Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN40 Ferai TINÇ38Fatih ÇEKİRGE34Yalçın DOĞAN31Yılmaz ÖZDİL28Ertuğrul ÖZKÖK24Yalçın BAYER22İlter TÜRKMEN22Mehmet Y. YILMAZ19Uğur CEBECİ19Cengiz ÇANDAR17Mehmet Ali BİRAND16Ahmet HAKAN15Cüneyt ÜLSEVER14Enis BERBEROĞLU14Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ14Tolga TANIŞ14Doğan ULUÇ12Gila BENMAYOR12Kanat ATKAYA12Sedat ERGİN11İsmet BERKAN9Bekir COŞKUN8Taha AKYOL8İlhan SÖYLER8Fatih ALTAYLI7Oktay EKŞİ7Pakize SUDA7Serdar TURGUT7Vahap MUNYAR7Akif BEKİ6Erdal SAĞLAM5Hüseyin YAYMAN5Onur BAŞTÜRK5İzzet ÇAPA5Ayşe ÖZEK KARASU4Ege CANSEN4Muharrem SARIKAYA4Rauf TAMER4Tolga Tanış4Tufan TÜRENÇ4Yonca TOKBAŞ4İsmet SOLAK4Şükrü KÜÇÜKŞAHİN4Ali Atıf BİR3Altan Tanrıkulu3Cemal TÜKEL3Engin KRATZER3Hayri ÇETİNKAYA3Mümtaz SOYSAL3Orhan CAN3Uğur DÜNDAR3Verda ÖZER3Ahmet Mümtaz TAYLAN2Bahar KORÇAN2Devrim SAĞIROĞLU2Doğan HIZLAN2Emin ÇÖLAŞAN2Emre KIZILKAYA2Ferzane ZENAN2Gülse BİRSEL2Haluk KALAFAT2Korkut GÖZE2Kurthan FİŞEK2Meriç ENERCAN2Murat Yetkin2Musa Dede2Nuray MERT2Oya BERBEROĞLU2Rahmi TURAN2Soner YALÇIN2Sıtkı ŞÜKÜRER2Tekin ARAL2Yavuz GÖKMEN2Yaşar SÖKMENSÜER2Abdulkadir SELVİ1Ayşe ARMAN1Bayram AYDIN1Burak KÜNTAY1Cengiz SEMERCİOĞLU1Deniz BAYRAMOĞLU1Deniz SİPAHİ1Duygu Sedefoğlu1Ercan SAATÇİ1Erdal Fernergiz1Erman TOROĞLU1Ertan ACAR1Ferudun Niğdelioğlu1Gülçin TELCİ1Mehmet YAŞİN1Melis ALPHAN1Mevlüt TEZEL1Muammer ELVEREN1Murat BARDAKÇI1Nihat DEMİRKOL1Nora ROMİ1Nurten ERK TOSUNER1Osman MÜFTÜOĞLU1Reha ERUS1Salih NEFTÇİ1

Füze

Füze ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Füze haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.360 Füze haberi bulunmuştur.

Füzeler, roketlerden farklı olarak sadece atmosferde çalışan çeşitli güdüm sistemleri ile (görüntü algılayıcılar, ısıl algılayıcılar, radar, ataletsel algılayıcılar, GPS, v.b.) hedefe yönelen karmaşık silahlardır. Füzeler çoğunluka roket motoruna sahiptirler. Çeşitli füzelerin jet motoru da bulunabilmektedir. Füzelere zaman zaman güdümlü roket de denilmektedir. Roket motoru olmayan sistemlere ise güdümlü mühimmat adı verilmektedir. Sualtı torpidoları gibi havada gitmeyen sistemler, karmaşık güdüm sistemlerine sahip olmalarına rağmen füze sınıflandırması içinde kabul edilmezler.

Füzeler, geçmişte genellikle uzun menziller için kullanılmışlardır. Nedeni ise öncelikle sistemin pahalılığı ve aynı zamanda güdüm sisteminin devreye girebilmesi için zaman gerekmesiydi. Kısa mesafede kullanıldığında güdümsüz bir silahla yapılan atıştan bir farkı yoktu.

Günümüzde hem uzun hem de kısa menzilli çok sayıda tipi mevcuttur. Bilişim teknolojisindeki gelişmeler, elektronik sistemlerin logaritmik mertebede ucuzlaması, güdümsüz sistemlerin lojistik destek yükünün fazlalığı, güdümsüz sistemler ile çevreye ve sivillere verilen yüksek zararlar, hareketli ve/veya zaman kritik hedeflerin güdümsüz sistemler ile vurulma zorlukları, v.b. sebebiyle füze sistemleri gün geçtikçe daha fazla tercih edilir olmuştur.

Güdümsüz sistemlere göre daha pahalı olan füze sistemlerinin kullanılabilmesi için en önemli unsur zamanında, hızlı ve doğru gerçekleştirilen keşif, gözetleme, istihbarat, hedef tespitidir. Yetersiz hedef istihbaratı durumunda güdümsüz bir sistem ile yapılan çoklu atışlarda hedefi vurma olasılığı daha yüksektir. Tabi bu atışta bölgede hedefle birlikte hedef dışındaki her şeye zarar verilebilir. Doğru ve zamanında istihbarat yoksa füzeler hedefi hassas bir biçimde ıskalar.

Füze Haberleri

Alman Savunma Bakanı bizzat geliyor

Alman Savunma Bakanı bizzat geliyor

Ankara, Alman müsteşar ve milletvekillerine İncirlik Üssü’nü ziyaret için onay vermeyince Alman Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Türkiye’ye bizzat gelme kararı aldı. “Ben daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım” diyen Bakan, İncirlik Üssü’ndeki Alman askerleri ziyaret edip durumlarını konuşacağını duyurdu.

26.6.2016Dünya
Almanya Savunma Bakanı'ndan 'İncirlik' hamlesi

Almanya Savunma Bakanı'ndan 'İncirlik' hamlesi

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, İncirlik’teki Alman askerlerini ziyaret etmek isteyen Alman parlamenter heyetine izin verilmemesi üzerine harekete geçti.

26.6.2016Avrupa
Türkiye'yi savunacak

Türkiye'yi savunacak

Suriye'den gelebilecek olası saldırılara karşı NATO bünyesinde Kahramanmaraş'a konuşlandırılan İtalya Hava Savunma Sistemi devreye girdi.

24.6.2016Gündem
Dışişleri'nden 'Kuzey Kore'ye kınama

Dışişleri'nden 'Kuzey Kore'ye kınama

Dışişleri Bakanlığı Kuzey Kore'nin 22 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirdiği balistik füze fırlatmalarını kınayarak, "Kuzey Kore'nin uluslararası yükümlülüklerinin ihlali olan bu fırlatmalar, bölgesel ve uluslararası barış ve güvenliğe tehdit niteliğindedir" dedi.

23.6.2016Dünya
Kuzey Kore'den 'iki yeni füze denemesi'

Kuzey Kore'den 'iki yeni füze denemesi'

Güney Kore, Kuzey Kore'nin iki yeni balistik füze denemesinde bulunduğunu, bunlardan en az birinin başarısızlıkla sonuçlandığını bildirdi.

22.6.2016Dünya
Diplomatlardan Obama’nın Suriye politikasına isyan

Diplomatlardan Obama’nın Suriye politikasına isyan

Suriye’de Washington yönetiminin siyasetine karşı Dışişleri Bakanlığı’nda görevli 51 diplomat ağır eleştiri yüklü bir metne imza attı. Metinde Esad rejimine karşı hava gücünün kullanılmasının öngörüldüğü askeri operasyonlar düzenlenmesi gerektiği vurgulandı.

17.6.2016Dünya
Emniyet: Terör örgütünün elinde 50 füze var

Emniyet: Terör örgütünün elinde 50 füze var

Cumhuriyet gazetesi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün terör örgütü PKK’nın füze ile Kobra tipi helikopterleri düşürme olasılığına ilişkin bilgi notuna ulaştı. 17-26-28 Mayıs tarihli bilgi notlarında, 13 Mayıs’ta Çukurca’da düşürülen helipkopter anımsatıldı, terör örgütünün elinde 50 adet füze bulunduğu uyarısı yapıldı.

17.6.2016Gündem
ABD’de tutuklu olan Erdal Kuyumcu suçlamaları kabul etti

ABD’de tutuklu olan Erdal Kuyumcu suçlamaları kabul etti

İran’a füze yapımı, havacılık ve nükleer uygulamalarda kullanılan kobalt - nikel metal tozu sattığı iddiası ile New York’ta tutuklanan eski tiyatro ve sinema oyuncusu Erdal Kuyumcu, kendisine yönetilen suçlamaları kabul etti.

15.6.2016Gündem
Üzerinde füze bulunan terör örgütüne ait araç vuruldu

Üzerinde füze bulunan terör örgütüne ait araç vuruldu

Suriye'nin kuzeyinden Türkiye’ye atış hazırlığında olduğu tespit edilen terör örgütü IŞİD'e ait hedefler, Fırtına obüsleriyle vuruldu.

13.6.2016Gündem
Kuzey Kore lideri Kim sigarayı bırakamıyor

Kuzey Kore lideri Kim sigarayı bırakamıyor

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkesindeki sigara karşıtı kampanyaya rağmen yine sigara içerken görüntülendi.

11.6.2016Dünya
Belediye Başkanı: Kilis artık IŞİD menzilinin dışında

Belediye Başkanı: Kilis artık IŞİD menzilinin dışında

IŞİD tarafından birçok defa roketle vurulan Kilis için iyi haber geldi. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, "Şu anda biz Allah’ın izniyle füze menzilinin çok dışına çıktık" dedi.

10.6.2016Gündem
Almanlar gitti, İtalyanlar böyle geldi

Almanlar gitti, İtalyanlar böyle geldi

İtalya'dan gelen Hava Savuma Sistemi, Kahramanmaraş'taki Gazi Kışlası'nda Almanya Patriot Hava Savunma Birliği'nin yerine konuşlandırılıyor.

8.6.2016Gündem
Kuzey Kore, Yongbyon'u tekrar faaliyete geçirdi

Kuzey Kore, Yongbyon'u tekrar faaliyete geçirdi

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, Kuzey Kore'nin büyük bir olasılıkla Yongbyon'daki nükleer tesisini yeniden çalıştırmaya başladığını bildirdi.

7.6.2016Dünya
Patriotlar yerine onlar geldi

Patriotlar yerine onlar geldi

Suriye’den gelebilecek olası tehditlere karşı NATO bünyesinde Kahramanmaraş’a konuşlandırılacak İtalya Hava Savunma Sistemi’nin malzemeleri ve İtalyan askerler kente ulaştı.

6.6.2016Gündem
Rainbow Six: Siege'in ucuz versiyonu hazır

Rainbow Six: Siege'in ucuz versiyonu hazır

Rainbow Six: Siege belki daha sonra piyasaya çıkan ve yine Tom Clancy hikayelerine dayanan The Division'ın gölgesinde kalmış olabilir. Diğer taraftan The Division'ın bitmek bilmeyen sorunları oyuncuları giderek uzaklaştırırken, Rainbow Six: Siege oynayanların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

6.6.2016Teknoloji
IŞİD’in tankı ile karargahı vuruldu

IŞİD’in tankı ile karargahı vuruldu

Suriye’de Türkiye’ye yönelik füze atışı hazırlığında olduğu tespit edilen terör örgütü IŞİD’e yönelik karadan ve havadan yapılan taarruzlarda 14 IŞİD’linin öldürüldüğü bildirildi.

1.6.2016Gündem
Türkiye’den detaylı bir teklif gelmedi

Türkiye’den detaylı bir teklif gelmedi

HÜRRİYET’in sorularını yanıtlayan Amerikalı bir yetkili, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun ortak operasyon önerisiyle ilgili görüşlerini aktarırken “Türk hükümeti, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun tanımladığı şekilde ayrıntılı bir plan sunmadı. Evet, bazı temel kavramlar önerildi, ama bunların hiçbirisi uygulanabilir ve süratle yaşama geçirilecek ayrıntılı bir plan boyutuna ulaşmıyor” dedi.

30.5.2016Dünya
İşte IŞİD'in yeni taktiği

İşte IŞİD'in yeni taktiği

Terör örgütü IŞİD’in Kilis’i hedef alan Katyuşa roketlerini Suriye’de sivillerden gasp ettiği evlerden gönderdiği bildirildi. Roketleri Suriye köylerindeki evlerden atan terör örgütünün roketatar rampalarını gizlemek için bu yöntemi seçtiği öne sürüldü.

30.5.2016Dünya
Gaziantep'e roket mermisi

Gaziantep'e roket mermisi

Sruiye'den atılan iki roket mermisi, Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde havaalanı yakınlarında bulunan boş arsaya düştü. Mermilerden biri patlarken, diğeri patlamadı. Olayda ölen veya yaralanan olmadı.

28.5.2016Gündem
Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Türkiye ilişkilerine ilişkin, "Bu konuda açıklamalar aldık ama hiçbir zaman bir özür gelmedi. Biz ilişkilerimizi düzeltmek istiyoruz" dedi.

28.5.2016Dünya
ABD'nin nükleer silah sistemleri disketlerle çalışıyor

ABD'nin nükleer silah sistemleri disketlerle çalışıyor

ABD'de nükleer silahları kontrol eden sistemlerde hâlâ 1970'lerden kalma bilgisayarların ve 8 inçlik disketlerin kullanıldığı ortaya çıktı.

26.5.2016Teknoloji
25 askerin şehit olduğu bölge temizlenecek

25 askerin şehit olduğu bölge temizlenecek

Afyonkarahisar'da 5 Eylül 2012 tarihinde 25 askerin şehit olduğu bölgenin temizlenmesine ilişkin talep mahkeme tarafından kabul edildi

25.5.2016Gündem
Faruk Özlü kimdir? İşte Faruk Özlü hakkında merak ettikleriniz...

Faruk Özlü kimdir? İşte Faruk Özlü hakkında merak ettikleriniz...

Faruk Özlü kimdir bugün yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri oldu Başbakan Binali Yıldırım bugün yeni Bakanlar Kurulu'nu açıkladı. Faruk Özlü yeni kabinede Bilim ve Sanayi Bakanı olarak görev yapacak.. Peki Faruk Özlü kimdir, nerelidir? İşte Faruk Özlü hakkında merak ettikleriniz...

24.5.2016 Gündem
PKK’nın elinde o füzelerden onlarca var

PKK’nın elinde o füzelerden onlarca var

TSK’nın Çukurca’da düşen helikopterin füze ile vurulmuş olabileceğini açıklamasının ardından Rus füzesi ihtimali ağırlık kazandı. Güvenlik kaynaklarına göre Rus SA-18 füzeleri Suriye'den getirildi. Mardin ve Şırnak'ta PKK’nın elinde bu silahtan onlarcası var.

20.5.2016Gündem
Teröristler o füzeyi nereden buldu, neden şimdi kullandı?

Teröristler o füzeyi nereden buldu, neden şimdi kullandı?

Genelkurmay, 13 Mayıs'ta Çukurca'da düşen helikopterle ilgili bugün açıklama yaptı. Açıklamada, "Helikopterin, teröristlerin yerden açtığı ateş sonucu füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varıldığı" belirtildi. Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ile Özel Kuvvetler bünyesinden emekli Metin Gürcan hain saldırıyı yorumladı. Gürcan, teröristlerin füzeyi Suriye'den bulmuş olduğu görüşünde. Gürcan, PKK'nın şehirlerde sıkıştığı için füzeyi şimdi kullandığını düşünüyor, "Bu silahlar Türkiye'de kullanıldıkça PKK, başta ABD olmak üzere Batı ülkelerinde edindiği desteği bence yavaş yavaş yitirir" diyor. "Türkiye topraklarında füzeyle vurulup düşürülen ilk helikopter" olduğunu belirten Mete Yarar ise "Bu füzeler bir ülkenin onayı olmadan alınabilecek silahlar değil. Füzenin hangi ülkeye ait olabileceği ortaya çıkarsa kıyamet o zaman kopar" diyor. Yarar bugünkü açıklama için "Silahlı kuvvetler, bu tür konularda, bir grubun yayınladığı görüntüler üzerinden değil elindeki veriler üzerinden açıklama yapar. Kalıntı ve parçalar üzerindeki incelemelerden sonra açıklama yapılmış olması doğru olan" yorumunda bulundu.

19.5.2016Gündem
TSK'dan düşen helikopterle ilgili açıklama

TSK'dan düşen helikopterle ilgili açıklama

Hakkari'de düşen helikopterle ilgili bir son dakika haberi geldi. Genelkurmay Başkanlığı, 13 Mayıs tarihinde Hakkari Çukurcu'da operasyona giderken düşen ve 2 askerin şehit düştüğü helikopterle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Helikopterler görevlerini icra ederken; bir helikopterin, terörist unsurların yerden açtığı ateş sonucu muhtemelen yerden havaya atılan ve cinsi henüz belirlenemeyen, füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varılmıştır" denildi.

19.5.2016Gündem
Helikopteri düşüren o füze mi?

Helikopteri düşüren o füze mi?

İstanbul Boğazı’ndan geçen Rus gemisinde bir askerin omuzunda görülen füzenin, PKK’nın askeri helikopteri düşürdük dediği görüntülerdeki füzenin aynısı. Ayrıca o geminin güvertesindeki Rus askerinin elindeki füze, 13 Mayıs’ta Çığlı’da helikopterimizi düşüren SA-18’in aynısıydı

17.5.2016Gündem
PKK'nın kanlı yaz stratejisi!

PKK'nın kanlı yaz stratejisi!

PKK'nın yaz döneminde üs bölgelerine ağır silahlarla, yollara patlayıcı yerleştirerek ve keskin nişancılarla saldırı ihtimaline karşı önlem alınıyor.

16.5.2016Gündem
Çinlilerden oyun konsolu: Tomahawk F1

Çinlilerden oyun konsolu: Tomahawk F1

Akıllı telefon piyasasında özellikle klon iPhone ürünleriyle dikkat çeken Çin, bu kez PS4 ve Xbox oyun konsollarına rakip olmaya hazırlanıyor.

13.5.2016Teknoloji
ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getirdi

ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getirdi

ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını, ülkenin güneyinde Deveselu bölgesinde düzenlenen törenle aktif hale getirdi. BBC'nin haberine göre, eski bir hava üssünde yapılan törene, ABD ve NATO'nun üst düzey yetkilileri katıldı.

12.5.2016Dünya
ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getiriyor

ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getiriyor

Romanya'nın güneyi Deveselu'daki eski Romanya hava üssünde Perşembe günü düzenlenecek törene üst düzey ABD'li yetkililerin yanı sıra NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de katılması bekleniyor.

12.5.2016Dünya
IŞİD keskin nişancısı füzeyle böyle öldürüldü

IŞİD keskin nişancısı füzeyle böyle öldürüldü

Suriye'nin Deyrizor kentinde yıkıntılar arasında gizlenerek Suriye askerlerini öldüren bir IŞİD keskin nişancısı, yerinin tespit edilmesinin ardından füzeyle vuruldu.

11.5.2016Dünya
Yeniden sanayi diyor

Yeniden sanayi diyor

Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul “Orta ve uzun vadede baktığımızda Türkiye’de sanayi daha iyi performans gösterecek. Bizim önceliğimiz de bu yönde. Portföy dağılımında bankanın payını 3-4 puan azaltabiliriz. Bunu da sanayiye kaydırmayı düşünüyoruz. Sanayide büyüyeceğiz” dedi.

10.5.2016Ekonomi
Erdoğan: Kilis için tüm alternatifler masada

Erdoğan: Kilis için tüm alternatifler masada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilislilerin yaşadığı sıkıntıları bildiğini belirterek "Bu meseleyi çözmek için tüm alternatifler gündemimizdedir, masamızın üzerindedir" dedi.

10.5.2016Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu açıklaması: Savunuyoruz çünkü...

Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu açıklaması: Savunuyoruz çünkü...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, istifa sonrası Davutoğlu'na verdiği destekle ilgili "Davutoğlu'nu savunuyorsak halkın iradesine duyduğumuz saygıdan savunuyoruz" dedi.

10.5.2016Gündem
Rusya'dan gövde gösterisi ve işbirliği mesajı

Rusya'dan gövde gösterisi ve işbirliği mesajı

Rusya’nın Nazi Almanya’sını yenilgiye uğrattığı İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinin 71'inci yıldönümünde Moskova’da düzenlenen askeri geçit töreninde Rusya lideri Vladimir Putin dünyaya bir yandan gövde gösterisi yaparken diğer taraftan “Küresel teröre karşı birleşelim” mesajı verdi.

9.5.2016Dünya
Özel Kuvvetler için Suriye iddiası

Özel Kuvvetler için Suriye iddiası

Kilis’e yönelik IŞİD saldırılarının artmasının ardından Yeni Şafak'tan dikkat çeken bir iddia geldi. Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı 15-20 kişilik bir timin dün gece saat 01.30’da Suriye’ye girdiği öne sürüldü. IŞİD’in kontrol ettiği bölgelerde yapılan ve 4 saat süren operasyonda, füze rampalarının bertaraf edilmesi için keşif ve hazırlık yapıldığı iddia edildi. Güvenlik kaynakları iddiaları yalanladı.

8.5.2016Gündem
Kilis'e yine roketatar mermisi düştü

Kilis'e yine roketatar mermisi düştü

SURİYE’nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden bugün 2 Katyuşa roketatar mermisi Kilis’e atıldı. Roketlerden biri boş araziye düşerken, diğeri kimsenin bulunmadığı evin çatısında hasara yol açtı.Öğleden sonra bir Kilis'e bir füze daha atıldı

6.5.2016Gündem
Efkan Ala: O binalara artık asker sokmuyoruz uzaktan imha ediyoruz

Efkan Ala: O binalara artık asker sokmuyoruz uzaktan imha ediyoruz

İçişleri Bakanı Efkan Ala, terör örgütü PKK’nın son dönemlerde yöntem değiştirerek ‘sensörlü tuzaklar’ kurduğunu anlattı. Cizre’deki bir binaya giren 6 askerin bu yöntemle şehit olduğunu ifade eden Ala, “Bu nedenle güvenlik güçleri de yöntem değiştirdi. Artık bir evin içine girip arama yapılmıyor. Sivillerin olmadığı tespit edildiği anda, uzaktan bütün yapı imha ediliyor” dedi.

1.5.2016Gündem
Milli İHA'daki 700 yıllık okçu sırrı

Milli İHA'daki 700 yıllık okçu sırrı

Milli İHA Bayraktar TB-2, önceki gün ilk kez harp başlığıyla silahlı atış yaptı. 8 kilometreden yerdeki hedefi yüzde 100 isabetle vuran silahlı İHA’lar ilk etapta füze tehdidi altındaki Kilis’i koruyacak. Bayraktar TB-2’deki füzelerden birinin üstüne yazılan ‘8/17’ rakamları dikkat çekti. Bunun Türk okçu ustaları kemankeşlerin 700 yıldır birbirlerine aktardığı sırra bir gönderme olduğu öğrenildi.

30.4.2016Gündem
İHA’lara karşı elektronik savunma var mı?

İHA’lara karşı elektronik savunma var mı?

İHA'lara karşı elektronik savunma var mıdır? İHA'lara karşı eletronik savunma büyük oranda yasadışı mıdır? Sorularınızın cevabı haberimizde..

29.4.2016Gündem
Dünyanın en pahalı 12 yatı

Dünyanın en pahalı 12 yatı

Yatlar muhtemelen bugüne kadar icat edilmiş en lüks seyahat aracıdır. Bir kaç yüz milyon dolardan başlayan ve milyar doları aşan fiyatlara ulaşan yatlar, statü ve güç sembolü olarak en üst seviyedeki zenginler için, bir rütbe şeklinde de tanımlanabilir. İşte, dünyanın en pahalı 12 süperyatı...

29.4.2016Hayat
Rusya yeni üssünden ilk Soyuz'u fırlattı

Rusya yeni üssünden ilk Soyuz'u fırlattı

Rusya, uzak doğusundaki Vostoçni kozmodromundan uzaya ilk Soyuz füzesini 24 saatlik bir gecikmeden sonra fırlattı.

29.4.2016Teknoloji

Yazar Sonuçları

Cumhurbaşkanı ne yapacağını bilmiyor

Cumhurbaşkanı ne yapacağını bilmiyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, vergilerimizi hiç tanışmadığı bir insanın cenazesine katılmak için harcamak üzere Amerika’ya doğru yola çıkarken, Almanya’daki Ermeni soykırımı yasası ile ilgili olarak şunu söyledi:

10.6.2016Haber Yazıları
Rusya ile gerilim “pilot hatası” mı?

Rusya ile gerilim “pilot hatası” mı?

Dün tam bir söz düellosu yaşandı Ankara ile Moskova arasında.

1.6.2016Yazar Yazıları
Yeni sürecin kodları

Yeni sürecin kodları

AMERİKAN askerlerinin, YPG armalı üniforma giymeleri tepkiye neden olmuştu.

30.5.2016Haber Yazıları
PKK ve füze

PKK ve füze

HAKKÂRİ kırsalında 13 Mayıs’ta bir Super Cobra taarruz helikopterimiz düşmüş, iki askerimiz şehit olmuştu.

17.5.2016Haber Yazıları
Suriye’de Özel Kuvvet harekâtı

Suriye’de Özel Kuvvet harekâtı

Kilis’e artık her gün düşen, can alan IŞİD bombaları Türkiye’yi “tüm alternatifleri masanın üzerine” koymaya zorladı.

10.5.2016Haber Yazıları
‘Tayyip Bey ne zaman görse iki şeyi sordu sürekli’

‘Tayyip Bey ne zaman görse iki şeyi sordu sürekli’

SEDEF Tersanesi’nde bir tören...

1.5.2016Haber Yazıları
Birbirimizle barışmamız mümkün mü

Birbirimizle barışmamız mümkün mü

ÖNCEKİ akşam Antalya’nın Akra Barut Oteli’nin büyük salonunda Antalyalı işadamlarının katıldığı yemekte bir konuşma yaptım.

29.4.2016Haber Yazıları