MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ertuğrul ÖZKÖK479Mehmet Ali BİRAND477Yalçın BAYER461Ahmet HAKAN289Oktay EKŞİ259Mehmet Y. YILMAZ245Emin ÇÖLAŞAN237Sedat ERGİN231Cengiz ÇANDAR224Yalçın DOĞAN211Enis BERBEROĞLU184Cüneyt ÜLSEVER177Fatih ÇEKİRGE176Yılmaz ÖZDİL159Fatih ALTAYLI129Tufan TÜRENÇ128Şükrü KÜÇÜKŞAHİN103Taha AKYOL92Ferai TINÇ85Bekir COŞKUN84İsmet BERKAN76İlter TÜRKMEN75Murat Yetkin69Abdulkadir SELVİ66Hadi ULUENGİN55Özdemir İNCE52Rauf TAMER52Muharrem SARIKAYA39Deniz BAYRAMOĞLU38Akif BEKİ36İsmet SOLAK35Kurthan FİŞEK35Tolga TANIŞ35Erdal SAĞLAM34Fikret BİLA31Ayşe ARMAN30Vahap MUNYAR30Mehmet Barlas30Soner YALÇIN27Murat BARDAKÇI26Yener SÜSOY25Rahmi TURAN25Cengiz SEMERCİOĞLU23Verda ÖZER22Eyüp CAN20Serdar TURGUT19Kanat ATKAYA18Yaşar SÖKMENSÜER18Uğur CEBECİ16Faruk BİLDİRİCİ14Gülçin TELCİ13Yavuz GÖKMEN12Doğan HIZLAN11Erdal İPEKEŞEN11Pakize SUDA10Yorgo KIRBAKİ10Deniz Gürel10Oral Çalışlar10Haluk KALAFAT9Hüseyin YAYMAN9Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ8Mümtaz SOYSAL7Oya BERBEROĞLU7Ali Atıf BİR6Erman TOROĞLU6Kubilay KESKİN6Uğur DÜNDAR6Hayri ÇETİNKAYA6Deniz SİPAHİ6Zeynep GÖĞÜŞ5Ege CANSEN5Melis ALPHAN5Deniz Zeyrek5Doğan ULUÇ4Gila BENMAYOR4Ebru ÇAPA4Banu TUNA4Oya ARMUTÇU4Ahmet Arsan4Nihat DEMİRKOL4Emre KIZILKAYA4Tuğrul ŞAVKAY3Altan Tanrıkulu3Zeynep ATİKKAN3Sezai Bayar3Muammer ELVEREN3Eray GÖRGÜLÜ3Levent SEĞMEN3Eyüp Can - Referans3Erdem SEVGİ3Rıza Özel3Gülse BİRSEL3Selahattin DUMAN3Gülben ERGEN3Ünal ÇEVİKÖZ3Seçkin TÜRESAY2Yurtsan ATAKAN2Nurten ERK TOSUNER2Şükrü KIZILOT2Ömür GEDİK2

Genelkurmay

Genelkurmay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Genelkurmay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 41.699 Genelkurmay haberi bulunmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı (eski adıyla Erkân-ı Harbiye-i Umumiye Reisliği), Türk Silahlı Kuvvetleri'ni komuta eden ve yönlendiren Çankaya, Ankara'daki en üst düzey askerî birim olup Genel Kurmay Başkanı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 117. Maddesi gereğince Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komutanı olarak Cumhurbaşkanı tarafından atanır. Görevlerinden dolayı Başbakan'a karşı sorumludur. Mevcut dönemin Genelkurmay Başkanı 2015 yılı Ağustos ayından beri Orgeneral Hulusi Akar'dır.

DEVAMI

Genelkurmay Haberleri

Trumptan Kuzey Koreye: Çin kendini zor tutuyor

Trump'tan Kuzey Kore'ye: 'Çin kendini zor tutuyor'

ABD Başkanı Donald Trump, dün yeni bir balistik füze denemesi yapan Kuzey Kore'yi, "komşusu Çin'e büyük saygısızlık yapmakla" suçlayan bir açıklama yaptı.

30.5.2017Dünya
Korede gerilim dinmiyor: Füze savaşları

Kore'de gerilim dinmiyor: Füze savaşları

Kuzey Kore’nin peş peşe füze denemelerinin ardından ABD de füze savunma sistemini test etmek üzere düğmeye bastı. Bugün Pasifik kıyısından test amaçlı atılacak önleyici füze ile olası bir Kuzey Kore balistik roketinin engellenmesi amaçlanıyor. Pyongyang’ın dün sabah yaptığı yeni füze denemesine Twitter’dan tepki gösteren ABD Başkanı Trump, bu ülkenin Çin’e büyük saygısızlık gösterdiğini, ancak Pekin’in diplomatik çözüm için büyük çaba sarf ettiğini kaydetti.

29.5.2017Dünya
Siyasi ayağı saklama raporu

'Siyasi ayağı saklama raporu'

FETÖ darbe girişimini araştırma komisyonunun CHP’li üyeleri, güçlü bir muhalefet şerhi hazırlayarak karanlıkta kalan bazı sorulara yanıt aramaya hazırlanıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, “Taslak rapor, bir kontrollü darbe girişiminin siyasi ayağını saklama ve günahsız kişi ve kurumlara iftira raporudur” dedi.

29.5.2017Gündem
Sorulara yanıt verdi

Sorulara yanıt verdi

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu’nun sorularını yanıtladı.

29.5.2017Gündem
O selamı hatırlamadı

O selamı hatırlamadı

15 Temmuz’da Genelkurmay’ın işgal edilmesine ilişkin davada savunma yapan eski 4. Ana Jet Üs Komutanı Hakan Evrim, FETÖ’nün sivil imamlarından Kemal Batmaz’a verdiği ‘selam’a ilişkin “Selam vermedim. Kendisini tanımam” dedi. Evrim, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a kendisini Fetullah Gülen ile görüştürmeyi teklif etmediğini de öne sürdü.

29.5.2017Gündem
Kritik isim Partigöç savunmasını yaptı

Kritik isim Partigöç savunmasını yaptı

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'Yurtta Sulh Konseyi' bildirisinde imzası olan Genelkurmay Personel Palan ve Yönetim Daire eski Başkanı Tuğgeneral Partigöç savunma yaptı. Suçlamaları kabul etmeyen sanık Partigöç, altında imzası bulunduğu iddia edilen darbe mesajları için "Bu mesajları hiç görmedim. İsmimin olduğunu da cezaevinde öğrendim. Yaşar Güler’in gönderdiği bir CD’de benim ismimin olacağını nereden bileyim" iddiasında bulundu. Mahkeme Başkanı, Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler'in ve diğer rütbelilerin başına çuval geçirilirken kendisine niye bir şey yapılmadığını sorması üzerine Partigöç, "Onlara sormak lazım. Ben Fırat Alakuş'u tanıyorum. Özel kuvvetçilerin de çoğu tanır beni" diye yanıt verdi. Partigöç'e Genelkurmay bahçesinde şehit edilen Astsubay Bülent Aydın da soruldu. Avukatın 'Genelkurmay bahçesinde daha önce tanıdığınız bir TSK mensubu şehit ediliyor ve siz de sadece reviri aramakla yetiniyorsunuz" sorusu üzerine Partigöç, yaralı sandığını söyledi, 'dost ateşi' olduğunu savundu.

29.5.2017Gündem
Duruşmaya avukat engeli (3)

Duruşmaya avukat engeli (3)

Duruşmaya avukat engeli (3)

29.5.2017Ankara
Son dakika... Orgeneral Akarın sorulara yanıtları komisyonda

Son dakika... Orgeneral Akar'ın sorulara yanıtları komisyonda

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın, FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonunca yöneltilen sorulara ilişkin cevap metni komisyona ulaştı.

29.5.2017Gündem
5 kez müebbet isteniyor… Twitter’daki bu mesajı soruldu

5 kez müebbet isteniyor… Twitter’daki bu mesajı soruldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde adı "Kırşehir Sıkıyönetim Komutanı" olarak yer alan ve "Analizi Harbiyeli" adlı Twitter hesabını kullandığı tespit edilen eski jandarma kurmay albay Ömer Kulaç'ın yargılanmasına devam edildi.

29.5.2017Gündem
Duruşmaya avukat engeli (2)

Duruşmaya avukat engeli (2)

Duruşmaya avukat engeli (2)

29.5.2017Ankara
Son dakika... Duruşmada gergin anlar: Sürekli yalan söylüyorsun...

Son dakika... Duruşmada gergin anlar: 'Sürekli yalan söylüyorsun...'

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a, alıkonulması sırasında "Sizi kanaat önderimiz (Fetullah Gülen) ile görüştürebiliriz" dediği iddia edilen eski 4. Ana Jet Üs Komutanı Hava Tuğgeneral Hakan Evrim, Adil Öksüz'le darbeyi yöneten FETÖ'cü Kemal Batmaz ile selamlaştığı yönündeki görüntülerin sorulması üzerine Batmaz'ı tanımadığını iddia ederek, "Öyle bir selam vermedim" dedi. Hakim ise "Darbe girişimi gecesi Akıncı Üssü'ndeki sivil sanıklardan Kemal Batmaz'a 'sen kimsin' diye neden sormadın?" dedi. Öte yandan duruşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı ile Evrim arasında gergin diyaloglar yaşandı. Avukat Aydın, "Söylediğiniz yalanları aklınızda tutamıyorsunuz" deyince Evrim, "Seviye düştü" dedi. Aydın, sert yanıt verdi...

29.5.2017Gündem
Genelkurmay Başkanı Akarı Gülenle görüştürmek istediği iddia edilen sanık eski Tuğgeneral Evrim konuştu (2)

Genelkurmay Başkanı Akar'ı Gülen'le görüştürmek istediği iddia edilen sanık eski Tuğgeneral Evrim konuştu (2)

Genelkurmay Başkanı Akar'ı Gülen'le görüştürmek istediği iddia edilen sanık eski Tuğgeneral Evrim konuştu (2)

29.5.2017Ankara
Genelkurmay Başkanı Akarı Gülenle görüştürmek istediği iddia edilen sanık eski Tuğgeneral Evrim konuştu

Genelkurmay Başkanı Akar'ı Gülen'le görüştürmek istediği iddia edilen sanık eski Tuğgeneral Evrim konuştu

Genelkurmay Başkanı Akar'ı Gülen'le görüştürmek istediği iddia edilen sanık eski Tuğgeneral Evrim konuştu

29.5.2017Ankara
Hakan Evrim kendini böyle savundu... Bu görüntü soruldu...

Hakan Evrim kendini böyle savundu... Bu görüntü soruldu...

Genelkurmay çatı davasında bugün darbe girişiminin kilit isimlerinden 4. Ana Jet Üs Komutanı Hava Tuğgeneral Hakan Evrim savunma yapıyor. Evrim 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Akıncı Hava Üssüne götürülen Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a “Kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürelim” dediği iddia edilen isim.

29.5.2017Gündem
CHPli darbe komisyonu üyeleri: Reşat Petekin bal saçan raporu

CHP'li darbe komisyonu üyeleri: Reşat Petek'in bal saçan raporu

CHP'li darbe komisyonu üyeleri: Reşat Petek'in bal saçan raporu

29.5.2017Ankara
Partigöçün savunması alınamadı

Partigöç'ün savunması alınamadı

FETÖ'nün 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında, Genelkurmay Başkanlığı’ndaki eylemlerle ilgili aralarında sözde ’Yurtta Sulh Konseyi’ üyelerinin de bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davada, bugün savunma yapması beklenen sanık Mehmet Partigöç’ün avukatı duruşmaya gelmediği için savunması alınmadı. Darbecilerin sıkıyönetim direktiflerinin altında ismi yer alan eski Genelkurmay Personel Plan Yönetim Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet Partigöç 15 Temmuz'un çok kritik isimlerinden... Bir sonraki sanığın savunması da avukatı olmadığı için alınamadı. Bazı sanıklar ise 'hazır değilim' diyerek savunma yapmak istemedi.

29.5.2017Gündem
Duruşmaya avukat engeli (1)

Duruşmaya avukat engeli (1)

Duruşmaya avukat engeli (1)

29.5.2017Ankara
ABDden Kuzey Kore hakkında tehdit gibi açıklama

ABD'den Kuzey Kore hakkında tehdit gibi açıklama!

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Kuzey Kore ile savaş çıkarsa bunun Çin ve Rusya da dahil olmak üzere tüm bölgeyi felakete sürükleyeceğini söyledi.

29.5.2017Dünya
Dil çıkartınca... Perdeli önlem

Dil çıkartınca... Perdeli önlem

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin 'beyin takımı' olduğu iddia edilen Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin yargılandığı davada dönem dönem gerginlikler yaşanmıştı. Sanıklarla şehit yakınları arasında yaşanan tartışmanın ardından 'perde' kararı alındı.

29.5.2017Gündem
Sivil ağırlıklı yeni YAŞ

Sivil ağırlıklı yeni YAŞ

Başbakanlık, yeni YAŞ yönetmeliğini Resmi Gazete’de yayımladı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeniden yapılandırılan YAŞ, hükümetten 10 ve komuta kademesinden ise 4 üyeden oluşacak. Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanları kendilerinden kıdemli veya eşiti olan general ve amirallerle ilgili toplantılara katılamayacak.

28.5.2017Gündem
Kuzey Iraka 8 uçakla darbeli vuruş

Kuzey Irak'a 8 uçakla darbeli vuruş

TÜRK Hava Kuvvetleri, dün sabah Kuzey Irak’a son ayların en ağır hava operasyonunu yaptı. F-16 ve F-4 tipi 8 savaş uçağının katıldığı ‘darbeli vuruş’ (kısa sürede çoklu vuruş) olarak adlandırılan iki ayrı harekâtla 7 ayrı hedef vuruldu ve 13 PKK’lı terörist öldürüldü.

28.5.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit yakınları ve gazilerle iftarda biraraya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit yakınları ve gazilerle iftarda biraraya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit yakınları ve gazilerle iftarda biraraya geldi

27.5.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “15 Temmuz’un tekerrürüne müsaade etmeyeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “15 Temmuz’un tekerrürüne müsaade etmeyeceğiz”

Şehit yakınları ve gaziler ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz felaketi milletimizin yüreğinde ve hafızasında derin izler bırakmıştır. Mehmet Akif ‘Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar, hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi’ diyorlar ya. Sadece 15 Temmuz değil, 12 Eylül’ün 28 Şubat’ın,12 Mart’ın 27 Mayıs’ın tekerrürüne de müsaade etmeyeceğiz" dedi.

27.5.2017Gündem
Partigöçü görünce FETÖnün işi olduğunu anladım

'Partigöç'ü görünce FETÖ'nün işi olduğunu anladım'

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı’nın işgal edilerek komutanların rehin alınması girişimi nedeniyle 221 şüpheli hakkında açılan davaya Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

26.5.2017Gündem
Darbenin tarihi net bilinmiyordu

'Darbenin tarihi net bilinmiyordu'

Milli İstihbarat Teşkilatı, 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na gönderdiği Müsteşar Hakan Fidan imzalı 37 sayfalık raporda, darbe girişiminin önceden haber alındığını ancak net tarihe ilişkin istihbarata ulaşılamadığını belirtti. Rapordan bazı bölümler şöyle:

26.5.2017Gündem
Gülen’i koruyan gizli eller var

Gülen’i koruyan gizli eller var

Meclis Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in belirli amaçlar için yetiştirildiğini ve zorda kaldığında gizli ellerin ona yardım ettiğini söyledi. Komisyon raporunu açıklayan Petek, kalkışmanın önceden haber alınamamasının istihbarat zaafı olduğunu vurguladı.

26.5.2017Gündem
İkizleri terör ayırdı

İkizleri terör ayırdı

HAKKÂRİ Çukurca’daki operasyonda teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu dün 04.00 sıralarında Yozgatlı Uzman Çavuş Gökhan Peker şehit oldu.

26.5.2017Gündem
Her şeyini satarak kurdu En büyük pişmanlığını açıkladı...

Her şeyini satarak kurdu! En büyük pişmanlığını açıkladı...

72 yıllık yaşamını “Bir Dünya Kurmak” adlı kitabında anlatan iş adamı duayen bankacı Hüsnü Özyeğin özel açıklamalarda bulundu. Finansbank’ı her şeyini satarak kurduğunu belirten Özyeğin, “O dönem asker arkadaşım Murat Vargı Turkcell’i ilk bana getirdi. Param vardı ama dikkatim dağılmasın diye ben girmedim Mehmet Emin Karamehmet’e yönlendirdim. Aslında hata ettim. Bence girmeliydim” dedi.

26.5.2017Ekonomi
Şehit piyade er Emre Karagöz, son yolculuğuna uğurlandı

Şehit piyade er Emre Karagöz, son yolculuğuna uğurlandı

Şehit piyade er Emre Karagöz, son yolculuğuna uğurlandı

26.5.2017Ankara
Diyarbakırda FETÖ/PDYden tutuklu generallerin yargılanmasına başlandı (2)

Diyarbakır'da FETÖ/PDY'den tutuklu generallerin yargılanmasına başlandı (2)

Diyarbakır'da FETÖ/PDY'den tutuklu generallerin yargılanmasına başlandı (2)

26.5.2017Diyarbakır
Komisyona sunulan MİT raporu: Darbe girişiminin tarihi konusunda net bir istihbarata daha önceden ulaşılamamıştır (3)

Komisyona sunulan MİT raporu: Darbe girişiminin tarihi konusunda net bir istihbarata daha önceden ulaşılamamıştır (3)

Komisyona sunulan MİT raporu: Darbe girişiminin tarihi konusunda net bir istihbarata daha önceden ulaşılamamıştır (3)

26.5.2017Ankara
Komisyona sunulan MİT raporu: Darbe girişiminin tarihi konusunda net bir istihbarata daha önceden ulaşılamamıştır (2)

Komisyona sunulan MİT raporu: Darbe girişiminin tarihi konusunda net bir istihbarata daha önceden ulaşılamamıştır (2)

Komisyona sunulan MİT raporu: Darbe girişiminin tarihi konusunda net bir istihbarata daha önceden ulaşılamamıştır (2)

26.5.2017Ankara
İşte MİTin darbe raporu

İşte MİT'in darbe raporu

MİT'in 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili komisyona gönderdiği rapor açıklandı. Raporda "Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından daha önce dış makamlarla paylaşılan notlarda FETÖ/PDY’nin darbe girişiminde bulunabileceği bildirilmiş olmakla birlikte, TSK bünyesinde istihbarat toplanamadığından, darbe girişiminin tarihi konusunda net bir istihbarata daha önceden ulaşılamamıştır" denildi.

26.5.2017Gündem
Komisyonu sunulan MİT raporu : Darbe girişiminin tarihi konusunda net bir istihbarata daha önceden ulaşılamamıştır (1)

Komisyonu sunulan MİT raporu : Darbe girişiminin tarihi konusunda net bir istihbarata daha önceden ulaşılamamıştır (1)

Komisyonu sunulan MİT raporu : Darbe girişiminin tarihi konusunda net bir istihbarata daha önceden ulaşılamamıştır (1)

26.5.2017Ankara
15 Temmuz şehidi Fırat Bulutun adı Keçiörende okula verildi

15 Temmuz şehidi Fırat Bulut'un adı Keçiören'de okula verildi

15 Temmuz şehidi Fırat Bulut'un adı Keçiören'de okula verildi

26.5.2017Keçiören
Reşat Petek: Darbe girişiminin haber alınamaması istihbarat zaafı

Reşat Petek: Darbe girişiminin haber alınamaması istihbarat zaafı

Darbe Komisyonu Başkanı Reşat Petek TBMM Araştırma Komisyonu darbe girişimi raporunu açıkladı... Petek, havacı subayın verdiği istihbaratın darbenin öne çekilmesini sağlayarak başarısız olmasına neden olduğunu söylerken, darbe girişiminin önceden haber alınamamasının bir istihbarat zaafı olduğunu belirtti. Yarım asırdan bu yana darbe için hazırlık yapıldığına işaret eden Petek darbe girişiminin başarısız olacağının anlaşılması üzerine örgüt üyelerine "Darbeyi şiddetle kınayan açıklama yapın" talimatı verildiğini aktardı. Darbenin siyasi ayağına ilişkin de açıklamalarda bulunan Petek, örgütün dönemsel olarak siyasi iktidarda bulunan partilere yakın davranıp devlete sızmak için siyaseti kullanma yolunu seçtiklerini söyledi. Darbe Komisyonu Başkanı Petek, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'dan istenilen sorulara yanıt alamadıklarını da sözlerine ekledi.

26.5.2017Gündem
İlhan Talu kendini böyle savundu... Partigöçün ismini görünce FETÖ olduğunu anladım

İlhan Talu kendini böyle savundu... "Partigöç'ün ismini görünce FETÖ olduğunu anladım"

Suç tarihinde Genelkurmay Personel Başkanı olan eski korgeneral İlhan Talu, yayınlanan darbe mesajları altında Partigöç’ün ismini gördüğünde bu darbe girişiminin bir FETÖ’cü kalkışma olduğunu anladığını da belirterek, “Partigöç hakkında PDY (paralel devlet yapılanması) kaydı olduğunu bildiğim için mesajların altında onun ismini görüne bunun FETÖ’cü bir kalkışma olduğunu anladım” dedi. Talu, darbe girişiminin erkene alınmasına etkili olan isimlerden olmakla suçlanıyor.

26.5.2017Gündem
Bir haftada 45 terörist etkisiz hale getirildi

Bir haftada 45 terörist etkisiz hale getirildi

Bir haftada 45 terörist etkisiz hale getirildi

26.5.2017Gaziantep
Son dakika: MİTin 15 Temmuz raporu Mecliste

Son dakika: MİT'in 15 Temmuz raporu Meclis'te

Meclis 15 Temmuz Darbe Girişimi'ni Araştırma Komisyonu'nun taslak raporu bugün açıklanacak. MİT'in ve Genelkurmay'ın 15 Temmuz'a ilişkin raporları da komisyona ulaştı. Komisyon Başkanı Reşat Petek bugün saat 10.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

25.5.2017Gündem
5 bin kontenjan için 232 bin başvuru

5 bin kontenjan için 232 bin başvuru

Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, 5 bin 443 öğrenci alımı için 232 bin başvuru olduğunu söyledi. Darbe girişimiyle oluşan açığın giderilmesi için planlama gerektiğini vurgulayan rektör, “Öğrencilerde aradığımız en önemli hususiyet Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine bağlılık” dedi.

25.5.2017Eğitim
Darbede göreve devam ettim

'Darbede göreve devam ettim'

15 Temmuz darbe girişimi sırasında emrindeki 33 kişilik timle Genelkurmay Karargâhı’nı basmakla suçlanan albay Fırat Alakuş, kendisinin ve ekibinin tuzağa düşürüldüğünü iddia etti. Alakuş ifadesinde, televizyonda gelişmeleri görünce darbe girişimi olduğunu anladığını ancak görevine devam ettiğini söyledi.

25.5.2017Gündem
Sönmezateş: Emri Semih Terziden aldım...

Sönmezateş: Emri Semih Terzi'den aldım...

FETÖ'nün darbe girişimi esnasında Genelkurmay Karargahı'nda yaşanan eylemlere ilişkin, sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de aralarında bulunduğu 221 kişinin yargılandığı davada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik Marmaris'teki suikast girişimini yöneten eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, "15 Temmuz'dan bugüne emir komuta zinciri içerisinde olduğuna inandırıldığım bir işin içerisinde yer aldım. Bana verilen emir 'Cumhurbaşkanı'nın Marmaris'ten alındıktan sonra Ankara'ya kadar emniyetle getirilmesi' idi." dedi. Sönmezateş, "Cumhurbaşkanını alma' emrini Semih Terzi generalden aldım. Semih Terzi'nin bu işte tepe başı olduğunu düşünmüyorum, onun da mutlaka bir üssü vardı, onun da emir aldığı birileri vardı. Semih Terzi, bizdeki jargonla bir ihtilal hazırlığı yapıldığını Çarşamba günü itibarıyla ima etti" diye konuştu.

25.5.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Darbecilerin yeni taktiği

Darbecilerin yeni taktiği

15 Temmuz’un beyin takımının yargılandığı ‘Genelkurmay Çatı Davası’nda ilginç şeyler oluyor.

29.5.2017Abdulkadir SELVİ
Ankarada birileri Binbaşı Tarık olayı gizli kalmasın istiyor

Ankara'da birileri Binbaşı Tarık olayı gizli kalmasın istiyor

HOPPALA bu Binbaşı Tarık da nereden çıktı diyeceksiniz...

29.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
AVM’de darbe talimatı beklemek

AVM’de darbe talimatı beklemek

KARA Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, MİT’e gelen ihbarın doğruluğunu araştırmak üzere saat 18.36’da gittiği Güvercinlik’teki Kara Havacılık Komutanlığı’nı teftiş ederken, ilk izlenim olarak bir olağanüstülük görmez ve saat 19.12’de bu izlenimini karargâhta kendisinden haber beklemekte olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a telefonda aktarır.

27.5.2017Sedat ERGİN
İstihbarat doğru değerlendirilmemiş

İstihbarat doğru değerlendirilmemiş

DARBE girişiminin neden önlenemediği ile ilgili spekülasyonlara da varan eleştirilerin nedeni, Genelkurmay Başkanı ile MİT Müsteşarı’nın olayı aydınlatmaya yönelik sorulara ısrarla yanıt vermiyor oluşları.

26.5.2017Mehmet Y. YILMAZ
Sayın komutan niye adını vererek söylemiyorsun

Sayın komutan niye adını vererek söylemiyorsun

YENİ Şafak’tan sonra, Mehmet Yılmaz da bunu yazdı.

26.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Orgeneral Akar’ın 15 Temmuz’daki maskeleme stratejisi

Orgeneral Akar’ın 15 Temmuz’daki maskeleme stratejisi

KARA Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, 15 Temmuz 2016 günü saat 17.45’te Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın yanına girdiğinde, Akar masada Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’le MİT’ten gelen hassas istihbaratı değerlendirmekteydi.

26.5.2017Sedat ERGİN
Binbaşı O.K. ‘darbe ihbarı’ yapmamış

Binbaşı O.K. ‘darbe ihbarı’ yapmamış

BİNBAŞI O.K.’nın 11 Ağustos 2016 tarihinde savcılıkta verdiği ifadede “darbe girişimi ihtimalinden” de söz ettiği ile ilgili haberler üzerine geçen gün bir yorum yazmıştım.

25.5.2017Mehmet Y. YILMAZ
Bir helikopter üssünün darbe planı nasıl yapılır

Bir helikopter üssünün darbe planı nasıl yapılır

KARA Havacılık Komutanlığı iddianamesini okurken en çok dikkatimi çeken konulardan biri, 15 Temmuz darbe planlamasının önceden ne kadar detaylı bir şekilde yapıldığını görmek oldu.

25.5.2017Sedat ERGİN