Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı

 • Lahmacun 2015 - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Lahmacun 201519.01.2015
  EkonomiSon dönemde fiyatı ve sağlıksız üretim yerleriyle sıkça gündeme gelen lahmacunda yeni dönem başladı.Lahmacun harcındaki kırmızı et oranı yüzde 25’ten yüzde 35’e çıktı.Sektör temsilcileri, “Lahmacunda kırmızı et yerine soğan koyanlar yandı.Lahmacunu 2.5 lira ve altında fiyata satan restoranlar en az yüzde 20 zam yapmak zorunda” dedi.
 • Gıda güvenliği için devrim gibi karar - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Gıda güvenliği için devrim gibi karar19.01.2015
  EkonomiDanıştay 10.Dairesi’nde, gıda firmalarında denetim yapacak mühendislerin, odaya kaydolma ve belge gösterme zorunluluğunu ortadan kaldıran yönetmeliğin iptali için yürütmeyi durdurma davası açan Aydın Veteriner Hekimler Odası kazandı.Meslektaşlarının haklarını ve insanların sağlığını korumak adına böyle bir dava açtıklarını belirten Oda Başkanı Atilla Muharrem Uçmaklıoğlu, “Artık vatandaşlarımızın gıda tüketimindeki güvenlikleri daha iyi sağlanacak.” dedi.
 • Narenciye Uzakdoğu pazarına hazır - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Narenciye Uzakdoğu pazarına hazır17.01.2015
  EkonomiTürkiye'nin yaş meyve ve sebze ihracatında başı çeken ürünlerinden olan narenciyenin Uzakdoğu pazarında daha çok yer alması için yürütülen çalışmalar olumlu sonuçlar verdi.
 • Vahap MUNYAR

  O meyve suyunun bizim kayısıdan olması mümkün değil - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  O meyve suyunun bizim kayısıdan olması mümkün değil10.01.2015
  YazarlarPEPSICO Türkiye Kıdemli Pazarlama Direktörü Alpagut Çilingir, Gazsız İçecekler Pazarlama Müdürü Osman Dilber, Kurumsal İletişim Müdürü Didem Şinik ve Necla Zarakol’la “Tropicana Bahçe Okulları” projesi için Malatya’nın Akçadağ ilçesindeyiz.
 • 1.9 milyon kadın çiftçiye eğitim desteği verildi - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  1.9 milyon kadın çiftçiye eğitim desteği verildi06.01.2015
  EkonomiGIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, son 10 yılda 1 milyon 900 bin kadın çiftçiye tarımsal konularda eğitim verdi.
 • 'Timsah gücü' ölüme götürebilir - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  'Timsah gücü' ölüme götürebilir06.01.2015
  EkonomiCinsel gücü arttırdığı iddia edilen ilaçlar Tahtakale sokaklarında ‘peynir ekmek’ gibi satılmaya devam ediyor.Son yıllarda polislerin defalarca operasyon düzenlemesine rağmen işporta tezgahlarında aralarında timsah logosuyla ünlü giyim markalarının da yer aldığı onlarca farklı ‘performans’ hapı rahatlıkla alınabiliyor.Ancak yetkililer uyarıyor: “Şakası yok ölümle sonuçlanabilir.”
 • Kadın çiftçilere 7 milyon destek - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Kadın çiftçilere 7 milyon destek04.01.2015
  AnkaraGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca, son 10 yılda 1 milyon 900 bin kadın çiftçiye tarımsal eğitim verildi.
 • Su ürünleri gen bankası kurulacak - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Su ürünleri gen bankası kurulacak28.12.2014
  EkonomiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, su ürünleri üretimini sürdürülebilir kılmak ve balık türlerinin neslini korumak için Trabzon'da su ürünleri gen bankası kuracak.Türkiye'de bir ilk olan banka, 7 bin metrekare kapalı alana sahip üç kattan oluşacak ve yaklaşık 14 milyon liraya mal olacak.
 • Fabrikasının elektriğini güneşten sağlıyor - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Fabrikasının elektriğini güneşten sağlıyor28.12.2014
  EkonomiAdıyaman'da bir girişimci fabrikasının elektriğini, iş yerinin çatısına 710 bin lira maliyetle kurduğu güneş enerjisi santralinden elde ediyor.Adıyaman Organize Sanayi Bölgesinde 2006 yılında bulgur ile şeker üretim ve paketleme tesisi kuran 36 yaşındaki Fehmi Yılmaz, elektrik fiyatının yükselmesi ve faturaların kabarık gelmesi nedeniyle iş yerinin elektriğini üretmek için çalışma başlattı.
 • Etin lezzeti ve kalitesi "kıvırcık koyun" ile artacak - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Etin lezzeti ve kalitesi "kıvırcık koyun" ile artacak27.12.2014
  EkonomiKırklareli'nde, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan ve geçen yıl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından koruma altına alınan "kıvırcık koyun" ırkının geliştirilmesi için çalışma başlatıldı.
 • Tarımın sorunu depolama - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Tarımın sorunu depolama24.12.2014
  AnkaraAnkara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD), Altın Başak projesinin startını verdi.
 • Yumurtlama tarihinden 21 gün geçen yumurta satılamayacak - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Yumurtlama tarihinden 21 gün geçen yumurta satılamayacak19.12.2014
  EkonomiYumurtanın paketlenmesinden muhafazasına, depolanmasından taşınma ve pazarlanmasına ilişkin standartlar yeniden düzenlendi.Doğal renk ve kokusunu kaybetmiş, çürümüş, kokuşmuş yumurta ile kuluçka işlemi uygulanmış yumurta doğrudan tüketime sunulamayacak ve gıda sanayiinde kullanılamayacak.Doğrudan tüketime sunulan A sınıfı yumurta, yumurtlama tarihinden itibaren 21 gün içinde tüketiciye ulaştırılacak.A sınıfı yumurtanın son tüketim tarihi, yumurtlama tarihinden itibaren 28 günden fazla olamayacak.
 • Enerji üretecek işletme giderlerini düşürecek - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Enerji üretecek işletme giderlerini düşürecek11.12.2014
  EgeMANİSA'nın Alaşehir İlçesi'nde faaliyet gösteren Akakar Tarım Ürünleri Limited Şirketi, Elemli Mevkii'nde bulunan yaş sebze ve meyve işletmelerine güneş enerjisi panelleri kurdu.Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı (KKYDP) tarafından yüzde 50 hibe verdiği panellerle elektrik kullanımında yüzde 30 tasarruf sağlanması, günlük 210 kilovat- saat ile yıllık 147 bin 700 lira gelir elde edilmesinin hedeflendiği açıklandı.Ayrıca ilçede bir işletmenin ilk kez güneş panelleri kullanarak enerjisini üreteceği belirtildi.
 • Fiyatları bu komite mercek altına alacak - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Fiyatları bu komite mercek altına alacak08.12.2014
  EkonomiTürkiye'de gıda ve tarım ürünlerinin fiyat değişimlerini, yeni kurulan Gıda Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi izleyecek.Başbakan Ahmet Davutoğlu, komite çalışmalarının bir bütünlük içerisinde yürütülmesi için ihtiyaç duyulacak her türlü desteğin yerine getirilmesini istedi.Merkez
 • Gereksiz antibiyotik kullanımı yarar değil zarar - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Gereksiz antibiyotik kullanımı yarar değil zarar07.12.2014
  SağlıkSağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Seçil Özkan, gereksiz ya da yanlış dozlarda ilaç kullanımının ciddi sağlık sorunlarına yol açabildiğini belirterek, ilaçların mutlaka hekim tarafından reçete edilmediği sürece kullanılmaması gerektiğini söyledi.
 • İzmir şokta! 2015'in en hareketli 4 ayında at yarışı yok - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  İzmir şokta! 2015'in en hareketli 4 ayında at yarışı yok05.12.2014
  Spor DiğerGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açıklanan 2015 yılı programında İzmir yer almadı.İstanbul Veliefendi'den sonra Türkiye'nin ikinci büyük yarış merkezi olan İzmir'de 2015 yılının Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yarışlar yapılamayacak.
 • Türk ve Arap ülkeleri gıda ve gıda teknolojileri fuarı başladı - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Türk ve Arap ülkeleri gıda ve gıda teknolojileri fuarı başladı04.12.2014
  EgeİZMİR'in Çeşme İlçesi'nde Türk- Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TÜRAB) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 'Türk -Arap Ülkeleri Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı' başladı.
 • Minikler ata bindi - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Minikler ata bindi01.12.2014
  AnkaraGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, çocuklara at sevgisini aşılamak için düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekledi.
 • Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu zehirli ayakkabıyla ilgili konuştu - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu zehirli ayakkabıyla ilgili konuştu29.11.2014
  SağlıkSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Özellikle şüpheli ayakkabı tereddüdü olanlardan müracaatın ardından tahlillerini yapmamız gerektiğini kamuoyuna duyurmamız lazım" dedi.
 • Prim verilmezse pamuk yetişmez - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Prim verilmezse pamuk yetişmez28.11.2014
  EgeİZMİR Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Barış Kocagöz, bu yıl hayal kırıklığına uğrayan üreticinin sıkıntısı devam ederse önümüzdeki sezon üretimin ciddi anlamda düşeceğini söyledi.
 • Çocukların Pony sevgisi - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Çocukların Pony sevgisi27.11.2014
  AnkaraGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, çocuklarda at sevgisini geliştirmek için haftasonu kampüs alanında bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.
 • Tarım tek elden yönetilmeli - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Tarım tek elden yönetilmeli27.11.2014
  EkonomiTÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği, (TÜSİAD) Türk tarım sektörünün tüm unsurlarını ele almak amacıyla düzenlediği ‘Gıda, Tarım ve Hayvancılık Rekabet Gücü’ konferansı düzenledi.
 • Zehirli sosisle toplu katliam - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Zehirli sosisle toplu katliam20.11.2014
  AnkaraKırkkonaklar Bademlidere’de geçtiğimiz hafta ortaya çıkan hayvan katilleri, zehirli sosislerle yüzlerce köpeği katletti.Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9.Bölge Müdürlüğü ekipleri, toplu katliam hakkında inceleme yaparak olayı yargıya taşıdı.Katillerin izi, MOBESE kameralarından sürülecek.
 • Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor19.11.2014
  EğitimTürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kurulmasını öngören yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
 • Bitlisli bal üreticileri sonunda isyan etti - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Bitlisli bal üreticileri sonunda isyan etti18.11.2014
  EkonomiBitlis İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Medeni Avcil, televizyon kanallarında çıkan bal reklamlarının nitelikli ve kaliteli bala olan talebi düşürdüğünü söyledi.Tüketici Sorunlar Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu ise yaptırdıkları bir tahlilde, bal diye satılan ürünlerin yoğun bir biçimde zehirli polen içerdiğinin belirlendiğini söyledi.
 • Kamunun elindeki taşıt sayısı 2014’te 96 bin 507’ye çıktı - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Kamunun elindeki taşıt sayısı 2014’te 96 bin 507’ye çıktı18.11.2014
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun taşıttan bina kiralanmasına israfa dönük her türlü faaliyeti denetim altına alacaklarını söylemesinin ardındaki nedenlerden biri daha Meclis bütçe görüşmelerinde ortaya çıktı.2013 yılında kamunun 91 bin 286 olan taşıt sayısı 2014’te 96 bin 507’ye ulaştı.
 • İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  İBB bütçesi 13 bakanlığı solladı17.11.2014
  Ekonomiİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) İBB Meclisi'nde görüşülen 12 milyar 250 milyon liralık bütçesi 2015 genel bütçede öngörülen 13 bakanlığın bütçesini solluyor.
 • Mete Tamer OMUR

  Bir tıkla gelen patronluk - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Bir tıkla gelen patronluk15.11.2014
  Yazarlar
 • Akdeniz'de zehirli balık türleri artıyor - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Akdeniz'de zehirli balık türleri artıyor15.11.2014
  GündemHATAY Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Deniz Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Cemal Turan, son yıllarda Akdeniz’de zehirli balık türlerinde artış olduğunu söyledi.
 • Tarım Bakanı'na şaraplı ve üzümlü karşılama - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Tarım Bakanı'na şaraplı ve üzümlü karşılama13.11.2014
  GündemGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri öncesinde, CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin ilginç bir eyleme imza attı.
 • Okul sütü ihalesi onaylandı - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Okul sütü ihalesi onaylandı10.11.2014
  EğitimGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca, 6 Kasım'da yapılan okul sütü ihalesi onaylandı.
 • Dünya yedincisiyiz - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Dünya yedincisiyiz07.11.2014
  EkonomiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye'nin aspir üreten ülkeler arasında 7.sıraya yükseldiğini bildirdi.
 • Okul sütü ihalesinde 7 teklif - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Okul sütü ihalesinde 7 teklif06.11.2014
  EkonomiTürkiye'nin 4 kısma ayrıldığı ihalede, en düşük teklifi birinci kısım için birim fiyat 0,584 kuruşla Yörükoğlu Süt, ikinci kısım için 0,60 kuruş ile Aynes, üçüncü kısım için 0,59 kuruşla AK Gıda, dördüncü kısım için 0,59 kuruşla Güney Süt verdi.
 • Okul sütü ihalesi bugün yapılacak - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Okul sütü ihalesi bugün yapılacak05.11.2014
  EğitimOkul sütü ihalesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından "açık ihale" usulüyle bugün saat 14.00'te gerçekleştirilecek.
 • Okul sütü ihalesinde teklifler tamam - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Okul sütü ihalesinde teklifler tamam05.11.2014
  EğitimOkul sütü ihalesinde en düşük teklifler Yörükoğlu Süt, Aynes, AK Gıda ve Güney Süt’ten geldi.
 • Yalçın BAYER

  Özkök ve Yalman tanık mı sanık mı - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Özkök ve Yalman tanık mı sanık mı04.11.2014
  YazarlarYENİDEN başlayan Balyoz yargılamasında, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ve Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, tanık sıfatıyla ifade verdiler.
 • Vahap MUNYAR

  Zeytinyağı alırken UZZK listesine bakın - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Zeytinyağı alırken UZZK listesine bakın01.11.2014
  YazarlarAYVALIK Belediyesi, Ticaret Odası ve Ziraat Odası’nın ortaklaşa düzenlediği “10.Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri” kapsamındaki “Zeytinyağı Hayat Bağı” panelinde BM Uluslararası Zeytin Konseyi Başkanı Neşet Akkoç, Mayıs 2014’ten beri Türkiye adına görevi yürttüğünü belirtip, verilere girdi:
 • Bakanlık, 'hileli' ürün satan 63 firmayı açıkladı - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Bakanlık, 'hileli' ürün satan 63 firmayı açıkladı28.10.2014
  EkonomiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, yaptığı denetim sonucunda taklit ve tağşiş yaptığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden 59 firma ile kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan 11 firmayı kamuoyuna açıkladı.
 • Tarımsal yatırım projelerine yüzde 50 hibe desteği - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Tarımsal yatırım projelerine yüzde 50 hibe desteği25.10.2014
  TarımTarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasına ilişkin bazı yatırımlara yüzde 50 hibe desteği geldi.
 • Köpek alacaklara önemli tavsiyeler - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Köpek alacaklara önemli tavsiyeler24.10.2014
  Gündem17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'ni Sakarya'da yaşayan, afetin ardından arama kurtarma çalışmalarında gönüllü görev alan Abdurrahman Zeyrek, eğitimli köpeklerin enkazdaki insanları kısa sürede bulmalarından etkilenerek köpek eğitim merkezi kurdu.Köpek alacaklara önemli tavsiyelerde bulunan Zeyrek yaşadıklarını ise şu sözlerle anlattı:Hollanda'dan gelen ekibin göçük altında kalan insanları kurtarma amacıyla eğitilmiş köpekleri vardı.Bizim iki-üç gün boyunca yaptığımız işleri onlar 5 dakikada bitiriyorlardı.O günden sonra hayatımız köpek yetiştirme konusuyla alakalı şekillenmeye başladı.
 • İmrahor çöp doldu - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  İmrahor çöp doldu21.10.2014
  AnkaraAnkara Hürriyet’in daha önce kaçak hafriyat dökümü nedeniyle, birçok kez gündeme getirdiği İmrahor Vadisi çöple doldu.Bölge halkı, “Mogan Gölü’nü kurtarmak için yapılan protokol ve işbirliği İmrahor için neden uygulanmıyor” diyerek tepki gösterdi.
 • 2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldu - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldu20.10.2014
  Ekonomi2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşme takvimi belli oldu.
 • Deniz patlıcanı avı yasaklandı - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Deniz patlıcanı avı yasaklandı19.10.2014
  GündemAYDIN’ın Didim İlçesi’ndeki Akbük Kültür ve Çevre Derneği’nin çabaları sonucunda Ege sahillerindeki deniz patlıcanı avı yasaklandı.
 • Devlet bu yıl 8 bin 419 araç satın alacak - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Devlet bu yıl 8 bin 419 araç satın alacak19.10.2014
  EkonomiMeclis’e sevk edilen 2015 bütçesinin ayrıntıları netleşmeye başladı.Devletin makam otomobilinden güvenlikli araçlara, kamyondan otobüse kadar çeşitlilik gösteren satın alacağı araçlar arasında bisiklet de var.
 • Pamukta düşük fiyat korkuttu - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Pamukta düşük fiyat korkuttu16.10.2014
  EgeİZMİR Ticaret Borsası (İTB) Meclis Başkanı ve Ulusal Pamuk Konseyi (UPK) Yönetim Kurulu Başkanı Barış Kocagöz, pamuk fiyatlarının bu yıl hüsrana yol açtığını, önlem alınmazsa üreticinin geçmişte olduğu gibi üretimden kaçacağını söyledi.
 • Suya da zam geliyor - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Suya da zam geliyor15.10.2014
  AnkaraElektrik ve doğalgaza gelen yüzde 9’luk zam suyu da etkiledi.Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla alınan kararla ASKİ’ye, ‘suya asgari yüzde 9 zam yapma’ yetkisi verildi.ASKİ’nin zam oranını önümüzdeki günlerde açıklaması, zamlı tarifenin kasım ayı itibariyle faturalara yansıtılması bekleniyor.
 • Beyaz altında büyük hüsran - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Beyaz altında büyük hüsran15.10.2014
  EgeHASAT döneminin ortasına gelinen pamukta düşük fiyat üreticiyi olduğu gibi tüccarı da hüsrana uğrattı.
 • Beyaz altında büyük hüsran - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Beyaz altında büyük hüsran15.10.2014
  EgeHASAT döneminin ortasına gelinen pamukta düşük fiyat üreticiyi olduğu gibi tüccarı da hüsrana uğrattı.
 • Alternatif ikinci ürün olacak - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Alternatif ikinci ürün olacak15.10.2014
  EgeAYDIN’ın Söke Ovası’nda 15 yıl sonra ekimi yapılan soya fasulyesinin hasadı yapıldı.
 • Karagedik’in suyu Mogan’ı kirletiyor - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  Karagedik’in suyu Mogan’ı kirletiyor14.10.2014
  AnkaraBüyükşehir Belediye Meclisi Su ve Kanal Hizmetleri Komisyonu’nun hazırladığı inceleme raporu, çevre felaketi ile karşı karşıya olan Mogan Gölü’ndeki kirliliğin sebeplerinden birini ortaya çıkardı.Raporda, ASKİ’nin Karagedik Mahallesi’ndeki su arıtma tesisinden Mogan’a kirli su aktığı kaydedildi.
içinde

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz