Gülen Cemaati

 • 13 polis ‘Böcek’ten mahkemede - gülen cemaati
  13 polis ‘Böcek’ten mahkemede01.01.2015
  GündemCUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık yaptığı dönemde çalışma ofislerinin dinlenmesiyle ilgili 13 polis hakkında açılan dava, bugün Ankara 7.Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlıyor.
 • Galatasaray'dan Saray'a 2.çıkarma - gülen cemaati
  Galatasaray'dan Saray'a 2.çıkarma01.01.2015
  FutbolGalatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak ve futbolculardan sonra kulüp başkanı Duygun Yarsuvat da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeni makamında ziyaret edecek.
 • Aynı gündem yeni MGK - gülen cemaati
  Aynı gündem yeni MGK30.12.2014
  GündemCumhurbaşkanlığı Sarayı’nda dün ilk kez toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında mekân yeniydi ancak gündemde öne çıkan başlıklar yine aynıydı.
 • Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan - gülen cemaati
  Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan28.12.2014
  EkonomiYedi ay önce Muharrem Yılmaz’ın istifası üzerine TÜSİAD Başkanlığı koltuğuna oturan Haluk Dinçer ile bu röportajı başkanlığı bırakacağı yönündeki söylentilerin zirve yaptığı bir ortamda yaptık.
 • Selahattin Demirtaş: Cemaatlere karşı değiliz - gülen cemaati
  Selahattin Demirtaş: Cemaatlere karşı değiliz25.12.2014
  GündemRusya’nın başkenti Moskova’da bulunan HDP Eşbaşkanı Selehattin Demirtaş basın merkezinde yaptığı açıklamada gazetecilerin sorularını yanıtladı.Basın toplantısına Türkiye ve Rusya’dan çok sayıda basın mensubu katıldı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Ben buralarda yokken neler olmuş - gülen cemaati
  Ben buralarda yokken neler olmuş19.12.2014
  Yazarlar10 gün süren bir Avustralya yolculuğundan sonra döndüm ve mesleki deformasyon gereği eski gazeteleri şöyle bir elden geçirdim.
 • Önce senaryo yazıp düğmeye basmışlar - gülen cemaati
  Önce senaryo yazıp düğmeye basmışlar19.12.2014
  GündemAK Parti’nin önceki gün yapılan MYK toplantısında 14 Aralık Operasyonu konuşuldu.
 • ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Gülen'in iade sorusuna yanıt vermedi - gülen cemaati
  ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Gülen'in iade sorusuna yanıt vermedi19.12.2014
  PlanetABD, Türk hükümetinin, hakkında tutuklama kararı çıkarılan, Gülen Cemaati'nin lideri Fethullah Gülen'in iadesini isteyip istemediğine yönelik soruyu yanıtlamadı.
 • Almanya'da üç Türk ajanlıktan tutuklandı - gülen cemaati
  Almanya'da üç Türk ajanlıktan tutuklandı18.12.2014
  PlanetTürk istihbaratı için çalışmakla suçlanan üç Türk vatandaşı Alman Federal Mahkemesi’nin kararıyla tutuklandı.
 • TRT: Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı - gülen cemaati
  TRT: Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı18.12.2014
  Gündem14 Aralık operasyonu kararlarının ardından TRT Haber'den bomba bir iddia geldi.TRT Haber'e göre mahkeme kararları dışında Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'e de yakalama kararı çıkarıldı.
 • TRT Haber, Gülen haberini kaldırdı - gülen cemaati
  TRT Haber, Gülen haberini kaldırdı18.12.2014
  Gündem14 Aralık operasyonu kararlarının ardından TRT Haber'den bomba bir iddia geldi.TRT Haber'e göre mahkeme kararları dışında Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'e de yakalama kararı çıkarıldı.Bu haberi manşet yapan TRT Haber bir süre sonra haberi kaldırdı, ardından Hürriyet'e açıklama yaptı.
 • Selahattin Demirtaş: Gülen Cemaati özür dilemeli - gülen cemaati
  Selahattin Demirtaş: Gülen Cemaati özür dilemeli18.12.2014
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gülen Cemaatinin geçmişte iktidarla bir olup, Kürt siyasetçilerine KCK adı altında kumpaslar kurduğunu ileri sürerek, cemaatin özür dileyip özeleştiri yapmasını istedi.Demirtaş, "Bakın cemaatle birbirine girmişler.Oh olsun demedik, demiyoruz.Ama cemaat bunların aynısını bize yapmadı mı? 10 bin arkadaşımızı 5 yıl içerde yargıladılar.Siirt'te KCK operasyonlarını yapan cemaatin emniyet müdürü dün İstanbul'da gözaltındaydı.AKP'nin emniyet müdürü, onu gözaltına almıştır.İşte böyle yürüyor bu işler.Cemaat çıkıp özür dilemeli, öz eleştiri vermeli" dedi.
 • Ahmet HAKAN

  Allah’a şükür ki hükümet ile Cemaat savaş halinde - gülen cemaati
  Allah’a şükür ki hükümet ile Cemaat savaş halinde17.12.2014
  YazarlarCEMAAT, Muş’ta faaliyet gösteren gariban bir İslami gruba kumpas kurmuş.
 • Hamdi Yasaman: Başkanımızın sözleri Galatasaray'ı bağlamaz - gülen cemaati
  Hamdi Yasaman: Başkanımızın sözleri Galatasaray'ı bağlamaz17.12.2014
  FutbolHamdi Yasaman, başkan Duygun Yarsuvat’ın Fettullah Gülen cemaati ve Fenerbahçe ile ilgili sözlerinin kulüplerini ilgilendirmediğini söyledi.
 • Aziz Yıldırım: Benden böyle bir şey duydunuz mu! - gülen cemaati
  Aziz Yıldırım: Benden böyle bir şey duydunuz mu!17.12.2014
  FutbolGalatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat’ın 3 Temmuz sürecine ilişkin iddiaları üzerine, “Sizden 50 milyon dolar istendiği doğru mu” diye sorduğumuz Aziz Yıldırım, “Bunu kim söylediyse ona sorun” karşılığını verdi.
 • Operasyon nedeni - gülen cemaati
  Operasyon nedeni15.12.2014
  Gündem14 Aralık’ın gerekçesi olarak gösterilen ‘Tahşiyeciler Cemaati’nin lideri Mehmet Ali Doğan, 25 yıl boyunca Muş’ta imamlık yaptı.İleri derecede görme kaybı bulunan Doğan, 2010’daki operasyon sonrasında 17 ay tutuklu kaldı.Doğan ve arkadaşları için iddianamede, “Direkt El Kaide’yle bağlantıları görünmese de aynı amaçla ülkemizde eylemler gerçekleştirdikleri görülmektedir” denilmişti.
 • 14 Aralık operasyonu - gülen cemaati
  14 Aralık operasyonu14.12.2014
  Gündem17-25 Aralık 2013’teki rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarının yıldönümüne, Türkiye yeni bir operasyon haberiyle uyandı.İstanbul başta olmak üzere birçok ilde dün sabah başlayan operasyonda Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile Terörle Mücadele Şubesi’nin eski yetkililerinin de aralarında bulunduğu 31 kişi hakkındaki gözaltı kararları uygulamaya konuldu, gece olduğunda 27 şüpheli, Emniyette'ydi.
 • Tahşiyeciler kimdir? - gülen cemaati
  Tahşiyeciler kimdir?13.12.2014
  Gündem14 Aralık operasyonunun nedeni Anadolu Ajansı kaynaklarına göre 'Tahşiyeciler Operasyonu'.4 yıl önce 122 kişiye yönelik yapılan operasyonda Tahşiyecile grubunun, El Kaide'ye yakın olduğu iddia edilmişti.Peki Tahşiye nedir? Tahşiyeciler kimdir? İşte cevabı.
 • Cemaat TSK’da at koşturuyor - gülen cemaati
  Cemaat TSK’da at koşturuyor30.11.2014
  GündemHaşim Bey ‘Yargıtay’da Cemaat hâkim’ dedi.Ben de bu süreci yaşayan eski bir savcı olarak ve Askeri Yargıtay ve Askeri Yüksek İdari Mahkemesi’nin tamamen Cemaat’in kontrolü halinde olduğuna dair birçok yayına göre diyorum ki: Cemaat’in şu an en güçlü olduğu kurum TSK’dır.
 • Yarbay Ali Tatar'ın ailesinden 'kumpas' şikayeti - gülen cemaati
  Yarbay Ali Tatar'ın ailesinden 'kumpas' şikayeti30.11.2014
  GündemYarbay Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar ve ağabeyi Ahmet Tatar sabah saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Bülent Başar’a yaklaşık 2 saat ifade verdi.İfadenin ardından adliye önünde açıklama yapan Abi Ahmet Tatar, "Bugün buraya bu kumpasların şikayeti amacıyla geldik.Bildiğiniz gibi bize büyük bir hukuksuzluk yaşatıldı bu süreçte.Ve bu hukuksuzluğun sonucunda biz kardeşimizi kaybettik" dedi.
 • Generallerle CD savcıda - gülen cemaati
  Generallerle CD savcıda26.11.2014
  Gündem''Sayın savcılığınız tarafından yürütülen TSK’daki Fethullah Gülen Cemaati’nin örgütlenmesinin delili olan CD’yi sizlere izlettim.Söz konusu videoda açıkça görüldüğü üzere Gülen’in generallerle görüştüğü, kendisi ile görüşen generallerin Cemaat mensubu olduğu, TSK’dan kendilerini daha fazla gizlemek istemedikleri ortaya çıkmıştır.Gülen o dönem itibariyle daha erken olduğunu, gizliliğe devam edilmesi gerektiğini söylemiştir.Bütün soruşturma dosyası bir tarafa, salt bu video Gülen Cemaati’nin TSK içerisinde örgütlendiğini çok açık bir şekilde ortaya koymuştur.''
 • Gizli tanık: Genelkurmay’daki M.K.paralel - gülen cemaati
  Gizli tanık: Genelkurmay’daki M.K.paralel24.11.2014
  GündemGülen Cemaati’ne yönelik soruşturma kapsamında, halen Askeri Yargıtay’da üye olarak görev yapan bir kişi ‘gizli tanık’ sıfatıyla 5 sayfalık ifade verdi.
 • HDP'li Hasip Kaplan: Yargıtay Başsavcısı'na HDP'yi kapatın baskısı var - gülen cemaati
  HDP'li Hasip Kaplan: Yargıtay Başsavcısı'na HDP'yi kapatın baskısı var03.11.2014
  GündemMilli Güvenlik Kurulu'nun 10 buçuk saat süren son toplantısının ardından yayınlanan bildirideki "legal görünümlü illlegal paralel yapılanma ile mücadele" ifadesi çok tartışıldı.
 • Kırmızı Kitap 15-20 güne hazır - gülen cemaati
  Kırmızı Kitap 15-20 güne hazır02.11.2014
  GündemTürkiye’ye yönelik iç ve dış tehditlerin yer aldığı, kamuoyunda ‘Kırmızı Kitap’ olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’nin (MGSB), 30 Ekim’de yapılan Cumhuriyet tarihinin en uzun Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında kararlaştırıldığı şekilde yenilenmesi çalışmalarına başlandı.
 • İlk başkanlıkta MGK rekoru - gülen cemaati
  İlk başkanlıkta MGK rekoru30.10.2014
  GündemMİLLİ Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk kez toplandı.Kurulun, Çankaya Köşkü’ndeki Ekim ayı olağan toplantısı saat 14.25’te başladı, gece yarısı saat 00.50'de sona erdi.Böylece toplam 10 saat 25 dakika süren rekor MGK toplantısı Türkiye tarihine en uzun toplantı olarak geçti.
 • İlk başkanlıkta MGK rekoru - gülen cemaati
  İlk başkanlıkta MGK rekoru30.10.2014
  GündemMİLLİ Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk kez toplandı.Kurulun, Çankaya Köşkü’ndeki Ekim ayı olağan toplantısı saat 14.25’te başladı.
 • Hüseyin Gülerce "Gülen Cemaati Soruşturması" nın tanığı - gülen cemaati
  Hüseyin Gülerce "Gülen Cemaati Soruşturması" nın tanığı22.10.2014
  Gündemİstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Fuzuli Aydoğdu’ya yaklaşık 2 saat ifade veren Hüseyin Gülerce adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı."Bilgime başvurulmak üzere tanık olarak davet edildim" diyen Gülerce, "Herkesin bildiği paralel yapıyla ilgili soruşturma kapsamında özellikle de Beyaz TV’de son 4-5 programda yaptığım konuşmalarla ilgili sorular soruldu.
 • İlk şartımız sekretarya - gülen cemaati
  İlk şartımız sekretarya17.10.2014
  GündemÇözüm sürecinde rol alan “Akil İnsanlar”ın bazıları yarın Başbakan Davutoğlu ile bir araya gelecek.HDP Hakkâri Milletvekili Adil Zozani, dün Meclis’te sürece ilişkin 3 temel taleplerinin olduğunu belirterek “Birincisi İmralı’da Öcalan’a sekretarya oluşturulması” dedi.Akil İnsanlar’dan bir grup da Davutoğlu’na, “Öcalan’la doğrudan görüşebilme” talebinde bulunacak.
 • Belge verdik Paralel Yapı çökertilecek - gülen cemaati
  Belge verdik Paralel Yapı çökertilecek29.09.2014
  GündemBalyoz davasından tahliye olan eski 1’inci Ordu Komutanı, emekli Orgeneral Çetin Doğan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ‘Orduya kumpas’ iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında şikâyetçi olarak ifade verdi.Doğan, tutuklanan eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün’ün TÜBİTAK Raporu’nu çarpıtarak tespit tutanağına dönüştürdüğünü öne sürdü.Doğan, “Sahte Balyoz Darbe Planı’nı kurgulayanların parmak izlerini ortaya koyduk.Bugün verdiğimiz belgeler, eğer üzerine ciddiyetle gidilirse Paralel Yapı’nın doğrudan doğruya çökmesine yol açacak” dedi.
 • Gülen’den ABD gazetelerine IŞİD’i kınayan ilan - gülen cemaati
  Gülen’den ABD gazetelerine IŞİD’i kınayan ilan17.09.2014
  PlanetABD’nin IŞİD’e karşı başlattığı savaşın ardından örgütü kınayan Amerika’daki Müslüman din adamlarına Fethullah Gülen de katıldı.
 • Uğur GÜRSES

  ‘Trol’ savaşı bankacılık arenasında - gülen cemaati
  ‘Trol’ savaşı bankacılık arenasında09.09.2014
  Yazarlar90’lı yılların krizlerinde ‘bir banka hakkında TV’de altyazı geçmiş’ türü söylentiler, krizi sokakta besleyen ve derinleştiren ana tema olurdu.
 • Gülen için Obama’dan yardım istedik - gülen cemaati
  Gülen için Obama’dan yardım istedik09.09.2014
  GündemAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, ‘ülkeye ihanet’le suçladığı Paralel yargı ve Fethullah Gülen Cemaati’yle mücadele için her türlü anayasal tedbiri alacaklarını söyledi.
 • Hakim ve savcılara 1155 TL zam - gülen cemaati
  Hakim ve savcılara 1155 TL zam08.09.2014
  GündemAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, ilk derece mahkemelerinde görev yapan hakim ve savcılara 1155 TL zam yapılacağını açıkladı.
 • En çok istenen en çok çizilen - gülen cemaati
  En çok istenen en çok çizilen07.09.2014
  GündemYaklaşık 20 saat süren CHP Parti Meclisi seçimlerinde delegenin en çok istediği isim İstanbul Milletvekili, emekli müftü, CHP’nin Üsküdar belediye başkan adayı İhsan Özkes oldu.Delege, Özkes seçimiyle, “Biz mütedeyyin seçmene kendi kadrolarımızla ulaşabiliriz.Sağdan transfere gerek yok” mesajını verdi.Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarından Erdoğan Toprak ise üzeri en fazla çizilen isim oldu.297 oy alan Toprak PM’ye giremedi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Aç gözünü seyret tekrarı yok bunun! - gülen cemaati
  Aç gözünü seyret tekrarı yok bunun!05.09.2014
  YazarlarBAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, geçmişte “hizmet hareketi” dediği ama bugün “paralel yapı” diye tanımlamayı tercih ettiği cemaati geçmişte övdüğü sözler TBMM’de kendisine hatırlatılınca şunları söyledi:
 • Yalçın BAYER

  Çiftçi perişan! - gülen cemaati
  Çiftçi perişan!25.08.2014
  YazarlarHER yıl 1 Temmuz’da açılan Toprak Mahsulleri Ofisi bu yıl ‘kepenklerini’ açmadı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Allah Davutoğlu’nu utandırmasın! - gülen cemaati
  Allah Davutoğlu’nu utandırmasın!24.08.2014
  YazarlarCUMHURBAŞKANI/Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Başkanlığı için Ahmet Davutoğlu’nun neden tercih edildiğini açıklarken “Paralel yapı ile mücadeleyi sürdürecek” gerekçesini de özel olarak vurguladı.
 • Tuğçe Kazaz soruyor.Nerede edep? - gülen cemaati
  Tuğçe Kazaz soruyor.Nerede edep?15.08.2014
  HayatSoluksuz dini arayışlarına her defasında şahit olduk.Hıristiyan oldu, Müslüman oldu, komün hayatı yaşadı, Budizm’i denedi.Şimdi yine kendi isteğiyle yeni bir tartışmanın göbeğine düştü.Arınç’ın çok tartışılan sözlerine ahlakçı bir bakış açısıyla destek oldu, kadınları tarlaya benzetti.Tuğçe Kazaz’la buluştuk, ‘yeniden aydınlanışı’nın izini sürdük.
 • Kasımpaşa’dan - gülen cemaati
  Kasımpaşa’dan10.08.2014
  GündemAslen Rizeli olan Erdoğan, 26 Şubat 1954’te Kasımpaşa’da doğdu.İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra fark derslerini vererek Eyüp Lisesi’nden de diploma aldı.
 • Kimin sandığından kime oy çıktı - gülen cemaati
  Kimin sandığından kime oy çıktı09.08.2014
  GündemSiyasilerin oy kullandığı sandıkta hangi aday birinci çıktı? İşte sonuçlar.
 • Yılmaz ÖZDİL

  Verene vuruyor sevene sövüyor - gülen cemaati
  Verene vuruyor sevene sövüyor08.08.2014
  YazarlarTürkiye Ermenileri Patriği Mesrob Mutafyan, Alman Der Spiegel dergisine konuştu, “Tayyip Erdoğan bize çok yakın davranıyor, oylarımız AK Parti’ye” dedi.Tayyip Erdoğan “Affedersin, çok daha çirkin, Ermeni diyen bile oldu” dedi.
 • Bank Asya hisselerinde sert düşüş - gülen cemaati
  Bank Asya hisselerinde sert düşüş06.08.2014
  EkonomiDün Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın Ziraat Bankası'nın Bank Asya'yı satın almak için görüşmelere başladığını açıklamasının ardından yüzde 8'in üzerinde yükselen Bank Asya hisseleri Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut'un bu açıklamayı yalanmasının ardından bugün yüzde 9'un üzerinde değer kaybetti.
 • Türkiye’de psikolojik gerileme var - gülen cemaati
  Türkiye’de psikolojik gerileme var03.08.2014
  GündemBiz onu politik psikolojinin duayeni diye tanımlıyoruz ki bütün dünya da 40 senedir bu şapkası için kapısını çalıyor.O ise kendini tanımlarken üç mesleğini de sıralamayı ihmal etmiyor; önce tıp, sonra hastane idareciliği, sonra politik psikoloji.
 • Sedat ERGİN

  Balyoz’da nasıl bir final gözüküyor? - gülen cemaati
  Balyoz’da nasıl bir final gözüküyor?11.07.2014
  YazarlarAYM’nin Balyoz kararı (5)
 • CHP'ye dinleme şoku - gülen cemaati
  CHP'ye dinleme şoku11.07.2014
  GündemAKP hükümeti ile Gülen cemaati arasındaki “kavgayla” ortaya çıkan “dinleme skandalları”na yenisi eklendi.CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, HSYK tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında, 1 Ocak 2010-Mart 2014 tarihleri arasındaki CHP il ve ilçe başkanlarının isim ve telefon numaralarının istendiğini belirterek “Benim yaptığım araştırmaya göre HSYK bir yasadışı dinleme ile ilgili soruşturma başlatmış.Bu da 1 Ocak 2010’dan 30 Mart 2014 tarihine kadar tüm örgütlerimizin dinlendiği anlamına geliyor” dedi.Önce TBMM Genel Kurulu’nda konuyu gündeme getiren Bayraktutan, ilgili bakandan yanıt alamayınca soru önergesiyle konuyu Meclis gündemine de taşıdı.
 • Yalçın BAYER

  Bosna’nın acıları sürüyor - gülen cemaati
  Bosna’nın acıları sürüyor07.07.2014
  YazarlarTÜRKİYE, Bosna’ya çok yardım etti.
 • Erdoğan'a eleştiri: 'Atatürk'ten ziyade Putin' - gülen cemaati
  Erdoğan'a eleştiri: 'Atatürk'ten ziyade Putin'06.07.2014
  PlanetFinancial Times başyazısında Türkiye'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimini ele alıyor.
 • Ateş BAKAN

  O Penaltı gol olmadı! - gülen cemaati
  O Penaltı gol olmadı!02.07.2014
  Yazarlar
 • Sedat ERGİN

  Meğer Erdoğan’ın gerçekleri görmesi engelleniyormuş - gülen cemaati
  Meğer Erdoğan’ın gerçekleri görmesi engelleniyormuş25.06.2014
  YazarlarBAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki günkü grup konuşması, 17 Aralık sonrasında Gülen cemaati karşısındaki tutumunun - geriye dönük muhasebesini de yaptığı - referans metinlerinden biridir.
 • ‘Hükümeti yıkacak gücleri var mı’ araştırın - gülen cemaati
  ‘Hükümeti yıkacak gücleri var mı’ araştırın24.06.2014
  GündemFETTULLAH Gülen Cemaati’ne yönelik soruşturmayı sürdüren Savcı Serdar Coşkun, 9 Haziran tarihinde Emniyete bir yazı göndererek, Cemaat’in mali yapılanması dahil bütün bağlantılarının açığa çıkarılması için ayrıntılı araştırma yapılması talimatı verdi.
içinde

Gülen Cemaati


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz