Aramanız :
Aradığınız kelime : "

gizem_akhan

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre

Yıllara göre
Sırala :
En Yeni
| En Eski

71  adet haber bulundu.


 • Gökkuşağı Savaşçısı’nın seyir defteri - gizem_akhan
  Gökkuşağı Savaşçısı’nın seyir defteri22.09.2014
  Hayat“Gün gelecek, yerküre hastalanacak.İşte o zaman, dünyanın dört bir yanından farklı kültürlerden, lafa değil işe bakan insanlar toplanıp bir kabile oluşturacak.Bu kabile yerküreyi iyileştirmek için çalışacak.Ve bu kabilenin ismi ‘Gökkuşağı Savaşçıları’ (Rainbow Warrior) olacak.”
 • Gizem Akhan yine gözaltına alındı - gizem_akhan
  Gizem Akhan yine gözaltına alındı02.05.2014
  AvrupaHollanda'da 44 Greenpeace eylemcisi göz altına alındı.Gözaltına alınanlar arasında daha önce Rusya'da tutuklanıp serbest bırakılan Gizem Akhan da olduğu açıklandı.
 • Dışişleri'ne yeni sözcü - gizem_akhan
  Dışişleri'ne yeni sözcü15.01.2014
  GündemDIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Levent Gümrükçü’nün Tiflis Büyükelçisi olarak atanmasının ardından uzun süredir beklenen yeni sözcüde belli oldu.
 • ABD'li gazeteci Satter Rusya'dan sınır dışı edildi - gizem_akhan
  ABD'li gazeteci Satter Rusya'dan sınır dışı edildi14.01.2014
  PlanetGeçmişte Financial Times için muhabir olarak çalışan ve Rusya ile Sovyetler Birliği konularında üç önemli kitap kaleme alan saygın ABD'li gazeteci David Satter Rusya'dan sınır dışı edildi.Böylece Satter, Soğuk Savaş'ın bitiminden bu yana Rusya'dan gönderilen bir ilk Amerikalı gazeteci oldu.
 • Gizem Akhan her şeyi anlattı: Bittiğine göre konuşabilirim - gizem_akhan
  Gizem Akhan her şeyi anlattı: Bittiğine göre konuşabilirim03.01.2014
  Planet19 Eylül’de Kuzey Buz Denizi’nde Rusya’ya ait bir doğalgaz platformuna yönelik eylem çerçevesinde tutuklanan Gizem Akhan (25), Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kısmi affıyla özgürlüğüne kavuştuktan sonra bu sabah İstanbul’da bir grup gazeteciyle bir araya geldi.64 gün Rusya’da alıkonan ve geçen hafta Türkiye’ye dönen Akhan, yaşadıklarını şöyle anlattı:
 • Bittiğine göre konuşabilirim - gizem_akhan
  Bittiğine göre konuşabilirim03.01.2014
  Gündem19 Eylül’de 30 Greenpeace gönüllüsüyle Rusya’da gözaltına alınan ve 2 ay hapishanede kalan Gizem Akhan “Türkiye’ye döndüğüme göre konuşabilirim” dedi ve yaşadıklarını anlattı.Bilindiğinin aksine gemide değil eylem yapan botta olduğunu söyleyen Akhan, Rus güvenlik güçlerinin kendilerine ateş açtığını, botlarını bıçakladığını anlattı.
 • 100 gün sonra evine döndü - gizem_akhan
  100 gün sonra evine döndü28.12.2013
  PlanetRUSYA’da 64 gün tutuklu kaldıktan sonra kefaletle serbest bırakılan Greenpeace üyesi Gizem Akhan, 100 günün ardından dün akşam Türkiye’ye döndü.
 • Gizem yurda döndü - gizem_akhan
  Gizem yurda döndü27.12.2013
  GündemRusya'da iki aylık tutukluluk süresinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in çıkarttığı aftan yaralanan Greenpeace aktivisti Gizem Akhan yurda döndü.
 • Gizem bugün evine dönebilir - gizem_akhan
  Gizem bugün evine dönebilir26.12.2013
  PlanetGREENPEACE aktivisti Gizem Akhan’ın (25) bugün veya yarın Türkiye’ye dönmesi bekleniyor.
 • Gizem yeni yıla Türkiye’de girebilir - gizem_akhan
  Gizem yeni yıla Türkiye’de girebilir25.12.2013
  PlanetRUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rus Anayasası’nın 20’nci yılı dolayısıyla geçen hafta ilan ettiği af sonrası, aralarında Türk vatandaşı Gizem Akhan’ın da (25) bulunduğu Greenpeace üyelerine yönelik suçlamalar kaldırılıyor.
 • Gizem'in davası düştü - gizem_akhan
  Gizem'in davası düştü25.12.2013
  PlanetTürk vatandaşı Gizem Akhan’ın 18 Eylül’de Kuzey Kutup bölgesinde katıldığı çevreci protesto eylemi nedeniyle sanık olarak Rusya’da geçirdiği günlerin sonuna gelindi.
 • 'Gizem’i yeni yıla kadar Türkiye'ye göndermeye çalışacağız' - gizem_akhan
  'Gizem’i yeni yıla kadar Türkiye'ye göndermeye çalışacağız'24.12.2013
  PlanetRusya’da Devlet Başkanı Vladimir Putin’in inisiyatifiyle kabul edilen afla bir dizi sanık ve mahkum özgürlüklerine kavuşmaya başlarken; Greenpeace’in hukuk koordinatörü Anton Beneslavski, öncelikleri arasında Gizem Akhan’ın yeni yıla kadar Türkiye’ye gönderilmesi olduğunu açıkladı.
 • Pussy Riot serbest! - gizem_akhan
  Pussy Riot serbest!23.12.2013
  AvrupaRusya Devlet Başkanı Putin karşıtı müzik grubu üyesi serbest bırakıldı.
 • Gizem ile Pussy Riot kurtulacak, muhalefet içeride kalacak - gizem_akhan
  Gizem ile Pussy Riot kurtulacak, muhalefet içeride kalacak18.12.2013
  PlanetRusya’da anayasanın 20’nci yıldönümü vesilesiyle Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından sunulan kısmi affı bugün görüşen parlamentonun alt kanadı Duma, dünkü birinci oylamanın ardından taslakta yapılan önemli birkaç değişiklikle Gizem Akhan’ın da aralarında bulunduğu 30 Greenpeace aktivisti ve Pussy Riot punk grubu üyelerine özgürlük yolunu açtı.
 • Mücadeleye devam - gizem_akhan
  Mücadeleye devam10.12.2013
  PlanetKuzey Denizi’nde Rus Gazprom şirketine ait petrol platformunda eylem yaptıkları için tutuklanıp, iki ay sonra kefaletle bırakılan 30 Greenpeace üyesinden Gizem Akhan, yaşadıklarını Rusya’da anlattı.Gizem, “Mücadelemiz sürecek” diyor.
 • Gizem artık Rusya’da turist sayılır - gizem_akhan
  Gizem artık Rusya’da turist sayılır09.12.2013
  PlanetKuzey Kutup bölgesinde Greenpeace eylemine katıldığı için Rusya’da uzun yıllar sürebilecek hapis cezası alma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Türk vatandaşı Gizem Akhan artık Rusya’da sanık değil, turist sayılabilir.
 • Metin’e de Gizem gibi çıkış yasağı - gizem_akhan
  Metin’e de Gizem gibi çıkış yasağı07.12.2013
  PlanetMısır’da 17 Ağustos’tan bu yana tutuklu olan, önceki gün ise tutuksuz yargılanmasına karar verilen TRT Muhabiri Metin Turan’ın yarın cezaevinden çıkabileceği belirtiliyor.
 • Ayşe ARMAN

  Rüyalarımda hâlâ hapishanedeyim! - gizem_akhan
  Rüyalarımda hâlâ hapishanedeyim!01.12.2013
  YazarlarHepimiz bu macerayı takip ettik.
 • Gizem Akhan ailesiyle kucaklaştı - gizem_akhan
  Gizem Akhan ailesiyle kucaklaştı30.11.2013
  PlanetTam 64 gün Rusya'da tutuklu kaldıktan sonra geçtiğimiz hafta kefaletle serbest bırakılan Greenpeace eylemcisi Gizem Akhan, anne-babasıyla buluştu.
 • Gizem artık özgür - gizem_akhan
  Gizem artık özgür25.11.2013
  PlanetRusya’da tutuklanan Greenpeace aktivisti Gizem Akhan, 64 gün sonra özgürlüğüne kavuştu.
 • Eşiyle geldi nasıl bir kızla gider - gizem_akhan
  Eşiyle geldi nasıl bir kızla gider23.11.2013
  PlanetBAŞBAKAN Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in basın toplantısında, Gazprom Neft’e ait petrol platformuna tırmandıkları gerekçesiyle 26 Eylül’de gözaltına alınan Greenpeace eylemcilerinden Gizem Akhan da gündeme geldi.
 • Gizem’e Rusya Göçmen Bürosu’ndan kötü sürpriz - gizem_akhan
  Gizem’e Rusya Göçmen Bürosu’ndan kötü sürpriz22.11.2013
  PlanetRusya’da mahkeme, 64 günden beri cezaevinde tutulan Greenpeace aktivisti Türk vatandaşı Gizem Akhan’ın kefalet ücreti bu sabah ödendi.Ancak Gizem bu kez de Rusya’daki bir başka kurumun pençesine düştü.St.Petersburg Göçmen Bürosu bir açıklama yaparak, Gizem Akhan dahil kefaletle serbest bırakılmalarına karar verilen aktivistler hakkında açılmış holiganlık davası sonuçlanana kadar Rusya Federasyonu dışına çıkamayacaklarını belirtti.
 • Gizem artık özgür - gizem_akhan
  Gizem artık özgür22.11.2013
  AvrupaRusya’da tutuklanan Greenpeace aktivisti Gizem Akhan, 64 gün sonra özgürlüğüne kavuştu.
 • Putin: Bildiğim kadarıyla Başbakan eşiyle geldi - gizem_akhan
  Putin: Bildiğim kadarıyla Başbakan eşiyle geldi22.11.2013
  PlanetSt.Petersburg’da bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ortak basın toplantısı düzenledi.Erdoğan'a bir Türk gazeteci "Gizem Akhan’ı da Türkiye’ye götürme ihtimaliniz var mı?" sorusunu yöneltince Putin, "Sayın Başbakan eşiyle buraya geldi.Nasıl götürebilir, nasıl bir soru soruyorsunuz? diyerek araya girdi ve Başbakan dahil salondakiler kahkahaya boğuldu.
 • Bakan Yıldız da devreye giriyor - gizem_akhan
  Bakan Yıldız da devreye giriyor22.11.2013
  EkonomiRusya’nın 19 Eylül’den bu yana tutuklu olan Greenpeace eylemcisi Gizem Akhan’ı kefalet karşılığında tutuksuz yargılaması kararının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da devreye giriyor.
 • Putin: Yüce bir eylem ama. - gizem_akhan
  Putin: Yüce bir eylem ama.22.11.2013
  PlanetRusya'da yaklaşık iki ay önce tutuklanan Greenpeace Türkiye gönüllüsü Gizem Akhan, özgürlüğüne kavuşuyor.St.Petersburg'daki mahkeme, 63 gündür tutuklu olan Akhan'ın kefaletle serbest bırakılmasına karar verdi.Rusya lideri Putin, Akhan ve arkadaşlarının eylemi için "Yüce bir hareket ama yöntem yanlış" dedi.
 • Gizem için sadece 30 saniyenizi ayırın - gizem_akhan
  Gizem için sadece 30 saniyenizi ayırın21.11.2013
  PlanetRusya'da 63 gündür esaret altında tutulan Gizem Akhan için siz de #hürriyetbenim diyorsanız, artık harekete geçme zamanı.Mektubunuzu Rus makamlarına gönderin, Gizem'in özgürlüğüne kavuşmasına yardımcı olun.
 • Gizem için kritik gün - gizem_akhan
  Gizem için kritik gün21.11.2013
  PlanetGreenpeace’in Kutup Denizi’ndeki gösterisinde tutuklanan Gizem Akhan’ın bugün Rusya’nın St.Petersburg kentindeki duruşmada kefaletle serbest kalması bekleniyor.Başbakan Erdoğan da Putin ile görüşmek üzere aynı kentte olacak.
 • Gizem’e özgürlük diyoruz, başka bir şey diyemiyoruz! - gizem_akhan
  Gizem’e özgürlük diyoruz, başka bir şey diyemiyoruz!21.11.2013
  PlanetBugün o gün… Bugün büyük gün!
 • Gizem serbest kalabilir - gizem_akhan
  Gizem serbest kalabilir20.11.2013
  PlanetHürriyet, Greenpeace eylemine katıldığı için iki aydır Rusya’da tutuklu bulunan Gizem Akhan’ın tutulduğu St.Petersburg’da son durumu araştırdı.Türk eylemci, yarın kefaletle salıverilebilir.
 • Gizem serbest kalabilir - gizem_akhan
  Gizem serbest kalabilir20.11.2013
  AvrupaHürriyet, Greenpeace eylemine katıldığı için iki aydır Rusya’da tutuklu bulunan Gizem Akhan’ın tutulduğu St.Petersburg’da son durumu araştırdı.Türk eylemci, yarın kefaletle salıverilebilir.
 • Davutoğlu, Gizem için Lavrov'a mektup yazdı - gizem_akhan
  Davutoğlu, Gizem için Lavrov'a mektup yazdı20.11.2013
  PlanetRusya'da Gazprom Neft'e ait petrol platformuna tırmandıkları gerekçesiyle 26 Eylül'den beri tutuklu bulunan Greenpeace eylemcilerinden Gizem Akhan'ın yarın görülecek duruşma öncesinde kefaletle serbest bırakılması yönünde umutlar arttı.Dışişleri Bakanı Davutoğlu da Rus mevkidaşına Gizem için mektup yazdığını açıkladı.
 • Gizem için umut - gizem_akhan
  Gizem için umut19.11.2013
  PlanetKuzey Denizi’nde iki ay önce Rusya’ya ait bir petrol platformunda gösteri yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan ve cezaevine konan aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace üyesinden ikisini serbest bırakıldı.
 • Gizem için umut - gizem_akhan
  Gizem için umut19.11.2013
  AvrupaKuzey Denizi’nde iki ay önce Rusya’ya ait bir petrol platformunda gösteri yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan ve cezaevine konan aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace üyesinden ikisini serbest bırakıldı.
 • Madonna’dan ‘Gizem’li mesaj - gizem_akhan
  Madonna’dan ‘Gizem’li mesaj17.11.2013
  PlanetDÜNYACA ünlü popçu Madonna, 2 ay önce Kuzey Denizi’nde Rusya’ya ait bir petrol platformunda gösteri yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan ve cezaevine konan aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace üyesine destek mesajı yolladı.
 • Madonna’dan ‘Gizem’li mesaj - gizem_akhan
  Madonna’dan ‘Gizem’li mesaj17.11.2013
  AvrupaDÜNYACA ünlü popçu Madonna, 2 ay önce Kuzey Denizi’nde Rusya’ya ait bir petrol platformunda gösteri yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan ve cezaevine konan aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace üyesine destek mesajı yolladı.
 • Greenpeace eylemcisi Gizem Akhan St Petersburg'da - gizem_akhan
  Greenpeace eylemcisi Gizem Akhan St Petersburg'da14.11.2013
  Planet12 Kasım günü Murmansk şehrinden tren yoluyla St.Petersburg’a getirilen tutuklu Greenpeace eylemcileri ve gemi mürettebatı, şehirdeki üç ayrı cezaevine yerleştirildi.Gizem Akhan’ın da dahil olduğu kadın tutuklular ise 'Sizo no: 5' binasında tutuluyor.
 • Greenpeace aktivisti Gizem Akhan St Petersburg'a gönderildi - gizem_akhan
  Greenpeace aktivisti Gizem Akhan St Petersburg'a gönderildi12.11.2013
  PlanetRusya’nın Arktik bölgesindeki Murmansk şehrinde 52 günden beri cezaevinde tutulan Türk vatandaşı Gizem Akhan, 30 Greenpeace aktivistiyle birlikte sıkı güvenlik önlemleri altında dün St.Petersburg’a doğru yola çıkarıldı.
 • ABD bile bizden çevreci - gizem_akhan
  ABD bile bizden çevreci10.11.2013
  PlanetABD, hele ki Kuzey Avrupa ile kıyaslandığında, çevrecilik açısından pek örnek gösterilecek bir yer değil.Hatta dünyayı en çok kirletenlerden.Buna rağmen haziranda yaptığım gezide bu ülkede (bile) çevreciliğin ve kentsel dokuya saygının Türkiye ile kıyaslanamayacak kadar gelişmiş olduğuna tanıklık ettim.New York, Florida ve California eyaletlerinde, bugünün Türkiye'si için çıkarılabilecek dersler var.
 • Gizem yeni yaşına hücresinde girdi - gizem_akhan
  Gizem yeni yaşına hücresinde girdi05.11.2013
  PlanetÇevre örgütü Greenpeace’in eylül ayındaki eylemine katıldığı için 29 aktivistle birlikte tutuklanan Türk Gizem Akhan, dün 25’inci doğum gününü tek kişilik hücrede yalnız başına “kutladı”.
 • Bugün doğum günü - gizem_akhan
  Bugün doğum günü04.11.2013
  PlanetRusya Federasyonu karasularındaki Greenpeace (Yeşil Barış) eylemi nedeniyle tutuklanan Gizem Akhan’ın bugün olan doğum günü için, ailesi ve arkadaşları dün Kız Kulesi’nde ‘kutlama’ yaptı.
 • Bugün doğum günü - gizem_akhan
  Bugün doğum günü04.11.2013
  AvrupaRusya Federasyonu karasularındaki Greenpeace eylemi nedeniyle tutuklanan Gizem Akhan’ın bugün olan doğum günü için, ailesi ve arkadaşları dün Kız Kulesi’nde ‘kutlama’ yaptı.
 • Tutuklu Gizem, Murmansk’tan St.Petersburg’a gidiyor - gizem_akhan
  Tutuklu Gizem, Murmansk’tan St.Petersburg’a gidiyor02.11.2013
  PlanetRusya’da aralarında Türk aktivist Gizem Akhan’ın da bulunduğu 28 Greenpeace üyesi ile iki serbest gazeteci Murmansk kentindeki gözaltı merkezinden St.Petersburg’daki bir hapishaneye transfer ediliyor.
 • Gizem’e müjde Hollanda’dan - gizem_akhan
  Gizem’e müjde Hollanda’dan01.11.2013
  PlanetHollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans, Rusya’da bir ayı aşkın süredir hapiste tutulan, aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace çevreci aktivist ile ilgili umut verici bir açıklama yaptı.
 • ‘Cezaevinde kötü muamele görmedim’ - gizem_akhan
  ‘Cezaevinde kötü muamele görmedim’28.10.2013
  PlanetRusya’da 19 Eylül’de gözaltına alınan Greenpeace’in Türk aktivisti Gizem Akhan’ın (25) durumunun iyi olduğu bildirildi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Yedirtmem arkadaş! - gizem_akhan
  Yedirtmem arkadaş!25.10.2013
  YazarlarBir “Yedirmeyiz” lafıdır gidiyor.
 • Hapishanede çürümekten korkuyorum - gizem_akhan
  Hapishanede çürümekten korkuyorum20.10.2013
  PlanetRusya’da Gizem Akhan (25) ile birlikte tutuklu bulunan ve korsanlıkla suçlanan 30 Greenpeace aktivisti arasındaki Alexandra Harris, ailesine gönderdiği mektupta, suçsuz yere hapiste çürümekten çok korktuğunu belirterek “Umudumu kaybetmemek için çok çaba sarf ediyorum” ifadesini kullandı.
 • Gizem’e destek eyleminde kutup ayısına gözaltı - gizem_akhan
  Gizem’e destek eyleminde kutup ayısına gözaltı19.10.2013
  PlanetAralarından Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace eylemcisinin Rusya’daki esareti dün birinci ayını doldururken, eylemcilere destek çığ gibi büyüyor.
 • Merkel'den Putin'e Greenpeace mesajı - gizem_akhan
  Merkel'den Putin'e Greenpeace mesajı18.10.2013
  PlanetAlmanya Başbakanı Merkel, önceki gün kendisini arayan Rusya lideri Putin’e, aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace üyesinin ‘korsanlıkla’ suçlanmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.11 Nobelli isim de Putin’e mektup yazdı.
 • Merkel'den Putin'e Greenpeace mesajı - gizem_akhan
  Merkel'den Putin'e Greenpeace mesajı18.10.2013
  AvrupaAlmanya Başbakanı Merkel, önceki gün kendisini arayan Rusya lideri Putin’e, aralarında Gizem Akhan’ın da bulunduğu 30 Greenpeace üyesinin ‘korsanlıkla’ suçlanmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.11 Nobelli isim de Putin’e mektup yazdı.