MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Gila BENMAYOR61Yalçın BAYER41Yalçın DOĞAN40Ercan KUMCU39Taha AKYOL26Hadi ULUENGİN23Vahap MUNYAR22Uğur CEBECİ21Salih NEFTÇİ21Yılmaz ÖZDİL20Doğan HIZLAN19Oktay EKŞİ18Ertuğrul ÖZKÖK18Ayşe ÖZEK KARASU18İsmet BERKAN18Selçuk ŞİRİN18Fatih ALTAYLI14Şükrü KIZILOT14Onur BAŞTÜRK14Tufan TÜRENÇ13Cüneyt ÜLSEVER12Erdal SAĞLAM12Ferai TINÇ12Mehmet Y. YILMAZ12Emin ÇÖLAŞAN11Deniz BAYRAMOĞLU11Cengiz ÇANDAR11Mehmet Ali BİRAND9Cengiz SEMERCİOĞLU9Ahmet HAKAN9Altan Tanrıkulu9Fatih ÇEKİRGE9M. Rauf Ateş9Enis BERBEROĞLU8Doğan ULUÇ8Mehmet YAŞİN8Özdemir İNCE8Sevil ATASOY8Mehmet Uğur YÜKSEL8Bekir COŞKUN7Erkan ÇELEBİ7Sahrap SOYSAL7Mesude ERŞAN7Ege CANSEN7Ayşe ARMAN6Ufuk SANDIK6Ali Atıf BİR6Banu TUNA6Ömür GEDİK6Melis ALPHAN6Uğur VARDAN6Gürül Öğüt6Kanat ATKAYA5Yurtsan ATAKAN5Yaşar SÖKMENSÜER5Deniz SİPAHİ5Nihat DEMİRKOL5Razi CANİKLİGİL5Serdar TURGUT4Ayçe DİKMEN4Sedat ERGİN4Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ4Reşat KUTUCULAR4Selim Türsen4Kenan BAŞARAN4Ayşen GÜR3İlter TÜRKMEN3İsmet SOLAK3Mustafa KUTLAY3Mümtaz SOYSAL3Nurten ERK TOSUNER3Yener SÜSOY3 Erman TOROĞLU3Osman MÜFTÜOĞLU3İlker YASİN3Rauf TAMER3Zeynep ATİKKAN3Melike Karakartal3Melike Birgölge3Şenay DÜDEK3Bahar AKINCI3Adnan KAYA3Mete Tamer OMUR3Verda ÖZER3Emre ÖZPEYNİRCİ3İdil TATARİ3Kurthan FİŞEK2Pakize SUDA2Yasemin BORAN2Bülent BOĞ2Devrim SAĞIROĞLU2Hakan TARTAN2Soner YALÇIN2Rahmi TURAN2Yonca TOKBAŞ2Muammer ELVEREN2Özgür BOLAT2Tolga TANIŞ2Eyüp CAN2Feyyaz UÇAR2

Güney Kore

Güney Kore ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güney Kore haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.732 Güney Kore haberi bulunmuştur.

Güney Kore, resmî adıyla Kore Cumhuriyeti bazen sırf Kore, Doğu Asya'da Kore Yarımadası'nın güneyinde kalan bir devlettir. Güney Kore'nin komşu devletleri batısında Çin Halk Cumhuriyeti, doğusunda Japonya ve kuzeyinde Kuzey Kore. Ülkenin başkenti Seul'dur. Güney Kore ılıman iklim kuşağında kalıyor ve ülke arazisi dağlık topraklardan oluşuyor. Güney Kore sınırları 100,210 km²'lik bir alanı kaplar ve ortalama 50 milyon gibi bir nüfusa sahiptir.

Güney Kore Haberleri

Futbol sahalarında görülmemiş olay

Futbol sahalarında görülmemiş olay!

Güney Kore - Suriye maçında ikili mücadele sırasında futbolcuların krampon bağcıkları birbirine düğümlendi. Krampon vidası rakip futbolcunun ipine donalınca yerde kalan iki oyuncu da uzun süren birbirinden ayrılamadı.

29.3.2017Futbol
Futbol sahalarında görülmemiş olay

Futbol sahalarında görülmemiş olay

Güney Kore ile Suriye arasında dün oynanan 2018 Dünya Kupası Asya Elemeleri A Grubu maçında sahalarda ender rastlanabilecek ilginç bir olay yaşandı. İkili mücadele sırasında futbolcuların krampon bağcıkları birbirine düğümlendi. Krampon vidası rakip futbolcunun ipine dolanınca yerde kalan iki oyuncu da uzun süre birbirinden ayrılamadı. Güney Kore'nin 4. dakikada Jeong-Ho Hong'un attığı gol ile 1-0 kazandığı maçın ilk yarısında ikili mücadelede karşı karşıya gelen Koo Ja-Cheol ile Alaa Alshbli'nin ayakları birbirlerine dolandı. Güney Koreli Koo Ja-Cheol'nin kramponlarının bağcığının Suriyeli futbolcu Alaa Alshbli'nin krampon vidasına takılması sonucu iki futbolcu da yere düştü. Ayağa kalkamayan iki futbolcu durumu anlayana kadar birbirlerinden ayrılamadı ve sahalarda ender rastlanan komik bir an yaşandı. İkili mücadele sırasında futbolcuların krampon bağcıkları birbirine dolandı. Krampon vidası rakip futbolcunun ipine takılınca yerde kalan iki oyuncu da uzun süren birbirinden ayrılamadı. Oyun devam ederken iki oyuncu da ellerine kaldırarak yardım istedi.

29.3.2017Spor
Futbol sahalarında böyle bir pozisyon daha önce hiç görülmedi

Futbol sahalarında böyle bir pozisyon daha önce hiç görülmedi

Futbol sahalarında böyle bir pozisyon daha önce hiç görülmedi

29.3.2017İstanbul
Hani ‘tüm insanlar yasa önünde eşit’ti

Hani ‘tüm insanlar yasa önünde eşit’ti!

ALMANYA’da 24 Eylül’de yapılacak genel seçim öncesi henüz daha partilerin seçim programı tam belli olmasa da, özellikle çifte vatandaşlık konusu şimdiden gündeme yerleşmeye başladı.

29.3.2017Dünya
Yeni lig başlıyor Ödül tam 273 bin dolar

Yeni lig başlıyor! Ödül tam 273 bin dolar

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Blizzard, Asya – Pasifik bölgesi için yeni bir Overwatch Ligi başlatacaklarını duyurdu.

27.3.2017eSpor
İtalyada regl döneminde özel izin

İtalya'da regl döneminde özel izin!

İtalya’da özel sektörde ve kamu kuruluşlarında çalışan kadınların regl dönemlerinde özel izin kullanabilmesini öngören bir tasarı parlamentoda tartışılmaya başlandı.

27.3.2017Dünya
Güney Koreli savcılar eski devlet başkanı için yakalama kararı istedi

Güney Koreli savcılar eski devlet başkanı için 'yakalama kararı' istedi

Güney Koreli savcılar, yolsuzluk skandalı kapsamında geçen hafta ifadesi alınan eski Güney Kore devlet başkanı Park Geun-hye için yakalama emri çıkarılmasını istedi.

27.3.2017Dünya
Güney Korede bir Türk kızı

Güney Kore'de bir Türk kızı

Didem Duygu Demir (26), birkaç yıldır Güney Kore'de yaşayan bir gezgin... Koreli nişanlısı DongHo ile Güney Kore'yi geziyor. Sıklıkla Türkiye'yi de ziyaret eden çift, takipçileri tarafından yoğun ilgi görüyor. Didem Duygu Demir, Güney Kore hikâyesini ve Kore'nin bilinmeyenlerini hurriyet.com.tr'ye anlattı.

27.3.2017Seyahat
Suriye Teknik Direktörü hüngür hüngür ağladı...

Suriye Teknik Direktörü hüngür hüngür ağladı...

Suriye'nin Özbekistan'ı panenka penaltısıyla yendiği Dünya Kupası elemeleri maçı dramatik görüntülere sahne oldu. Maç sonunda Suriye teknik direktörü Ayman Hakeem uzun süre ağladı.

25.3.2017Futbol
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik AB mesajı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik AB mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Az önce dar kapsamlı görüşmede bir şey söyledim, 'Siz (İngiltere) Brexit ile ilgili bir karar aldınız yani 16 Nisan'dan sonra farklı şeyler olabilir' diye. Çünkü boşu boşuna buralara gelinmedi. İşte bugün İsviçre Parlamentosunda bakıyorsunuz, ileri derecedeki aşırı terör örgütleri, parlamento dikkat edin, orada benim resmimi koyuyor, yanında da şakağıma silah dayıyor. Böyle bir mantık, böyle bir anlayış olabilir mi? Ve bu ülke İsviçre. Bunun tabii benzerlerini Almanya'da gördük, Hollanda'da gördük, Belçika'da gördük, görmeye devam ediyoruz. Şimdi benzeri bir Brexit için biz de şu anda 16 Nisan'da bir referandum yapıyoruz, arkasından müzakereler için de bir referandum yapma yoluna gidebiliriz ve milletimiz ne karar verirse o karara da uyarız, uymak zorundayız." dedi.

25.3.2017Gündem
Altı yıldır savaşın sürdüğü Suriye futbolda zafer kazandı, teknik direktör hıçkıra hıçkıra ağladı

Altı yıldır savaşın sürdüğü Suriye futbolda zafer kazandı, teknik direktör hıçkıra hıçkıra ağladı

Suriye'nin Özbekistan'ı son dakika penaltısıyla yendiği Dünya Kupası elemeleri maçı sonrası Suriye'nin antrenörü gözyaşlarını tutamadı.

25.3.2017Spor Arena
Londrada ölenler için ülke genelinde anma

Londra'da ölenler için ülke genelinde anma

İngiltere’nin başkenti Londra’da 22 Mart’taki terör saldırısında hayatını kaybedenler için biri başbakanlık binası önünde olmak üzere ülke genelinde 10 kentte anma programı düzenlendi.

25.3.2017Dünya
Trabzondan hem oy hem kız isteyecek

Trabzon'dan hem oy hem kız isteyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Trabzonlu bir gelinimiz olacak" diyerek 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması öncesi Trabzon'a gideceklerini ve hayırlı bir iş yapacaklarını söyledi.

24.3.2017Gündem
Katarın en iyi 10 lezzet durağı

Katar'ın en iyi 10 lezzet durağı

Katar’ın göz bebeği şehri Doha, her geçen gün baş döndürücü bir hızla gelişiyor. Her gün açılan bir mekan bu ihtişama eşlik ediyor. Peki gezip tozmanın yanında Katar'a yolunuz düşerse nerelere uğramalı? İşte Katar'ın en güzel 10 lezzet durağı...

24.3.2017Seyahat
CHP Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran: Bu sistem suçu, arkasından çeteleşmeyi getiriyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran: Bu sistem suçu, arkasından çeteleşmeyi getiriyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran: Bu sistem suçu, arkasından çeteleşmeyi getiriyor

23.3.2017İstanbul
İklim için umut veriyor

İklim için umut veriyor

Coal Swarm, Sierra Club ve Greenpeace tarafından yayınlanan Yükseliş ve Çöküş 2017: Küresel Kömürlü Termik Santral Kapasitesi Takip ve İzleme adlı kömürlü termik santral projelerinin küresel görünümünü ortaya koyan rapora göre, kurulması planlanan kömürlü termik santral sayısında küresel çapta büyük bir düşüş var.

22.3.2017Ekonomi
Masterlerde 2 altın madalya

Masterlerde 2 altın madalya

Masterlerde 2 altın madalya

22.3.2017Muğla
MARBLE, 23üncü kez kapılarını açtı

MARBLE, 23'üncü kez kapılarını açtı

MERMER ve Doğaltaş Fuarı MARBLE 23'üncü kez kapılarını açtı.

22.3.2017İzmir
Kömürlü santrallerde yaşanan düşüş, iklim için umut veriyor

Kömürlü santrallerde yaşanan düşüş, iklim için umut veriyor

Kömürlü santrallerde yaşanan düşüş, iklim için umut veriyor

22.3.2017İstanbul
Bu kez başaramadı... Saniyeler içinde patladı

Bu kez başaramadı... Saniyeler içinde patladı!

ABD Pasifik Komutanlığından yapılan açıklamada, "füzenin fırlatıldıktan sonra saniyeler içinde patladığı" belirtildi.

22.3.2017Dünya
Doğaltaşta büyük buluşma

Doğaltaşta büyük buluşma

Doğaltaşta büyük buluşma

21.3.2017İzmir
Ak Partili Şahin: Millet ülkeye ihanet edecek birisini seçmez

Ak Partili Şahin: Millet ülkeye ihanet edecek birisini seçmez

Ak Partili Şahin: Millet ülkeye ihanet edecek birisini seçmez

21.3.2017Karabük
Kuzey Koreden çok sert sözler... Ateşe körükle gidiyor

Kuzey Kore'den çok sert sözler... Ateşe körükle gidiyor

Pyongyang yönetimi, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın Kuzey Kore'nin nükleer programına karşı daha sert yaptırımlar uygulanması ve muhtemel askeri müdahale açıklamasının kendilerini korkutmadığını açıkladı, 'nükleer silah'la gözdağı verdi.

21.3.2017Dünya
Ünal Aysal’a Koreli ortak

Ünal Aysal’a Koreli ortak

UNIT International SA Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Aysal ile Çanakkale 1915 Köprüsü’nü yapacak olan Güney Koreli SK Group, işbirliğine imza attı.

20.3.2017Ekonomi
Dünya Masterler Şampiyonasında İzmirli atletten bronz madalya

Dünya Masterler Şampiyonası'nda İzmirli atletten bronz madalya

Dünya Masterler Şampiyonası'nda İzmirli atletten bronz madalya

20.3.2017Muğla

Ünal Aysal ve G. Koreli SK Group’tan bir milyar euroluk ortaklık

Unit International SA Yönetim Kurulu Başkanı ve Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal ile 1915 Çanakkale Köprüsü'nü yapacak olan dünya devi Güney Koreli SK Group, son dönemlerdeki en büyük işbirliğine imza attı.

20.3.2017İstanbul
Şimdi o telefonu yavaşça elinden bırak…

Şimdi o telefonu yavaşça elinden bırak…

Teknoloji bağımlılığı mı?

20.3.2017Kampüs
Testi böyle izledi

Testi böyle izledi

Nükleer faaliyetleri ve balistik füze testleriyle ABD, Güney Kore ve Japonya’nın tepkisini çeken Kuzey Kore bu kez de ‘yüksek itiş güçlü’ roket motoru denedi. Testi Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un da denetledi.

19.3.2017Dünya
Dünya Masterler Salon Atletizm Şampiyonasında Kurtcan madalya peşinde

Dünya Masterler Salon Atletizm Şampiyonası'nda Kurtcan madalya peşinde

Dünya Masterler Salon Atletizm Şampiyonası'nda Kurtcan madalya peşinde

19.3.2017Muğla
Ünal Aysal ve G. Koreli SK Grouptan bir milyar euroluk ortaklık

Ünal Aysal ve G. Koreli SK Grouptan bir milyar euroluk ortaklık

Unit International SA Yönetim Kurulu Başkanı ve Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal ile 18 Mart Çanakkale Köprüsü’nü yapacak olan dünya devi Güney Koreli SK Group, son dönemlerdeki en büyük işbirliğine imza attı. 

19.3.2017Ekonomi
Süs bitkisi üretimi için arazi aranıyor

Süs bitkisi üretimi için arazi aranıyor

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, çiçek üretiminde yeni arazilerin oluşturulması için Hazine Müsteşarlığı ile görüştüklerini, Türkiye'nin çiçek üretilebilecek bölgelerindeki arazileri değerlendirdiklerini bildirdi.

19.3.2017Ekonomi
Kılıçdaroğlu Ailesine gelin geliyor

Kılıçdaroğlu Ailesi'ne gelin geliyor

HÜRRİYET muhabiri arkadaşımız Rifat Başaran, geçen hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun Güney Kore’de doktorasını tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndüğünü ve askere gideceğini yazmıştı.

18.3.2017Gündem
İlk harcı döküldü

İlk harcı döküldü

2023 yılında tamamlanması planlanan ve toplamda 10.5 milyar liraya mal olması beklenen 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale otoyolunun temeli atıldı. Başbakan Binali Yıldırım, “Düşman için Çanakkale geçilmez ama Çanakkaleliler için, millet için her türlü geçilir” dedi.

18.3.2017Ekonomi
Yabancıları ‘ev’lendirecek

Yabancıları ‘ev’lendirecek

Türkiye’den ev alan yabancıya vatandaşlık verilmesinin yolu açıldı, satışlara KDV muafiyeti geldi. Kamudan gelen destekle harekete geçen Demir İnşaat yabancılara Türkiye’den ev satmak için yurtdışı atağı başlattı. Şirket Berlin, Abu Dabi, Güney Kore ve Kiev’de ofis açacak.

18.3.2017Ekonomi
Son dakika: ABDnin sabrı taştı... Savaş tehdidi

Son dakika: ABD'nin sabrı taştı... Savaş tehdidi!

ABD, Başkan Donald Trump döneminde Kuzey Kore'ye yönelik tavrını sertleştiriyor. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuzey Kore'nin nükleer silah programını durdurmaması halinde, bu ülkeye askeri müdahale gerçekleştirilebileceğini söyledi.

17.3.2017Dünya
Ülkerden ESpora dev yatırım

Ülker'den ESpor'a dev yatırım!

Türkiye'nin en büyük markalarından biri olan Ülker, futbol ve basketbol yatırımlarından sonra tercihini eSpor'dan yana kullandı.

17.3.2017eSpor
Artankara açıldı

Artankara açıldı

20 ülkeden yüzlerce sanatçının katıldığı “ARTANKARA”, ön izleme ve açılış kokteylinin ardından ziyarete açıldı. Congresium’da düzenlenen Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nın açılışına çok sayıda sanatsever katıldı.

16.3.2017Ankara
‘NOBEL’ hamlesi

‘NOBEL’ hamlesi

BASF, Türkiye’nin her ilinde bir okulda kimya laboratuvarı kurmak için yola çıktığı projesinde yılsonuna kadar hedefine ulaşmayı amaçlıyor. Türkiye ekonomisinde katma değeri arttırmak için kimyanın kritik önem taşıdığını söyleyen BASF Türkiye CEO’su Buğra Kavuncu, “Bu proje sayesinde bir Aziz Sancar hoca daha çıkabilir. Eğitime öncelik vermemizin sebebi o, ülke ekonomisini başka türlü kalkındırmanın yolu da yok” diyor.

16.3.2017Ekonomi
Sözleşme tamam sıra temelde

Sözleşme tamam sıra temelde

1915 Çanakkale Köprüsü dahil Malkara-Çanakkale Otoyol kesimi sözleşmesi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Güney Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang'ın katılımıyla imzalandı.

16.3.2017Ekonomi
Dev projede imzalar atıldı

Dev projede imzalar atıldı!

1915 Çanakkale Köprüsü dahil Malkara-Çanakkale Otoyol kesimi sözleşmesi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Güney Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang'ın katılımıyla imzalandı.

16.3.2017Ekonomi
İşsizliğin çözümü yatırımda

İşsizliğin çözümü yatırımda

EGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, dünya ticaret hacmi ve küresel büyüme rakamlarının düşüşte olduğunu belirterek, bu gelişmenin Türkiye'nin ihracat verilerini de olumsuz etkilediğine dikkat çekti. Yorgancılar, katma değeri yüksek üretim çağrısında bulunurken, işsizlik sorunun çözümünün ise yatırımdan geçtiğini vurguladı.

16.3.2017İzmir
Asya’nın en iyilerinde 17 Türk üniversitesi

Asya’nın en iyilerinde 17 Türk üniversitesi

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu THE ‘Asya’nın En İyi Üniversiteleri Sıralaması 2017’yi açıkladı. Geçen yıl 11 üniversiteyle temsil edilen Türkiye’den bu sene 17 kurum yer aldı. Asya’nın en iyisi ise Singapur Ulusal Üniversitesi oldu.

16.3.2017Eğitim
Çağdaş sanatın başkenti

Çağdaş sanatın başkenti

Art Ankara Çağdaş Sanat Fuarı’nın üçüncüsü ATO Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı’nda bugün başladı. Fuarda 100’ü aşkın galeri, müze ve sanatla ilgili kurum, kuruluş yer alıyor.

15.3.2017Kitap Sanat
Türkiye’nin en büyük güneş santrali için 4 teklif geldi

Türkiye’nin en büyük güneş santrali için 4 teklif geldi

Türkiye’nin hem güneş enerjisi kapasitesini büyütmeyi, hem de güneş enerjisi teknolojilerinde yerli üretimi hedefleyen YEKA (Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları) süreci başladı. Süreçteki ilk uygulama olan Türkiye’nin en büyük güneş santralinin kurulacağı Konya Karapınar için dört firma başvurdu. İhalenin 20 Mart pazartesi günü yapılması bekleniyor.

15.3.2017Ekonomi
Çocukları canlı yayını basmıştı... O anları anlattı

Çocukları canlı yayını basmıştı... O anları anlattı

Canlı yayında çocuklarının baskınına uğrayan BBC muhabiri Robert E. Kelly, olayın ardından ailesi ile birlikte ekran karşısına geçti.

15.3.2017Dünya
Akdaştan cari açık önerisi

Akdaş'tan cari açık önerisi

Akdaş'tan cari açık önerisi

15.3.2017İzmir
Adana veteranlar masa tenisi sona erdi

Adana veteranlar masa tenisi sona erdi

Adana veteranlar masa tenisi sona erdi

14.3.2017Adana

Yazar Sonuçları

Siz de şair gibi sevenlerden misiniz

Siz de şair gibi sevenlerden misiniz?

Sesi güzel, kalemi güzel şair, solist, besteci Mehtap Meral’in “Şair Gibi Sevmek” kitabı İnkılâp Kitabevi’nden taze çıktı. Ben de dumanı üstündeyken kaptım kitabı. Önce adına vuruldum sonra iç dünyasına, kişiliğine. Kitapta söyleşilerden, aşk şiirlerinden keyifli bir seçki var. Ama bir de benim seçkilerim var.

18.3.2017Aynur TARTAN
Tek kale maç

Tek kale maç

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda’daki olaylardan sonra yaptığı konuşmada şunu söyledi:

17.3.2017Mehmet Y. YILMAZ
Ankara sanata doyacak

Ankara sanata doyacak

Başkent bu hafta plastik sanatlar açasından önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

12.3.2017Ankara