Aramanız :
Aradığınız kelime : "

giresun_üniversitesi/

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

747  adet haber bulundu.


 • Kitap Atölyesi iş başında! - giresun_üniversitesi/
  Kitap Atölyesi iş başında!12.03.2015
  Gündemİstanbul Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, Türkiye'nin dört bir yanındaki köy okullarına kitap göndermek için örnek bir projeye imza attı.
 • Yeni fakülte ve yüksekokullar kuruluyor - giresun_üniversitesi/
  Yeni fakülte ve yüksekokullar kuruluyor09.03.2015
  EğitimBazı üniversitelerde yeni fakülte, enstitü ve yüksekokulların kurulmasına dair Bakanlar Kurulu kararı ile birlikte kapatılan yüksekokullar yerine kurulan fakülteler ve adı değişen enstitüler, yüksekokullar da Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • Rektör adayları Cumhurbaşkanlığına sunuldu - giresun_üniversitesi/
  Rektör adayları Cumhurbaşkanlığına sunuldu07.03.2015
  GündemYÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Genel Kurulu, 8 devlet üniversitesi için seçilen 3’er rektör adayının isimlerini Cumhurbaşkanı makamına sunarken, 11 fakülteye ise dekan atadı.
 • Rektör adaylarının isimleri Cumhurbaşkanlığı’nda - giresun_üniversitesi/
  Rektör adaylarının isimleri Cumhurbaşkanlığı’nda07.03.2015
  EğitimYükseköğretim (YÖK) Genel Kurulu, 8 devlet üniversitesi için seçilen 3’er rektör adayının isimlerini Cumhurbaşkanı makamına sunarken, 11 fakülteye ise dekan atadı.
 • Başbakan Davutoğlu:
  Başbakan Davutoğlu: "Çözüm süreci artık milletin malıdır"28.02.2015
  GündemBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, ’Yeni Türkiye Yolunda’ yaptığı konuşmada " Türkiye’nin etrafındaki ateş çemberine Türkiye’yi sokmak isteyenler, Türkiye’de terörün yaygınlaşması ve şiddet ortamının derinleşmesi için çok çaba sarf ettiler.Çözüm süreci artık milletin malıdır, çözüm süreci milli bir süreçtir, yerli bir süreçtir, bu ülkenin bütün vatandaşlarının sahiplendiği bir süreçtir.Önümüzdeki günlerde çözüm süreci konusunda çok daha sağlam adımlar atılacağına inancımız devam etmektedir.Bütün vatandaşlarımızı da Türkiye’yi Suriye ve Irak gibi kaos ortamına sürüklemek isteyenlere karış çözüm sürecini ve Türkiye’deki demokratikleşme sürecini sahiplenmeye davet ediyorum" dedi.
 • Down sendromlu kıza da koruyucu aile oldular - giresun_üniversitesi/
  Down sendromlu kıza da koruyucu aile oldular13.02.2015
  EgeDENİZLİ’nin Sarayköy ilçesinde yaşayan ve iki oğulları olan Hatice-Halil Doğan çifti, 1.5 yıldır down sendromlu kız çocuğu E.H.F.’ye koruyucu ailelik yapıyor.Hatice Doğan, şu an 3 yaşında olan E.H.F.’yi "Evimize gökyüzünden bir melek indi" diyerek anlatırken, kendisinin öksüz büyüdüğünü belirten eşi Halil Doğan ise, "Normal bir çocuğu herkes büyütür.Önemli olan kızımız gibi çocukları büyütmek, onları vatana, millete kazandırmak" dedi.
 • Futbol haftanın programı - giresun_üniversitesi/
  Futbol haftanın programı13.02.2015
  FutbolSpor Toto Süper Lig ile PTT 1.Lig'e 20.hafta maçlarıyla devam edilecek - Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup'ta 22, Beyaz Grup'ta 25, Spor Toto 3.Lig'de ise gruplarda 21.hafta karşılaşmaları yapılacak.
 • Basketbol haftanın programı - giresun_üniversitesi/
  Basketbol haftanın programı13.02.2015
  BasketbolTürkiye Basketbol Ligi'ne (TBL) 19, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne (TKBL) 16, Türkiye Basketbol 2.Ligi'ne (TB2L) ise 20.hafta maçlarıyla devam edilecek.
 • Galatasaray ve İstanbul Üniversitesi Rektörleri vekillik için istifa etti - giresun_üniversitesi/
  Galatasaray ve İstanbul Üniversitesi Rektörleri vekillik için istifa etti10.02.2015
  EğitimGalatasaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ethem Tolga ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yunus Söylet haziran ayında yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olmak için istifa etti.
 • MEB bürokratları ve YÖK üyeleri vekillik için istifa etti - giresun_üniversitesi/
  MEB bürokratları ve YÖK üyeleri vekillik için istifa etti10.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, YÖK üyelerinden Prof.Dr.Muhittin Şimşek, Naci Ağbal, Dr.Emin Zararsız ile bazı rektörler, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak üzere görevlerinden istifa etti.
 • Fındıkta
  Fındıkta "yalancı bahar" korkusu08.02.2015
  EkonomiHava sıcaklılarının mevsim normallerinin üstünde gitmesi nedeniyle yaprak açan fındıkta, yeniden gelebilecek soğuk hava "zirai don" endişesine yol açtı.
 • PTT 1.Lig'de 3 haftalık program açıklandı - giresun_üniversitesi/
  PTT 1.Lig'de 3 haftalık program açıklandı05.02.2015
  FutbolPTT 1.Lig'de 20, 21 ve 22.hafta karşılaşmalarının programı belli oldu.
 • Futbolda haftanın programı - giresun_üniversitesi/
  Futbolda haftanın programı30.01.2015
  FutbolFutbolda Spor Toto Süper Lig ile PTT 1.Lig'de 18, Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup'ta 20, Beyaz Grup'ta 23 ve Spor Toto 3.Lig gruplarında 19.hafta karşılaşmaları oynanacak.
 • PTT 1.Lig'de haftanın programı - giresun_üniversitesi/
  PTT 1.Lig'de haftanın programı29.01.2015
  FutbolPTT 1.Lig'de 18.hafta heyecanı yarın yapılacak Elazığspor-Osmanlıspor maçıyla başlayacak.
 • Türkiye liglerinde haftanın programı - giresun_üniversitesi/
  Türkiye liglerinde haftanın programı23.01.2015
  FutbolFutbolda Spor Toto Süper Lig ile PTT 1.Lig'de 17, Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup'ta 19, Beyaz Grup'ta 22 ve Spor Toto 3.Lig gruplarında 18.hafta karşılaşmaları oynanacak.
 • İki rektör adayına YÖK’ten onay - giresun_üniversitesi/
  İki rektör adayına YÖK’ten onay22.01.2015
  EğitimYÖK Genel Kurulu’nda alınan kararla iki vakıf üniversitesine rektör adayı olarak önerilen isimlere onay verildi.Devlet üniversitelerinde 40 fakülteye dekan atandı, vakıf üniversitelerinden ise 14 fakülte dekan adayı onaylandı.
 • Basketbolda haftanın programı - giresun_üniversitesi/
  Basketbolda haftanın programı09.01.2015
  BasketbolTürkiye Basketbol Ligi'nde (TBL) 15.hafta maçlarıyla ilk yarı sona erecek.Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne (TKBL) 11, Türkiye Basketbol 2.Ligi'ne (TB2L) ise 16.hafta maçlarıyla devam edilecek.
 • Kar nedeniyle eğitime ara verilen iller - giresun_üniversitesi/
  Kar nedeniyle eğitime ara verilen iller08.01.2015
  GündemMerakla beklenen kar tatili haberi geldi.İstanbul'da bugün de eğitime bir gün ara verildi.Karar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Twitter hesabından da duyuruldu.Bu arada yurt genelinde birçok ilde de okullar tatil edildi.
 • İlk Türk beyaz çayı kilosu 1250 dolardan satıldı - giresun_üniversitesi/
  İlk Türk beyaz çayı kilosu 1250 dolardan satıldı07.01.2015
  EkonomiTÜRKİYE’de bu yıl ilk kez üretilen beyaz çayın ilk parti satışı gerçekleşti.İki özel sektör firmasının ürettiği 70 kilo beyaz çay kilosu 1100 ile 1250 dolar arasında değişen fiyattan satıldı.
 • Futbolda haftanın programı - giresun_üniversitesi/
  Futbolda haftanın programı26.12.2014
  FutbolFutbolda Spor Toto 2.ve 3.Liglerde devre arası tatili sürürken, Spor Toto Süper Lig ile PTT 1.Lig'e 15.hafta maçlarıyla devam edilecek.
 • 17 fakülteye yeni dekan - giresun_üniversitesi/
  17 fakülteye yeni dekan26.12.2014
  EğitimYÖK devlet üniversitelerin bünyesindeki 17 fakülteye dekan ataması yaptı.
 • Enver Yücel'e, BM'den 'Küresel eğitime katkı ödülü' - giresun_üniversitesi/
  Enver Yücel'e, BM'den 'Küresel eğitime katkı ödülü'17.12.2014
  EkonomiBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un himayesinde gerçekleşen ve yıl boyunca süren BM etkinliklerinin ödüllendirildiği BM Gazeteciler Derneği (United Nations Correspondent Associaton- UNCA) Ödülleri, 16 Aralık 2014 tarihinde New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu
 • Yücel’e Küresel ödül - giresun_üniversitesi/
  Yücel’e Küresel ödül17.12.2014
  PlanetBİRLEŞMİŞ Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un himayesinde gerçekleşen ve yıl boyunca süren BM etkinliklerinin ödüllendirildiği BM Gazeteciler Derneği (United Nations Correspondent Associaton - UNCA) Ödülleri, geçen salı günü New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
 • Yalçın BAYER

  Cumhuriyet’e, Atatürk’e saldırılar beyhudedir - giresun_üniversitesi/
  Cumhuriyet’e, Atatürk’e saldırılar beyhudedir13.12.2014
  YazarlarCUMHURİYET’in ilanından 4 yıl sonra Türk tarihinde ilk defa bilimsel yöntemlerle nüfus sayımı yapıldı.
 • 'Isırganla yakınlaşmamız lazım' - giresun_üniversitesi/
  'Isırganla yakınlaşmamız lazım'13.12.2014
  SağlıkGiresun'da Karadeniz Doğa Koruma Federasyonu (KARDOĞA) ve Giresun Valiliği işbirliğinde gerçekleştirilen Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) destekli "Isırgan Dünyası" adlı proje kapsamında toplantı düzenlendi.
 • Tüp bebek ilk çare değil - giresun_üniversitesi/
  Tüp bebek ilk çare değil30.11.2014
  SağlıkTüp bebek yönteminin, bebek sahibi olamayan çiftlerce tüm tedavilerin uygulanmasına karşın sonuç alınamazsa son çare olarak değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.
 • Potada haftanın programı açıklandı - giresun_üniversitesi/
  Potada haftanın programı açıklandı21.11.2014
  BasketbolTürkiye Basketbol Ligi'ne (TBL) 7., Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ne (TKBL) 5.hafta maçlarıyla devam edilecek.
 • Üniversiteli Bengü havuzda boğuldu - giresun_üniversitesi/
  Üniversiteli Bengü havuzda boğuldu18.11.2014
  GündemBursa'da çalıştığı spor tesisinde mesai saati sonrası, yüzme bilmediği halde arkadaşlarıyla havuza giren 20 yaşındaki Bengü Çiğdem Kılıç, boğularak yaşamını yitirdi.Talihsiz genç kızın cenazesi, Giresun’da toprağa verildi.
 • YÖK Başkan Vekili Prof.Dr.Yavuz Atar oldu - giresun_üniversitesi/
  YÖK Başkan Vekili Prof.Dr.Yavuz Atar oldu14.11.2014
  EğitimYÖK Başkanlığı’na Prof.Dr.Yekta Saraç’ın atanmasının ardından boşalan Başkan Vekilliği’ne, Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr.Yavuz Atar atandı.Prof.Dr.Saraç Başkanlığı’nda toplanan Genel Kurul’da, 14 devlet üniversitesinde yapılan seçimle rektör adayları arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere, her üniversite için 3’er aday da belirlendi.Ayrıca devlet üniversitelerin 40 fakültesine dekan atamaları da yapıldı.Bazı vakıf üniversitelerinin rektör ve dekan adayları için de olumlu görüş bildirildi.
 • Isırgan otunun bilinmeyen üstün özellikleri - giresun_üniversitesi/
  Isırgan otunun bilinmeyen üstün özellikleri08.11.2014
  Avrupaotu, tekstilden ilaç sanayisine, kozmetikten gıdaya kadar pek çok sektörde ham madde olarak kullanılıyor.
 • Yalçın BAYER

  Özkök ve Yalman tanık mı sanık mı - giresun_üniversitesi/
  Özkök ve Yalman tanık mı sanık mı05.11.2014
  YazarlarYENİDEN başlayan Balyoz yargılamasında, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ve Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, tanık sıfatıyla ifade verdiler.
 • PTT 1.Lig'de beraberlikler haftası - giresun_üniversitesi/
  PTT 1.Lig'de beraberlikler haftası06.10.2014
  FutbolPTT 1.Lig'de 5.hafta müsabakalarında sadece Bucaspor ve Kayserispor sahadan 3 puanla ayrılırken, diğer 7 karşılaşma berabere bitti.
 • Barış selçuk sahipleri ödüllerini buldu - giresun_üniversitesi/
  Barış selçuk sahipleri ödüllerini buldu24.09.2014
  EgeAhmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi’nde gerçekleşen ödül törenine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Serpil Alpman, İzmir Barosu Başkanı Ercan Demir, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, basın kuruluşlarının temsilcileri ve gazeteciler katıldı.
 • Hayat için çalan telefonu rüya sandı - giresun_üniversitesi/
  Hayat için çalan telefonu rüya sandı23.09.2014
  SağlıkErzurum'da 7 yıldır diyalize giren ve hastalığının son evresinde olan Mehmet Ali Polat, "uygun böbreğin" bulunduğuna dair Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Merkezi tarafından aranan telefonu, rüya sandı.
 • Ayşe ARAL

  Yetiş Ayşe - giresun_üniversitesi/
  Yetiş Ayşe22.09.2014
  Yazarlar
 • Kadife'nin hikayesi Türkiye'yi ağlattı - giresun_üniversitesi/
  Kadife'nin hikayesi Türkiye'yi ağlattı19.09.2014
  GündemTürk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı'nın bu yılki Kurban bağışına davet filmi, hem senaryosu hem de oyuncusu Kadife Karakuş ile Türkiye'yi ağlattı.
 • "Jet hızıyla" karaciğer nakli19.09.2014
  SağlıkAtatürk Üniversitesi Organ Nakli Merkezi ekibi, Giresun'da bağışlanan organları çıkararak, jet ambulansla Erzurum'a getirerek, ameliyat da dahil toplam 5,5 saat içerisinde karaciğeri yeniden nakletmeyi başardı.
 • Ege'de üç vali değişti - giresun_üniversitesi/
  Ege'de üç vali değişti18.09.2014
  EgeGECEYARISI kararnamesiyle Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer Kahramanmaraş’a atandı, Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Balıkesir Valisi Ahmet Turhan merkeze alındı.Muğla’ya merkezden Amir Çiçek, Denizli’ye Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Balıkesir’e Kırklareli Valisi Mustafa Yaman atandı.
 • Asansör boşluğuna düşen doktor öldü - giresun_üniversitesi/
  Asansör boşluğuna düşen doktor öldü17.09.2014
  GündemTürkiye'nin gündeminde olan asansör faciaları gün geçmiyor ki can yakmasın.Son acı haber Van'dan geldi.Van'da kiralık ev baktığı apartmanın asansöründe mahsur kalan doktor, kurtarıldığı sırada asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti.
 • Işığını bıraktı - giresun_üniversitesi/
  Işığını bıraktı10.09.2014
  EğitimDergi ve kitaplardan elde ettiği gelirle 17 okul yaptıran, yüzlerce okula kütüphane kurduran öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık’ın ölümü üzüntü yarattı.
 • Yürekleri yakan hayat hikayeleri - giresun_üniversitesi/
  Yürekleri yakan hayat hikayeleri08.09.2014
  EkonomiAli Sami Yen Stadı'nın yerine yapılan Torun Center projesinde yaşanan asansör faciasında hayatını kaybeden işçilerin hayat hikayeleri yürekleri dağladı.İşte ekmek parası için geldikleri İstanbul'da yaşamlarını yitiren o işçilerin hayat hikayeleri.
 • Davutoğlu yeni kabineyi açıkladı - giresun_üniversitesi/
  Davutoğlu yeni kabineyi açıkladı29.08.2014
  GündemBaşbakan vekili Ahmet Davutoğlu yeni kabineyi açıkladı.Köşk'ten saat 13:30'da yapılan açıklamada "Cumhurbaşkanımız, Davutoğlu Başkanlığında kurulan 62'nci Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini onaylamışlardır" denildi.
 • AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, Gümrük ve Ticaret Bakanı oldu - giresun_üniversitesi/
  AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, Gümrük ve Ticaret Bakanı oldu29.08.2014
  EkonomiAK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına getirildi.
 • Heyelana rafting - giresun_üniversitesi/
  Heyelana rafting18.07.2014
  EkonomiErzurum’da 100 milyon lira harcanarak yapılan kayakla atlama kulelerinin çökmesinin en büyük nedeni olarak zirveye 100 metre mesafede oluşturulan iki yapay göl gösteriliyor.
 • Lösemili İsa için Almanya'dan 12 iğne lazım - giresun_üniversitesi/
  Lösemili İsa için Almanya'dan 12 iğne lazım11.06.2014
  AvrupaGİRESUN’un Güce İlçesi’nde yaşayan 10 yaşındaki lösemi hastası İsa Kılıç’ın tedavisi için 12 iğnenin yurt dışından getirilmesi gerekiyor.48 yaşındaki baba Kadir Kılıç, maddi durumları iyi olmadığı için 60 bin lira tutan iğneleri alacak güçlerinin olmadığını belirterek, kendilerine yardım eli uzatılmasını istedi.
 • Harabe
  Harabe "Meryem Ana Manastırı" restorasyonla turizme kazandırıldı30.05.2014
  KeyifMağara içerisinde yer alan tarzda Türkiye'nin en büyük ikinci manastırı olan ve bir süre önce restorasyonu tamamlanan Meryem Ana Manastırı, ziyaretçilerini bekliyor.
 • Türkiye Basketbol 2.Ligi'nde play-offlar - giresun_üniversitesi/
  Türkiye Basketbol 2.Ligi'nde play-offlar15.05.2014
  BasketbolTürkiye Basketbol 2.Ligi (TB2L) play-off çeyrek final serisinde ikinci maçlar yarın yapılacak.
 • TB2L'de play-off heyecanı başlıyor - giresun_üniversitesi/
  TB2L'de play-off heyecanı başlıyor13.05.2014
  BasketbolFinal Gençlik'i sahasında 90-73 yenen normal sezon lideri Darüşşafaka Doğuş'un seride 1-0 üstünlüğü bulunuyor.
 • Oğlunu hiç yalnız bırakmadı - giresun_üniversitesi/
  Oğlunu hiç yalnız bırakmadı11.05.2014
  EğitimBulancak ilçesinde yaşayan doğuştan spastik engelli 21 yaşındaki Naim Öztürk, annesinin yardımıyla başladığı eğitim hayatını Giresun Üniversitesi (GÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda sürdürüyor.
 • Yalçın BAYER

  Çağlayan’ı bırak Rummenige’ye bak - giresun_üniversitesi/
  Çağlayan’ı bırak Rummenige’ye bak09.05.2014
  YazarlarEBRU Gündeş’in eşi Reza Zarrab’ın eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a hediye ettiği Patek Philippe 500IP modeli saat ile ilgili gelişmeler sürerken, aklımıza Almanya’dan bir örnek geldi.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»