Gizem Akhan


 • Gökkuşağı Savaşçısı’nın seyir defteri - Gizem Akhan

  Gökkuşağı Savaşçısı’nın seyir defteri20.09.2014

  Hayat

  “Gün gelecek, yerküre hastalanacak.İşte o zaman, dünyanın dört bir yanından farklı kültürlerden, lafa değil işe bakan insanlar toplanıp bir kabile oluşturacak.Bu kabile yerküreyi iyileştirmek için çalışacak.Ve bu kabilenin ismi ‘Gökkuşağı Savaşçıları’ (Rainbow Warrior) olacak.”
 • Gizem Akhan yine gözaltına alındı - Gizem Akhan

  Gizem Akhan yine gözaltına alındı01.05.2014

  Avrupa

  Hollanda'da 44 Greenpeace eylemcisi göz altına alındı.Gözaltına alınanlar arasında daha önce Rusya'da tutuklanıp serbest bırakılan Gizem Akhan da olduğu açıklandı.
 • ABD'li gazeteci Satter Rusya'dan sınır dışı edildi - Gizem Akhan

  ABD'li gazeteci Satter Rusya'dan sınır dışı edildi13.01.2014

  Planet

  Geçmişte Financial Times için muhabir olarak çalışan ve Rusya ile Sovyetler Birliği konularında üç önemli kitap kaleme alan saygın ABD'li gazeteci David Satter Rusya'dan sınır dışı edildi.Böylece Satter, Soğuk Savaş'ın bitiminden bu yana Rusya'dan gönderilen bir ilk Amerikalı gazeteci oldu.
 • Dışişleri'ne yeni sözcü - Gizem Akhan

  Dışişleri'ne yeni sözcü13.01.2014

  Gündem2008

  DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Levent Gümrükçü’nün Tiflis Büyükelçisi olarak atanmasının ardından uzun süredir beklenen yeni sözcüde belli oldu.
 • Bittiğine göre konuşabilirim - Gizem Akhan

  Bittiğine göre konuşabilirim02.01.2014

  Gündem2008

  19 Eylül’de 30 Greenpeace gönüllüsüyle Rusya’da gözaltına alınan ve 2 ay hapishanede kalan Gizem Akhan “Türkiye’ye döndüğüme göre konuşabilirim” dedi ve yaşadıklarını anlattı.Bilindiğinin aksine gemide değil eylem yapan botta olduğunu söyleyen Akhan, Rus güvenlik güçlerinin kendilerine ateş açtığını, botlarını bıçakladığını anlattı.
 • Gizem Akhan her şeyi anlattı: Bittiğine göre konuşabilirim - Gizem Akhan

  Gizem Akhan her şeyi anlattı: Bittiğine göre konuşabilirim01.01.2014

  Planet

  19 Eylül’de Kuzey Buz Denizi’nde Rusya’ya ait bir doğalgaz platformuna yönelik eylem çerçevesinde tutuklanan Gizem Akhan (25), Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kısmi affıyla özgürlüğüne kavuştuktan sonra bu sabah İstanbul’da bir grup gazeteciyle bir araya geldi.64 gün Rusya’da alıkonan ve geçen hafta Türkiye’ye dönen Akhan, yaşadıklarını şöyle anlattı:
 • 100 gün sonra evine döndü - Gizem Akhan

  100 gün sonra evine döndü27.12.2013

  Planet

  RUSYA’da 64 gün tutuklu kaldıktan sonra kefaletle serbest bırakılan Greenpeace üyesi Gizem Akhan, 100 günün ardından dün akşam Türkiye’ye döndü.
 • Gizem yurda döndü - Gizem Akhan

  Gizem yurda döndü26.12.2013

  Gündem2008

  Rusya'da iki aylık tutukluluk süresinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in çıkarttığı aftan yaralanan Greenpeace aktivisti Gizem Akhan yurda döndü.
 • Gizem bugün evine dönebilir - Gizem Akhan

  Gizem bugün evine dönebilir25.12.2013

  Planet

  GREENPEACE aktivisti Gizem Akhan’ın (25) bugün veya yarın Türkiye’ye dönmesi bekleniyor.
 • Gizem'in davası düştü - Gizem Akhan

  Gizem'in davası düştü24.12.2013

  Planet

  Türk vatandaşı Gizem Akhan’ın 18 Eylül’de Kuzey Kutup bölgesinde katıldığı çevreci protesto eylemi nedeniyle sanık olarak Rusya’da geçirdiği günlerin sonuna gelindi.
 • Gizem yeni yıla Türkiye’de girebilir - Gizem Akhan

  Gizem yeni yıla Türkiye’de girebilir24.12.2013

  Planet

  RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rus Anayasası’nın 20’nci yılı dolayısıyla geçen hafta ilan ettiği af sonrası, aralarında Türk vatandaşı Gizem Akhan’ın da (25) bulunduğu Greenpeace üyelerine yönelik suçlamalar kaldırılıyor.
 • 'Gizem’i yeni yıla kadar Türkiye'ye göndermeye çalışacağız' - Gizem Akhan

  'Gizem’i yeni yıla kadar Türkiye'ye göndermeye çalışacağız'23.12.2013

  Planet

  Rusya’da Devlet Başkanı Vladimir Putin’in inisiyatifiyle kabul edilen afla bir dizi sanık ve mahkum özgürlüklerine kavuşmaya başlarken; Greenpeace’in hukuk koordinatörü Anton Beneslavski, öncelikleri arasında Gizem Akhan’ın yeni yıla kadar Türkiye’ye gönderilmesi olduğunu açıkladı.
 • Pussy Riot serbest! - Gizem Akhan

  Pussy Riot serbest!22.12.2013

  Avrupa

  Rusya Devlet Başkanı Putin karşıtı müzik grubu üyesi serbest bırakıldı.
 • Gizem ile Pussy Riot kurtulacak, muhalefet içeride kalacak - Gizem Akhan

  Gizem ile Pussy Riot kurtulacak, muhalefet içeride kalacak17.12.2013

  Planet

  Rusya’da anayasanın 20’nci yıldönümü vesilesiyle Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından sunulan kısmi affı bugün görüşen parlamentonun alt kanadı Duma, dünkü birinci oylamanın ardından taslakta yapılan önemli birkaç değişiklikle Gizem Akhan’ın da aralarında bulunduğu 30 Greenpeace aktivisti ve Pussy Riot punk grubu üyelerine özgürlük yolunu açtı.
 • Mücadeleye devam - Gizem Akhan

  Mücadeleye devam09.12.2013

  Planet

  Kuzey Denizi’nde Rus Gazprom şirketine ait petrol platformunda eylem yaptıkları için tutuklanıp, iki ay sonra kefaletle bırakılan 30 Greenpeace üyesinden Gizem Akhan, yaşadıklarını Rusya’da anlattı.Gizem, “Mücadelemiz sürecek” diyor.
 • Gizem artık Rusya’da turist sayılır - Gizem Akhan

  Gizem artık Rusya’da turist sayılır08.12.2013

  Planet

  Kuzey Kutup bölgesinde Greenpeace eylemine katıldığı için Rusya’da uzun yıllar sürebilecek hapis cezası alma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Türk vatandaşı Gizem Akhan artık Rusya’da sanık değil, turist sayılabilir.
 • Metin’e de Gizem gibi çıkış yasağı - Gizem Akhan

  Metin’e de Gizem gibi çıkış yasağı06.12.2013

  Planet

  Mısır’da 17 Ağustos’tan bu yana tutuklu olan, önceki gün ise tutuksuz yargılanmasına karar verilen TRT Muhabiri Metin Turan’ın yarın cezaevinden çıkabileceği belirtiliyor.
 • Ayşe ARMAN

  Rüyalarımda hâlâ hapishanedeyim! - Gizem Akhan

  Rüyalarımda hâlâ hapishanedeyim!30.11.2013

  Yazarlar

  Hepimiz bu macerayı takip ettik.
 • Gizem Akhan ailesiyle kucaklaştı - Gizem Akhan

  Gizem Akhan ailesiyle kucaklaştı28.11.2013

  Planet

  Tam 64 gün Rusya'da tutuklu kaldıktan sonra geçtiğimiz hafta kefaletle serbest bırakılan Greenpeace eylemcisi Gizem Akhan, anne-babasıyla buluştu.
 • Eşiyle geldi nasıl bir kızla gider - Gizem Akhan

  Eşiyle geldi nasıl bir kızla gider22.11.2013

  Planet

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in basın toplantısında, Gazprom Neft’e ait petrol platformuna tırmandıkları gerekçesiyle 26 Eylül’de gözaltına alınan Greenpeace eylemcilerinden Gizem Akhan da gündeme geldi.
 • Bakan Yıldız da devreye giriyor - Gizem Akhan

  Bakan Yıldız da devreye giriyor21.11.2013

  Ekonomi

  Rusya’nın 19 Eylül’den bu yana tutuklu olan Greenpeace eylemcisi Gizem Akhan’ı kefalet karşılığında tutuksuz yargılaması kararının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da devreye giriyor.
 • Gizem artık özgür - Gizem Akhan

  Gizem artık özgür21.11.2013

  Planet

  Rusya’da tutuklanan Greenpeace aktivisti Gizem Akhan, 64 gün sonra özgürlüğüne kavuştu.
 • Putin: Bildiğim kadarıyla Başbakan eşiyle geldi - Gizem Akhan

  Putin: Bildiğim kadarıyla Başbakan eşiyle geldi21.11.2013

  Planet

  St.Petersburg’da bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ortak basın toplantısı düzenledi.Erdoğan'a bir Türk gazeteci "Gizem Akhan’ı da Türkiye’ye götürme ihtimaliniz var mı?" sorusunu yöneltince Putin, "Sayın Başbakan eşiyle buraya geldi.Nasıl götürebilir, nasıl bir soru soruyorsunuz? diyerek araya girdi ve Başbakan dahil salondakiler kahkahaya boğuldu.
 • Gizem’e Rusya Göçmen Bürosu’ndan kötü sürpriz - Gizem Akhan

  Gizem’e Rusya Göçmen Bürosu’ndan kötü sürpriz21.11.2013

  Planet

  Rusya’da mahkeme, 64 günden beri cezaevinde tutulan Greenpeace aktivisti Türk vatandaşı Gizem Akhan’ın kefalet ücreti bu sabah ödendi.Ancak Gizem bu kez de Rusya’daki bir başka kurumun pençesine düştü.St.Petersburg Göçmen Bürosu bir açıklama yaparak, Gizem Akhan dahil kefaletle serbest bırakılmalarına karar verilen aktivistler hakkında açılmış holiganlık davası sonuçlanana kadar Rusya Federasyonu dışına çıkamayacaklarını belirtti.
 • Gizem artık özgür - Gizem Akhan

  Gizem artık özgür21.11.2013

  Avrupa 2013 v2

  Rusya’da tutuklanan Greenpeace aktivisti Gizem Akhan, 64 gün sonra özgürlüğüne kavuştu.
 • Putin: Yüce bir eylem ama. - Gizem Akhan

  Putin: Yüce bir eylem ama.20.11.2013

  Planet

  Rusya'da yaklaşık iki ay önce tutuklanan Greenpeace Türkiye gönüllüsü Gizem Akhan, özgürlüğüne kavuşuyor.St.Petersburg'daki mahkeme, 63 gündür tutuklu olan Akhan'ın kefaletle serbest bırakılmasına karar verdi.Rusya lideri Putin, Akhan ve arkadaşlarının eylemi için "Yüce bir hareket ama yöntem yanlış" dedi.
 • Gizem için kritik gün - Gizem Akhan

  Gizem için kritik gün20.11.2013

  Planet

  Greenpeace’in Kutup Denizi’ndeki gösterisinde tutuklanan Gizem Akhan’ın bugün Rusya’nın St.Petersburg kentindeki duruşmada kefaletle serbest kalması bekleniyor.Başbakan Erdoğan da Putin ile görüşmek üzere aynı kentte olacak.
 • Gizem için sadece 30 saniyenizi ayırın - Gizem Akhan

  Gizem için sadece 30 saniyenizi ayırın19.11.2013

  Planet

  Rusya'da 63 gündür esaret altında tutulan Gizem Akhan için siz de #hürriyetbenim diyorsanız, artık harekete geçme zamanı.
 • Davutoğlu, Gizem için Lavrov'a mektup yazdı - Gizem Akhan

  Davutoğlu, Gizem için Lavrov'a mektup yazdı19.11.2013

  Planet

  Rusya'da Gazprom Neft'e ait petrol platformuna tırmandıkları gerekçesiyle 26 Eylül'den beri tutuklu bulunan Greenpeace eylemcilerinden Gizem Akhan'ın yarın görülecek duruşma öncesinde kefaletle serbest bırakılması yönünde umutlar arttı.Dışişleri Bakanı Davutoğlu da Rus mevkidaşına Gizem için mektup yazdığını açıkladı.
 • Gizem serbest kalabilir - Gizem Akhan

  Gizem serbest kalabilir19.11.2013

  Planet

  Hürriyet, Greenpeace eylemine katıldığı için iki aydır Rusya’da tutuklu bulunan Gizem Akhan’ın tutulduğu St.Petersburg’da son durumu araştırdı.Türk eylemci, yarın kefaletle salıverilebilir.
 • Gizem serbest kalabilir - Gizem Akhan

  Gizem serbest kalabilir19.11.2013

  Avrupa 2013 v2

  Hürriyet, Greenpeace eylemine katıldığı için iki aydır Rusya’da tutuklu bulunan Gizem Akhan’ın tutulduğu St.Petersburg’da son durumu araştırdı.Türk eylemci, yarın kefaletle salıverilebilir.
 • Gizem için umut - Gizem Akhan

  Gizem için umut18.11.2013

  Planet

  Kuzey Denizi’nde iki ay önce Rusya’ya ait bir petrol platformunda gösteri yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan ve cezaevine konan aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace üyesinden ikisini serbest bırakıldı.
 • Gizem için umut - Gizem Akhan

  Gizem için umut18.11.2013

  Avrupa 2013 v2

  Kuzey Denizi’nde iki ay önce Rusya’ya ait bir petrol platformunda gösteri yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan ve cezaevine konan aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace üyesinden ikisini serbest bırakıldı.
 • Madonna’dan ‘Gizem’li mesaj - Gizem Akhan

  Madonna’dan ‘Gizem’li mesaj16.11.2013

  Planet

  DÜNYACA ünlü popçu Madonna, 2 ay önce Kuzey Denizi’nde Rusya’ya ait bir petrol platformunda gösteri yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan ve cezaevine konan aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace üyesine destek mesajı yolladı.
 • Madonna’dan ‘Gizem’li mesaj - Gizem Akhan

  Madonna’dan ‘Gizem’li mesaj16.11.2013

  Avrupa 2013 v2

  DÜNYACA ünlü popçu Madonna, 2 ay önce Kuzey Denizi’nde Rusya’ya ait bir petrol platformunda gösteri yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan ve cezaevine konan aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace üyesine destek mesajı yolladı.
 • Greenpeace eylemcisi Gizem Akhan St Petersburg'da - Gizem Akhan

  Greenpeace eylemcisi Gizem Akhan St Petersburg'da13.11.2013

  Planet

  12 Kasım günü Murmansk şehrinden tren yoluyla St.Petersburg’a getirilen tutuklu Greenpeace eylemcileri ve gemi mürettebatı, şehirdeki üç ayrı cezaevine yerleştirildi.Gizem Akhan’ın da dahil olduğu kadın tutuklular ise 'Sizo no: 5' binasında tutuluyor.
 • Greenpeace aktivisti Gizem Akhan St Petersburg'a gönderildi - Gizem Akhan

  Greenpeace aktivisti Gizem Akhan St Petersburg'a gönderildi11.11.2013

  Planet

  Rusya’nın Arktik bölgesindeki Murmansk şehrinde 52 günden beri cezaevinde tutulan Türk vatandaşı Gizem Akhan, 30 Greenpeace aktivistiyle birlikte sıkı güvenlik önlemleri altında dün St.Petersburg’a doğru yola çıkarıldı.
 • Gizem'den mektup var: Rusya'dan sevgilerle - Gizem Akhan

  Gizem'den mektup var: Rusya'dan sevgilerle08.11.2013

  Planet

  Dünyanın ucundaki buz şehrinde 52 gündür tutuklu bulunan Greenpeace gönüllüsü Gizem Akhan, Hürriyet Pazar’a özel mektuplarında neler yaşadığını anlattı.
 • ABD bile bizden çevreci - Gizem Akhan

  ABD bile bizden çevreci07.11.2013

  Planet

  ABD, hele ki Kuzey Avrupa ile kıyaslandığında, çevrecilik açısından pek örnek gösterilecek bir yer değil.Hatta dünyayı en çok kirletenlerden.Buna rağmen haziranda yaptığım gezide bu ülkede (bile) çevreciliğin ve kentsel dokuya saygının Türkiye ile kıyaslanamayacak kadar gelişmiş olduğuna tanıklık ettim.New York, Florida ve California eyaletlerinde, bugünün Türkiye'si için çıkarılabilecek dersler var.
 • Bugün doğum günü - Gizem Akhan

  Bugün doğum günü03.11.2013

  Avrupa

  Rusya Federasyonu karasularındaki Greenpeace eylemi nedeniyle tutuklanan Gizem Akhan’ın bugün olan doğum günü için, ailesi ve arkadaşları dün Kız Kulesi’nde ‘kutlama’ yaptı.
 • Gizem yeni yaşına hücresinde girdi - Gizem Akhan

  Gizem yeni yaşına hücresinde girdi03.11.2013

  Planet

  Çevre örgütü Greenpeace’in eylül ayındaki eylemine katıldığı için 29 aktivistle birlikte tutuklanan Türk Gizem Akhan, dün 25’inci doğum gününü tek kişilik hücrede yalnız başına “kutladı”.
 • Bugün doğum günü - Gizem Akhan

  Bugün doğum günü02.11.2013

  Planet

  Rusya Federasyonu karasularındaki Greenpeace (Yeşil Barış) eylemi nedeniyle tutuklanan Gizem Akhan’ın bugün olan doğum günü için, ailesi ve arkadaşları dün Kız Kulesi’nde ‘kutlama’ yaptı.
 • Gizem’e müjde Hollanda’dan - Gizem Akhan

  Gizem’e müjde Hollanda’dan31.10.2013

  Planet

  Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans, Rusya’da bir ayı aşkın süredir hapiste tutulan, aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace çevreci aktivist ile ilgili umut verici bir açıklama yaptı.
 • Tutuklu Gizem, Murmansk’tan St.Petersburg’a gidiyor - Gizem Akhan

  Tutuklu Gizem, Murmansk’tan St.Petersburg’a gidiyor31.10.2013

  Planet

  Rusya’da aralarında Türk aktivist Gizem Akhan’ın da bulunduğu 28 Greenpeace üyesi ile iki serbest gazeteci Murmansk kentindeki gözaltı merkezinden St.Petersburg’daki bir hapishaneye transfer ediliyor.
 • ‘Cezaevinde kötü muamele görmedim’ - Gizem Akhan

  ‘Cezaevinde kötü muamele görmedim’26.10.2013

  Planet

  Rusya’da 19 Eylül’de gözaltına alınan Greenpeace’in Türk aktivisti Gizem Akhan’ın (25) durumunun iyi olduğu bildirildi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Yedirtmem arkadaş! - Gizem Akhan

  Yedirtmem arkadaş!24.10.2013

  Yazarlar

  Bir “Yedirmeyiz” lafıdır gidiyor.
 • Hapishanede çürümekten korkuyorum - Gizem Akhan

  Hapishanede çürümekten korkuyorum19.10.2013

  Planet

  Rusya’da Gizem Akhan (25) ile birlikte tutuklu bulunan ve korsanlıkla suçlanan 30 Greenpeace aktivisti arasındaki Alexandra Harris, ailesine gönderdiği mektupta, suçsuz yere hapiste çürümekten çok korktuğunu belirterek “Umudumu kaybetmemek için çok çaba sarf ediyorum” ifadesini kullandı.
 • Gizem’e destek eyleminde kutup ayısına gözaltı - Gizem Akhan

  Gizem’e destek eyleminde kutup ayısına gözaltı18.10.2013

  Planet

  Aralarından Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace eylemcisinin Rusya’daki esareti dün birinci ayını doldururken, eylemcilere destek çığ gibi büyüyor.
 • Merkel'den Putin'e Greenpeace mesajı - Gizem Akhan

  Merkel'den Putin'e Greenpeace mesajı17.10.2013

  Planet

  Almanya Başbakanı Merkel, önceki gün kendisini arayan Rusya lideri Putin’e, aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace üyesinin ‘korsanlıkla’ suçlanmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.11 Nobelli isim de Putin’e mektup yazdı.
 • Abdullah Gül Cuma namazı sonrası sorulara cevap verdi - Gizem Akhan

  Abdullah Gül Cuma namazı sonrası sorulara cevap verdi17.10.2013

  Gündem2008

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Birleşmiş Milletler'in (BM) insanlık vicdanında epey itibar kaybettiğini belirterek, "Genel Kurul toplantısında hep eleştirmiştim, birçok olaylar olurken maalesef bunlar karşılık bulamıyor.Anlaşılan Suudi Arabistan'ın bu kararı buna karşı dünyanın dikkatini çekmek ve bu şekilde anlamlı bir cevap vermektir.Böyle bir yolu tercih etmişler saygıyla karşılamak gerekir.Umarım ki, dünyanın dikkati bu şekilde çekilmiş olur" dedi.
içinde

Gizem Akhan


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz