MENÜ
Arşiv

Gülen Cemaati

Gülen Cemaati ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gülen Cemaati haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.119 Gülen Cemaati haberi bulunmuştur.

Gülen Cemaati Haberleri

FETÖ’den Doğan Grubu’na 4.5 milyar dolarlık vergi kumpası

FETÖ’den Doğan Grubu’na 4.5 milyar dolarlık vergi kumpası

DOĞAN Grubu’na 2009 yılında astronomik düzeyde toplam 6.8 milyar lira tutarında vergi cezası kesen vergi müfettişlerinin FETÖ mensubu olduğu ortaya çıktı. Bu tasarrufları yapan vergi müfettişlerinin görevde olanlarının tümü 15 Temmuz darbe girişiminden sonra “FETÖ örgütü üyeliği, mensubiyeti, iltisakı ya da irtibatı olduğu” gerekçesiyle kanun hükmünde kararnamelerle devlet memuriyetinden çıkarıldı. Bu müfettişler arasında gözaltına alınan ve firari durumda olanlar da var. 2009 yılında ortalama dolar kurunun 1.55 TL olduğu hatırlandığında, o tarihte Doğan Grubu’na kesilen cezanın toplamı 4.5 milyar dolara ulaşmaktaydı. Bir süredir Doğan Grubu’na  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile işbirliği içinde olduğu yolunda yöneltilen bütün dayanaksız suçlamalara karşılık,  gün ışığına çıkan yeni olgular yaşanan gerçekliğin bunun tam tersi yönde olduğunu, FETÖ’nün vergi denetim mekanizmasını istismar ederek  Doğan Grubu’nu çok ağır bir maddi zarara soktuğunu gözler önüne seriyor.

5.12.2016Ekonomi
AK Partili Özdağdan Bülent Ecevit iddiası

AK Partili Özdağ'dan Bülent Ecevit iddiası

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ, bir süre önce yaptığı açıklamalarda dile getirdiği, Fethullah Gülen ve Papa 2. Jean Paul görüşmesine aracılık eden kişinin eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit olduğunu iddia etti. Özdağ, arabuluculuğu kimin yaptığına dair komisyona verdikleri dilekçenin Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla Vatikan’a gönderileceğini açıkladı.

4.12.2016Gündem
FETÖnün liste oyunu

FETÖ'nün liste oyunu

ESKİ HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici’nin Etkin Pişmanlık Yasası’ndan yararlanarak yaptığı itiraflar 17 Ekim 2010 tarihinde yapılan Hâkim ve Savcılar Yüksek Kurulu seçiminde Gülen cemaatinin AK Parti kadrolarına büyük bir “oyun oynadığını” gün ışığına çıkardı.

3.12.2016Gündem
Özdağ, Gülen ve Papa buluşmasında Bülent Eceviti işaret etti

Özdağ, Gülen ve Papa buluşmasında Bülent Ecevit'i işaret etti

Özdağ, Gülen ve Papa buluşmasında Bülent Ecevit'i işaret etti

3.12.2016Manisa
Şike iddianamesinde şok ifade

Şike iddianamesinde şok ifade

Şike soruşturmasında kumpas kurulduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma dün bitmiş ve iddianamesi tamamlanmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fuzuli Aydoğdu tarafından hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıkmaya başladı. İddianamedeki bir ifadeye göre, Arif Erdem Türk Milli Futbol Takımı'nın 2002 Dünya Şampiyonası'nda 3'üncü olmasının ardından cemaate yakın futbolcuların bir araya gelerek toplanan 500 bin doları Gülen'e bizzat götürdüğü iddia edildi.

3.12.2016Gündem
Bakandan laik eğitim çıkışı

Bakan'dan laik eğitim çıkışı

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Maarifin marifeti kentliden eğitimli çoban çıkarmak olmamalı" diyerek 'laik, parasız ve bilimsel eğitim' çağrısı yaptı.

1.12.2016İzmir
Polislerin yasadışı dinleme davası

Polislerin yasadışı dinleme davası

Polislerin yasadışı dinleme davası

28.11.2016İstanbul
Darbe emri Partigöçten iddiası

Darbe emri Partigöç'ten iddiası

Elazığ'da 15 Temmuz darbe gecesi yakalanan ve tutuklanan Tuğgeneral Abdülkerim Ünlü'nün darbe emrini Genelkurmay Personel Plan Yönetim Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet Partigöç'ten 14 Temmuz'da Ankara'da askeri lojmanlarda buluşarak elden aldığını itiraf ettiği iddia edildi.

24.11.2016Gündem
FETÖ tanığı: Kurban eti istedim, donmuş et verdiler

FETÖ tanığı: Kurban eti istedim, donmuş et verdiler

FETÖ tanığı: Kurban eti istedim, donmuş et verdiler

21.11.2016Zonguldak
HSYKnın pastalı börekli Fetullah Gülen toplantıları

HSYK'nın pastalı börekli Fetullah Gülen toplantıları

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 2010-2014 yılları arasında Başkanvekilliği görevini yürüten Ahmet Hamsici’nin Etkin Pişmanlık Yasası hükümlerinden yararlanarak yaptığı itiraflar, Türkiye’de “Yetmez ama evet” sloganları altında gerçekleşen 2010 Anayasa referandumu sonrası Türkiye’yi yeni bir bakışla okumak için kritik bir önem taşıyor. Hamsici’nin 31 sayfa tutan ifadesi, Fethullah Gülen cemaatinin referandum sonrasında HSYK’nın oluşumu ve HSYK üzerinden Türkiye’nin yakın tarihi üzerinde icra ettiği rolün anlaşılabilmesi bakımından son derece çarpıcı veriler sunuyor kamuoyuna.

19.11.2016Gündem
Yargıtay üyesinin itirafları: Ablam cemaatçi

Yargıtay üyesinin itirafları: Ablam cemaatçi

15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan ve ihraç edilen eski Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Nesibe Özer’in kardeşi Yargıtay üyesi Necmi Özer itirafçı oldu. Özer, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak verdiği ifadesinde ablası Nesibe Özer’in Fetullah Gülen cemaati içerisinde yer aldığını, cemaatin talimatıyla HSYK üyesi olduğunu söyledi.

18.11.2016Gündem
Adaletin ABİ çarkı

'Adalet'in 'ABİ' çarkı

Etkin pişmanlıktan yararlanıp serbest kalan eski Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Mustafa Kemal Özçelik’in Adalet Bakanlığı’ndaki cemaat kadrolaşmasını anlattığı 34 sayfalık yeni ifadesi ortaya çıktı. Cemaatçi olduğunu itiraf eden Özçelik, 2010-2012 döneminde Adalet Bakanlığı’nda Personel Genel Müdürü olarak görev yaparken, cemaat mensuplarının, HSYK üyeleri Ahmet Hamsici, Birol Erdem ve İbrahim Okur’un referanslarıyla işe yerleştiğini söyledi. Ankara Başsavcısı Harun Kodalak ve Başsavcıvekili Hakan Pektaş’ın soruşturmasında Özçelik’in ifadesi özetle şöyle:

17.11.2016Gündem
Kime oy vereceğimizi cemaat belirliyordu

'Kime oy vereceğimizi cemaat belirliyordu'

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Üyesi Mustafa Kemal Özçelik, "Yargıtay üyeleri arasında yapılanma hukuk ve ceza olarak ayrılmaktaydı. Her grubun bir abisi vardı. Bizim grubun abisi Osman Yurdakul'du. Hukuk dairelerinin sorumlusu ise Ali Akın'dı. Ali Akın'ın üzerinde İlyas Şahin, onun üzerinde Faik isimli sivil kişi vardı" dedi. 

17.11.2016Gündem
Şoke eden itiraf FETÖ seçtirdi

Şoke eden itiraf! 'FETÖ' seçtirdi'

Tutuklu bulunan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen Kazım Uslu, şike davasının temyiz sürecinde boşalan Yargıtay 5. Ceza Daire Başkanlığı seçimini Bahri Demirel’in cemaat desteğiyle kazandığını, ardından dosyanın onanması yönünde oy kullandığını söyledi.

17.11.2016Futbol
HSYK’nın itirafçı başkanvekili Yargıtay’daki pazarlığı anlattı: 160ın 140ını istedi

HSYK’nın itirafçı başkanvekili Yargıtay’daki pazarlığı anlattı: 160'ın 140'ını istedi

Darbe girişiminin ardından tutuklanan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanıp serbest kalan eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici’nin 31 sayfalık yeni ifadesi ortaya çıktı. Hamsici, 2010’da 160 Yargıtay üyesinin belirlendiği seçim öncesi Fetullah Gülen’in HSYK üyelerine, “En az 140 üye alın” talimatı verdiğini söyledi. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak ve Başsavcıvekili Hakan Pektaş’ın koordinesinde devam eden soruşturmada Hamsici, 1977’de lise öğrencisiyken cemaatle tanıştığını ve mesleğinin ilk yıllarından itibaren ilişkisi olduğunu da ifade etti. İtirafları, Yargıtay üyeleri seçimi için kıran kırana pazarlık yapıldığını ortaya koydu. 2010 yılında yapılan anayasa değişikliğinin ardından cemaat mensuplarının HSYK’ya üye olarak seçildiğini itiraf eden Hamsici, özetle şunları anlattı:

16.11.2016Gündem
HSYK eski Başkanvekilinden FETÖ itirafları, flaş iddialar...

HSYK eski Başkanvekili'nden FETÖ itirafları, flaş iddialar...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY yapılanması soruşturması kapsamında, tutuklandıktan sonra etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak, itirafçı olan HSYK eski Başkanvekili Ahmet Hamsici’nin ifadeleri örgütün yargı içerisindeki etkisini ortaya koydu. 2011 yılındaki Yargıtay ve Danıştay üyelerinin seçimleriyle ilgili itiraflarda bulunan Hamsici, "Seçim sonucu Fethullah Gülen cemaatinin daha önce belirlediği 108 adaydan 107 kişi aynen Yargıtay üyesi seçildi. Danıştay’da ise cemaatin belirlediği tüm adaylar seçilmiş oldu" dedi.

16.11.2016Gündem
HSYK eski Başkanvekili Hamsiciden 2011 yılındaki Yargıtay ve Danıştay üyelerinin seçimleriyle itiraflar

HSYK eski Başkanvekili Hamsici'den 2011 yılındaki Yargıtay ve Danıştay üyelerinin seçimleriyle itiraflar

HSYK eski Başkanvekili Hamsici'den 2011 yılındaki Yargıtay ve Danıştay üyelerinin seçimleriyle itiraflar

16.11.2016Ankara
2010da seçilen 160 Yargıtay üyesinden 120si cemaat üyesiydi

'2010'da seçilen 160 Yargıtay üyesinden 120'si cemaat üyesiydi'

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanıp serbest kalan eski HSYK üyesi Kerim Tosun’un ifadesi ortaya çıktı. Tosun, 23 sayfalık ifadesinde yargıdaki cemaat yapılanmasına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tosun, 2010 yılında Yargıtay’a üye olarak seçilen 160 üyeden 120’sinin cemaat mensubu olduğunu iddia etti. Tosun, cemaat açısından önemli olan dosyalar için talimat geldiğini de söyledi. Tosun, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak ve Başsavcıvekili Hakan Pektaş koordinesinde süren soruşturmada, 12 Ekim’de ikinci kez ifade verdi. Üniversite 4. sınıftan itibaren Fetullah Gülen cemaatine dahil olduğunu söyleyen Tosun’un ifadesi özetle şöyle:

15.11.2016Gündem
TSKda istihbarat yapmamız durduruldu

'TSK'da istihbarat yapmamız durduruldu'

TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na konuşan eski MİT Müsteşarı Emre Taner önemli açıklamalar yaptı. Taner’in konuşması tutanaklara özetle şöyle yansıdı:

10.11.2016Gündem
Sertel, Risale-i Nur konferanslarını TBMMye taşıdı

Sertel, Risale-i Nur konferanslarını TBMM'ye taşıdı

Sertel, Risale-i Nur konferanslarını TBMM'ye taşıdı

9.11.2016İzmir
Nefesler tutuldu Hürriyet Hillary’nin seçim merkezinde

Nefesler tutuldu! Hürriyet Hillary’nin seçim merkezinde

Amerikalılar 240 yıllık tarihlerinin en kritik seçimlerinden birinde oy kullanıyor. Demokrat Partili Hillary (69) kazanırsa, ABD’nin ilk kadın başkanı olacak. Sisteme karşı arkasına aldığı öfkeliler grubuyla yarışı sürpriz biçimde kafa kafaya götüren Cumhuriyetçi Partili Donald Trump (70) ise en yaşlı seçilen başkan. Yeni başkanla, bundan sonra ABD’nin nasıl bir dış politika izleyeceği de anlaşılacak. ABD ya daha şahin olacak ya da daha izole... Hürriyet, yarışı Hillary’nin New York’taki seçim merkezi Javits Center’da takip ediyor.

9.11.2016Dünya
Ispartadaki 130 sanıklı FETÖ/PDY davasında ifadeler verildi

Isparta'daki 130 sanıklı FETÖ/PDY davasında ifadeler verildi

Isparta'daki 130 sanıklı FETÖ/PDY davasında ifadeler verildi

8.11.2016Isparta
Darbe girişimi başarılı olsaydı devletin zerresi kalmazdı

'Darbe girişimi başarılı olsaydı devletin zerresi kalmazdı'

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 2002-2010 döneminde MİT’ten kendilerine bir tek rapor gelmediğini söyledi, “FETÖ başarılı olsaydı bugün Türkiye’de temel niteliklerin zerresi ortada kalmazdı” dedi. Başbuğ, TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na özetle şunları söyledi:

3.11.2016Gündem
İlker Başbuğ, Darbe Girişimini Araştırma Komisyonunda (4)

İlker Başbuğ, Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda (4)

İlker Başbuğ, Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda (4)

3.11.2016Ankara
İlker Başbuğ darbe komisyonunda konuştu

İlker Başbuğ darbe komisyonunda konuştu

Eski Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonuna bilgi verdi. Başbuğ, komisyon üyelerinin karşısına yazdığı kitaplarla çıktı. Meclis koridorlarında medyanın yoğun ilgisi ile karşılaşan Başbuğ, komisyon masasına oturur oturmaz çantasından çıkardığı kitapları yanı başına koydu. Başbuğ, 15 Temmuz'un Fetullah Gülen'in talimatıyla gerçekleştirildiğini söyledi. "Adil Öksüz olayı var. Bu yetmez gibi bir de Kemal Batmaz diye bir adam çıktı. Bu girişimin Gülen tarafından emir verilip yapılmadığını görmemek büyük bir hata olur" diye konuştu.

3.11.2016Gündem
FETÖ davasında eski başkan Aytaç Durak da dinlendi

FETÖ davasında eski başkan Aytaç Durak da dinlendi

FETÖ davasında eski başkan Aytaç Durak da dinlendi

1.11.2016Adana
Kılıçdaroğlu: Kelepçeyi şeref olarak görüyormuş

Kılıçdaroğlu: Kelepçeyi şeref olarak görüyormuş

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a yönelik saldırı ve 'Kelepçeler devletimin verdiği şeref madalyasıdır" diyen saldırgana sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu konuşmasında "Türkiye bilinçli olarak darbe sürecinin içine sokulmuştur. Diyecekler ki örneğin var mı, var tabi, kapı gibi örneğimiz var. Mehmet Dişli, general. Kıta görevi yapmayan karargaha getiriyorsunuz. Bu kişi darbeyi yönetiyor. Peki Mehmet Dişli’yi genelkurmay karargahında tutan siyasi irade kim? O siyasi irade Türkiye’yi yönetenlerdir" dedi. CHP lideri Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyona da sert tepki gösterdi, "FETÖ’cüleri devlete cumhuriyet mi yerleştirdi? Hakimleri savcıları Cumhuriyet mi yerleştirdi?" diye konuştu.

1.11.2016Gündem
ABD Dışişleri Gülen brifinginde Türkiye’ye hak verdi

ABD Dışişleri Gülen brifinginde Türkiye’ye hak verdi

Amerikan Dışişleri Bakanlığı, pazartesi günü Washington’da Amerikan medyasına Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iade dosyası hakkında brifing verdi ve üst düzey bir yetkili, şimdiye kadar ilk kez, Ankara’nın Gülen aleyhine açtığı davanın haklı ve yerinde olabileceğini söyledi. Gülen Cemaati’ni, “iyi ve yararlı bir dini hareketten çok organize suç örgütüne” benzetti.

1.11.2016Dünya
Galip Öztürk: 15 Temmuz oldu, örgütün gerçek yüzü ortaya çıktı

Galip Öztürk: 15 Temmuz oldu, örgütün gerçek yüzü ortaya çıktı

Galip Öztürk: 15 Temmuz oldu, örgütün gerçek yüzü ortaya çıktı

31.10.2016Kayseri
HAMLE-DERe FETÖ operasyonu: 34 gözaltı

HAMLE-DER'e FETÖ operasyonu: 34 gözaltı

HAMLE-DER'e FETÖ operasyonu: 34 gözaltı

29.10.2016Antalya
10 yıl sonra önlem alamazsınız

10 yıl sonra önlem alamazsınız

ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch ile buluşmasının ardından önceki gün Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı Washington Ofisi’nin (SETA DC) düzenlediği bir panelde konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “ABD bizim yaptığımız hatayı yapmasın. Eğer şimdi önlem alınmazsa 10 yıl sonra önlem alınması mümkün olmayacaktır” dedi. Gülen Cemaati’nin ABD’de de kamu düzenini bozan bir yapıya dönüşeceğini savunan Bozdağ, “FETÖ, mevcut terör örgütlerinden farklı bir anlayışa sahip yeni nesil bir terör örgütüdür” dedi.

28.10.2016Dünya

Suikastçıların WhatsApp grubu ’Yavru baykuşlar’

MUĞLA’da 15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı otele yapılan saldırıyı gerçekleştiren tutuklu 14 askerin ifadeleri, o geceye ilişkin çarpıcı ayrıntıları ortaya çıkardı.

28.10.2016Gündem
10 soruda ByLock gerçeği

10 soruda ByLock gerçeği

Hürriyet’in gündemi sarsan David Keynes haberi, ByLock-FETÖ ilişkisini birçok boyutuyla net bir şekilde ortaya koydu. İktidara yakın bazı gazeteler de Gülen cemaati de habere karşı gerçeklerle bağdaşmayan bir kampanya yürütmeye başladı. Oysa İsmail Saymaz’ın mülakatı, FETÖ’nün ByLock’u nasıl bir haberleşme aracı olarak kullandığını tüm çıplaklığıyla kanıtlamış oldu.

26.10.2016Gündem
İşte By Lock David Keynes

İşte 'By Lock' David Keynes

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin kendi aralarında kullandığı şifreli mesajlaşma programı ByLock’un kuruluşundan bu yana patentini elinde bulunduran David Keynes adlı Türk asıllı kişi, New York’ta Hürriyet’e konuştu. Keynes, ABD vatandaşlığına geçtikten sonra ismini değiştiren bir Türk. FEM Dershanesi’ne gitmiş, Işık Evi’nde kalmış. David Keynes, ByLock’u tasarlayan ‘Tilki’ lakaplı eski ev arkadaşının, 3 Aralık 2013’te programı App Store’a koyabilmek için kendisinden kredi kartını istediğini, o zamandan beri de patentin üzerinde olduğunu anlatıyor. Türk kullanıcıların yüzde 90’ının FETÖ’cü olduğunu söyleyen David Keynes, cemaatle bağlantısı olan ‘Tilki’nin ise hâlâ Türkiye’de olduğunu belirtiyor.

23.10.2016Gündem
YARSAV eski Başkanı’na gözaltı

YARSAV eski Başkanı’na gözaltı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası yayınlanan ilk OHAL kararnamesi ile kapatılan YARSAV’ın eski Başkanı Murat Arslan bu sabah Ankara’daki evinden 07.30’da gözaltına alındı.

19.10.2016Gündem
Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu: Öldürülmese 2002deki Fetullah Gülen davasında tanıktı

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu: Öldürülmese 2002'deki Fetullah Gülen davasında tanıktı

Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu 29 Eylül’de, eşi Necip Hablemitoğlu’nun 18 Aralık 2002’de silahlı saldırı sonucu ölümüne ilişkin soruşturmada ifade verdi. Hablemitoğlu eşinin öldürülmese, o dönem Gülen örgütüne ilişkin davalarda tanıklık yapacağını hatırlatırken, ailenin FETÖ çatı davasına müdahil olma talebi de kabul edildi. Devlet dosyayı belki ilk kez ciddiyetle açarken Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, yaşadıklarını sansürsüz anlattı.

9.10.2016Gündem
FETÖ için sebze halinden himmet toplamışlar (2) - yeniden

FETÖ için sebze halinden 'himmet' toplamışlar (2) - yeniden

FETÖ için sebze halinden 'himmet' toplamışlar (2) - yeniden

6.10.2016Erzurum
Eski Başbakan Mesut Yılmaz: Askerle kavga ettim ama onay almadım

Eski Başbakan Mesut Yılmaz: Askerle kavga ettim ama onay almadım

15 Temmuz’dan bu yana Fetullah Gülen gerçeğini dünyaya anlatmak için gönüllü roller üstlenen eski Başbakan Mesut Yılmaz, bu vesileyle kabul ettiği röportajda yakın siyasi tarihin kritik dönemeçlerine dair önemli değerlendirmelerde bulundu. 28 Şubat’tan sonraki süreçte başbakanlık yapan Yılmaz, asker-sivil ilişkileri konusunda ‘Türkiye’de askeri vesayet var tezi yarım gerçekti’ diyor. Mesut Yılmaz’la röportajın ikinci ve son bölümü şöyle:

3.10.2016Gündem
Şener, Üçok ve Pekin ABD’de Gülen’i anlattı

Şener, Üçok ve Pekin ABD’de Gülen’i anlattı

TÜRKİYE’de Gülen Cemaati’ne yakın polis ve yargı mensuplarının yürüttükleri soruşturmalar sonucu hapis yatan isimler, ABD’de faaliyet gösteren, Türk Hükümeti’ne yakın Turkish Heritage Organization (THO) adlı kuruluşun New York ve Washington’da düzenlediği etkinliklerde, Amerikalılara Fethullah Gülen ve 15 Temmuz darbe girişimini anlattılar.

1.10.2016Dünya
İzmir adliyesinde gözaltı sayısı 90’a çıktı

İzmir adliyesinde gözaltı sayısı 90’a çıktı

İzmir adliyesinde gözaltı sayısı 90’a çıktı

27.9.2016İzmir
Türkiyeye hiç gitmedi

"Türkiye'ye hiç gitmedi"

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, ABD’de tutuklanan işadamı Reza Zarrab hakkındaki iddianameyi hazırlayan New York’taki Başsavcı Preet Bharara’ye dönük suçlamalarını Bharara’nın sözcüsü reddetti.

26.9.2016Dünya
Gülen Cemaatinin mafyavari faaliyetlerini kanıtlayacağız

'Gülen Cemaati'nin mafyavari faaliyetlerini kanıtlayacağız'

FETÖ'yle ilgili dikkat çeken açıklama... FETÖ lideri Fetullah Gülen'le ilgili gelişmeleri ABD'de takip etmek üzere Türkiye'nin avukatlığını üstlenen Robert Amsterdam, 'Bu yıl sonuna kadar Gülen Cemaati'nin mafyavari faaliyetlerini kanıtlayacaklarını' söyledi.

26.9.2016Dünya
Cumhuriyetçi Kadınlar yeni sezona Merhaba dedi

Cumhuriyetçi Kadınlar yeni sezona "Merhaba" dedi

Cumhuriyetçi Kadınlar yeni sezona "Merhaba" dedi

25.9.2016Manisa
CHPli Özel: Memura yaptıklarını AKP grubuna da yapsınlar

CHP'li Özel: Memura yaptıklarını AKP grubuna da yapsınlar

CHP'li Özel: Memura yaptıklarını AKP grubuna da yapsınlar

25.9.2016Manisa

Yazar Sonuçları

Batıdaki ‘Gülenist’ tereddüt

Batıdaki ‘Gülenist’ tereddüt

Yalnızca hükümet değil, muhalefet ve savcılar da 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ardında Fethullah Gülen ve gizli örgütünü görüyor.

5.12.2016Haber Yazıları
‘Bizim’ yargı

‘Bizim’ yargı!

FETÖ hakkındaki soruşturmada yargıdaki örgütlenmenin dehşet verici boyutları her gün biraz daha ortaya çıkıyor.

18.11.2016Haber Yazıları
Yargıçlık mesleği

Yargıçlık mesleği

DAHA önce de birkaç kez ifade ettiğim gibi yargıçlık çok özel bir meslektir.

17.11.2016Haber Yazıları
DEAŞ’tan Gülen’e görünenler ve gerçekler

DEAŞ’tan Gülen’e görünenler ve gerçekler

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ geldi Washington’a. Ve SETA’nın düzenlediği bir toplantıda Gülen cemaati hakkında konuşurken çok güzel bir yorum yaptı.

29.10.2016Haber Yazıları
3 ana görüş ayrılığı

3 ana görüş ayrılığı

ÜÇ temel konuda temel görüş ayrılığı var.

1.10.2016Haber Yazıları
On adımda Gülen’in yükselişi ve düşüşü

On adımda Gülen’in yükselişi ve düşüşü

Aslında bu on adımı tam olarak yükselişi olarak adlandırmak doğru değil.

25.9.2016Haber Yazıları