MENÜ
Arşiv
Kategorilere Göre
Yazarlara Göre

Sevil ATASOY Gazeteler Yazıları - Gazeteler Haberleri

Gazeteler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gazeteler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17 Gazeteler haberi bulunmuştur.

Gazeteler Haberleri

Artık ‘out’ oldun canım şimdi başkası ‘in’

Artık ‘out’ oldun canım şimdi başkası ‘in’

Berlin’deki KaDeWe’yi soyan Abbas mı, Hassan mı; Kuala Lumpur’da afyon satan Sathis mi, Sabariş mi anlaşılamadı. Biri Alman, diğeri Malezyalı iki yargıç, 43 gün ara ile aynı çaresizliği paylaştı: “Hangisi oradaydı, yoksa suçu birlikte mi işlediler? Teknik olanaklar, tek yumurta ikizlerinin DNA’sını birbirinden ayıramıyor, ikisi de serbest” demek zorunda kaldılar. Pek yakında Yonca Evcimik gibi, “Artık out oldun canım genetik, şimdi epigenetik in!” diye şarkı söyleyeceğiz. Çünkü değişimin bilimi sayesinde, ikizlerinden hangisinin suç işlediğini bulacağız.

28.3.2009Sevil ATASOY
Titanic’teki buz bebek bilmecesi

Titanic’teki buz bebek bilmecesi

Henüz küçücüktü. Üşümesin diye sımsıkı giydirilmişti. Bulduklarında çoktan donmuştu. Tıpkı 1517 kurbanın çoğu gibi.

10.5.2008Sevil ATASOY
Affet bizi Hirasawa Seni 40 yıl asamadık

Affet bizi Hirasawa! Seni 40 yıl asamadık

Omzunda büyükçe çantayla bir adam Teikoku Ginko Bankası’nın Shiinamachi Şubesi’nin yan kapısını çaldığında saat öğleden sonra üç sularıydı. "Kusura bakmayın," dedi görevli "az sonra kapatıyoruz." "Banka işlemleri için gelmedim, müdürle görüşeceğim."

12.4.2008Sevil ATASOY
Uğursuz piyango

Uğursuz piyango

Suçlular genellikle, dikkatli birinin fark ettiği küçük bir ayrıntıyla yakalanır.

7.7.2007Sevil ATASOY
Ne kadar parao kadar çocuk

Ne kadar parao kadar çocuk

Meyve salatası gibi bir durumdayız. Viyana’da, bir Meksika lokantasındaki yuvarlak masanın etrafında bir Ganalı, bir Nijeryalı, bir İngiliz ve bir Türk oturmuş, hayretle bir Çinliyi dinliyoruz.

19.5.2007Sevil ATASOY
Sevdim seni bir kere

Sevdim seni bir kere

Milyonları ekrana kilitleyen bir televizyon dizisiydi sanki.

12.5.2007Sevil ATASOY
Yatak odasındaki HİKİKOMORİ

Yatak odasındaki HİKİKOMORİ

Bayan Kazumi’ye, Suvarnabhumi Oteli’nde rastlamıştım. "Rahatsız etmezsem, şuraya oturabilir miyim" demişti, yumuşacık bir sesle. Tayland’ın başkenti Bangkok’a geleli birkaç saat olmuştu, bir sonraki uçağıma 10 saat gibi bir süre vardı, kimseyle çene çalacak halim yoktu. "Bir sürü boş masa varken neden karşıma oturdu ki, inşallah çabuk kalkar" diye geçirdim içimden. Saatler geçti, bayan Kazumi kalkamadı. Bir hikikomori’nin annesiydi ve ben gitmesini hiç istemiyordum.

5.5.2007Sevil ATASOY
Giuliani’sini bekleyen İstanbul

Giuliani’sini bekleyen İstanbul

Geçen hafta, sevgili Ertuğrul Özkök, "Özellikle İstanbul’da herkes bir ’Giuliani mucizesi’ bekliyor.

6.4.2007Sevil ATASOY
Cavit’in intikamı

Cavit’in intikamı

1422 yılı, Recep ayının 21’iydi. Yani 9 Ekim 2001. Cavit İkbal ile suç ortağı Sacit, Pakistan’ın Lahor kentindeki Kot Lakpat cezaevindeki hücrelerinde ölü bulundular.

21.10.2006Sevil ATASOY
Hayvana eziyetteninsan öldürmeye

Hayvana eziyetteninsan öldürmeye

Marthijn Uittenbogaard (34) bir Hollandalı. Kardeşçe Sevgi, Özgürlük ve Çeşitlilik Partisi’nin (Partij voor Naastenliefde, Vrijheid en Diversiteit, PNVD) kurucusu. PNVD’nin faaliyet göstermesine 2006 Temmuz’unda mahkeme kararıyla izin verildi.

9.9.2006Sevil ATASOY
Örümceğin tanıklığı

Örümceğin tanıklığı

İki yıl boyunca "Fidye için kaçırdım ve kaçırdığım gün burada öldürdüm", dedi genç adam. Sarışın, güzel kızı kaçırdığı da, öldürdüğü de doğruydu.

19.8.2006Sevil ATASOY
Son yemeği beklerken milyoner olmak

Son yemeği beklerken milyoner olmak

Vaiz John Boltz, o akşam, kızarmış tavuk ve patates, lahana salatası ve elmalı kek istedi. Gerçi 74 yaşındaki biri için biraz ağır bir yemek sayılırdı ama olsun.

10.6.2006Sevil ATASOY
Bollywood bombacısının beyni

Bollywood bombacısının beyni

Şu sıralar Hint polisinin eline düşerseniz eğer, önce yalan makinesine bağlanacağınızı, gerekirse damarınıza bir madde verildikten sonra sorgulanacağınızı, ayrıca beyninizin haritasının çıkartılacağını unutmayın.

22.4.2006Sevil ATASOY
Çocuklar öldürünce

Çocuklar öldürünce

Şu sıralar gazete okuyan, televizyon seyredenler, birdenbire öğrencilerin okul içi ya da çevresinde birbirini yaralamaya, hatta öldürmeye başladığı ve bunun dalga dalga ülke geneline yayılmakta olduğu sonucuna varabilirler.

8.4.2006Sevil ATASOY
Katil işi bilince, bilim gelişir

Katil işi bilince, bilim gelişir

"Halıda kırmızı lekeler, bıçakta kırmızı lekeler. Ah Doktor Buck Ruxton, karını öldürdün. Dadı seni gördü, söylerim diye korkuttu.

1.4.2006Sevil ATASOY
Amerika’da bir Türk’ün ölüm sessizliği

Amerika’da bir Türk’ün ölüm sessizliği

10 Şubat 2006. Portland, Oregon’da bir duruşma salonu, salonda 20-30 kişi. İri yapılı, açık mavi cezaevi giysili bir adam ayakta, yargıcı dinliyor. KGW televizyonunun internet üzerindeki yayınından, neredeyse ifadesiz yüzünü ve donuk bakışlarını izliyorum.

18.2.2006Sevil ATASOY
Dudaklar sadece öpmeli Kulaklar sadece dinlemeli

Dudaklar sadece öpmeli Kulaklar sadece dinlemeli

Kulak izi, ülkemizde ilk kez Ekim 2004’te, Bursa’da, bir hırsızlık soruşturmasında mahkemeye delil olarak sunuldu. Gazeteler, olay yerinde, şüphelinin evde kimse olup olmadığını dinlemek için kulağını kapıya dayadığı sırada bıraktığı iz dışında başkaca bir delil bulunamadığını yazdılar.

22.10.2005Sevil ATASOY