MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN45Ferai TINÇ40Fatih ÇEKİRGE36Yalçın DOĞAN31Uğur CEBECİ29Yılmaz ÖZDİL28Ertuğrul ÖZKÖK27Yalçın BAYER22Tolga TANIŞ22İlter TÜRKMEN21Mehmet Y. YILMAZ18Cengiz ÇANDAR17Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ17Mehmet Ali BİRAND16Ahmet HAKAN15Cüneyt ÜLSEVER14Enis BERBEROĞLU14Doğan ULUÇ12Gila BENMAYOR12Kanat ATKAYA12Sedat ERGİN11İsmet BERKAN11Taha AKYOL10Serdar TURGUT9Bekir COŞKUN8İlhan SÖYLER8Oktay EKŞİ7Fatih ALTAYLI7Pakize SUDA7Vahap MUNYAR7Akif BEKİ7Verda ÖZER6Murat Yetkin6Emin ÇÖLAŞAN5Erdal SAĞLAM5Şükrü KÜÇÜKŞAHİN5Onur BAŞTÜRK5Hüseyin YAYMAN5İzzet ÇAPA5Abdulkadir SELVİ5İsmet SOLAK4Muharrem SARIKAYA4Tufan TÜRENÇ4Ali Atıf BİR4Engin KRATZER4Rauf TAMER4Yonca TOKBAŞ4Ayşe ÖZEK KARASU4Ege CANSEN4Mümtaz SOYSAL3Cengiz SEMERCİOĞLU3Altan Tanrıkulu3Uğur DÜNDAR3Hayri ÇETİNKAYA3Orhan CAN3Cemal TÜKEL3İrem Köker3Fikret BİLA3Doğan HIZLAN2Kurthan FİŞEK2Oya BERBEROĞLU2Korkut GÖZE2Devrim SAĞIROĞLU2Bahar KORÇAN2Meriç ENERCAN2Yaşar SÖKMENSÜER2Tekin ARAL2Yavuz GÖKMEN2Haluk KALAFAT2Soner YALÇIN2Rahmi TURAN2Nuray MERT2Ferzane ZENAN2Sıtkı ŞÜKÜRER2Ahmet Mümtaz TAYLAN2Musa Dede2Gülse BİRSEL2Emre KIZILKAYA2Erdal Fernergiz2Ünal ÇEVİKÖZ2Ayşe ARMAN1Murat BARDAKÇI1Mehmet YAŞİN1Yurtsan ATAKAN1Deniz BAYRAMOĞLU1Reha ERUS1Nurten ERK TOSUNER1Yener SÜSOY1Erman TOROĞLU1Ercan SAATÇİ1Nora ROMİ1Zeynep GÖĞÜŞ1Osman MÜFTÜOĞLU1Yorgo KIRBAKİ1Sevil ATASOY1Salih NEFTÇİ1Gülçin TELCİ1Zeynep ATİKKAN1Selim AKÇİN1Deniz SİPAHİ1

Füze

Füze ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Füze haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.928 Füze haberi bulunmuştur.

Füzeler, roketlerden farklı olarak sadece atmosferde çalışan çeşitli güdüm sistemleri ile (görüntü algılayıcılar, ısıl algılayıcılar, radar, ataletsel algılayıcılar, GPS, v.b.) hedefe yönelen karmaşık silahlardır. Füzeler çoğunluka roket motoruna sahiptirler. Çeşitli füzelerin jet motoru da bulunabilmektedir. Füzelere zaman zaman güdümlü roket de denilmektedir. Roket motoru olmayan sistemlere ise güdümlü mühimmat adı verilmektedir. Sualtı torpidoları gibi havada gitmeyen sistemler, karmaşık güdüm sistemlerine sahip olmalarına rağmen füze sınıflandırması içinde kabul edilmezler.

Füzeler, geçmişte genellikle uzun menziller için kullanılmışlardır. Nedeni ise öncelikle sistemin pahalılığı ve aynı zamanda güdüm sisteminin devreye girebilmesi için zaman gerekmesiydi. Kısa mesafede kullanıldığında güdümsüz bir silahla yapılan atıştan bir farkı yoktu.

Günümüzde hem uzun hem de kısa menzilli çok sayıda tipi mevcuttur. Bilişim teknolojisindeki gelişmeler, elektronik sistemlerin logaritmik mertebede ucuzlaması, güdümsüz sistemlerin lojistik destek yükünün fazlalığı, güdümsüz sistemler ile çevreye ve sivillere verilen yüksek zararlar, hareketli ve/veya zaman kritik hedeflerin güdümsüz sistemler ile vurulma zorlukları, v.b. sebebiyle füze sistemleri gün geçtikçe daha fazla tercih edilir olmuştur.

Güdümsüz sistemlere göre daha pahalı olan füze sistemlerinin kullanılabilmesi için en önemli unsur zamanında, hızlı ve doğru gerçekleştirilen keşif, gözetleme, istihbarat, hedef tespitidir. Yetersiz hedef istihbaratı durumunda güdümsüz bir sistem ile yapılan çoklu atışlarda hedefi vurma olasılığı daha yüksektir. Tabi bu atışta bölgede hedefle birlikte hedef dışındaki her şeye zarar verilebilir. Doğru ve zamanında istihbarat yoksa füzeler hedefi hassas bir biçimde ıskalar.

Füze Haberleri

6 yaşında Hocalı Katliamına şahit oldu: Babamın öleceğini bilseydim daha çok kucaklardım

6 yaşında Hocalı Katliamı'na şahit oldu: Babamın öleceğini bilseydim daha çok kucaklardım

Ermenilerin 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında yaptığı katliamın üzerinden tam 25 yıl geçti ancak o vahşeti yaşayanların yüreklerindeki acı hiç azalmadı.

26.2.2017Dünya
ABD-Kuzey Kore görüşmelerine vize engeli

ABD-Kuzey Kore görüşmelerine vize engeli

ABD ile Kuzey Koreli yetkililer arasında 5 yıl aradan sonra mart ayında New York'ta gayriresmi görüşmeler yapılacağı iddia edilirken, ABD Dışişleri Bakanlığının Kuzey Koreli bir yetkilinin vize talebini reddettiği ortaya çıktı.

25.2.2017Dünya
‘Nükleer silahta geriye düşemeyiz’

‘Nükleer silahta geriye düşemeyiz’

ABD Başkanı Donald Trump, İngiliz haber ajansı Reuters’e verdiği röportajda dünya siyasetine dair değerlendirmelerde bulundu.

24.2.2017Dünya
Trump: ABD nükleer kapasitesini artırmalı

Trump: ABD nükleer kapasitesini artırmalı

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin nükleer silah deposunu genişletmesi gerektiğini açıkladı.

23.2.2017Dünya
Bakan Işık: Münbiç’te ABD’nin taahhüdü var

Bakan Işık: Münbiç’te ABD’nin taahhüdü var

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, “Münbiç (Menbiç) ve Rakka birbirinin alternatifi değil. Münbiç’ten PKK/PYD unsurlarının çekilmesi konusunda ABD’nin Türkiye’ye taahhüdü var. Eğer bunu ABD yapmazsa Türkiye operasyonu mutlaka değerlendirecektir” dedi. Türkiye’nin füze ve hava savunma sistemi ihtiyacı olduğunu belirten Işık, S-400 füzeleri konusunda Rusya ile görüşmelerde ilerleme sağlandığını söyledi.

22.2.2017Dünya
Bakan Fikri Işık: ABD yapmazsa, Türkiye operasyonu değerlendirecek

Bakan Fikri Işık: ABD yapmazsa, Türkiye operasyonu değerlendirecek

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, gündeme dair açıklamalarda bulundu. NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Bakan Işık hava savunma sistemi için "Acil ihtiyacımız için değişik ülkelerle görüşüldü, en yakın Rusya'nın S400 füzeleri görünüyor, görüşmelerde belli bir ilerleme sağlandı" diye konuştu.

22.2.2017Gündem
Mardin Valiliğinden Koruköy açıklaması

Mardin Valiliği'nden Koruköy açıklaması

MARDİN’in Nusaybin İlçesi’nin Koruköy Mahallesi’nde 11 Şubat’tan bu yana terör örgütü PKK’ya yönelik sürdürülen operasyonla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, operasyonların hukuk devleti kuralları çerçevesinde yürütülmekte olup, vatandaşların can ve mal güvenliği ön planda tutularak, her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı belirtildi.

21.2.2017Gündem
Mardin Valiliği; Koruköyde operasyonlar sırasında vatandaşın her türlü ihtiyacı karşılanıyor

Mardin Valiliği; Koruköy'de operasyonlar sırasında vatandaşın her türlü ihtiyacı karşılanıyor

Mardin Valiliği; Koruköy'de operasyonlar sırasında vatandaşın her türlü ihtiyacı karşılanıyor

21.2.2017Mardin
S-400ler Türkiye’nin radarında

S-400'ler Türkiye’nin radarında

Ankara, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde eksikliği bir kez daha hissedilen hava savunma sistemlerinin tedariği için düğmeye bastı.

21.2.2017Dünya
Rusyadan flaş S-400 açıklaması

Rusya'dan flaş 'S-400' açıklaması

Rus teknoloji şirketi Rostech, Rusya ve Türkiye arasında S-400 füze savunma sistemlerinin satışı konusunda görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

20.2.2017Dünya
Savunma sanayisi oyunlardan yararlanacak

Savunma sanayisi oyunlardan yararlanacak

HAVELSAN, simülasyon ortamında kullanılabilecek yaratıcı çözümleri "Ciddi Oyun Açık İnovasyon Yarışması"nda arayacak.

18.2.2017Ekonomi
TSK 3 şehit kazasının ses kaydını verdi... Uyarı Moskovada

TSK 3 şehit 'kazası'nın ses kaydını verdi... 'Uyarı' Moskova'da

Rus savaş uçağının El Bab’da 3 askeri şehit ettiği bombardımanla ilgili TSK 8 Şubat’a dikkat çekiyor. TSK, bombardımandan bir gün önce Rusya’nın kontrolündeki Hmeymim’den roket atılınca aynı gün koordinatları bir kez daha iletmiş ve uyarıda bulunmuş. Kayıt altına alınan bu uyarı, Moskova’ya iletildi.

16.2.2017Gündem
El Babda DEAŞın sesi kesildi Telsizler sustu..

El Bab'da DEAŞ'ın sesi kesildi! Telsizler sustu..

Türk askerinin Fırat Kalkanı Operasyonu'nda büyük oranda kontrolü sağladığı El Bab’da terör örgütü DEAŞ’ın havan ve füze atışlarının azaldığı, telsizlerinin sustuğu bildirildi. Askeri kaynaklar, El Bab merkezinde DEAŞ’tan ele geçirilen bölgelerde, mayın ve el yapımı patlayıcıların temizlenmesinin devam ettiğini söyledi.

16.2.2017Gündem
Pentagon Suriyede zehirli uranyum mermisi kullandı

Pentagon Suriye'de zehirli uranyum mermisi kullandı

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Suriye'de DAEŞ'le mücadelede zırhları delme özelliği olan seyreltilmiş uranyum içiren mermi kullandığını itiraf etti. Birçok organı çalışamaz hale getiren zehirli gaz kanser dahil birçok hastalığa neden olabiliyor.

15.2.2017Dünya
The New York Timestan şoke eden iddia: Rusya gizli gizli bunu yaptı

The New York Times'tan şoke eden iddia: Rusya gizli gizli bunu yaptı

Rusya'nın, orta menzilli karadan atılan füzeleri yasaklayan anlaşmayı ihlal ederek, uzun süredir denediği güdümlü nükleer füzelerden birini gizli şekilde bir üsse konuşlandırdığı öne sürüldü.

15.2.2017Dünya
İsrail, Suriye tarafından füze atıldığını duyurdu

İsrail, Suriye tarafından füze atıldığını duyurdu

İsrail, Suriye topraklarından Golan Tepeleri'ne roket atıldığını duyurdu.   

14.2.2017Dünya
Rus ordusu alarma geçirildi

Rus ordusu alarma geçirildi

Ukrayna’nın doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçı gruplarla hükümet kuvvetleri arasındaki çatışmalar artarken, Rusya’nın Ukrayna sınırındaki askeri birlikleri ve genel olarak Batı bölgelerindeki askeri kuvvetleri ani bir kararla, bir askeri tatbikat çerçevesinde savaşa hazır duruma getirdiği bildiriliyor.

14.2.2017Dünya
ABD uçak gemisi DEAŞ operasyonları için Akdenizde

ABD uçak gemisi DEAŞ operasyonları için Akdeniz'de

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), George W.H. Bush uçak gemisinin 13 Şubat itibarıyla Akdeniz'den DEAŞ karşıtı operasyonlara katıldığını açıkladı.

13.2.2017Dünya
ABDden füze açıklaması: Pyongyangın en uzun menzile ulaşan füzesi

ABD'den füze açıklaması: Pyongyang'ın en uzun menzile ulaşan füzesi

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Kuzey Kore'nin hafta sonu denediği balistik füzenin bugüne kadar Pyongyang'ın "en uzun menzile ulaşan füzesi" olduğunu söyledi.

13.2.2017Dünya
Kuzey Koreden başarılı balistik füze denemesi

Kuzey Kore'den başarılı balistik füze denemesi

Kuzey Kore'de gerçekleştirilen ortak menzilli balistik füze denemesini Kuzey Koreli yetkililer dünyaya başarılı olduğunu duyurdu.

13.2.2017Haber
Kuzey Koreden dünyayı ayağa kaldıran hamle

Kuzey Kore'den dünyayı ayağa kaldıran hamle

KuzeyKore, Japonya Başbakanı Şinzo Abe’nin ABD ziyaretinde bulunduğu sırada dün balistik füze denemesi yaptı. Türkiye dahil birçok ülke, Kuzey Kore'nin balistik füze fırlatmasını şiddetle kınadı.

12.2.2017Dünya
Türkiye, Kuzey Korenin füze fırlatmasını şiddetle kınadı

Türkiye, Kuzey Kore'nin füze fırlatmasını şiddetle kınadı 

Türkiye, Kuzey Kore'nin balistik füze fırlatmasını şiddetle kınadı.

12.2.2017Gündem
Trump ve Abe görüşürken Kuzey Koreden balistik füze

Trump ve Abe görüşürken Kuzey Kore'den balistik füze!

ABD Başkanı Donald Trump, balistik füze denemesi yaptığı belirtilen Kuzey Kore'ye karşı Japonya'nın "yüzde 100 arkasında" olduklarını ifade etti. Güney Kore medyası Kuzey Kore'nin görüşme sırasında yeni bir balistik füze fırlattığını duyurdu. Güney Kore Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Kuzey Kore'nin yinelediği provokasyon gösterileri Kim rejiminin saçmalığa dayandığını gösteriyor” denildi.

12.2.2017Dünya
Sınırda önlemler arttırıldı: Rapier füzeleri konuşlandırıldı

Sınırda önlemler arttırıldı: Rapier füzeleri konuşlandırıldı

Rus uçaklarının, El Bab’daki Türk tankçı askerlerini yanlışlıkla vurması sonucu 3 şehit ve 11 yaralı verilmesinin ardından Ankara, yeni tedbirler aldı.

11.2.2017Dünya
Füze devi MEADStan Türkiye’ye ‘birlikte yapalım’ teklifi

Füze devi MEADS'tan Türkiye’ye ‘birlikte yapalım’ teklifi

Füze devi MEADS'tan Türkiye’ye ‘birlikte yapalım’ teklifi

9.2.2017İstanbul
Nusaybinde PKKya ait ilk kez anti tank füzesi ele geçirildi (2)

Nusaybin'de PKK'ya ait ilk kez anti tank füzesi ele geçirildi (2)

Nusaybin'de PKK'ya ait ilk kez anti tank füzesi ele geçirildi (2)

8.2.2017Ankara
Nusaybinde PKKya ait ilk kez anti tank füzesi ele geçirildi

Nusaybin'de PKK'ya ait ilk kez anti tank füzesi ele geçirildi

Nusaybin'de PKK'ya ait ilk kez anti tank füzesi ele geçirildi

8.2.2017Mardin
Mardin’de SSCB yapımı ‘füze ateşleyicisi’ ele geçirildi

Mardin’de SSCB yapımı ‘füze ateşleyicisi’ ele geçirildi

Mardin’in Nusaybin ilçesi kırsalındaki iki köyde düzenlenen geniş kapsamlı operasyonda terör örgütü PKK’ya ait bir adet METİS M1 füze ateşleyicisi ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) yapımı füze ateşleyicisinin Türkiye’de ilk defa ele geçirildiği belirtildi. MARDİN

8.2.2017Haber
Bu silah PKKda ilk defa ele geçirildi

Bu silah PKK'da ilk defa ele geçirildi!

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, ilk kez karadan karaya, karadan havaya atılan METİS M1 füze ateşleyicisinin de aralarında bulunduğu çok sayıda mühimmat ele geçirildiği bildirildi.

8.2.2017Gündem
Çinden balistik füze hamlesi

Çin'den 'balistik füze' hamlesi

Çin ordusu, ABD ve Japonya'nın Asya'daki üslerine tehdit oluşturabilecek DF-16 tipi balistik füze tatbikatı gerçekleştirdi.

7.2.2017Dünya
Son dakika: Balistik füzeyle vuruldu iddiası.. Suudi Arabistan şokta

Son dakika: Balistik füzeyle vuruldu iddiası.. Suudi Arabistan şokta

Yemen'de hükümet karşıtı Husiler, Sana yönetimini destekleyen Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki bir askeri üssü balistik füzeyle vurduğunu iddia etti. Husiler Suudi arabistan’ın başkenti Riyad’da bir askeri üsse balistik bir füze gönderdiklerini iddia etti. Husiler füzenin başarıyla patladığını duyurdu.

7.2.2017Dünya
Çin’den Trumpa İran eleştirisi

Çin’den Trump'a İran eleştirisi

Pekin yönetimi, Beyaz Saray'ın İran'a misilleme olarak aldığı yeni yaptırım kararını eleştirdi.

6.2.2017Dünya
TÜBİTAK destekledi, öğrenciler yaptı

TÜBİTAK destekledi, öğrenciler yaptı!

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) öğretim üyeleri ve yüksek lisans öğrencileri, sağlık, endüstri ve askeri alanlarda kullanılan robot kollarının açısal konumunun ölçülmesini sağlayan "kapasitif dairesel enkoder" sisteminin prototipini geliştirdi.

6.2.2017Teknoloji
Trump’ın Beyaz Saray’da ikinci haftası

Trump’ın Beyaz Saray’da ikinci haftası

ABD Başkanı Donald Trump, görevinin ikinci haftasını önceki hafta imzaladığı yedi Müslüman ülkeye vize ve ülkeye giriş yasağı uygulayan Başkanlık Kararnamesinden kaynaklı bürokratik krizle tamamladı.

5.2.2017Dünya
ABDden İrana yeni yaptırımlar

ABD'den İrana yeni yaptırımlar

ABD Hazine Bakanlığı, hafta içinde balistik füze denemesi yapan İran’a yönelik yeni yaptırım kararları aldı.

5.2.2017Dünya
TÜBİTAK destekledi, üniversite prototipini geliştirdi

TÜBİTAK destekledi, üniversite prototipini geliştirdi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) öğretim üyeleri ve yüksek lisans öğrencileri, sağlık, endüstri ve askeri alanlarda kullanılan robot kollarının açısal konumunun ölçülmesini sağlayan "kapasitif dairesel enkoder" sisteminin prototipini geliştirdi.

5.2.2017Eğitim
Unutulan Ukrayna savaşı alevlendi

Unutulan Ukrayna savaşı alevlendi

DÜNYA Suriye krizine çözüm bulmaya çalışırken 2015 başlarında ateşkes anlaşmasıyla durulan Ukrayna’daki iç savaş yeniden alevlendi.

4.2.2017Dünya
İran’dan ABD’ye tatbikat misillemesi

İran’dan ABD’ye tatbikat misillemesi

ABD Başkanı Donald Trump’ın iktidara gelmesiyle birlikte Washington yönetimi ile İran arasında ipler giderek gerilmeye başladı.

4.2.2017Dünya
İrandan ABD yaptırımlarına füzeli cevap

İran'dan ABD yaptırımlarına 'füzeli' cevap!

Washington ile Tahran'ın karşılıklı yaptırım kararları iki ülke arasındaki ipleri daha da gererken, ABD'den İran'a yönelik ağır bir suçlama daha geldi. ABD Savunma Bakanı James Mattis, "terörizmin en büyük sponsorunun İran" olduğunu söyledi. İran ise bugünkü Devrim Muhafızları tatbikatında yeni füze denemeleri gerçekleştireceğini duyurdu. Bir Devrim Muhafızları komutanı, İran'ın düşmanlarının hata yapmaları halinde, tepelerine füze yağdıracaklarını söyledi. İki ülke arasındaki son gerginlik, İran'ın geçen haftaki balistik füze denemesinin ardından tırmanmıştı.

4.2.2017Dünya
Trump: ‘Biz de sert olmalıyız’

Trump: ‘Biz de sert olmalıyız’

  Washington Post (WP) gazetesi,  Donald Trump’ın başkan olarak yabancı liderlerle telefon görüşmelerini değerlendirdi.

3.2.2017Dünya
İran’dan ABD’ye ‘yaptırım’ misillemesi

İran’dan ABD’ye ‘yaptırım’ misillemesi

ABD’nin, İran’ın füze programına katkı sunduğu gerekçesiyle bazı İranlı şirket ve kişilere yaptırım kararı almasına Tahran’dan dakikalar içinde misilleme geldi. Tahran teröre destek veren bazı ABD’li şirket ve kişilere ambargo uygulayacağını açıkladı.

3.2.2017Dünya
Beyaz Saray: ABDnin Küba ile ilgili tüm politikaları gözden geçiriliyor

Beyaz Saray: ABD'nin Küba ile ilgili tüm politikaları gözden geçiriliyor

Beyaz Saray, Donald Trump yönetimin ABD'nin Küba ile ilgili tüm politikalarını gözden geçirdiğini duyurdu.

3.2.2017Dünya
ABD düğmeye bastı Yeni kararlar...

ABD düğmeye bastı! Yeni kararlar...

ABD Hazine Bakanlığının, İran'ın balistik füze programına katkı sağladıkları gerekçesiyle 13 şahıs ve 12 firma hakkında yeni yaptırım kararı aldığı bildirildi.

3.2.2017Dünya
ABD Başkanı Trump: İran ateşle oynuyor

ABD Başkanı Trump: İran ateşle oynuyor!

ABD Başkanı Donald Trump, İran'la ilgili çok sert bir açıklama yaptı. "İran ateşle oynuyor" diyen Trump'a Tahran'ın cevabı, "Asla savaş başlatmayacağız.... Silahlarımızı meşru müdafaa haricinde hiç kimseye karşı kullanmayacağız. Bizi suçlayanların aynı açıklamaları yapıp yapamayacağını göreceğiz" oldu.

3.2.2017Dünya
ABD Savunma Bakanından Kuzey Kore’ye tehdit

ABD Savunma Bakanı'ndan Kuzey Kore’ye tehdit!

İlk yurtdışı ziyareti kapsamında Güney Kore'nin yolunu tutan ABD Savunma Bakanı James Mattis, Kuzey Kore rejimini uyararak, “herhangi bir şekilde nükleer silah kullanımına ezici kuvvetle cevap vereceklerini” kaydetti.

3.2.2017Dünya
İran’a uyarı

İran’a uyarı

GÖREVE gelmeden önce Batılı ülkelerin İran’la 2015’te yaptığı nükleer anlaşmayı eleştiren ve bu anlaşmayı iptal edeceğini söyleyen ABD Başkanı Donald Trump, Tahran yönetiminin pazar günü yaptığı balistik füze denemesinden sonra İran’a yönelik baskıyı artırıyor.

2.2.2017Dünya
Trumptan İrana çok sert sözler

Trump'tan İran'a çok sert sözler!

İran’ın balistik füze denemesi yapmasına ABD sert tepki gösterdi. ABD Başkanı Donald Trump İran’a resmi olarak uyarı gönderildiğini duyurdu.Trump Twitter'dan "İran, balistik füze fırlatma konusunda resmi olarak UYARILMIŞTI... İran, ABD gelip 150 milyar dolarlık anlaşmayla can simidini atana kadar son demlerini yaşıyordu, çökmeye hazırdı" yazdı.

2.2.2017Haber

Yazar Sonuçları

Teröre dış destek zirvede

Teröre dış destek zirvede

ANKARA’da güvenlik birimlerinin yaptığı tespitlere göre PKK-PYD-YPG cephesine dış destek, tarihinin zirve noktasına ulaşmış durumda.

14.2.2017Fikret BİLA
Rus “kazasında” gerçekler, tesadüfler ve CIA

Rus “kazasında” gerçekler, tesadüfler ve CIA

Önce gerçekler:

10.2.2017Murat Yetkin
Sert dönem

Sert dönem!

İNGİLTERE Başbakanı Theresa May’in 1 Şubat günü Avam Kamarası’nda İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn ile tartışmasını izlediniz mi?

3.2.2017Deniz Zeyrek