MENÜ
Arşiv
Kategorilere Göre
Yazarlara Göre

Ercan KUMCU Gazeteler Yazıları - Gazeteler Haberleri

Gazeteler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gazeteler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11 Gazeteler haberi bulunmuştur.

Gazeteler Haberleri

Türkiye’de beklenen ömür artıyor

Türkiye’de beklenen ömür artıyor

MECLİS’ten geçen Sosyal Güvenlik Yasası’nın önemli maddeleri Cumhurbaşkanı tarafından veto edildi.

18.5.2006Ercan KUMCU
Eğitim ekonomisi (4)

Eğitim ekonomisi (4)

EĞİTİM denince akıllara genellikle sonunda diploma alınan bir süreç geliyor. Halbuki, diplomaya yönelik okullarda verilen eğitim insanın eğitilme sürecinin yalnızca küçük bir parçasıdır.

7.1.2006Ercan KUMCU
Vay canına neler oluyormuş

Vay canına neler oluyormuş

SANKİ daha önce hiç bilinmeyen bir gerçek su üstüne çıkmış gibi şaşırıyoruz. Bir şirkette evrak getirip götüren bir çalışanın (ofisboy) banka hesabında 52 trilyon liralık hareket olmuş. Evrak getir-götür işi yapıp büyük bir olasılıkla asgari ücretle çalıştığı kayıtlarda görünen bir kişi nasıl olur da bu boyuttaki para ile oynayabilir? Gazeteler bu keşfi baş sayfalarında haber yapmışlar.

24.10.2005Ercan KUMCU
Yabancı sermayeye güvenerek cari açık vermenin maliyetleri oluyor

Yabancı sermayeye güvenerek cari açık vermenin maliyetleri oluyor

BANKALAR Birliği iki gün önce Brezilya’nın enflasyonla mücadele deneyimini konu alan bir konferans düzenledi. Katılımcıların çoğu bankacıydı.

29.9.2004Ercan KUMCU
Devlet mali sisteme çökmüş bankalar nasıl kredi versin

Devlet mali sisteme çökmüş bankalar nasıl kredi versin

Türkiye ekonomisinin bazı göstergeleri komik hale geldi. Yarattığımız komiklikler kalıcı büyümeyi de, ekonomik istikrarı sağlamayı da ciddi bir biçimde tehdit eder hale getirdi. Bilinen gerçek rakamlara dökülünce, komikliğin boyutları çok daha da iyi anlaşılıyor.

12.10.2003Ercan KUMCU
Üzüm mü yiyeceğiz bağcıyı mı döveceğiz

Üzüm mü yiyeceğiz bağcıyı mı döveceğiz?

GAZETELER 2001 yılı şubat ayında hangi bankanın Merkez Bankası'ndan ne kadar döviz aldığını yazdılar. Onlar gazetecilik yaptılar. Kendilerini tebrik etmek gerekiyor.

16.7.2003Ercan KUMCU
Seçim yasakları ayırımcılık yapıyor

Seçim yasakları ayırımcılık yapıyor

YASALARA uymak, yasalara uyma konumunda olanlar için biraz korku, biraz çekingenlik, biraz sorumluluk ve biraz da saygı gerektirir. Yasa koyucu da yürürlüğe giren yasalara saygı duyulabilmesi için itibarlı olmalıdır.

2.11.2002Ercan KUMCU
Ekonomik dengelerin sağlamlığı

Ekonomik dengelerin sağlamlığı

İŞİN doğası gereği ekonomik veriler belli bir zaman geçtikten sonra yayınlanıyor. Her gün değişebilen Türkiye'de verilerin bir ya da iki ay gecikmeyle çıkması aslında işler kötüyken, verilerin iyi çıkması gibi bir durum yaratabiliyor. Aynı bugün olduğu gibi...

6.7.2002Ercan KUMCU
Deneme-yanılma ile yol bulmak

Deneme-yanılma ile yol bulmak

1980'lerin ilk yarısında, bundan tam 22 yıl önce başlayan ekonomideki serbestleşme büyük ölçüde deneme-yanılma yoluyla gerçekleştirildi.

24.1.2002Ercan KUMCU