MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR194Ahmet HAKAN161Ertuğrul ÖZKÖK159Verda ÖZER122Fatih ÇEKİRGE121Mehmet Y. YILMAZ98Taha AKYOL77Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ75Akif BEKİ75Mehmet Ali BİRAND71Tolga TANIŞ69Sedat ERGİN54Murat Yetkin52Yalçın DOĞAN44Rauf TAMER40Yalçın BAYER38Ferai TINÇ29İsmet BERKAN28Yılmaz ÖZDİL26Hadi ULUENGİN25Şükrü KÜÇÜKŞAHİN24Oral Çalışlar23Ünal ÇEVİKÖZ20İrem Köker14Oktay EKŞİ12Gila BENMAYOR12Kanat ATKAYA12Cüneyt ÜLSEVER11Fatih ALTAYLI11Emin ÇÖLAŞAN10Tufan TÜRENÇ10Yurtsan ATAKAN10Hüseyin YAYMAN10Burak KÜNTAY10Tuğrul ŞAVKAY9Soner YALÇIN9Bekir COŞKUN8Enis BERBEROĞLU8Gülse BİRSEL8Murat BARDAKÇI7Emre KIZILKAYA7Fikret BİLA7Kubilay KESKİN6İzzet ÇAPA6Selahattin DUMAN6Doğan HIZLAN5İlter TÜRKMEN5Ege CANSEN5Razi CANİKLİGİL5Sıtkı ŞÜKÜRER4Faruk BİLDİRİCİ4İsmet SOLAK3Pakize SUDA3Cengiz SEMERCİOĞLU3Onur BAŞTÜRK3Uğur DÜNDAR3Haluk KALAFAT3Muammer ELVEREN3Civan ER3Selim Türsen3Deniz Zeyrek3İlber Ortaylı3Erdal SAĞLAM2Ayşen GÜR2Doğan ULUÇ2Muharrem SARIKAYA2Serdar TURGUT2Vahap MUNYAR2Özdemir İNCE2Figen BATUR2Yaşar SÖKMENSÜER2Melis ALPHAN2Abdulkadir SELVİ2Ayşe ARMAN1Mümtaz SOYSAL1Oya BERBEROĞLU1Seçkin TÜRESAY1Oğuz ARAL1İbrahim Bilik1Sevgi'nin Diviti1Ercan SAATÇİ1Can BARTU1Banu TUNA1Sevil ATASOY1Mehmet ARSLAN1Erdal İPEKEŞEN1Ayşegül EKİNCİ1Emel Armutçu1Tuna KİREMİTÇİ1Zeynep BİLGEHAN1Gökhan KİMSESİZCAN1Bülent MUMAY1Ahmet Mümtaz TAYLAN1Gürül Öğüt1Naci Cem Öncel1Arzu Çakır Morin1Ayşe BAYKAL1Müge AKGÜN1

Esad

Esad ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Esad haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.831 Esad haberi bulunmuştur.

Beşşar Hafız el-Esad 11 Eylül 1965'de doğdu. Suriye Devlet Başkanı ve Suriye Baas Partisi'nin lideridir. Adı Türkçeye Beşar Esad, Beşşar Esad veya Beşşar el-Esad olarak çevrilebilmektedir.

1965'te Şam'da dünyaya gelen Esad, Şam Üniversitesi'nde tıp eğitimi aldı. 1988'de tıp fakültesinden mezun olmasının ardından askerî tabip olarak Suriye ordusunda görev yaptı. Daha sonra İngiltere'ye gitti ve Londra'da oftalmoloji ihtisasını tamamladı. Abisinin 1994'te yaşamını yitirmesinin sonrasında Esad ailesinin en büyük oğlu olarak Suriye'ye döndü. Bu dönemde eğitimle ilgili çeşitli toplumsal sorumluluk projelerini örgütledi. 2000 yılında üst düzey bankacı Esma Ekras'la evlendi. Aynı yıl babasının ölümüyle boşalan cumhurbaşkanlığı makamına seçildi. Asıl mesleği ve uzmanlık alanı göz doktorluğudur.


Esad Haberleri

Fuhuştan gözaltına alınmışlardı...

Fuhuştan gözaltına alınmışlardı...

Konya'da yol kenarında fuhuş pazarlığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan kadınlar para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldı.

27.3.2017Gündem
Esada büyük şok Muhalifler helikopter düşürdü

Esad'a büyük şok! Muhalifler helikopter düşürdü

Suriyeli muhalifler Lazkiye bölgesinde Esad güçlerine ait bir helikopter düşürdü.

27.3.2017Dünya
100 bin terörist Almanya’ya girse ne yapardınız

100 bin terörist Almanya’ya girse ne yapardınız?

Suriye kökenli gazeteci Hüsnü Mahalli, Almanya’da katıldığı konferansta Türkiye ile Suriye arasında gelişmeleri değerlendirdi. Anayasa referandumundan ‘Hayır’ çıkacağını iddia eden Mahalli, Suriye ile Türkiye arasında barış olacağını savundu.

27.3.2017Dünya
Konya’da fuhuş operasyonu: 10 gözaltı

Konya’da fuhuş operasyonu: 10 gözaltı

KONYA’da gece yol kenarlarında bekleyip para karşılığı erkeklerle cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen 10 kadın, polisin operasyonu sonucu yakalandı.

25.3.2017Gündem
Konyada fuhuş operasyonu: 10 gözaltı

Konya'da fuhuş operasyonu: 10 gözaltı

Konya'da fuhuş operasyonu: 10 gözaltı

25.3.2017Konya
Bahçeli: Her vatan evladının kararına sonsuz hürmetimiz var

Bahçeli: Her vatan evladının kararına sonsuz hürmetimiz var

Bahçeli: Her vatan evladının kararına sonsuz hürmetimiz var

24.3.2017Bursa
Esadla selfie çektirince tepkiler ardı ardına geldi..

Esad'la selfie çektirince tepkiler ardı ardına geldi..

İç savaşın sürdüğü Suriye'de Devlet Başkanı Beşar Esad ile selfie çektiren İtalyan Senatör Antonio Razzi, hem ülkesinden hem de Türkiye'den tepki gördü.

21.3.2017Dünya
Esada Şamda büyük şok Sabaha karşı başladı...

Esad'a Şam'da büyük şok! Sabaha karşı başladı...

Suriye'nin başkenti Şam bugün de rejim güçleriyle silahlı muhalifler arasında yoğun çatışmalara sahne oluyor.

21.3.2017Dünya
Son dakika: Gündemi sarsan üs iddiasına Rusyadan yanıt geldi

Son dakika: Gündemi sarsan üs iddiasına Rusya'dan yanıt geldi

Uluslararası haber ajansı Reuters, Rusya'nın terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG ile bu ülkenin kuzeyinde üs kurmak için anlaştığı iddiasını duyurdu. Sputnik'in haberine göre ise Rusya Savunma Bakanlığı ise söz konusu iddiayı yalanladı. Rusya'nın, Suriye'deki Ateşkesi İzleme Merkezi'nin bir şubesinin açılacağını belirtildi.

20.3.2017Dünya
Rusya ile İsrail, Suriye yüzünden karşı karşıya geldi

Rusya ile İsrail, Suriye yüzünden karşı karşıya geldi!

İsrail savaş uçaklarının Suriye hava sahasını ihlal ederek, Palmira yakınlarındaki bir askeri hedefi vurmasının yankıları sürüyor.

20.3.2017Dünya
Sinan Oğan’dan bu kez 1 milyon Suriyeliyi gönderme teklifi

Sinan Oğan’dan bu kez 1 milyon Suriyeli'yi gönderme teklifi

MHP’den ihraç edilen Sinan Oğan, İzmir’de referandum için toplantı yaptı. Oğan, 500 bin Suriyeliyi Avrupa’ya yollamayı, eli silah tutan 500 bin Suriyeliyi de ülkelerine göndermeyi teklif etti.

19.3.2017Gündem
Sinan Oğandan 1 milyon Suriyeliyi gönderme teklifi

Sinan Oğan'dan 1 milyon Suriyeli'yi gönderme teklifi

Sinan Oğan'dan 1 milyon Suriyeli'yi gönderme teklifi

19.3.2017İzmir
Kılıçdaroğlu ByLocku sordu: O listeyi açıklayın

Kılıçdaroğlu ByLock'u sordu: O listeyi açıklayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çok tartışılan ByLock kullanıcılarıyla ilgili çağrı yaparak, “ByLock listelerini kamuoyuna açıklasınlar. Açıklamamak suçtur. Savcıların, siyasi ayağı ortaya çıkarmak için daha cesur olmaları lazım” dedi. Anayasa değişikliği konusunda “12 Eylül’den daha despot bir anayasa geliyor. ‘Evet’ oyu kullananlar, kaosa sürüklenen bir tablonun vebalini üstleneceklerdir” diyen Kılıçdaroğlu, Hürriyet’e şöyle konuştu:

18.3.2017Gündem
Yüzlerce kişi yollara döküldü... Humusta tahliyeler başladı

Yüzlerce kişi yollara döküldü... Humus'ta tahliyeler başladı

Beşar Esad güçlerinin kuşattığı ve ateşkesi yoğun bir şekilde ihlal ettiği Humus ilinin merkezindeki Vaer ilçesinde tahliyelerin başladığı bildirildi.

18.3.2017Dünya
Bıçaklanan genç, ağır yaralandı

Bıçaklanan genç, ağır yaralandı

Bıçaklanan genç, ağır yaralandı

15.3.2017Konya
ABD: Esadın uzaklaşacağı bir süreç...

ABD: Esad'ın uzaklaşacağı bir süreç...

ABD Dışişleri Bakanlığı Geçici Sözcüsü Mark Toner, "Beşar Esad kendi ülkesini felakete sürüklemiş zalim bir adamdır." dedi. Toner, siyasal bir geçiş süreci oluşturulması gerektiğini ve kendi düşüncelerine göre bu süreç sonunda Beşar Esad'ın iktidardan uzaklaşacağını söyledi.

15.3.2017Dünya
Türkiye ve Rusya izin verdi, artık İran da...

Türkiye ve Rusya izin verdi, artık İran da...

Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen Suriye konulu toplantıda, Türkiye ve Rusya'nın yanı sıra İran'ın da resmen ateşkesin garantörü olmasına karar verildi.

15.3.2017Dünya
Astana’da muhalefetsiz toplantı

Astana’da muhalefetsiz toplantı

Suriye’de iç savaşı sona erdirmek için Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenen ve iki gün sürecek toplantı dün başladı. Ateşkes ihlallerini gerekçe gösteren muhalifler toplantıyı boykot etti. Türkiye, Rusya, İran, ABD, Şam yönetimi ve BM temsilcileri bir araya geldi.

14.3.2017Dünya
Suriyeli aşiretler Şanlıurfada biraraya geldi

Suriyeli aşiretler Şanlıurfa'da biraraya geldi

Suriyeli aşiretler Şanlıurfa'da biraraya geldi

14.3.2017Şanlıurfa
Abdüllatif Şener: Evet demek için bir tek sebep yok

Abdüllatif Şener: Evet demek için bir tek sebep yok

Abdüllatif Şener: Evet demek için bir tek sebep yok

14.3.2017Antalya
SDG’den Menbiç’te yeni hamle: Devir yerine yönetim ilanı

SDG’den Menbiç’te yeni hamle: Devir yerine yönetim ilanı

Türkiye’nin Menbiç’i terk etmesini istediği PYD’nin liderliğindeki SDG, bu kentte “sivil yönetim” ilan etti. Moskova’dan 3 Mart’ta SDG’nin yönetimi Şam yönetimine devrettiği açıklaması gelmişti. Menbiç çevresinde ABD ve Rus özel kuvvetlerinin konuşlanışı devam ederken, muhalifler bugün Astana’da yapılacak Suriye’de siyasi çözüm toplantısına katılmama kararı aldı. 

13.3.2017Dünya
Esadın 3 bin PKKlı ile tehlikeli oyunu

Esad'ın 3 bin PKK'lı ile 'tehlikeli oyunu'

Menbiç'e yapılmaya hazırlanılan operasyonla terör kuşağını sarsmaya hazırlanan Türkiye'ye karşı dört ülke askeri yığmak yapıyor. El Bab'ın tamamen alınmasının ardından harekatın yönünün Menbiç'e çevrileceğini anlayan terör örgütü PKK, Menbiç köylerini Esad rejimine terk etti. Tamamen terör örgütü PKK güdümünde olan yapının kurduğu "Menbiç askeri meclisi" çatısı altında ise yaklaşık 3 bin militan bulunuyor.

13.3.2017Dünya
Son dakika... Terör örgütü PYD/PKK, Menbiçte sözde yönetim ilan etti

Son dakika... Terör örgütü PYD/PKK, Menbiç'te sözde yönetim ilan etti

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD, bu ülkenin kuzeyindeki Menbiç ilçesinin idaresini üstleneceğini iddia ettiği bir sözde "sivil yönetim" kurdu.

12.3.2017Dünya
Berhan Şimşek: Paketin 8 maddesi Esad anayasasından alıntı

Berhan Şimşek: Paketin 8 maddesi Esad anayasasından alıntı

Berhan Şimşek: Paketin 8 maddesi Esad anayasasından alıntı

12.3.2017Yozgat
Esad: ABD askeri işgalci

Esad: ABD askeri işgalci

SURİYE Devlet Başkanı Beşar Esad, Çin medyasına yaptığı açıklamalarda Menbiç yakınlarında görülen ABD askerlerini Şam’ın izni olmadan geldikleri için ‘işgalci’ olarak niteledi.

11.3.2017Dünya
Esaddan Menbiç açıklaması

Esad'dan 'Menbiç' açıklaması

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Menbiç'e Amerikan güçlerinin konuşlandırılmasına dair yorumda bulundu.

11.3.2017Dünya
Menbiç’e TSK’dan topçu atışı

Menbiç’e TSK’dan topçu atışı

SURİYE’de PYD/PKK unsurlarının El Bab’a sarkmasını önlemek için El Bab ile Menbiç arasındaki sınırdaş bölge yakınlarında konuşlu Türk topçusu, Menbiç’i hedef aldı.

10.3.2017Dünya
Rakka operasyonuyla ilgili yeni iddialar

Rakka operasyonuyla ilgili yeni iddialar

Pentagon’un Suriye’de DEAŞ’a karşı mücadele planını ABD Başkanı Donald Trump’a geçen ay sonunda sunması ve önceki gün de ek 400 askerin gönderildiğinin açıklanması sonrası Batı basını muhtemel gelişmeleri mercek altına aldı. Washington Post’a göre yeni plan da Obama hükümetinin planı gibi  sahada PKK ile bağlantılı YPG ile birlikte hareket etmeye dayanıyor. Öte yandan PYD/PKK unsurlarının El Bab’a sarkmasını önlemek için El Bab ile Menbiç arasındaki sınırdaş bölge yakınlarında konuşlu Türk topçusu, Menbiç’i hedef aldı. Suriye’nin haber ajansı SANA da TSK’nın Menbiç’te Suriye askerlerinin bulunduğu bölgeyi vurduğunu, çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu öne sürdü.

10.3.2017Dünya
Humusta valilik binasına saldırı

Humus'ta valilik binasına saldırı

Suriye'nin Humus ilinde valilik binası ve çevresine roket saldırısı düzenlendi.

10.3.2017Dünya
Şoke eden görüntü Rus askeriyle YPGliler dans etti

Şoke eden görüntü! Rus askeriyle YPG'liler dans etti

Rus askerleri ve terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'liler Menbiç kırsalında dans ederken görüntülendi.

10.3.2017Dünya
Çavuşoğlu: YPG daha fazla toprak derdinde

Çavuşoğlu: YPG daha fazla toprak derdinde

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün gazetecilerle yaptığı sohbette gündeme ve özellikle de Suriye’deki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

9.3.2017Dünya
Rus askerleri Menbiçte PKK bağlantılı askeri konseyin armasını taktı

Rus askerleri Menbiç'te PKK bağlantılı 'askeri konsey'in armasını taktı

Suriye'nin Menbiç kentindeki Rus askerlerin üniformalarının üzerinde, terör örgütü PKK bağlantılı Menbiç Askeri Konseyi'nin arması olduğu görüldü.

9.3.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Dünyanın kör noktası

Dünyanın kör noktası

BİZ ne olduğunu göremiyoruz.

27.3.2017Fatih ÇEKİRGE
Aman Gürcistan, aman Azerbaycan

Aman Gürcistan, aman Azerbaycan!

GÜRCİSTAN ve Azerbaycan bence şu sıralar her zamankinden daha fazla dikkatli olmalı, çünkü komşularımız arasında kafaya “Eyy!” yemeyen yalnızca onlar kaldı.

27.3.2017Kanat ATKAYA
Kendimizi kandırmayalım, hiç de iyi görünmüyoruz

Kendimizi kandırmayalım, hiç de iyi görünmüyoruz

Son bir hafta, on gün içinde basında yer alan haberlerden bir toplam dahi ne durumda olduğumuz, biraz dışarıdan bakınca nasıl göründüğümüz hakkında bir fikir veriyor zaten.

26.3.2017Murat Yetkin
Rusya neden dokunulmaz

Rusya neden dokunulmaz?

RUSYA, Suriye’de Ankara’nın ‘terör örgütü’ olarak gördüğü PYD/YPG’ye açık ve büyük bir askeri destek veriyor. Askerlerin omuzlarına takılan YPG armalarıyla bunu bütün dünyaya ilan ediyor. Rus generaller en son Afrin’de zırhlı araçlarla gövde gösterisi yapmakla yetinmeyip, YPG’lilerle Nevruz kutladılar.

24.3.2017Deniz Zeyrek
SURİYEDE SONA YAKLAŞIRKEN...

SURİYE'DE SONA YAKLAŞIRKEN...

Türkiye'yi bekleyen tehlikeler hem doğuda hem batıda artıyor. Batı'lı müttefiklerinin anlayışsızlığından yakınan Türkiye Suriye'de kendi çözümlerini arıyor. Ancak bu defa sahada yaptığı hatalı tercihler nedeniyle Fırat Kalkanı harekatını dahi kendi ulusal güvenliği için tarif ettiği sonuca ulaştıramıyor. Yeni bir Suriye doğuyor, Türkiye giderek yalnızlaşıyor.

22.3.2017Ünal ÇEVİKÖZ
Almanya tamam da Rusya ne olacak

Almanya tamam da Rusya ne olacak?

ALMANYA’ya, Avrupa’ya ne yapacağımız kesinleşti.

22.3.2017Akif BEKİ
Rusya ne yapıyor

Rusya ne yapıyor?

FAZLA geriye gitmeyelim, olayların akışına 1 Mart’tan itibaren bakalım:

21.3.2017Taha AKYOL
İşte Rakka senaryoları: Türkiye dışlanıyor mu

İşte Rakka senaryoları: Türkiye dışlanıyor mu?

Dün, 20 Mart’ta İngiliz Reuters haber ajansı, Rusya’nın Suriye’nin Afrin şehri yakınlarında PKK’nın Suriye kolu YPG’ye eğitim vermek üzere bir üs kuracağı iddiasını haber yaptı. Rusya kısa süre sonra bu haberi yalanladı.

20.3.2017Murat Yetkin
Antalya da ikna edemedi: Rakka oyunu Türkiye’siz kuruluyor

Antalya da ikna edemedi: Rakka oyunu Türkiye’siz kuruluyor

Türkiye, ABD ve Rusya genelkurmay başkanlarının 7-8 Mart günleri Antalya’da buluşup Suriye ve Irak konuşmaları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın daveti ile mümkün olmuştu.

17.3.2017Murat Yetkin
Orman Bakanı’ndan hodri meydan

Orman Bakanı’ndan hodri meydan

BUNCA krizin arasında...

17.3.2017Fatih ÇEKİRGE
Hollandada var da Moskovada yok mu bu PYD ofisi

Hollanda'da var da Moskova'da yok mu bu PYD ofisi?

TRDiplomacy diye bir Twitter hesabı var, Başbakanlık’a bağlı Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü’nün işine benziyor.

15.3.2017Akif BEKİ
Biz Astanada o masadayken Şanlıurfadaki masada ne oldu

Biz Astana'da o masadayken Şanlıurfa'daki masada ne oldu

ÖNCEKİ gün Kazakistan’ın başkenti Astana’da bir masa...

15.3.2017Ertuğrul ÖZKÖK
O gece biz Hollanda’ya bakarken bakın ne oldu

O gece biz Hollanda’ya bakarken bakın ne oldu

11 Mart 2017...

13.3.2017Ertuğrul ÖZKÖK
İçimizdeki Hollandalılar

İçimizdeki Hollandalılar

Abdulkadir SELVİ

12.3.2017Abdulkadir SELVİ
GÜVENLİ BÖLGE

GÜVENLİ BÖLGE

Geçtiğimiz hafta BAU International University Washington’da çok önemli bir panel vardı. Gerek Türkiye, gerek ABD, gerekse Rusya açısından büyük önem teşkil eden bu konu Türkiye’nin uzun yıllardır uluslararası kamuoyuna önerdiği güvenli bölge meselesiydi.

11.3.2017Burak KÜNTAY
4 kadından 3’ü çalışmıyor

4 kadından 3’ü çalışmıyor!

MALUM, bu hafta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü “kutladık”. ‘Kutladık’ kelimesini özellikle tırnak içinde kullanıyorum. Çünkü bu durum, ancak kanserli bir hastanın sağlıklı olmayı kutlamasına benziyor. Kadınların erkeklerle eş tutulmadığı bir dünyada, bu günü olsa olsa anmış olabiliriz.

10.3.2017Verda ÖZER
Özkök’e rağmen Moskova’daydım

Özkök’e rağmen Moskova’daydım

ANKARA’yı Moskova’ya karşı doldurduğumu savunarak güya aramızı açacaktı. Ama muvaffak olamadı komşum Özkök.

10.3.2017Akif BEKİ
Esad mı daha az kötü, PYD mi

Esad mı daha az kötü, PYD mi?

GENELKURMAY başkanlarının üçlü fotoğrafı, aramızdaki PYD çatlağını kapatan bir makyajdan ibaret.

8.3.2017Akif BEKİ