MENÜ
Arşiv

Faysal Sarıyıldız

Faysal Sarıyıldız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Faysal Sarıyıldız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 217 Faysal Sarıyıldız haberi bulunmuştur.

Faysal Sarıyıldız 10 Nisan 1975, Cizre, Şırnak doğumlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi 24. ve 25. dönem Şırnak milletvekilidir.
Dicle Üniversitesi Meslek Okulu ve Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunudur.
17 Haziran 2009'da terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınarak tutuklandı ve Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Siyasi tutuklu ve hükümlülerin Türkiye genelinde birçok cezaevinde başlattığı süresiz ve dönüşümsüz açlık grevine 15 Ekim 2012'de katıldı. 4 Ocak 2014'te tahliye edildi.

Faysal Sarıyıldız Haberleri

2 HDPli vekile devamsızlıktan ihraç yolu

2 HDP'li vekile devamsızlıktan ihraç yolu

HAPİS cezaları onaylanan eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve Nursel Aydoğan’ın ardından iki HDP milletvekiline de “devamsızlık” gerekçesiyle TBMM üyeliğinden çıkarma yolu açıldı.

24.5.2017Gündem
Milletvekillikleri düşebilir... Karar ertelendi...

Milletvekillikleri düşebilir... Karar ertelendi...

Meclis Başkanlık Divanı, yurtdışında bulundukları için haklarında yakalama kararı çıkarılan HDP Milletvekilleri Tuğba Hezer Öztürk ile Faysal Sarıyıldız’ın durumuyla ilgili kararı erteledi.

3.5.2017Gündem
Son dakika... Kritik gün, milletvekillikleri düşürülebilir...

Son dakika... Kritik gün, milletvekillikleri düşürülebilir...

Meclis Başkanlık Divanı, bugünkü toplantısında kritik bir konuyu da gündemine aldı. Yurtdışında bulundukları için haklarında yakalama kararı çıkarılan HDP Milletvekilleri Tuğba Hezer Öztürk ile Faysal Sarıyıldız’ın “Meclise devamsızlık” nedeniyle TBMM üyeliklerinin düşürülüp düşürülmeyeceğine karar verilecek.

3.5.2017Gündem
İngiliz basını saldırıyı yazdı... Yanındaki isim dikkat çekti

İngiliz basını saldırıyı yazdı... Yanındaki isim dikkat çekti!

İngiliz basını 17 yaşındaki Kürt mültecinin ülkede ırkçı saldırıya uğradığını yazdı. İngiliz basının paylaştığı fotoğraflarda ise dikkat çeken bir isim vardı. Hastanede saldırıya uğrayan kişinin başında, Türkiye'de hakkında yakalama kararı bulunan HDP'li Faysal Sarıyıldız vardı.

5.4.2017Dünya
Eski milletvekili Ayla Akat Ata hakkında 95 yıl hapis istemi

Eski milletvekili Ayla Akat Ata hakkında 95 yıl hapis istemi

HDP'nin tutuklu eski Milletvekili Ayla Akat Ata hakkında, 'Silahlı terör örgütü kurma, yönetme', 'Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme, yönetme, bunların hareketlerine katılma' ve 'Terör örgütü propagandası yapma' suçlarından 30- 95 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

4.2.2017Gündem
Eski milletvekili Ata hakkında 95 yıl hapis istemi

Eski milletvekili Ata hakkında 95 yıl hapis istemi

Eski milletvekili Ata hakkında 95 yıl hapis istemi

4.2.2017Diyarbakır
3 ayda 26 HDP milletvekili gözaltına alındı, 12si tutuklandı

3 ayda 26 HDP milletvekili gözaltına alındı, 12'si tutuklandı

3 ayda 26 HDP milletvekili gözaltına alındı, 12'si tutuklandı

29.1.2017Diyarbakır
13 dokunulmazlık dosyası Meclis’te

13 dokunulmazlık dosyası Meclis’te

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu 13 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları Meclis’e geldi.

26.1.2017Gündem
Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar

Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar

680 sayılı OHAL KHK’sı ile getirilen yeni düzenleme ile vatandaşlıktan çıkarılmanın kapsamı da belirlendi.

7.1.2017Gündem
HDPli Sarıyıldız Fransada onur vatandaşı yapılıyor

HDP'li Sarıyıldız Fransa'da 'onur vatandaşı' yapılıyor

Hakkında yakalama kararı bulunan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız Fransa'nın Campigny şehri tarafından 'onur vatandaşı' yapılacak.

13.12.2016Dünya
AP üyesinden PKKnın faaliyetleri yasaklansın çağrısı

AP üyesinden "PKK'nın faaliyetleri yasaklansın" çağrısı

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Çek üyesi Tomas Zdechovsky, AB'nin terör örgütleri listesinde yer alan PKK'nın, AP'deki faaliyetlerinin yasaklanmasını istedi.

11.12.2016Dünya
Hollandadan PKK adımı

Hollanda'dan PKK adımı

TÜRKİYE’nin gönderdiği dosyayı inceleyen Hollanda, Avrupa’daki terör örgütü PKK/KCK yürütme sözcüsü Dalokay Şanlı’nın tüm malvarlığını dondurdu, ayrıca terörist listesine aldı.

8.11.2016Gündem
10 soruda HDPsiz Meclis: Devamsızlıktan 276 oyla atılabilirler

10 soruda HDP'siz Meclis: Devamsızlıktan 276 oyla atılabilirler

HDP, eş genel başkanları ve milletvekillerine yönelik operasyonun ardından Meclis çalışmalarını durdurma kararı aldı. Bunun ardından gözler, önümüzdeki süreçte meydana gelebilecek olaylara çevrildi.

7.11.2016Gündem
HDPliler Meclisteki 5 birleşime katılmazsa ne olur

HDP'liler Meclis'teki 5 birleşime katılmazsa ne olur?

Meclis’te 59 sandalyeyle temsil edilen Halkların Demokratik Partisinin (HDP) yasama boykotu, geleceğe dönük farklı siyasi ihtimalleri beraberinde getirdi.HDP milletvekilleri uzun süre Genel Kurula katılmazlar ve yoklamaya girmezlerse milletvekilliklerinin düşmesi, buna bağlı olarak ara seçim gündeme gelebilecek. Anayasa ve TBMM İçtüzüğüne göre Meclis çalışmalarına özürsüz veya izinsiz olarak 1 ay içerisinde 5 birleşim günü katılmayan milletvekilinin TBMM üyeliği düşüyor. Bunun için durumun Meclis Başkanlık Divanınca tespit edilmesi gerekiyor.

7.11.2016Gündem
Tutuklu yargılama

Tutuklu yargılama

TBMM’de dokunulmazlıklarının kaldırılmasının ardından haklarındaki soruşturmalar kapsamında ifade vermeye gitmeyen HDP’lilere yönelik önceki gece yarısı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 7 milletvekili tutuklandı. 2 vekil yurtdışında, 1 vekil ise aranıyor. Sırrı Süreyya Önder dahil 3 vekil ise serbest bırakıldı.

4.11.2016Gündem
Tutuklanan ve serbest bırakılan HDP milletvekillerinin listesi (1)

Tutuklanan ve serbest bırakılan HDP milletvekillerinin listesi (1)

Tutuklanan ve serbest bırakılan HDP milletvekillerinin listesi (1)

4.11.2016Ankara
Son dakika haberi: Selahattin Demirtaş ve Yüksekdağ ile 7 HDPli vekil tutuklandı

Son dakika haberi: Selahattin Demirtaş ve Yüksekdağ ile 7 HDP'li vekil tutuklandı

Son dakika... HDP operasyonunda HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ tutuklandı. HDP'ye yönelik operasyonda aralarında eş genel başkanlar Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da olduğu 12 milletvekili gözaltına alınmıştı. Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDP Milletvekilleri İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Leyla Birlik, Selma Irmak, Gülser Yıldırım, Ferhat Encü ve Abdullah Zeydan hakkında tutuklama kararı verildi. Ziya Pir, İmam Taşçıer savcılıktan, Sırrı Sürreya Önder ise mahkemeden serbest bırakıldı. Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Diyarbakır Havalimanı'nandan uçakla Kocaeli’nin Kartepe İlçesi’nde bulunan Cengiz Topel Havaalanı’na getirildi. Yüksekdağ daha sonra geniş güvenlik önlemi altında Kandıra'daki F tipi cezaevine götürüldü. Demirtaş ise bir süre burada bekletildikten sonra, polis helikopterine alınarak Edirne F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

4.11.2016Gündem
Başbakanlıktan dünya basınına HDP açıklaması

Başbakanlık'tan dünya basınına 'HDP' açıklaması

Başbakanlık'tan uluslararası basına yapılan basın duyurusunda HDP'li vekillerin ifade vermeye gitmediği için gözaltına alındıkları belirtildi.Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, HDP eşbaşkanları ve milletvekillerine yönelik operasyonla ilgili uluslararası basına yönelik bir duyuru yayınladı.

4.11.2016Gündem
İçişleri Bakanlığından HDP operasyonu açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan HDP operasyonu açıklaması

İçişleri Bakanlığı HDP'ye yapılan operasyonlarla ilgili açıklama yaptı.

4.11.2016Gündem
Gözaltına alınan HDPli milletvekilleri hakkındaki fezlekeler neydi

Gözaltına alınan HDP'li milletvekilleri hakkındaki fezlekeler neydi?

Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Van ve Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda gözaltına alınan HDP'li milletvekillerinin haklarındaki fezlekelerle ilgili ifade vermeye gitmedikleri için gözaltına alındıkları bildiriliyor.

4.11.2016Gündem
HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ gözaltına alındı (3)

HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ gözaltına alındı (3)

HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ gözaltına alındı (3)

4.11.2016Diyarbakır
CHP ve HDP liderlerinin fezlekesi savcılıkta

CHP ve HDP liderlerinin fezlekesi savcılıkta

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 9 milletvekili hakkında hazırlanan 14 fezleke, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.

3.7.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan dokunulmazlık kanununu onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan dokunulmazlık kanununu onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Mayıs’a kadar hazırlanan dosyalar açısından milletvekili dokunulmazlığını askıya alan Anayasa değişikliğini onaylayarak, 148 milletvekiline yargı yolunu açtı.

7.6.2016Gündem
Tıpış tıpış gitmeyiz

'Tıpış tıpış gitmeyiz'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, düzenlemenin geçmesinin ardından yaptığı açıklamada, ‘hiçbir arkadaşlarının ifade vermek için kendi ayağıyla tıpış tapış savcılara ve mahkemelere gitmeyeceğini’ belirterek, “Zorla götürecekler hazırlıklarını buna göre yapsınlar. Biz demir leblebiyiz, bizi her dişleyenin dişleri kırılacak” diye konuştu.

20.5.2016Gündem
Teklif kabul edildi şimdi ne olacak

Teklif kabul edildi şimdi ne olacak?

TBMM'de görüşülen dokunulmazlıkla ile ilgili anayasa değişikliği önerisi 374 oyla kabul edildi.Hakkında fezleke bulunan milletvekilleri için yasal süreç Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayından sonra başlayacak

20.5.2016Gündem
HDPli Sarıyıldız: Kaçmadım, Avrupadaki programlarım bitince döneceğim

HDP'li Sarıyıldız: Kaçmadım, Avrupa'daki programlarım bitince döneceğim

HDP'li Sarıyıldız: Kaçmadım, Avrupa'daki programlarım bitince döneceğim

20.5.2016Diyarbakır
HDPli iki vekil Türkiyeyi terk etti mi Açıklama geldi

HDP'li iki vekil Türkiye'yi terk etti mi? Açıklama geldi

Barzani'ye yakınlığıyla bilinen haber sitesi Rudaw'dan bu sabah dikkat çeken bir iddia geldi. Rudaw'ın haberinde 'HDP'li vekiller Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer'in dokunulmazlıkların kaldırılması ihtimaline karşı Türkiye'yi terk ettiği' öne sürüldü. HDP sözcüsü Ayhan Bilgen iddiayı yalanladı. Sarıyıldız ise "Kaçmadım, 10 gün sonra döneceğim" diye konuştu.

20.5.2016Gündem
Anayasa değişikliği, 129 milletvekilini etkileyecek

Anayasa değişikliği, 129 milletvekilini etkileyecek

Karma Komisyonda, 129 milletvekiline ait 567 dokunulmazlık dosyası bulunuyor. 129 milletvekilinin 25'i AK Parti'li, 51'i CHP'li, 45'i HDP'li, 7'si MHP'li, biri ise bağımsız.

17.4.2016Gündem
43 tane daha geldi, dokunulmazlık dosyası 550ye ulaştı

43 tane daha geldi, dokunulmazlık dosyası 550'ye ulaştı

Bazı milletvekillerine ait 43 dokunulmazlık dosyası daha Karma Komisyona sevk edildi. Böylece dosya sayısı 550'ye ulaştı.

31.3.2016Gündem
49 milletvekilinin fezlekeleri TBMM’de

49 milletvekilinin fezlekeleri TBMM’de

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin internet sitesindeki 22 Mart 2016 tarihli ’Gelen Kağıtlar’ bölümende yer alan ’Tezkereler’ kısmında; aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 49 milletvekilinin ’Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık Tezkeresi’ nin TBMM’ye geldiği belirtildi.

23.3.2016Gündem
HDPli 20 milletvekilinin fezlekeleri Başbakanlıka gönderildi

HDP'li 20 milletvekilinin fezlekeleri Başbakanlık'a gönderildi

Adalet Bakanlığı tarafından, aralarında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da bulunduğu 20 HDP milletvekili hakkında "dokunulmazlıklarının kaldırılması" istemiyle hazırlanan 22 fezleke, TBMM'ye sunulmak üzere Başbakanlık'a gönderildi.

22.3.2016Gündem
Silopide izinsiz gösteri

Silopi'de izinsiz gösteri

- Valiliğin yasaklamasına rağmen nevruz kutlaması yapmak isteyen gruba polis müdahale etti

19.3.2016Şırnak
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:

- "Yasaklar karşısında halkımızın, Kürt halkının, bütün bölge halklarının nevruzu kültürel bir değer olarak kutlama direncinin galip geleceğine inanıyoruz"

17.3.2016Şırnak
İnfial kriterleri

İnfial kriterleri

AK Parti, TBMM’deki dokunulmazlık dosyalarının hangi kritere göre gündeme alınacağını belirledi. Öncelik HDP’lilerde olmak üzere, ‘toplumda infial yaratan eylemler’ esas alınacak. Bu kritere ‘özyönetim açıklamaları ve canlı bomba PKK’lılar için taziyeye gitmek’ gibi suçların girmesi bekleniyor.

8.3.2016Gündem
Cizre tamam

Cizre tamam

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 4 Eylül’den bu yana operasyonların, 14 Aralık’tan beri de sokağa çıkma yasağının sürdüğü Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların başarıyla sona erdiğini söyledi. “Sokağa çıkma yasakları bir müddet daha devam ettirilecek” diyen Bakan Ala, gazetecilerin terör operasyonlarına ilişkin soruları üzerine şunları söyledi:

11.2.2016Gündem
Cizre’de büyük operasyon

Cizre’de büyük operasyon

GENELKURMAY Başkanlığı’nın açıklamasına göre Şırnak’ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonlarda 10, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde ise 2 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. İlçede patlama sesleri geç saatlere kadar duyuldu. Şırnak valiliği de bugün 10 PKK'lı teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

7.2.2016Gündem
Cizreye izin yok

Cizre'ye izin yok

MARDİN’de 2 gündür bulunan, yanında bir heyet ve sağlık ekibiyle Cizre'ye gitmek istediğini söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a güvenlik gerekçesiyle izin verilmedi.

4.2.2016Gündem
Cizrede 23 numaralı binaya ambulanslar 300 metre yaklaştı

Cizre'de 23 numaralı binaya ambulanslar 300 metre yaklaştı

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre İlçesi'ndeki Cudi Mahallesi Bostancı Sokak'ta 23 numaralı apartmanın bodrumundaki yaralılar için bugün giden ambulansların söz konusu eve 300 metre yaklaştıktan sonra yine durdurulduğunu söyledi. Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, HDP'nin hükümet ile yaptığı görüşmelerden sonra bugün Şırnak Belediyesi'ne ait ambulansların söz konusu yaralıların olduğu binaya doğru gittiğini söyledi. Sarıyıldız, "Şu an ambulanslar 4 gönüllü sağlık çalışanı ile 300 metre yakınına kadar gitmişler. Ambulans içerisinde bekliyorlar" dedi. Mardin’de 2 günden bu yana bulunan, yanında bir heyet ve sağlık ekibiyle Cizre’ye gitmek istediğini belirten HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a güvenlik gerekçesiyle izin verilmezken, Cizre’de bulunduğu söylenen HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, hükümet ile yapılan görüşmeler kapsamında bugün söz konusu adrese ambulansların bir kez daha gönderileceğini söylemişti. Sarıyıldız, "Yürütülen görüşmeler çerçevesinde bugün bir kez daha oraya Sağlık Bakanlığı ve belediyenin ambulansları gönderilecektir. Bina çöktüğü için önce orada bodruma ulaşmak için bir yol açmak gerekir. Girişimlerimiz sürüyor" dedi.

4.2.2016Haber
Cizrede 23 numaralı binaya ambulanslar 300 metre yaklaştı

Cizre'de 23 numaralı binaya ambulanslar 300 metre yaklaştı

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre İlçesi'ndeki Cudi Mahallesi Bostancı Sokak'ta 23 numaralı apartmanın bodrumundaki yaralılar için bugün giden ambulansların söz konusu eve 300 metre yaklaştıktan sonra yine durdurulduğunu söyledi.

4.2.2016Gündem
23 noda 8 gün

23 no'da 8 gün

Sokağa çıkma yasağı ile operasyonların devam ettiği Cizre’de bir apartmanın bodrumunda mahsur kaldığı iddia edilenlere ulaşılamaması nedeniyle 8 gündür büyük bir gerilim sürüyor. Öldüğü ve yaralandığı ileri sürülenlere ulaşılamaması nedeniyle hükümet ve HDP kanadından yapılan açıklamalar, kafa karışıklığına neden oldu. Bölgeden şehit haberlerinin gelmesi, çatışmaların sürmesiyle birlikte Türkiye’nin gündemindeki en önemli konulardan biri olan, “Bostancı sokak 23 numaralı” apartmanda yaşananlarla ilgili süreç, gün gün şöyle gelişti:

30.1.2016Gündem
Cizre ambulansı en fazla 400 metre, sonra kurşun

Cizre ambulansı en fazla 400 metre, sonra kurşun

Şırnak Cizre’de çatışmaların devam ettiği bölgede bir binanın bodrum katında mahsur kalan yaralıları almak için görevlendirilen iki ambulans eve yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta hazır bekliyor. HDP’li Faysal Sarıyıldız’ın Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre ambulanslar dün üç kere harekete geçti. Ancak çatışmalar nedebinaya 400 metre uzakta bulunan sokağın başına kadar gelebildi.

28.1.2016Gündem
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu basın toplantısında Cizreye bağlandı

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu basın toplantısında Cizre'ye bağlandı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara'da düzenlediği basın toplantısı sırasında Cizre'deki yaralıların durumuyla ilgili bölgede görevli bir sağlık çalışanına telefonla bağlandı. Sağlık çalışanı telefonda birkaç yüz metre ilerideki yaralılara neden ulaşamadıklarını, yaralıların neden güvenli bölgeye taşınamadığını anlattı.

28.1.2016Gündem
Silopi’de 600 patlayıcı imha

Silopi’de 600 patlayıcı imha

SOKAĞA çıkma yasağının 19 Ocak tarihinden itibaren gündüz için kaldırıldığı Şırnak'ın Silopi ilçesi Başak Mahallesi, terör örgütü PKK'lılardan temizlendi.

26.1.2016Gündem
Cizre 2016

Cizre 2016

ŞIRNAK’ın Cizre ilçesindeki çatışmalar Sur, Cudi ve Dağkapı mahallelerinde yoğunlaşıyor. İlçede operasyonları Özel Harekât Polisi ve Jandarma Özel Harekât timleri ortaklaşa düzenliyor.

25.1.2016Gündem
Cizre eski Belediye Başkanı Leyla İmret gözaltına alındı

Cizre eski Belediye Başkanı Leyla İmret gözaltına alındı

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından görevinden alınan Şırnak’ın Cizre İlçesi eski Belediye Başkanı Leyla İmret, hakkındaki bir soruşturma kapsamında Cizre’de polis tarafından gözaltına alındı.

22.1.2016Gündem
5 saat kriz

5 saat kriz

Cizre'de süren operasyonlar sırasında HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız’ın bulunduğu heyete ateş açıldığı ve yaralılarla birlikte bir bodrumda mahsur kaldığı haberi Ankara’yı alarma geçirdi.

20.1.2016Gündem
HDP: Cizrede yaralılar hastaneye kaldırıldı

HDP: 'Cizre'de yaralılar hastaneye kaldırıldı'

HDP heyeti, bugün Cizre'de meydana gelen olaylarla ilgili İçişleri Bakanlığı ile yaptıkları görüşmenin ardından yaralıların hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

20.1.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Dresden 1945’ten Cizre 2016 adındaki “mezarlığa”...

Dresden 1945’ten Cizre 2016 adındaki “mezarlığa”...

Dresden, Almanya’da Saksonya eyaletinin tarihî merkezidir.

3.3.2016Cengiz ÇANDAR
Bu sükût sizin eseriniz

Bu sükût sizin eseriniz

HDP sözcüleri, yenilir yutulur olmayan iddialar atıyor ortaya, zehir zemberek suçlamalar yöneltiyor.

10.2.2016Akif BEKİ
Can, Erdem ve akademisyenler

Can, Erdem ve akademisyenler

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi, Nokta dergisinin askeri mahkeme kararıyla aranıp, belge ve dosyalarına el konulmasının ifade özgürlüğünü ihlal ettiğine karar verdi ve Türkiye’yi ilgili kişilere para cezası ödemeye mahkûm etti.

20.1.2016Mehmet Y. YILMAZ