Arama

Aramanız :
Aradığınız kelime : "

gulen_cemaati

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

676  adet haber bulundu.


 • Ayşe ARAL - Kelebek

  Cevap ve düzeltme metni - gulen_cemaati
  Cevap ve düzeltme metni04.03.2015
  YazarlarHürriyet Gazetesi’nin, Hürriyet Kelebek ekinde yer alan ve Ayşe ARAL tarafından kaleme alınan 08.10.2014 tarih ve “Niran Ünsal Vakası” başlıklı köşe yazısında, müvekkilim Sefer DARICI hakkında kişilik haklarını zedeleyen, hakaretamiz nitelikte ve gerçek dışı ifadelere yer verilmiştir.
 • İsmail Hakkı Pekin'den tartışılacak açıklamalar - gulen_cemaati
  İsmail Hakkı Pekin'den tartışılacak açıklamalar03.03.2015
  GündemGenelkurmay İstihbarat Dairesi'nin eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin'den müthiş iddia: "Genelkurmay Başkanlığı yetkisi olmamasına rağmen, istasyonlar aracılığıyla yabancı ülkeleri dinliyor"
 • Yakalama kararı - gulen_cemaati
  Yakalama kararı25.02.2015
  GündemCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da aralarında bulunduğu 101 kişinin telefon görüşmelerinin depolandığı iddiasıyla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı verildi.
 • Erdoğan'a hakaret mesajını paylaşmaktan gözaltı - gulen_cemaati
  Erdoğan'a hakaret mesajını paylaşmaktan gözaltı19.02.2015
  GündemFETHULLAH Gülen Cemaati’ne ait olduğu öne sürülen Sultan Alparslan Koleji’nde din kültürü öğretmeni, 45 yaşındaki Mecit Aygül sosyal medyada başkası tarafından yazılan ve cumhurbaşkanına hakaret içeren bir mesajı paylaştığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
 • Savcı Zekeriya Öz: Allah'ın izniyle aç kalmayız - gulen_cemaati
  Savcı Zekeriya Öz: Allah'ın izniyle aç kalmayız18.02.2015
  PlanetBBC Türkçe Savcı Zekeriya Öz ile yaptığı söyleşinin üçüncü ve son bölümünü yayınladı.Röportajın son bölümünde hükümetin darbe iddiaları, kendisinin meslekten ihraç olasılığı ve sosyal medyada sık sık dile getirdiği otoriterleşme iddiaları konuşuldu.
 • Savcı Zekeriya Öz: Gülen Cemaati'nin üyesi değilim - gulen_cemaati
  Savcı Zekeriya Öz: Gülen Cemaati'nin üyesi değilim17.02.2015
  PlanetKamuoyunda Ergenekon davasıyla tanınan savcı Zekeriya Öz ile BBC Türkçe’nin yaptığı uzun söyleşinin 17-25 Aralık soruşturmaları ile alakalı bugünkü bölümü yayınlandı.Röportajın üçüncü bölümü yarın yayınlanacak.
 • Türkiye'deki yeni kapitalizmde din ilişki sermayesi - gulen_cemaati
  Türkiye'deki yeni kapitalizmde din ilişki sermayesi16.02.2015
  GündemBoğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Ayşe Buğra, uzun yıllardır sosyal politika alanındaki çalışmalarıyla tanınan bir akademisyen.Türkiye’de kapitalizmin gelişim evrelerini farklı boyutlarıyla ele alan çok sayıda kitabı var.
 • ‘Kod Adı: Koz’un 10 gerçeküstü sahnesi - gulen_cemaati
  ‘Kod Adı: Koz’un 10 gerçeküstü sahnesi15.02.2015
  Keyif‘Kod Adı: KOZ’, AKP iktidarının eski yoldaşı ‘Gülen cemaati’yle arasındaki bağın kopmasının ardından takındığı, “Ben yapmadım, o yaptı” tavrının sinemadaki şahikası.Filmde öyle gerçeküstücü sahneler var ki izlerken kendinizi ‘Paralel evren’de geziniyor sanabilirsiniz
 • Balyoz bumerangı - gulen_cemaati
  Balyoz bumerangı14.02.2015
  GündemYasadışı dinleme iddiasıyla gözaltına alınan 21 polisle ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı İrfan Fidan, tutuklama talebini içeren sevk yazısında, Fethullah Gülen Cemaati’ni ‘terör örgütü’, Fethullah Gülen’i ‘örgüt lideri’, polisleri ise ‘örgüt üyesi’ olarak tanımladı.
 • AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep - gulen_cemaati
  AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep09.02.2015
  GündemMHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, 7 dönemdir kesintisiz olarak mecliste olan tek siyasetçi.ANAP’ta siyasete başlayan Başesgioğlu’nun ikinci en uzun durağı iki farklı bakanlık da yaptığı AK Parti’ydi.Kendisini milliyetçi muhafazakar çizgide tanımlıyor ve hep merkez iddiası olan partilerde siyaset yaptığını düşünüyor.Tam da bu yüzden.2015 seçimine doğru giderken ‘merkez sağa ne oldu’ diye sormak için doğru isim.Ona göre aslında siyasi merkez durduğu yerde duruyor da asıl sorun ‘merkezin asli karakteri’ dediği muhafazakarlığın milliyetçilikten kopartılmış olmasında.
 • Volkan Bozkır: Gülen operayonlarının AB sürecine maliyeti sıfır - gulen_cemaati
  Volkan Bozkır: Gülen operayonlarının AB sürecine maliyeti sıfır06.02.2015
  PlanetAB Bakanı Volkan Bozkır, geçtiğimiz Aralık Avrupa Birliği’nin sert biçimde eleştirdiği Gülen Cemaati’ne mensup gazetecilere yönelik operasyonların Türkiye’nin AB ile ilişkilerine “sıfır” maliyeti olduğunu söyledi.Bozkır, AB’nin Türkiye ile müzakerelerde başta 17’nci Fasıl yeni fasıl açmamasıyla bu operasyonlar arasında da bir ilişki olmadığını dile getirdi.
 • Oral Çalışlar

  Cemaat siyasetin içinde mi, dışında mı? - gulen_cemaati
  Cemaat siyasetin içinde mi, dışında mı?06.02.2015
  YazarlarBank Asya'ya yönelik el koyma operasyonuna karşı; Cemaat'in yayın organları ve Cemaat'in önde gelen isimleri, yoğun bir kampanya içinde.Cemaat cephesinin yorumlarını, şöyle özetlemek mümkün: "Bu bir siyasi operasyondur."
 • Gülen operasyonlarının AB sürecine maliyeti sıfır - gulen_cemaati
  Gülen operasyonlarının AB sürecine maliyeti sıfır06.02.2015
  PlanetAB Bakanı Volkan Bozkır, geçen aralık ayında düzenlenen ve AB’nin basın özgürlüğü çerçevesinde sert biçimde eleştirdiği Gülen Cemaati’ne mensup gazetecilere yönelik operasyonların Türkiye’nin AB ile ilişkilerine “sıfır maliyeti” olduğunu söyledi.
 • Yurtdışındaki okullar için öne çıkan plan vakıf - gulen_cemaati
  Yurtdışındaki okullar için öne çıkan plan vakıf30.01.2015
  GündemMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yurtdışındaki cemaat okullarıyla ilgili kötü amaçla kullanıldığına dair farklı ülkelerden şikayet aldıklarını belirterek “Yurtdışındaki okullara yönelik somut öneri, vakıf olacağı yönünde” dedi.
 • Yurtdışındaki okullar için öne çıkan plan vakıf - gulen_cemaati
  Yurtdışındaki okullar için öne çıkan plan vakıf30.01.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yurtdışındaki cemaat okullarıyla ilgili kötü amaçla kullanıldığına dair farklı ülkelerden şikayet aldıklarını belirterek “Yurtdışındaki okullara yönelik somut öneri, vakıf olacağı yönünde” dedi.
 • Ahmet HAKAN

  Cemaat uyarısı yapanlara bakın neler diyordunuz? - gulen_cemaati
  Cemaat uyarısı yapanlara bakın neler diyordunuz?29.01.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan demiş ki.
 • Fatih Altaylı: “Alo Fatih ile karıştırılmak bana çok dokundu” - gulen_cemaati
  Fatih Altaylı: “Alo Fatih ile karıştırılmak bana çok dokundu”26.01.2015
  GündemGazeteci Fatih Altaylı, özgür bir medya olsaydı 17/25 Aralık soruşturmalarının da medyada daha farklı yer bulacağını ifade etti.“Bazılarının çocukları Türkiye'de yaşamaya utanacak!” diyen Altaylı, 'Alo Fatih' yani Fatih Saraç'la adının karıştırılmasının kendisine çok dokunduğunu ifade etti.
 • Erdoğan’dan 1 gün önce 70 Türk'e bomba - gulen_cemaati
  Erdoğan’dan 1 gün önce 70 Türk'e bomba23.01.2015
  PlanetEl Kaide bağlantılı terör örgütü El Şebab, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinden bir gün önce, Mogadişu’ya öncü giden 70 kişilik Türk polis heyetinin kaldığı otele bombalı araçla intihar saldırısı düzenledi.AA’ya göre saldırıda ikisi Somalili polis, biri kadın otel görevlisi ve intihar bombacısı olmak üzere toplam 4 kişi öldü.AFP ise “En az 5 ölü” bilgisini geçti.Otel camlarının patlaması sonucu 1 Türk hafif yaralandı.Dışişleri, “Vatandaşlarımız etkilenmedi” açıklamasını yaptı.El Şebab, “Otelde toplantı yapan birkaç polisi öldürdük” iddiasında bulundu.
 • 13 polis ‘Böcek’ten mahkemede - gulen_cemaati
  13 polis ‘Böcek’ten mahkemede02.01.2015
  GündemCUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık yaptığı dönemde çalışma ofislerinin dinlenmesiyle ilgili 13 polis hakkında açılan dava, bugün Ankara 7.Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlıyor.
 • Galatasaray'dan Saray'a 2.çıkarma - gulen_cemaati
  Galatasaray'dan Saray'a 2.çıkarma02.01.2015
  FutbolGalatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak ve futbolculardan sonra kulüp başkanı Duygun Yarsuvat da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeni makamında ziyaret edecek.
 • Aynı gündem yeni MGK - gulen_cemaati
  Aynı gündem yeni MGK31.12.2014
  GündemCumhurbaşkanlığı Sarayı’nda dün ilk kez toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında mekân yeniydi ancak gündemde öne çıkan başlıklar yine aynıydı.
 • Kozmik Oda'da kullanıldım mı? - gulen_cemaati
  Kozmik Oda'da kullanıldım mı?29.12.2014
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2009’da ortaya atılan kendisine yönelik suikast iddiasıyla ilgili, “Bu süreç ilerledikçe ve bu darbe teşebbüsü ortaya çıktıktan sonra, kafama takılan soru şu oldu: Acaba benim üzerimden bir operasyon mu yaptılar? Çok çirkin bir tabir ama kullanmak zorundayım.Acaba kullanmak mı istediler?” dedi.Habertürk televizyonunda önceki gece yayınlanan ‘Gündem Siyaset’ programında konuşan Arınç, özetle şunları söyledi:
 • Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan - gulen_cemaati
  Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan29.12.2014
  EkonomiYedi ay önce Muharrem Yılmaz’ın istifası üzerine TÜSİAD Başkanlığı koltuğuna oturan Haluk Dinçer ile bu röportajı başkanlığı bırakacağı yönündeki söylentilerin zirve yaptığı bir ortamda yaptık.
 • Selahattin Demirtaş: Cemaatlere karşı değiliz - gulen_cemaati
  Selahattin Demirtaş: Cemaatlere karşı değiliz26.12.2014
  GündemRusya’nın başkenti Moskova’da bulunan HDP Eşbaşkanı Selehattin Demirtaş basın merkezinde yaptığı açıklamada gazetecilerin sorularını yanıtladı.Basın toplantısına Türkiye ve Rusya’dan çok sayıda basın mensubu katıldı.
 • Ahmet HAKAN

  Cemaat silahlı terör örgütü değil, suç örgütü olabilir - gulen_cemaati
  Cemaat silahlı terör örgütü değil, suç örgütü olabilir24.12.2014
  YazarlarHaftanın konuğu: CHP Milletvekili İlhan Cihaner.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Ben buralarda yokken neler olmuş - gulen_cemaati
  Ben buralarda yokken neler olmuş20.12.2014
  Yazarlar10 gün süren bir Avustralya yolculuğundan sonra döndüm ve mesleki deformasyon gereği eski gazeteleri şöyle bir elden geçirdim.
 • Önce senaryo yazıp düğmeye basmışlar - gulen_cemaati
  Önce senaryo yazıp düğmeye basmışlar20.12.2014
  GündemAK Parti’nin önceki gün yapılan MYK toplantısında 14 Aralık Operasyonu konuşuldu.
 • ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Gülen'in iade sorusuna yanıt vermedi - gulen_cemaati
  ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Gülen'in iade sorusuna yanıt vermedi20.12.2014
  PlanetABD, Türk hükümetinin, hakkında tutuklama kararı çıkarılan, Gülen Cemaati'nin lideri Fethullah Gülen'in iadesini isteyip istemediğine yönelik soruyu yanıtlamadı.
 • Almanya'da üç Türk ajanlıktan tutuklandı - gulen_cemaati
  Almanya'da üç Türk ajanlıktan tutuklandı19.12.2014
  PlanetTürk istihbaratı için çalışmakla suçlanan üç Türk vatandaşı Alman Federal Mahkemesi’nin kararıyla tutuklandı.
 • TRT: Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı - gulen_cemaati
  TRT: Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı19.12.2014
  Gündem14 Aralık operasyonu kararlarının ardından TRT Haber'den bomba bir iddia geldi.TRT Haber'e göre mahkeme kararları dışında Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'e de yakalama kararı çıkarıldı.
 • TRT Haber, Gülen haberini kaldırdı - gulen_cemaati
  TRT Haber, Gülen haberini kaldırdı19.12.2014
  Gündem14 Aralık operasyonu kararlarının ardından TRT Haber'den bomba bir iddia geldi.TRT Haber'e göre mahkeme kararları dışında Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'e de yakalama kararı çıkarıldı.Bu haberi manşet yapan TRT Haber bir süre sonra haberi kaldırdı, ardından Hürriyet'e açıklama yaptı.
 • Selahattin Demirtaş: Gülen Cemaati özür dilemeli - gulen_cemaati
  Selahattin Demirtaş: Gülen Cemaati özür dilemeli19.12.2014
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gülen Cemaatinin geçmişte iktidarla bir olup, Kürt siyasetçilerine KCK adı altında kumpaslar kurduğunu ileri sürerek, cemaatin özür dileyip özeleştiri yapmasını istedi.Demirtaş, "Bakın cemaatle birbirine girmişler.Oh olsun demedik, demiyoruz.Ama cemaat bunların aynısını bize yapmadı mı? 10 bin arkadaşımızı 5 yıl içerde yargıladılar.Siirt'te KCK operasyonlarını yapan cemaatin emniyet müdürü dün İstanbul'da gözaltındaydı.AKP'nin emniyet müdürü, onu gözaltına almıştır.İşte böyle yürüyor bu işler.Cemaat çıkıp özür dilemeli, öz eleştiri vermeli" dedi.
 • Ahmet HAKAN

  Allah’a şükür ki hükümet ile Cemaat savaş halinde - gulen_cemaati
  Allah’a şükür ki hükümet ile Cemaat savaş halinde18.12.2014
  YazarlarCEMAAT, Muş’ta faaliyet gösteren gariban bir İslami gruba kumpas kurmuş.
 • Hamdi Yasaman: Başkanımızın sözleri Galatasaray'ı bağlamaz - gulen_cemaati
  Hamdi Yasaman: Başkanımızın sözleri Galatasaray'ı bağlamaz18.12.2014
  FutbolHamdi Yasaman, başkan Duygun Yarsuvat’ın Fettullah Gülen cemaati ve Fenerbahçe ile ilgili sözlerinin kulüplerini ilgilendirmediğini söyledi.
 • Aziz Yıldırım: Benden böyle bir şey duydunuz mu! - gulen_cemaati
  Aziz Yıldırım: Benden böyle bir şey duydunuz mu!18.12.2014
  FutbolGalatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat’ın 3 Temmuz sürecine ilişkin iddiaları üzerine, “Sizden 50 milyon dolar istendiği doğru mu” diye sorduğumuz Aziz Yıldırım, “Bunu kim söylediyse ona sorun” karşılığını verdi.
 • Operasyon nedeni - gulen_cemaati
  Operasyon nedeni16.12.2014
  Gündem14 Aralık’ın gerekçesi olarak gösterilen ‘Tahşiyeciler Cemaati’nin lideri Mehmet Ali Doğan, 25 yıl boyunca Muş’ta imamlık yaptı.İleri derecede görme kaybı bulunan Doğan, 2010’daki operasyon sonrasında 17 ay tutuklu kaldı.Doğan ve arkadaşları için iddianamede, “Direkt El Kaide’yle bağlantıları görünmese de aynı amaçla ülkemizde eylemler gerçekleştirdikleri görülmektedir” denilmişti.
 • 14 Aralık operasyonu - gulen_cemaati
  14 Aralık operasyonu15.12.2014
  Gündem17-25 Aralık 2013’teki rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarının yıldönümüne, Türkiye yeni bir operasyon haberiyle uyandı.İstanbul başta olmak üzere birçok ilde dün sabah başlayan operasyonda Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile Terörle Mücadele Şubesi’nin eski yetkililerinin de aralarında bulunduğu 31 kişi hakkındaki gözaltı kararları uygulamaya konuldu, gece olduğunda 27 şüpheli, Emniyette'ydi.
 • ‘Bombalı’ Tahşiyeciler - gulen_cemaati
  ‘Bombalı’ Tahşiyeciler15.12.2014
  GündemEMNİYET kaynaklarına göre, 14 Aralık Operasyonu’nun gerekçesi 2009’daki Tahşiye Cemaati operasyonuyla ilgili iddialara dayanıyor.
 • Etyen Mahçupyan: Laik-sünni kesimde problem aynı: Aydınlar düzeysiz - gulen_cemaati
  Etyen Mahçupyan: Laik-sünni kesimde problem aynı: Aydınlar düzeysiz15.12.2014
  GündemEtyen Mahçupyan yaklaşık bir buçuk ay önce Başbakan Davutoğlu’nun başdanışmanı olarak atandı.
 • Tahşiyeciler kimdir? - gulen_cemaati
  Tahşiyeciler kimdir?14.12.2014
  Gündem14 Aralık operasyonunun nedeni Anadolu Ajansı kaynaklarına göre 'Tahşiyeciler Operasyonu'.4 yıl önce 122 kişiye yönelik yapılan operasyonda Tahşiyecile grubunun, El Kaide'ye yakın olduğu iddia edilmişti.Peki Tahşiye nedir? Tahşiyeciler kimdir? İşte cevabı.
 • Cemaat TSK’da at koşturuyor - gulen_cemaati
  Cemaat TSK’da at koşturuyor01.12.2014
  GündemHaşim Bey ‘Yargıtay’da Cemaat hâkim’ dedi.Ben de bu süreci yaşayan eski bir savcı olarak ve Askeri Yargıtay ve Askeri Yüksek İdari Mahkemesi’nin tamamen Cemaat’in kontrolü halinde olduğuna dair birçok yayına göre diyorum ki: Cemaat’in şu an en güçlü olduğu kurum TSK’dır.
 • Yarbay Ali Tatar'ın ailesinden 'kumpas' şikayeti - gulen_cemaati
  Yarbay Ali Tatar'ın ailesinden 'kumpas' şikayeti01.12.2014
  GündemYarbay Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar ve ağabeyi Ahmet Tatar sabah saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Bülent Başar’a yaklaşık 2 saat ifade verdi.İfadenin ardından adliye önünde açıklama yapan Abi Ahmet Tatar, "Bugün buraya bu kumpasların şikayeti amacıyla geldik.Bildiğiniz gibi bize büyük bir hukuksuzluk yaşatıldı bu süreçte.Ve bu hukuksuzluğun sonucunda biz kardeşimizi kaybettik" dedi.
 • Generallerle CD savcıda - gulen_cemaati
  Generallerle CD savcıda27.11.2014
  Gündem''Sayın savcılığınız tarafından yürütülen TSK’daki Fethullah Gülen Cemaati’nin örgütlenmesinin delili olan CD’yi sizlere izlettim.Söz konusu videoda açıkça görüldüğü üzere Gülen’in generallerle görüştüğü, kendisi ile görüşen generallerin Cemaat mensubu olduğu, TSK’dan kendilerini daha fazla gizlemek istemedikleri ortaya çıkmıştır.Gülen o dönem itibariyle daha erken olduğunu, gizliliğe devam edilmesi gerektiğini söylemiştir.Bütün soruşturma dosyası bir tarafa, salt bu video Gülen Cemaati’nin TSK içerisinde örgütlendiğini çok açık bir şekilde ortaya koymuştur.''
 • Gizli tanık: Genelkurmay’daki M.K.paralel - gulen_cemaati
  Gizli tanık: Genelkurmay’daki M.K.paralel25.11.2014
  GündemGülen Cemaati’ne yönelik soruşturma kapsamında, halen Askeri Yargıtay’da üye olarak görev yapan bir kişi ‘gizli tanık’ sıfatıyla 5 sayfalık ifade verdi.
 • Ahmet HAKAN

  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler - gulen_cemaati
  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler12.11.2014
  YazarlarHaftanın konuğu, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı.
 • Demokratik Gelişim Partisi kuruldu - gulen_cemaati
  Demokratik Gelişim Partisi kuruldu06.11.2014
  GündemKütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, kuruluş çalışmaları tamamlanan Demokratik Gelişim Partisi'ni (DGP) bir otelde düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.Bal'ın partinin yeni amblemini gazetecilere gösterdiği sırada kucağına alarak poz verdiği bebeği Mehmet Akif'in el işareti ise akıllara Erbakan'ın 'Refah' selamını getirdi ve toplantıya katılanları gülümsetti.
 • HDP'li Hasip Kaplan: Yargıtay Başsavcısı'na HDP'yi kapatın baskısı var - gulen_cemaati
  HDP'li Hasip Kaplan: Yargıtay Başsavcısı'na HDP'yi kapatın baskısı var04.11.2014
  GündemMilli Güvenlik Kurulu'nun 10 buçuk saat süren son toplantısının ardından yayınlanan bildirideki "legal görünümlü illlegal paralel yapılanma ile mücadele" ifadesi çok tartışıldı.
 • Kırmızı Kitap 15-20 güne hazır - gulen_cemaati
  Kırmızı Kitap 15-20 güne hazır03.11.2014
  GündemTürkiye’ye yönelik iç ve dış tehditlerin yer aldığı, kamuoyunda ‘Kırmızı Kitap’ olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’nin (MGSB), 30 Ekim’de yapılan Cumhuriyet tarihinin en uzun Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında kararlaştırıldığı şekilde yenilenmesi çalışmalarına başlandı.
 • Ahmet HAKAN

  Cemaat, devleti ele geçirmek istedi - gulen_cemaati
  Cemaat, devleti ele geçirmek istedi01.11.2014
  Yazarlar
 • İlk başkanlıkta MGK rekoru - gulen_cemaati
  İlk başkanlıkta MGK rekoru31.10.2014
  GündemMİLLİ Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk kez toplandı.Kurulun, Çankaya Köşkü’ndeki Ekim ayı olağan toplantısı saat 14.25’te başladı, gece yarısı saat 00.50'de sona erdi.Böylece toplam 10 saat 25 dakika süren rekor MGK toplantısı Türkiye tarihine en uzun toplantı olarak geçti.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki »
Son Sayfa » »