Güzellik

 • Pişire pişire yeryüzünde tavuk mavuk kalmadı - güzellik
  Pişire pişire yeryüzünde tavuk mavuk kalmadı31.01.2015
  HayatKahramanmaraş, Pazarcık ilçesinde yörük ve Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.Köklü Kureyşan aşiretine mensup.İlkokulu üçüncü sınıfa kadar okudu.Ailesiyle Ankara’ya oradan da Düzce’ye yerleşti.Şarkıcı olmak istediği için az kalsın canından oluyordu ama o pes etmedi.Babası parmaklarını kırdı, boynuna ip geçirip ahırlarda yatırdı, amcası dağa çıkarıp kurşunlanmasını istedi, 13’ünde babası yaşında bir adamla evlenip peşi sıra iki çocuk doğurdu, Ankara’daki radyonun kapısından dilenci zannedilip kovuldu ama o en sonunda Dilber Ay (58) oldu.
 • CHP’li Nur Serter: Çipras dinamik, çok yakışıklı bir çocuk - güzellik
  CHP’li Nur Serter: Çipras dinamik, çok yakışıklı bir çocuk31.01.2015
  GündemCHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Yunanistan’da seçimi kazanan Aleksis Çipras için "Son derece dinamik, çok yakışıklı bir çocuk.Bu çok önemli" dedi.
 • Bizim Berlin bizim Kreuzberg - güzellik
  Bizim Berlin bizim Kreuzberg20.01.2015
  AvrupaAlmanya genelinde nüfus her geçen yıl sistematik olarak düşerken, başkent Berlin’in nüfusu artmaktadır.
 • Çocuğumla organik ve saf.bir hayat yaşıyorum - güzellik
  Çocuğumla organik ve saf.bir hayat yaşıyorum20.01.2015
  HayatEdith Piaf'ın yaşam öyküsünü beyazperdeye aktaran 'La Mome' filmiyle; Bafta, Altın Küre ve Oscar kazandı.Başarısıyla Fransa'dan Hollywood'a uzandı.Baş döndüren güzel oyuncu Marion Cotillard, Esquire dergisine konuştu.
 • Vizesiz gidebileceğiniz 7 şehir - güzellik
  Vizesiz gidebileceğiniz 7 şehir18.01.2015
  SeyahatYarıyıl tatiline sayılı günler kaldı.Henüz bir tatil hazırlığınız ya da planınız yoksa da telaşlanmayın.Dilediğinizde çantanızı alıp vizesiz yurtdışı tatiline çıkabileceğiniz 7 farklı adres sizi bekliyor.
 • Lübnan’da selfie krizi - güzellik
  Lübnan’da selfie krizi18.01.2015
  Planetİsrailli güzel Doron Matalon’un Lübnanlı güzel Saly Greige ile Kainat Güzellik Yarışması öncesi çektirdiği selfie Lübnan’da tartışma yarattı.
 • Karadayı izle Savcı Turgut geri dönüyor! - güzellik
  Karadayı izle Savcı Turgut geri dönüyor!18.01.2015
  KeyifKaradayı dizisi 94.bölümde neler olacak? Karadayı’nın 19 Ocak Pazartesi akşamı yayınlanacak olan yeni bölümünde Savcı Turgut sürprizi yaşanacak.Karadayı’nın geçtiğimiz sezonunda Necdet’in (Erkan Avcı) elleriyle boğduğu Savcı Turgut karakteri tüm acımasızlığına rağmen fenomen olmuştu.
 • Takviye kurslara kayıt 2,5 milyonu aştı.Osmanlıca öğrenen kursiyer sayısı 175 bin 734 - güzellik
  Takviye kurslara kayıt 2,5 milyonu aştı.Osmanlıca öğrenen kursiyer sayısı 175 bin 73418.01.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Kemal Biçerli, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, Türkiye genelinde halk eğitim merkezleri ve okullarda düzenlenen ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarına 2 milyon 547 bin 902 öğrencinin kayıt olduğunu açıkladı.Biçerli ayrıca kurslarda, 175 bin 734 kursiyerin de Osmanlıca öğrendiğini belirtti.
 • Pucca Günlük

  Hayat iştahı açık olana zor arkadaş! - güzellik
  Hayat iştahı açık olana zor arkadaş!17.01.2015
  YazarlarBir başarı öyküsü: 2 yılda 15 kilo verdim.Sanmayın kolay oldu.İskenderi düşman belledim, mantıyı görünce içli içli ağladım.Ama iş kilo vermekle de bitmiyormuş ki!
 • İlker Kaleli: Her şey yolundaysa aşkın ateşi kısık oluyor - güzellik
  İlker Kaleli: Her şey yolundaysa aşkın ateşi kısık oluyor16.01.2015
  Hayat‘Kayıp Şehir’in top peşinde koşturan ‘İrfan’ıydı.Sonra ‘Kayıp’taki ‘Falko’ oldu.Şimdi ‘Poyraz Karayel’in ‘Poyraz’ı.Üç sene öncesine kadar kimsenin tanımadığı İlker Kaleli’nin şöhreti hayatını nasıl değiştirdi? Egosu da kariyeri gibi patladı mı?
 • Uğur VARDAN

  İşte size ‘Yeni Rusya’. - güzellik
  İşte size ‘Yeni Rusya’.16.01.2015
  Yazarlar‘Leviathan’, açgözlü sistemin bitmez tükenmez rant kaygısına karşı ayakta durmaya çalışan insanların yaşadıklarına dair bir öykü anlatıyor.Film, ‘Yeni Rusya’yı tasvir ederken sanki günümüz Türkiyesi’nin dertlerini de perdeye taşıyor.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Girls just wanna have fun! - güzellik
  Girls just wanna have fun!16.01.2015
  YazarlarBAŞLIĞI İngilizce yazmış olmamın nedeni sadece dikkat çekmek, yoksa kolejde okumuş değilim.
 • Aldığı ödül ölümüne sebep oldu - güzellik
  Aldığı ödül ölümüne sebep oldu14.01.2015
  AvrupaEkim ayında 'Miss Duran' güzellik yarışmasında birinci seçilen Catherine Cando Cornejo, ödül olarak aldığı estetik ameliyatı sırasında hayatını kaybetti.
 • Çok zengin bir hikaye - güzellik
  Çok zengin bir hikaye13.01.2015
  PaparazziMurat Daltaban, Kanal D’nin yeni dizisi “Poyraz Karayel”in Mümtaz’ı olarak izleyici karşısına çıktı.Projeye “evet” demesinde birçok faktörün rol oynadığını belirten oyuncu, “İlk olarak Musa Uzunlar’ın dizide oynaması bana “hah işte” dedirtti.Tiyatro disiplinine sahip olmanın sete güzellik getirdiğini düşünürüm hep.Ayrıca çok zengin bir hikaye” diyor.
 • Başbakan Davutoğlu, Kamuda Şeffaflık Paketi'ni açıkladı - güzellik
  Başbakan Davutoğlu, Kamuda Şeffaflık Paketi'ni açıkladı13.01.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Kamuda Şeffaflık Paketi"ni açıkladı.Pakette yer alan dikkat çekici maddelerden biri de Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin il başkanlarının bile TBMM'ye mal bildiriminde bulunması zorunluluğu.Mal bildiriminin yenilenme süresi de 5 yıldan 2 yıla inecek.İmar planlarında oluşan değer artışlarından doğacak olan rant belediyelere ve bakanlıklara kentsel dönüşümde kullanmaları için aktarılacak.Amiriyle ilgili ihbarda bulunan kamu görevlilerinin geçici olarak başka birimlerde görevlendirilmesi sağlanacak.İhbarda bulunan kamu görevlisinin amiri onunla ilgili değerlendirme yapamayacak.
 • Zeytin ağaçlarının DNA'sı çözüldü - güzellik
  Zeytin ağaçlarının DNA'sı çözüldü12.01.2015
  EgeTürkiye’deki İYTE laboratuvarlarında yapılan çalışmayla Türk zeytin çeşitlerinin DNA düzeyinde barkotlama çalışması tamamlandı.Üç yıl süren projenin sonunda zeytin ağaçlarının moleküler kimlik kartları çıkarıldı.
 • Doğan HIZLAN

  Kadir Has Üniversitesi ile UNESCO arasında imza töreni - güzellik
  Kadir Has Üniversitesi ile UNESCO arasında imza töreni12.01.2015
  Yazarlar
 • Hiç para harcamadan.4 kıta, 19 ülke - güzellik
  Hiç para harcamadan.4 kıta, 19 ülke11.01.2015
  SeyahatFotoğraf ve yönetmenlikle uğraşan Muammer Yılmaz ile Alman arkadaşı Milan Bihlmann, dünyada hâlâ iyi insanlar olduğunu göstermek için dünya turuna çıktı.9 Eylül’de Eyfel Kulesi’nin önünden çıktıkları turu 80 günde yine anı noktada sonlandırdılar.Hiç para harcamadan dört kıta 19 ülke ve 47 bin kilometre kat ettiler.
 • İslamiyeti kim temsil edecek?.Yunus Emre mi, silahlı katiller mi? - güzellik
  İslamiyeti kim temsil edecek?.Yunus Emre mi, silahlı katiller mi?11.01.2015
  HayatÇetin Altan: İslam bir din olarak varlığını sürdürüp gidecek mi yoksa bir silahlı örgüt görüntüsü içinde mi kalacak, bunu Müslümanlar belirleyecek.
 • Dünyanın en güzel sahili özelleşmesin - güzellik
  Dünyanın en güzel sahili özelleşmesin11.01.2015
  SeyahatMuğla Dalyan’da bulunan İztuzu sahilinin adını bugüne kadar hep güzelliği, bakirliği, dünyanın en iyileri arasına girmesiyle duyduk.Ancak son haftalarda İztuzu ‘özel şirkete devredilmesi’ ve buna karşı ‘24 saat nöbet tutan’ çevrecilerle anılır oldu.Meseleyi yerinde araştırdık.İztuzu sahilinde nöbet tutanlarla konuştuk.Nöbet şimdilik bitti ancak sorun hâlâ devam ediyor.
 • 36 saatte Viyana - güzellik
  36 saatte Viyana11.01.2015
  SeyahatViyana, şimdilerde Türkiye, Ortadoğu ve Asya’nın etkileşimiyle daha çok turist çekiyor.Her mevsimde pırıl pırıl ışıldıyor fakat kışın bir başka güzel.
 • Ege'de soğuktan şelale dondu - güzellik
  Ege'de soğuktan şelale dondu10.01.2015
  EgeDENİZLİ'de hava sıcaklıklarının sıfırın altında 8 dereceye kadar düşmesi Güney Şelalesi'nin donmasına neden oldu.Şelalede oluşan buz sarkıtları ilginç görüntü oluşturdu.
 • İzzet ÇAPA

  13 yaşında ölümle burun buruna geldim - güzellik
  13 yaşında ölümle burun buruna geldim10.01.2015
  YazarlarGüzeller güzeli bir kadın Belçim Bilgin.Müthiş pozitif bir elektriği var ve sizi daha ilk cümlenizde sarıp sarmalıyor sıcaklığıyla.Şimdilerde karşımıza “Çalsın Sazlar”la çıkıyor sinemalarda.Onunla Ankara yıllarından bugünlere uzanan bir yolculuk yaptık.Samimiyetinden ve güler yüzlü sohbetinden gerçekten keyif aldım.Umarım sizler de okurken aynı lezzeti bulursunuz.Buyrunuz.
 • Çağlayan ÇEVİK

  Haftanın kitapları - güzellik
  Haftanın kitapları10.01.2015
  Yazarlar
 • Gökhan KİMSESİZCAN

  Şapkadan aşk çıktı - güzellik
  Şapkadan aşk çıktı09.01.2015
  Yazarlarİş hayatıyla olduğu kadar lüks yaşam tarzı ve aşklarıyla da adından söz ettiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun 2008 Rusya Güzellik Kraliçesi olan eski sevgilisi Sofia Larin’le yeniden bir araya geldiğini geçtiğimiz ay yazmıştım.
 • Etimesgut’ta spor yılı - güzellik
  Etimesgut’ta spor yılı09.01.2015
  AnkaraEtimesgut Belediyesi bünyesindeki Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’ne geçen yıl 83 bin kişi spor yaptı.3 bin 700 emekli sportif aktivitelere katılırken, 3 bin kişi ise yüzme öğrendi.
 • Diplomalı "tellaklar" geliyor - güzellik
  Diplomalı "tellaklar" geliyor09.01.2015
  GündemTürkiye'ye has "kese köpük" masajını eğitimli eleman yokluğundan yabancı çalışanların yapmaya başlaması sektörü harekete geçirdi.Türkiye Kaplıca Talasso ve Kür Merkezleri Derneği ile Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi arasında imzalanan protokolle SPA tesisleri ve kaplıcalarda çalışacak ara eleman ve yöneticilerin eğitim için "SPA Akademi" kuruldu.
 • İşyerlerine zorunlu kadın kotası mı gelecek? - güzellik
  İşyerlerine zorunlu kadın kotası mı gelecek?08.01.2015
  GündemKadından Sorumlu Devlet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na dönüştüğünden beri kadın, artan dozda düzenlemelerle iş ve sosyal hayatın dışına ailenin içine çekiliyor, hapsediliyor, ailenin parçası olarak tanımlanıyor.
 • Çorum Barajı'nın yüzeyi buz tuttu - güzellik
  Çorum Barajı'nın yüzeyi buz tuttu08.01.2015
  GündemÇorum'da aşırı soğuk nedeniyle kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Çorum Barajı'nın yüzeyi tamamen buz tuttu.
 • Elif Çongur

  İyilerin takımı - güzellik
  İyilerin takımı07.01.2015
  YazarlarMarifet diye söylemiyorum, öyle olduğu için söylüyorum.
 • "Sarayburnu Fatihleri" dondurucu soğuğa aldırmadan denize girdi - güzellik
  "Sarayburnu Fatihleri" dondurucu soğuğa aldırmadan denize girdi07.01.2015
  GündemKENDİLERİNİ "Sarayburnu Fatihleri" olarak tanıtan bir grup arkadaş, termometreler -4 dereceyi gösterdiği sırada Sarayburnu Sahili’nde denize girdi.Sabah saat 07.00 sıralarında sahilde buluşan arkadaşlar, bir süre koşup şınav çektikten sonra denize atladılar.
 • Nurettin Rençber: Öğretmenlikle müziği bir arada yürütüyorum - güzellik
  Nurettin Rençber: Öğretmenlikle müziği bir arada yürütüyorum07.01.2015
  Keyifİideolojisiyle değil de sanatıyla ön plana çıkan, sanatçı Nurettin Rençber ile yeni albümü ‘Sessiz Nehir’i, öğretmenlik ve müzik hayatı başta olmak üzere birçok konuyu konuştuk.
 • Ayşe ARMAN

  Kadını kadınla yarıştırmayın - güzellik
  Kadını kadınla yarıştırmayın05.01.2015
  YazarlarGEÇEN hafta yine bir erkek siyasetçi buyurdu:
 • Miss Bumbum’un kalçaları bu hale geldi - güzellik
  Miss Bumbum’un kalçaları bu hale geldi05.01.2015
  AvrupaBrezilya’nın dünyaca ünlü popo güzellik yarışması “Miss Bumbum”un eski finalistlerinden Andresa Urach kalçasına yaptırdığı dolguların neden olduğu akıl almaz hasarı ortaya koyan fotoğrafları ilk kez basınla paylaştı.
 • Galatasaray’ın tüm Türkiye tarafından sevilen kalecisi Muslera: Volkan dünyada tanınmış bir kaleci saygı duymak gerek - güzellik
  Galatasaray’ın tüm Türkiye tarafından sevilen kalecisi Muslera: Volkan dünyada tanınmış bir kaleci saygı duymak gerek04.01.2015
  HayatHayatımda ilk kez bu kadar sevilen bir futbolcu ile röportaj yaptım.Sadece kalesini koruduğu Galatasaray takımının taraftarları değil ezeli rakiplerinin taraftarları bile bayılıyor Muslera’ya.Karlı bir İstanbul gününde buluştuk.En fazla gol yediği maçtan yakında evleneceği sevgilisine kadar her şeyi konuştuk.
 • Dışı çok pis - güzellik
  Dışı çok pis04.01.2015
  GündemGIDA mühendisleri, veterinerler, hukukçular, akademisyenler, sağlıkçılar ile gıda ve tüketici dernekleri üyelerinden oluşan Hijyen Konseyi, sağlık açısından tehlikeli 10 kirli eşyayı sıraladı:
 • Kainatın en güzeli olmaya aday - güzellik
  Kainatın en güzeli olmaya aday04.01.2015
  PlanetKAİNAT güzellik yarışmasına aday olan genç kızlar final için geri sayıma başladı.Güzeller ABD’nin Miami kentindeki Trump National Doral’da toplanmaya başladı.
 • Ömür GEDİK

  Babamla görüşmüyorum - güzellik
  Babamla görüşmüyorum03.01.2015
  YazarlarO bir güzellik kraliçesi.“Artiz Mektebi”nin de birincisi.Bu birincilik yüzünden sürekli Beren Saat’le karşılaştırılıyor.Ama kendisi bunu hiç önemsemiyor.Varsa yoksa oyunculukta aldığı yol.
 • İzzet ÇAPA

  Bir tek göğüslerim estetik - güzellik
  Bir tek göğüslerim estetik03.01.2015
  YazarlarOnu tarif eden ünlü bir yapımcının “Beyninle dilin arasındaki mesafe o kadar kısa ki, düşündüklerini hemen söyleyebiliyorsun” sözünün hakkını verircesine yanıtlıyor her soruyu Lerzan.“Sarı saçlarımdan ben suçluyum.Bu ülkede kimse bir kadının hem güzel hem de akıllı olmasını kaldıramıyor.İster istemez o ‘aptal sarışın’ yakıştırmasına maruz kalıyorsun.” Huzurlarınızda gerçekte kumral, akıllı bir sarışın; Lerzan Mutlu.
 • Sadi TİRAK

  Haftanın müzikleri - güzellik
  Haftanın müzikleri03.01.2015
  Yazarlar
 • Yaşar SÖKMENSÜER

  Aldatma, ihanet bilmecedir - güzellik
  Aldatma, ihanet bilmecedir02.01.2015
  YazarlarRivayet odur ki, Zeus ile Hera’nın oğlu Hephaistos, Olympos tanrılarının “mermerden yontulmuş” güzelliğinin tersine, çok çirkindir.Sanayi tanrısı olması hasebiyle, sanki o zorlu zanaatinin de etkisiyle topal ve kamburdur hafiften.
 • İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Palandöken'de kayak yaptı - güzellik
  İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Palandöken'de kayak yaptı02.01.2015
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Konaklı Kayak Merkezi’nde sezon açılışına katıldı.Bakan olduktan sonra ilk kez kayak yapmanın keyfini çıkaran Âlâ, pistte profesyonel kayakçılara taş çıkardı.
 • Ev temizliği yapmaya bayılıyorum - güzellik
  Ev temizliği yapmaya bayılıyorum01.01.2015
  StilKızıl saçları, saydam teni ve güçlü oyunculuğuyla hayran olduğumuz Julianne Moore, Marie Claire dergisine ev temizliği yapma tutkusundan, yazdığı çocuk kitaplarından ve sihirli parfümünden bahsetti.
 • 'Şeytani emeller mutlaka kaybedecektir' - güzellik
  'Şeytani emeller mutlaka kaybedecektir'01.01.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yayınladığı mesajında, ’Din sömürüsü yapan ve dinle kandıran günahkarlar, rüşvete din dairesinden kılıf bulmaya çalışan şeytani emeller mutlaka kaybedecektir.O’nun ulvi ismini çıkarlarına alet edenler, şiddeti, zulmü, hırsızlığı kabullendirmeye kalkışanlar iki dünyalarını da zelil edenlerdir’ ifadelerini kullandı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  68 yaşında ruj mankeni - güzellik
  68 yaşında ruj mankeni30.12.2014
  Yazarlar‘YILDIZLARARASI’ (Interstellar) filminin kahramanı Cooper, tarihe “Karadeliğin içinden geçen ilk insan” olarak geçti.
 • Kraliçe ve ailesi şans eseri kurtuldu - güzellik
  Kraliçe ve ailesi şans eseri kurtuldu29.12.2014
  PlanetEndonezya’nın Surabaya adasından Singapur’a giderken pazar sabahı 162 kişiyle kaybolan AirAsia şirketine ait yolcu uçağını arama çalışmaları ikinci gününde de sürdü.Uçuş saatinin değiştiğinden haberdar olmayan eski güzellik kraliçesi ve ailesi felaketten şans eseri kurtuldu.
 • Ünlü aktör müslaman mı oluyor - güzellik
  Ünlü aktör müslaman mı oluyor28.12.2014
  AvrupaİRLANDALI aktör Liam Neeson, "İslam dinine geçmeyi düşünüyorum" dedi.
 • Liam Neeson İslamiyet'i mi seçiyor - güzellik
  Liam Neeson İslamiyet'i mi seçiyor27.12.2014
  Keyifİrlandalı ünlü aktör Liam Neeson, “İslam dinine geçmeyi düşünüyorum” dedi.
 • 18 ayda tam 93 kilo verdi - güzellik
  18 ayda tam 93 kilo verdi25.12.2014
  Sağlık30 yaşından sonra hızla kilo almaya başlayarak 100 kilodan 186 kiloya ulaşan 41 yaşındaki tanker şoförü Ali Ürün, denediği ilaç ve diyet programlarından sonuç alamayınca mide küçültme ameliyatı oldu ve 18 ayda tam 93 kilo verdi.
 • Herkes hastalığıyla dalga geçiyordu ama. - güzellik
  Herkes hastalığıyla dalga geçiyordu ama.25.12.2014
  Sağlık23 yaşındaki Shelley-Marie Sumner, bu yıl yarışmaya katılarak İngiltere'de düzenlenen bir güzellik yarışmasında güzellik kraliçesi oldu.Ancak onun bir güzellik kraliçesi seçilmesi belki de bugüne kadarki en anlamlı sonuç oldu.Çünkü genç kadının çocukluk ve genç kızlığı yüzündeki yaralar nedeniyle zorluklar, aşağılanma ve arkadaşları tarafından dışlanma ile geçti.
içinde

Güzellik


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz