Aramanız :
Aradığınız kelime : "

gulen cemaati

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

690  adet haber bulundu.


 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Çatışmasızlık’ askıya mı alınıyor? - gulen-cemaati

  ‘Çatışmasızlık’ askıya mı alınıyor?14.04.2015

  Yazarlar

  ÇATIŞMASIZLIK diye de bilinen “barış sürecinin” en belirgin özelliği neydi, hatırlayalım.
 • Türkler hedef gösterildi - gulen-cemaati

  Türkler hedef gösterildi12.04.2015

  Avrupa

  Almanya'nın Frankfurt kentinde PEGIDA’dan vazgeçerek ‘Hür Seçmenler’ adını alan aşırı sağcılar, Rosmark’ta miting düzenledi.Mitinge, yaklaşık 50 aşırı sağcı katıldı.
 • Fetullahçı Terör Örgütü kabul - gulen-cemaati

  Fetullahçı Terör Örgütü kabul10.04.2015

  Gündem

  Ankara’da bir polis aracının çalınmasıyla başlayan soruşturmadan ‘paralel devlet’ davası çıktı.4’ü polis 7 şüpheli hakkında dava açılırken iddianamede, ilk defa Gülen Cemaati için ‘Fetullahçı Terör Örgütü’ tanımlaması yapıldı.“Terör örgütünün varlığına ilişkin somut deliller bulundu” denildi.Hükümetin, bu yapının bir terör örgütlenmesi olduğunu sonradan anladığı ifade edildi.
 • Bilgin Balanlı'dan Erdoğan'a: O sözleri bir anlam ifade etmiyor - gulen-cemaati

  Bilgin Balanlı'dan Erdoğan'a: O sözleri bir anlam ifade etmiyor06.04.2015

  Gündem

  Bilgin Balanlı, 236 sanıklı Balyoz davasının tek muvazzaf orgeneraliydi.2011’in Mayıs’ında Harp Akademileri Komutanı’yken tutuklandığında, o tarihten iki ay sonra yapılacak YAŞ toplantısında Hava Kuvvetleri Komutanı olarak atanması gerekiyordu.Kariyerinin finali Balyoz’a takıldı, tutuklanan en yüksek rütbeli subay oldu.Balanlı, orgeneralliğinin 2 yılını Hasdal Cezaevi’nde geçirdi ve emekli oldu.2014 Haziran’ında serbest kaldı ancak suskunluğunu bozmak için beraatını bekledi.Geçirdiği 4 zorlu seneden kendine kalanları ilk kez bu röportajda anlattı.Davadaki kader ortağı subayların çoğu gibi o da bu süreçte hukuk tahsili yapmış kadar olmuş.Titizlikle tuttuğu arşivinden notlar ve belgeler eşliğinde söyleştik.Şimdiden epey derlenmiş görünen notlarını kitap haline getirmeyi planlıyor.Bakarsınız cezaevindeyken eşi İffet Hanım’a yazdığı şiirleri de o kitabın sonuna ekler.
 • Yemen'deki Türk vatandaşları Türkiye'ye getirildi - gulen-cemaati

  Yemen'deki Türk vatandaşları Türkiye'ye getirildi06.04.2015

  Planet

  Şii Husilere yönelik “Kararlılık Fırtınası” operasyonunun sürdüğü Yemen’de 185’i Türk 230 kişi dün başkent Sana’dan THY uçağıyla İstanbul’a getirildi.Tahliye edilen Türk vatandaşlarının 120'den fazlasının bu ülkede faaliyet gösteren Gülen Cemaati'ne ait Türk okullarının personeli olduğu öğrenildi.
 • STV’ye sitemle kurduğu partiden istifa etti - gulen-cemaati

  STV’ye sitemle kurduğu partiden istifa etti01.04.2015

  Gündem

  Yolsuzluk operasyonları ve dershanelerin kapatılmasıyla ilgili yaptığı açıklamaların ardından AK Parti’de kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilince istifa edip Demokratik Gelişim Partisi’ni kuran İdris Bal, partisinden istifa etti.
 • CHP Milletvekili İlhan Cihaner ilk kez ifade verdi - gulen-cemaati

  CHP Milletvekili İlhan Cihaner ilk kez ifade verdi27.03.2015

  Gündem

  CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, "terör örgütü üyeliği" suçundan hakkında açılmış davada ilk kez ifade verdi.Gülen Cemaati hakkında ilk soruşturmayı kendisinin açtığını söyleyen Cihaner, "şu an cemaat hakkında açılan soruşturmaların tamamı benim soruşturmamdan alıntı.Ben ise bundan yargılanıyorum" diye konuştu.
 • Alman Die Zeit'ten Arınç-Gökçek krizine ilginç başlık: Erdoğan'ın sarayında ayaklanma - gulen-cemaati

  Alman Die Zeit'ten Arınç-Gökçek krizine ilginç başlık: Erdoğan'ın sarayında ayaklanma24.03.2015

  Planet

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında patlak veren kriz, Alman medyasında da yankı buldu.
 • Ricciardone, IŞİD için 2012’de uyarmış - gulen-cemaati

  Ricciardone, IŞİD için 2012’de uyarmış22.03.2015

  Gündem

  Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış’ın Obama-Erdoğan dönemi ikili ilişkilerini inceleyen kitabı ‘POTUS ve Beyefendi’ yayımlandı.Kitapta, eski Büyükelçi Ricciardone’nin ABD İç Güvenlik Bakanı’nı Suriye ve Türkiye’de güçlenen El Kaide unsurları konusunda 2012’de uyardığına dair bir belge de yer alıyor.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Bir dinleyin hakim amcalar! - gulen-cemaati

  Bir dinleyin hakim amcalar!19.03.2015

  Yazarlar

  15 yaşındaki kıza tecavüz ettiği iddia edilen 8 kişi, “İlişkide rıza var” gerekçesiyle serbest bırakıldı Karaman’da.
 • Paralel toplantı - gulen-cemaati

  Paralel toplantı15.03.2015

  Gündem

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salı günleri düzenlediği muhtar buluşmaları aynı gün yapılan grup toplantılarını altüst etti.Cumhurbaşkanı muhalefetin sesini kesmeye çalışmakla suçlanıyor.Erdoğan ise salı günleri bu geleneği sürdürmekte kararlı.
 • Boşboğaz Büyük Abi - gulen-cemaati

  Boşboğaz Büyük Abi09.03.2015

  Avrupa

  Alman Der Spiegel Dergisi, Almanya’da geçen aralık ayında Türkiye için ajanlık faaliyetleri yürüttükleri iddiasıyla tutuklanan 3 Türk ile ilgili “Büyük Abi boşboğaz” başlıklı bir makale yayınladı.
 • Karar ekibi - gulen-cemaati

  Karar ekibi09.03.2015

  Gündem

  AK Parti’de milletvekili aday listelerine son şeklini Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığındaki ‘üst kurul’ verecek.Davutoğlu’nun 3 dönem kuralı nedeniyle liste dışı kalacak bakan ve parti yöneticilerinden de aday belirleme sürecinde yararlanmak istediği öğrenildi.
 • Der Spiegel: Boşboğaz Büyük Abi - gulen-cemaati

  Der Spiegel: Boşboğaz Büyük Abi08.03.2015

  Planet

  ALMAN Der Spiegel Dergisi, Almanya’da geçen aralık ayında Türkiye için ajanlık faaliyetleri yürüttükleri iddiasıyla tutuklanan üç Türk ile ilgili “Boşboğaz Büyük Abi” başlıklı bir makale yayımladı.Spiegel, uzun zaman Alman istihbaratı tarafından dinlemeye alınan kişilerin kendi aralarındaki konuşmalardan ayrıntılara da verdi.İddiaya göre, söz konusu Türklerden biri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bir suikast planından bahsetti ve Türk istihbaratının Erdoğan’ın Ankara’daki evinde çalışan bir kadın aşçıdan kuşkulandığını söyledi.
 • Ayşe ARAL - Kelebek

  Cevap ve düzeltme metni - gulen-cemaati

  Cevap ve düzeltme metni04.03.2015

  Yazarlar

  Hürriyet Gazetesi’nin, Hürriyet Kelebek ekinde yer alan ve Ayşe ARAL tarafından kaleme alınan 08.10.2014 tarih ve “Niran Ünsal Vakası” başlıklı köşe yazısında, müvekkilim Sefer DARICI hakkında kişilik haklarını zedeleyen, hakaretamiz nitelikte ve gerçek dışı ifadelere yer verilmiştir.
 • İsmail Hakkı Pekin'den tartışılacak açıklamalar - gulen-cemaati

  İsmail Hakkı Pekin'den tartışılacak açıklamalar03.03.2015

  Gündem

  Genelkurmay İstihbarat Dairesi'nin eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin'den müthiş iddia: "Genelkurmay Başkanlığı yetkisi olmamasına rağmen, istasyonlar aracılığıyla yabancı ülkeleri dinliyor"
 • Yakalama kararı - gulen-cemaati

  Yakalama kararı25.02.2015

  Gündem

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da aralarında bulunduğu 101 kişinin telefon görüşmelerinin depolandığı iddiasıyla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı verildi.
 • Erdoğan'a hakaret mesajını paylaşmaktan gözaltı - gulen-cemaati

  Erdoğan'a hakaret mesajını paylaşmaktan gözaltı19.02.2015

  Gündem

  FETHULLAH Gülen Cemaati’ne ait olduğu öne sürülen Sultan Alparslan Koleji’nde din kültürü öğretmeni, 45 yaşındaki Mecit Aygül sosyal medyada başkası tarafından yazılan ve cumhurbaşkanına hakaret içeren bir mesajı paylaştığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
 • Savcı Zekeriya Öz: Allah'ın izniyle aç kalmayız - gulen-cemaati

  Savcı Zekeriya Öz: Allah'ın izniyle aç kalmayız18.02.2015

  Planet

  BBC Türkçe Savcı Zekeriya Öz ile yaptığı söyleşinin üçüncü ve son bölümünü yayınladı.Röportajın son bölümünde hükümetin darbe iddiaları, kendisinin meslekten ihraç olasılığı ve sosyal medyada sık sık dile getirdiği otoriterleşme iddiaları konuşuldu.
 • Savcı Zekeriya Öz: Gülen Cemaati'nin üyesi değilim - gulen-cemaati

  Savcı Zekeriya Öz: Gülen Cemaati'nin üyesi değilim17.02.2015

  Planet

  Kamuoyunda Ergenekon davasıyla tanınan savcı Zekeriya Öz ile BBC Türkçe’nin yaptığı uzun söyleşinin 17-25 Aralık soruşturmaları ile alakalı bugünkü bölümü yayınlandı.Röportajın üçüncü bölümü yarın yayınlanacak.
 • Türkiye'deki yeni kapitalizmde din ilişki sermayesi - gulen-cemaati

  Türkiye'deki yeni kapitalizmde din ilişki sermayesi16.02.2015

  Gündem

  Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Ayşe Buğra, uzun yıllardır sosyal politika alanındaki çalışmalarıyla tanınan bir akademisyen.Türkiye’de kapitalizmin gelişim evrelerini farklı boyutlarıyla ele alan çok sayıda kitabı var.
 • ‘Kod Adı: Koz’un 10 gerçeküstü sahnesi - gulen-cemaati

  ‘Kod Adı: Koz’un 10 gerçeküstü sahnesi15.02.2015

  Keyif

  ‘Kod Adı: KOZ’, AKP iktidarının eski yoldaşı ‘Gülen cemaati’yle arasındaki bağın kopmasının ardından takındığı, “Ben yapmadım, o yaptı” tavrının sinemadaki şahikası.Filmde öyle gerçeküstücü sahneler var ki izlerken kendinizi ‘Paralel evren’de geziniyor sanabilirsiniz
 • Balyoz bumerangı - gulen-cemaati

  Balyoz bumerangı14.02.2015

  Gündem

  Yasadışı dinleme iddiasıyla gözaltına alınan 21 polisle ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı İrfan Fidan, tutuklama talebini içeren sevk yazısında, Fethullah Gülen Cemaati’ni ‘terör örgütü’, Fethullah Gülen’i ‘örgüt lideri’, polisleri ise ‘örgüt üyesi’ olarak tanımladı.
 • AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep - gulen-cemaati

  AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep09.02.2015

  Gündem

  MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, 7 dönemdir kesintisiz olarak mecliste olan tek siyasetçi.ANAP’ta siyasete başlayan Başesgioğlu’nun ikinci en uzun durağı iki farklı bakanlık da yaptığı AK Parti’ydi.Kendisini milliyetçi muhafazakar çizgide tanımlıyor ve hep merkez iddiası olan partilerde siyaset yaptığını düşünüyor.Tam da bu yüzden.2015 seçimine doğru giderken ‘merkez sağa ne oldu’ diye sormak için doğru isim.Ona göre aslında siyasi merkez durduğu yerde duruyor da asıl sorun ‘merkezin asli karakteri’ dediği muhafazakarlığın milliyetçilikten kopartılmış olmasında.
 • Gülen operasyonlarının AB sürecine maliyeti sıfır - gulen-cemaati

  Gülen operasyonlarının AB sürecine maliyeti sıfır06.02.2015

  Planet

  AB Bakanı Volkan Bozkır, geçen aralık ayında düzenlenen ve AB’nin basın özgürlüğü çerçevesinde sert biçimde eleştirdiği Gülen Cemaati’ne mensup gazetecilere yönelik operasyonların Türkiye’nin AB ile ilişkilerine “sıfır maliyeti” olduğunu söyledi.
 • Volkan Bozkır: Gülen operayonlarının AB sürecine maliyeti sıfır - gulen-cemaati

  Volkan Bozkır: Gülen operayonlarının AB sürecine maliyeti sıfır06.02.2015

  Planet

  AB Bakanı Volkan Bozkır, geçtiğimiz Aralık Avrupa Birliği’nin sert biçimde eleştirdiği Gülen Cemaati’ne mensup gazetecilere yönelik operasyonların Türkiye’nin AB ile ilişkilerine “sıfır” maliyeti olduğunu söyledi.Bozkır, AB’nin Türkiye ile müzakerelerde başta 17’nci Fasıl yeni fasıl açmamasıyla bu operasyonlar arasında da bir ilişki olmadığını dile getirdi.
 • Oral Çalışlar

  Cemaat siyasetin içinde mi, dışında mı? - gulen-cemaati

  Cemaat siyasetin içinde mi, dışında mı?06.02.2015

  Yazarlar

  Bank Asya'ya yönelik el koyma operasyonuna karşı; Cemaat'in yayın organları ve Cemaat'in önde gelen isimleri, yoğun bir kampanya içinde.Cemaat cephesinin yorumlarını, şöyle özetlemek mümkün: "Bu bir siyasi operasyondur."
 • Yurtdışındaki okullar için öne çıkan plan vakıf - gulen-cemaati

  Yurtdışındaki okullar için öne çıkan plan vakıf30.01.2015

  Gündem

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yurtdışındaki cemaat okullarıyla ilgili kötü amaçla kullanıldığına dair farklı ülkelerden şikayet aldıklarını belirterek “Yurtdışındaki okullara yönelik somut öneri, vakıf olacağı yönünde” dedi.
 • Yurtdışındaki okullar için öne çıkan plan vakıf - gulen-cemaati

  Yurtdışındaki okullar için öne çıkan plan vakıf30.01.2015

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yurtdışındaki cemaat okullarıyla ilgili kötü amaçla kullanıldığına dair farklı ülkelerden şikayet aldıklarını belirterek “Yurtdışındaki okullara yönelik somut öneri, vakıf olacağı yönünde” dedi.
 • Ahmet HAKAN

  Cemaat uyarısı yapanlara bakın neler diyordunuz? - gulen-cemaati

  Cemaat uyarısı yapanlara bakın neler diyordunuz?29.01.2015

  Yazarlar

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan demiş ki.
 • Fatih Altaylı: “Alo Fatih ile karıştırılmak bana çok dokundu” - gulen-cemaati

  Fatih Altaylı: “Alo Fatih ile karıştırılmak bana çok dokundu”26.01.2015

  Gündem

  Gazeteci Fatih Altaylı, özgür bir medya olsaydı 17/25 Aralık soruşturmalarının da medyada daha farklı yer bulacağını ifade etti.“Bazılarının çocukları Türkiye'de yaşamaya utanacak!” diyen Altaylı, 'Alo Fatih' yani Fatih Saraç'la adının karıştırılmasının kendisine çok dokunduğunu ifade etti.
 • Erdoğan’dan 1 gün önce 70 Türk'e bomba - gulen-cemaati

  Erdoğan’dan 1 gün önce 70 Türk'e bomba23.01.2015

  Planet

  El Kaide bağlantılı terör örgütü El Şebab, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinden bir gün önce, Mogadişu’ya öncü giden 70 kişilik Türk polis heyetinin kaldığı otele bombalı araçla intihar saldırısı düzenledi.AA’ya göre saldırıda ikisi Somalili polis, biri kadın otel görevlisi ve intihar bombacısı olmak üzere toplam 4 kişi öldü.AFP ise “En az 5 ölü” bilgisini geçti.Otel camlarının patlaması sonucu 1 Türk hafif yaralandı.Dışişleri, “Vatandaşlarımız etkilenmedi” açıklamasını yaptı.El Şebab, “Otelde toplantı yapan birkaç polisi öldürdük” iddiasında bulundu.
 • 13 polis ‘Böcek’ten mahkemede - gulen-cemaati

  13 polis ‘Böcek’ten mahkemede02.01.2015

  Gündem

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık yaptığı dönemde çalışma ofislerinin dinlenmesiyle ilgili 13 polis hakkında açılan dava, bugün Ankara 7.Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlıyor.
 • Galatasaray'dan Saray'a 2.çıkarma - gulen-cemaati

  Galatasaray'dan Saray'a 2.çıkarma02.01.2015

  Futbol

  Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak ve futbolculardan sonra kulüp başkanı Duygun Yarsuvat da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeni makamında ziyaret edecek.
 • Aynı gündem yeni MGK - gulen-cemaati

  Aynı gündem yeni MGK31.12.2014

  Gündem

  Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda dün ilk kez toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında mekân yeniydi ancak gündemde öne çıkan başlıklar yine aynıydı.
 • Kozmik Oda'da kullanıldım mı? - gulen-cemaati

  Kozmik Oda'da kullanıldım mı?29.12.2014

  Gündem

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2009’da ortaya atılan kendisine yönelik suikast iddiasıyla ilgili, “Bu süreç ilerledikçe ve bu darbe teşebbüsü ortaya çıktıktan sonra, kafama takılan soru şu oldu: Acaba benim üzerimden bir operasyon mu yaptılar? Çok çirkin bir tabir ama kullanmak zorundayım.Acaba kullanmak mı istediler?” dedi.Habertürk televizyonunda önceki gece yayınlanan ‘Gündem Siyaset’ programında konuşan Arınç, özetle şunları söyledi:
 • Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan - gulen-cemaati

  Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan29.12.2014

  Ekonomi

  Yedi ay önce Muharrem Yılmaz’ın istifası üzerine TÜSİAD Başkanlığı koltuğuna oturan Haluk Dinçer ile bu röportajı başkanlığı bırakacağı yönündeki söylentilerin zirve yaptığı bir ortamda yaptık.
 • Selahattin Demirtaş: Cemaatlere karşı değiliz - gulen-cemaati

  Selahattin Demirtaş: Cemaatlere karşı değiliz26.12.2014

  Gündem

  Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan HDP Eşbaşkanı Selehattin Demirtaş basın merkezinde yaptığı açıklamada gazetecilerin sorularını yanıtladı.Basın toplantısına Türkiye ve Rusya’dan çok sayıda basın mensubu katıldı.
 • Ahmet HAKAN

  Cemaat silahlı terör örgütü değil, suç örgütü olabilir - gulen-cemaati

  Cemaat silahlı terör örgütü değil, suç örgütü olabilir24.12.2014

  Yazarlar

  Haftanın konuğu: CHP Milletvekili İlhan Cihaner.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Ben buralarda yokken neler olmuş - gulen-cemaati

  Ben buralarda yokken neler olmuş20.12.2014

  Yazarlar

  10 gün süren bir Avustralya yolculuğundan sonra döndüm ve mesleki deformasyon gereği eski gazeteleri şöyle bir elden geçirdim.
 • Önce senaryo yazıp düğmeye basmışlar - gulen-cemaati

  Önce senaryo yazıp düğmeye basmışlar20.12.2014

  Gündem

  AK Parti’nin önceki gün yapılan MYK toplantısında 14 Aralık Operasyonu konuşuldu.
 • ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Gülen'in iade sorusuna yanıt vermedi - gulen-cemaati

  ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Gülen'in iade sorusuna yanıt vermedi20.12.2014

  Planet

  ABD, Türk hükümetinin, hakkında tutuklama kararı çıkarılan, Gülen Cemaati'nin lideri Fethullah Gülen'in iadesini isteyip istemediğine yönelik soruyu yanıtlamadı.
 • Almanya'da üç Türk ajanlıktan tutuklandı - gulen-cemaati

  Almanya'da üç Türk ajanlıktan tutuklandı19.12.2014

  Planet

  Türk istihbaratı için çalışmakla suçlanan üç Türk vatandaşı Alman Federal Mahkemesi’nin kararıyla tutuklandı.
 • TRT: Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı - gulen-cemaati

  TRT: Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı19.12.2014

  Gündem

  14 Aralık operasyonu kararlarının ardından TRT Haber'den bomba bir iddia geldi.TRT Haber'e göre mahkeme kararları dışında Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'e de yakalama kararı çıkarıldı.
 • TRT Haber, Gülen haberini kaldırdı - gulen-cemaati

  TRT Haber, Gülen haberini kaldırdı19.12.2014

  Gündem

  14 Aralık operasyonu kararlarının ardından TRT Haber'den bomba bir iddia geldi.TRT Haber'e göre mahkeme kararları dışında Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'e de yakalama kararı çıkarıldı.Bu haberi manşet yapan TRT Haber bir süre sonra haberi kaldırdı, ardından Hürriyet'e açıklama yaptı.
 • Selahattin Demirtaş: Gülen Cemaati özür dilemeli - gulen-cemaati

  Selahattin Demirtaş: Gülen Cemaati özür dilemeli19.12.2014

  Gündem

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gülen Cemaatinin geçmişte iktidarla bir olup, Kürt siyasetçilerine KCK adı altında kumpaslar kurduğunu ileri sürerek, cemaatin özür dileyip özeleştiri yapmasını istedi.Demirtaş, "Bakın cemaatle birbirine girmişler.Oh olsun demedik, demiyoruz.Ama cemaat bunların aynısını bize yapmadı mı? 10 bin arkadaşımızı 5 yıl içerde yargıladılar.Siirt'te KCK operasyonlarını yapan cemaatin emniyet müdürü dün İstanbul'da gözaltındaydı.AKP'nin emniyet müdürü, onu gözaltına almıştır.İşte böyle yürüyor bu işler.Cemaat çıkıp özür dilemeli, öz eleştiri vermeli" dedi.
 • Ahmet HAKAN

  Allah’a şükür ki hükümet ile Cemaat savaş halinde - gulen-cemaati

  Allah’a şükür ki hükümet ile Cemaat savaş halinde18.12.2014

  Yazarlar

  CEMAAT, Muş’ta faaliyet gösteren gariban bir İslami gruba kumpas kurmuş.
 • Hamdi Yasaman: Başkanımızın sözleri Galatasaray'ı bağlamaz - gulen-cemaati

  Hamdi Yasaman: Başkanımızın sözleri Galatasaray'ı bağlamaz18.12.2014

  Futbol

  Hamdi Yasaman, başkan Duygun Yarsuvat’ın Fettullah Gülen cemaati ve Fenerbahçe ile ilgili sözlerinin kulüplerini ilgilendirmediğini söyledi.
 • Aziz Yıldırım: Benden böyle bir şey duydunuz mu! - gulen-cemaati

  Aziz Yıldırım: Benden böyle bir şey duydunuz mu!18.12.2014

  Futbol

  Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat’ın 3 Temmuz sürecine ilişkin iddiaları üzerine, “Sizden 50 milyon dolar istendiği doğru mu” diye sorduğumuz Aziz Yıldırım, “Bunu kim söylediyse ona sorun” karşılığını verdi.
 • Operasyon nedeni - gulen-cemaati

  Operasyon nedeni16.12.2014

  Gündem

  14 Aralık’ın gerekçesi olarak gösterilen ‘Tahşiyeciler Cemaati’nin lideri Mehmet Ali Doğan, 25 yıl boyunca Muş’ta imamlık yaptı.İleri derecede görme kaybı bulunan Doğan, 2010’daki operasyon sonrasında 17 ay tutuklu kaldı.Doğan ve arkadaşları için iddianamede, “Direkt El Kaide’yle bağlantıları görünmese de aynı amaçla ülkemizde eylemler gerçekleştirdikleri görülmektedir” denilmişti.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»