MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ertuğrul ÖZKÖK31Vahap MUNYAR24Gürül Öğüt24Yalçın BAYER23Taha AKYOL23Gökhan KİMSESİZCAN19Yalçın DOĞAN18Mehmet Uğur YÜKSEL17Gila BENMAYOR16Mehmet YAŞİN13Doğan HIZLAN10Deniz SİPAHİ9Ayşe ARMAN8Ahmet HAKAN8Mehmet Y. YILMAZ8Cengiz ÇANDAR8Yılmaz ÖZDİL8Sedat ERGİN8Tolga TANIŞ8Serhan ASKER8Altan Tanrıkulu7Muammer ELVEREN7Ayçe DİKMEN7Selim Türsen7Şükrü KIZILOT6İsmet BERKAN6Koray Durkal6Mete Tamer OMUR6Engin KRATZER5Sahrap SOYSAL5Onur BAŞTÜRK5Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ5Banu ŞEN5Ateş BAKAN5İrem Köker5Fatih ÇEKİRGE4Melis ALPHAN4Nihat DEMİRKOL4Cemal TÜKEL4Bahar AKINCI4Uğur Ergan4Rıza Özel4Hikmet Demirkol4Erkan ÇELEBİ3Kanat ATKAYA3Uğur CEBECİ3Cengiz SEMERCİOĞLU3Mesude ERŞAN3Melda Narmanlı ÇİMEN3Ünal Özüak3Uğur VARDAN3Hüseyin YAYMAN3Onur SALMAN3Arda TÜRKMEN3Haşim Kılıç3Doğan ULUÇ2Güzin Abla2Figen BATUR2Şükrü KÜÇÜKŞAHİN2Ömür GEDİK2Rauf TAMER2Zeynel LÜLE2Ege CANSEN2Yonca TOKBAŞ - Kelebek2Orhan CAN2İsmail UĞURAL2Sıtkı ŞÜKÜRER2Ayşe ARAL - Kelebek2Adnan KAYA2Çağrı Develioğlu2Ajda PEKKAN2Kubilay qb Tunçer2Gülse BİRSEL2İlhan SÖYLER2Savaş ÖZBEY2Naci Cem Öncel2Akif BEKİ2İzzet ÇAPA2Erdal SAĞLAM1Erman TOROĞLU1Ercan SAATÇİ1Osman MÜFTÜOĞLU1İlker YASİN1Banu TUNA1Yorgo KIRBAKİ1Mehmet ARSLAN1Melike Karakartal1Melike Birgölge1Refika Birgül1Zeynep BİLGEHAN1Ceren Arseven1Bilgin GÖKBERK1Dr.Başak DEMİRİZ1 Reşat KUTUCULAR1Aynur TARTAN1Mehmet ÖZ1Musa Dede1Başak Dizer1Ece SÜKAN1Elif Çongur1

2013 Fransa Haberleri

Fransa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fransa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.439 Fransa haberi bulunmuştur.

Fransa Haberleri

Mesleği bırakmak için yarışıyorlar

Mesleği bırakmak için yarışıyorlar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca denizlerde su ürünleri varlığını korumak amacıyla uygulanan balıkçı teknelerini azaltma programı kapsamında 2014'te yapılacak alım için 534 başvuru oldu.

30.12.2013Ekonomi
Efsanenin durumu ‘olağanüstü’ ciddi

Efsanenin durumu ‘olağanüstü’ ciddi

FORMULA 1’de yedi dünya şampiyonluğu bulunan Alman pilot Michael Schumacher, Fransa Alpleri’nde önceki gün geçirdiği kaza sonrası yaşam mücadelesi veriyor. Doktorlar, geçirdiği beyin ameliyatının ardından uyutulan efsane pilot için, “Durumu ciddi. Kaskı sayesinde ölümden döndü” diyor. Schumacher'in doktorları pilotun son durumunu az önce başlayan basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaştı.

30.12.2013Dünya
Para Suudilerden silah Fransa’dan

Para Suudilerden silah Fransa’dan

Lübnan’da Hizbullah etkisini azaltmak için S. Arabistan düğmeye bastı. Suudi Arabistan, Lübnan’a 3 milyar dolarlık mali yardımda bulunacak. Lübnan ise Fransa’dan silah alacak.

30.12.2013Dünya
Paris 2014’e alkolsüz girecek

Paris 2014’e alkolsüz girecek

FRANSA’da yılbaşı gecesi güvenlik önlemleri arttırılacak.

30.12.2013Dünya
Fenerbahçede ekonomik sorunlar yok

"Fenerbahçe'de ekonomik sorunlar yok"

'Biz Bir Aileyiz' kavramını net bir şekilde herkes hissetti diyerek sözlerine başlayan Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal FB TV'de, sezonun ilk yarısındaki Fenerbahçe'yi değerlendirdi.

30.12.2013Futbol
Pariste yılbaşında alkol yasağı

Paris'te yılbaşında alkol yasağı

Fransa'nın başkenti Paris'te yılbaşı akşamı, geçtiğimiz yıllarda uygulanan sokakta alkol yasağı bu yıl da uygulanacak.

30.12.2013Dünya
Real Madrdi ve PSG katarda karşılaşacak

Real Madrdi ve PSG katar'da karşılaşacak

Paris Saint Germain'in (PSG) teknik direktörü Laurent Blanc, Katar'da 2 Ocak Perşembe günü İspanya'nın Real Madrid takımıyla oynayacakları dostluk maçının tam bir futbol şöleni olacağını söyledi.

30.12.2013Futbol
Ünlülerin başına gelen talihsiz olaylar

Ünlülerin başına gelen talihsiz olaylar

Formula 1’de yedi dünya şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher dün Fransa Alpleri’nde kayak yaparken düşüp başını kayaya çarptı. Halen komada olan 45 yaşındaki eski F1 pilotunun durumuyla ilgili önümüzdeki saatlerde açıklama yapılacak.

30.12.2013Dünya
Efsane F1 Pİlotu Schumacher Komada

Efsane F1 Pİlotu Schumacher Komada!

Fransa'da kayak yaparken, kafasında kask olmasına rağmen başını kayaya çarparak komaya giren ünlü pilotun doktorları, ünlü pilotun hayat mücadelesine devam ettiğini bildirdi. Alman pilot, milyonlarca hayranının endişeli bekleyişi sürerken 2. kez ameliyata alındı.

30.12.2013Diğer Videolar
Şampiyon başını kayaya çarptı komaya girdi

Şampiyon başını kayaya çarptı komaya girdi

FORMULA 1’de yedi dünya şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher, Fransa Alpleri’nde kayak yaparken kaza geçirip başından ağır yaralandı. Schumacher'in sağlık durumuyla ilgili bugün öğle saatlerinde bir basın toplantısı düzenlenecek.

30.12.2013Hürriyet Arşiv
Dershaneler ve yanlış algılar

Dershaneler ve yanlış algılar

Türkiye bir yılı daha dershane tartışmalarıyla geçirdi. Aslında dershane ve sınav sistemi tartışmaları sadece bu yıla özgü değildi. 12 Eylül dönemi de dahil olmak üzere her iktidar döneminde bu konu gündeme geldi. Çoğu zaman da tartışmalar konunun özüyle ilgili olmadı.

30.12.2013Eğitim
Doktorları komadaki Michael Schumacherin son durumunu açıkladı

Doktorları komadaki Michael Schumacher'in son durumunu açıkladı

FORMULA 1’de yedi dünya şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher, Fransa Alpleri’nde kayak yaparken kaza geçirip başından ağır yaralandı. Schumacher'in sağlık durumuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen doktorlar, ünlü pilotun yaşam mücadelesi verdiğini açıkladı.

29.12.2013Dünya
ETA’dan bir taviz daha

ETA’dan bir taviz daha

İSPANYA’da Bask bölgesinin bağımsızlığı için mücadele eden ayrılıkçı ETA örgütü, barış sürecinde umutları artıran bir taviz daha verdi.

29.12.2013Dünya
Nantes’ın nehirle dansı

Nantes’ın nehirle dansı

Yeşil alanların gereksiz boşluk, ağaçları korumaya çalışan çevrecilerin terörist ilan edildiği bir memleketten geliyorsanız, Nantes imrenerek gezeceğiniz şehirlerden.

29.12.2013Hürriyet Arşiv
Eyüp Kemal Sevinç’in tatil sırları

Eyüp Kemal Sevinç’in tatil sırları

TV’deki yemek programlarıyla tanınan altın madalyalı şef Eyüp Kemal Sevinç, lezzetin peşinde hem Türkiye hem de yurtdışında pek çok noktaya gidiyor. İşte favori mekânları.

29.12.2013Hürriyet Arşiv
İnternet Türkiyeye evlerden ırak

İnternet Türkiye'ye evlerden ırak

Türkiye, hanehalkı internet kullanımında yüzde 49'luk oran ile Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin gerisinde yer alıyor.

29.12.2013Teknoloji
Michael Schumacher kayak pistinde kaza geçirdi

Michael Schumacher kayak pistinde kaza geçirdi

Formula 1’de yedi dünya şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher, Fransa Alpleri'nde kayak yaparken kaza geçirip başından ciddi şekilde yaralandı. Schumacher'in komada olduğu ve durumunun kritik olduğu öğrenildi.

29.12.2013Dünya
Pınar Selek için Fransaya iade başvurusu yapıldı

Pınar Selek için Fransa'ya iade başvurusu yapıldı

Adalet Bakanlığı, Mısır Çarşısı patlamasıyla ilgili davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen sanık Pınar Selek için Fransa'ya iade başvurusu yaptı.

29.12.2013Dünya
Özermanı keşfeden adam

Özerman'ı keşfeden adam

Best Model’la sinema ve dizi sektörüne birçok yıldız kazandırdı, 55 sanatçıyı müzik piyasasında şöhrete ulaştırdı, önemli Fransız sanatçıların Türkiye’ye gelip konser vermesini sağladı, Amerikalı, İspanyol, İngiliz sanatçıların galalarına imza attı. Peki duayen organizatör Erkan Özerman’ı kim keşfetti? Bu sorunun yanıtını yine Özerman verdi ve kendisini keşfeden Albay Cavit Aslan’la bizi huzurevinde buluşturdu.

29.12.2013Hürriyet Arşiv
Beş yıldır özür bekliyorum

Beş yıldır özür bekliyorum

Ergenekon davasında örgütün kasası olmakla suçlanan ve tutuklandıktan bir yıl sonra öldüğünde beş parasız olduğu ortaya çıkan Kuddusi Okkır’ın eşi Sabriye Okkır, “Beş yıldır hata yaptık demelerini bekliyorum. Engin Çeber’in ailesinden dilendiği gibi benden de özür dilensin” diyor.

28.12.2013Gündem
Pınar Karşıyaka Trabzonspor Medical Parkı konuk ediyor

Pınar Karşıyaka Trabzonspor Medical Park'ı konuk ediyor

Beko Basketbol Ligi'nde 13. haftaya 4. sırada giren Pınar Karşıyaka, yarın cezası nedeniyle sadece kadın ve 14 yaş altındaki çocukların izleyeceği müsabakada Trabzonspor Medical Park'ı konuk edecek.

28.12.2013Basketbol
Fransa Alplerinde çığ: İki ölü

Fransa Alpleri'nde çığ: İki ölü

Fransa Alpleri'nde meydana gelen çığda iki kişi hayatını kaybetti.

28.12.2013Dünya
Tweet’ten bir saat sonra bomba

Tweet’ten bir saat sonra bomba

Beyrut’ta bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda eski Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin siyasi danışmanı, eski Washington Büyükelçisi ve eski Maliye Bakanı Muhammed Şatah hayatını kaybetti. Sünni siyasetçi, saldırıdan bir saat önce Hizbullah’ı eleştiren bir tweet atmıştı.

27.12.2013Dünya
Cari açığın tatlı ilacı

Cari açığın tatlı ilacı

2013’te 34.5 milyon turist ağırladık ve bu turistler Türkiye’de yaklaşık 32 milyar dolarlık harcama yaptı. Türkiye’nin ocak-ekim dönemi dış ticaret açığının 82, cari açığının ise 51 milyar dolar olduğu dikkate alınırsa, 32 milyar dolarlık turizm gelirinin ekonomimiz için adeta can simidi olduğu ortaya çıkıyor.

27.12.2013Ekonomi
Kayak alışverişi öncesi bunlara dikkat

Kayak alışverişi öncesi bunlara dikkat!

Haftanın sorusu: Kar tatiline gidecek olsanız yanınıza neler alırdınız? Kalın ve sıcak tutacak giyecekleri sıralıyorsunuz değil mi?

27.12.2013Hürriyet Arşiv
Kaya resimlerinden endüstriyel envantere Türkiye’nin tüm fotoğrafları

Kaya resimlerinden endüstriyel envantere Türkiye’nin tüm fotoğrafları

Fotoğrafın piri sayılabilecek birkaç kişiden biri Ersin Alok. Türkiye’nin endüstriyel, mimari, tarihi, turistik ve arkeolojik görüntü envanterine sahip, içerisinde kaya resimlerinin de olduğu 48 kitabı yayımlanmış bir fotoğraf efsanesi. Kapısına dayanıp ustadan gerçek bir fotoğrafçının hikâyesini dinledik.

27.12.2013Hürriyet Arşiv
‘Fakir vekil’in şatosu varmış

‘Fakir vekil’in şatosu varmış

Milletvekillerinin lüks yaşamına dair bir başka skandal Rusya’da yaşanıyor.

26.12.2013Dünya
Ruslar da ‘Arafat zehirlenmedi’ dedi

Ruslar da ‘Arafat zehirlenmedi’ dedi

Filistin’in efsane lideri Yaser Arafat’la ilgili “Zehirlendi mi, zehirlenmedi mi” tartışması, yeni açıklamalarla sürüyor.

26.12.2013Dünya
Fransada Elysee Sarayına araçlı saldırı

Fransa'da Elysee Sarayı'na araçlı saldırı

Fransa'da devletin kültür ve tiyatro alanındaki desteğinin azaltılması kararını protesto etmek isteyen bir kişi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee'nin demir kapısına çalıntı bir araçla çarptı.

26.12.2013Dünya
Tatil için geldim

Tatil için geldim

Fransa’da forma giyen Mevlüt Erdinç yılbaşı tatilini Türkiye’de geçiriyor.

26.12.2013Hürriyet Arşiv
Bulgaristan ve Romanyanın 7 yıllık bekleyişi sona eriyor

Bulgaristan ve Romanya'nın 7 yıllık bekleyişi sona eriyor

Bulgaristan ve Romanya vatandaşlarının diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde çalışmalarını kısıtlayan kurallar, 1 Ocak 2014'ten itibaren devre dışı kalıyor.

26.12.2013Hürriyet Arşiv
Bayraktarın vekillik istifası nasıl gerçekleşecek

Bayraktar'ın vekillik istifası nasıl gerçekleşecek

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, bir televizyon yayınına katılarak hem bakanlıktan hem de milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Ancak Resmi Gazete'de yer alan açıklamaya göre Erdoğan Bayraktar'ın istifa etmediği, görevden alındığı ortaya çıktı. Bayraktar sabah saatlerinde sivil plakalı araçla bakanlığa geldi. Bayraktar'ın bugün saat 13.00’de görevini İdris Güllüce'ye devredeceği öğrenildi. Bayraktar'ın makam odasındaki kişisel eşyalarını topladığı belirtildi.

26.12.2013Gündem
Git-gel ligi

Git-gel ligi

2013-14 sezonu ilk yarısında G.Saray, Bursa, G.Antep, G.Birliği, Elazığ, Konya ve Erciyes’in hocaları gitti.

25.12.2013Futbol
Almanyada ılık Noel

Almanya'da ılık Noel

Avrupa’nın kuzeyini etkileyen fırtınalar Almanya’ya da yağmur getirirken, sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Hava durumunda yıl sonuna kadar önemli bir değişiklik beklenmiyor.

25.12.2013Hürriyet Arşiv
Batı Avrupa’yı ‘Dirk’ vurdu

Batı Avrupa’yı ‘Dirk’ vurdu

Ağaçlar devrildi, binlerce kişi elektriksiz kaldı ve çok sayıda kişi de hayatını kaybetti. Batı Avrupa’yı Noel gecesi vuran kasırga, ardında büyük bir yıkım bıraktı.

25.12.2013Hürriyet Arşiv
Dünyayı sarsan virüs Türkiyeye de bulaştı

Dünyayı sarsan virüs Türkiye'ye de bulaştı

Ortaya çıkan yeni bir virüs dalgası önce bilgisayarlardaki dosyaları şifreliyor, ardından bu şifreyi çözmek için kullanıcıdan fidye istiyor. Kısa sürede yayılan virüs Türkiye'ye de sıçradı.

25.12.2013Teknoloji
Del Bosquenin adayları Xavi, Iniesta ve Ribery

Del Bosque'nin adayları Xavi, Iniesta ve Ribery

Son dönemde Avrupa ve dünya spor medyasının en çok konuştuğu konu olan Ballon d'Or ödülü için yorum yapan isimlere İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente Del Bosque de katıldı.

25.12.2013Futbol
En çabuk Koreliler iş buluyor

En çabuk Koreliler iş buluyor

Dünyada iş bulma ve işsiz kalma sürelerinin hesaplandığı araştırmaya göre, en çabuk iş bulanların Koreliler, en uzun sürede bulanların ise Slovaklar olduğu ortaya çıktı.

25.12.2013Dünya
Başkent’in sahili turizmde hareketli

Başkent’in sahili turizmde hareketli

Ankara’ya en yakın sahil olması nedeniyle “Başkent’in sahili” niteliğindeki 6 bin 500 nüfuslu Amasra, bu yıl 500 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladı.

24.12.2013Ankara
Noel kasırgası

Noel kasırgası

Fırtınanın Manş Denizi’ni aşarak ülkenin kuzeydoğusuna doğru ilerlemesi ve şiddetini arttırması bekleniyor.

24.12.2013Dünya
Drogba için Marsilya iddiası

Drogba için 'Marsilya' iddiası

Fransa'nın önde gelen spor gazetelerinden L'Equipe, Galatasara'ın Fildişi Sahilli yıldız oyuncusu Didier Drogba hakkında flaş bir iddia ortaya attı. Habere göre; 2014 yılının yaz ayında Drogba, eski takımı Marsilya'ya geri dönecek.

24.12.2013Futbol
Bu yıla onlar damga vurdu

Bu yıla onlar damga vurdu

Foreign Policy'nin 2013'e damga vuran isimler listesi.

24.12.2013Dünya

Yazar Sonuçları

Elçi değil, dost

Elçi değil, dost

Saat dergisi Revolution Türkiye’nin ilk sayısına IWC’nin marka yüzü olan efsane futbolcu Zinedine Zidane kapak oldu.

30.12.2013Gökhan KİMSESİZCAN
Çin diyaloga hazır mı

Çin diyaloga hazır mı?

Rabia Kadir… Dünya Uygur Kongresi Başkanı ve Uygur Türklerinin sorunlarını dünya gündemine taşıyan kadın...

30.12.2013Muammer ELVEREN
2014’te Türkiye daha mutlu olabilecek mi

2014’te Türkiye daha mutlu olabilecek mi?

Mutluluk kişisel bir duygu olmakla beraber, sosyal süreçlerden direkt olarak etkileniyor.

27.12.2013Dr.Başak DEMİRİZ
N’oluyor bize, iktidar Uhud Savaşı’na mı hazırlanıyor

N’oluyor bize, iktidar Uhud Savaşı’na mı hazırlanıyor

BAKANLAR fezleke tehdidi altında...

26.12.2013Yalçın BAYER
Gündüz güzeli Marine

Gündüz güzeli Marine

François Ozon’un Cannes’da büyük tartışmalar yaratan filmi Genç ve Güzel, Buñuel’in meşhur “Gündüz Güzeli”nin günümüze uyarlanmış hali gibi. Filmin başrolünde ise genç ve güzel Fransız yıldız Marine Vacth adeta büyülüyor.

26.12.2013Mehmet Uğur YÜKSEL
2013’ün ‘en’leri

2013’ün ‘en’leri

Acısıyla, daha acısıyla, çok acısıyla inanılmaz olaylar yaşadığımız bir yıl daha geride kalıyor.

25.12.2013Yasin Girgin
Suriye’de ılımlılar nasıl yok oldu

Suriye’de ılımlılar nasıl yok oldu

Amerikalıların Suriye’de ılımlılara yardımları durdurmasının perde arkasını anlatacağım. Geçen Cuma’dan beri neler olduğunun öyküsünü. İlk defa öğreneceğiniz bu detayları okuyunca, Suriye’deki iç savaşta ılımlı grupların nasıl yok olduğunu ve Suriye’nin nasıl çöktüğünü de göreceksiniz.

23.12.2013Tolga TANIŞ