Aramanız :
Aradığınız kelime : "

hava_harp_okulu/

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

592  adet haber bulundu.


 • Çiğli Üssü’nde sabotaj soruşturması - hava_harp_okulu/
  Çiğli Üssü’nde sabotaj soruşturması20.03.2015
  GündemMALATYA’DA 24 Şubat'ta F-4 tipi iki savaş uçağının, 5 Mart’ta da Konya'da aynı tip uçağın düşmesiyle Türkiye’nin sarsıldığı günlerde İzmir Çiğli 2.Ana Jet Üssü’nde ilginç bir soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı.Soruşturma başlatılmasının nedeninin ise iki ayrı uçağa tahribat (sabotaj) yapıldığı iddiası olduğu öğrenildi.
 • Peş peşe kazalarda 6 kahraman pilotumuz şehit düştü - hava_harp_okulu/
  Peş peşe kazalarda 6 kahraman pilotumuz şehit düştü05.03.2015
  GündemMALATYA'da 24 şubat günü düşen iki RF-4E/TM uçağında 4 pilotun şehit olmasının ardından, bugün meydana gelen F- 4E 2020 uçağında da 2 pilotumuz şehit düştü.Böylece 9 gün içinde düşün 3 uçağımızda toplam 6 kahraman pilotumuzu kaybettik.
 • Uğurladık - hava_harp_okulu/
  Uğurladık26.02.2015
  GündemMALATYA’nın Akçadağ ilçesinde önceki akşam 2 F-4 Fantom uçağının dağlık alana düşmesi sonucu şehit olan pilotlar Hava Pilot Kurmay Binbaşı Salih Sezer ile Hava Pilot Üsteğmenler Osman Onur Özkaya, Zeynel Özgür Özbahçeci ve Yasin Atalay için dün Malatya Havalimanı’nda tören düzenlendi.
 • Bozdağ'da mahsur kalan 19 dağcıya ulaşıldı - hava_harp_okulu/
  Bozdağ'da mahsur kalan 19 dağcıya ulaşıldı09.02.2015
  GündemİZMİR'in Ödemiş İlçesi'ndeki Bozdağ'da düzenlenen İdadik Kış Dağcılığı Şenliği'nde zirve tırmanışından döndükleri sırada tipiye ve sise yakalanıp mahsur kalan 19 dağcıya yaklaşık 15 saat sonra ulaşıldı.Sabaha kadar gözlerini kırpmadan bekleyen aileler, sağlık durumları iyi olan dağcılara sarılarak büyük sevinç yaşadı.Operasyonla birlikte dağcıların, mahsur kaldıkları bölgede kendi fotoğraflarını çektiği ortaya çıktı.
 • Yalçın BAYER

  ‘Guguk Kuşu’ - hava_harp_okulu/
  ‘Guguk Kuşu’18.01.2015
  YazarlarGUGUK Kuşu bir metafor.Doğada da aslında benzer bir roldedir.
 • Askeri belgeler böyle diyor 'Çürük değil' - hava_harp_okulu/
  Askeri belgeler böyle diyor 'Çürük değil'05.01.2015
  GündemDünyaca ünlü büyük Türk şairi Nazım Hikmet Ran, bilinenin aksine Harbiye’den ‘çürük’ olduğu için ayrılmamış.Deniz Kuvvetleri’nde gün yüzüne çıkan belgelere göre Nazım, sağlık raporu almış sonra da okula dönmemiş.Harbiye kayıtlarında Nazım’ın adı ‘Sınıfımızdan subay olmadan ayrılanlar’ başlığı altında geçiyor.Ama mezun olmayan tek öğrenci Nazım değil.4 kişi daha var.Ancak onların isimlerinin karşısında ‘İhraç’, Nazım’ın adının karşısında ise ‘Kaydı silindi’ ibaresi var.Harbiye’den ayrılışının sağlık gerekçeleriyle verilmiş bir ‘çürük’ raporundan kaynaklandığını gösterir bir kayıt ise yok.
 • AKTS ve Diploma Etiketi kazanan üniversiteler açıklandı - hava_harp_okulu/
  AKTS ve Diploma Etiketi kazanan üniversiteler açıklandı19.12.2014
  EğitimYÖK Başkanı Prof.Dr.Yekta Saraç Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) ile Diploma Eki (DE) Etiketi ve Erasmus Kalite Belgesi Ödül Töreni’ne katıldı.YÖK Başkanı Saraç, AKTS Etiketi ve Diploma Etiketi almaya hak kazanan yükseköğretim kurumlarını tebrik etti.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Balyoz zindanında bir Top Gun - hava_harp_okulu/
  Balyoz zindanında bir Top Gun16.10.2014
  YazarlarSİVAS’ta doğmuş.Bir Anadolu çocuğu.
 • Edip Başer: Hedef büyük Kürdistan - hava_harp_okulu/
  Edip Başer: Hedef büyük Kürdistan22.09.2014
  GündemBir dönem ‘özel temsilci’ sıfatıyla PKK ile mücadele için ABD’yle pazarlıkları yürüten Emekli Orgeneral Edip Başer, bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi.
 • Şehit eşinin gurur günü - hava_harp_okulu/
  Şehit eşinin gurur günü04.09.2014
  Gündem1994’te Şırnak’ta şehit düşen Abdullah Ören’in oğlu Hasan Ören 30 Ağustos’ta teğmen oldu.Diğer oğlu da geçen yıl astsubay olan anne Fatma Ören “Babalarının yolundan gitmenin onlar için tutku olduğunu gözlemledim.Kabiliyetleri de olunca destek oldum.Şimdi onlarla gurur duyuyorum” dedi.
 • Teğmenler göreve hazır - hava_harp_okulu/
  Teğmenler göreve hazır02.09.2014
  GündemTayyip Erdoğan ilk kez Cumhurbaşkanı ve Başkomutan sıfatı ile Deniz ve Hava Harp Okulları mezuniyet törenlerine katıldı.
 • Başbuğ: Atatürk'ü tamamen anlayamadık - hava_harp_okulu/
  Başbuğ: Atatürk'ü tamamen anlayamadık30.08.2014
  GündemGenelkurmay Eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Çalar Saat programında Atatürk ile önemli açıklamalarda bulundu.Başbuğ, "Atatürk'ün tamamen anladığımız kanaatimizde değilim.Bunun birinci sebebi eğitim sebebi.Eğitim sistemimiz ezber üzerine, bu doğru bir sistem değil.Olaylar arasındaki sebep sonuç ilişkisi öğretilmeli.Atatürk’ün biz insani boyutunu yeterli derece anlamıyoruz.Atatürk’e insanüstü bir durum vermek son derece yanlış" dedi.
 • Bir Facebook hesabıyla.bütün hayatı karardı - hava_harp_okulu/
  Bir Facebook hesabıyla.bütün hayatı karardı26.08.2014
  HayatAdına sahte olduğunu söylediği bir Facebook profili açıldı, TSK’ya bir ihbar mektubu gönderildi.Bunun üzerine Hava Kuvvetleri’nde sorguya alındı, grup seksten uyuşturucuya özel sorulara maruz kaldı.
 • Gül'den son haftada kritik savunma raporu - hava_harp_okulu/
  Gül'den son haftada kritik savunma raporu22.08.2014
  GündemCumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresinin son günlerinde, Köşk tarafından Türkiye'nin en çok tartışılan konulardan sivil-asker ilişkileri konusunda kritik bir rapor yayınlandı.Gül'ün himayesinde, asker ve sivil uzmanların birlikte hazırladıkları raporda, "Genelkurmay, Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanmasın" önerisi yer aldı.Rapordaki bir diğer kritik öneri de Milli Güvenlik Kurulu konusunda geldi.Raporda, MGK'nın üye sayısının azaltılması ve Kurul'un Türkiye'nin milli savunma politikasının belirlenmesinde daha etkin olması önerildi.Sivil otoritenin askeriyle ilişkisine ilişkin bir başka çarpıcı tespit ise, "TSK, herhangi bir genel müdürlük değildir" oldu.Raporda, "Siyasi otoritenin silahlı kuvvetlerle ilişkisi diğer kamu kuruluşlarıyla olan ilişkilerine, örneğin herhangi bir genel müdürlükle olan ilişkilerine benzeyemez" denildi, sivil otoritenin askeri atama ve tayinlere karışmasının sakıncalı olabileceği mesajı verildi.
 • En başarılı subaya ’grup seks’ soruşturması - hava_harp_okulu/
  En başarılı subaya ’grup seks’ soruşturması16.08.2014
  GündemHAVA Kuvvetleri Komutanlığı’nda üstün başarıları nedeniyle 12 kez madalya ve takdir belgesiyle ödüllendirilen, sicil notu da 100 üzerinden 100 olan Üsteğmen Ali Ünsal, Afganistan’da görevli olduğu sırada adına açılan sahte Facebook hesabı yüzünden geçen yıl ’Ahlak dışı hareketlerde bulunduğu’ iddiasıyla TSK’dan ihraç edildi.
 • Genç kartallar havuzaa. - hava_harp_okulu/
  Genç kartallar havuzaa.09.08.2014
  GündemHava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, 22 Temmuz 2014 tarihinde Hava Harp Okulu öğrencilerinin yaz döneminde kamp yaptıkları, hayatı idame ve uçuş eğitimi aldıkları Yalova Meydan Komutanlığı’na inceleme ziyaretinde bulundu.
 • İşadamı Hüsnü Özyeğin, pilotluğa ilk adımını atan öğrencilere bröve taktı - hava_harp_okulu/
  İşadamı Hüsnü Özyeğin, pilotluğa ilk adımını atan öğrencilere bröve taktı09.07.2014
  EkonomiÖzyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu Pilot Eğitimi Bölümü'nde okuyan ve 'Hususi Pilot Lisansı' (PPL) eğitimlerini başarıyla tamamlayarak lisanslarını alan öğrencilere törenle bröveleri takıldı.Brövelerini işadamı Hüsnü Özyeğin'den alan 7 öğrenci pilotluğa ilk adımlarını attı.
 • Işıklar Askeri Lisesi 156.Dönem mezunlarını verdi - hava_harp_okulu/
  Işıklar Askeri Lisesi 156.Dönem mezunlarını verdi03.07.2014
  GündemIşıklar Askeri Hava Lisesi Komutanlığı “156.Dönem Mezuniyet Töreni” düzenlendi.
 • Yılmaz ÖZDİL

  Askeri üste indirildi askeri cezaevinde dalgalanıyor! - hava_harp_okulu/
  Askeri üste indirildi askeri cezaevinde dalgalanıyor!12.06.2014
  YazarlarAllah göstermesin, hapishaneye düşseniz, yanınıza ne alırsınız?
 • Berna Albay için cezaevi bahçesine kırmızı karanfil attılar - hava_harp_okulu/
  Berna Albay için cezaevi bahçesine kırmızı karanfil attılar10.06.2014
  GündemYURTSEVERLER Platformu ve Vardiya Bizde Platformu üyeleri, Balyoz davasında 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Albay Berna Dönmez (54) için, cezasını çektiği Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde eylem yaptı.Cezaevine doğru el sallayan platform üyeleri, Berna ismini verdikleri güvercini uçurdu ve cezaevi duvarından içeri kırmızı karanfiller attı.“Berna Albay yalnız değildir” sloganları atan gruba sunucu Gülgün Feyman da destek verdi.
 • Anıtkabir'de 19 Mayıs rekoru - hava_harp_okulu/
  Anıtkabir'de 19 Mayıs rekoru20.05.2014
  GündemGenelkurmay Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i 236 bin 113 kişinin ziyaret ettiğini bildirdi.
 • Albay Berna’yı unuttular - hava_harp_okulu/
  Albay Berna’yı unuttular27.04.2014
  GündemEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Balyoz davasında ceza alan tek kadın askerin emekli Albay Berna Dönmez olduğunu hatırlatarak, sorumluların, kendisini ziyarete gelen 84 yaşındaki annesi ve 87 yaşındaki babasıyla empati yapmalarını istemişti.Her ayın başında Bakırköy Kadın Cezaevi’ne giden anne Melahat Tansoy, “19 ay oldu, Berna diye biri yok sanki” diyerek kızlarının unutulmasından yakınıyor.Emekli Albay Zeki Dönmez de “Eşimden niye ayrıyım, bilmiyorum” diyor.
 • Demokrasimizin temel taşı - hava_harp_okulu/
  Demokrasimizin temel taşı23.04.2014
  Gündemİlk kez 23 Nisan 1920’de toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi 94 yıldır demokrasi yolculuğunun en güçlü kalesi oldu.Atatürk konuşmalarında Meclis’i ve ulusal egemenliği şöyle tarif ediyordu: “23 Nisan, Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır.Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur.Yalnız bir kuvvet vardır.O da milli egemenliktir.Yalnız bir makam vardır.O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”.TBMM’de görkemli 23 Nisan kutlamaları ilk kez şeref holünde yapılacak.Resepsiyonun ardından Kurtuluş Savaşı ses ve ışık gösterisiyle 3 boyutlu canlandırılacak.Bulutlara Atatürk ve çocuklar yansıtılacak.Liderler yerel seçim sonrası ilk kez bugün bir araya gelecek.Gül ve Erdoğan’a özellikle cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda sorular yöneltilmesi bekleniyor.
 • Şehidin izinde o da pilot oldu - hava_harp_okulu/
  Şehidin izinde o da pilot oldu11.03.2014
  GündemTuğçe Kayadibi, 2011 yılında eğitim uçuşunda kaybetti eşi Pilot Üsteğmen Engin Kayadibi’yi.Eşini gökte yalnız bırakmak istemeyen genç kadın azmetti, şehit eşi gibi pilot oldu.
 • Şehit pilotun eşi de pilot oldu - hava_harp_okulu/
  Şehit pilotun eşi de pilot oldu10.03.2014
  Gündem3 Kasım 2011’de eğitim uçuşu esnasında F-4 uçağı’nın düşmesi sonucu Konya’da şehit olan Üsteğmen Engin Kayadibi’nin eşi Tuğçe Kayadibi de eğitimini tamamlayarak pilot oldu.
 • Cumhurbaşkanı Gül'den
  Cumhurbaşkanı Gül'den "Askerlik Kanunu"na onay21.02.2014
  GündemCumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan "Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"a göre, hava değişimi ve istirahat sürelerinin askerlikten sayılacak kısmı, uzun döneme tabi olanlar için 90 günden 30 güne, kısa döneme tabi olanlar için 45 günden 15 güne düşürüldü.
 • Askerlik Kanunu Tasarısı Meclis'te kabul edildi - hava_harp_okulu/
  Askerlik Kanunu Tasarısı Meclis'te kabul edildi07.02.2014
  EkonomiAskerlik Kanunu Tasarısı dün gece geç saatlerde TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.Ancak toplantı yeter sayısı olmadığı için henüz tümü oylanamadı.Kabul edilen maddelere milli istihbarat hizmetleri ve emniyet hizmetleri sınıfına mensup emekli personel ile çarşı ve mahalle bekçilerinin emeklilerine her ay ödenen 100 liradan, makam tazminatı almayan subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş emeklileri de yararlanacak.Ayrıca tasarıyla, TSK'nın köy, mecra gibi meskun mahallerden uzak yerlerdeki arazilerindeki ot, meyve, yemek artığı gibi askeri nitelikli olmayan, ihtiyaç fazlası bulunan taşınır mallarının köylülere hibe edilmesi gibi taleplerin karşılanabilmesi, bu malların israfının önüne geçilmesi ve ekonomik değere dönüştürülebilmesi amacıyla değişiklik yapılıyor.
 • Yalçın BAYER

  ‘Bizi kurtarın’ - hava_harp_okulu/
  ‘Bizi kurtarın’25.01.2014
  YazarlarİSTANBUL’un şehir ve köy sakinleri, ‘Ağaçlı’ eyleminde buluşuyor bugün.
 • Askerlik Kanunu değişiyor.İşte ayrıntıları - hava_harp_okulu/
  Askerlik Kanunu değişiyor.İşte ayrıntıları21.01.2014
  GündemMilli Savunma Bakanlığı'nca hazırlanan ve Bakanlar Kurulu'nca 13 Ocak 2014 tarihinde kararlaştırılan 'Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı' TBMM'ye gönderildi.
 • Askeri okullara başvuru şartları internette - hava_harp_okulu/
  Askeri okullara başvuru şartları internette17.01.2014
  EğitimTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) eğitim-öğretim kurumlarına başvuru koşulları açıklandı.
 • Bu şehirde yaşamak bir ayrıcalık olmalı - hava_harp_okulu/
  Bu şehirde yaşamak bir ayrıcalık olmalı24.11.2013
  Ankara“Ve birden kafana dank eder: Buraya ait değilsin sen! Bu kentte bir hiçsin, bir fazlalık, yabancı bir unsur.İçine anlatılmaz bir yılgınlık çöker.Birazdan hava kararacak ve yine o soğuk pansiyon odasına döneceksin.”
 • Vahap MUNYAR

  ‘Asker’ çekildi, Atatürk Havalimanı’na 43 uçaklık ek park yeri yapılıyor - hava_harp_okulu/
  ‘Asker’ çekildi, Atatürk Havalimanı’na 43 uçaklık ek park yeri yapılıyor22.11.2013
  YazarlarMarketing Türkiye Dergisi sahibi ve Zaman Gazetesi yazarı Doğanşehir Polatlı Günseli Özen Ocakoğlu önderlik etti, Film Festivali vesilesiyle bir grup gazeteci arkadaşım geçen haftasonunu Malatya’da geçirdi.
 • Askeri Havalimanı ile ilgili önemli gelişme - hava_harp_okulu/
  Askeri Havalimanı ile ilgili önemli gelişme22.11.2013
  EkonomiMarketing Türkiye Dergisi sahibi ve Zaman Gazetesi yazarı Doğanşehir Polatlı ve Günseli Özen Ocakoğlu önderlik etti, Film Festivali vesilesiyle bir grup gazeteci arkadaşım geçen haftasonunu Malatya’da geçirdi.
 • Başsavcı itiraz etmeli - hava_harp_okulu/
  Başsavcı itiraz etmeli03.11.2013
  GündemBalyoz davası hükümlülerinin aileleri ve yakınları, her cumartesi olduğu gibi dün de, 58’inci kez Sessiz Çığlık eyleminde bir araya geldi.
 • İnönü ve Sami Yen'in mimarı Aysu vefat etti - hava_harp_okulu/
  İnönü ve Sami Yen'in mimarı Aysu vefat etti01.11.2013
  Ekonomiİnönü Stadı, Ali Sami Yen Stadı, Karagümrük Stadı ve bugün Lütfi Kırdar Kongre Salonu olarak hizmet veren Spor ve Sergi Sarayı'nın mimarlarından olan 102 yaşındaki Fazıl Aysu, dün gece vefat etti.Aysu, İnönü Stadyumu'nda yıkım kararının alınmasından hemen önce verdiği röportajda "Yeni stadı görmeye ömrüm kafi değil, 2014'e dek yaşayamam" demişti.
 • İnönü ve Sami Yen'in mimarı Aysu vefat etti - hava_harp_okulu/
  İnönü ve Sami Yen'in mimarı Aysu vefat etti01.11.2013
  Avrupaİnönü Stadı, Ali Sami Yen Stadı, Karagümrük Stadı ve bugün Lütfi Kırdar Kongre Salonu olarak hizmet veren Spor ve Sergi Sarayı'nın mimarlarından olan 102 yaşındaki Fazıl Aysu, dün gece vefat etti.Aysu, İnönü Stadyumu'nda yıkım kararının alınmasından hemen önce verdiği röportajda "Yeni stadı görmeye ömrüm kafi değil, 2014'e dek yaşayamam" demişti.
 • Yılmaz ÖZDİL

  Mektubunuz var - hava_harp_okulu/
  Mektubunuz var25.10.2013
  YazarlarMaltepe’ye gittim.
 • İmam hatiplilere Harbiye yolu açılsın - hava_harp_okulu/
  İmam hatiplilere Harbiye yolu açılsın25.09.2013
  GündemMeclis, İmam Hatip Lisesi mezunlarının Harp Okulu’na başvuramamasını şikayet eden vatandaşın talebini haklı bularak, “Konu fırsat eşitliği bağlamında haksızlık oluşturmaktadır.Bu nedenle dilekçenin yargıya müracaat etmesi faydalıdır” yanıtını verdi.
 • İmam hatiplilere Harbiye yolu açılsın - hava_harp_okulu/
  İmam hatiplilere Harbiye yolu açılsın25.09.2013
  EğitimMeclis, İmam Hatip Lisesi mezunlarının Harp Okulu’na başvuramamasını şikayet eden vatandaşın talebini haklı bularak, “Konu fırsat eşitliği bağlamında haksızlık oluşturmaktadır.Bu nedenle dilekçenin yargıya müracaat etmesi faydalıdır” yanıtını verdi.
 • Son 11 yılda Kredi ve Yurtlar Kurumu´nun geçirdiği büyük değişim - hava_harp_okulu/
  Son 11 yılda Kredi ve Yurtlar Kurumu´nun geçirdiği büyük değişim09.09.2013
  EğitimTürkiye sahip olduğu genç nüfusla dünyanın ve Avrupa’nın sayılı ülkelerinin başında geliyor.Bu genç nüfus, ülkemizin geleceğe güvenle bakmasını sağlıyor.
 • Teğmenlerin günü - hava_harp_okulu/
  Teğmenlerin günü01.09.2013
  GündemDeniz Harp Okulu’nun 240’ıncı; Hava Harp Okulu’nun 59’uncu yıl diploma ve sancak devir teslim törenleri dün İstanbul’da yapıldı.
 • Yurt yerleştirme sonuçları internette - hava_harp_okulu/
  Yurt yerleştirme sonuçları internette31.08.2013
  Eğitim370 bin 338 öğrencinin 2013-2014 yurt yerleştirme işlemleri tamamlandı.Adaylar, T.C.kimlik numaraları ile YURTKUR'un internet sitesinden sonuçlara ulaşabilecek.
 • İlk uçuşunu gerçekleştirdi - hava_harp_okulu/
  İlk uçuşunu gerçekleştirdi30.08.2013
  EkonomiTürkiye'nin ilk yerli temel eğitim uçağı HÜRKUŞ bu sabah ilk uçuşunu yaptı.
 • 17 Ağustos'ta 90 bin konut dönüşüm için yıkılacak - hava_harp_okulu/
  17 Ağustos'ta 90 bin konut dönüşüm için yıkılacak14.08.2013
  EkonomiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşümün üçüncü evresini depremin yıldönümünde törenle başlatacak.17 Ağustos'ta 45 ilde 90 bin konutun yıkımı gerçekleşecek.
 • Kıdem ayarı - hava_harp_okulu/
  Kıdem ayarı05.08.2013
  GündemOrgenerallikte daha fazla kıdemi olan Yalçın Ataman ve Servet Yörük’ün, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na getirilen daha düşük kıdemli Hulusi Akar’dan emir alır duruma düşmemesi için farklı görevlere kaydırıldığı öğrenildi.
 • Deniz Harp Okulu öğrencileri açık deniz eğitimine uğurlandı - hava_harp_okulu/
  Deniz Harp Okulu öğrencileri açık deniz eğitimine uğurlandı15.07.2013
  EğitimTunus, İspanya ve İtalya’yı kapsayan 22 günlük eğitime, 115 Deniz Harp Okulu öğrencisi ile Portekiz, Tunus ve Azerbaycan’dan öğrenciler katılıyor.
 • TÜBİTAK'tan, Hava Harp Okulu'na ödül - hava_harp_okulu/
  TÜBİTAK'tan, Hava Harp Okulu'na ödül10.07.2013
  EğitimTÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından ilk kez düzenlenen "Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması"nda, Hava Harp Okulu Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü tarafından hazırlanan proje, birincilik ödülüne layık görüldü.
 • Murat Öztürk'e son görev - hava_harp_okulu/
  Murat Öztürk'e son görev21.05.2013
  GündemADANA’da Hava Oyunları Festivali’nde gösteri yaparken kullandığı "Pitts" tipi uçağının yere çakılması sonrası hayatını kaybeden eski haber kameramanı, efsanevi gökyüzü muhabiri, sivil akrobasi pilotu ve pilot öğretmeni Murat Öztürk, son yolcuğuna uğurlandı.
 • Şehit üsteğmen 'koltuk' kurbanı - hava_harp_okulu/
  Şehit üsteğmen 'koltuk' kurbanı15.05.2013
  GündemSuriye sınırında kontrol uçuşu gerçekleştirirken Amanos Dağları’nın Osmaniye sınırları içinde düşen savaş uçağıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.
 • Amanoslar'dan acı haber - hava_harp_okulu/
  Amanoslar'dan acı haber14.05.2013
  GündemOsmaniye civarında dün bir F-16 düştü.TSK, düşen F-16 pilotunun son sözünün 'Atlıyorum' olduğunu açıkladı.Saatler süren aramanın ardından uçak enkazına ulaşıldı ancak ardından acı haber geldi.Pilot Üsteğmen Hamza Gümüşsoy şehit oldu.Şehit pilot ailenin tek oğluydu.Acılı ailesi gözyaşlarına boğuldu.Aksaray İl Müftüsü şehit ailesini ziyaret etti, taziye ziyaretinde bulundu.Şehit babası Yunus Gümüşsoy'a Kur'an-ı Kerim hediye etti ve ''Şehit evladın yerine al bunu bağrına bas'' dedi.Şehit babası da Kur'an-ı Kerim'i aldı ve öptü.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»