Fatih Cami

 • Katillere gıyabi cenaze namazı - fatih cami
  Katillere gıyabi cenaze namazı16.01.2015
  GündemCUMA namazının ardından İstanbul’daki Fatih Cami’nin avlusunda toplanan bir grup, Fransa’daki Charlie Hebdo dergisine gerçekleştirdikleri saldırıdan 3 gün sonra polisin operasyonu sonucu öldürülen Kouachi kardeşler için gıyabi cenaze namazı kıldı.
 • Tarihi değil turistik - fatih cami
  Tarihi değil turistik08.09.2014
  EgeİZMİR'e gelen turistler sadece kentin arkeolojik değeri olan ören yerlerine, müzelere değil ibadetin yapıldığı camilere de yoğun ilgi gösteriyor.Turist kafilelerinin tarihi camiler yerine Varyant 'ta bulunan Fatih Camii'ne götürülmesi ise tartışılıyor.İZMİR'e gelen turistler sadece kentin arkeolojik değeri olan ören yerlerine, müzelere değil ibadetin yapıldığı camilere de yoğun ilgi gösteriyor.Turist kafilelerinin tarihi camiler yerine Varyant 'ta bulunan Fatih Camii'ne götürülmesi ise tartışılıyor.
 • Fatih çadırında iftara yoğun ilgi - fatih cami
  Fatih çadırında iftara yoğun ilgi19.07.2014
  AvrupaLondra’nın Wood Green bölgesinde bulunan Fatih Camii, farklı inanç ve kültürlerden katılımcıların oluşturduğu kalabalık bir iftar yemeğine ev sahipliği yaptı.Her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar yemekleri, cami bahçesinde kurulan iftar çadırında verildi.İftara çok sayıda politikacı ve işadamı katıldı.
 • Kayıkçı kavgasından uzak duracağız - fatih cami
  Kayıkçı kavgasından uzak duracağız12.12.2013
  EgeAK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay, bugün İzmir’e gelerek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıklayacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın programı hakkında bilgi verdi.
 • İzmir adayını yarın açıklıyor - fatih cami
  İzmir adayını yarın açıklıyor11.12.2013
  GündemAK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, yarın İzmir’e gelerek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıklayacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın programı hakkında bilgi verdi.
 • Fatih Camisi'nde olay - fatih cami
  Fatih Camisi'nde olay13.09.2013
  GündemFatih Camisi'nde Cuma namazı öncesi verilen vaaz sırasında gergin anlar yaşandı.
 • Fatih Cami'nde cuma namazı sonrası gerginlik - fatih cami
  Fatih Cami'nde cuma namazı sonrası gerginlik05.09.2013
  GündemKudüs Dayanışma Derneği tarafından Fatih Camii'nde Cuma namazı çıkışında eylem yaptı.20 kişinin katıldığı eylemde, İsrail'in Kudüs'te yaptığı uygulamalar, Suriye ve Mısır'da yaşananlar protesto edildi.Eylemin sonlarına doğru, ortaya çıkan bir kadının söylemleri gerilime neden oldu.Eylemcilerden bazılarının kadını uzaklaştırmaya çalışması gerilimi arttırırken, sivil polisler ve bazı vatandaşlar kadını cami avlusundan uzaklaştırdı.
 • Polisten 1 Mayıs müdahalesi - fatih cami
  Polisten 1 Mayıs müdahalesi30.04.2013
  Gündemİstanbul'da Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs kutlaması yapılması yasaklandı.Taksim'e yürümek isteyenlere polis Beşiktaş, Şişli ve Mecidiyeköy'de müdahale etti.Şişli'den Taksim'e yürümek isteyen grubun içinde yer alan tiyatrocu Gencal Erkal da gazdan etkilendi, çareyi yakındaki bir apartmana sığınmakta buldu.Erkal, ''İşçi Bayramı'nı kutlamamıza izin vermediler.Yazıklar olsun'' dedi.CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve PM üyesi Ercan Karakaş da Beşiktaş'ta biber gazı nedeniyle hastanelik oldu.Bu arada günün sloganı da Şişli'de polisten geldi.Polis, megafondan ''Dağılın yoksa dağıtırız'' anonsu yaptı.Polis ablukası nedeniyle DİSK binasına sığınanlar uzun süre bekledi.Uzun bekleyiş sonunda anlaşma sağlandı.Polis müdahale etmedi, sendikacılar da olaysız bir şekilde dağıldı.1 Mayıs'ın İstanbul bilançosu ise 72 gözaltı, üçü sivil 25 yaralı ve 2 bin kapsül gaz bombası oldu.
 • Antikapitalist Müslümanlara köprüde müdahale - fatih cami
  Antikapitalist Müslümanlara köprüde müdahale30.04.2013
  GündemFatih Cami'nde toplanıp Taksim'e yürümek isteyen Anti Kapitalist Müslümanlar grubuna Galata Köprüsü girişinde biber gazıyla müdahale edildi.Gruptan bazı kişilerin köprüye tırmandığı görülürken, "Cehenneme kadar yolunuz var" pankartı dikkat çekti.
 • Fatih Cami'nde toplanan 3 bin kişi İsrail'i protesto etti - fatih cami
  Fatih Cami'nde toplanan 3 bin kişi İsrail'i protesto etti13.11.2012
  GündemFatih Camisi’nde toplanan yaklaşık 3 bin kişi, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını protesto etti.İsrail ordusu tarafından öldürülen Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları komutanı Ahmet Ceberi, cami avlusunda toplanan kalabalık tarafından anıldı.
 • Bu selâtin cami, daha da yapacağız - fatih cami
  Bu selâtin cami, daha da yapacağız20.07.2012
  GündemBaşbakan Erdoğan, Ataşehir’deki Mimar Sinan Camisi’nin açılışını yaparak ramazan ayının ilk cuma namazını kıldı.Erdoğan, “Bu yakada bir cuma cami, bir selâtin cami mevcut değildi.Bu yakada da birkaç tane selâtin cami olması lazım ve bu kararı verdik” dedi.
 • İğne atıldı yere düşmedi - fatih cami
  İğne atıldı yere düşmedi30.04.2012
  Gündem1 Mayıs kutlamalarının İstanbul'daki adresi Taksim.Binlerce polis geceden itibaren alandaki yerlerini aldı.1977 1 Mayıs'ında da açılan 800 metrekarelik dev pankart sabahın ilk ışıklarıyla meydana asıldı.Yollar bariyerlerle araç trafiğine kapatıldı.Meydan çevresindeki direkler de tırmanmayı engellemek amacıyla yağlandı.Otobüs duraklarının camları zarar görmemeleri amacıyla söküldü.Meydan, ilerleyen saatlerde adeta iğne atılsa yere düşmeyecek kadar kalabalık oldu.Hürriyet Dünyası başta Taksim olmak üzere önemli merkezlerdeki kutlamaları anı anına izledi.
 • Antikapitalist Müslüman Gençler 1 Mayıs'ta - fatih cami
  Antikapitalist Müslüman Gençler 1 Mayıs'ta30.04.2012
  Gündem1 Mayıs kutlamalarında herkesin merakla beklediği grup, kendilerine Antikapitalist Müslüman Gençler adını veren grup oldu.Sabah saatlerinde Fatih'te toplanarak yürüyüşe geçen grup, 12.00 itibariyle Taksim Tarlabaşı'na vardı.Slogonlarla yürüyen 200 kişilik gruba ilgi büyük.Gruba destek olmak isteyenlerden bazıları gruba katılarak yürüyüşe devam ediyor.
 • Erdal İPEKEŞEN

  Gidenin arkasından konuşulmaz ama değinmeden de olmaz! - fatih cami
  Gidenin arkasından konuşulmaz ama değinmeden de olmaz!31.12.2011
  YazarlarGEÇEN hafta yeni yıl kutlamalarına karşı duran bazı karanlık kafalara ışık tutacağımdan bahsetmiştim.
 • Londra'da Türk ibadethane ve gazetelerine saldırı - fatih cami
  Londra'da Türk ibadethane ve gazetelerine saldırı04.12.2011
  Planetİngiltere’de Türklere ait gazete ve ibadethanelere yönelik molotof kokteyll saldırılar endişe veriyor.
 • Fatih Cami Erbakan'ın cenazesine böyle hazırlandı - fatih cami
  Fatih Cami Erbakan'ın cenazesine böyle hazırlandı28.02.2011
  GündemESKİ başbakanlardan Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın cenaze töreni öncesi gece saatlerinden itibaren binlerce kişi Fatih Camii’ne gelerek sabah namazı kıldı.Yurdun çeşitli illerinden gelen partililer, ilahiler okuyup yerlerini aldı.Tören öncesi kadınların ve genç kızların da cenazeye ilgi gösterdikleri görüldü.
 • Erbakan son yolculuğuna uğurlandı - fatih cami
  Erbakan son yolculuğuna uğurlandı28.02.2011
  GündemAnkara'da vefat eden eski başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.Devlet töreni istemeyen Erbakan, Fatih Camii'nde tören yapılmasını ve Merkez Efendi Mezarlığı'nda eşinin yanına gömülmeyi vasiyet etmişti.Yüzbinlerce kişinin katıldığı törende devletin zirvesi de ezilme tehlikesi yaşadı.Törenin ardından Erbakan'ın cenazesi Merkez Efendi Mezarlığı'na götürülmek üzere yola çıktı.Binlerce insan cenaze aracının ardından yaklaşık 4 kilometre mesafedeki mezarlığa doğru yürüdü.Kalabalık nedeniyle adım adım ilerleyebilen cenaze aracı 4 km'yi ancak 2,5 saatte alabildi.Erbakan'ın tabutu eller üzerinde mezarına taşınarak eşinin yanına defnedildi.
 • Edirne Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusu - fatih cami
  Edirne Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusu10.11.2010
  GündemEDİRNE'de, kadrolu din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni bulunmadığı gerekçesiyle camilerde görev yapan 3 imamın okullarda derse girmesi, velilerin tepkisine neden oldu.
 • Elektrik kesintisi - fatih cami
  Elektrik kesintisi17.07.2010
  AnkaraBaşkent Elektrik Dağıtım AŞ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, 19 Temmuz Pazartesi günü bazı semtlere elektrik verilemeyecek:
 • İstanbul'da su kesintisi - fatih cami
  İstanbul'da su kesintisi24.09.2009
  Gündemİstanbul'un Fatih, Eyüp, Bayrampaşa ve Esenler ilçelerinde 28 Eylülde 24 saat süreyle su kesintisi yapılacak.
 • Bizim mahallede böyle takılırız - fatih cami
  Bizim mahallede böyle takılırız09.05.2009
  PazarTürkiye nüfusunun yarısı 28 yaşından küçük.Ülkedeki her dört kişiden biri, 18-28 yaş arasında.En büyük şehir İstanbul’a “dinamik, canlı şehir” denilmesinin nedeni onlar.Yedi ayrı semte gittik, orada yaşayan, boş vakitlerini orada geçiren, yaşları 18 ile 28 yaş arasında değişen arkadaş gruplarıyla sohbet ettik.
 • Güle güle Türkel Hoca - fatih cami
  Güle güle Türkel Hoca05.02.2009
  EkonomiTürkiye'nin önde gelen ekonomistlerinden Türkel Minibaş hayatını kaybetti.
 • İstanbul'un küçük kıyametleri; depremler - fatih cami
  İstanbul'un küçük kıyametleri; depremler15.08.2008
  GündemTarih boyunca bir çok deprem yaşayan İstanbul, depremle Bizans İmparatorluğuna başkent olmasından 12 yıl sonra, 342 yılında tanıştı, ancak kent depremden çok fazla etkilenmedi.İstanbul halkı, bir çok küçük sarsıntının dışında 447, 542, 1296, 1509, 1719, 1766, 1894, 1912, 1935, 1963 ve 1999'da meydana gelen depremlerle korku dolu anlar yaşadı.
 • Tonton adam şarkılarıyla uğurlandı - fatih cami
  Tonton adam şarkılarıyla uğurlandı04.08.2008
  MagazinAKP İstanbul Milletvekili Osman Yağmurdereli, son yolculuğuna şarkılarıyla uğurlandı.
 • Yağmurdereli son yolculuğuna uğurlandı - fatih cami
  Yağmurdereli son yolculuğuna uğurlandı03.08.2008
  MagazinTedavi gördüğü hastanede vefat eden AKP İstanbul Milletvekili, yapımcı ve sanatçı Osman Yağmurdereli son yolculuğuna göz yaşlarıyla uğurlandı.
 • İmam kaza yaparsa. - fatih cami
  İmam kaza yaparsa.24.06.2008
  GündemKIRŞEHİR'in Çiçekdağı İlçesi'ndeki Merkez Fatih Camisi'nin imamı 44 yaşındaki Mesut Temirci, kullandığı otomobille tali yoldan ana yola hatalı çıkınca başka bir otomobile çarptıktan sonra mezarlığa girdi.Araçtan burnu bile kanamadan çıkanİmam Temirci, "Allahtan bana birşey olmadı" dedi.
 • Şehit Komando Onbaşı Erdoğan'ın 6 ayı kalmıştı - fatih cami
  Şehit Komando Onbaşı Erdoğan'ın 6 ayı kalmıştı21.05.2008
  GündemŞehit olan askerlerden Jandarma Komando Onbaşı Hidayet Erdoğan'ın(21) Konya'nın Ereğli İlçesi'ndeki baba ocağına yas düştü.İzinden 21 gün sonra oğlunun acı haberi alan anne Ümmiye Gülsüm Erdoğan, sinir krizi geçirdi.Bedensel engelli baba Muzaffer Erdoğan'da,'Vatan sağ olsun' dedi.
 • Müteferrika basımı kitaplar satılıyor - fatih cami
  Müteferrika basımı kitaplar satılıyor06.04.2008
  GündemPortakal Sanat ve Kültür Evi, 13 Nisan pazar günü yapılacak olan ilkbahar müzayedesinde, ünlü yazar, gazeteci ve yayıncı Şevket Rado ile Türkiye’nin ilk hukuk profesörlerinden olan eşi Türkan Rado’nun muhteşem kitap ve hat koleksiyonu satışa sunulacak.
 • Erdal İPEKEŞEN

  Ankara’yı bilmem ama bizim sokağı ihya etti - fatih cami
  Ankara’yı bilmem ama bizim sokağı ihya etti12.05.2007
  YazarlarTÜM semt sakinleri olarak önce şaşırmış, sonra da çok sevinmiştik.
 • Öğretmen 'Sapıksınız' dedi, iki imamı öldürdü - fatih cami
  Öğretmen 'Sapıksınız' dedi, iki imamı öldürdü24.12.2006
  GündemNEVŞEHİR’in Avanos ilçesine bağlı Sarılar Beldesi'nde lise müdürü 40 yaşındaki Orhan Çiğdem, Belediye Kütüphanesi'nde ‘Öğretmen ögrencisiyle evlenir mi? Evlenemez mi?’ diye tartıştığı 3 imamdan 2’sini ruhsatsız tabancasıyla ateş ederek öldürdü.1.5 yıl önce Avanos İmam Hatip Lisesi'nden soruşturma sonucu Sarılar Beldesi'ne tayin edildiği anlaşılan lise müdürü, olaydan sonra jandarma tarafından gözaltına alındı.
 • İstanbul'da camilere elektronik güvenlik - fatih cami
  İstanbul'da camilere elektronik güvenlik21.07.2006
  Son Dakikaİstanbul'un muhtelif ilçelerinde bulunan toplam 29 adet eski eser camiye, kameralı elektronik güvenlik sistemi kurulması için ihale açıldı.
 • Afyonkarahisar'da yangın: 3'ü çocuk 4 yaralı - fatih cami
  Afyonkarahisar'da yangın: 3'ü çocuk 4 yaralı30.01.2006
  Son DakikaAfyonkarahisar'ın Şuhut İlçesi'nde tenekedeki donan mazotu sobanın üzerinde ısıtmaya çalışan baba ile 3 çocuğu, çıkan yangında yanarak yaralandı.
 • ‘Ağırlaştırılmış müebbete’ onay10.10.2005
  GündemYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Almanya’dan sınır dışı edilen İslami Cemiyet ve Cemaatleri Birliği (ICCB) lideri, ‘Sözde halife’ Metin Kaplan’a, ‘Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs’ suçundan verilen, ‘Ağırlaştırılmış müebbet hapis’ cezasının onanmasını istedi.
 • ‘Ağırlaştırılmış müebbete’ onay10.10.2005
  GündemYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Almanya’dan sınır dışı edilen İslami Cemiyet ve Cemaatleri Birliği (ICCB) lideri, ‘Sözde halife’ Metin Kaplan’a, ‘Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs’ suçundan verilen, ‘Ağırlaştırılmış müebbet hapis’ cezasının onanmasını istedi.
 • Yalçın BAYER

  Lütfen bu programı durdurun - fatih cami
  Lütfen bu programı durdurun 05.09.2005
  Yazarlar BİR özel TV kanalı, yeni başlayacak bir programı için başvurular almaya başladı.Her tarafı kameralarla çevrili bir evde, haftalarca sürecek bir yarışma sonunda, en fazla kim kilo verirse birinci olacak.
içinde

Fatih Cami


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz