Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN40Ferai TINÇ38Fatih ÇEKİRGE34Yalçın DOĞAN31Yılmaz ÖZDİL28Ertuğrul ÖZKÖK24Yalçın BAYER22İlter TÜRKMEN22Uğur CEBECİ19Mehmet Y. YILMAZ18Cengiz ÇANDAR17Mehmet Ali BİRAND16Ahmet HAKAN15Cüneyt ÜLSEVER14Enis BERBEROĞLU14Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ14Tolga TANIŞ14Doğan ULUÇ12Gila BENMAYOR12Kanat ATKAYA12Sedat ERGİN11İsmet BERKAN9Bekir COŞKUN8Taha AKYOL8İlhan SÖYLER8Fatih ALTAYLI7Oktay EKŞİ7Pakize SUDA7Serdar TURGUT7Vahap MUNYAR7Akif BEKİ6Erdal SAĞLAM5Hüseyin YAYMAN5Onur BAŞTÜRK5İzzet ÇAPA5Ayşe ÖZEK KARASU4Ege CANSEN4Muharrem SARIKAYA4Rauf TAMER4Tolga Tanış4Tufan TÜRENÇ4Yonca TOKBAŞ4İsmet SOLAK4Şükrü KÜÇÜKŞAHİN4Ali Atıf BİR3Altan Tanrıkulu3 Cemal TÜKEL3Engin KRATZER3Hayri ÇETİNKAYA3Mümtaz SOYSAL3Orhan CAN3Uğur DÜNDAR3Verda ÖZER3Ahmet Mümtaz TAYLAN2Bahar KORÇAN2Devrim SAĞIROĞLU2Doğan HIZLAN2Emin ÇÖLAŞAN2Emre KIZILKAYA2Ferzane ZENAN2Gülse BİRSEL2Haluk KALAFAT2Korkut GÖZE2Kurthan FİŞEK2Meriç ENERCAN2Musa Dede2Nuray MERT2Oya BERBEROĞLU2Rahmi TURAN2Soner YALÇIN2Sıtkı ŞÜKÜRER2Tekin ARAL2Yavuz GÖKMEN2Yaşar SÖKMENSÜER2Ayşe ARMAN1Bayram AYDIN1Burak KÜNTAY1Cengiz SEMERCİOĞLU1Deniz BAYRAMOĞLU1Deniz SİPAHİ1Duygu Sedefoğlu1Ercan SAATÇİ1Erdal Fernergiz1Erman TOROĞLU1Ertan ACAR1Ferudun Niğdelioğlu1Gülçin TELCİ1Mehmet YAŞİN1Melis ALPHAN1Mevlüt TEZEL1Muammer ELVEREN1Murat BARDAKÇI1Murat Yetkin1Nihat DEMİRKOL1Nora ROMİ1Nurten ERK TOSUNER1Osman MÜFTÜOĞLU1Reha ERUS1Salih NEFTÇİ1Sefer LEVENT1

Füze

Füze ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Füze haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.339 Füze haberi bulunmuştur.

Füzeler, roketlerden farklı olarak sadece atmosferde çalışan çeşitli güdüm sistemleri ile (görüntü algılayıcılar, ısıl algılayıcılar, radar, ataletsel algılayıcılar, GPS, v.b.) hedefe yönelen karmaşık silahlardır. Füzeler çoğunluka roket motoruna sahiptirler. Çeşitli füzelerin jet motoru da bulunabilmektedir. Füzelere zaman zaman güdümlü roket de denilmektedir. Roket motoru olmayan sistemlere ise güdümlü mühimmat adı verilmektedir. Sualtı torpidoları gibi havada gitmeyen sistemler, karmaşık güdüm sistemlerine sahip olmalarına rağmen füze sınıflandırması içinde kabul edilmezler.

Füzeler, geçmişte genellikle uzun menziller için kullanılmışlardır. Nedeni ise öncelikle sistemin pahalılığı ve aynı zamanda güdüm sisteminin devreye girebilmesi için zaman gerekmesiydi. Kısa mesafede kullanıldığında güdümsüz bir silahla yapılan atıştan bir farkı yoktu.

Günümüzde hem uzun hem de kısa menzilli çok sayıda tipi mevcuttur. Bilişim teknolojisindeki gelişmeler, elektronik sistemlerin logaritmik mertebede ucuzlaması, güdümsüz sistemlerin lojistik destek yükünün fazlalığı, güdümsüz sistemler ile çevreye ve sivillere verilen yüksek zararlar, hareketli ve/veya zaman kritik hedeflerin güdümsüz sistemler ile vurulma zorlukları, v.b. sebebiyle füze sistemleri gün geçtikçe daha fazla tercih edilir olmuştur.

Güdümsüz sistemlere göre daha pahalı olan füze sistemlerinin kullanılabilmesi için en önemli unsur zamanında, hızlı ve doğru gerçekleştirilen keşif, gözetleme, istihbarat, hedef tespitidir. Yetersiz hedef istihbaratı durumunda güdümsüz bir sistem ile yapılan çoklu atışlarda hedefi vurma olasılığı daha yüksektir. Tabi bu atışta bölgede hedefle birlikte hedef dışındaki her şeye zarar verilebilir. Doğru ve zamanında istihbarat yoksa füzeler hedefi hassas bir biçimde ıskalar.

Füze Haberleri

Gaziantep'e roket mermisi

Gaziantep'e roket mermisi

Sruiye'den atılan iki roket mermisi, Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde havaalanı yakınlarında bulunan boş arsaya düştü. Mermilerden biri patlarken, diğeri patlamadı. Olayda ölen veya yaralanan olmadı.

28.5.2016Gündem
Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Türkiye ilişkilerine ilişkin, "Bu konuda açıklamalar aldık ama hiçbir zaman bir özür gelmedi. Biz ilişkilerimizi düzeltmek istiyoruz" dedi.

28.5.2016Dünya
ABD'nin nükleer silah sistemleri disketlerle çalışıyor

ABD'nin nükleer silah sistemleri disketlerle çalışıyor

ABD'de nükleer silahları kontrol eden sistemlerde hâlâ 1970'lerden kalma bilgisayarların ve 8 inçlik disketlerin kullanıldığı ortaya çıktı.

26.5.2016Teknoloji
25 askerin şehit olduğu bölge temizlenecek

25 askerin şehit olduğu bölge temizlenecek

Afyonkarahisar'da 5 Eylül 2012 tarihinde 25 askerin şehit olduğu bölgenin temizlenmesine ilişkin talep mahkeme tarafından kabul edildi

25.5.2016Gündem
Faruk Özlü kimdir? İşte Faruk Özlü hakkında merak ettikleriniz...

Faruk Özlü kimdir? İşte Faruk Özlü hakkında merak ettikleriniz...

Faruk Özlü kimdir bugün yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri oldu Başbakan Binali Yıldırım bugün yeni Bakanlar Kurulu'nu açıkladı. Faruk Özlü yeni kabinede Bilim ve Sanayi Bakanı olarak görev yapacak.. Peki Faruk Özlü kimdir, nerelidir? İşte Faruk Özlü hakkında merak ettikleriniz...

24.5.2016Gündem
PKK’nın elinde o füzelerden onlarca var

PKK’nın elinde o füzelerden onlarca var

TSK’nın Çukurca’da düşen helikopterin füze ile vurulmuş olabileceğini açıklamasının ardından Rus füzesi ihtimali ağırlık kazandı. Güvenlik kaynaklarına göre Rus SA-18 füzeleri Suriye'den getirildi. Mardin ve Şırnak'ta PKK’nın elinde bu silahtan onlarcası var.

20.5.2016Gündem
Teröristler o füzeyi nereden buldu, neden şimdi kullandı?

Teröristler o füzeyi nereden buldu, neden şimdi kullandı?

Genelkurmay, 13 Mayıs'ta Çukurca'da düşen helikopterle ilgili bugün açıklama yaptı. Açıklamada, "Helikopterin, teröristlerin yerden açtığı ateş sonucu füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varıldığı" belirtildi. Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ile Özel Kuvvetler bünyesinden emekli Metin Gürcan hain saldırıyı yorumladı. Gürcan, teröristlerin füzeyi Suriye'den bulmuş olduğu görüşünde. Gürcan, PKK'nın şehirlerde sıkıştığı için füzeyi şimdi kullandığını düşünüyor, "Bu silahlar Türkiye'de kullanıldıkça PKK, başta ABD olmak üzere Batı ülkelerinde edindiği desteği bence yavaş yavaş yitirir" diyor. "Türkiye topraklarında füzeyle vurulup düşürülen ilk helikopter" olduğunu belirten Mete Yarar ise "Bu füzeler bir ülkenin onayı olmadan alınabilecek silahlar değil. Füzenin hangi ülkeye ait olabileceği ortaya çıkarsa kıyamet o zaman kopar" diyor. Yarar bugünkü açıklama için "Silahlı kuvvetler, bu tür konularda, bir grubun yayınladığı görüntüler üzerinden değil elindeki veriler üzerinden açıklama yapar. Kalıntı ve parçalar üzerindeki incelemelerden sonra açıklama yapılmış olması doğru olan" yorumunda bulundu.

19.5.2016Gündem
TSK'dan düşen helikopterle ilgili açıklama

TSK'dan düşen helikopterle ilgili açıklama

Hakkari'de düşen helikopterle ilgili bir son dakika haberi geldi. Genelkurmay Başkanlığı, 13 Mayıs tarihinde Hakkari Çukurcu'da operasyona giderken düşen ve 2 askerin şehit düştüğü helikopterle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Helikopterler görevlerini icra ederken; bir helikopterin, terörist unsurların yerden açtığı ateş sonucu muhtemelen yerden havaya atılan ve cinsi henüz belirlenemeyen, füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varılmıştır" denildi.

19.5.2016Gündem
Helikopteri düşüren o füze mi?

Helikopteri düşüren o füze mi?

İstanbul Boğazı’ndan geçen Rus gemisinde bir askerin omuzunda görülen füzenin, PKK’nın askeri helikopteri düşürdük dediği görüntülerdeki füzenin aynısı. Ayrıca o geminin güvertesindeki Rus askerinin elindeki füze, 13 Mayıs’ta Çığlı’da helikopterimizi düşüren SA-18’in aynısıydı

17.5.2016Gündem
PKK'nın kanlı yaz stratejisi!

PKK'nın kanlı yaz stratejisi!

PKK'nın yaz döneminde üs bölgelerine ağır silahlarla, yollara patlayıcı yerleştirerek ve keskin nişancılarla saldırı ihtimaline karşı önlem alınıyor.

16.5.2016Gündem
Çinlilerden oyun konsolu: Tomahawk F1

Çinlilerden oyun konsolu: Tomahawk F1

Akıllı telefon piyasasında özellikle klon iPhone ürünleriyle dikkat çeken Çin, bu kez PS4 ve Xbox oyun konsollarına rakip olmaya hazırlanıyor.

13.5.2016Teknoloji
ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getirdi

ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getirdi

ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını, ülkenin güneyinde Deveselu bölgesinde düzenlenen törenle aktif hale getirdi. BBC'nin haberine göre, eski bir hava üssünde yapılan törene, ABD ve NATO'nun üst düzey yetkilileri katıldı.

12.5.2016Dünya
ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getiriyor

ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getiriyor

Romanya'nın güneyi Deveselu'daki eski Romanya hava üssünde Perşembe günü düzenlenecek törene üst düzey ABD'li yetkililerin yanı sıra NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de katılması bekleniyor.

12.5.2016Dünya
IŞİD keskin nişancısı füzeyle böyle öldürüldü

IŞİD keskin nişancısı füzeyle böyle öldürüldü

Suriye'nin Deyrizor kentinde yıkıntılar arasında gizlenerek Suriye askerlerini öldüren bir IŞİD keskin nişancısı, yerinin tespit edilmesinin ardından füzeyle vuruldu.

11.5.2016Dünya
Yeniden sanayi diyor

Yeniden sanayi diyor

Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul “Orta ve uzun vadede baktığımızda Türkiye’de sanayi daha iyi performans gösterecek. Bizim önceliğimiz de bu yönde. Portföy dağılımında bankanın payını 3-4 puan azaltabiliriz. Bunu da sanayiye kaydırmayı düşünüyoruz. Sanayide büyüyeceğiz” dedi.

10.5.2016Ekonomi
Erdoğan: Kilis için tüm alternatifler masada

Erdoğan: Kilis için tüm alternatifler masada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilislilerin yaşadığı sıkıntıları bildiğini belirterek "Bu meseleyi çözmek için tüm alternatifler gündemimizdedir, masamızın üzerindedir" dedi.

10.5.2016Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu açıklaması: Savunuyoruz çünkü...

Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu açıklaması: Savunuyoruz çünkü...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, istifa sonrası Davutoğlu'na verdiği destekle ilgili "Davutoğlu'nu savunuyorsak halkın iradesine duyduğumuz saygıdan savunuyoruz" dedi.

10.5.2016Gündem
Rusya'dan gövde gösterisi ve işbirliği mesajı

Rusya'dan gövde gösterisi ve işbirliği mesajı

Rusya’nın Nazi Almanya’sını yenilgiye uğrattığı İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinin 71'inci yıldönümünde Moskova’da düzenlenen askeri geçit töreninde Rusya lideri Vladimir Putin dünyaya bir yandan gövde gösterisi yaparken diğer taraftan “Küresel teröre karşı birleşelim” mesajı verdi.

9.5.2016Dünya
Özel Kuvvetler için Suriye iddiası

Özel Kuvvetler için Suriye iddiası

Kilis’e yönelik IŞİD saldırılarının artmasının ardından Yeni Şafak'tan dikkat çeken bir iddia geldi. Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı 15-20 kişilik bir timin dün gece saat 01.30’da Suriye’ye girdiği öne sürüldü. IŞİD’in kontrol ettiği bölgelerde yapılan ve 4 saat süren operasyonda, füze rampalarının bertaraf edilmesi için keşif ve hazırlık yapıldığı iddia edildi. Güvenlik kaynakları iddiaları yalanladı.

8.5.2016Gündem
Kilis'e yine roketatar mermisi düştü

Kilis'e yine roketatar mermisi düştü

SURİYE’nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden bugün 2 Katyuşa roketatar mermisi Kilis’e atıldı. Roketlerden biri boş araziye düşerken, diğeri kimsenin bulunmadığı evin çatısında hasara yol açtı.Öğleden sonra bir Kilis'e bir füze daha atıldı

6.5.2016Gündem
Efkan Ala: O binalara artık asker sokmuyoruz uzaktan imha ediyoruz

Efkan Ala: O binalara artık asker sokmuyoruz uzaktan imha ediyoruz

İçişleri Bakanı Efkan Ala, terör örgütü PKK’nın son dönemlerde yöntem değiştirerek ‘sensörlü tuzaklar’ kurduğunu anlattı. Cizre’deki bir binaya giren 6 askerin bu yöntemle şehit olduğunu ifade eden Ala, “Bu nedenle güvenlik güçleri de yöntem değiştirdi. Artık bir evin içine girip arama yapılmıyor. Sivillerin olmadığı tespit edildiği anda, uzaktan bütün yapı imha ediliyor” dedi.

1.5.2016Gündem
Milli İHA'daki 700 yıllık okçu sırrı

Milli İHA'daki 700 yıllık okçu sırrı

Milli İHA Bayraktar TB-2, önceki gün ilk kez harp başlığıyla silahlı atış yaptı. 8 kilometreden yerdeki hedefi yüzde 100 isabetle vuran silahlı İHA’lar ilk etapta füze tehdidi altındaki Kilis’i koruyacak. Bayraktar TB-2’deki füzelerden birinin üstüne yazılan ‘8/17’ rakamları dikkat çekti. Bunun Türk okçu ustaları kemankeşlerin 700 yıldır birbirlerine aktardığı sırra bir gönderme olduğu öğrenildi.

30.4.2016Gündem
İHA’lara karşı elektronik savunma var mı?

İHA’lara karşı elektronik savunma var mı?

İHA'lara karşı elektronik savunma var mıdır? İHA'lara karşı eletronik savunma büyük oranda yasadışı mıdır? Sorularınızın cevabı haberimizde..

29.4.2016Gündem
Dünyanın en pahalı 12 yatı

Dünyanın en pahalı 12 yatı

Yatlar muhtemelen bugüne kadar icat edilmiş en lüks seyahat aracıdır. Bir kaç yüz milyon dolardan başlayan ve milyar doları aşan fiyatlara ulaşan yatlar, statü ve güç sembolü olarak en üst seviyedeki zenginler için, bir rütbe şeklinde de tanımlanabilir. İşte, dünyanın en pahalı 12 süperyatı...

29.4.2016Hayat
Rusya yeni üssünden ilk Soyuz'u fırlattı

Rusya yeni üssünden ilk Soyuz'u fırlattı

Rusya, uzak doğusundaki Vostoçni kozmodromundan uzaya ilk Soyuz füzesini 24 saatlik bir gecikmeden sonra fırlattı.

29.4.2016Teknoloji
IŞİD'li terörist kendi ölümünü dakika dakika kaydetti

IŞİD'li terörist kendi ölümünü dakika dakika kaydetti

Bir IŞİD militanı kaskındaki kamerayla Irak'ın Musul şehrindeki çatışmayı dakika dakika kaydetti.

28.4.2016Dünya
Kuzey Kore'nin füze denemesi başarısız oldu

Kuzey Kore'nin füze denemesi başarısız oldu

Kuzey Kore'nin yeni bir füze denemesi yaptığı, orta menzilli olduğu sanılan füzenin fırlatıldıktan kısa bir süre sonra havada patladığı bildirildi.

28.4.2016Dünya
HIMARS öncesi IŞİD yükleniyor

HIMARS öncesi IŞİD yükleniyor

Kilis’i roketlerle hedef alan IŞİD’e karşı ABD yapımı HIMARS füze sisteminin konuşlandırılması planlanırken, örgüt de Suriye’de Halep kentinin kuzeyinde muhaliflere yönelik saldırılarını artırdı. Terör örgütü IŞİD, muhaliflerin denetimindeki Azez’in doğusunda dün beş köyü ele geçirdi.

27.4.2016Dünya
IŞİD’i bitirme operasyonu

IŞİD’i bitirme operasyonu

Suriye’deki IŞİD bölgesinden Kilis’e atılan roket mermilerinin ardından örgüte menzil operasyonu başlatılıyor.

27.4.2016Dünya
Kilis izlenimi: En çok Suriyeliler terk ediyor

Kilis izlenimi: En çok Suriyeliler terk ediyor

Terör örgütü IŞİD’in Katyuşa roketlerine hedef olan Kilis adeta diken üstünde. 17 kişinin öldüğü 61 kişinin de yaralandığı kentte, yaşanan korku ve panikten dolayı başta Gaziantep olmak üzere büyük şehirlere göç başladı. İlkokul ve ortaokul öğrencileri okula gitmiyor, üniversite öğrencileri kayıtlarını donduruyor, memurlar tayinlerini istiyor. Şehri en çok terk edenler ise, iç savaştan kaçıp Kilis’e sığınan Suriyeliler.

26.4.2016Gündem
Güvenlik uzmanı Mete Yarar'dan dikkat çeken 'katyuşa' uyarısı

Güvenlik uzmanı Mete Yarar'dan dikkat çeken 'katyuşa' uyarısı

Eski Bordo bereli, güvenlik uzmanı Mete Yarar IŞİD’in füze saldırılarıyla ilgili dikkat çeken bir uyarıda bulundu...

26.4.2016Gündem
TSK, IŞİD'i vurdu: 11 ölü

TSK, IŞİD'i vurdu: 11 ölü

Sınıra 12 kilometre uzaklıktaki Duvaybik'taki IŞİD'e ait 2 füze rampası Fırtına Obüsleriyle imha edildi, 11 IŞİD'li etkisiz hale getirildi.

26.4.2016Gündem
Ermenistan'da üst düzey askeri yetkililer görevden alındı

Ermenistan'da üst düzey askeri yetkililer görevden alındı

Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin Azerbaycan'da yerleşim birimlerine top ve füze atışı yapmasından bir gün sonra bazı üst düzey askeri yetkililer görevden alındı.

26.4.2016Dünya
Bahçeli'den Kahraman'a 'laiklik' tepkisi

Bahçeli'den Kahraman'a 'laiklik' tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa'ya göre seçilmiş TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın, Anayasa'nın ilk dört maddesini tartışmaya açmasının doğru bulmadığını belirtti.

26.4.2016Gündem
Sınır ötesi için hazırlıklar tamam

Sınır ötesi için hazırlıklar tamam

TSK, IŞİD'in roket mermilerinin düştüğü Kilis’te teyakkuza geçti. Emir gelmesi halinde sınır ötesine geçmek üzere gerekli hazırlık ve yığınak yapıldı. Kara operasyonu dahil her türlü seçenek gündemde. Bölgedeki askeri kaynaklar, “Sınır ötesine geçmek üzere tüm hazırlığımızı tamamladık” diyor

26.4.2016Gündem
Kilis'e gelişmiş roket bataryaları da sevk edildi

Kilis'e gelişmiş roket bataryaları da sevk edildi

Kilis'e dünden beri süren askeri sevkiyat bugün de devam etti. Batı illerinden gelen ve aralarında 80 saniyede 40 roket atabilen füze bataryalarının da bulunduğu 13 tırlık askeri konvoy bugün Kilis'e gitti.

25.4.2016Gündem
Numan Kurtulmuş: Kilis için ilave askeri tedbirler alınacak

Numan Kurtulmuş: Kilis için ilave askeri tedbirler alınacak

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Kilis'e yönelik roket saldırılarına dair, "İlave askeri tedbirler alınacak. Saldırılarda zarara uğrayanların zararlarının giderilmesi için karar alınmıştır." dedi.

25.4.2016Gündem
Fırtına obüsleri IŞİD'in füze rampasını vurdu: 8 ölü

Fırtına obüsleri IŞİD'in füze rampasını vurdu: 8 ölü

Suriye tarafındaki IŞİD'e ait füze rampası Fırtına obüsleriyle imha edildi, 8 IŞİD'li terörist etkisiz hale getirildi.

25.4.2016Gündem
Terör örgütüne karşı yeni kalkan

Terör örgütüne karşı yeni kalkan

Türkiye'nin Afrin-Cerablus arasında kurulmasını talep ettiği güvenli bölge için ilk adım atılıyor. Suriye sınırının sıfır noktasında, 92 kilometre menzilli ABD yapımı HIMARS bataryaları yerleştirilecek.

25.4.2016Gündem
Kilis'e çözüm silahlı İHA

Kilis'e çözüm silahlı İHA

“Geçmişte talep geldiğinde ‘nereden alırız’ diye bakardık. Artık ‘neyi nasıl geliştirebiliriz’ modundayız.” Bu sözler Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir’e ait. Demir, “Türkiye’nin aktif mücadele içinde olduğu alanlarda acil ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçları bir an önce temin etmek için şirketlerimiz devredeler. Sloganımız şu; ‘insan yapısı bir şey ise biz onun daha iyisini yaparız” diye konuşuyor.

25.4.2016Ekonomi
85 bin euro'ya ikinci el savaş uçağı

85 bin euro'ya ikinci el savaş uçağı

"Biraz tamir ve bakımla uçmaya hazır SU 35 avcı uçağı, 85 bin euroya hemen teslim."

24.4.2016Dünya
Kuzey Kore nükleer denemelerden vazgeçmeye hazır ama bir şartla!

Kuzey Kore nükleer denemelerden vazgeçmeye hazır ama bir şartla!

Kuzey Kore; ABD ve Güney Kore'nin ortak askeri tatbikatları durdurması halinde, nükleer denemelerden vazgeçmeye hazır olduğunu açıkladı.

24.4.2016Dünya
Kuzey Kore denizaltısından balistik füze!

Kuzey Kore denizaltısından balistik füze!

Güney Kore Savunma Bakanlığı Kuzey Kore denizaltısından balistik füze fırlatıldığını açıkladı.

23.4.2016Dünya
Türk tankını vuran IŞİD'e ağır cevap

Türk tankını vuran IŞİD'e ağır cevap

Terör örgütü IŞİD'e yakınlığı ile bilinen bir haber ajansı, Musul'un Başika bölgesinde konuşlanan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait bir tankı güdümlü füze ile vurdukları bir video yayınladı. Başika'daki Gedu üs bölgesine yönelik saldırı sonrası asker karşılık verdi. IŞİD'lilerin bulunduğu bina havaya uçuruldu. Toplam 32 IŞİD'li terörist öldürüldü.

19.4.2016Gündem
O gemi tekrar Boğaz’dan geçti, Rus askerleri sipere yattı

O gemi tekrar Boğaz’dan geçti, Rus askerleri sipere yattı

YAKLAŞIK 4 ay önce İstanbul Boğazı’ndan geçerken güvertedeki bir Rus askerin omzunda füze taşımasıyla tartışmaya neden olan "Caesar Kunikov" adlı gemi, İstanbul Boğazı’ndan tekrar geçti. Rus askerler bu kez de boğaz geçişi sırasında gemi güvertesinde sipere yattı.

19.4.2016Gündem

Yazar Sonuçları

PKK ve füze

PKK ve füze

HAKKÂRİ kırsalında 13 Mayıs’ta bir Super Cobra taarruz helikopterimiz düşmüş, iki askerimiz şehit olmuştu.

17.5.2016Haber Yazıları
Suriye’de Özel Kuvvet harekâtı

Suriye’de Özel Kuvvet harekâtı

Kilis’e artık her gün düşen, can alan IŞİD bombaları Türkiye’yi “tüm alternatifleri masanın üzerine” koymaya zorladı.

10.5.2016Haber Yazıları
‘Tayyip Bey ne zaman görse iki şeyi sordu sürekli’

‘Tayyip Bey ne zaman görse iki şeyi sordu sürekli’

SEDEF Tersanesi’nde bir tören...

1.5.2016Haber Yazıları
Birbirimizle barışmamız mümkün mü

Birbirimizle barışmamız mümkün mü

ÖNCEKİ akşam Antalya’nın Akra Barut Oteli’nin büyük salonunda Antalyalı işadamlarının katıldığı yemekte bir konuşma yaptım.

29.4.2016Haber Yazıları
Türk toplumuna en büyük kötülük

Türk toplumuna en büyük kötülük

İKTİDARIN yeni anayasa konusundaki ısrarlı taleplerinin gerçek yüzünün laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmek olduğu açık olarak ortaya çıktı.

26.4.2016Haber Yazıları