MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR194Ahmet HAKAN161Ertuğrul ÖZKÖK156 Verda ÖZER120Fatih ÇEKİRGE114Mehmet Y. YILMAZ98Taha AKYOL75Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ75Mehmet Ali BİRAND71Tolga TANIŞ69Akif BEKİ69Sedat ERGİN54Murat Yetkin46Yalçın DOĞAN44Rauf TAMER40Yalçın BAYER38Ferai TINÇ29İsmet BERKAN28Yılmaz ÖZDİL26Hadi ULUENGİN25Şükrü KÜÇÜKŞAHİN24Oral Çalışlar23Ünal ÇEVİKÖZ18İrem Köker14Oktay EKŞİ12Gila BENMAYOR12Cüneyt ÜLSEVER11Fatih ALTAYLI11Kanat ATKAYA11Emin ÇÖLAŞAN10Tufan TÜRENÇ10Yurtsan ATAKAN10Hüseyin YAYMAN10Tuğrul ŞAVKAY9Soner YALÇIN9Burak KÜNTAY9Bekir COŞKUN8Enis BERBEROĞLU8Gülse BİRSEL8Murat BARDAKÇI7Emre KIZILKAYA7Kubilay KESKİN6İzzet ÇAPA6Selahattin DUMAN6Doğan HIZLAN5İlter TÜRKMEN5Ege CANSEN5Razi CANİKLİGİL5Fikret BİLA5Sıtkı ŞÜKÜRER4Faruk BİLDİRİCİ4İsmet SOLAK3Pakize SUDA3Cengiz SEMERCİOĞLU3Onur BAŞTÜRK3Uğur DÜNDAR3Haluk KALAFAT3Muammer ELVEREN3Civan ER3Selim Türsen3İlber Ortaylı3Erdal SAĞLAM2Ayşen GÜR2Doğan ULUÇ2Muharrem SARIKAYA2Serdar TURGUT2Vahap MUNYAR2Özdemir İNCE2Figen BATUR2Yaşar SÖKMENSÜER2Melis ALPHAN2Deniz Zeyrek2Ayşe ARMAN1Mümtaz SOYSAL1Oya BERBEROĞLU1Seçkin TÜRESAY1Oğuz ARAL1İbrahim Bilik1Sevgi'nin Diviti1Ercan SAATÇİ1Can BARTU1Banu TUNA1Sevil ATASOY1Mehmet ARSLAN1Erdal İPEKEŞEN1Ayşegül EKİNCİ1Emel Armutçu1Tuna KİREMİTÇİ1Zeynep BİLGEHAN1Gökhan KİMSESİZCAN1Bülent MUMAY1Ahmet Mümtaz TAYLAN1Gürül Öğüt1Naci Cem Öncel1Arzu Çakır Morin1Ayşe BAYKAL1Abdulkadir SELVİ1Müge AKGÜN1

Esad

Esad ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Esad haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.731 Esad haberi bulunmuştur.

Beşşar Hafız el-Esad 11 Eylül 1965'de doğdu. Suriye Devlet Başkanı ve Suriye Baas Partisi'nin lideridir. Adı Türkçeye Beşar Esad, Beşşar Esad veya Beşşar el-Esad olarak çevrilebilmektedir.

1965'te Şam'da dünyaya gelen Esad, Şam Üniversitesi'nde tıp eğitimi aldı. 1988'de tıp fakültesinden mezun olmasının ardından askerî tabip olarak Suriye ordusunda görev yaptı. Daha sonra İngiltere'ye gitti ve Londra'da oftalmoloji ihtisasını tamamladı. Abisinin 1994'te yaşamını yitirmesinin sonrasında Esad ailesinin en büyük oğlu olarak Suriye'ye döndü. Bu dönemde eğitimle ilgili çeşitli toplumsal sorumluluk projelerini örgütledi. 2000 yılında üst düzey bankacı Esma Ekras'la evlendi. Aynı yıl babasının ölümüyle boşalan cumhurbaşkanlığı makamına seçildi. Asıl mesleği ve uzmanlık alanı göz doktorluğudur.


Esad Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: El-Bab temizlendikten sonra hedef Münbiç’tir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: El-Bab temizlendikten sonra hedef Münbiç’tir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de yaşanan gelişmeler, 15 Temmuz'daki başarısız darbe girişimi, Suriye'de yıllardır devam eden iç savaş, Türkiye ve Rusya garantörlüğündeki ateşkes, terör örgütü DEAŞ'la mücadele başta olmak üzere birçok uluslararası konu hakkında açıklamalarda bulundu.

17.2.2017Gündem
Esaddan şaşırtan Trump çıkışı

Esad'dan şaşırtan 'Trump' çıkışı!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye vatandaşlarına getirdiği vize yasağı hakkında konuştu.

16.2.2017Dünya
HRW: Esad rejimi klor gazı kullandı

HRW: Esad rejimi klor gazı kullandı

New York merkezli İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Suriye’de rejim güçlerinin, Halep’in muhaliflerin kontrolündeki bölgelerine en az 8 kez kimyasal silah saldırısı düzenlediğini bildirdi.

14.2.2017Dünya
Elastik Suriyeli herkesi şaşırtıyor

Elastik Suriyeli herkesi şaşırtıyor

Elastik Suriyeli herkesi şaşırtıyor

14.2.2017Gaziantep
PYD ile Azez’e bayrak dikecek

PYD ile Azez’e bayrak dikecek

SURİYE’de terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD / YPG ile Esad rejiminin, Fırat Kalkanı Harekâtı’nın El Bab’dan sonra örgütün kontrol ettiği bölgelere yönelmesini önlemek için pazarlıklar yaptığı ifade edildi.

12.2.2017Dünya
Rusya: Türkiye ile kararlaştırılan Rejim ile ÖSO hattına varıldı

Rusya: Türkiye ile kararlaştırılan Rejim ile ÖSO hattına varıldı

TSK destekli ÖSO, terör örgütü DEAŞ’ın elindeki El Bab’ı almaya yönelik ciddi ilerleme kaydederken, Suriye ordusu da güneyden yaklaşıyor. Rus Savunma Bakanlığı, El Bab’ın güneyinde stratejik Tadif yerleşiminin Suriye ordusu tarafından ele geçirildiğini belirterek, Türkiye ile daha önce kararlaştırılan rejim ve ÖSO cephe hattına ulaşıldığını açıkladı.

11.2.2017Dünya
Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı

Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriyeli muhalif unsurların El Bab'a girdiği saatlerde Rusya'dan son dakika haberi geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, "Suriye ordusu, Türkiye ile daha önce kararlaştırılan geçici sınır çizgisine ulaştı" ifadesini kullandı.

11.2.2017Dünya
Mete Yarar El Babda yaşananları bu sözlerle anlattı.. Tanklarımız..

Mete Yarar El Bab'da yaşananları bu sözlerle anlattı.. 'Tanklarımız..'

Mete Yarar CNN Türk'te katıldığı programda El Bab sürecinde yaşanan kritik hamleleri değerlendirdi. Gündemin en önemli konularından biri olan Fırat Kalkanı Harekatı'nın detaylarını anlatan Mete Yarar, son yaşanan acı olay hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu

11.2.2017Gündem
Mete Yarardan flaş El Bab iddiası: Kaza değil tuzak

Mete Yarar'dan flaş El Bab iddiası: 'Kaza değil tuzak'

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, El Bab’da Rus uçaklarının TSK'nın tank karargahını vurmasına dair çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Yarar rejim güçleri arasındaki bir kliğin, Rusya’yı manipüle ettiğini ve IŞİD diye koordinat verdiğini söyledi. Yarar, telsiz görüşmelerinin TSK'nın dinlemesine takıldığını da belirtti.

11.2.2017Gündem
Rus uçağı Türk tankçı karargahını vurdu, şehitler var

Rus uçağı Türk tankçı karargahını vurdu, şehitler var

TSK ve ÖSO’nun El Bab’a yönelik en yoğun taarruzu sürerken, bölgede DEAŞ’a karşı hava saldırıları düzenleyen Rus uçağının dün sabah yanlışlıkla bir binaya düzenlediği saldırıda 3 asker şehit oldu, 11 asker yaralandı. Rusya Devlet Başkanı Putin, telefonla görüştüğü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “trajik olayla” ilgili üzüntülerini ileterek başsağlığı diledi. Kremlin Sarayı’ndan yapılan yazılı açıklamada “İki lider, Suriye’de terörizme karşı verilen mücadelede Rusya ile Türkiye arasında askeri kurumlar arasında koordinasyonun daha da arttırılması konusunda hemfikir oldu'' denildi.

9.2.2017Dünya
‘PKK ile YPG terör listemizde yok’

‘PKK ile YPG terör listemizde yok’

Rusya Dışişleri Bakanlığı Dördüncü Avrupa Dairesi Başkanı Aleksander Botsan, Rusya’da PKK ve Suriye’deki YPG örgütlerini terörist olarak tanımadıklarını açıkladı.

8.2.2017Dünya
Son dakika... El Babta batı mahallelerde ilerleme sürüyor

Son dakika... El Bab'ta batı mahallelerde ilerleme sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçe merkezini DEAŞ'tan almak için operasyonlarını yoğunlaştırdı. Merkeze hakim tepeler terör örgütü DEAŞ'tan alınırken, merkezin batı mahallelerine sokulan ÖSO ile teröristler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da canlı yayında yaptığı açıklamada güçlerin artık şehrin içinde olduğu bilgisini paylaştı. Kalın, "DAEŞ'e karşı gerçek mücadele veren ülkelerin başında geliyoruz. ABD, PYD'ye destek vermemeli. Somut planı ortaya koyduk. Artık El Bab'ta güçler şehrin içinde. Birbirini tamamlayan bir plandan bahsedebiliriz. Birliklerimiz El Bab'ın merkezine girdi. Esad güçleri ile karşılaşmamak için Rusya ile görüşüyoruz" ifadelerini kullandı.

8.2.2017Gündem
TBB Başkanı Fevzioğlu: Terör örgütleri meşru hale gelir

TBB Başkanı Fevzioğlu: Terör örgütleri meşru hale gelir

TBB Başkanı Fevzioğlu: Terör örgütleri meşru hale gelir

8.2.2017Aydın
Esaddan Trump açıklaması

Esad'dan 'Trump' açıklaması

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'la ilgili açıklamalarda bulundu. Trump'ın DEAŞ'la mücadeleye öncelik veren tutumunun umut verici olduğunu ifade eden Esad, "Şu anda somut bir şey beklemek için çok erken" dedi.

7.2.2017Dünya
Af Örgütü: Suriyedeki hapishanede binlerce kişi asıldı

Af Örgütü: Suriye'deki hapishanede binlerce kişi asıldı

Uluslararası Af Örgütü, Suriye'deki gizli bir hapishanede, çoğu sivil muhaliflerden oluşan 13 bin dolayında kişinin infaz edildiğini belirtti.

7.2.2017Dünya
Burhan Kuzu: Kemal Beyi dinlediyseniz kafanız karışır

Burhan Kuzu: Kemal Bey'i dinlediyseniz kafanız karışır

Burhan Kuzu: Kemal Bey'i dinlediyseniz kafanız karışır

6.2.2017Antalya
Son dakika: El Babda sıcak gelişme

Son dakika: El Bab'da sıcak gelişme

Suriye'nin Halep kentine bağlı El Bab'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonlar sürüyor. Türk Hava Kuvvetleri'nin operasyonunda DEAŞ'ın sözde El Bab Valisi öldürülmüştü. TSK destekli ÖSO da dün stratejik bir köyü ele geçirmişti. Mehmetçik ve ÖSO, terör örgütü DEAŞ'ı kuzey, doğu ve batı yönlerinden tamamen kuşatmış durumda. Halep'te DEAŞ'ın elinde kalan son kent olan El Bab’a çıkan ve DEAŞ'lı teröristlerin kente silah ve malzeme göndermek için kullandığı yol, Suriye ordusu tarafından ele geçirildi.

6.2.2017Dünya
Suriye’deki ateşkes için üçlü mekanizma görüşmeleri başladı

Suriye’deki ateşkes için üçlü mekanizma görüşmeleri başladı

Suriye’de Beşar Esad rejimi ve muhalifler arasındaki ateşkesin izlenmesi ve uygulanmasını sağlamak amacıyla kurulacak ortak mekanizmaya ilişkin teknik görüşmeler, Kazakistan'ın başkenti Astana'da başladı.

6.2.2017Dünya
4 sözde emir daha ölü

4 sözde 'emir' daha ölü

Türk Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları, El Bab ve kuzeydoğusundaki Bzagah’ta 65 DEAŞ hedefini vurdu. Hava taarruzları ile çatışmalarda 51 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen DEAŞ’lılar arasında, Rakka’dan gelip propaganda faaliyetleri yürüten örgütün sözde 4 emirinin olduğu belirlendi.

4.2.2017Gündem
Son dakika: Trump önerilen Rakka planını zayıf ve eksik buldu iddiası

Son dakika: Trump önerilen Rakka planını 'zayıf ve eksik' buldu iddiası

ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın PYD/PKK’yı kullanarak Rakka’yı DEAŞ’tan geri almak üzere terör örgütüne silah verilmesini de içeren bir planı yeni Başkan Donald Trump’a sunduğu, yeni yönetimin de planı "zayıf ve eksik bulduğu" gerekçesiyle planı rafa kaldırdığı öne sürüldü

2.2.2017Dünya
Trump’a isyan

Trump’a isyan

‘Müslüman yasağı’ diye nitelenen kararnamenin yankıları sürerken, ABD Dışişleri Bakanlığı’nda görevli binden fazla personel bir iç yazışma kanalında dolaşıma giren mektuba imza atarak, Başkan Trump’a bayrak açtı.

1.2.2017Dünya
Feyzioğlu: Hiç kimse bize rejimi konuşamazsınız diyemez

Feyzioğlu: Hiç kimse bize rejimi konuşamazsınız diyemez

TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, anayasa referandumuyla ilgili olarak "Hiç kimse bize rejimi konuşamazsınız diyemez. Köftelik kıyma yağlı mı, yağsız mı olsun diye mi konuşacağız" dedi.

1.2.2017Manisa
Kılıçdaroğlu: Öngörülen değişiklik ile Suriye anayasası eşit (1)

Kılıçdaroğlu: Öngörülen değişiklik ile Suriye anayasası eşit (1)

Kılıçdaroğlu: Öngörülen değişiklik ile Suriye anayasası eşit (1)

31.1.2017Ankara
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Meydanlarda 6 oklu bayrağımız olmayacak

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Meydanlarda 6 oklu bayrağımız olmayacak

Gündeme dair soruları yanıtlayan ve referandumda neden 'hayır' diyeceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, "Altı oklu bayrağımız olmayacak meydanlarda. Bu CHP'nin değil Türkiye'nin sorunu. Türk bayrağı olacak meydanlarda." diye konuştu.

31.1.2017Gündem
Kardan Aylan ve Ümranı yaptı

Kardan Aylan ve Ümran'ı yaptı

Kardan Aylan ve Ümran'ı yaptı

31.1.2017Hakkari
TBB Başkanı Feyzioğlu: Tapu milletin elinde olmalıdır

TBB Başkanı Feyzioğlu: Tapu milletin elinde olmalıdır

TBB Başkanı Feyzioğlu: Tapu milletin elinde olmalıdır

30.1.2017Uşak
Suriye izin verirse güvenli bölge olur

'Suriye izin verirse güvenli bölge olur'

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’de ve çevresindeki ülkelerde ‘güvenli bölgeler’ oluşturulmasına ilişkin açıklamasına Rusya’dan yanıt geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Böyle bir bölge Birleşmiş Milletler (BM) çatısı altındaki örgütler ve Suriye yönetimi izniyle oluşturulmalı” dedi. Lavrov, Moskova’da düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

30.1.2017Gündem
Son dakika: Esad komada iddiası gündeme bomba gibi düştü

Son dakika: Esad komada iddiası gündeme bomba gibi düştü!

Al Jazeera’nın dünyaca ünlü muhabiri Faisal al-Qassem, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın "komada veya ağır hasta olduğunu" iddia etti.

30.1.2017Dünya
Feyzioğlu: Türk Milleti anayasa değişikliğine izin vermeyecektir

Feyzioğlu: Türk Milleti anayasa değişikliğine izin vermeyecektir

Feyzioğlu: Türk Milleti anayasa değişikliğine izin vermeyecektir

29.1.2017Samsun
Başbakan Yıldırım: Türkiye-İngiltere ilişkinlerinin ABden bağımsız gelişmesi için çalışma başlatacağız (2)

Başbakan Yıldırım: Türkiye-İngiltere ilişkinlerinin AB'den bağımsız gelişmesi için çalışma başlatacağız (2)

Başbakan Yıldırım: Türkiye-İngiltere ilişkinlerinin AB'den bağımsız gelişmesi için çalışma başlatacağız (2)

28.1.2017Ankara
Binali Yıldırım ve Mayden ortak açıklama

Binali Yıldırım ve May'den ortak açıklama

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma kararının değerlendirerek "Bu yeni duruma göre Türkiye-İngiltere ilişkilerinin de AB’den bağımsız olarak nasıl geliştirileceği yönünde bir çalışma başlatılmasına karar verdik. Bu çalışma, çıkış süreciyle eş zamanlı yürüyecek. Çıkış tamamen gerçekleştiğinde de İngiltere ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşması imzalanması için ilgili bakanlar karşılıklı olarak çalışmalarını sürdürecekler" dedi.

28.1.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Esad rejimi artık dost unsur mu

Esad rejimi artık 'dost unsur' mu

64 şehit... Dört aya varan bir savaş...

17.2.2017Haber Yazıları
Moskova’da Kürt konferansı

Moskova’da Kürt konferansı

BARZANİ öteden beri Amerika ve Batı’ya yakındır, PKK ve Suriye’deki kolu PYD ise Rusya’ya yakın duruyor.

16.2.2017Haber Yazıları
O 24 saatte ne oldu çok merak ediyorum

O 24 saatte ne oldu çok merak ediyorum

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN geçen ay bir muhtarlar toplantısında, “Biz Suriye konusuna Esad’ı devirmek için girdik” dedi.

15.2.2017Haber Yazıları
Putin toleransımızı daha da zorlamasın İlnur Bey

Putin toleransımızı daha da zorlamasın İlnur Bey!

CUMHURBAŞKANI Başdanışmanı İlnur Çevik, New York Times’a öyle bir şey fısıldamış ki...

15.2.2017Haber Yazıları
CHP’den AK Parti’ye ters köşe

CHP’den AK Parti’ye ters köşe

AK Parti’nin referandum kampanyasına fiilen 7 Şubat’ta başlayacağına dair güçlü işaretler vardı.

14.2.2017Haber Yazıları
PYD, Barzani olabilir mi

PYD, Barzani olabilir mi?

SURİYE’de 6 yıldır süren iç savaşla birlikte, ülke haritası da şekillenmeye başladı. Yani kimin nereyi parsellediği yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bir yandan da Trump’la birlikte ABD’nin Suriye politikası değişiyor. Diğer yandan Rusya’yla Suriye’de işbirliğimiz giderek artıyor.

13.2.2017Haber Yazıları
Dördüncü maymunun dili olsa da anlatsa

Dördüncü maymunun dili olsa da anlatsa

Kulağı olup da duymayan, gözü olup da görmeyen, dili olup da söylemeyen maymun…

11.2.2017Haber Yazıları
FETÖ değilmiş işte, niye bastırmıyoruz Rusya’ya

FETÖ değilmiş işte, niye bastırmıyoruz Rusya’ya?

RUS uçağının sınırlarımız içinde vurulduğunu ispatlayamadığımızı düşünebiliyor musunuz?

11.2.2017Haber Yazıları
El Bab’da iki zayıf halka

El Bab’da iki zayıf halka

EL Bab operasyonunun uzamasının altında yatan neden, iki zayıf halkadır.

10.2.2017Haber Yazıları
Obamanın yanılgısı

Obama'nın yanılgısı

ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın, yeni Başkan Donald Trump’ın kucağına bıraktığı en büyük sorun Suriye sorunudur.

9.2.2017Haber Yazıları
El Bab’da neler oluyor

El Bab’da neler oluyor

TSK’nın ÖSO ile El Bab kentinin alınması için başlattığı yeni taarruz, ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeden sonra CIA Başkanı’nı Ankara’ya yollaması ve şehit haberlerinin ardından El Bab yine gündemin önemli başlığı haline geldi.

9.2.2017Haber Yazıları
Trump yönetiminin ilk yurt dışı seyahatleri...

Trump yönetiminin ilk yurt dışı seyahatleri...

Yeni ABD dış politikasının öncelikleri konusunda bölgeler arası rekabet sürerken, Trump yönetiminin ilk yurt dışı seyahatleri önemli ipuçları veriyor.

8.2.2017Haber Yazıları
Yeni dünya kurulur Türkiye yerini alır

Yeni dünya kurulur Türkiye yerini alır

EMİNİM siz de aynı şeyi hissediyorsunuz:

6.2.2017Haber Yazıları
Sınıfta kalan Milli Eğitim Bakanı

Sınıfta kalan Milli Eğitim Bakanı

MİLLİ Eğitim sistemimizin tam anlamıyla bir çöküş içinde olduğu gerçeği, bir kez daha yüzümüze tokat gibi çarpıldı.

1.2.2017Haber Yazıları
Yerli ve millicilikten Trumpçılığa

Yerli ve millicilikten Trump'çılığa

TRUMP onlara güzel, ne yapsa gözlerinde çirkinleşmiyor.

1.2.2017Haber Yazıları
Ne o torun-u sultanım padişah mı seçiyoruz

Ne o torun-u sultanım padişah mı seçiyoruz

ADINI yeni duyduk...

1.2.2017Haber Yazıları
Kürtler üzerine yeni senaryolar

Kürtler üzerine yeni senaryolar

Öyle anlaşılıyor ki, içeride referandum sürecinde, dışarıda Suriye ve Ortadoğu’nun yeniden şekillenmesinde Kürt etkeni önemli bir yer taşıyacak.

31.1.2017Haber Yazıları
Cihatçı teröristlere göz yummanın sonu

Cihatçı teröristlere göz yummanın sonu

SURİYE’de biri asker, iki Türk vatandaşını kaçıran IŞİD’in yayınladığı propaganda videosunda yer alan terörist Hasan Aydın’ın 2 Nisan 2012’de yakalandığı ve sekiz ay hapis kaldıktan sonra salıverildiği ortaya çıktı.

30.1.2017Haber Yazıları
Trump dediğimize mi geldi

Trump dediğimize mi geldi?

YENİ ABD Başkanı Trump “Suriye’de güvenli bölgeler kuracağım” dediğinden beri, “Hah işte ABD sonunda dediğimize geldi. 5 yıldır dilimizde tüy bitiren güvenli bölge talebimize razı oldu” nidaları yükseliyor. Oysaki biraz daha yakından bakınca, şu açıkça görülüyor: Güvenli bölge var, güvenli bölge var.

28.1.2017Haber Yazıları