MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN45Ferai TINÇ40Fatih ÇEKİRGE38Yalçın DOĞAN31Uğur CEBECİ29Yılmaz ÖZDİL28Ertuğrul ÖZKÖK27İlter TÜRKMEN22Yalçın BAYER22Tolga TANIŞ22Mehmet Y. YILMAZ19Cengiz ÇANDAR17Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ17Mehmet Ali BİRAND16Ahmet HAKAN15Cüneyt ÜLSEVER14Enis BERBEROĞLU14Akif BEKİ13Doğan ULUÇ12Gila BENMAYOR12Kanat ATKAYA12Sedat ERGİN11İsmet BERKAN11Taha AKYOL10Serdar TURGUT9Verda ÖZER9Murat Yetkin9Bekir COŞKUN8İlhan SÖYLER8Oktay EKŞİ7Fatih ALTAYLI7Pakize SUDA7Vahap MUNYAR7Abdulkadir SELVİ6Emin ÇÖLAŞAN5Erdal SAĞLAM5Şükrü KÜÇÜKŞAHİN5Onur BAŞTÜRK5Hüseyin YAYMAN5İzzet ÇAPA5İsmet SOLAK4Muharrem SARIKAYA4Tufan TÜRENÇ4Ali Atıf BİR4Engin KRATZER4Rauf TAMER4Yonca TOKBAŞ4Ayşe ÖZEK KARASU4Ege CANSEN4Ünal ÇEVİKÖZ4Fikret BİLA4Mümtaz SOYSAL3Cengiz SEMERCİOĞLU3Altan Tanrıkulu3Uğur DÜNDAR3Hayri ÇETİNKAYA3Orhan CAN3Cemal TÜKEL3İrem Köker3Doğan HIZLAN2Kurthan FİŞEK2Oya BERBEROĞLU2Korkut GÖZE2Devrim SAĞIROĞLU2Bahar KORÇAN2Meriç ENERCAN2Yaşar SÖKMENSÜER2Tekin ARAL2Yavuz GÖKMEN2Haluk KALAFAT2Soner YALÇIN2Rahmi TURAN2Nuray MERT2Ferzane ZENAN2Sıtkı ŞÜKÜRER2Ahmet Mümtaz TAYLAN2Musa Dede2Gülse BİRSEL2Emre KIZILKAYA2Erdal Fernergiz2Ayşe ARMAN1Murat BARDAKÇI1Mehmet YAŞİN1Yurtsan ATAKAN1Deniz BAYRAMOĞLU1Reha ERUS1Nurten ERK TOSUNER1Yener SÜSOY1Erman TOROĞLU1 Ercan SAATÇİ1Nora ROMİ1Zeynep GÖĞÜŞ1Osman MÜFTÜOĞLU1Yorgo KIRBAKİ1Sevil ATASOY1Salih NEFTÇİ1Gülçin TELCİ1Zeynep ATİKKAN1Selim AKÇİN1Deniz SİPAHİ1

Füze

Füze ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Füze haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.183 Füze haberi bulunmuştur.

Füzeler, roketlerden farklı olarak sadece atmosferde çalışan çeşitli güdüm sistemleri ile (görüntü algılayıcılar, ısıl algılayıcılar, radar, ataletsel algılayıcılar, GPS, v.b.) hedefe yönelen karmaşık silahlardır. Füzeler çoğunluka roket motoruna sahiptirler. Çeşitli füzelerin jet motoru da bulunabilmektedir. Füzelere zaman zaman güdümlü roket de denilmektedir. Roket motoru olmayan sistemlere ise güdümlü mühimmat adı verilmektedir. Sualtı torpidoları gibi havada gitmeyen sistemler, karmaşık güdüm sistemlerine sahip olmalarına rağmen füze sınıflandırması içinde kabul edilmezler.

Füzeler, geçmişte genellikle uzun menziller için kullanılmışlardır. Nedeni ise öncelikle sistemin pahalılığı ve aynı zamanda güdüm sisteminin devreye girebilmesi için zaman gerekmesiydi. Kısa mesafede kullanıldığında güdümsüz bir silahla yapılan atıştan bir farkı yoktu.

Günümüzde hem uzun hem de kısa menzilli çok sayıda tipi mevcuttur. Bilişim teknolojisindeki gelişmeler, elektronik sistemlerin logaritmik mertebede ucuzlaması, güdümsüz sistemlerin lojistik destek yükünün fazlalığı, güdümsüz sistemler ile çevreye ve sivillere verilen yüksek zararlar, hareketli ve/veya zaman kritik hedeflerin güdümsüz sistemler ile vurulma zorlukları, v.b. sebebiyle füze sistemleri gün geçtikçe daha fazla tercih edilir olmuştur.

Güdümsüz sistemlere göre daha pahalı olan füze sistemlerinin kullanılabilmesi için en önemli unsur zamanında, hızlı ve doğru gerçekleştirilen keşif, gözetleme, istihbarat, hedef tespitidir. Yetersiz hedef istihbaratı durumunda güdümsüz bir sistem ile yapılan çoklu atışlarda hedefi vurma olasılığı daha yüksektir. Tabi bu atışta bölgede hedefle birlikte hedef dışındaki her şeye zarar verilebilir. Doğru ve zamanında istihbarat yoksa füzeler hedefi hassas bir biçimde ıskalar.

Füze Haberleri

NASA uzay aracı uzaya turist taşıyacak

NASA uzay aracı uzaya turist taşıyacak

NASA astronotlarını uzaya taşıyan Soyuz kapsülü uzay turizmi için 2019 yılında kullanıma girecek.

23.5.2017Teknoloji
ABD- Körfez Ülkeleri Zirvesinden İrana kınama

ABD- Körfez Ülkeleri Zirvesinden İran'a kınama

ABD-Körfez Ülkeleri Zirvesi'nin sonuç bildirisinde, İran'ın bölge ülkelerinin iç işlerine müdahale etmeye devam etmesi kınandı.

22.5.2017Dünya
Ruhani: Füze denemek için ABD’den izin alacak değiliz

Ruhani: Füze denemek için ABD’den izin alacak değiliz

İran’da ikinci kez cumhurbaşkanı seçilen Hasan Ruhani, yeni dönemindeki ilk basın toplantısında ABD ve Suudi Arabistan’ı sert ifadelerle hedef aldı.

22.5.2017Dünya
Rus savaş gemisi Çanakkale Boğazından geçti

Rus savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

Rus savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

22.5.2017Çanakkale
Dışişleri Bakanlığı: Koreye provokatif davranışlara son vermesi için çağrıda bulunuyoruz

Dışişleri Bakanlığı: Kore'ye provokatif davranışlara son vermesi için çağrıda bulunuyoruz

Dışişleri Bakanlığı: Kore'ye provokatif davranışlara son vermesi için çağrıda bulunuyoruz

22.5.2017Ankara
Kuzey Kore yeniden füze denemesi yaptı

Kuzey Kore yeniden füze denemesi yaptı

Reuters haber ajansı, Kuzey Kore'nin Pukchang kenti yakınlarından füze denemesi yaptığını duyurdu. Güney Kore tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, ilk olarak fırlatılan cismin 'ne olduğu belirlenemeyen' uçan bir cisim olduğu açıklanmıştı...

21.5.2017Dünya
Bayrakları hazırlayın, şampiyonluk yakın

Bayrakları hazırlayın, şampiyonluk yakın!

Hürriyet Gazetesi Beşiktaş muhabiri İsmail Er, Beşiktaş-Kasımpaşa maçını kaleme aldı... Siyah beyazlı takımı değerlendirdi...

21.5.2017Futbol
Yerli savunmaya Leonardo desteği

Yerli savunmaya Leonardo desteği

İtalya’nın en büyük teknoloji şirketi Leonardo, TAI ile helikopter projesi gibi Türk sanayiiyle işbirliği geçmişine sahip. Türkiye’nin savunma sanayiisindeki planlarını yakından takip ettiklerini belirten şirket yöneticisi Giovanni Soccodato, yerli savaş uçakları ve yerli füze sistemi geliştirilmesi gibi yeni projelerde yer almak istediklerini söylüyor.

20.5.2017Ekonomi
Futbolumuzun son babasıydı

Futbolumuzun son babasıydı

Beşiktaş'ın "Baba" lakaplı efsane futbolcusu aynı zamanda gazetemiz yazarlarından Edip Adanır'ın babası Recep Adanır 88 yaşında hayatını kaybetti.

20.5.2017Spor Arena
Kuzey Koreden ABDye müzakere şartı

Kuzey Kore'den ABD'ye müzakere şartı

Kuzey Kore'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilci Yardımcısı Kim In Ryong, ABD ile nükleer müzakerelere yeniden başlanabilmesi için ABD'nin "tüm sorunların nedeni olan Kuzey Kore'ye yönelik düşmanca politikasına son vermesi" gerektiğini söyledi.

19.5.2017Dünya
Rusyadan ABDye Esad çıkışı: Hiç konforlu...

Rusya'dan ABD'ye Esad çıkışı: Hiç konforlu...

Rusya Federasyon Konseyi Uluslararası Komite Başkanı Konstantin Kosaçev, ABD'nin Rusya'ya "Suriye hükümetini desteklediği gerekçesiyle" uyguladığı yaptırımların Washington'un tavrını kanıtladığını, ABD için Esad ile mücadelenin terörle mücadeleden daha önemli olduğunu öne sürdü.

18.5.2017Dünya
ABDden İrana karşı flaş karar

ABD'den İran'a karşı flaş karar

ABD Hazine Bakanlığı, İran'ın balistik füze programına katkı sağladıkları gerekçesiyle biri Çin vatandaşı üç kişiyi ve dört kuruluşu yaptırım listesine ekledi

17.5.2017Dünya
İşte ABD’den istenen silahlar

İşte ABD’den istenen silahlar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kritik Washington ziyaretinde ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesinde gündeme gelen ABD’den silah alım talebinin ayrıntısı belli oldu.

17.5.2017Dünya
WannaCry virüsü NSAdan mı çalındı

WannaCry virüsü NSA'dan mı çalındı?

Dünya genelinde yaklaşık 150 ülkede yüz binlerce bilgisayarı etkileyen virüsün ABD istihbarat kurumu Ulusal Güvenlik Teşkilatının(NSA) sisteminden çalındığı iddia edildi.

17.5.2017Teknoloji
Obama en cesur kararının Suriyeyi bombalamamak olduğunu açıkladı

Obama "en cesur kararının" Suriye'yi bombalamamak olduğunu açıkladı

Eski ABD Başkanı Barack Obama görevi süresince aldığı "en cesur" kararın Suriye'yi bombalamamak olduğunu açıkladı.

16.5.2017Dünya
İstanbul Boğazında füzeli saldırı alarmı

İstanbul Boğazı'nda füzeli saldırı alarmı!

DEAŞ'ın İstanbul Boğazı'ndan geçen Rus gemilerine yönelik füzeli saldırı planladığı ortaya çıktı. Sahil güvenlik botları, gemilere eşlik etmeye başladı.

16.5.2017Gündem
Türkiye, Kuzey Korenin füze denemesini kınadı

Türkiye, Kuzey Kore'nin füze denemesini kınadı 

Dışişleri Bakanlığı, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin (KDHC) 14 Mayıs'ta yaptığı balistik füze denemesini kınadı.

15.5.2017Gündem
Dışişleri Bakanlığından Kore Demokratik Halk Cumhuriyetine kınama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ne kınama 

Dışişleri Bakanlığı'ndan Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ne kınama 

15.5.2017Ankara
Kuzey Kore’den yeni tür füze denemesi

Kuzey Kore’den yeni tür füze denemesi

Kuzey Kore, nükleer başlık taşıma kapasitesi olan yeni tür bir balistik füze denemesi gerçekleştirdiğini duyurdu. Kuzey Kore’den yapılan açıklamada, bir balistik füze denemesinin gerçekleştirildiği ve bu füzenin nükleer başlık taşıma kapasitesi olduğu bildirildi. Füzenin 2 bin yüksekliğe ulaştığı kaydedilirken, 700 kilometre yol kat ettiği belirtildi. Füzenin daha sonra Japonya’nın batısında denize düştüğü aktarıldı. Kuzey Kore devlet haber ajansı, denemenn orta-uzun menzilli stratejik, balistik Hwasong-12 füzesinin denemesi olduğunu ve denemenin başarıyla sonuçlandığını duyurdu. Füzenin büyük nükleer başlık taşıma kapasitesi olduğu belirtilirken, denemenin Kuzey Kore Lideri Km Jong-un tarafından denetlendiği aktarıldı.Güney Kore ordusu ise, Kuzey Kore’nin iddialarının henüz doğrulanmadığını savundu. Japonya ise, yarın acil olarak BM Güvenlik Kurulu’nu toplantıya çağırdı.

15.5.2017Haber
Türkiyeden Yunanistanı ayağa kaldıran test

Türkiye'den Yunanistan'ı ayağa kaldıran test

Türkiye’nin ürettiği ve ilk kez Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda tanıtılan 280 kilometre menzile sahip Bora ismi verilen füzenin Sinop’ta gerçekleştirilen deneme testinden sonra Yunanistan adeta ayağa kalktı.

15.5.2017Gündem
Kuzey Kore füzesi Rusya yakınına düştü

Kuzey Kore füzesi Rusya yakınına düştü

KUZEY Kore dün yine füze denemesi yaptı. 700 kilometreden fazla uçan füze daha sonra Rusya topraklarına 97 km mesafede Japon Denizi’ne düştü.

14.5.2017Dünya
Ozerov: Rusya’nın füze savunma sistemleri savaşa hazır hale getirildi

Ozerov: Rusya’nın füze savunma sistemleri savaşa hazır hale getirildi

Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkanı Viktor Ozerov, Uzak Doğu’daki füze savunma sistemlerinin Kuzey Kore’nin füze atışları nedeniyle savaşa hazır halde bulunduklarını, Rusya’nın bu atışların hedefi olmadığını fakat kendisini her türlü olaydan koruması gerektiğini bildirdi.

14.5.2017Dünya
Fransada tarihi gün En genç cumhurbaşkanı görevi devraldı

Fransa'da tarihi gün! En genç cumhurbaşkanı görevi devraldı

Fransa'da Cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron, bugün görevi 2012'den bu yana yürüten François Hollande'dan devraldı. Macron, 1958 yılında kurulan Fransa Cumhuriyeti'nin 8'inci cumhurbaşkanı oldu. Macron, görevi aldıktan sonra yaptığı konuşmada,"Görevde kaldığı sürece Avrupa Birliği'ni reforme etmek ve yeniden başlatmak için uğraşacağım" dedi. Macron göreve geldikten sonra Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan ilk açıklamada Kuzey Kore'nin dün gece yaptığı balistik füze denemesi kınandı.

14.5.2017Dünya
Füze gerilimi... Beyaz Saraydan son dakika açıklaması geldi

Füze gerilimi... Beyaz Saray'dan son dakika açıklaması geldi

ABD Pasifik Kuvvetler Komutanlığı (PACOM) Kuzey Kore’nin yeniden füze denemesi yaptığını açıkladı. PACOM’dan yapılan yazılı açıklamada Kuzey Kore’nin Hawaii yerel saatine göre 10.30’da bir füze fırlattığını tespit ettikleri kaydedildi.

14.5.2017Dünya
Sağdan say 3-5 bin kişi, soldan say 3-5 bin kişi

'Sağdan say 3-5 bin kişi, soldan say 3-5 bin kişi'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ABD'nin terör örgütü YPG'ye yardım etmesini eleştirerek, "Eğer ABD ve diğer müttefiklerimiz bu bölgede bir barış arayışı içindelerse, sağdan say 3-5 bin kişi, soldan say 3-5 bin kişilik bir terör örgütüyle iş birliği yapmak değil, bölgenin tek ekonomik ve siyasi istikrar sahibi ülkesi olan Türkiye ile iş birliği yapmanın kendi milli menfaatleri bakımından da en akılcı olduğunu ifade ediyoruz" dedi.

12.5.2017Gündem
Numan Kurtulmuş: “Oradaki görüntüler hepimizin içini paralıyor”

Numan Kurtulmuş: “Oradaki görüntüler hepimizin içini paralıyor”

Numan Kurtulmuş: “Oradaki görüntüler hepimizin içini paralıyor”

12.5.2017İstanbul
ABDden Birleşik Arap Emirliklerine 2 milyar dolarlık silah satışı

ABD'den Birleşik Arap Emirlikleri'ne 2 milyar dolarlık silah satışı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri'ne 2 milyar dolarlık silah satışını onayladı.

11.5.2017Dünya
‘Kaan’ başarıyla ateşlendi

‘Kaan’ başarıyla ateşlendi

ROKETSAN tarafından geliştirilen KAAN Füzesi’nin Türk Silahlı Kuvvetlerine tesliminden önceki son test atışı başarıyla gerçekleştirildi. Atış, IDEF 2017 Savunma Sanayii Fuarı’ndaki Milli Savunma Bakanı Fikri Işık tarafından canlı bağlantıyla takip edildi.

11.5.2017Ekonomi
Milli füze Boranın test atışları Sinop’ta yapıldı

Milli füze 'Bora'nın test atışları Sinop’ta yapıldı

Milli füze 'Bora'nın test atışları Sinop’ta yapıldı

11.5.2017Sinop
KAAN füzesi başarıyla ateşlendi

KAAN füzesi başarıyla ateşlendi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Roketsan tarafından geliştirilen KAAN Füzesi'nin Türk Silahlı Kuvvetlerine tesliminden önceki son test atışı başarıyla gerçekleştirildiğini açıkladı. Atış, IDEF 2017 Savunma Sanayii Fuarı'ndaki Milli Savunma Bakanı Fikri Işık tarafından canlı bağlantıyla takip edildi.

11.5.2017Gündem
ABD, Kuzey Kore için özel birlik kurdu

ABD, Kuzey Kore için özel birlik kurdu

ABD Merkezli İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) Kuzey Kore'ye karşı özel bir birlik kurduğu açıklandı.

11.5.2017Dünya
Bestler-Derelerde Rus menşeli füze ele geçirildi

Bestler-Dereler'de Rus menşeli füze ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı, Şırnak Bestler Dereler’deki operasyonda bir mağarada hava araçları/helikopterlere saldırı amacıyla kullanılan ve omuzdan atılan Rus menşeli SA-16 tipi hava savunma füzesi ele geçirildiğini açıkladı.

10.5.2017Gündem
Karada denizde havada ve uzayda Milli atak

Karada denizde havada ve uzayda Milli atak

Başbakan Binali Yıldırım, savunma sanayiinde milli katkı oranının yüzde 60’ın üzerine çıktığını belirterek, “Karada, denizde, havada ve uzayda milli projeleri devreye aldık. Bu yıl 123 milyar lira bütçeyi 460 adet proje üzerinde çalışıyoruz. Şimdi milli uzay ajansının kurulma aşamasındayız. Yerli haberleşme uydusunu da yine yerli kaynaklarla yapmak için çalışmalara başlamış durumdayız” dedi.

9.5.2017Ekonomi
Haniye Hamas’ın yeni lideri

Haniye Hamas’ın yeni lideri

İsmail Haniyye (54), 1996 yılından bu yana Hamas siyasi büro başkanı olan Halid Meşal’ın yerine seçildi.

6.5.2017Dünya
Rus basınından flaş iddia... İşte S-400ler için istedikleri ücret

Rus basınından flaş iddia... İşte S-400'ler için istedikleri ücret

Rus televizyon kanalı RBK, Moskova'nın Ankara'ya S-400 hava savunma sistemi bataryalarını 500 milyon dolara satın alması için teklif sunduğunu iddia etti.

5.5.2017Dünya
Kuzey Koreden yapay savaş adaları

Kuzey Kore'den yapay 'savaş adaları'

Japonya merkezli 'The Diplomat' dergisi, Kuzey Kore'nin son yıllarda birçok yapay ada inşa ederek, bu adaları askeri üs olarak kullanmaya başladığını yazdı.

5.5.2017Dünya
Musulda okula füze saldırısı: 81 kişi öldü

Musul'da okula füze saldırısı: 81 kişi öldü

Irak'ın Musul kentinin batı yakasında bir okula düzenlenen füze saldırısı sonucu 81 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

4.5.2017Dünya
Kuzey Koreden Çine tehdit

Kuzey Kore'den Çin'e tehdit

Kuzey Kore resmi haber ajansında yer alan bir yorumda, Pekin yönetiminin Pyongyang'ın nükleer programıyla ilgili açıklamalarının "ciddi" sonuçlar doğurabileceği uyarısı yapıldı.

4.5.2017Dünya
CHPli Öztürk Yılmaz:Esad yönetimiyle bir kanal açık ve kimseye eyvallahınız olmasın

CHP'li Öztürk Yılmaz:Esad yönetimiyle bir kanal açık ve kimseye eyvallahınız olmasın

CHP'li Öztürk Yılmaz:Esad yönetimiyle bir kanal açık ve kimseye eyvallahınız olmasın

4.5.2017Ankara
ABD ikinci kez füze fırlattı

ABD ikinci kez füze fırlattı!

ABD'nin uzun menzilli balistik füze denemesi yaptığı bildirildi. ABD'nin son füze denemesiyle Kuzey Kore'ye güçlü bir mesaj gönderdiği belirtiliyor.

3.5.2017Dünya
Thaad füze savunma sistemi Çini kızdırdı

Thaad füze savunma sistemi Çin'i kızdırdı

Çin, ABD ve Güney Kore’den Bölge Yüksek İrtifa Hava Savunması (THAAD) konuşlandırmaktan vazgeçmelerini istedi.

2.5.2017Dünya
Çok merak edilen Kuzey Kore hakkında 7 ilginç bilgi

Çok merak edilen Kuzey Kore hakkında 7 ilginç bilgi

Dünyanın insan eliyle yaratılmış en gizemli yeri neresidir sorusuna verilebilecek cevaplardan biridir Kuzey Kore. Tüm sınırlarını tüm komşularına kapatmış, Japon Denizi’ne de sırtını dönmüş ülkede neler yaşanıyor çok az şey biliyoruz. Kimileri gelen bilgilerin Amerikan kara propagandası olduğunu söylese de kulaklarımıza ulaşan birkaç bilgi ülkede demokrasi adına ciddi suçların işlendiğini gösteriyor.

2.5.2017Hayat
Bahçeliden MHPli bakan iddiasına yanıt

Bahçeli'den MHP'li bakan iddiasına yanıt

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Kriptoplar kendilerini emniyete almışlardır. FETÖ ile irtibatı arasında memur var da meşhur siyasetçi, bürokrat yok mudur? Sıradan insana güç yetiyor da, eğer varsa siyaset ve devlet yönetiminin tepesindeki yöneticilere sıra geldiğinde neden tepkisizlik oluyor? Hiçbir makam suçu ve suçluyu gizlemeye yetmeyecektir. 8 alanda mücadele varken siyasette ağırdan alınıyorsa bir bit yeniği var demektir" dedi. Bahçeli, MHP'li bakan iddiasına şöyle yanıt verdi: "Gün gelir MHP’ye de tek başına iktidar nasip olur inşallah.MHP nasıl bir partidir? Başkalarının eksiğini giderecek yama mıdır?" MHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hindistan ziyaretinde uçakta Saffet Sancaklı'nın olmasına ilişkin soruyu da yanıtladı.

2.5.2017 Gündem
Suriye saldırısı akşam yemeği eğlencesiydi

'Suriye saldırısı akşam yemeği eğlencesiydi'

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad rejimine yönelik hava saldırısını 'akşam yemeği sonrası düzenlenen bir eğlenceye' benzetti.

2.5.2017Dünya
10 ayda 5. zirve

10 ayda 5. zirve

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yarın “partili Cumhurbaşkanı” ünvanıyla ilk yurtdışı seyahatini Rusya’ya yapacak. Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in son 10 aydaki 8’inci buluşmasında masada 8 kritik başlık olacak. Soçi’de görüşecek iki liderin en kritik gündem maddesi Suriye’deki gelişmeler ve terörle mücadele. Ziyarette enerji alanındaki işbirliği, gıda ürünlerine yönelik kısıtlamaların kaldırılması, vize serbestliği sağlanması, S-400 füze sistemleri, turizm ve ticarette işbirliği gibi önemli başlıklar masaya yatırılacak.

1.5.2017Ekonomi
Japonya en büyük savaş gemisini ABDye destek için gönderdi

Japonya en büyük savaş gemisini ABD'ye destek için gönderdi

Japonya, ordusunun faaliyetlerini kısıtlamasına yönelik yasaların esnetilmesinin ardından ilk defa en büyük savaş gemisini göreve çıkardı.

1.5.2017Dünya
ABD Başkanı Trumptan Kuzey Kore ile savaşta milyonlarca kişi ölebilir uyarısı

ABD Başkanı Trump'tan 'Kuzey Kore ile savaşta milyonlarca kişi ölebilir' uyarısı

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'nin nükleer programına son vermemesi halinde bu ülkeye askeri müdahalede bulunma ihtimalini dışlamadı. Trump ayrıca Kuzey Kore'ye karşı girişilecek büyük bir savaşta milyonlarca kişinin ölebileceği uyarısında bulundu.

1.5.2017Dünya
‘O denizaltıyı batırırız’ tehdidi

‘O denizaltıyı batırırız’ tehdidi

Kuzey Kore hükümeti, teknik olarak savaş halinde olduğu Güney Kore’nin Busan limanına demirleyen Amerikan nükleer denizaltısı USS Michigan’ı batırma tehdidinde bulundu.

30.4.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Esad’ı bile satar YPG’yi satmazlar gibi

Esad’ı bile satar YPG’yi satmazlar gibi

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın Oval Ofis’teki karar görüşmesi,  bir skandalın gölgesinde başladı.

16.5.2017Akif BEKİ
Terörle mücadelede yeni önlemler

Terörle mücadelede yeni önlemler

REFERANDUM sonrası siyasette yaşanan gelişmeler ilgiyle takip ediliyor.  Siyasete 24 saat ara verip, terörle mücadelede yaşanan gelişmeleri aktarmak istiyorum. Türkiye, yeni nesil terör saldırısı ile karşı karşıya.  Terörle mücadelede yeni önlemleri üst düzey bir yetkiliyle konuştum.

7.5.2017Abdulkadir SELVİ