Aramanız :
Aradığınız kelime : "

gida tarim ve hayvancilik bakanligi

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

1.486  adet haber bulundu.


 • 160 öğrenci hastanelik oldu - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  160 öğrenci hastanelik oldu23.05.2015

  Ankara

  Doğa Koleji’nde 160 öğrencinin zehirlenme şüphesiyle hastanelik olmasının ardından, salmonella ve tifo iddiaları ortaya atıldı.Gazi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Kadriye Altok, “Kültür sonuçlarında gıda zehirlenmesine rastlandı” dedi.Yemek firması yetkilileri ise, analiz sonuçlarının beklendiğini söyledi.Sağlık Bakanlığı ise adli bir durum olduğu gerekçesiyle açıklama yapmıyor.
 • Yem için ithal edilen soya fasulyeleri depolardan çıkarılmıyor - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Yem için ithal edilen soya fasulyeleri depolardan çıkarılmıyor17.05.2015

  EKONOMİ

  YEM sektöründe kullanılmak üzere ithal edilen yaklaşık 150 bin ton GDO’lu soya fasulyesi, içindeki maddeler onaylı olmadığı için çeşitli limanlardaki depolarda bekletiliyor.Firmalar, içinde onaylı olmayan ‘mısır genine’ rastlandığını iddia ediyor.Sektöre yakın kaynaklar ise asıl nedenin ‘mısır geni’ olmadığını, ithal edilen ürünlerin istenilen şartların dışında olduğu için kabul edilmediğini belirtiyor.
 • Bir miting devlete 200 bin TL - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Bir miting devlete 200 bin TL17.05.2015

  GÜNDEM

  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son haftalarda hız verdiği ‘Toplu açılış törenleri’ni, ‘seçim öncesi mitingi turneleri’ olarak nitelendirirken, yıllardır hizmette olan ve daha önce defalarca açılış töreni düzenlenen yerlerin yeniden hizmete açıldığını, bütün masrafların da devletin kasasından çıktığını söyledi.
 • Kalkan tescillendi sıra geldi hamsiye - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Kalkan tescillendi sıra geldi hamsiye16.05.2015

  GÜNDEM

  GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Su Ürünleri Tescil Komitesi, Karadeniz alabalığı, kalkan balığı, kerevit ve Akdeniz midyesini tescil etti.Kararda, “Gelecek dönem için inci kefali, doktor balığı, mersinbalığı, hamsi, istavrit, tıbbi sülük, kara salyangozu, kurbağa gibi türlerin tescil hazırlık çalışmalarının da yapılacağı” belirtildi.
 • Bakanlıktan kuş gribi açıklaması - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Bakanlıktan kuş gribi açıklaması15.05.2015

  GÜNDEM

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, şu anda kuş gribi salgınından bahsetmenin söz konusu olmadığını, lokal bazı üretim merkezlerinde sorun bulunduğunu belirterek, "Karantina uygulaması yapılıyor.Tahmin ederim, bir hafta 10 gün içinde yayılma gündemden düşecektir" dedi.
 • Irak Türkiye'den tavuk ithalatını durdurdu - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Irak Türkiye'den tavuk ithalatını durdurdu15.05.2015

  EKONOMİ

  Türkiye’de ardı ardına yaşanan tavuk itlafları sonrası, en büyük ihracat pazarı Irak, Türkiye’den tavuk alımlarını durdurduklarını açıkladı.Sektör temsilcileri, Irak’ın aldığı bu kararın uzaması halinde sektörün olumsuz etkileneceğinden korkuyor.Tarım Bakanlığı yetkilileri ise henüz kesinleşen birşey olmadığını belirtiyor.
 • Kuş gribi değil yalancı vebaymış! - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Kuş gribi değil yalancı vebaymış!14.05.2015

  GÜNDEM

  ÇANAKKALE'nin Bayramiç İlçesi'nde, yaklaşık bin tavuk, İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü gözetiminde gömülerek, itlaf edildi.Bayramiç İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cahit Uydaş, tavuk ölümlerinin kuş gribinden değil, yalancı vebadan kaynaklandığını söyledi.
 • Karkas etin fiyatı son 1 yılda yüzde 27 pahalandı - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Karkas etin fiyatı son 1 yılda yüzde 27 pahalandı13.05.2015

  EKONOMİ

  Türkiye'de son 5 yılda dana karkasın kilogram fiyatı yüzde 37 artışla 16,13 liradan 22,08 liraya yükseldi.Sadece son 1 yılda karkas etin fiyatı yüzde 27 yükseldi.
 • Balıkesir'deki kuş gribi karantinası - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Balıkesir'deki kuş gribi karantinası11.05.2015

  GÜNDEM

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Balıkesir'in Bandırma ilçesindeki kuş gribi karantinasına ilişkin, "İlave bir tedbire şu anda ihtiyaç duymuyoruz.Zaten kontrol altında" dedi.
 • TİB soruşturmasında flaş gelişme - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  TİB soruşturmasında flaş gelişme11.05.2015

  GÜNDEM

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, devlet büyüklerinin kriptolu ve normal telefonlarının usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) görevlisi 28 kişi hakkında yürüttüğü soruşturmaya ilişkin iddianame, Ankara 2.Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da konuştu - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da konuştu11.05.2015

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da vatandaşlara seslendi.
 • Eşek sütü rafa giriyor - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Eşek sütü rafa giriyor11.05.2015

  EKONOMİ

  Kırklarelili işadamının 3 milyon lira yatırımla kurduğu 225 eşekli çiftlik haziranda süt üretimine başlıyor.Birçok hastalığa iyi geldiği öne sürülen ‘eşek sütü’ toz haline getirilerek marketlerde 100 gramı 200 TL’den satılmaya başlanacak.
 • Maliye Bakanı Şimşek'ten çiftçilere güzel haber - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Maliye Bakanı Şimşek'ten çiftçilere güzel haber08.05.2015

  EKONOMİ

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında çiftçi ve üreticilere ödenmek üzere 1 milyar 325 milyon lira ödeneğin serbest bırakılmasını onayladı.
 • Patates 5 lira oldu, İran'dan ithal istendi - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Patates 5 lira oldu, İran'dan ithal istendi07.05.2015

  EKONOMİ

  Patates 5 lira olunca hükümet ithalat yapılacağını açıkladı.En yakın adres İran.Kilosu 50 kuruş olan patates pazarda 1.5 TL’ye satılacak.
 • 'Beyaz ette kuş gribi endişesi yok' - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  'Beyaz ette kuş gribi endişesi yok'06.05.2015

  EKONOMİ

  Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Başkanı ve Beypiliç Genel Müdürü Sait Koca, Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, kuş gribi virüsü nedeniyle uygulanan karantinanın beyaz et üretimi ve tüketimini olumsuz etkilemeyeceğini söyledi.
 • Kuran’la büyüdüm Kuran’la yaşıyorum - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Kuran’la büyüdüm Kuran’la yaşıyorum05.05.2015

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kendisine “Kuran’ın istismarını yapıyor” diyen CHP Lideri’ne, dün Siirt’ten, “Sayın Kılıçdaroğlu, ben Kuran’la büyüdüm, Kuran’la yaşıyorum.Kendi şahsında Kuran’ın yerinin ne olduğu malum” diye yanıt verdi.İsim vermeden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a da “Cami duvarına pislemeye başladılar” diye yüklenen Erdoğan, özetle şunları söyledi:
 • Çiftçiye 50 bin TL - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Çiftçiye 50 bin TL05.05.2015

  Ankara

  “Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ”in yürürlüğe girdiğini hatırlatan İl Tarım Müdürü Muhsin Temel, Ankaralı çiftçilere “Bu destekten faydalanın” çağrısında bulundu.Temel, desteğin gerçek kişiler için 50 bin TL, tüzel kişiler için ise 100 bin TL’ye kadar çıkabileceğini belirterek, “Başvuru için son gün 1 Temmuz 2015” dedi.
 • Müezzinoğlu'ndan 'karantina' açıklaması - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Müezzinoğlu'ndan 'karantina' açıklaması04.05.2015

  Gündem

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Balıkesir'in Bandırma ilçesi Edincik Mahallesi'ndeki kuş gribi karantinasına ilişkin, "Şu anda Balıkesir'de alınan tedbirlerin ötesinde ilave tedbirler gerektirecek bir sürece ihtiyaç duymuyoruz" dedi.
 • Türkiye yine o kötü rüyayı gördü - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Türkiye yine o kötü rüyayı gördü04.05.2015

  EKONOMİ

  1.2 milyon tavuğun bulunduğu Bandırma’nın Edincik bölgesinde kuş gribine rastlandı.Kuş gribinin göçmen kuşlar yüzünden bulaştığı ifade edildi.Bölgenin yumurtacı çiftliklere ev sahipliği yaptığını belirten BESDBİR Başkanı Koca, “Biogüvenlik açısında yetersiz bir bölge.Şu an için et üreten çiftliklerde bir sıkıntı yok” dedi.YUMBİR Başkanı Hasan Konya ise, “Biogüvenlik tedbirlerimiz tam.Bakanlık tedbiri aldı.3 kilometre yarıçapındaki bir bölge karantinaya” alındı” dedi.
 • Edincik’te kuş gribi karantinası - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Edincik’te kuş gribi karantinası03.05.2015

  Gündem

  BALIKESİR’in Bandırma İlçesi’ne bağlı daha önce belde olan Edincik Mahallesi’nde Bandırma Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce başlatılan incelemede kuş gribinin tespit edilmesi üzerine bölge karantina altına alındı, resmi araçlar haricinde giriş çıkış yasaklandı.
 • Sanal ilaçların yarısı sahte - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Sanal ilaçların yarısı sahte03.05.2015

  Gündem

  TÜM Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) rakamlarına göre, internetten satılan ilaçların yüzde 50’sinin sahte olduğunu, bu yüzden dünyada her yıl bir milyondan fazla insanın yaşamını yitirdiğini açıkladı.
 • İnternetteki ilaçların yarısı sahte - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  İnternetteki ilaçların yarısı sahte02.05.2015

  Ankara

  Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, “Sahte ilaç nedeniyle Türkiye’de de her yıl ölümler oluyor.Sağlık Bakanlığı internetten satışa ‘dur’ demeli” dedi.
 • Doğaya 500 keklik - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Doğaya 500 keklik01.05.2015

  Çukurova

  ADANA’da tarımsal çevreyi korumak amacıyla 500 kınalı keklik doğaya bırakıldı.Adana Ticaret Borsası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Biyolojik Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7’nci Bölge Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen çalışma kapsamında Çukurova Arboretum’da (Ağaç Parkı) keklik salımı yapıldı.
 • TMMOB Mimarlar Odası: Saray’ın peyzaj maliyeti 2.5 milyarı buldu - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  TMMOB Mimarlar Odası: Saray’ın peyzaj maliyeti 2.5 milyarı buldu30.04.2015

  Gündem

  TMMOB Mimarlar Odası, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın peyzaj maliyetlerinin 2,5 milyar lirayı bulduğunu ve peyzaj bitkilerinin yüzde 80’inin yurtdışından ithal edildiğini açıkladı.Mimarlar Odası, yurtdışından getirilen bitkilerin karantina belgelerinin ve bitki sağlık sertifikalarının bilgisini istedi.
 • Süs bitkileri etiketli olarak pazarlanacak - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Süs bitkileri etiketli olarak pazarlanacak30.04.2015

  Ekonomi

  Süs bitkileri ve çoğaltım materyalleri, partiler halinde ve etiketli olarak pazarlanacak.
 • Reşat KUTUCULAR

  Gençler karamsarsa. - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Gençler karamsarsa.30.04.2015

  Yazarlar

 • Tanrıkulu: Çiftçinin don zararı karşılansın - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Tanrıkulu: Çiftçinin don zararı karşılansın27.04.2015

  Ege

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, zirai don nedeniyle çiftçinin büyük zarar gördüğünü belirterek, üreticilere sahip çıkılması, zararlarının karşılanması gerektiğini söyledi.
 • Vahap MUNYAR

  Türk balığı ABD’ye THY ile yerleşiyor, AB nakit desteğe ‘fren’ koyuyor - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Türk balığı ABD’ye THY ile yerleşiyor, AB nakit desteğe ‘fren’ koyuyor26.04.2015

  Yazarlar

 • Türkiye'den 23 Nisan manzaraları - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Türkiye'den 23 Nisan manzaraları23.04.2015

  Eğitim

  Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları dolayısıyla bu sene de renkli görüntülere sahne oldu.Dünyanın farklı ülkelerinden çocuklar yine Türkiye’de buluştu.İşte ülkemizden 23 Nisan manzaraları:
 • Ankara Üniversitesi'nde çevreci kongre - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Ankara Üniversitesi'nde çevreci kongre23.04.2015

  Ankara

  Ulusal Çevre ve Ekoloji Öğrenci Kongresi’nin 6’ıncısı Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde gerçekleştirilecek.
 • Başkent tarımına hibe dopingi - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Başkent tarımına hibe dopingi21.04.2015

  Ankara

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca ekonomik yatırımların desteklenmesi programı kapsamında verilen destekle başkent Ankara'ya tarımsal ürün işleyen yeni tesisler kazandırılırken, bazı işletmeler daha modern tesislere kavuşuyor, bazı tesisler ise kapasitelerini artırıyor.
 • 15 Nisan itibariyle denizlerde genel av yasağı dönemi - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  15 Nisan itibariyle denizlerde genel av yasağı dönemi14.04.2015

  Ekonomi

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2014-2015 balıkçılık av sezonu kapanışı hakkında bir açıklama yayımladı.Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada 15 Nisan Çarşamba günü itibariyle tüm denizlerde trol ve gırgır ağları ile avcılık için genel av yasağının başlayacağını duyurdu.Yasağın başlamasıyla birlikte balık fiyatlarında da kayda değer bir artış yaşanması bekleniyor.
 • Kanat ATKAYA

  Eyy patates! - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Eyy patates!14.04.2015

  Yazarlar

  ALIŞTIĞIMIZ, benimsediğimiz, tersi olursa ne yapacağımızı şaşıracağımız şekilde anormal memleket gündemini şöyle bir süzdükten sonra.
 • Okul üzümü gelecek eğitim yılına kaldı - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Okul üzümü gelecek eğitim yılına kaldı12.04.2015

  Eğitim

  Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, ‘Okul Üzümü, Akıl Üzümü Projesi’ kapsamında ülke genelindeki okullarda kuru üzüm dağıtımına önümüzdeki yıl başlanmasının beklendiğini söyledi.
 • Bakanlık önünde TAR-GEL isyanı - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Bakanlık önünde TAR-GEL isyanı11.04.2015

  Ankara

  Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Toç Bir-Sen tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı önünde “TAR-GEL Bitsin” eylemi düzenlendi.
 • Afetlerden zarar gören çiftçilerin kredi borçları ertelendi - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Afetlerden zarar gören çiftçilerin kredi borçları ertelendi10.04.2015

  Ekonomi

  Türkiye genelinde meydana gelen doğal afetlerden zarar gören, Çiftçi Kayıt Sİstemi'ne ya da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın diğer kayıt sistemlerine göre kayıtlı olan üreticilerin Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine olan kredi borçları ertelendi.
 • Niğde'deki depolarda Türkiye'nin 1 aylık ihtiyacını karşılayacak patates var - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Niğde'deki depolarda Türkiye'nin 1 aylık ihtiyacını karşılayacak patates var08.04.2015

  Çukurova

  2014 yılında 620 bin ton patates üreterek Türkiye birincisi olan Niğde'de, Türkiye'nin bir aylık patates ihtiyacını karşılayacak miktarda ürünün depolarda bekletildiği ortaya çıktı.
 • Fındık üreticisi destek ödemelerine ilgi gösteriyor - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Fındık üreticisi destek ödemelerine ilgi gösteriyor07.04.2015

  Ekonomi

  Fındık üreticilerini destekleme amaçlı verilen alan bazlı destekleme ödemelerine, Ordu'da başlanmasının ardından üreticiler banka ATM'leri önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
 • Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine kuru üzüm dağıtılacak - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine kuru üzüm dağıtılacak04.04.2015

  Eğitim

  Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı Programı Uygulama Esasları hakkındaki Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • Çocuklar güvenilir gıdayı resimlerle anlatacak - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Çocuklar güvenilir gıdayı resimlerle anlatacak01.04.2015

  Gündem

  SETBİR’in Sponsorluğunda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Düzenlediği “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2.Ulusal Resim Yarışması” Başladı.
 • Bal üretimi 100 bin tonu aştı - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Bal üretimi 100 bin tonu aştı29.03.2015

  Ekonomi

  Türkiyede geçen yıl bal üretimi 100 bin ton sınırını aştı.Türkiye, bal üretiminde dünyada Çin'den sonra ikinci, Avrupa Birliği ülkeleri arasında ise birinci sırada bulunuyor.
 • Hepimiz başkanız - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Hepimiz başkanız29.03.2015

  Ankara

  İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre; her iki kişiden birinin dernek üyesi olan Başkent’te, her 510 kişiden biri de “dernek başkanı” unvanını taşıyor.
 • Kapıkule sınır kapısında çileye son - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Kapıkule sınır kapısında çileye son28.03.2015

  Avrupa

  Türkiye’den Bulgaristan’a ve Bulgaristan üzerinden Avrupa Birliği ve Rusya Federasyonuna yapılan yaş meyve ve sebze ihracatıyla ilgili Kapıkule sınır kapısında yaşanan sorunlar çözüme kavuşuyor.
 • "Yarımada, Alaçatı Ot Festivali'ni sahiplendi"28.03.2015

  Ege

  İZMİR'in Çeşme İlçe Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Dalgıç; Alaçatı Ot Festivali'nin her yıl daha da büyüdüğünü, farkındalık yaratmak için başladıkları etkinliğin yarımada sahiplenildiğini söyledi.
 • Hesaba bizi de 'koyun' - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Hesaba bizi de 'koyun'25.03.2015

  Ekonomi

  Dana eti fiyatlarındaki yükseliş sonrası büyük baş hayvan sahiplerinin ellerindeki dişi hayvanları bile kesmeye başladığına dikkat çeken Van’daki besiciler tepki gösterdi: “Kırmızı et sadece danadan olmuyor.Koyunlarımız elde kaldı.Koyun karkas fiyatları 12-13 liraya kadar düştü.Ancak kimse koyun eti talep etmiyor.”
 • 250 çiftçiye mesleki eğitim - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  250 çiftçiye mesleki eğitim21.03.2015

  Ege

  MANİSA'nın Alaşehir İlçesi'nde Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen gübreleme, budama ve aşılama eğitimlerine katılan 250 çiftçiye törenle sertifikaları verildi.
 • Türkiye’de 5.4 milyon kişi tarım alanında çalışıyor - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Türkiye’de 5.4 milyon kişi tarım alanında çalışıyor19.03.2015

  Ekonomi Kobi

  TÜRKİYE ekonomisindeki gelişime paralel olarak Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) içindeki payı yüzde 7.4’e düşmesine karşın tarım hala Türk ekonomisinin en önemli sektörlerinin başında geliyor.Tarım, 60.9 milyar dolarlık katma değeriyle ekonomiye büyük katkı sağlıyor.Kendi katma değerinin yanı sıra, gıda sanayi, tekstil ve konfeksiyon sanayi başta olmak üzere diğer sektörlere hammadde temin ediyor.Tarımın, ulaştırma ve finans sektörlerine de büyük katkı yaptığını unutmamak gerekiyor.Bu çerçevede düşünüldüğünde, tarımın ekonomideki ağırlığının yüzde 7.4’ün çok çok üzerinde olduğunu söylemek ise yanlış olmaz.
 • Zeytinyağında sahteciliğe hapis cezası önerisi - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Zeytinyağında sahteciliğe hapis cezası önerisi16.03.2015

  Ekonomi

  Zeytinyağı üretici fiyatlarında geçen yıl 6 lira olan fiyat, bu yıl 12 liraya yükselince piyasada farklı yağlarla karıştırılmış (tağşişli) ürünlerin artmasına yol açtı.Tüketicinin bu konuda dikkatini çeken sektör temsilcileri, artan sahteciliğe karşı ağır cezai yaptırımların getirilmesini bekliyor.
 • Çiftçilere hastalık uyarısı - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Çiftçilere hastalık uyarısı15.03.2015

  Ankara

  Polatlılı çiftçiler, ürün hastalıklarına karşı bilgilendirildi.
 • Diplomalı çobanlar iş başında - gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanligi

  Diplomalı çobanlar iş başında14.03.2015

  Gündem

  Kütahya’nın Simav ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü başta olmak üzere Halk Eğitim Merkezi ve İş Kur önderliğinde ilk kez açılan “Sürü Yönetimi Elemanı” kursunda başarı göstererek hak ettikleri sertifikalarını alan 4’ü bayan toplam 19 kişi, şimdi eğitimli birer çoban olarak sürülerinin başına geçti
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»