MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR194Ertuğrul ÖZKÖK165Ahmet HAKAN165Verda ÖZER129Fatih ÇEKİRGE128Mehmet Y. YILMAZ98Akif BEKİ82Taha AKYOL80Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ79Mehmet Ali BİRAND71Tolga TANIŞ69Sedat ERGİN57Murat Yetkin55Yalçın DOĞAN44Rauf TAMER41Yalçın BAYER38Ferai TINÇ29İsmet BERKAN28Yılmaz ÖZDİL26Hadi ULUENGİN25Ünal ÇEVİKÖZ25Şükrü KÜÇÜKŞAHİN24Oral Çalışlar23İrem Köker14Burak KÜNTAY13Oktay EKŞİ12Gila BENMAYOR12Kanat ATKAYA12Cüneyt ÜLSEVER11Fatih ALTAYLI11Emin ÇÖLAŞAN10Tufan TÜRENÇ10Yurtsan ATAKAN10 Hüseyin YAYMAN10Tuğrul ŞAVKAY9Soner YALÇIN9Bekir COŞKUN8Enis BERBEROĞLU8Gülse BİRSEL8Murat BARDAKÇI7Emre KIZILKAYA7Deniz Zeyrek7Fikret BİLA7Kubilay KESKİN6İzzet ÇAPA6Selahattin DUMAN6Doğan HIZLAN5İlter TÜRKMEN5Ege CANSEN5Razi CANİKLİGİL5Sıtkı ŞÜKÜRER4Faruk BİLDİRİCİ4İsmet SOLAK3Pakize SUDA3Cengiz SEMERCİOĞLU3Onur BAŞTÜRK3Uğur DÜNDAR3Haluk KALAFAT3Muammer ELVEREN3Civan ER3Selim Türsen3İlber Ortaylı3Erdal SAĞLAM2Ayşen GÜR2Doğan ULUÇ2Muharrem SARIKAYA2Serdar TURGUT2Vahap MUNYAR2Özdemir İNCE2Figen BATUR2Yaşar SÖKMENSÜER2Melis ALPHAN2Abdulkadir SELVİ2Ayşe ARMAN1Mümtaz SOYSAL1Oya BERBEROĞLU1Seçkin TÜRESAY1Oğuz ARAL1İbrahim Bilik1Sevgi'nin Diviti1Ercan SAATÇİ1Can BARTU1Banu TUNA1Sevil ATASOY1Mehmet ARSLAN1Erdal İPEKEŞEN1Ayşegül EKİNCİ1Emel Armutçu1Tuna KİREMİTÇİ1Zeynep BİLGEHAN1Gökhan KİMSESİZCAN1Bülent MUMAY1Ahmet Mümtaz TAYLAN1Gürül Öğüt1Naci Cem Öncel1Arzu Çakır Morin1Ayşe BAYKAL1Müge AKGÜN1

Esad

Esad ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Esad haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.080 Esad haberi bulunmuştur.

Beşşar Hafız el-Esad 11 Eylül 1965'de doğdu. Suriye Devlet Başkanı ve Suriye Baas Partisi'nin lideridir. Adı Türkçeye Beşar Esad, Beşşar Esad veya Beşşar el-Esad olarak çevrilebilmektedir.

1965'te Şam'da dünyaya gelen Esad, Şam Üniversitesi'nde tıp eğitimi aldı. 1988'de tıp fakültesinden mezun olmasının ardından askerî tabip olarak Suriye ordusunda görev yaptı. Daha sonra İngiltere'ye gitti ve Londra'da oftalmoloji ihtisasını tamamladı. Abisinin 1994'te yaşamını yitirmesinin sonrasında Esad ailesinin en büyük oğlu olarak Suriye'ye döndü. Bu dönemde eğitimle ilgili çeşitli toplumsal sorumluluk projelerini örgütledi. 2000 yılında üst düzey bankacı Esma Ekras'la evlendi. Aynı yıl babasının ölümüyle boşalan cumhurbaşkanlığı makamına seçildi. Asıl mesleği ve uzmanlık alanı göz doktorluğudur.


Esad Haberleri

Konya’da fuhuş operasyonu: 12 gözaltı

Konya’da fuhuş operasyonu: 12 gözaltı

KONYA’da gece caddeye çıkıp para karşılığı anlaştıkları erkeklerle cinsel ilişkiye girdikleri öne sürülen 12 kadın, polis tarafından gözaltına alındı.

26.5.2017Gündem
Konyada fuhuş operasyonu: 12 gözaltı

Konya'da fuhuş operasyonu: 12 gözaltı

Konya'da fuhuş operasyonu: 12 gözaltı

26.5.2017Konya
Suriye, ABDnin vurduğu üsse geri döndü

Suriye, ABD'nin vurduğu üsse geri döndü

ABD'de yayın yapan NBC televizyonuna göre, Beşar Esad rejimi, savaş uçakları ve personelini, ABD'nin nisanda hava saldırısı düzenlediği El Şayrat üssüne yeniden konuşlandırmaya başladı.

24.5.2017Dünya
Humus Esad rejiminin eline geçti

Humus Esad rejiminin eline geçti

Suriye’nin Humus ilinde Esad rejimi kuşatmasındaki Vaer semtinden ayrılmak zorunda kalan siviller ve askeri muhaliflerin tahliyesi tamamlandı.

22.5.2017Dünya
Humus tamamen rejimin

'Humus tamamen rejimin'

Suriye'de Beşar Esad rejimi, muhaliflerin Humus kentindeki son bölgeden de tahliye edilmesi sonucunda vilayetin tamamen kontrol altına alındığını açıkladı.

22.5.2017Dünya
Ahraru’ş Şam’a intihar saldırısı

Ahraru’ş Şam’a intihar saldırısı

Suriyeli en büyük muhalif gruplardan Ahraru’ş Şam’ın İdlib’deki bir karargâhına motosikletle düzenlenen intihar saldırısında 20’den fazla kişi öldü.

21.5.2017Dünya
Suriyede intihar saldırısı: 20 ölü

Suriye'de intihar saldırısı: 20 ölü

Suriye’de Beşar Esad rejimine karşı mücadele eden en büyük silahlı muhalif grup Ahraru’ş Şam İslami Hareketi'ni İdlib’teki bir karargahına yapılan intihar saldırısında, harekete mensup 20'den fazla silahlı muhalifin öldüğü, 30 muhalifin de yaralandığı bildirildi.

21.5.2017Dünya
Şam ve Rusya’dan ABD’ye tepki

Şam ve Rusya’dan ABD’ye tepki

ABD uçaklarının önceki gün Ürdün sınırı yakınlarında Esad rejime yakın milisleri vurmasına Şam ve Rusya tepki gösterdi.

19.5.2017Dünya
Destici: Erdoğanın PYD ve YPG konusunda Trumpa yaptığı tavrı doğru buluyoruz

Destici: Erdoğan'ın PYD ve YPG konusunda Trump'a yaptığı tavrı doğru buluyoruz

Destici: Erdoğan'ın PYD ve YPG konusunda Trump'a yaptığı tavrı doğru buluyoruz

19.5.2017Ankara
Rusya: ABDnin saldırısı kabul edilemez

Rusya: ABD'nin saldırısı kabul edilemez

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennadiy Gatilov, ABD'nin, Ürdün sınırında Suriye hükümet güçlerine düzenlediği hava saldırısının 'kabul edilemez' olduğunu söyledi. ABD liderliğinde DEAŞ'a karşı kurulan koalisyon güçleri, "çatışmasızlık bölgesini ihlal ettiği" gerekçesiyle Esad rejimine bağlı birlikleri vurmuştu.

19.5.2017Dünya
Rusyadan ABDye Esad çıkışı: Hiç konforlu...

Rusya'dan ABD'ye Esad çıkışı: Hiç konforlu...

Rusya Federasyon Konseyi Uluslararası Komite Başkanı Konstantin Kosaçev, ABD'nin Rusya'ya "Suriye hükümetini desteklediği gerekçesiyle" uyguladığı yaptırımların Washington'un tavrını kanıtladığını, ABD için Esad ile mücadelenin terörle mücadeleden daha önemli olduğunu öne sürdü.

18.5.2017Dünya
ABDden flaş Esad hamlesi

ABD'den flaş Esad hamlesi

Esad rejimine yönelik yaptırım önerisi ABD Meclisinden geçti. Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinden Demokrat Partili New York Temsilcisi Eliot Engel tarafından sunulan öneri, Meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Yasa tasarısı Başkan Donald Trump tarafından onaylanırsa 2021 yılına kadar Esad rejimiyle ticaret yapan birey ve şirketlere yaptırım uygulanacak.

18.5.2017Dünya
ABD Dışişleri: YPG’yle ilişkimiz ‘al-ver’e dayalı

ABD Dışişleri: YPG’yle ilişkimiz ‘al-ver’e dayalı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump’la Beyaz Saray buluşmasının ertesi günü Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye dosyasına bakan en yetkili ismi Jonathan Cohen’den önemli bir açıklama geldi. Müsteşar Yardımcısı Cohen, “YPG’ye hiçbir vaatte bulunmadık. İlişkimiz geçici, taktiksel ve ‘al-ver’e dayalı” dedi. Washington merkezli düşünce kuruluşu Ortadoğu Enstitüsü panelinde konuşan Cohen’in açıklamaları şöyle:

18.5.2017Dünya
Son dakika: ABD Suriyeyi vurdu

Son dakika: ABD Suriye'yi vurdu

Suriye’de An Tanf’taki bir üssün yakınlarında ABD koalisyon güçleri, "çatışmasızlık bölgesini ihlal ettiği" gerekçesiyle Esad rejimine bağlı birlikleri vurdu. Üst düzey bir Pentagon yetkilisi ABD uçaklarının Suriye’nin güneyinde yer alan El Tanf ilçesi yakınlarında Suriye rejimine ait bir konvoyu vurduğunu söyledi.

18.5.2017Dünya
Şam, ‘krematoryum’ suçlamasını reddetti

Şam, ‘krematoryum’ suçlamasını reddetti

Washington yönetimi, Cenevre’de dün başlayan 6’ncı Suriye müzakere turu öncesi Esad rejimini Şam yakınlarında bir cezaevinde inşa ettiği krematoryumda, öldürülen mahkûmların cesetlerini yakmakla suçladı. Şam yönetimi ise suçlamaya “gerçeklerden kopuk bir Hollywood senaryosu” yanıtını verdi.

16.5.2017Dünya
Obama en cesur kararının Suriyeyi bombalamamak olduğunu açıkladı

Obama "en cesur kararının" Suriye'yi bombalamamak olduğunu açıkladı

Eski ABD Başkanı Barack Obama görevi süresince aldığı "en cesur" kararın Suriye'yi bombalamamak olduğunu açıkladı.

16.5.2017Dünya
İsrailli bakan: Esada suikast zamanı geldi

İsrailli bakan: Esad'a suikast zamanı geldi

İsrail Konut ve İnşa Bakanı Yoav Galant, Suriye Devlet Başkanı Esad'a suikast çağrısı yaptı.

16.5.2017Dünya
ABDden Esad rejimine ağır suçlama: Mahkumların cesetlerini fırında yaktılar

ABD'den Esad rejimine ağır suçlama: Mahkumların cesetlerini fırında yaktılar

ABD Dışişleri Bakanlığı, Esad rejiminin, başkent Şam'a 45 dakika uzaklıktaki bir askeri cezaevine krematoryum inşa ettiğini öne sürdü.

15.5.2017Dünya
Rejim Şamın El Kabun mahallesine girdi

Rejim Şam'ın El Kabun mahallesine girdi

Suriye ordusu ve muhalifler, başkent Şam'ın hemen dışındaki El Kabun mahallesinin büyük çoğunluğunun rejim güçleri tarafından ele geçirildiğini açıkladı.

14.5.2017Dünya
Beyaz Saray: Trump, Rusyanın yıkıcı tutumuna karşı koyacak

Beyaz Saray: Trump, Rusya'nın 'yıkıcı tutumuna' karşı koyacak

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert R. McMaster, ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya'nın Suriye ve Ukrayna'da sergilediği 'yıkıcı tutumuna karşı koyacağını', ancak 'ciddi sorunların çözümünde' Moskova'nın işbirliği yapmasını umduğunu söyledi.

12.5.2017Dünya
Esaddan güvenli bölge açıklaması

Esad'dan güvenli bölge açıklaması

Suriye lideri Beşar Esad, Beyaz Rusya televizyonuna yaptığı açıklamalarda çarpıcı ifadeler kullandı.

11.5.2017Dünya
Tepki yağıyor: Erdoğan iptal etsin

Tepki yağıyor: Erdoğan iptal etsin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, ABD'nin PKK/PYD'ye silah verme kararının kabul edilemez olduğunu belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanı ABD ziyaretini derhal ertelemelidir" dedi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ABD'nin YPG'ye ağır silah verilmesi kararını, "Bu karar Türkiye'ye karşı açık bir tehdit, hiç tereddüde yer bırakmayacak bir düşmanlık gösterisidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretinin beklenmeden alınmış olması diplomatik nezaketsizlik olmasının ötesinde Türkiye ile dalga geçilmesi anlamına gelmektedir" diye yorumladı.

10.5.2017Gündem
Ya tamamını kurtarırım ya da istifa ederim

"Ya tamamını kurtarırım ya da istifa ederim"

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, "Eğer iki yıl içinde Suriye'yi kurtaramazsam istifa ederim" dedi.

10.5.2017Dünya
ABDden Suriyenin batısına kafa karıştıran yığınak

ABD'den Suriye'nin batısına kafa karıştıran yığınak!

ABD ordusu, DEAŞ’ın olmadığı Suriye sınırına büyük yığınak yaptı.

10.5.2017Dünya
Fuhuş operasyonunda şaşırtan fiyat ayrıntısı

Fuhuş operasyonunda şaşırtan 'fiyat' ayrıntısı

Konya’da gece yol kenarlarında bekleyip, para karşılığı erkeklerle cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen 10 kadın, polisin operasyonu sonucu yakalandı. Hayat kadınlarının erkeklerin tipine göre fiyat belirledikleri öğrenildi.

10.5.2017Gündem
Hayat kadınlarına operasyon: 10 gözaltı

Hayat kadınlarına operasyon: 10 gözaltı

Hayat kadınlarına operasyon: 10 gözaltı

9.5.2017Konya
ABD Savunma Bakanı: Şeytan ayrıntıda gizlidir

ABD Savunma Bakanı: Şeytan ayrıntıda gizlidir

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Türkiye, Rusya ve İran tarafından imzalanan 'çatışmasız bölge' bildirisinde cevaplanmamış birçok soru işareti bulunduğunu söyledi.

8.5.2017Dünya
Çatışmasız bölgeler anlaşması bu gece başlıyor

'Çatışmasız bölgeler' anlaşması bu gece başlıyor

Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye, Rusya ve İran tarafından Kazakistan'ın başkenti Astana'da uzlaşmaya varılan 'çatışmasız bölgeler' anlaşmasının bu geceden itibaren yürürlüğe gireceğini açıkladı.

5.5.2017Dünya
ABD, güvenli bölgede uçmayacak

ABD, güvenli bölgede uçmayacak

Rusya, Türkiye ve İran'ın uzlaşmaya vardığı, Suriye'de kurulması planlanan çatışmasızlık bölgelerde, ABD önderliğindeki koalisyona ait uçakların uçuş yapmayacağı açıklandı.

5.5.2017Dünya
Binlerce kişiyi gözünü kırpmadan öldürebilir...

'Binlerce kişiyi gözünü kırpmadan öldürebilir...'

Bir dönem Tahran’da da gazeteci olarak görev yapan CNN Türk sunucusu Nevşin Mengü, 19 Mayıs’ta İran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerini hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi. Binlerce mahkumu bir gecede kurşuna dizen sertlik yanlısı aday Raisi seçimi kazanırsa ne olur? İşte Nevşin Mengü’nün değerlendirmesi:

5.5.2017Dünya
Times: Erdoğan ve Putin, güvenli bölgeler ile Suriyeyi bölecek

Times: Erdoğan ve Putin, güvenli bölgeler ile Suriye'yi bölecek

İngiliz Times gazetesi; Türkiye, Rusya ve İran'ın dün Suriye'de "çatışmasızlık bölgeleri" kurulması için protokol imzalamalarına sayfalarında yer verdi. Gazete, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, oluşturulacak güvenli bölgeler ile "Suriye'yi böleceklerini" yazdı.

5.5.2017Dünya
ABD’den Astana çekinceleri

ABD’den Astana çekinceleri

ABD, Kazakistan’ın başkenti Astana’da varılan Suriye mutabakatına dair ‘Anlaşmanın parçası değiliz ama Suriye’de şiddeti önleyecek tüm çabaları destekliyoruz’ açıklaması yaptı. Daha önceki başarısız çabaların hatırlatıldığı açıklamada, Washington yönetiminin çekinceleri sıralandı. Çekinceler arasında Türkiye’nin garantörlüğünde muhaliflerin Heyet Tahrir el Şam gibi terörist gruplarla aralarına mesafe koyması beklentisi de var.

4.5.2017Dünya
ABD, Türkiyeye bilerek bayrak sallıyor

'ABD, Türkiye'ye bilerek bayrak sallıyor'

ABD'de yayımlanan The Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, 'ABD, Türkiye ve Kürt partnerlerinin arasında sıkıştı' başlıklı analizinde, ABD'nin Suriye'de tamamen DEAŞ'a odaklı politikasının '80 milyonluk, NATO'nun ikinci büyük ordusu Türkiye' ile ilişkilerini geniş anlamda tehdit ettiği yorumunda bulundu.

4.5.2017Dünya
CHPli Öztürk Yılmaz:Esad yönetimiyle bir kanal açık ve kimseye eyvallahınız olmasın

CHP'li Öztürk Yılmaz:Esad yönetimiyle bir kanal açık ve kimseye eyvallahınız olmasın

CHP'li Öztürk Yılmaz:Esad yönetimiyle bir kanal açık ve kimseye eyvallahınız olmasın

4.5.2017Ankara

Yazar Sonuçları

İran’da milat

İran’da milat

İRAN’da geçen cuma günü yapılan seçimler, ülke için 1979 İslam Devrimi’nden bu yana bir milat.

23.5.2017Verda ÖZER
Suriye’de ABD-Rusya ittifakı mümkün mü

Suriye’de ABD-Rusya ittifakı mümkün mü?

Son dönemdeki bazı gelişmelere baktığımızda bilhassa YPG-PYD konusunda Rusya ile ABD’nin Suriye’de Türkiye’nin ulusal güvenliğini de riske edecek şekilde ittifak halinde olduğunu görmek mümkün. Asıl soru Türkiye’nin, İran’ın, Suriye’nin ve bölgedeki bütün ülkelerin dışında Rusya ile Amerika’nın, yani bölgede güç sahibi olmak isteyen iki ülkenin gerçekten bölgede ittifak kurmak istemesi mümkün olabilir mi? Bu iki süper gücün çıkarları ve paylaşımları uzlaşabilir mi?

21.5.2017Burak KÜNTAY
Erdoğan-Trump görüşmesi

Erdoğan-Trump görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald J. Trump, ABD başkanlık seçimleri sonrası ilk kez bir araya geldiler.

18.5.2017Burak KÜNTAY
Sıra kendi göbeğimizi kesmekte

Sıra kendi göbeğimizi kesmekte

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın deklare ettiği o an geldi.

17.5.2017Akif BEKİ
Esad’ı bile satar YPG’yi satmazlar gibi

Esad’ı bile satar YPG’yi satmazlar gibi

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın Oval Ofis’teki karar görüşmesi,  bir skandalın gölgesinde başladı.

16.5.2017Akif BEKİ
Çünkü ABD 30’uncu tümen fiyaskosunu unutmadı

Çünkü ABD 30’uncu tümen fiyaskosunu unutmadı

CUMHURBAŞKANI Erdoğan Washington’a gitme kararını açıkladığı günden bu yana çok önemli 3 mesaj aldı:

15.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Batı ile kriz

Batı ile kriz?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın bugün Başkan Trump’la yapacağı görüşme, diplomasi tarihimizin en önemli olaylarından biridir.

15.5.2017Taha AKYOL
Asya bunu başarabilirse eğer... Dünya dengeleri değişir

Asya bunu başarabilirse eğer... Dünya dengeleri değişir

KARS’tan Edirne’ye bir hızlı tren...Öylesine bir tren değildir bu.    Lokal bir proje hiç değildir.

14.5.2017Fatih ÇEKİRGE
Atatürk olsa giderdi arkadaş

Atatürk olsa giderdi arkadaş

BİR hafta kalmıştı Erdoğan’ın ziyaretine ama Trump gelmesini beklemedi ya...

12.5.2017Akif BEKİ
Kıskaç

Kıskaç?

TÜRKİYE Suriye’de ABD ve Rusya’nın kıskacına mı sürükleniyor?

12.5.2017Taha AKYOL
Silah mı, iflah mı

Silah mı, iflah mı?

EVET işler yolunda gitmiyor gibi. ABD tüm itirazlarımıza rağmen, Suriye’de PKK bağlantılı grupları desteklemeye devam ediyor.

12.5.2017Verda ÖZER
ABD’nin kaygısı: ‘Ya Türkler işi bozarsa...’

ABD’nin kaygısı: ‘Ya Türkler işi bozarsa...’

TRUMP yönetiminin Suriye ile ilgili son kararının Ankara’da yarattığı hayal kırıklığı ve tepkilerin gerisinde, ABD’nin nasıl olup da PKK’nın Suriye’deki uzantısı olan PYD gibi bir örgütü Türkiye gibi bir NATO müttefikine tercih ettiği sorusu asılı duruyor.

11.5.2017Sedat ERGİN
Kim kiminle müttefik kim kime düşman

 Kim kiminle müttefik kim kime düşman

Türkiye ile ABD arasındaki ilişkileri yaklaşık üç yıldır kemirmekte olan meselenin temelinde Suriyeli Kürtlerin önemli bir bölümünü temsil eden PYD adındaki örgütün ve bu örgütün hamisi olan PKK’nın yaptıkları bir hesap yatıyor.

10.5.2017Sedat ERGİN
AKP’li kardeşim bak bu adam niye hakaret ediyor

 AKP’li kardeşim bak bu adam niye hakaret ediyor

ŞU ağzı kubura benzeyen adam var ya... Hani meymenetsiz suratlı olanı...

10.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Domates meselesi...

Domates meselesi...

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Soçi’deki görüşmesine ‘domates’ damgasını vurdu.

4.5.2017Deniz Zeyrek
Çatışmasızlık, AB ve domates

Çatışmasızlık, AB ve domates

AVRUPA Birliği ile ilişkilerin nasıl seyredeceği, Suriye’de çatışmasızlık bölgeleri oluşturulması ve Türk domatesi şu günlerde dış politikaya damgasını vuran önemli gelişmelerden.

4.5.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ