MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR194Ahmet HAKAN165Ertuğrul ÖZKÖK163Verda ÖZER126Fatih ÇEKİRGE125Mehmet Y. YILMAZ98Akif BEKİ79Taha AKYOL78Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ78Mehmet Ali BİRAND71Tolga TANIŞ69Sedat ERGİN55Murat Yetkin55Yalçın DOĞAN44Rauf TAMER41Yalçın BAYER38Ferai TINÇ29İsmet BERKAN28Yılmaz ÖZDİL26Hadi ULUENGİN25Şükrü KÜÇÜKŞAHİN24Ünal ÇEVİKÖZ24Oral Çalışlar23İrem Köker14Oktay EKŞİ12Gila BENMAYOR12Kanat ATKAYA12Cüneyt ÜLSEVER11Fatih ALTAYLI11Burak KÜNTAY11Emin ÇÖLAŞAN10Tufan TÜRENÇ10Yurtsan ATAKAN10Hüseyin YAYMAN10Tuğrul ŞAVKAY9Soner YALÇIN9Bekir COŞKUN8Enis BERBEROĞLU8Gülse BİRSEL8Murat BARDAKÇI7Emre KIZILKAYA7Fikret BİLA7Kubilay KESKİN6İzzet ÇAPA6Selahattin DUMAN6Doğan HIZLAN5İlter TÜRKMEN5Ege CANSEN5Razi CANİKLİGİL5Deniz Zeyrek5Sıtkı ŞÜKÜRER4Faruk BİLDİRİCİ4İsmet SOLAK3Pakize SUDA3Cengiz SEMERCİOĞLU3Onur BAŞTÜRK3Uğur DÜNDAR3Haluk KALAFAT3Muammer ELVEREN3Civan ER3Selim Türsen3İlber Ortaylı3Erdal SAĞLAM2Ayşen GÜR2Doğan ULUÇ2Muharrem SARIKAYA2Serdar TURGUT2Vahap MUNYAR2Özdemir İNCE2Figen BATUR2Yaşar SÖKMENSÜER2Melis ALPHAN2Abdulkadir SELVİ2Ayşe ARMAN1Mümtaz SOYSAL1Oya BERBEROĞLU1Seçkin TÜRESAY1Oğuz ARAL1İbrahim Bilik1Sevgi'nin Diviti1Ercan SAATÇİ1Can BARTU1Banu TUNA1Sevil ATASOY1Mehmet ARSLAN1Erdal İPEKEŞEN1Ayşegül EKİNCİ1Emel Armutçu1Tuna KİREMİTÇİ1Zeynep BİLGEHAN1Gökhan KİMSESİZCAN1Bülent MUMAY1Ahmet Mümtaz TAYLAN1Gürül Öğüt1Naci Cem Öncel1Arzu Çakır Morin1Ayşe BAYKAL1Müge AKGÜN1

Esad

Esad ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Esad haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.011 Esad haberi bulunmuştur.

Beşşar Hafız el-Esad 11 Eylül 1965'de doğdu. Suriye Devlet Başkanı ve Suriye Baas Partisi'nin lideridir. Adı Türkçeye Beşar Esad, Beşşar Esad veya Beşşar el-Esad olarak çevrilebilmektedir.

1965'te Şam'da dünyaya gelen Esad, Şam Üniversitesi'nde tıp eğitimi aldı. 1988'de tıp fakültesinden mezun olmasının ardından askerî tabip olarak Suriye ordusunda görev yaptı. Daha sonra İngiltere'ye gitti ve Londra'da oftalmoloji ihtisasını tamamladı. Abisinin 1994'te yaşamını yitirmesinin sonrasında Esad ailesinin en büyük oğlu olarak Suriye'ye döndü. Bu dönemde eğitimle ilgili çeşitli toplumsal sorumluluk projelerini örgütledi. 2000 yılında üst düzey bankacı Esma Ekras'la evlendi. Aynı yıl babasının ölümüyle boşalan cumhurbaşkanlığı makamına seçildi. Asıl mesleği ve uzmanlık alanı göz doktorluğudur.


Esad Haberleri

Kremlin: Esad konusunda görüşümüzü değiştirmedik

Kremlin: Esad konusunda görüşümüzü değiştirmedik

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, önceki gece Reuters haber ajansına verdiği röportajda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kendisine “Ben Esad’ın avukatı değilim” dediğini söylemesi üzerine dün Kremlin Sarayı’ndan açıklama geldi.

26.4.2017Dünya
Esada bir darbe de Fransadan Dışişleri Bakanı açıkladı

Esad'a bir darbe de Fransa'dan! Dışişleri Bakanı açıkladı

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Esad rejiminin İdlip’in güneyindeki Han Şeyhun şehrine gerçekleştirilen saldırıda kimyasal silah kullanıldığını açıkladı.

26.4.2017Dünya
Türkiye vurana kadar adını kimse duymamıştı... Karaçok neden önemli

Türkiye vurana kadar adını kimse duymamıştı... Karaçok neden önemli?

Suriyeli Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Rojava bölgesinde yer alan Karaçok, Türkiye sınırına da yakın bir noktada bulunuyor. 2014 yılında DEAŞ'ın kontrolüne geçen ve 2015 Kasım ayında DEAŞ'tan geri alınan Sincar'ın tersine Karaçok Dağı bugüne kadar ne Türkiye ne uluslararası kamuoyu tarafından biliniyordu.

26.4.2017Dünya
ABDden flaş karar: 271 kişiyi yaptırım listesine aldı

ABD'den flaş karar: 271 kişiyi yaptırım listesine aldı

ABD yönetiminin, Beşşar EsAd rejimi tarafından İdlib'de düzenlenen kimyasal silah saldırısıyla ilgili oldukları gerekçesiyle rejime bağlı Suriye Bilimsel Çalışmalar ve Araştırma Merkezi görevlisi 271 Suriyeliyi yaptırım listesine aldığı bildirildi.

24.4.2017Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Seküler bir Suriye olmasını istiyoruz

Bakan Çavuşoğlu: Seküler bir Suriye olmasını istiyoruz

Bakan Çavuşoğlu: Seküler bir Suriye olmasını istiyoruz

23.4.2017Antalya
Evet’le hayır’ın yakın çıkması model ülke umudunu canlandırdı

Evet’le hayır’ın yakın çıkması model ülke umudunu canlandırdı

İstanbul, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilk kez üst düzey katılımlı uluslararası bir zirveye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. ABD merkezli, prestijli düşünce kuruluşu Atlantik Konseyi, yedi yıldır İstanbul’da düzenlediği ‘Enerji ve Ekonomi Zirvesi’ne bu yıl ‘İstanbul Zirvesi’ adını verdi. Darbe girişiminin etkileri ve terör saldırıları nedeniyle zirveyi geleneksel tarihi olan 2016 Kasım’ında ertelediler ancak ne olursa olsun Türkiye’yi terk etmeme yönünde stratejik bir karar aldılar. Bu hafta başlayacak olan zirvede, Amerikan heyetine iki eski ulusal güvenlik danışmanı başkanlık edecek; Obama’nın danışmanı James Jones ve George W. Bush’un danışmanı Stephen Hadley. Zirvenin açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Türk-Amerikan ilişkileri açısından ‘resmi olmayan en güçlü platform’ olarak anılan Atlantik Konseyi’nin başkanı Frederick Kempe ile zirve öncesinde Washington’daki ofisinde buluştuk.

22.4.2017Dünya
Fransada cumhurbaşkanı adayları ve vaatleri

Fransa'da cumhurbaşkanı adayları ve vaatleri

Fransa'da yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda 11 aday yarışıyor. Hiçbir adayın yüzde 50 oy alamaması durumunda, ki bu imkansız görülüyor, ilk turda en fazla oy alan iki aday 7 Mayıs'ta ikinci turda karşı karşıya gelecek.

22.4.2017Dünya
Suriye ile Rusyadan petrol ve doğalgaz anlaşması

Suriye ile Rusya'dan petrol ve doğalgaz anlaşması

Suriye hükümeti, RIA haber ajansında yer alan bir habere göre petrol ve doğalgaz sektöründe Rus şirketlerle anlaşma imzalamaya başladı.

22.4.2017Ekonomi
Esaddan tuhaf açıklama... 100 binler değil 10 binler ölmüş

Esad'dan tuhaf açıklama... 100 binler değil 10 binler ölmüş!

Suriye Devlet Başkanı Esad, Suriye'deki iç savaşla ilgili açıklamalarda bulundu. Esad, savaşta yüz binlerin değil on binlerin öldüğünü iddia etti.

21.4.2017Dünya
Esad Türkmen Dağını vurmaya başladı

Esad Türkmen Dağı'nı vurmaya başladı

Esad'a bağlı birliklerin Türkmen Dağı'nı top atışlarıyla vurmaya başladığı bildirildi.

20.4.2017Dünya
Erdoğan Washington yolcusu

Erdoğan Washington yolcusu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın mayıs ayında gerçekleştirilecek NATO zirvesi öncesinde görüşeceğini açıkladı.

19.4.2017Gündem
Kutlama telefonunda Suriye uzlaşması: Esad mutabakatı

Kutlama telefonunda Suriye uzlaşması: Esad mutabakatı

ABD Başkanı Donald Trump ile referandumun ardından tebrik için aradığı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki telefon görüşmesi yaklaşık 45 dakika sürdü. Konuşmaya Suriye’deki gelişmeler damgasını vururken, Beşar Esad’ın yaptığı eylemlerden sorumlu tutulması gerektiği konusunda mutabık kalındı.

18.4.2017Dünya
İngilterede Esma Esad tartışması Dışişleri Bakanı Johnsondan açıklama

İngiltere'de Esma Esad tartışması! Dışişleri Bakanı Johnson'dan açıklama

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın eşi Esma Esad'in İngiltere vatandaşlığından çıkarılması çağrısına ilişkin tekil vatandaşlık dosyalarını görüşmediklerini söyledi.

18.4.2017Dünya
Cipsle gelen katliam

Cipsle gelen katliam

Suriye’de altı yıldır süren iç savaşın başlarından bu yana kuşatma altında dehşeti yaşayan Fua ve Kefraya’dan sivilleri taşıyan konvoya düzenlenen intihar saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 126’ya çıktı. Korkunç katliamda ölenlerin 68’i çocuk. İntihar bombacısının aracıyla çocuklara kraker ve cips dağıtma kisvesiyle konvoya yaklaştığı belirtiliyor.

16.4.2017Dünya
Firari generalden kimyasal iddiası

Firari generalden kimyasal iddiası

Suriye Ordusu’nda komutanlık yapan Tuğgeneral Zahir el Sakat (53), Esad’ın elinde açıkladığından iki kat fazla kimyasal silah bulunduğunu ileri sürdü.

15.4.2017Dünya
Suriyeli çocuklarımız

Suriyeli çocuklarımız

Bir kimliği (Yabancı Tanıtma Belgesi) olanlar okula gidiyor ama ikinci sınıfta olmasına rağmen okuma yazması olmayan var. Kimliği olmayanlar ne Türkçe konuşabiliyor ne de okula gidiyor. Küçüklerin en sevdiği oyun saklambaç. Belki de hayatta öğrendikleri ilk şey, ölümden saklanmak olduğundan... Hemen hepsi vaktini cep telefonuyla geçiriyor. Çektikleri fotoğraflar, dinledikleri müzik, tüm dünyaları onun içinde. Çoğu, yıllardır yaşadığı İstanbul’u tanımıyor, bazıları oturduğu mahalleden hiç ayrılmamış. Ama hepsinin geleceğe dair hayalleri var. Cerrah, bilim insanı, yazar, ressam, atlet, öğretmen, mühendis olmak istiyorlar. Kimi hayatını burada kurmayı umuyor, kimi doğduğu ülkeye döneceği günü bekliyor. Onlar İstanbul’un Suriyeli çocukları...

15.4.2017Hayat
Eski generalden şoke eden Esad iddiası

Eski generalden şoke eden 'Esad' iddiası

2013 yılına kadar Suriye Ordusu'nda komutanlık yapan general Zahir el Sakat, Esad'ın elinde açıkladığından iki kat fazla kimyasal silah bulunduğunu açıkladı

15.4.2017Dünya
Trumpın hayvan çıkışına Suriyeden yanıt geldi

Trump'ın 'hayvan' çıkışına Suriye'den yanıt geldi

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye Devlet Başkanı Esad'la ilgili 'o bir hayvan' ifadelerine Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı'ndan yanıt geldi.

14.4.2017Dünya
ABD, SDG’yi ‘yanlışlıkla’ vurdu: 18 ölü

ABD, SDG’yi ‘yanlışlıkla’ vurdu: 18 ölü

ABD öncülüğündeki uluslararası DEAŞ karşıtı koalisyon, Suriye’nin Rakka kenti yakınlarındaki Tabka’da terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG’nin ana bileşeni olduğu Suriye Demokratik Güçleri’ni (SDG) yanlışlıkla vurdu.

13.4.2017Dünya
Veysi Kaynak: Esad rejimi, 26 kez kimyasal saldırı gerçekleştirmiştir

Veysi Kaynak: Esad rejimi, 26 kez kimyasal saldırı gerçekleştirmiştir

Veysi Kaynak: Esad rejimi, 26 kez kimyasal saldırı gerçekleştirmiştir

13.4.2017Kahramanmaraş
Abdüllatif Şener: Bu bir felakettir

Abdüllatif Şener: Bu bir felakettir

Abdüllatif Şener: Bu bir felakettir

13.4.2017Kastamonu
Baykal: Asırlık bir tercih yapacağız, telafisi mümkün olmayan bir konu (2)

Baykal: Asırlık bir tercih yapacağız, telafisi mümkün olmayan bir konu (2)

Baykal: Asırlık bir tercih yapacağız, telafisi mümkün olmayan bir konu (2)

13.4.2017Antalya
Kılıçdaroğlu: Ben olmasam miting yapamayacaklar (2)

Kılıçdaroğlu: Ben olmasam miting yapamayacaklar (2)

Kılıçdaroğlu: Ben olmasam miting yapamayacaklar (2)

13.4.2017Balıkesir
Esad: Kimyasal saldırı yüzde 100 uydurma

Esad: Kimyasal saldırı "yüzde 100 uydurma"

Esad: Kimyasal saldırı "yüzde 100 uydurma"

13.4.2017İstanbul
Trump Suriyeyi vurma haberini Çin liderine böyle vermiş

Trump Suriye'yi vurma haberini Çin liderine böyle vermiş!

Trump Suriye'deki askeri hava üssünü vurma haberini Çin lideri Şi Cinping'e nasıl haber verdiğini anlattı. Trump, haberi 'dünyanın en güzel çikolatalı kekini yerken' verdiğini söyledi.

13.4.2017Dünya
Kritik toplantıda ortalık karıştı: Ben konuşurken bana bak

Kritik toplantıda ortalık karıştı: Ben konuşurken bana bak

BM Güvenlik Konseyi'nde dün gece Suriye'deki kimyasal saldırının tartışıldığı özel oturum gergin anlara sahne oldu. Rus temsilci kendisini dinlemediğini savunduğu İngiliz temsilciye çok sert çıktı. Öte yandan ABD, İngiltere ve Fransa tarafından hazırlanan, İdlib'in Han Şeyhun beldesindeki kimyasal silah saldırısını kınayarak saldırının soruşturulmasını isteyen BM Güvenlik Konseyi karar tasarısını Rusya veto edince tartışmalar daha da büyüdü.

13.4.2017Dünya
Osman Pamukoğlu: Ülkenin şu an ki durumu, Birinci Dünya Savaşı öncesiyle aynı

Osman Pamukoğlu: Ülkenin şu an ki durumu, Birinci Dünya Savaşı öncesiyle aynı

Osman Pamukoğlu: Ülkenin şu an ki durumu, Birinci Dünya Savaşı öncesiyle aynı

13.4.2017Gaziantep
Söz savaşı

Söz savaşı

SURİYE’deki kimyasal katliam ve füze misillemesi sonrası ABD Başkanı Donald Trump Amerikan Fox televizyonunda önemli mesajlar verirken, dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Washington’ı destekleyen ülkeler için “kafa sallayan Çin kuklaları” benzetmesi yaptı. Putin’in bu sözleri Moskova’da ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüşmesi başlarken sarf etmesi dikkat çekti.

12.4.2017 Dünya
Trump’ın sözcüsü Nazi benzetmesi için özür diledi

Trump’ın sözcüsü Nazi benzetmesi için özür diledi

BEYAZ Saray Sözcüsü Sean Spicer, “Hitler bile kimyasal silahlar kullanacak kadar alçalmamıştı” sözleri nedeniyle özür diledi. 

12.4.2017Dünya
Kılıçdaroğlu: Esadın anayasası bizde getirilmek istenen anayasadan biraz daha iyi (2)

Kılıçdaroğlu: Esad'ın anayasası bizde getirilmek istenen anayasadan biraz daha iyi (2)

Kılıçdaroğlu: Esad'ın anayasası bizde getirilmek istenen anayasadan biraz daha iyi (2)

12.4.2017Ankara
Kılıçdaroğlu: Esadın anayasası bizde getirilmek istenen anayasadan biraz daha iyi (1)

Kılıçdaroğlu: Esad'ın anayasası bizde getirilmek istenen anayasadan biraz daha iyi (1) 

Kılıçdaroğlu: Esad'ın anayasası bizde getirilmek istenen anayasadan biraz daha iyi (1) 

12.4.2017Ankara
Son dakika: Rusya: Suriye için ABD ile işbirliğine devam edeceğiz

Son dakika: Rusya: Suriye için ABD ile işbirliğine devam edeceğiz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova'da ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson ile ortak basın toplantısı düzenledi. Lavrov, "Rusya, ABD'nin İdlib'deki olaylarla ilgili soruşturmayı desteklemeye hazır olduğunu görüyor. Suriye için ABD'yle işbirliğine devam edeceğiz. ABD ile uçuş koordinaysonunu yeniden başlatmaya hazırız." açıklamasında bulundu. "Şam’daki rejimi devirirsek, IŞİD ile savaşı kaybedebiliriz." diyen Lavrov, "Objektif uzmanları silahların taşındığı havalimanına göndererek, uluslararası bağımsız bir soruşturma yürütülmesinin gerekliliğinden eminiz. Biz bu yönde hiçbir kanıt görmedik." diye konuştu.

12.4.2017Dünya
Kılıçdaroğlu kaçtı iddialarına canlı yayında yanıt verdi

Kılıçdaroğlu 'kaçtı' iddialarına canlı yayında yanıt verdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. "Bütün siyasi partiler teröre karşı çok net tavır takınmaları lazım." diyen Kılıçdaroğlu, "HDP iyi bir sınav vermedi. Terörle arasına çok açık ve net mesafe koymak zorundadır. Terör bir insanlık suçudur. Birlikte terörle mücade edeceğiz. Terörle mücadele konusunda hangi yasa geldi de Meclis'ten geçmedi? Hangisine karşı çıktık?" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, '15 Temmuz gecesi kaçtı' iddialarına da canlı yayında yanıt verdi.

12.4.2017Gündem
Trump: Esad bir hayvan

Trump: Esad bir hayvan

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'de Beşar Esad rejimine yönelik yaptıkları füze saldırısına ilişkin, "Suriye'ye girmiyoruz ancak insanların çok korkunç kimyasal silahlar kullandıklarını ve güzel bebeklerin babalarının kucağında öldüğünü gördüm. İşte o zaman hemen (ABD Savunma Bakanı) General Mattis'i aradım ve ne yapabileceğimizi sordum." dedi. Trump Esad için 'O bir hayvan' ifadelerini kullandı.

12.4.2017Dünya
Times yazarı: Güçlü bir Erdoğana ihtiyaç var, Kürtleri yüzüstü bırakalım

Times yazarı: Güçlü bir Erdoğan'a ihtiyaç var, Kürtleri yüzüstü bırakalım

İngiltere'de yayınlanan The Times gazetesinin yazarlarından Roger Boyes, bugün yayınlanan "Orta Doğu'nun daha güçlü Erdoğan'a ihtiyacı var" başlıklı makalesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın referandumu kazanmasının Türkiye'deki muhalifleri üzeceğini ama Orta Doğu için iyi olacağını yazdı.

12.4.2017Dünya
Esad’la olmaz

Esad’la olmaz

G7 zirvesine katılan liderler Rusya’ya net bir şekilde Suriye’de Esad ile çözüm olmayacağı mesajını verdi. Dün Moskova’ya giden ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, “Esad saltanatının sonu geliyor” diyerek Kremlin’in bir seçim yapması gerektiğini söyledi. 

11.4.2017Dünya
Güvenli bölgede ‘tanım’ sıkıntısı

Güvenli bölgede ‘tanım’ sıkıntısı

ABD’nin geçen hafta Suriye’de Esad rejimini Tomahawk füzeleriyle hedef almasından sonra bölgede yaşanan ilginç gelişmelerden birisi de, Türkiye ile ABD arasında zaten var olan görüşme trafiğinin artması oldu.

11.4.2017Dünya
Beyaz Saray Sözcüsünün bu sözleri olay oldu

Beyaz Saray Sözcüsü'nün bu sözleri olay oldu

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, Suriye’yle ilgili iyi bir anlaşmanın sağlanmaması durumunda Rusya’nın tecrit edilebileceğini söyledi. Spicer, Suriye'de rejim güçlerinin gerçekleştirdiği kimyasal saldırıya ilişkin, "Adolf Hitler bile kimyasal silah kullanmadı" dedi. ​Spicer, açıklamasından saatler sonra "Soykırıma duyarsız şekilde atıf yaptığı için" özür diledi.

11.4.2017Dünya
İrandan ABDye sert Suriye resti: Cevapsız kalmaz

İran'dan ABD'ye sert Suriye resti: Cevapsız kalmaz

İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan, ABD'nin Suriye'ye tekrar saldırması durumunda bunun cevapsız kalmayacağını söyledi.

11.4.2017Dünya
Beyaz Saraydan İdlib açıklaması

Beyaz Saray'dan İdlib açıklaması

Beyaz Saray'dan Suriye'nin İdlib bölgesinde gerçekleşen kimyasal saldırıyla ilgili olarak sert açıklama geldi.

11.4.2017Dünya
HDPli Önder: 100 Belediyeyi gasp ediyorlar, demokrasi nutukları atıyorlar

HDP'li Önder: 100 Belediyeyi gasp ediyorlar, demokrasi nutukları atıyorlar

HDP'li Önder: 100 Belediyeyi gasp ediyorlar, demokrasi nutukları atıyorlar

11.4.2017Batman
CHPli Arslandan Esad Rejimi benzetmesi

CHP'li Arslan'dan "Esad Rejimi" benzetmesi

CHP'li Arslan'dan "Esad Rejimi" benzetmesi

11.4.2017Denizli

Yazar Sonuçları

Al-Uzbeki nasıl öldürüldü

Al-Uzbeki nasıl öldürüldü

İSTANBUL Atatürk Havalimanı, Reina, St. Petersburg Metrosu, Stockholm...Kırgız, Özbek, Tacik kökenli teröristler tarafından gerçekleştirilen kanlı saldırılardan bazıları.

23.4.2017Deniz Zeyrek
Sırf Esad söyledi diye görmezden mi geleceğiz

Sırf 'Esad söyledi' diye görmezden mi geleceğiz

SURİYE Devlet Başkanı Esad önceki gün İdlib’de yaşanan kimyasal saldırı konusunda çok önemli bazı iddialar ortaya attı.

21.4.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Rakka’da neler oluyor

Rakka’da neler oluyor

REFERANDUMDAN sonra gündemde Suriye yine öne çıkacağa benziyor.

20.4.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
Dikkat, denge zamanı

Dikkat, denge zamanı!

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz hafta Suriye’ye yaptığı füze saldırısının sebeplerini ve sonuçlarını bir haftadır yazıp çiziyoruz. Peki ama bu hamle bizi nasıl etkileyecek? Saldırı sonrasında ABD ve Rusya arasında olan bitenler, bize nasıl yansıyacak?

14.4.2017Verda ÖZER
ABD’NİN SURİYE OPERASYONUNUN ARDINDAN

ABD’NİN SURİYE OPERASYONUNUN ARDINDAN

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Suriye’nin Shayrat hava üssünü vurmasıyla birlikte bütün dünyanın uzun müddettir devam eden Suriye sessizliği bozuldu. Amerikan seçimleri, Avrupa’daki seçimler, Kuzey Kore’nin nükleer denemeleri derken birçok kişi Suriye’de yaşanan hadiselere sırtını dönmüş durumdaydı. Oysaki bir gün ansızın yaşanan ABD’nin Suriye’nin Shayrat hava üssünü vurma hadisesiyle başlayan süreç akıllara birçok soru getirmeye başladı.

13.4.2017Burak KÜNTAY
Rusya, Esad’a desteği keser mi

Rusya, Esad’a desteği keser mi

SURİYE politikasıyla ilgili iki soru tartışma konusu oluyor.

13.4.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
ABD-Rusya ilişkilerinde Suriye uyuşmazlığı

 ABD-Rusya ilişkilerinde Suriye uyuşmazlığı

Uluslararası ilişkiler yine heyecan dolu günler geçirmemize sebep olan bir tempo ile devam ediyor. Hava bombardımanı, karşılıklı söz düelloları ve tehditler birbiri ardından geliyor. Küresel barışın korunması ihtiyacı diyalog, diplomasi ve uzlaşma arayışını sorumlu devlet yöneticiliğinin gereği olarak öne çıkarıyor.

12.4.2017Ünal ÇEVİKÖZ
Trump hâlâ tıraş peşinde

Trump hâlâ tıraş peşinde

MEĞER Esad’a füze atma kararını hangi gün almış biliyor musunuz?

12.4.2017Akif BEKİ