MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ferai TINÇ140Cengiz ÇANDAR136Hadi ULUENGİN125Mehmet Ali BİRAND118Yalçın BAYER113Ertuğrul ÖZKÖK88Yalçın DOĞAN88Fatih ÇEKİRGE78İlter TÜRKMEN74Cüneyt ÜLSEVER73Ahmet HAKAN68Emin ÇÖLAŞAN64Tufan TÜRENÇ50Özdemir İNCE42Oktay EKŞİ40Doğan HIZLAN38Mehmet Y. YILMAZ37Gila BENMAYOR35Erdal İPEKEŞEN35Taha AKYOL30Vahap MUNYAR28Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ26Erdal SAĞLAM25Yılmaz ÖZDİL25Sedat ERGİN21Fatih ALTAYLI20Doğan ULUÇ20Murat BARDAKÇI18Cengiz SEMERCİOĞLU18Enis BERBEROĞLU17Bekir COŞKUN16Akif BEKİ15Tolga TANIŞ12Verda ÖZER12Ayşe ARMAN10Ayşe ÖZEK KARASU9Eyüp CAN9Rauf TAMER8Soner YALÇIN8İrem Köker8Haşim Kılıç8Muharrem SARIKAYA7Serdar TURGUT7Onur BAŞTÜRK7İsmet BERKAN7Şükrü KÜÇÜKŞAHİN6Deniz SİPAHİ6Ayçe DİKMEN6Erdem SEVGİ6Murat Yetkin6Yener SÜSOY5Rahmi TURAN5Muammer ELVEREN5Mehmet Barlas5Ege CANSEN5Melis ALPHAN5Kurthan FİŞEK4Deniz BAYRAMOĞLU4Zeynep GÖĞÜŞ4Ebru ÇAPA4Yonca TOKBAŞ4Gülse BİRSEL4Savaş ÖZBEY4İzzet ÇAPA4Oral Çalışlar4Ünal ÇEVİKÖZ4Kanat ATKAYA3Mümtaz SOYSAL3Pakize SUDA3Yasemin BORAN3Kubilay KESKİN3Ömür GEDİK3Yorgo KIRBAKİ3Fırat TUR3Haluk KALAFAT3Nuray MERT3Gamze CİZRELİ3Tuna KİREMİTÇİ3Bahar AKINCI3Musa Dede3Selahattin DUMAN3İlber Ortaylı3İsmet SOLAK2Mehmet YAŞİN2Figen BATUR2Banu TUNA2Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU2Niobe Aslı Temel2Sevil ATASOY2Yaşar SÖKMENSÜER2Zeynep ATİKKAN2Mevlüt TEZEL2 Nihat HATİPOĞLU2Yeşim Çobankent2Özgür BOLAT2Eyüp Can - Referans2Civan ER2Ertan ACAR2Nusret CÖMERT2İpek DURKAL2

Filistin

Filistin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Filistin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25.608 Filistin haberi bulunmuştur.

Filistin, Doğu Akdeniz'de ve Orta Doğu'da, İsrail topraklarının tamamı ile Gazze Şeridi ve Batı Şeria gibi Filistinlilerin kontrolündeki toprakları kapsayan coğrafi bölge. Bölgenin sınırları oldukça tartışmalıdır ve bazı kaynaklar Ürdün'ü de dahil ederler. Filistin, Kutsal Topraklar olarak bilinir ve Yahudiler, Hıristiyanlar ve Müslümanlar için kutsaldır. 20. yüzyıldan beri bölgede Arap ve Yahudi milli unsurlarının mücadelesi devam etmekte, zaman zaman uzun süreli şiddete ve hatta savaşa dönüşmektedir.

Filistin Haberleri

DeFacto Gazze’de ilk uluslararası mağazayı açtı

DeFacto Gazze’de ilk uluslararası mağazayı açtı

DeFacto Gazze’de ilk uluslararası mağazayı açtı

25.2.2017İstanbul
28,4 milyon dolar bağışta bulundu

28,4 milyon dolar bağışta bulundu

Japonya'nın, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşuna (UNRWA) 28,4 milyon dolar bağışta bulunduğu bildirildi.

25.2.2017Ekonomi
Lösemiyi yendiler iş sahibi oldular

Lösemiyi yendiler iş sahibi oldular

Lösemiyi yenen gençler ile annelerinin ürettiği doğal ürünler ve hediyelik eşyalar, LSV Kafe ve LSV Dükkan’da satışa sunuluyor. Satıştan elde edilen gelirin, lösemi hastası çocukların tedavisinde kullanıldığını belirten LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, “Burada iyiliği çoğaltıyoruz” dedi.

24.2.2017Ankara
‘Nükleer silahta geriye düşemeyiz’

‘Nükleer silahta geriye düşemeyiz’

ABD Başkanı Donald Trump, İngiliz haber ajansı Reuters’e verdiği röportajda dünya siyasetine dair değerlendirmelerde bulundu.

24.2.2017Dünya
GAZZE’YE GİRDİ

GAZZE’YE GİRDİ!

Hazır giyim markası DeFacto, dışarıdan girişin yasak olduğu Gazze’ye mağaza açtı. Mağaza yatırımı ise telefon, fotoğraf, videolar ve görüntülü konuşma ile gerçekleştirildi. Gazze ile tek temas internet üzerinden kurulurken, DeFacto Filistin’de hizmet veren ilk uluslararası perakende ticaret şirketi oldu.

24.2.2017Ekonomi
Payitaht Abdülhamid 1. bölüm fragmanı yayınlandı mı

Payitaht "Abdülhamid" 1. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Payitaht dizisi bu akşam ekranlara gelecek olan 1. bölümüyle izleyenlere oldukça heyecanlı dakikalar yaşatmaya hazırlanıyor. Ekranların yeni dizisi olan Payitaht bu akşam diziseverler merhaba diyecek. Dizinin bu akşam yayınlanacak olan birinci bölümünde soluksuz takip edilecek dakikalar yaşanacak. 1896'da, Sultan Abdülhamid'in padişahlığının 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olayları ekrana taşıyacak olan dizi Payitaht Abdülhamid'in 1. bölüm fragmanı merak ediyordu. Peki, Payitaht Abdülhamid 1. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

24.2.2017Televizyon
Filistin Sina iddialarına sert çıktı

Filistin 'Sina' iddialarına sert çıktı

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Stratejik İşler Danışmanı Hüsam Zumlut, "Filistinlilerin Mısır'da Sina Yarımadası'na yerleştirilmesi" projesinin kabul edilemeyeceğini söyledi.

22.2.2017Dünya
İbrahim Kalın : El Babdaki başarı Rakkanın DEAŞtan temizlenmesi açısından önemli (2)

İbrahim Kalın : El Bab'daki başarı Rakka'nın DEAŞ'tan temizlenmesi açısından önemli (2)

İbrahim Kalın : El Bab'daki başarı Rakka'nın DEAŞ'tan temizlenmesi açısından önemli (2)

22.2.2017Ankara
İrandan çok sert Türkiye açıklaması

İran'dan çok sert 'Türkiye' açıklaması

Tahran ve Ankara arasında giderek sertleşen karşılıklı söylemlere İran lideri Ayetullah Ali Hamaney’in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti de dahil oldu. Velayeti, "Suriye ve Irak’ta davetsiz bulunanlar ya kendileri çıkarlar ya da çıkarılırlar" dedi.

22.2.2017Dünya
ERÜ Çağrı Kulübünden, Mirasımız Tehlikede konferansı

ERÜ Çağrı Kulübü'nden, 'Mirasımız Tehlikede' konferansı

ERÜ Çağrı Kulübü'nden, 'Mirasımız Tehlikede' konferansı

21.2.2017Kayseri
Mescid-i Aksa hatibi Mejdi Salihten, Müftülüğü ziyaret

Mescid-i Aksa hatibi Mejdi Salih'ten, Müftülüğü ziyaret

Mescid-i Aksa hatibi Mejdi Salih'ten, Müftülüğü ziyaret

21.2.2017Kayseri
İslâm Bilgeleri Şanlıurfada bir araya geliyor

İslâm Bilgeleri Şanlıurfa'da bir araya geliyor

İslâm Bilgeleri Şanlıurfa'da bir araya geliyor

20.2.2017Şanlıurfa
Ayvacık açıklarında lastik botta 65 mülteci yakalandı

Ayvacık açıklarında lastik botta 65 mülteci yakalandı

Ayvacık açıklarında lastik botta 65 mülteci yakalandı

18.2.2017Çanakkale
Kanserli çocuklar için buluştular

Kanserli çocuklar için buluştular

Ankara cemiyet hayatından isimler, kanser hastası çocuklara yardım sağlamak için gerçekleştirilen özel bir davette buluştu.

17.2.2017Ankara
CHPye ziyaret

CHP'ye ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki görevine yeni atanan ve kendisine nezaket ziyaretinde bulunan İsrail Büyükelçisi Eitan Naeh ile bir araya geldi.

16.2.2017Gündem
ABDden İsrail-Filistin açıklaması

ABD'den İsrail-Filistin açıklaması

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, İsrail-Filistin sorunda iki devletli çözümü kesinlikle desteklediklerini ama aynı zamanda karşılıklı mutabık kalınacak yeni fikirlere de açık olduklarını söyledi.

16.2.2017Dünya
Trumpa bir şok da eski büyükelçilerden: Yetkin değil

Trump'a bir şok da eski büyükelçilerden: Yetkin değil

ABD’nin beş eski Tel Aviv büyükelçisi Senatoya bir mektup yazarak, ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrail Büyükelçiliğine aday gösterdiği David Friedman’ın söz konusu pozisyon için "yetkin biri olmadığını" savundu.

16.2.2017Dünya
Netanyahunun öpücüğünü tiye aldılar

Netanyahu'nun öpücüğünü tiye aldılar

Washington Post gazetesi İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve eşi Sara Netanyahu'yu Beyaz Saray kapısında karşılayan Trump çifti ile ilgili 'iki öpücüklü çözüm' esprisi yaptı.

16.2.2017Dünya
Trumptan Netanyahuya: Biraz durdurun

Trump'tan Netanyahu'ya: Biraz durdurun

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray'da düzenlediği ortak basın toplantısında, ABD'nin uzun süredir takip ettiği "iki devletli çözüm" yaklaşımından farklı bir tablo çizerek, "İki devletli çözümün daha iyi olacağını düşünüyordum; ama eğer İsrail ve Filistin mutlu olacaksa onların tercihi ne ise ben de onu kabul ederim." dedi. Trump, Netanyahu'ya "yeni yerleşim yerleri inşasını biraz durdurması" gerektiğini söyledi.

15.2.2017Dünya
Son dakika İsrailin ezan kararına Ankaradan sert tepki

Son dakika! İsrail'in 'ezan' kararına Ankara'dan sert tepki

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İsrail hükümetinin, ezanın hoparlörlerden okunmasını yasaklayan tasarısına ilişkin sert açıklamalarda bulundu.Kurtulmuş, İsrail hükümetinin, ezanın hoparlörlerden okunmasını yasaklayan tasarısına ilişkin, "Dünya barışının kilidi Ortadoğu'dur, anahtarı ise Filistin barışıdır. Bu karar, asla Filistin barışına hizmet etmeyecek bir karar olur. Son derece yanlış bir karar olur. Ümit ediyoruz ki İsrail Parlamentosu bu aymazlığa son verir ve böyle bir karar, İsrail Parlamentosundan geçmez." dedi.

15.2.2017Gündem
Food Product 24üncü kez açıldı

Food Product 24'üncü kez açıldı

Food Product 24'üncü kez açıldı

15.2.2017Antalya
Avrupa Parlamentosu’ndan Batı Şeria tepkisi

Avrupa Parlamentosu’ndan Batı Şeria tepkisi

Avrupa Parlamentosu (AP) üyeleri, İsrail parlamentosu tarafından kabul edilen Batı Şeria’daki Yahudi yerleşim birimlerini meşrulaştırmaya yönelik yasa tasarısına tepki gösterdi.

15.2.2017Dünya
Merkel İsrail’e ziyareti iptal etti

Merkel İsrail’e ziyareti iptal etti

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in 10 Mayıs’ta İsrail’e yapmayı planladığı ziyareti iptal ettiği bildirildi.

14.2.2017Dünya
Merkel İsrail ziyaretini iptal etti

Merkel İsrail ziyaretini iptal etti

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in 10 Mayıs'ta İsrail'e yapmayı planladığı ziyareti iptal ettiği bildirildi.

13.2.2017Dünya
Eğlence tam gaz

Eğlence tam gaz

Ford Mustang’in yeni modelinin lansmanı için düzenlenen partide, Alman DJ Sharam Jey sahne aldı.  

13.2.2017Ankara
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez : Kudüs’te ezanı yasaklarsanız; her Filistinli müezzin olur

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez : Kudüs’te ezanı yasaklarsanız; her Filistinli müezzin olur

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez : Kudüs’te ezanı yasaklarsanız; her Filistinli müezzin olur

13.2.2017Ankara
Komşunun abiyesi İzmirden

"Komşunun abiyesi" İzmir'den

İzmirli iş adamı Hüsnü Yüksel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışındaki gurbetçilere çağrıda bulunarak, "Komşunu Al Gel" kampanyası başlatmasına, düğününe komşusunu getiren gurbetçi müşterilerine "Komşunun Abiyesi Bizden" kampanyası ile destek verdi.

13.2.2017Ekonomi
İsrailin ezan yasağı yasa tasarısına Hamastan tepki

İsrail'in 'ezan yasağı' yasa tasarısına Hamas'tan tepki

Hamas, İsrail Parlamentosu'ndaki (Knesset) yasama komisyonunun, ezanın hoparlörlerden okunmasının yasaklanmasına ilişkin yasa tasarısını onaylamasını tepkiyle karşıladı.

13.2.2017Dünya
Kalın, Erdoğan’ın BM Genel Sekreteri Guterres ile görüşmesinin detaylarını açıkladı

Kalın, Erdoğan’ın BM Genel Sekreteri Guterres ile görüşmesinin detaylarını açıkladı

Kalın, Erdoğan’ın BM Genel Sekreteri Guterres ile görüşmesinin detaylarını açıkladı

11.2.2017Ankara
Erdoğan ile Guterres görüşmesi

Erdoğan ile Guterres görüşmesi

Erdoğan ile Guterres görüşmesi

11.2.2017İstanbul
Bu fuardan vazgeçmeyiz

"Bu fuardan vazgeçmeyiz"

BU yıl 11'inci kez açan IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı katılımcı firmalar, en yeni tasarımlarını solo defilelerle IF Wedding Fashion İzmir'de ünlü modeller ile sunmaya devam ediyor.

9.2.2017İzmir
Edirne’de 144 kaçak yakalandı

Edirne’de 144 kaçak yakalandı

Edirne’de 144 kaçak yakalandı

8.2.2017Edirne
Bakan Çavuşoğlu: Bundan sonraki hedef Suriyede Rakka Operasyonudur, özel kuvvetlerimizi devreye sokabiliriz

Bakan Çavuşoğlu: Bundan sonraki hedef Suriye'de Rakka Operasyonu'dur, özel kuvvetlerimizi devreye sokabiliriz

Bakan Çavuşoğlu: Bundan sonraki hedef Suriye'de Rakka Operasyonu'dur, özel kuvvetlerimizi devreye sokabiliriz

8.2.2017Ankara
Uluslararası İlişkiler Uzmanı Karasar: Rusya Doğu Akdenize yerleşiyor

Uluslararası İlişkiler Uzmanı Karasar: "Rusya Doğu Akdeniz'e yerleşiyor"

Uluslararası İlişkiler Uzmanı Karasar: "Rusya Doğu Akdeniz'e yerleşiyor"

8.2.2017İstanbul
İsrail ziyaretinde iki gerilim birden

İsrail ziyaretinde iki gerilim birden

Mavi Marmara krizi sonrasında İsrail’i Türkiye’den ziyaret eden ilk bakan olan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın gezisine, İsrail’in Yahudi yerleşimlerini meşrulaştıran yasa tasarısı ve Gazze’ye düzenlenen saldırı damgasını vurdu. Avcı’nın ziyaretinin sürdüğü sırada Türkiye Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in kararını ‘şiddetle kınayan’ bir açıklama yaptı.

7.2.2017Dünya
İsrail: Savaş yakın, hazır olmalıyız

İsrail: Savaş yakın, hazır olmalıyız

İsrail'in dün Gazze'nin çeşitli bölgelerine saldırılar düzenlemesinin ardından İsrailli iki bakan, Gazze Şeridi'ne yönelik yeni bir saldırının uzak olmadığı mesajını verdi.

7.2.2017Dünya
Türkiyeden İsraile kınama

Türkiye'den İsrail'e kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail parlamentosunun Filistinlilerin özel mülkleri üzerine inşa edilmiş 4 bin konutluk çeşitli yerleşimlere onay veren yasayı kabul etmesini şiddetle kınadı.

7.2.2017Dünya
7 yıl sonra Tel Aviv

7 yıl sonra Tel Aviv

Turizmde Türkiye’nin hedef ülkelerinden biri olan ve 2017’de 1 milyon turist çekmeyi planladığımız İsrail ile ilişkiler gelişiyor. 7 yıl aradan sonra ilk kez bir Türk bakan İsrail’e ziyarette bulundu. Tel Aviv’deki turizm fuarına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “İki ülke arasındaki ilişkiler gelişecek” dedi.

6.2.2017Ekonomi
UHİM, 2016da dünyada yaşanan hak ihlalleri raporunu açıkladı

UHİM, 2016'da dünyada yaşanan 'hak ihlalleri raporu'nu açıkladı

UHİM, 2016'da dünyada yaşanan 'hak ihlalleri raporu'nu açıkladı

6.2.2017İstanbul
MOSSAD Başkanı ile Trumpın danışmanlarının gizlice görüştüğü iddiası

MOSSAD Başkanı ile Trump'ın danışmanlarının gizlice görüştüğü iddiası 

İsrail İstihbarat Servisi MOSSAD Başkanı Yossi Kohen’in, 2 hafta önce ABD Başkanı Donald Trump’ın üst düzey danışmanları ile ABD'nin başkenti Washington’da gizlice görüştüğü belirtildi.

5.2.2017Dünya
Dünyanın en güçlü pasaportuna sahip ülkeler

Dünyanın en güçlü pasaportuna sahip ülkeler

Henley and Partners Firması’nın yaptığı araştırmaya göre; Alman vatandaşları vize başvurusu yapmadan her ülkeye rahatça seyahat edebiliyor.

4.2.2017Ekonomi
Trump: ‘Biz de sert olmalıyız’

Trump: ‘Biz de sert olmalıyız’

  Washington Post (WP) gazetesi,  Donald Trump’ın başkan olarak yabancı liderlerle telefon görüşmelerini değerlendirdi.

3.2.2017Dünya
Türkiyeden İsraile kınama

Türkiye'den İsrail'e kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarında yasa dışı yerleşimlerde ilave 3 bin konuta daha onay vermesini kınadı. Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşmesi sürecinde iki ülke arasında 2010 yılından bu yana dün ilk kez Ankara'da siyasi istişareler yapılmıştı.

2.2.2017Dünya
Dışişleri Bakanlığından İsrailin yasa dışı yerleşim yerlerine tepki

Dışişleri Bakanlığından İsrail'in yasa dışı yerleşim yerlerine tepki

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarında yasa dışı yerleşimlerde ilave 3 bin konuta daha onay vermesini kınadığını bildirdi.

1.2.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Altı çizilecek dosyalar

Altı çizilecek dosyalar

2023 artık uzak bir tarih değildir.

19.2.2017Fatih ÇEKİRGE
Ortadoğu’da Trump telaşı

Ortadoğu’da Trump telaşı

DÜNYA siyaseti belirsiz bir dönemden geçiyor. Bir yanda iç çekişmeler yüzünden kaotik görüntü veren Trump yönetimi, öte yanda ABD’nin uluslararası siyasette özellikle de Ortadoğu’da politika değişikliği anlamına gelecek attığı adımlar.

16.2.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
İsrail ve Filistin izlenimleri

İsrail ve Filistin izlenimleri

Geçen hafta Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın davetlisi olarak İsrail ve Filistin’deydim.

12.2.2017Uğur Ergan
AKP - MHP ortaklığı Kıbrısta barışa engel mi

AKP - MHP ortaklığı Kıbrıs'ta barışa engel mi?

Şimdi Suriye iç savaşının, İsrail-Filistin kavgasının filan yaşandığı Doğu Akdeniz'in tam ortasındaki Kıbrıs'ta kan dökülmüyor.

7.2.2017Murat Yetkin
Adaletin bu mu dünya

Adaletin bu mu dünya?

Kendini sıfırdan yaratan, hikayesiyle ilham veren, ‘bizden biri’ ünlülerin sonu gelmiş belli ki… Sosyal medyadan dedikodu sitelerine şov dünyasını domine eden Hadid kardeşlerin hikayesi, artık şöhretin de dünyaya ağzında gümüş kaşıkla gelenlerin hakkı olduğunu düşündürüyor.

6.2.2017Ferhan İSTANBULLU
Fırat Kalkanı Harekatında zafer ilanının zamanı geldi

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 'zafer ilanı'nın zamanı geldi

Ortadoğu'da yeni bir dönem başlıyor.

1.2.2017Ünal ÇEVİKÖZ