2013
  EkonomiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşümün üçüncü evresini depremin yıldönümünde törenle başlatacak.17 Ağustos'ta 45 ilde 90 bin konutun yıkımı gerçekleşecek.
 • TÜBİTAK'tan, Hava Harp Okulu'na ödül - hava harp okulu
  TÜBİTAK'tan, Hava Harp Okulu'na ödül10.07.2013
  EğitimTÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından ilk kez düzenlenen "Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması"nda, Hava Harp Okulu Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü tarafından hazırlanan proje, birincilik ödülüne layık görüldü.
 • Murat Öztürk'e son görev - hava harp okulu
  Murat Öztürk'e son görev21.05.2013
  GündemADANA’da Hava Oyunları Festivali’nde gösteri yaparken kullandığı "Pitts" tipi uçağının yere çakılması sonrası hayatını kaybeden eski haber kameramanı, efsanevi gökyüzü muhabiri, sivil akrobasi pilotu ve pilot öğretmeni Murat Öztürk, son yolcuğuna uğurlandı.
 • Şehit üsteğmen 'koltuk' kurbanı - hava harp okulu
  Şehit üsteğmen 'koltuk' kurbanı15.05.2013
  GündemSuriye sınırında kontrol uçuşu gerçekleştirirken Amanos Dağları’nın Osmaniye sınırları içinde düşen savaş uçağıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.
 • Amanoslar'dan acı haber - hava harp okulu
  Amanoslar'dan acı haber14.05.2013
  GündemOsmaniye civarında dün bir F-16 düştü.TSK, düşen F-16 pilotunun son sözünün 'Atlıyorum' olduğunu açıkladı.Saatler süren aramanın ardından uçak enkazına ulaşıldı ancak ardından acı haber geldi.Pilot Üsteğmen Hamza Gümüşsoy şehit oldu.Şehit pilot ailenin tek oğluydu.Acılı ailesi gözyaşlarına boğuldu.Aksaray İl Müftüsü şehit ailesini ziyaret etti, taziye ziyaretinde bulundu.Şehit babası Yunus Gümüşsoy'a Kur'an-ı Kerim hediye etti ve ''Şehit evladın yerine al bunu bağrına bas'' dedi.Şehit babası da Kur'an-ı Kerim'i aldı ve öptü.
 • 'Oğlumu uçurdum, sevdasına yolladım' - hava harp okulu
  'Oğlumu uçurdum, sevdasına yolladım'14.05.2013
  GündemOsmaniye civarında Amanos Dağları bölgesinde F-16/C uçağının düşmesi sonucu şehit olan Pilot Üsteğmen Hamza Gümüşsoy'un babası Yunus Gümüşsoy, "Oğlumu uçurdum.Sevdasına yolladım" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
 • Hayal ettim, uçtum - hava harp okulu
  Hayal ettim, uçtum08.03.2013
  GündemSevda Türkmen, çocukluğunda uçmak, pilot olmak istiyordu.
 • 23 dakikada Zafer Algöz - hava harp okulu
  23 dakikada Zafer Algöz10.02.2013
  Keyif_Aslında çok mütevazı bir insan.Ama şu sıralar İntikam dizisinde çok zengin, küstah ve kötü bir adam rolünde.
 • Savaş pilotlarının yüzde 15'i istifa mı etti? - hava harp okulu
  Savaş pilotlarının yüzde 15'i istifa mı etti?05.02.2013
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, son bir ay içerisinde 110 savaş uçağı pilotunun TSK’da yaşanan gelişmelere tepki göstererek istifa ettiği iddiasını TBMM gündemine taşıdı.
 • Grup seksten sanal sekse her şeyi sordular - hava harp okulu
  Grup seksten sanal sekse her şeyi sordular12.01.2013
  Gündemİntihar eden Üsteğmen Nazlıgül Dastanoğlu’nun okul arkadaşı Üsteğmen S.S.de genç kadınla aynı dönemde ordudan atıldı.O da intiharı düşündü ama son anda vazgeçti.Ordu tarafından onur kırıcı sorularla sorgulandığını söyleyen S.S.“Başka Nazlıgüller olmasın” diye hukuk mücadelesi başlattı.
 • Ayşe ARMAN

  Siz, ordunun hiç ‘Yanlış yaptık’ dediğine tanık oldunuz mu? - hava harp okulu
  Siz, ordunun hiç ‘Yanlış yaptık’ dediğine tanık oldunuz mu?04.12.2012
  YazarlarNURETTİN Kurt’un haberiydi.Nurettin, Ankara büronun en tecrübeli gazetecilerinden.Bana, “Keşke bu işin peşine düşsen ve haberi daha detaylı işlesen.” dedi.
 • Uğur CEBECİ

  Nesiller boyu pilot - hava harp okulu
  Nesiller boyu pilot02.12.2012
  Yazarlar
 • Ayşe ARMAN

  Nazlıgül intihar mı etti? Biz mi öldürdük? - hava harp okulu
  Nazlıgül intihar mı etti? Biz mi öldürdük?25.11.2012
  YazarlarBu sayfada fotoğrafını gördüğünüz dünyalar güzeli kadının adı Nazlıgül.
 • Genelkurmay'dan ders açıklaması - hava harp okulu
  Genelkurmay'dan ders açıklaması14.11.2012
  GündemTürk Silahlı Kuvvetleri, askeri eğitim ve öğretim kurumlarında verilen eğitimlerle ilgili iddialara ilşkin açıklama yaptı.
 • Gökte 47 yıl - hava harp okulu
  Gökte 47 yıl05.11.2012
  GündemGökyüzünde 47 yıl geçirdi.Hava Kuvvetleri’nden savaş pilotu olarak teğmen rütbesi ile mezun oldu.
 • Yılmaz ÖZDİL

  Darbenin ‘ana’ fikri - hava harp okulu
  Darbenin ‘ana’ fikri25.09.2012
  YazarlarHava Kuvvetleri Komutanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı, 1’inci Ordu Komutanı, MGK Genel Sekreteri, Harp Akademileri Komutanı, Kuzey Deniz Saha Komutanı, Güney Deniz Saha Komutanı.Bi de Güllü.
 • Şehit pilotun evinde 'evlat sevinci' - hava harp okulu
  Şehit pilotun evinde 'evlat sevinci'24.09.2012
  GündemDoğu Akdeniz'de uluslararası hava sahasında, Türk askeri uçağının Suriye tarafından düşürülmesi sonucu şehit olan Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan'ın kendisiyle aynı ismi taşıyan oğlu, yaklaşık bir hafta önce dünyaya geldi.
 • İmam Hatipli'ye Harbiye yolu - hava harp okulu
  İmam Hatipli'ye Harbiye yolu17.09.2012
  GündemMilli Savunma Bakanlığı’nın, TSK’ya subay yetiştiren Harp Okulları’na, imam hatip lisesi mezunlarının da alınması için mevzuat değişiklik çalışmalarına başladığı ortaya çıktı.Mevzuat değişirse TSK’nın bel kemiği olan Harp Okulları’na imam hatiplilerin alınması bir ilk olacak.
 • Askeri okulda Başbakan'a Hitler benzetmesine hapis - hava harp okulu
  Askeri okulda Başbakan'a Hitler benzetmesine hapis05.09.2012
  GündemDeniz Kuvvetleri Komutanlığı Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Askeri Mahkemesi, 2009'da Hava Harp Okulu Komutanlığı 4.sınıf öğrencilerine verdiği Harp Tarihi dersinde, AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Hitler'e benzeten görüntü izleten Öğretmen Albay Oktay Zaif'e, “siyasi amaçla telkinde bulunmak” suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezası verdi.
 • Çelik kanatlar daha da güçlendi - hava harp okulu
  Çelik kanatlar daha da güçlendi01.09.2012
  GündemHava Harp Okulu 58’inci döneminde mezun olan 2’si Ürdünlü 8’i kadın 197 teğmen dün törenle diplomalarını aldı.
 • Hava Harp Okulu'nda mezuniyet sevinci - hava harp okulu
  Hava Harp Okulu'nda mezuniyet sevinci31.08.2012
  GündemHAVA Harp Okulu’ndan bu yıl 8’i kadın 187’si erkek 2’si Ürdün’lü olmak üzere toplam 197 teğmen mezun oldu.Genelkurmay Başkanlığı’nın çeşitli gazete, ajans ve televizyonlara yapmış olduğu akreditasyon uygulaması İstanbul’da ilk defa Hava Harp Okulu’nun 58.mezuniyet töreninde kaldırıldı.
 • Başbakan Erdoğan: Durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor - hava harp okulu
  Başbakan Erdoğan: Durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor31.08.2012
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sağlık durumuna ilişkin, “Her geçen gün daha iyiye gidiyor” dedi.
 • Askeri okullara rağbet yüzde 30 azaldı - hava harp okulu
  Askeri okullara rağbet yüzde 30 azaldı15.08.2012
  GündemMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın bir soru önergesine verdiği yanıt, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çok önemli bir sorunu ortaya çıkardı;
 • Astronot general Türkiye'de - hava harp okulu
  Astronot general Türkiye'de05.08.2012
  GündemSuriyeli astronot general Muhammed Ahmed Faris, muhaliflerin saflarına katıldı.
 • Banu ŞEN

  Pilot olup uçamadı şimdi pistlerde uçuyor - hava harp okulu
  Pilot olup uçamadı şimdi pistlerde uçuyor30.07.2012
  Yazarlar
 • Vecihi Hürkuş unutulmadı - hava harp okulu
  Vecihi Hürkuş unutulmadı18.07.2012
  Ankara27 Haziran tarihinde hangardan çıkarılan “Türk Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı” HÜRKUŞ’a adını veren Pilot Vecihi Hürkuş, vefatının yıl dönümünde Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.
 • Hürkuş'a adını veren pilot unutulmadı - hava harp okulu
  Hürkuş'a adını veren pilot unutulmadı17.07.2012
  Ankara
 • Bu Yunan dâhiye dikkat - hava harp okulu
  Bu Yunan dâhiye dikkat14.07.2012
  PlanetNikos Ligeros, Kıbrıs barış sürecinde 10 bin sayfalık dosyayı tarayarak Rum lider Tasos Papadopulos’a çözüme ‘Hayır’ dedirtmişti.189 IQ’su ile Yunanistan’ın en zeki kişilerinden biri olan 42 yaşındaki Ligeros, şimdi Atina’nın Ege’de Münhasır Ekonomik Bölge ilan etmesi için bastırıyor.
 • 5 yaşındaki evladı ondan haber bekliyor - hava harp okulu
  5 yaşındaki evladı ondan haber bekliyor24.06.2012
  GündemSuriye tarafından düşürülen keşif uçağının pilotların isimleri belli oldu.Pilotların, Hava Harp Okulu 2002 mezunu Yüzbaşı Gökhan Ertan ile 2009 mezunu Teğmen Hüseyin Aksoy olduğu belirtildi.Dışişleri'nden saat 16.00'da yapılan açıklamada pilotların hala bulunamadığı belirtildi.
 • Ayak kokusundan atılmayı soruşturun - hava harp okulu
  Ayak kokusundan atılmayı soruşturun06.06.2012
  SağlıkHava Harp Okulu’ndan atılan H.B.’nin başlattığı hukuk süreci sonunda Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM), H.B.’yi okuldan atılma sürecine götüren sorumlular hakkında soruşturma açılmasını hükmetti.
 • Eşinin kalp masajı kaptan pilotu kurtaramadı - hava harp okulu
  Eşinin kalp masajı kaptan pilotu kurtaramadı15.05.2012
  GündemPazar sabahı eşi ve iki çocuğuyla kahvaltı keyfi için masaya oturan THY’nin genç kaptan pilotlarından Burak Yaman, “Göğsüm ağrıyor” dedikten saniyeler sonra fenalaştı.Hostes eşi, iki kez masajla kocasının kalbini çalıştırmayı başardıysa da, Yaman’ın üçüncü kez duran kalbi, bir daha atmadı.
 • THY'nin 38 yaşındaki pilotu kalbine yenildi - hava harp okulu
  THY'nin 38 yaşındaki pilotu kalbine yenildi14.05.2012
  GündemTHY’nin kaptan pilotlarından Burak Yaman (38) evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
 • Bir annenin feryadı - hava harp okulu
  Bir annenin feryadı25.04.2012
  GündemBİNGÖL’ün Genç İlçesi Yolaçtı Köyü kırsalında dün güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er Sinan Şen, Elazığ’da düzenlenen törenin ardından memleketi İstanbul’a gönderildi.Şehidin annesi Maviş Şen "Ben vatan sağolsun diyemiyorum, demeyeceğim" diye haykırdı.
içinde

Hava Harp Okulu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz