MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN45Ferai TINÇ40Fatih ÇEKİRGE36Yalçın DOĞAN31Uğur CEBECİ29Yılmaz ÖZDİL28Ertuğrul ÖZKÖK27İlter TÜRKMEN22Yalçın BAYER22Tolga TANIŞ22Mehmet Y. YILMAZ19Cengiz ÇANDAR17Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ17Mehmet Ali BİRAND16Ahmet HAKAN15Cüneyt ÜLSEVER14Enis BERBEROĞLU14Doğan ULUÇ12Gila BENMAYOR12Kanat ATKAYA12Sedat ERGİN11İsmet BERKAN11Taha AKYOL10Serdar TURGUT9 Bekir COŞKUN8İlhan SÖYLER8Akif BEKİ8Oktay EKŞİ7Fatih ALTAYLI7Pakize SUDA7Vahap MUNYAR7Murat Yetkin7Verda ÖZER6Emin ÇÖLAŞAN5Erdal SAĞLAM5Şükrü KÜÇÜKŞAHİN5Onur BAŞTÜRK5Hüseyin YAYMAN5İzzet ÇAPA5Abdulkadir SELVİ5İsmet SOLAK4Muharrem SARIKAYA4Tufan TÜRENÇ4Ali Atıf BİR4Engin KRATZER4Rauf TAMER4Yonca TOKBAŞ4Ayşe ÖZEK KARASU4Ege CANSEN4Fikret BİLA4Mümtaz SOYSAL3Cengiz SEMERCİOĞLU3Altan Tanrıkulu3Uğur DÜNDAR3Hayri ÇETİNKAYA3Orhan CAN3Cemal TÜKEL3İrem Köker3Ünal ÇEVİKÖZ3Doğan HIZLAN2Kurthan FİŞEK2Oya BERBEROĞLU2Korkut GÖZE2Devrim SAĞIROĞLU2Bahar KORÇAN2Meriç ENERCAN2Yaşar SÖKMENSÜER2Tekin ARAL2Yavuz GÖKMEN2Haluk KALAFAT2Soner YALÇIN2Rahmi TURAN2Nuray MERT2Ferzane ZENAN2Sıtkı ŞÜKÜRER2Ahmet Mümtaz TAYLAN2Musa Dede2Gülse BİRSEL2Emre KIZILKAYA2Erdal Fernergiz2Ayşe ARMAN1Murat BARDAKÇI1Mehmet YAŞİN1Yurtsan ATAKAN1Deniz BAYRAMOĞLU1Reha ERUS1Nurten ERK TOSUNER1Yener SÜSOY1Erman TOROĞLU1Ercan SAATÇİ1Nora ROMİ1Zeynep GÖĞÜŞ1Osman MÜFTÜOĞLU1Yorgo KIRBAKİ1Sevil ATASOY1Salih NEFTÇİ1Gülçin TELCİ1Zeynep ATİKKAN1Selim AKÇİN1Deniz SİPAHİ1

Füze

Füze ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Füze haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.982 Füze haberi bulunmuştur.

Füzeler, roketlerden farklı olarak sadece atmosferde çalışan çeşitli güdüm sistemleri ile (görüntü algılayıcılar, ısıl algılayıcılar, radar, ataletsel algılayıcılar, GPS, v.b.) hedefe yönelen karmaşık silahlardır. Füzeler çoğunluka roket motoruna sahiptirler. Çeşitli füzelerin jet motoru da bulunabilmektedir. Füzelere zaman zaman güdümlü roket de denilmektedir. Roket motoru olmayan sistemlere ise güdümlü mühimmat adı verilmektedir. Sualtı torpidoları gibi havada gitmeyen sistemler, karmaşık güdüm sistemlerine sahip olmalarına rağmen füze sınıflandırması içinde kabul edilmezler.

Füzeler, geçmişte genellikle uzun menziller için kullanılmışlardır. Nedeni ise öncelikle sistemin pahalılığı ve aynı zamanda güdüm sisteminin devreye girebilmesi için zaman gerekmesiydi. Kısa mesafede kullanıldığında güdümsüz bir silahla yapılan atıştan bir farkı yoktu.

Günümüzde hem uzun hem de kısa menzilli çok sayıda tipi mevcuttur. Bilişim teknolojisindeki gelişmeler, elektronik sistemlerin logaritmik mertebede ucuzlaması, güdümsüz sistemlerin lojistik destek yükünün fazlalığı, güdümsüz sistemler ile çevreye ve sivillere verilen yüksek zararlar, hareketli ve/veya zaman kritik hedeflerin güdümsüz sistemler ile vurulma zorlukları, v.b. sebebiyle füze sistemleri gün geçtikçe daha fazla tercih edilir olmuştur.

Güdümsüz sistemlere göre daha pahalı olan füze sistemlerinin kullanılabilmesi için en önemli unsur zamanında, hızlı ve doğru gerçekleştirilen keşif, gözetleme, istihbarat, hedef tespitidir. Yetersiz hedef istihbaratı durumunda güdümsüz bir sistem ile yapılan çoklu atışlarda hedefi vurma olasılığı daha yüksektir. Tabi bu atışta bölgede hedefle birlikte hedef dışındaki her şeye zarar verilebilir. Doğru ve zamanında istihbarat yoksa füzeler hedefi hassas bir biçimde ıskalar.

Füze Haberleri

Putin protestolarla ilgili çok sert konuştu

Putin protestolarla ilgili çok sert konuştu!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz günlerde Rusya genelinde düzenlenen yolsuzluk karşıtı protestoların seçim malzemesi olarak kullanıldığını savunarak, “Hukuk dışına çıkan herkes Rusya kanunları doğrultusunda cezalandırılmalıdır.” dedi.

30.3.2017Dünya
Dedesinin doğum gününü dünyayı tehdit ederek kutlayacak

Dedesinin doğum gününü dünyayı tehdit ederek kutlayacak!

Uydu görüntülerine göre Kuzey Kore altıncı kez nükleer denemeye hazırlanıyor. Kim Jong-un'un dedesinin doğum gününü nükleer füze denemesi yaparak kutlayacağı iddia edildiyor.

29.3.2017Dünya
Karadeniz’de gerilim yükseliyor Rusyadan sert açıklama

Karadeniz’de gerilim yükseliyor! Rusya'dan sert açıklama

Rusya Savunma Bakanlığı ABD'nin Karadeniz'de devriye gezen gemilerinin Rusya için tehdit oluşturduğunu söyledi.

29.3.2017Dünya
ABD ilk kez kabul etti İtiraf...

ABD ilk kez kabul etti! İtiraf...

ABD Ordusu Irak'ın Musul kentinde yüzden fazla sivilin hayatını kaybettiği belirtilen binaları koalisyon uçaklarının vurduğunu ilk kez kabul etti.Amerikan Merkez Kuvvetler Komutanlığı, olayla ilgili olarak inceleme başlatıldığını duyurdu ancak uçakların hangi ülkeye ait olduğunu açıklamadı.

26.3.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Sorunların sebebi parlamenter sistem değil, kötü yönetimdir

Kılıçdaroğlu: Sorunların sebebi parlamenter sistem değil, kötü yönetimdir

Kılıçdaroğlu: Sorunların sebebi parlamenter sistem değil, kötü yönetimdir

25.3.2017Diyarbakır
Fırat Kalkanı ile 2015 kilometrekare alan ÖSO kontrolüne girdi

Fırat Kalkanı ile 2015 kilometrekare alan ÖSO kontrolüne girdi

Fırat Kalkanı ile 2015 kilometrekare alan ÖSO kontrolüne girdi

25.3.2017Gaziantep
Albaydan itiraf: Ben hayatımda böyle dayak yemedim

Albaydan itiraf: Ben hayatımda böyle dayak yemedim

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Polatlı'daki 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığındaki olaylara ilişkin davada  eski Yüzbaşı Kara şunları söyledi: "Yarbay Ceyhan yanıma gelerek bana 'Camiye (Polatlı Merkez Camisi) gittim ve okunan selaları susturmaya çalıştım. Ancak halk tepki gösterdi ve beni darbetti. Hayatımda böyle dayak yemedim, şu an kendimi çok güçlü hissediyorum' dedi."

22.3.2017Gündem
Bu kez başaramadı... Saniyeler içinde patladı

Bu kez başaramadı... Saniyeler içinde patladı!

ABD Pasifik Komutanlığından yapılan açıklamada, "füzenin fırlatıldıktan sonra saniyeler içinde patladığı" belirtildi.

22.3.2017Dünya
Gazi Üniversitesi ülkemizin yansıması

Gazi Üniversitesi ülkemizin yansıması

Hürriyet Ankara’nın üniversitelerle kenti konuştuğu “Ankademi: Şehir ve Üniversite” projesinin üçüncü durağı Gazi Üniversitesi oldu. Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel ve Doç. Dr. Zafer Savaş Şahin, Hürriyet Ankara ekibiyle birlikte Gazi Üniversitesi’nde akademisyenlerle kenti ve üniversiteyi masaya yatırdı.

21.3.2017Ankara
Lice, Kulp ve Hani kırsalındaki operasyon tamamlandı

Lice, Kulp ve Hani kırsalındaki operasyon tamamlandı

Lice, Kulp ve Hani kırsalındaki operasyon tamamlandı

21.3.2017Diyarbakır

Kuzey Kore'den çok sert sözler... Ateşe körükle gidiyor

Pyongyang yönetimi, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın Kuzey Kore'nin nükleer programına karşı daha sert yaptırımlar uygulanması ve muhtemel askeri müdahale açıklamasının kendilerini korkutmadığını açıkladı, 'nükleer silah'la gözdağı verdi.

21.3.2017Dünya
Sığınaktan çıktı PKK Operasyonunda şaşkına çeviren füze

Sığınaktan çıktı! PKK Operasyonunda şaşkına çeviren füze

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçeleriyle Bingöl sınırı arasında devam eden operasyonlarda, 2 teröristin daha cesedi bulunurken, örgüt elemanlarının kullandığı sığınakta, ısı güdümlü SA-18 Grouse füzesi ile çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi bulundu.

21.3.2017Gündem
PKK sığınağında ısı güdümlü füze bulundu

PKK sığınağında ısı güdümlü füze bulundu

PKK sığınağında ısı güdümlü füze bulundu

20.3.2017Diyarbakır
Rusya ile İsrail, Suriye yüzünden karşı karşıya geldi

Rusya ile İsrail, Suriye yüzünden karşı karşıya geldi!

İsrail savaş uçaklarının Suriye hava sahasını ihlal ederek, Palmira yakınlarındaki bir askeri hedefi vurmasının yankıları sürüyor.

20.3.2017Dünya
Testi böyle izledi

Testi böyle izledi

Nükleer faaliyetleri ve balistik füze testleriyle ABD, Güney Kore ve Japonya’nın tepkisini çeken Kuzey Kore bu kez de ‘yüksek itiş güçlü’ roket motoru denedi. Testi Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un da denetledi.

19.3.2017Dünya
Lieberman’dan Suriye’ye tehdit

Lieberman’dan Suriye’ye tehdit

Geçtiğimiz cuma gününün ilk saatlerinde İsrail uçaklarının Suriye’ye düzenlediği hava operasyonunun yankıları sürüyor.

19.3.2017Dünya
Netanyahu: Suriye’de Hizbullah’ı vurduk

Netanyahu: Suriye’de Hizbullah’ı vurduk

Suriye ile İsrail arasındaki gerginlik artıyor. İsrail ilk kez Suriye’de düzenlediği bir saldırıyı üstlendi. İsrail ordusundan ilk yapılan açıklamada F-15 savaş uçaklarıyla Suriye içindeki bazı hedeflerin vurulduğu belirtildi. İsrail’in Channel 10 televizyonu, hedefin Lübnan merkezli örgüt Hizbullah’a giden bir silah konvoyu olduğunu yazdı. Basın ayrıca, Suriye’den atılan Rus yapımı S-200 füzelerinden birinin, İsrail’in ABD ile ortak yapımı olan Arrow füze savunma sistemiyle durdurulduğunu ve bunun Arrow’un gerçek bir hedefe karşı kullanıldığı ilk olay olduğunu yazdı.

17.3.2017Dünya
Çukurcadaki operasyonda SA-7 füze mühimmatı ele geçirildi

Çukurca'daki operasyonda SA-7 füze mühimmatı ele geçirildi

Çukurca'daki operasyonda SA-7 füze mühimmatı ele geçirildi

15.3.2017Ankara

Rus gazetesi duyurdu: Türkiye ile son aşamaya gelindi

Rusya bir süredir gündemde olan S-400 hava savunma sistemi gönderilmesi konusunda Türkiye ile görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Rus gazetesi İzvestiya'ya göre; görüşmeler, sistemin fiyatının konuşulduğu bir aşamada.

15.3.2017Dünya
Meriçe atlayan FETÖ şüphelisi ölü bulundu

Meriç'e atlayan FETÖ şüphelisi ölü bulundu

Meriç'e atlayan FETÖ şüphelisi ölü bulundu

15.3.2017Edirne
Rusya’dan S-400 sistemi açıklaması

Rusya’dan S-400 sistemi açıklaması

Türkiye ile Rusya arasında S-400 uzun menzilli hava savunma sistemleri görüşmelerinin devam ettiğini açıklayan Rus “Rosteh” savunma sanayii kuruluşu Başkanı Sergey Çemezov, Ankara’nın füze alımında ciddi niyet sergilediğini, hatta anlaşma için Rusya’dan kredi talebinde bulunduğunu açıkladı.

14.3.2017Dünya
Erdoğandan NATOya füze sitemi

Erdoğan'dan NATO'ya füze sitemi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ekonomik ve askeri konularda çok olumlu bir görüşme yaptığını belirtirken, NATO’ya sitem etti. Rusya’dan hava savunma sistemleri (S-400’leri kastederek) satın alınması konunda görüşmeler yaptıklarını açıklayan Erdoğan, “NATO içinde bu imkânları yakalayamıyorsak, o zaman elbette başımızın çaresine bakmak durumundayız” dedi. Cumhurbaşkanı, Rusya ziyaretinden dönerken uçakta gazetecilerin gündemle ilgili sorularına şu yanıtları verdi:

11.3.2017Gündem
İran balistik füze denedi

İran balistik füze denedi

İran, deniz hedefleri için tasarladığı yeni bir balistik füzeyi başarıyla denediğini açıkladı.

9.3.2017Dünya
Savunmadaki kritik bağımlılık son buluyor

Savunmadaki kritik bağımlılık son buluyor

STM, helikopter, uçak ve İHA'ların konumlarının belirlenmesinde GPS'e bağımlılığı ortadan kaldırdı. TerraFlite adı verilen patentli ürün, GPS'in kriz ve harp ortamında kasıtlı olarak kesintiye uğratılması veya hatalı pozisyon bilgisi sağlayacak şekilde aldatmaya maruz kalması gibi durumlarda devreye girerek pilota doğru konum bilgisi vermeye devam ediyor.

9.3.2017Ekonomi
Darbeci 8 general akraba çıktı

Darbeci 8 general akraba çıktı

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin kabul edilen çatı iddianamede, şüpheli sekiz generalin aynı ilçe nüfusuna kayıtlı olduğu ve akraba oldukları belirtildi.

9.3.2017Gündem
Çantada terör, Rakka ve S-400’ler olacak

Çantada terör, Rakka ve S-400’ler olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Putin ile uçak krizinin ardından son yedi aydaki dördüncü yüz yüze görüşmesini gerçekleştirecek. Ziyarette DEAŞ ve PYD/YPG gibi terör örgütlerine karşı işbirliği, Rusya’dan S-400 füze sistemi alımı ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi görüşülecek.

8.3.2017Dünya
Çinden Kuzey Kore ile ABD ve Güney Koreye karşılıklı çağrı

Çin'den Kuzey Kore ile ABD ve Güney Kore'ye karşılıklı çağrı

Çin, ABD ile Kuzey Kore arasında çatışmaya yol açabilecek bir krizin önlenmesi ve Kore Yarımadası'nda gerginliğin azalması için devreye girdi.

8.3.2017Dünya
Kuzey Kore, fırlattığı 4 balistik füzenin görüntülerini yayınladı

Kuzey Kore, fırlattığı 4 balistik füzenin görüntülerini yayınladı

Kuzey Kore, 4 balistik füze fırlatıldığının açıklanmasının ardından bugün o anlara ait görüntüleri yayınladı.Güney Kore ve Japonyalı yetkililer, dün Kuzey Kore’nin Japonya’nın kuzeybatısına doğru 4 balistik füze fırlattığını açıklamıştı. Güney Kore ordusu, füzelerin ABD’ye ulaşabileceği belirtilen kıtalararası balistik füze olabileceğini kaydetmişti. 260 kilometre yüksekliğe ulaşan füzelerin ortalama bin kilometre mesafe kat ettiği açıklanmıştı. Kuzey Kore, bugün füzelerin fırlatılmasına ilişkin görüntüleri yayınladı. Görüntülerde, 4 füzenin de aynı anda ateşlendiği görülüyor. Devlet Televizyonu tarafından yayınlanan fotoğraflarda ise Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un da füzelerin fırlatılması esnasında incelemelerde bulunduğu anlaşılıyor.

7.3.2017Haber
ABD, Güney Kore’ye gelişmiş füze savar savunma sistemi yerleştiriyor

ABD, Güney Kore’ye gelişmiş füze savar savunma sistemi yerleştiriyor

Beyaz Saray, Kuzey Kore’nin balistik füzelerine karşı Güney Kore’ye gelişmiş füze savar savunma sistemi yerleştirmek için düğmeye bastı.  

7.3.2017Dünya
Dünyada Kuzey Kore krizi

Dünyada 'Kuzey Kore' krizi!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un üvey ağabeyi Kim Jong-nam'ın Malezya'da uğradığı suikast sonucu öldürülmesinin ardından gerilen iki ülke ilişkilerinde yeni bir gelişme yaşandı. Kim Jong-un, Kuzey Kore'deki tüm Malezyalıların ülkeden çıkışını yasakladı. Malezya'nın misillemesi gecikmedi. ABD de Kuzey Kore’nin balistik füzelerine karşı Güney Kore’ye gelişmiş füze savar savunma sistemi yerleştirmek için düğmeye bastı. Kuzey Kore ise ABD ve Güney Kore'nin yürüttüğü ortak askeri tatbikatlar nedeniyle bölgede "nükleer savaşın eşiğine gelindiği" uyarısı yaptı.

7.3.2017Dünya
Böylesi ilk kez oluyor Tehlikeli yakınlaşma

Böylesi ilk kez oluyor! Tehlikeli yakınlaşma

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Hürmüz Boğazı'nda İran botlarınca, ülkenin "USS Invincible" askeri keşif gemisine yönelik önleme yapıldığını bildirdi.

7.3.2017Dünya
Kazımı solladı zirveye çıktı

Kazım'ı solladı zirveye çıktı!

Türk yıldız Enes Ünal, Hollanda’yı kasıp kavurmaya devam ediyor. Twente formasıyla Willem kalecisini yolladığı füze ile avlayan 19’luk genç yetenek ülke basınını mest etti, ulaştığı istatistikle Hollanda Ligi’nde en çok gol atan Türk oyuncu oldu.

6.3.2017Spor Arena
Dolarda son durum...

Dolarda son durum...

Kuzay Kore’nin bu sabaha karşı dört füze fırlatması, küresel piyasalarda doların çıkışını yavaşlattı. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen’in Cuma günü yaptığı konuşmada bu ay faiz artış beklentilerini güçlendirmesiyle yukarıya doğru ivmelenen dolar, füze haberinin ardından gevşedi. Ancak sonrasında yeniden hareketlendi.

6.3.2017Ekonomi
Son dakika: Kuzey Koreden tehlikeli hamle... 4 füze...

Son dakika: Kuzey Kore'den tehlikeli hamle... 4 füze...

Kuzey Kore'den tehlikeli bir hamle daha... Japon ve Güney Koreli yetkililer, Kuzey Kore’nin Japon Denizi’ne doğru dört balistik füze fırlattığını duyurdu. Kuzey Kore geçen hafta, bölgede başlayan ABD-Güney Kore ortak askeri tatbikatını savaş hazırlığı olarak gördüğünü açıklamıştı.

6.3.2017Dünya
Kuzey Kore füzeleri doları frenledi

Kuzey Kore füzeleri doları frenledi

Kuzey Kore füzeleri doları frenledi

6.3.2017İstanbul
Kuzey Kore dört roket birden fırlattı

Kuzey Kore dört roket birden fırlattı

Kuzey Kore dört roket birden fırlattı

6.3.2017İstanbul
Taliscaya UEFA övgüsü

Talisca'ya UEFA övgüsü!

UEFA, resmi sitesinden Talisca’nın resmini paylaşarak, övgü dolu emojiler kullanıp genç yıldızın bu sezon 19 resmi maçta 9 gol, 3 asistine vurgu yaptı.

4.3.2017Spor Arena
DEAŞ’a karşı işbirliği mesajı

DEAŞ’a karşı işbirliği mesajı

ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump, Kongre’ye seslenerek yeni dönemde izlenecek dış politikanın ana hatlarını sundu. Konuşmasında DEAŞ’a karşı mücadeleyle ilgili, “Bu alçak düşmanı yeryüzünden temizlemek için İslam dünyasındaki dostlarımız ve müttefiklerimiz de dahil tüm müttefiklerimizle beraber çalışacağız” ifadesini kullandı. 

1.3.2017Dünya
F35 savaş uçaklarına Türk füzesi

F35 savaş uçaklarına Türk füzesi!

Roketsan'ın Mühendislik Direktörü Cenk Önen, Avustralya'nın yeni nesil savaş uçakları F35'lere SOM-J füzesi satmaya hazırlandıklarını bildirdi.

1.3.2017Gündem
Trumpın kravat tercihi olay oldu

Trump'ın kravat tercihi olay oldu!

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre'deki ilk konuşmasını gerçekleştirdi. Şu ana kadar alametifarikası haline gelen kırmızı kravatıyla kamuoyunun karşısına çıkan Trump'ın bu kez lacivert üzerine beyaz çizgili bir kravat tercih etmesi dikkat çekti. Trump'ın Cumhuriyetçilerin rengi olan kırmızıdan vazgeçmesi ve konuşma boyunca ABD Başkanı'nın arkasında duran Yardımcısı Mike Pence ile Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan'ın da mavi renkli kravat takmış olmaları sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

1.3.2017Dünya
İsrail’de Alman denizaltıları için soruşturma

İsrail’de Alman denizaltıları için soruşturma

İsrail’in Almanya’dan satın aldığı denizaltılarla ilgili anlaşmalarda yolsuzluk yapılıp yapılmadığının ortaya çıkarılması için soruşturma açılıyor.

28.2.2017Dünya
6 yaşında Hocalı Katliamına şahit oldu: Babamın öleceğini bilseydim daha çok kucaklardım

6 yaşında Hocalı Katliamı'na şahit oldu: Babamın öleceğini bilseydim daha çok kucaklardım

Ermenilerin 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında yaptığı katliamın üzerinden tam 25 yıl geçti ancak o vahşeti yaşayanların yüreklerindeki acı hiç azalmadı.

26.2.2017Dünya
ABD-Kuzey Kore görüşmelerine vize engeli

ABD-Kuzey Kore görüşmelerine vize engeli

ABD ile Kuzey Koreli yetkililer arasında 5 yıl aradan sonra mart ayında New York'ta gayriresmi görüşmeler yapılacağı iddia edilirken, ABD Dışişleri Bakanlığının Kuzey Koreli bir yetkilinin vize talebini reddettiği ortaya çıktı.

25.2.2017Dünya
‘Nükleer silahta geriye düşemeyiz’

‘Nükleer silahta geriye düşemeyiz’

ABD Başkanı Donald Trump, İngiliz haber ajansı Reuters’e verdiği röportajda dünya siyasetine dair değerlendirmelerde bulundu.

24.2.2017Dünya
Trump: ABD nükleer kapasitesini artırmalı

Trump: ABD nükleer kapasitesini artırmalı

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin nükleer silah deposunu genişletmesi gerektiğini açıkladı.

23.2.2017Dünya
Bakan Işık: Münbiç’te ABD’nin taahhüdü var

Bakan Işık: Münbiç’te ABD’nin taahhüdü var

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, “Münbiç (Menbiç) ve Rakka birbirinin alternatifi değil. Münbiç’ten PKK/PYD unsurlarının çekilmesi konusunda ABD’nin Türkiye’ye taahhüdü var. Eğer bunu ABD yapmazsa Türkiye operasyonu mutlaka değerlendirecektir” dedi. Türkiye’nin füze ve hava savunma sistemi ihtiyacı olduğunu belirten Işık, S-400 füzeleri konusunda Rusya ile görüşmelerde ilerleme sağlandığını söyledi.

22.2.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Hollandada var da Moskovada yok mu bu PYD ofisi

Hollanda'da var da Moskova'da yok mu bu PYD ofisi?

TRDiplomacy diye bir Twitter hesabı var, Başbakanlık’a bağlı Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü’nün işine benziyor.

15.3.2017Akif BEKİ
Türkiye-Rusya ilişkilerinin 96. yılını S-400lerle kutlamak...

Türkiye-Rusya ilişkilerinin 96. yılını S-400'lerle kutlamak...

Türkiye'nin Avrupa ile ilişkilerinin her an yeni bir sınav yaşadığı günlerden geçiyoruz.

15.3.2017Ünal ÇEVİKÖZ
Ankara’da hayal kırıklığı ve öfke

Ankara’da hayal kırıklığı ve öfke

Ankara’daki hayal kırıklığı ve öfkenin sebebi, Hollanda’nın Türkiye bakımından kabul edilemez tutumuna karşı dünyadan talep ettiği desteğe karşılık alamaması.

13.3.2017Murat Yetkin
S-400 arayışının altındaki mesaj

S-400 arayışının altındaki mesaj

KUŞKUSUZ savunma sanayine ayrılan kaynakların, sivil ekonomiye ayrılması, teknolojinin savaş araçlarına değil refaha yönelmesi her ülkenin tercihi olur.

11.3.2017Fikret BİLA