MENÜ
Arşiv

2015 Gazeteler Haberleri

Gazeteler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gazeteler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 473 Gazeteler haberi bulunmuştur.

Gazeteler Haberleri

Kulübün tapusunu da verseydiniz

"Kulübün tapusunu da verseydiniz"

Trabzonspor'da Mbia'nın alacağının zamanında ödenmediği gerekçesiyle kulübe ihtar çekmesi ve sözleşmesindeki madde gereği faiziyle 2 milyon 800 bin Euro alacağının bulunması gündeme bomba gibi düşmüştü.

30.12.2015Spor
Mesut Özilin babasına babalık davası

Mesut Özil'in babasına 'babalık' davası!

Arsenal'in yıldızı Mesut Özil'in babası Mustafa Özil'in başka bir kadından kızı olduğu iddia edildi. 25 yaşındaki Denise K. adlı kadın, Mustafa Özil'e babalık davası açtı.

30.12.2015Futbol
Mesut Özilin yeni kızkardeşi ortaya çıktı

Mesut Özil'in yeni kızkardeşi ortaya çıktı

Mesut Özil'in babası Mustafa Özil'in başka bir kadından kızı olduğu ortaya çıktı. 25 yaşındaki Denise K adındaki genç kız Mesut'un babası Mustafa Özil'e babalık davası açtı.

30.12.2015Spor
Kitap Dostu Başkan Mehmet Sekmen

Kitap Dostu Başkan Mehmet Sekmen

KÜTÜPHANE

29.12.2015Erzurum
Kredi kartında yeni dönem başlıyor

Kredi kartında yeni dönem başlıyor

Tüketici Kanunu'na aykırılıklarda ödenecek para cezalarının artırılmasıyla 1 Ocak'tan itibaren aidatsız (yalın) kredi kartı çıkarmayan bankalara verilecek ceza 5 milyon 812 bin 706 liraya yükseltildi.

28.12.2015Ekonomi
Gazetelere bağımlıyız

Gazetelere bağımlıyız

DÜNYANIN en önemli medya örgütlerinden INMA’nın (International News Media Association-Uluslararası Haber Medya Birliği) yaptığı “Güven ve Değer Araştırması” sonuçları açıklandı.

27.12.2015Ekonomi
İztuzu Plajı’nda Noel kutlaması

İztuzu Plajı’nda Noel kutlaması

MUĞLA’nın Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi’nde yaşayan yabancılar dünyaca ünlü İztuzu Plajı’nda Noel’i kutladı.

25.12.2015Ege
Hakan Ural’dan Kızı Melisa’ya Sert Uyarı: Bu ilişkiyi hemen bitireceksin

Hakan Ural’dan Kızı Melisa’ya Sert Uyarı: Bu ilişkiyi hemen bitireceksin

Ünlü sanatçı Sibel Can ile Hakan Ural’ın araları kızları Melisa yüzünden açıldı. Sibel Can’ın Hakan Ural’dan olma kızı Melisa’nın iki yıldır aşk yaşadığı sevgilisi ile ilgili ortaya çıkan gerçek baba Hakan Ural’ı kızdırdı.

24.12.2015Kelebek
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Gönüllü Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Gönüllü Gazetecilerle Bir Araya Geldi

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. TALHA GÖNÜLLÜ GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

24.12.2015Adıyaman
Lise Öğrencilerinden Başkan Özaltun’a Ziyaret

Lise Öğrencilerinden Başkan Özaltun’a Ziyaret

BEYŞEHİR LİSESİNDE BİR GRUP LİSE ÖĞRENCİSİ, SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAPTIKLARI İSTEKLERİNİ YERİNE GETİREN BELEDİYE BAŞKANI MURAT ÖZALTUN'U ZİYARET EDEREK TEŞEKKÜR ETTİ.

24.12.2015Konya
CHPli Eren Erdem cep telefonundan verdiği röportajın görüntülerini izletti

CHP'li Eren Erdem cep telefonundan verdiği röportajın görüntülerini izletti

CHP Milletvekili Eren Erdem, Rus televizyonu RT’ye yaptığı açıklamaların ardından TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Hakkındaki eleştirilere cevap veren Erdem, cep telefonundan verdiği röportajın görüntülerini izletti ve analiz yaptı.

22.12.2015Gündem
Eren Erdem cep telefonundan verdiği röportajın görüntülerini izletti

Eren Erdem cep telefonundan verdiği röportajın görüntülerini izletti

CHPMilletvekili Eren Erdem, Rus televizyonu RT'ye yaptığı açıklamaların ardındanTBMM'de basın toplantısı düzenledi. Hakkındaki eleştirilere cevap veren Erdem,cep telefonundan verdiği röportajın görüntülerini izletti ve analiz yaptı. ErenErdem, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Rus televizyonu RT'ye yaptığıaçıklamaların ardından hakkında yapılan eleştirilere yanıt verdi. AnkaraCumhuriyet Başsavcılığı tarafından RT'ye verdiği röportaj üzerine hakkındavatana ihanet gerekçesiyle soruşturma başlatıldığına değinen Eren Erdem "Şimdibenim hakkımda vatana ihanet soruşturması başlatan savcıya sesleniyorum:Anayasa madde 83'te diyor ki; bir milletvekili meclis oturumunda ileri sürdüğügörüşlerini meclis başkanlığı aksi karar almadığı sürece farklı bir ortamdatekrarlamaktan sorumlu tutulamaz. Bunun adı kürsü dokunulmazlığıdır. Bu görüşhakkında meclis başkanlığının karar alması gerekiyor. Meclis başkanlığı kararalmazsa tekrarlayabilir. Savcı sen hangi yetkiye dayanarak bir soruşturmabaşlatma cüretinde bulunuyorsun. Eren Erdem'in üzerinde tepinmek bu döneminadresi mi oldu? Meclis kürsüsünde sarin gazıyla ilgili konuştuktan sonrayabancı gazeteler ve Rus televizyonu gelip benimle röportaj yapmak istediler.Bende aynen şunu söyledim arkadaşlar" diyerek verdiği röportajı görüntülerinicep telefonundan basın mensuplarına izletti.

22.12.2015Haber
Ev sahibi ‘gastarbeiter kızı’

Ev sahibi ‘gastarbeiter kızı’

Almanya’ya yabancı işgücü göçü tam 60 yıl önce, İtalya ile Almanya arasında 20 Aralık 1955 tarihinde imzalanan sözleşme ile başladı.

20.12.2015Dünya
‘Özel Kişi’yi indiren kadın

‘Özel Kişi’yi indiren kadın!

Mourinho, Chelsea eski doktoru Eva Carneiro’ya “Kulübeye girmeme yasağı” uygulamıştı. Gazeteler Mou’nun gidiş sürecini bu olayın başlattığını yazdı.

18.12.2015Futbol
Saadet Partisi’nden ‘Noel Ve Şans Oyunları’ Açıklaması

Saadet Partisi’nden ‘Noel Ve Şans Oyunları’ Açıklaması

SP'Lİ KESKİN YILBAŞIYLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.

18.12.2015Van
Mizahın asırlık çınarı: Aziz Nesin 100 yaşında

Mizahın asırlık çınarı: Aziz Nesin 100 yaşında

Toplumsal gözlemleri ve keskin kalemiyle mizah, edebiyat ve düşünce tarihinde büyük iz bırakan 1915 doğumlu yazar Aziz Nesin, bugün 100 yaşında...

17.12.2015Keyif
Kitap toplatma kararı Meclis gündeminde

Kitap toplatma kararı Meclis gündeminde

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Gazeteci-Yazar Hasan Cemal, Tuğçe Tatari ve Müslüm Yücel’in kitaplarının toplatılmasına ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle Meclis'e soru önergesi verdi.

17.12.2015Gündem
Rusya’ya komşu ülkeler çözüm arıyor

Rusya’ya komşu ülkeler çözüm arıyor

Türkmenistan, Gürcistan, İran ve Pakistan devlet yetkilileriyle ikili görüşmelerde Rusya’yla uçak krizinin de gündeme geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Çözüm noktasında ‘neler yapılabilir’ sorularını sordular.

13.12.2015Dünya
Fransa’da halk ırkçı partiye geçit vermedi

Fransa’da halk ırkçı partiye geçit vermedi

Fransa'da yapılan bölgesel seçimlerin ikinci turunda halk, ırkçı ve yabancı düşmanlığı söylemleri ile tanınan ve ilk turda büyük bir zafer kazanan Marine Le Pen’in ‘Ulusal Cephe’ partisine ‘Hayır’ dedi. Birinci turda yüzde 27.73 oyla 13 bölgenin 6’sını kazanan aşırı sağcı ‘Ulusal Cephe’ ikinci turda tüm bölgeleri kaybetti.

13.12.2015Dünya
İstanbul’da kültürüyle, sanatıyla ve restoranıyla Suriye mahallesi

İstanbul’da kültürüyle, sanatıyla ve restoranıyla Suriye mahallesi

Savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan 2.2 milyon Suriyelinin sadece 250 bini kamplarda kalıyor. İstanbul’da yaşayan mülteci sayısı ise 330 bin civarında. Suriye’deki savaşın ne zaman sona ereceği belirsiz. Bu nedenle gelenler geri dönmeyecekmiş gibi yerleşiyor. Artık okulları, radyoları ve kültür-sanat camiaları var. Fatih ilçesinde, İngiltere’nin başkenti Londra’daki Çin Mahallesi’ne benzer bir Suriyeli Mahallesi var. Halepli tatlıcı, Şamlı dönerci, Lazkiyeli kahveci... Kitapçı ve kafelerdeki şiir ve müzik dinletileri de kent kültürüne en büyük katkılardan.

12.12.2015Gündem
WAN-IFRAdan küresel dayanışma çağrısı

WAN-IFRA'dan küresel dayanışma çağrısı

Dünyanın en büyük basın meslek örgütü Dünya Gazeteler ve Haber Yayımcıları Birliği (WAN-IFRA), Türk hükümetinin bağımsız ve özgür medyaya sert tutumu ve saldırıların devam etmesi üzerine Türk basınıyla küresel dayanışmanın yenilenmesi için çağrı yaptı.

12.12.2015Dünya
Umut Nöbeti sekizinci gününde

'Umut Nöbeti' sekizinci gününde

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak ve dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'Umut nöbeti'ni bugün sekizinci gününde.

10.12.2015Gündem
Sun gazetesinin kaçak mülteci haberine Hırvatistandan yalanlama

Sun gazetesinin 'kaçak mülteci' haberine Hırvatistan'dan yalanlama

İngiliz The Sun gazetesinin, Türkiye’den Paris’e kaçak olarak geçtiğini iddia eden bir muhabirin yolculuğunu anlattığı haber Hırvatistan tarafından yalanlandı.

7.12.2015Dünya
Can Dündar cezaevi koşullarını yazdı

Can Dündar cezaevi koşullarını yazdı

MİT TIR'ları soruşturması kapsamında gazeteci Erdem Gül ile birlikte tutuklanarak cezaevine gönderilen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Silivri'den yazdı.

7.12.2015Gündem
Antalya’da festival tartışması

Antalya’da festival tartışması

Antalya'da yarın başlaması planlanan ve Levent Üzümcü ile Genco Erkal’ın da katılacağı Antalya Tiyatro Festivali için Antalya Kültür Merkezi’nin tahsis edilmemesi nedeniyle başlayan tartışma büyüyor.

6.12.2015Magazin
Antalya’da festival tartışması

Antalya’da festival tartışması

Antalya Tiyatro Festivali için Antalya Kültür Merkezi’nin tahsis edilmemesi tartışma yarattı.

5.12.2015Gündem
Siirt’te Yerel Gazeteler Denetlendi

Siirt’te Yerel Gazeteler Denetlendi

SİİRT VALİLİĞİ BASIN KONTROL KURULU ÜYELERİ, SİİRT'TE GÜNLÜK YAYINLANAN SİİRT, SONSÖZ VE KURTALAN'DA DİĞER HAFTALIK GAZETELERİ DENETLEYEREK UYARIDA BULUNDU

5.12.2015Siirt
Kadıköydeki evden 2 kamyon çöp çıktı

Kadıköy'deki evden 2 kamyon çöp çıktı

KADIKÖY’de yalnız yaşayan 80 yaşındaki Enes Güneri’nin evinden 2 kamyon çöp çıktı. Evden çıkarılanlar arasında 1975 tarihli gazeteler dikkat çekti.

3.12.2015Gündem
BYEGM Muğla İl Müdürlüğü, Aydın Basınıyla Buluştu

BYEGM Muğla İl Müdürlüğü, Aydın Basınıyla Buluştu

AYDIN'DA YEREL BASIN BULUŞMASI YAPILDI

2.12.2015Aydın

Dündar ve Gül'ün tutukluluğuna itiraza ret kararı

Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutukluluğuna yapılan itiraz üst mahkeme tarafından reddedildi.

1.12.2015Gündem
Olayların ve insanların peşinde bir ömür

Olayların ve insanların peşinde bir ömür

Yarım asırdan fazla bir süre boyunca “Tam Hasan Pulur’luk” diye anılan olayları gündeme taşıyan duayen gazeteci Hasan Pulur, 83 yaşında yaşamını yitirdi.

29.11.2015Gündem
Tahir Elçi son yolculuğuna uğurlandı

Tahir Elçi son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır'da dün çatışmalarda zarar gören Dört Ayaklı Minare'de basın açıklamasının ardından, çıkan çatışmada vurularak ölen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, on binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törende sık sık çocukları Arin ve Nazelin'e sarılarak gözyaşları döken Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi, "Seni faili meçhuller ordusu karşılayacak. Tanıtmaya ne hacet, seni bütün faili meçhuller, seni bütün ailen tanır. Biz seni buradan izledik. Bizim gibi faili meçhullere bir ömür adadın" dedi. Tahir Elçi, Yeniköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

29.11.2015Gündem
Kriz sonrası Yunanistan: Bir tost karşılığı fuhuş

Kriz sonrası Yunanistan: Bir tost karşılığı fuhuş

Ekonomik krizle mücadele eden Yunanistan'da genç kadınların, bir tost parası karşılığı cinsel ilişkiye girdiği belirtiliyor.

28.11.2015Dünya
Lady Kinvara Balfur: Kula cool’luk eden kadın

Lady Kinvara Balfur: Kula cool’luk eden kadın

O, dünyanın en ünlü ‘cool’luk danışmanı’ Lady Kinvara Balfur. “Nedir bu meslek” derseniz... O, markalara ve kişilere ‘cool’ olmak için ne yapmaları gerektiğini öğretiyor. Aristokrat olan, Anne Boleyn’in, 1902’de İngiltere Başbakanı olan Arthur Balfour’un soyundan gelen büyükbabası da Norfolk Dükü olan Lady Kinvara, “Seks satar out, cool satar in” diyor.

28.11.2015Stil
Propaganda makinesi Rusları etkiledi

Propaganda makinesi Rusları etkiledi

Moskova ile Ankara arasında geçen salı sabahı patlak veren savaş uçağı krizinin yankıları Rusya’da bir parça hafiflemiş gibi görünse de propaganda makinesi geride bıraktığımız üç günde Rus kamuoyu üzerinde etkili oldu.

27.11.2015Dünya
CHP’li Basmacı’dan Can Dündar Ve Erdem Gül’ün Tutuklanmasına Tepki

CHP’li Basmacı’dan Can Dündar Ve Erdem Gül’ün Tutuklanmasına Tepki

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ MELİKE BASMACI TUTUKLANAN GAZETECİLERLE İLGİLİ KONUŞTU

27.11.2015Denizli
Başkentte gazetecilere destek eyleminde polisten gazlı müdahale

Başkent'te gazetecilere destek eyleminde polisten gazlı müdahale

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasının ardından Cumhuriyet Gazetesi'nin Ankara Bürosu önüne yürümek isteyen gazetecilere polis müdahale etti. Grubun arasında milletvekilleri de vardı. Polisin attığı biber gazından aralarında CHP'li vekiller de etkilendi. CHP'li Levent Gök biber gazından etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

27.11.2015Gündem
İstanbul Barosu: Dünyanın en büyük barosu olarak pes diyoruz

İstanbul Barosu: "Dünyanın en büyük barosu olarak "pes" diyoruz

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, sevk edildikleri İstanbul Nöbetçi 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Tutuklama kararına İstanbul Barosu, 'dünyanın en büyük barosu olarak "pes" diyoruz' açıklaması yaptı.

26.11.2015Gündem
BİK Şube Müdürü Abacı’dan, Karaduman’a Geçmiş Olsun Ziyareti

BİK Şube Müdürü Abacı’dan, Karaduman’a Geçmiş Olsun Ziyareti

BİK MALATYA ŞUBE MÜDÜRÜ NİHAT ABACI, HASTANEDE TEDAVİ GÖREN MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI HAYDAR KARADUMAN'I ZİYARET ETTİ.

24.11.2015Malatya

Yazar Sonuçları

Bir yazarın direnç tarihi

Bir yazarın direnç tarihi

Aziz Nesin’in doğumunun 100. yılında gerçekten, ona layık bir yayın kampanyası gerçekleştirildi.

25.12.2015Doğan HIZLAN
Faizde siyasi karar tedirginliği

Faizde siyasi karar tedirginliği

GEÇEN hafta Amerikan Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırımından sonra piyasa oyuncularının çoğu Merkez Bankası’nın da artık faiz artırımına gitmesini bekliyordu.

20.12.2015Erdal SAĞLAM
Genç iletişimcilere selam olsun

Genç iletişimcilere selam olsun

İletişim Fakültesi mezunu olduğum için bilirim.

17.12.2015Onur BAŞTÜRK
“Şikâyet edin” dediniz, ben de ediyorum

“Şikâyet edin” dediniz, ben de ediyorum

8 Aralık Salı sabahı... Saat 07:45 sularında cep telefonum çaldı.

13.12.2015Nihat DEMİRKOL
Sertellerin yaşamı Tan Evi’nde

Sertellerin yaşamı Tan Evi’nde

TAN GAZETESİ ve matbaasının 4 Aralık 1945’te basılıp tahrip edilmesinin ardından tam 70 yıl geçti.

10.12.2015Doğan HIZLAN
Kadın cinayetlerini gerçekten önlemek istiyor musunuz, buyurun

Kadın cinayetlerini gerçekten önlemek istiyor musunuz, buyurun!

Filmmor Kadın Kooperatifi'nin birçok kadın kuruluşunun katkısıyla başlattığı "Kadın Cinayetleri Önlenebilir" kampanyasının ilk adımı olan Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Eylem Konferansı için 27-28 Kasım'da İTÜ Maçka Sosyal Tesisleri'ndeydik.

1.12.2015Emel Armutçu
Aslan gibi bir Tahir Elçi’yi vurdular

Aslan gibi bir Tahir Elçi’yi vurdular

KOSKOCA bir dünyaydı Tahir Elçi.

28.11.2015Ahmet HAKAN
‘Vur’ emrinin neden verildiğini açıklamalısınız

‘Vur’ emrinin neden verildiğini açıklamalısınız

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Rus uçağının düşürülmesi ile ilgili emri bizzat kendisinin verdiğini söyledi.

26.11.2015Mehmet Y. YILMAZ
Edebiyat öğretmenleri

Edebiyat öğretmenleri

 BÜTÜN öğretmenlere sevgim ve saygım sonsuz.

23.11.2015Doğan HIZLAN