MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Gila BENMAYOR110Uğur CEBECİ69Vahap MUNYAR64Yalçın BAYER55Yalçın DOĞAN45Cengiz SEMERCİOĞLU37Ertuğrul ÖZKÖK36Hadi ULUENGİN34Ercan KUMCU33Cengiz ÇANDAR33Ayşe ARMAN32Mehmet YAŞİN29Ayşe ÖZEK KARASU29Mesude ERŞAN25Doğan ULUÇ24Yılmaz ÖZDİL23Nurten ERK TOSUNER22Osman MÜFTÜOĞLU21Mehmet Y. YILMAZ19Fatih ALTAYLI18Sedat ERGİN18Gürül Öğüt18Kanat ATKAYA17Doğan HIZLAN16 Erdal SAĞLAM16Ayçe DİKMEN16Erkan ÇELEBİ15Ahmet HAKAN15Fatih ÇEKİRGE15Melis ALPHAN15Ferai TINÇ14Kubilay KESKİN14Sevil ATASOY14Özdemir İNCE13Figen BATUR13M. Rauf Ateş13Bekir COŞKUN12Emin ÇÖLAŞAN12İlter TÜRKMEN12Temuçin Tüzecan12Deniz SİPAHİ12Taha AKYOL11İsmet BERKAN11Serdar TURGUT10Uğur GÜRSES10Mehmet Ali BİRAND9Ali Atıf BİR9Melda Narmanlı ÇİMEN9Yurtsan ATAKAN8Banu TUNA8Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU8Onur BAŞTÜRK8Muharrem SARIKAYA7Mümtaz SOYSAL7Deniz BAYRAMOĞLU7Bünyamin SÜRMELİ7Sahrap SOYSAL7Şenay DÜDEK7Gökhan KİMSESİZCAN7Adnan KAYA7Oktay EKŞİ6Murat BARDAKÇI6Tufan TÜRENÇ6Engin KRATZER6Ömür GEDİK6Nilüfer PAZVANTOĞLU6Altan Tanrıkulu6Soner YALÇIN6Emre ÖZPEYNİRCİ6Cüneyt ÜLSEVER5Tuğrul ŞAVKAY5Yener SÜSOY5Ercan SAATÇİ5Zeynep GÖĞÜŞ5Arman Kırım5Yonca TOKBAŞ5 Tolga TANIŞ5Yonca TOKBAŞ - Kelebek5Uğur VARDAN5Sefer LEVENT5Selçuk ŞİRİN5Ünal ÇEVİKÖZ5Oya BERBEROĞLU4Pakize SUDA4Bülent BOĞ4Erdal İPEKEŞEN4Pınar REYHAN4Ege CANSEN4Civan ER4Mete Tamer OMUR4Murat Yetkin4Jale Özgentürk4Enis BERBEROĞLU3Kurthan FİŞEK3Ufuk SANDIK3Şükrü KIZILOT3Erman TOROĞLU3Nora ROMİ3Ebru ÇAPA3Yorgo KIRBAKİ3

Güney Afrika

Güney Afrika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güney Afrika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.332 Güney Afrika haberi bulunmuştur.

GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ

Güney Afrika Cumhuriyeti, yaygın adıyla Güney Afrika, Afrika kıtasının güneyinde yer alan bir ülkedir. Atlas Okyanusu, Hint Okyanusu ve Namibya, Botsvana, Zimbabve, Mozambik, Swaziland ülkelerinin ortasında kalan bölgede yer alır. Ülke, Afrika kıtasının güney kesiminin hemen hemen yarısını kaplamaktadır. Güney Afrika Cumhuriyeti'nin içerisinde küçük bir krallık olan Lesotho'da yer alır. Ülke Kuzeyde büyük Limpopo Nehri'nden yaklaşık 2000 kilometre'lik uzantıyla güneyde Ümit Burnu ve Agulhas Burnu'nu içine alan kıta topraklarına sahip.  Afrika için gerek turistik, gerekse doğal güzellik olarak oldukça önemli Masa Dağı da Güney Afrika Cumhuriyeti topraklarında yer alır. 

Cape Town
Güney Afrika’nın farklı bir yüzü olan Cape Town'da bulunan Victoria ve Alfred Limanları sadece turistlerin gezdikleri bir yer değil şehir halkı içinde oldukça önemli bölgelerdir. Yine Cape Town'da bulunan Robben Adası'nda bir çok mahkumla birlikte Nelson Mandela’nın 27 yıl hapsedildiği hapishane ve bir kale yer almaktadır. Afrika için gerek turistik, gerekse doğal güzellik olarak oldukça önemli Masa Dağı da Cape Town'da yer alır. 

Güney Afrika Haberleri

Organik gıdada Türkiye’nin çok büyük avantajı var

Organik gıdada Türkiye’nin çok büyük avantajı var

İşadamı Orhan Yılmaz Avrupa’da organik gıdanın öncülerinden. Ünlü sanatçı Atiye’nin de babası olan Yılmaz, 1970’li yılların sonunda Bremen’de açtığı 40 metrekarelik dükkanla organik gıda işine girdi. 1983 yılında EgeSun’ı kuran Yılmaz, kendi markası Morganland’ı yarattı. Yıllar içinde hızla büyüyen Ege Sun, eylül ayında 40 bin metrekarelik yeni yerine taşınacak. Organik gıdada Türkiye’nin çok şanslı olduğunu belirten Yılmaz, “Türkiye belki Mercedes’ten daha iyi otomobil üretemez ama organik tarımın Mercedes’i olabilir” diyor. Orhan Yılmaz, organik gıdanın yanı sıra “En büyük gururum” dediği Atiye ve özel hayatıyla ilgili ilginç bilgiler verdi.

26.5.2017Ekonomi
Dünyada büyücülüğün hâlâ devam ettiği yerler

Dünyada büyücülüğün hâlâ devam ettiği yerler

Büyücülük dünyadaki farklı kültürlerde derin kökleri olan bir gelenek. Günümüzde hâlâ bazı toplumlarda devam eden bu büyücü gelenekleri bazı toplumlardaysa inanılmıyor. İşte şu anda dünyada büyücülüğün hâlâ devam ettiği 6 yer...

26.5.2017Seyahat
Cinsel organını siyaha boyatacak

'Cinsel organını siyaha boyatacak'

Güney Afrika'da yaşayan 40 yaşındaki siyahi bir erkek, kendisine beyaz bir erkekten nakledilen penisi, renk uyumunu yakalamak için tıbbi dövme yöntemiyle siyaha boyatacak.

25.5.2017Dünya
Mobius: Türkiyeye yatırım yapacağız

Mobius: Türkiye'ye yatırım yapacağız

Ünlü yatırımcı Mark Mobius, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Türkiye’de ekonominin ve kurumsal yönetimin çok daha iyi bir seviyeye ulaştığını belirterek, Türkiye'ye yatırım yapacaklarını açıkladı.

24.5.2017Ekonomi
Fenerbahçenin şampiyonluğu ile Türk havlusunu dünya tanıdı

Fenerbahçe'nin şampiyonluğu ile Türk havlusunu dünya tanıdı

Fenerbahçe'nin şampiyonluğu ile Türk havlusunu dünya tanıdı

23.5.2017Denizli
Güneydoğuda yapılıyor, 105 ülkeye ihraç ediliyor Tadarak anlıyorlar...

Güneydoğu'da yapılıyor, 105 ülkeye ihraç ediliyor! Tadarak anlıyorlar...

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çoğu geleneksel yöntemle üretilen banyo sabunları,105 ülkeye ihraç ediliyor.

23.5.2017Ekonomi
Türkiye’nin en zorlu maratonu: ‘Tahtalı Run to Sky’

Türkiye’nin en zorlu maratonu: ‘Tahtalı Run to Sky’

Antalya Çıralı, geçen hafta önemli bir organizasyonu ev sahipliği yaptı.Ülkedeki en zor maratonlardan biri olarak adlandırılan ‘Tahtalı’daki yarışlara 11 ülkeden 402 sporcu katıldı. Hürriyet Seyahat Yayın Yönetmeni Serkan Ocak bu ilginç maratondaki deneyimlerini Spor Arena için yazdı.

23.5.2017Diğer
105 ülkenin sabunu Güneydoğudan

105 ülkenin sabunu Güneydoğu'dan

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çoğu geleneksel yöntemle üretilen banyo sabunları,105 ülkeye ihraç ediliyor.

23.5.2017Ekonomi
Tahtalı Run to Sky tamamlandı

Tahtalı Run to Sky tamamlandı

Tahtalı Run to Sky tamamlandı

22.5.2017Antalya
Dünya Tasarım Başkenti adayları arasına İzmir de girdi

'Dünya Tasarım Başkenti' adayları arasına İzmir de girdi

'Dünya Tasarım Başkenti' adayları arasına İzmir de girdi

21.5.2017İzmir
Bu ağaç kesildiğinde kanıyor

Bu ağaç kesildiğinde kanıyor!

Daha önce hiç kesildiğinde kanayan bir ağaç türüne rastladınız mı? Kiaat ağacının gövdesi yara aldığında veya kesildiğinde kanıyor. Peki bu nasıl oluyor? İşte Kiaat ağacının sırrı...

20.5.2017Seyahat
Otomobil devinden flaş karar Yıl sonuna kadar...

Otomobil devinden flaş karar! Yıl sonuna kadar...

ABD’li otomotiv devi General Motors Hindistan ve Güney Afrika’dan çekilmeye hazırlanıyor.

19.5.2017Ekonomi
Çoban Fuarı’nda kırkım şampiyonası

Çoban Fuarı’nda kırkım şampiyonası

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığınca bu yıl ikincisi düzenlenen Ulusal Kırkım Şampiyonası, “Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı” kapsamında düzenlendi. Kadın kırkımcıların da yer aldığı şampiyonaya 33 kişi katıldı.

19.5.2017Ankara
Güney Afrika’da klip çekti

Güney Afrika’da klip çekti

Fatih Aydın, ikinci albümü “45’lik Şarkılar”a ikinci klibini çekti. Televizyon kanallarında ve dijital platformlarda yayına giren ‘Unutulmuş Şarkılar Gibi’ klibinin çekimleri Güney Afrika’da gerçekleştirildi.

18.5.2017Magazin
Altıeylül ve Kenitra kardeş şehir oldu

Altıeylül ve Kenitra kardeş şehir oldu

Altıeylül ve Kenitra kardeş şehir oldu

16.5.2017Balıkesir
Katil balina kıyıya vurdu... İnanılmaz görüntüler

Katil balina kıyıya vurdu... İnanılmaz görüntüler!

Güney Afrika'da kıyıya vuran beyaz köpek balıklarının içini görenler gözlerine inanamadı.

16.5.2017Dünya
İddianamede Mustafa Özcan detayı

İddianamede Mustafa Özcan detayı

FETÖ'nün gizli toplantılarının yapılarak örgüte finansman sağlandığı iddia edilen Maltepe’deki Pinhan Restaurant Cafe’nin yöneticileri ve çalışanlarının aralarında bulunduğu 47 şüpheli hakkında iddianame tamamlandı. İddianamede Fetullahçı Terör Örgütü'nün Türkiye imamı olduğu belirtilen 'demir yumruk' lakaplı Mustafa Özcan'la ilgili de dikkat çeken detaylar yer aldı.

15.5.2017Gündem
Pinhan Restoran iddianamesinden detaylar..

Pinhan Restoran iddianamesinden detaylar..

Pinhan Restoran iddianamesinden detaylar..

15.5.2017İstanbul
Kokain ele geçirilen geminin personeli adliyede

Kokain ele geçirilen geminin personeli adliyede

Kokain ele geçirilen geminin personeli adliyede

15.5.2017Çanakkale
Dünyanın en ilginç uçurtmaları İstanbul’a geliyor

Dünyanın en ilginç uçurtmaları İstanbul’a geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. İstanbul Uluslar arası Uçurtma Festivali’ne sayılı günler kaldı. 20-21 Mayıs tarihleri arasında Maltepe Sahili’nde düzenlenecek olan festivalde gökyüzü, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen birbirinden ilginç ve görkemli uçurtmalarla renklenecek.

15.5.2017Keyif
Elon Musk’tan ne öğrenebiliriz

Elon Musk’tan ne öğrenebiliriz?

Yirmi birinci yüzyılın dâhisi olarak görülen Elon Musk; girişimciliği, vizyon sahibi kişiliği, farklı alanlara olan ilgisi ve yatırımlarıyla genç girişimcilere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Musk, yakın zamanda yaptığı TED konuşmasında yeni projelerinden ve gelecek tasavvurlarından bahsederken, hayalini Mars’ta yeni bir gelecek kurma noktasına kadar taşıdığını duyurdu.

15.5.2017Kampüs
Bir anda golf sahasında belirdi

Bir anda golf sahasında belirdi

Güney Afrika’nın Zimbali bölgesinde bir golf sahasında dev bir piton görüldü. Ballito kasabasındaki bir golf sahasında oyun oynayan grup, dev bir pitonla karşılaştı. Dev yılan çevredekilere aldırış etmeden ağır ağır ilerlerken, insanlarsa şaşkındı.

15.5.2017Haber
“Çizenbayan”ın yolu kampüse düştü

“Çizenbayan”ın yolu kampüse düştü

Birçoklarının özenerek ve hatta kıskanarak takip ettiği, her gittiği yerden takipçilerine şahane tavsiyeler yollayan, mimar, gezgin, DJ, blogger ve daha birçok alanda yetenekli Elif Tanverdi, nam-ı diğer Çizenbayan’la eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdik.

15.5.2017Kampüs
İTALYADA BİRİNCİ OLDU

İTALYA'DA BİRİNCİ OLDU

Dünya Supersport Şampiyonası'nın İtalya'daki 5. ayağını kazanan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, üst üste 2. birinciliğini elde etti. Kariyerinin 40'ıncı birinciliğini kazanan Kenan, sürücüler klasmanında 4. sıraya yükseldi.

15.5.2017Spor Arena
ABDden Türkiyeye inceleme

ABD'den Türkiye'ye inceleme

ABD aralarında Türkiye'nin de olduğu bazı ülkelerden çelik tel kablo ithalatını incelemeye aldı.

12.5.2017Ekonomi
İhracat şampiyonları ödüllerini aldı

İhracat şampiyonları ödüllerini aldı

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), 2005 yılından beri düzenlediği En Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninin bu yıl 13.sünü düzenleyerek 2016 yılının başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi. 

11.5.2017Ekonomi
Dev şirketten Türkiye tavsiyesi

Dev şirketten Türkiye tavsiyesi

Ford'un Avrupa CEO'su Farley, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılık sürecinde Türkiye ile ticaret anlaşması yapması gerektiğini bildirdi.

11.5.2017Ekonomi
Dolar fiyatları düşüşe geçti

Dolar fiyatları düşüşe geçti

ABD'nin YPG'ye silah yardımına onay vermesi ardından artan jeopolitik kaygılarla dolar/TL yönünü yukarı çeviren dolar fiyatları, ilerleyen saatlerde 3.60 seviyesinin altına geriledi.

10.5.2017Ekonomi
Avrupa Türk ambalajını seçti

Avrupa Türk ambalajını seçti

Avrupa Türk ambalajını seçti

9.5.2017Ankara
Erdoğanın ezan çıkışına İsrailden sert tepki

Erdoğan'ın 'ezan' çıkışına İsrail'den sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistinlilere karşı ırkçılık yapmakla suçladığı İsrail'den sert yanıt geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Erdoğan'ı sistematik hak ihlalleriyle suçladı.

9.5.2017Dünya
Kudüste ezanın susturulmasına izin vermeyiz

'Kudüs'te ezanın susturulmasına izin vermeyiz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Filistin’de tek çözümün başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir devletin kurulması olduğunu söyledi. Erdoğan, İsrail Parlamentosu’nun Kudüs’te sabah ezanının yasaklanması teklifiyle ilgili “İnancınıza güveniyorsanız ezan seslerimizden neden korkuyorsunuz? Kudüs semalarında ezanın susturulmasına izin vermeyeceğiz” dedi. Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’ndeki Uluslararası Kudüs Vakıfları Forumu töreninde özetle şunları söyledi:

8.5.2017Gündem
Çarık ustalığı mesleğini sürdürüyor

Çarık ustalığı mesleğini sürdürüyor

Çarık ustalığı mesleğini sürdürüyor

8.5.2017Çanakkale
Rüzgâr, tarih, doğa, vahşi yaşam ve daha fazlası: Cape Town

Rüzgâr, tarih, doğa, vahşi yaşam ve daha fazlası: Cape Town

Rüzgâr sörfçüsü Lena Erdil, antrenmanları için yıl boyunca dünyanın dört bir yanına seyahat ediyor. Geçen günlerde Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Cape Town kentine gitti. Yedinci kez gittiği kentle duygusal bir bağ kurduğunu ifade eden sporcu Erdil, son seyahatinin izlenimlerini ve kentin bilinmeyen yönlerini Hürriyet Seyahat için yazdı. İşte Lena Erdil'in gözünden Cape Town...

8.5.2017Seyahat
Dolar enflasyon ve Fed ile 3.56 liraya yükseldi

Dolar enflasyon ve Fed ile 3.56 liraya yükseldi

Dolar enflasyon ve Fed ile 3.56 liraya yükseldi

4.5.2017İstanbul
Fed faiz kararı sonrası dolar 3.54 - 3.55 lira aralığında

Fed faiz kararı sonrası dolar 3.54 - 3.55 lira aralığında

Fed faiz kararı sonrası dolar 3.54 - 3.55 lira aralığında

4.5.2017İstanbul
Bursa, yabancı yatırımcıların radarında

Bursa, yabancı yatırımcıların radarında

Bursa, yabancı yatırımcıların radarında

2.5.2017Bursa
Kenan Sofuoğlundan sezonun ilk galibiyeti

Kenan Sofuoğlu'ndan sezonun ilk galibiyeti

Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Hollanda'da düzenlenen sezonun 4. etabında birinci sırayı elde etti.

30.4.2017Motor Sporları
Dünyaca ünlü blog yazarları Muğlaya geliyor

Dünyaca ünlü blog yazarları Muğla'ya geliyor

Dünyaca ünlü blog yazarları Muğla'ya geliyor

29.4.2017Muğla
Renkli milli gün

Renkli milli gün

Güney Afrika Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü, Greenpark Otel’de düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Resepsiyonda Güney Afrika’dan gelen dans ve müzik grupları performans sergiledi.

28.4.2017Ankara
Kutay Gözgör: Türk Lirası hafta boyunca pozitif ayrıştı

Kutay Gözgör: Türk Lirası hafta boyunca pozitif ayrıştı

Kutay Gözgör: Türk Lirası hafta boyunca pozitif ayrıştı

28.4.2017İstanbul
BIST 100 Endeksi yüzde 0.25 düşüşle 94 bin 282 puandan kapandı

BIST 100 Endeksi yüzde 0.25 düşüşle 94 bin 282 puandan kapandı

BIST 100 Endeksi yüzde 0.25 düşüşle 94 bin 282 puandan kapandı

27.4.2017İstanbul
Dolardaki gerileme ve artan risk iştahıyla BIST100 yükseliyor

Dolardaki gerileme ve artan risk iştahıyla BIST100 yükseliyor

Dolardaki gerileme ve artan risk iştahıyla BIST100 yükseliyor

27.4.2017İstanbul
Küresel gelişmeler ve MB sıkılaştırmasıyla dolar 3.55 lirayı gördü

Küresel gelişmeler ve MB sıkılaştırmasıyla dolar 3.55 lirayı gördü

Küresel gelişmeler ve MB sıkılaştırmasıyla dolar 3.55 lirayı gördü

27.4.2017İstanbul
GAİB’de, birliklerin genel kurulları yapıldı

GAİB’de, birliklerin genel kurulları yapıldı

GAİB’de, birliklerin genel kurulları yapıldı

27.4.2017Gaziantep
Güney Afrikalı yatırımcıların Bursa çıkarması

Güney Afrikalı yatırımcıların Bursa çıkarması

Güney Afrikalı yatırımcıların Bursa çıkarması

25.4.2017Bursa
Bursa ile Afrika arasında işbirliği

Bursa ile Afrika arasında işbirliği  

Bursa ile Afrika arasında işbirliği  

24.4.2017Bursa
Fenerbahçenin eski yıldızından kavga çıkaracak sözler Küçük teknik adamlık...

Fenerbahçe'nin eski yıldızından kavga çıkaracak sözler! Küçük teknik adamlık...

Fransa'da Raymond Domenech ile Nicolas Anelka arasındaki gerilim tırmanıyor.

23.4.2017Futbol

Yazar Sonuçları

Eski bir genel yayın yönetmeninin itirazı

Eski bir genel yayın yönetmeninin itirazı

SAYIN Cumhurbaşkanım...

19.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
İsrail mutfağının kimlik arayışı

İsrail mutfağının kimlik arayışı

Kendi çocukları olmayan ama çocuğa tapan aile gibi İsrailliler. 150 ülkeden Museviler bir araya gelmiş ve hepsi farklı mutfak geleneklerini buraya taşımış. Alışık oldukları, büyüklerinden gördükleri yemekleri pişirmeye çalışmışlar. Yeni İsrail gastronomisinin merkezi ise Tel Aviv.

29.4.2017Vedat MİLOR
AB ile ilişkilerde stratejik sabır ihtiyacı

AB ile ilişkilerde stratejik sabır ihtiyacı

Türkiye'nin dış politika gündemi yoğun. Anayasa referandumunun geride kalmasıyla birlikte üst düzey dış seyahatlerin de önünün açıldığı söyleniyor. Cumhurbaşkanı'nın Hindistan, Rusya, Çin, ABD ve Belçika ziyaretlerinin programlandığı belirtiliyor. Bu ziyaretlerle Türkiye'nin yeniden bir dış politika atağına geçeceği ileri sürülüyor.

23.4.2017Ünal ÇEVİKÖZ