MENÜ
Arşiv
Kategorilere Göre
Yazarlara Göre

Togay BAYATLI Fenerbahçe Yazıları - Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fenerbahçe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21 Fenerbahçe haberi bulunmuştur.
Togay BAYATLI

Fenerbahçe Haberleri

Öyle bir maç ki

Öyle bir maç ki!

LİGİN sona yakın dönemlerinde iki ezeli rakibin karşılaşması ülkemizde konuşulan tek konu. Rahmetli Gazanfer Bilge’nin Dereköy’deki töreninden dönerken arabalı vapurda bile bana sorulan soru maçın sonucu idi. Hepimiz bu ezeli rekabete kilitlendik. Futbolcular kadar teknik adamlar, yöneticiler ve de stada gelecek taraftarlar da sorumlu durumda.

25.4.2008Togay BAYATLI
Dünya Kupasında finale doğru

Dünya Kupası'nda finale doğru

FRANSA’nın müthiş tempolu ve baskılı oyunu sonucu Brezilya’yı adeta sürklase etmesi büyük bir sürpriz oldu.

3.7.2006Togay BAYATLI
Genç hakem yanlış olur

Genç hakem yanlış olur

YILLAR önce Futbol Federasyonu’nda danışmanlık yaptığım bir süre içinde Başkan Yılmaz Tokatlı ile birlikte MHK’nin üç saygın üyesine şu soruyu sordum "Neden 30 yaş altında hakemlere 1. Lig maçı vermiyoruz."

19.4.2006Togay BAYATLI
Ortalık toz duman

Ortalık toz duman

TÜRK Milli Takımı’nın İsviçre ile oynadığı iki milli maçta çıkan olaylar sonunda müthiş bir bunalım yaşanmakta Türk kamuoyunda. Şimdi bu görüntü çerçevesi içine diğer spor branşları da çekildi. Kısaca ortalık toz duman.

24.11.2005Togay BAYATLI
UEFA’nın çifte standardı

UEFA’nın çifte standardı

YILLARDIR hakem tayininde UEFA’nın çifte standardı devam etmektedir. Ve yıllardır bu uygulamada zarar gören ülkeler, her nedense UEFA’yı bu konuda uyarmıyorlar.

20.10.2005Togay BAYATLI
Atina Olimpiyatı’nın ardında

Atina Olimpiyatı’nın ardında

ATİNA Olimpiyat Oyunları’nın bitiminden hemen sonra, Eylül ayında ATHOC (Atina Olimpiyat Organizasyon Komitesi) ABD, İngiltere, İspanya, Almanya ve Fransa’yı kapsayan 5 ülkede bir toplumsal araştırma yaptı.

26.10.2004Togay BAYATLI
Anlayış farkı

Anlayış farkı

O. Lyonlu futbolcular, F.Bahçe savunmasını bozguna uğrattı. Taktik anlayışı, yardımlaşma, futbol zekasını kullanma, oyunu okuma açısından mükemmeldi Fransız ekibi.

19.10.2004Togay BAYATLI
Bomba hakemler

Bomba hakemler

TÜRKİYE Ligi'nin sonuna yaklaşırken, bazı hakemlerimizin sonuçlar üzerinde verdikleri hatalı kararlar ile etkili olduklarını gördükçe, Türk hakemliğinin duayeni Sulhi Garan'ı hatırlamamak mümkün değil.

6.5.2003Togay BAYATLI
Rezalet

Rezalet

ZENCİ futbolcu Nouma'nın edep yerini göstererek yaptığı gol sevinci sadece stadda olanlara değil tüm Türkiye'ye karşı bir harekettir.

22.4.2003Togay BAYATLI
Önce futbol, sonra hakem

Önce futbol, sonra hakem

FENERBAHÇE takımı, tempolu oynama pahasına oyun disiplinini kaybederken, kalesinde çok ucuz bir gol gördü.

16.4.2003Togay BAYATLI
Özeleştiri

Özeleştiri

BEKLENMEDİK bir kaza geçirip kolumuzu kırdık. Sorumsuz bir köpek bakıcısının hatası sonucu kolumun üzerine düşerek, kendimi Amerikan Hastanesi'nde buldum.

29.3.2003Togay BAYATLI
Bu kadar olmaz

Bu kadar olmaz

KOCA bir ay dinlenen ve çeşitli şekilde hazırlıklar yapan Fenerbahçe'nin bu kadar kötü bir futbol oynayacağı, kimsenin aklına gelmezdi.

28.2.2003Togay BAYATLI
Ortega ne ilk ne son

Ortega ne ilk ne son

FENERBAHÇE Yönetim Kurulu, futbol takımının iki yıldır yaşadığı bunalımın, verdiği yanlış ve çelişkili kararlarla, en büyük sorumlusudur.

20.2.2003Togay BAYATLI
Pahalı sorumsuzluk

Pahalı sorumsuzluk

FENERBAHÇE, sorumsuz bir futbolcusunun yaptığı hareketle 10 kişi kalınca insanüstü çabasına rağmen, Beşiktaş'ın güçlü kadrosu, disiplini ve fizik gücüne yenildi.

3.2.2003Togay BAYATLI
Transferden dopinge...

Transferden dopinge...

KULÜPLERİMİZ, adeta körebe oynuyor.

17.1.2003Togay BAYATLI
Bomba mı fiyasko mu

Bomba mı fiyasko mu ?

FIFA, ara transferleri acelecilik ve yeterli bilgi alınamaması nedeniyle yasakladı. Ancak özerk olan milli federasyonlar bu konuda kendilerine uygun kararlar alabiliyorlar.

6.1.2003Togay BAYATLI
Tuncayın hat-tricki

Tuncay'ın hat-trick'i

TUNCAY, Trabzon'u üç golle yıkarken, bir de hat-trick yaptı. Ve de hemşehresi, çiçeği burnunda teknik adam Oğuz Çetin'i rahatlattı.

23.12.2002Togay BAYATLI
Perşembenin gelişi

Perşembenin gelişi

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın organizasyonunu Yunanlılarla birlikte elimizden kaçırdık, ancak bunun böyle olacağı belliydi.

15.12.2002Togay BAYATLI
Müthiş itiraf

Müthiş itiraf

UEFA'nın resmi bir yayınında FIFA Hakem Komitesi Üyesi, Dünya Kupası Hakem Yönetmeni ve UEFA Hakem Komitesi Başkanı Volker Roth'un yazısını hayret ve ibretle okudum.

24.10.2002Togay BAYATLI
Zar zor

Zar zor

FENERBAHÇE, zayıf ama çok koşan AIK karşısında futbol oynamadı, ama turu ve maçı kazandı.

3.10.2002Togay BAYATLI
Arzuman ve cips

Arzuman ve cips

FENERBAHÇE-Elazığ maçının hakemi İsmet Arzuman'ı bazı gazetelerde elinde bir paket cips ile görünce üzüldüm.

2.10.2002Togay BAYATLI