MENÜ
Arşiv

2006 Gazeteler Haberleri

Gazeteler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gazeteler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 649 Gazeteler haberi bulunmuştur.

Gazeteler Haberleri

Almanya kahraman Serdar’a iş arıyor

Almanya kahraman Serdar’a iş arıyor

Almanya’nın Münih Kenti’nde, Serdar Kayış’ın kendi yaşamını tehlikeye atarak metro raylarına düşen bir Alman’ın hayatını kurtarması konuşuluyor.

30.12.2006Dünya
Uçan teğmen

Uçan teğmen

"Sporu, anayasaya ben soktum. Bundan büyük başarı ve mutluluk mu olur Eğer Türk sporu ve sporcusu bugün bir yerlere geldiyse, anayasadaki bu maddenin rolü çok büyüktür."

30.12.2006Ankara
Çoban Ahmet e.yaşam’la İnternet ansiklopedisine adını yazdırdı

Çoban Ahmet e.yaşam’la İnternet ansiklopedisine adını yazdırdı

Elektriğin bile olmadığı ücra bir köyde çobanlık yaparken kiloyla aldığı gazeteler arasından çıkan e.yaşam'daki bir yazı, Ahmet Kaplan'ı önce İstanbul'da bir holdingin danışmanlığına, oradan da İnternet'in saygın sinema ansiklopedisi IMDB'ye (Internet Movie Database - imdb.com) taşıdı.

28.12.2006Hürriyet Arşiv
Gizlice asılacak

Gizlice asılacak

Saddam Hüseyin’in idam edilmesi kararı dünya basınında da geniş yankı buldu. Gazeteler kararın hemen ardından yaptıkları haberlerde yorum yapmaktan kaçınırken bazı gazeteler infazın tarihinde ABD’nin etkili olabileceğini belirtti.

27.12.2006Dünya
Rioda ev ödevi

Rio'da ev ödevi

Aurelio, tatil için gittiği Brezilya’da Türkçe derslerine devam ediyor. Sambacı ligin ikinci yarısının daha iyi geçeceğini iddia ediyor.

25.12.2006Futbol
Rioda ev ödevi

Rio'da ev ödevi

Aurelio, tatil için gittiği Brezilya’da Türkçe derslerine devam ediyor. Sambacı ligin ikinci yarısının daha iyi geçeceğini iddia ediyor.

24.12.2006Spor
İsmet Paşa’yı gezerek andım

İsmet Paşa’yı gezerek andım

YAĞMURLU bir aralık günü, Konak’taki eski Devlet Hastanesi’nin yanından tarihi "Arapfırını Sokağı"na girdim. 25 Aralık, cumhuriyetimizin "İkinci Adamı" ve İzmir doğumlu "İnönü"nün ölüm yıldönümü idi. Şu anda elinizde tuttuğunuz sayfayı hazırlamayı tasarlıyordum. Amacım, İsmet İnönü’nün doğduğu müze eve gidip fotoğraf çekmekti.

23.12.2006Ege
Erdoğan: Adaylığı ben biliyorum, açıklamam

Erdoğan: Adaylığı ben biliyorum, açıklamam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sine-i millet tartışmalarıyla ilgili olarak, “Çıkıyorlar diyorlar ki, millete gidelim. Dün kendileri o makama gelirken veya mensubu oldukları partiler o makama insanlar gönderirken niye millete gitmediler?” dedi.

21.12.2006Gündem
NYT Gazetesi 1,5 dakikada indirilecek

NYT Gazetesi 1,5 dakikada indirilecek

Dünyanın en etkin gazetelerinden New York Times’in Başkan Yardımcısı Michael Golden, yeni işletim sistemi Windows Vista üzerinde Microsoft ile altı ay çalıştıklarını, bu sistemin NYT gazetesini bilgisayarlara 1,5 dakikada indireceğini bildirdi.

21.12.2006Hürriyet Arşiv
Danimarkada Kuran-ı Kerim yok satıyor

Danimarka'da Kur'an-ı Kerim yok satıyor

İslam dünyasını ayağa kaldıran Hz. Muhammed karikatürlerinin yayınlandığı Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e olan ilginin giderek arttığı ve en çok aranan Noel hediyelerinin başında geldiği bildirildi. Danimarka diline yapılan 5 bin adet Kur'an-ı Kerim çevirisi 1 ayda tükendi.

20.12.2006Dünya
Kızım evine dön

Kızım evine dön

Britney Spears’ın annesi Lynne Spears, kızının Kevin Federline’den ayrıldıktan sonra Paris Hilton ile yaptığı çılgınlıklardan endişeli. Paris’in kızını yoldan çıkardığını düşünen anne, Britney’e Şükran Günü’nde eve dönmesi için çağrıda bulundu.

18.12.2006Hürriyet Arşiv

Medyadan - Çeşitli alıntılar

17.12.2006Hürriyet Arşiv
Adım Bülent Arınç olmasaydı heykelim dikilirdi

'Adım Bülent Arınç olmasaydı heykelim dikilirdi'

Tutanak Operasyon Projesi’nin tanıtımında konuşan Bülent Arınç, “Adım Bülent Arınç, ismim budur, siyasetim budur. Adım Bülent Arınç olmasaydı bazı yerlerde heykeli dikilecek adam olarak görülürdüm” dedi. Tutanak Operasyon Projesi’nin tanıtım broşüründe TBMM’nin açılış tarihi yanlış yazılarak, 23 Nisan 1923 olarak yer aldı.

14.12.2006Hürriyet Arşiv
F Tipi cezaevini tanıtım turu

F Tipi cezaevini tanıtım turu

TÜRKİYE’de 6 yıl önce cezaevlerine yönelik operasyon sonrası yüksek güvenlikli olarak inşa edilen, organize suç örgütü lider ile üyeleri ile terör suçlularının kaldığı Tekirdağ F Tipi Kapalı Cezaevi bürokratlara ve askeri görevlilere tanıtıldı. Organize Suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı’nın da kaldığı Tekirdağ F Tipi Kapalı Cezaevi’ni gezdiren Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Yiğit, “Burada hükümlü ve tutukluların her türlü ihtiyaçları karşılanıyor” dedi.

13.12.2006Gündem
Polonyanın demir yumruğu hastanede

Polonya'nın 'demir yumruğu' hastanede

Polonya'da 1981'de Sovyet blokunun ilk bağımsız sendikası olan ünlü Dayanışma Sendikasını alt etmek için sıkıyönetim ilan eden dönemin başbakanı General Wojciech Jaruzelski'nin 1 haftadır hastanede bulunduğu açıklandı.

13.12.2006Hürriyet Arşiv
Belçika basını: Ankaraya hafif ceza

Belçika basını: Ankara'ya hafif ceza

Belçika basını, AB Genel İşler Konseyi'nin dün aldığı Türkiye ile üyelik müzakerelerinin "kısmen dondurulması" kararını, "Ankara'ya hafif ceza" ve "Türk katılımına fren" gibi başlıklarla yansıttı.

12.12.2006Dünya
İslam üzerinden çelişkili eleştiriler

İslam üzerinden çelişkili eleştiriler

HÜRRİYET yaptıkları, yapmadıkları, doğruları, yanlışları ile sürekli gündemde olan gazete. Okur yelpazesinin genişliği nedeniyle de birbiriyle çelişen ağır eleştirilerin hedefi olabiliyor.

11.12.2006OkurTemsilcisi
Çeşitli alıntı, medyadan

Çeşitli alıntı, medyadan

10.12.2006Hürriyet Arşiv
Sportmen komutan

Sportmen komutan

Fenerbahçe’de forma giymiş, Ordu milli takım takım kaptanlığını yapmış olan 80 yaşındaki Nusret Ükten, kelimenin tam anlamıyla yaşayan bir tarih.. Emekli Albay Ükten, ayrıca müthiş bir hafızaya da sahip.

9.12.2006Ankara
Rum basını: Türkiyenin önerisi kof

Rum basını: Türkiye'nin önerisi 'kof'

Kıbrıs Rum gazeteleri, Türkiye'nin Ercan Havaalanının ve Mağusa Limanının açılmasına karşılık bir havaalanını ve bir limanını Rum yönetimine açma önerisini, “yaptırımlardan kaçmak için manevra” ve ”manipülasyon” olarak niteledi.

8.12.2006Dünya
Dünya basını: Türkiyenin jesti AByi böldü

Dünya basını: Türkiye'nin jesti AB'yi böldü

Türkiye’nin Kıbrıs nedeniyle yaşanan krizin aşılması için yaptığı son hamle dünyanın kafasını karıştırdı. Öneriyi geniş biçimde tartışan dünya basını, Türkiye'nin önerisinin Avrupa Birliği ülkelerinde farklı tepkilere yol açtığını yazdı. Dünya basını, Ankara'nın son hamlesinin başarılı olup olamayacağı konusunda da kendi içinde ikiye bölündü.

8.12.2006Dünya
Orhan Pamukun Nobel konuşması

Orhan Pamuk'un Nobel konuşması

BABAMIN BAVULU...

7.12.2006Dünya
Belediye danışmanından ‘ders’ gibi istifa

Belediye danışmanından ‘ders’ gibi istifa

GAZİANTEP’in Metropol Şahinbey İlçe Belediye Başkanı AKP’li Ömer Can tarafından 1.5 ay önce Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine getirilen gazeteci Hüseyin Küpeli, bu görevinden istifa etti.

7.12.2006Gündem
İspanyol basınından Ronaldoya alkış

İspanyol basınından Ronaldo'ya alkış

İspanya Birinci Futbol Ligi'nde (La Liga) uzun süredir eleştiri oklarının hadefi olan Real Madrid'in Brezilyalı yıldızı Ronaldo, Dinamo Kiev maçında 2 gol atınca göklere çıkarıldı. Gazeteler, "Kral döndü" manşetleri attı.

7.12.2006Spor
Alman basını: Merkel yumuşadı

Alman basını: Merkel yumuşadı

Almanya'da yayımlanan gazetelerin çoğu, Başbakan Angela Merkel'in Türkiye ile müzakereler konusunda tutumunu yumuşattığı görüşünde birleşti.

6.12.2006Dünya
Avrupa basını: Merkel ve Chiractan geri adım

Avrupa basını: Merkel ve Chirac'tan geri adım

Avrupa gazeteleri, Almanya Başbakanı Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Chirac’ın Türkiye ile ilgili açıklamalarını “yumuşama, geri adım” olarak yorumladı.

6.12.2006Dünya
Bu haber içime sindi

Bu haber içime sindi

BAZEN hiç beklenmedik haberler yoğun okur mesajlarına yol açıyor.

3.12.2006OkurTemsilcisi
MEDYADAN MAGAZİN ALINTILARI

MEDYADAN MAGAZİN ALINTILARI

3.12.2006Hürriyet Arşiv
MEDYADAN ÇEŞİTLİ ALINTI

MEDYADAN ÇEŞİTLİ ALINTI

3.12.2006Hürriyet Arşiv
Trabzon ayaklandı

Trabzon ayaklandı

Bursaspor yenilgisiyle komaya giren bordo mavililerde, Ziya Doğan’ın gönderilmesi, yönetimin istifa ederek 16 Aralık’ta olağanüstü genel kurula gidilmesi yönünde baskılar var.

2.12.2006Spor

Yazar Sonuçları

Atilla Yayla’ya haksızlık yapanlar ona özür borçlu

Atilla Yayla’ya haksızlık yapanlar ona özür borçlu

BİLİYORSUNUZ; liberal eğilimleriyle dikkati çeken ve çok kıymetli bir bilim adamı olduğuna inandığım Prof. Dr. Atilla Yayla, kasım ayında İzmir’de, sonradan kendisini satan AKP’lilerin bir toplantısında Atatürk ile ilgili sarf ettiği radikal sözler nedeniyle oldukça ağır ithamlara maruz kalmıştı.

30.12.2006Cüneyt ÜLSEVER
Erdoğan ve Baykal’ın performansları

Erdoğan ve Baykal’ın performansları

Köşk seçimi tam bir karmaşaya girdi. Her kafadan bir ses çıkıyor. Her önüne gelen bir başka koşul ortaya sürüyor. Ancak bakıyorum, Başbakan çok sakin. Sanki kafasında çok farklı bir senaryo varmış gibi davranıyor. Baykal da son Meclis konuşmasında tüm birikimini konuşturdu.

28.12.2006Mehmet Ali BİRAND
Bu bayram bir can bağışlayın...

Bu bayram bir can bağışlayın...

"BAĞIŞLAMAK..."

Bundan daha yüce, daha anlamlı, daha insani, daha kutsal bir eylem olabilir mi?

27.12.2006Bekir COŞKUN
İçki mevzuu

İçki mevzuu

"İSTANBUL Üniversitesi Alkollü İçecekler Fakültesi..."

Mesela yani.

27.12.2006Pakize SUDA
Çoban Ahmet dünyayı kurtardı

Çoban Ahmet dünyayı kurtardı

Mersinli Çoban Ahmet, "Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu" filminin görsel efektlerindeki katkısıyla sinema sektörünün İnternet’teki saygın ansiklopodesi IMDB’ye (International Movie DataBase-imdb.com) girdi.

26.12.2006Yurtsan ATAKAN
Utanın yahu

Utanın yahu

SEVGİLİ okuyucularım, bunlar bir tuhaf oldu! Örneğin, Danıştay baskını oluyor, insanlar öldürülüyor. Katilin babası hemen ardından dinci söylemlerde bulunuyor. Katilin şeriatçı olduğu, kendisini cinayetten hemen sonra "Allah’ın askeri" olarak tanımladığı polis ve savcılık raporlarına geçiyor.

25.12.2006Emin ÇÖLAŞAN
Uçuş uzmanı Ayhan Akman olursa

Uçuş uzmanı Ayhan Akman olursa

Uçak kazaları ve haberleri ilgimi çekiyor.

24.12.2006Cengiz SEMERCİOĞLU
Vicdan kir taşımaz...

Vicdan kir taşımaz...

BİR belediyede; ağaçlara, kuşlara, kediye, köpeğe, suya, toprağa özen gösteriliyorsa, bu bir anlayışı anlatır bize.

23.12.2006Bekir COŞKUN
Sakla kaydı gelir zamanı

Sakla kaydı gelir zamanı

Gazeteleri okudukça ileriki günlerim için endişeleniyorum.

22.12.2006Pakize SUDA
Kadın her zaman haksız mı

Kadın her zaman haksız mı?

(İsmini vermek istemeyen bir okuyucumuz anlatıyor)

21.12.2006Yalçın BAYER
Fatih Altaylı’ya pembe tiraj raporları mı veriliyor

Fatih Altaylı’ya pembe tiraj raporları mı veriliyor?

Televizyonda hangi programın nasıl ne kadar rating aldığı da, yazılı basında hangi gazetenin ne kadar sattığı da özel ilgi alanıma giriyor.

14.12.2006Cengiz SEMERCİOĞLU
Burası Türkiye...

Burası Türkiye...

TÜRKİYE’de gazeteci olmak gerçekten büyük bir şans.

14.12.2006Tufan TÜRENÇ
Yeşil sermaye mağdurlarını CHP kurtarıyor

'Yeşil sermaye' mağdurlarını CHP kurtarıyor

ALMANYA'da yeşil sermaye para kaptıran kişilerden uzak duran AKP'ye karşılık CHP, bir yasa tasarısıyla 'inanç uğruna' milyarlarca dolarını kaptıranların alacaklarının takibi sürecinin kısaltılması ve Hazine alacağı sayılmasını öngören bir yasa tasarısı hazırladı.

12.12.2006Yalçın BAYER
Ona ilk öğrettiğim kelime Hayırlısı olsun

Ona ilk öğrettiğim kelime Hayırlısı olsun!

Nevin’in numarasını çevirdiğimde, "Bir dakika müsaade et, bisikletteyim, park edip seni ararım" dedi. Şaka yapıyor zannettim.

9.12.2006Ayşe ARMAN
Bir maç saha kapatma ödüldür

Bir maç saha kapatma ödüldür!

GEÇTİĞİMİZ yıl Ali Sami Yen Stadı’nda oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçı sırasında sahaya 221 parça yabancı madde atıldı.

8.12.2006Mehmet Y. YILMAZ
Abdullah Bey konuşuyor (2)

Abdullah Bey konuşuyor! (2)

SEVGİLİ okuyucularım, dünkü yazımda size Refah Partisi Kayseri Milletvekili Abdullah Gül’ün 8 Mart 1995 tarihli Meclis konuşmasını tutanaklardan vermiştim. "AB bir Hıristiyan kulübüdür, bizi hiçbir zaman almayacaklar" diyordu!

8.12.2006Emin ÇÖLAŞAN
Çocukla çocuk olmayın

Çocukla çocuk olmayın!

Çarşamba günü Anadolu Ajansı’nın geçtiği, "Diziye özenen ilkokul öğrencisi, sınıf arkadaşına 300 bin dolar teklif etti" haberini okuyunca, bir gün sonranın gazete manşetleri gözümün önüne geldi.

7.12.2006Cengiz SEMERCİOĞLU
Pembe kurdeleli saksının laneti

Pembe kurdeleli saksının laneti

Pazar gününün anlam ve önemine uygun, son derece sıkıcı bir sabah.

1.12.2006Kanat ATKAYA
Hemşiresi olmayan revir ne işe yarar

Hemşiresi olmayan revir ne işe yarar

GEÇEN hafta Cumartesi günü eşim ve torunumla birlikte alışveriş için Real Hipermarket’e gittik. Aldıklarımızı arabama yerleştirdikten sonra lokantaların bulunduğu bölümde beni bekleyen eşim ve torunumun yanına gittim ve masaya oturmaya kalmadan fenalaştım (hipoglisemi) yığılıp kaldım.

1.12.2006Yalçın BAYER