MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR194Ahmet HAKAN161Ertuğrul ÖZKÖK156Verda ÖZER120Fatih ÇEKİRGE115Mehmet Y. YILMAZ98Taha AKYOL75Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ75Mehmet Ali BİRAND71Tolga TANIŞ69Akif BEKİ69Sedat ERGİN54Murat Yetkin47Yalçın DOĞAN44Rauf TAMER40Yalçın BAYER38Ferai TINÇ29İsmet BERKAN28Yılmaz ÖZDİL26Hadi ULUENGİN25Şükrü KÜÇÜKŞAHİN23Oral Çalışlar23Ünal ÇEVİKÖZ18İrem Köker14Oktay EKŞİ12Gila BENMAYOR12Cüneyt ÜLSEVER11Fatih ALTAYLI11Kanat ATKAYA11Emin ÇÖLAŞAN10Tufan TÜRENÇ10Yurtsan ATAKAN10Hüseyin YAYMAN10Tuğrul ŞAVKAY9Soner YALÇIN9Burak KÜNTAY9Bekir COŞKUN8Enis BERBEROĞLU8Gülse BİRSEL8Murat BARDAKÇI7Emre KIZILKAYA7Fikret BİLA7Kubilay KESKİN6İzzet ÇAPA6Selahattin DUMAN6Doğan HIZLAN5İlter TÜRKMEN5Ege CANSEN5Razi CANİKLİGİL5Sıtkı ŞÜKÜRER4Faruk BİLDİRİCİ4İsmet SOLAK3Pakize SUDA3Cengiz SEMERCİOĞLU3Onur BAŞTÜRK3Uğur DÜNDAR3Haluk KALAFAT3Muammer ELVEREN3Civan ER3Selim Türsen3İlber Ortaylı3Erdal SAĞLAM2Ayşen GÜR2Doğan ULUÇ2Muharrem SARIKAYA2Serdar TURGUT2Vahap MUNYAR2Özdemir İNCE2Figen BATUR2Yaşar SÖKMENSÜER2Melis ALPHAN2Deniz Zeyrek2Ayşe ARMAN1Mümtaz SOYSAL1Oya BERBEROĞLU1Seçkin TÜRESAY1Oğuz ARAL1İbrahim Bilik1Sevgi'nin Diviti1Ercan SAATÇİ1Can BARTU1Banu TUNA1Sevil ATASOY1Mehmet ARSLAN1Erdal İPEKEŞEN1Ayşegül EKİNCİ1Emel Armutçu1Tuna KİREMİTÇİ1Zeynep BİLGEHAN1Gökhan KİMSESİZCAN1Bülent MUMAY1Ahmet Mümtaz TAYLAN1Gürül Öğüt1Naci Cem Öncel1Arzu Çakır Morin1Ayşe BAYKAL1Abdulkadir SELVİ1Müge AKGÜN1

Esad

Esad ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Esad haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.738 Esad haberi bulunmuştur.

Beşşar Hafız el-Esad 11 Eylül 1965'de doğdu. Suriye Devlet Başkanı ve Suriye Baas Partisi'nin lideridir. Adı Türkçeye Beşar Esad, Beşşar Esad veya Beşşar el-Esad olarak çevrilebilmektedir.

1965'te Şam'da dünyaya gelen Esad, Şam Üniversitesi'nde tıp eğitimi aldı. 1988'de tıp fakültesinden mezun olmasının ardından askerî tabip olarak Suriye ordusunda görev yaptı. Daha sonra İngiltere'ye gitti ve Londra'da oftalmoloji ihtisasını tamamladı. Abisinin 1994'te yaşamını yitirmesinin sonrasında Esad ailesinin en büyük oğlu olarak Suriye'ye döndü. Bu dönemde eğitimle ilgili çeşitli toplumsal sorumluluk projelerini örgütledi. 2000 yılında üst düzey bankacı Esma Ekras'la evlendi. Aynı yıl babasının ölümüyle boşalan cumhurbaşkanlığı makamına seçildi. Asıl mesleği ve uzmanlık alanı göz doktorluğudur.


Esad Haberleri

Nusra rejimin askeri merkezlerini vurdu

Nusra rejimin askeri merkezlerini vurdu

SURİYE’de BM arabuluculuğunda barış görüşmeleri zorlukla devam ederken, ateşkesin dışında tutulan gruplardan biri olan Şam’ın Fetih Cephesi (eski adıyla El Nusra Cephesi), ülkenin üçüncü büyük kenti Humus’ta iki güvenlik binasına yönelik intihar saldırısı düzenledi.

25.2.2017Dünya
TBB Başkanı Feyzioğlu deprem bölgesi Ayvacıkta (2)

TBB Başkanı Feyzioğlu deprem bölgesi Ayvacık'ta (2)

TBB Başkanı Feyzioğlu deprem bölgesi Ayvacık'ta (2)

24.2.2017Çanakkale
Deniz Baykal: Tapuyu kaptırmayın

Deniz Baykal: Tapuyu kaptırmayın

Deniz Baykal: Tapuyu kaptırmayın

24.2.2017Antalya
Antakya Şehir Kulübünde Reşa ile devam

Antakya Şehir Kulübü'nde Reşa ile devam

Antakya Şehir Kulübü'nde Reşa ile devam

24.2.2017Hatay
Suriye konulu Cenevre 4 görüşmeleri başladı

Suriye konulu Cenevre 4 görüşmeleri başladı

İsviçre'nin Cenevre kentinde Birleşmiş Milletler (BM) gözetiminde dördüncü. turu düzenlenen Suriye konulu görüşmeler, ikili toplantılarla başladı.

23.2.2017Dünya
SDG, Deyrizor’da saldırı başlattı

SDG, Deyrizor’da saldırı başlattı

DEAŞ’a karşı Suriye’de ABD ile Türkiye, olası ortak operasyon dahil işbirliği imkânlarını görüşürken terör örgütü PKK ile bağlantılı YPG’nin omurgasını oluşturduğu SDG, Suriye’nin doğusunda harekât başlattı. Petrol kaynakları ile dikkat çeken Deyrizor vilayetinin sınırlarına giren örgüt, Rakka ile bu vilayetin merkezi arasındaki ikmal hatlarını kesmeyi hedefliyor.

22.2.2017Dünya
Mistura: Rusya, Esad’dan saldırıları durdurmasını istedi

Mistura: Rusya, Esad’dan saldırıları durdurmasını istedi

Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura bugün düzenlediği basın toplantısında, Cenevre’de gerçekleşecek olan Suriye barış görüşmeleri sırasında Rusya’nın Suriye hükümetinden, muhaliflere yönelik bombardımanları durmasını istediğini söyledi.

22.2.2017Dünya
Suriyede muhalif Kürtler PYDye karşı savaşıyor

Suriye'de muhalif Kürtler PYD'ye karşı savaşıyor

Suriye'de terör örgütü PKK'nın bu ülkedeki PYD'nin baskıcı politikalarına ve keyfi tutuklamalarına karşı çıkan muhalif Kürt gruplar, DEAŞ ve PYD'ye karşı aynı anda mücadele ediyor.

22.2.2017Dünya
Reuters: Suriye Demokratik Güçleri Deyrizora girdi

Reuters: Suriye Demokratik Güçleri Deyrizor'a girdi

Reuters'in geçtiği son dakika haberine göre, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri (SDG), operasyon çerçevesinde ilk kez Suriye'nin Deyrizor kentine girdi.

21.2.2017Dünya
Suudiler Suriyeye birlik göndermeye hazır

Suudiler Suriye'ye birlik göndermeye hazır

Alman basınına konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, IŞİD ile mücadele amacıyla ABD'nin yanında savaşmak için Suriye'ye özel birlikler göndermeye hazır olduklarını söyledi.

21.2.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: El-Bab temizlendikten sonra hedef Münbiç’tir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: El-Bab temizlendikten sonra hedef Münbiç’tir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de yaşanan gelişmeler, 15 Temmuz'daki başarısız darbe girişimi, Suriye'de yıllardır devam eden iç savaş, Türkiye ve Rusya garantörlüğündeki ateşkes, terör örgütü DEAŞ'la mücadele başta olmak üzere birçok uluslararası konu hakkında açıklamalarda bulundu.

17.2.2017Gündem
Esaddan şaşırtan Trump çıkışı

Esad'dan şaşırtan 'Trump' çıkışı!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye vatandaşlarına getirdiği vize yasağı hakkında konuştu.

16.2.2017Dünya
HRW: Esad rejimi klor gazı kullandı

HRW: Esad rejimi klor gazı kullandı

New York merkezli İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Suriye’de rejim güçlerinin, Halep’in muhaliflerin kontrolündeki bölgelerine en az 8 kez kimyasal silah saldırısı düzenlediğini bildirdi.

14.2.2017Dünya
Elastik Suriyeli herkesi şaşırtıyor

Elastik Suriyeli herkesi şaşırtıyor

Elastik Suriyeli herkesi şaşırtıyor

14.2.2017Gaziantep
PYD ile Azez’e bayrak dikecek

PYD ile Azez’e bayrak dikecek

SURİYE’de terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD / YPG ile Esad rejiminin, Fırat Kalkanı Harekâtı’nın El Bab’dan sonra örgütün kontrol ettiği bölgelere yönelmesini önlemek için pazarlıklar yaptığı ifade edildi.

12.2.2017Dünya
Rusya: Türkiye ile kararlaştırılan Rejim ile ÖSO hattına varıldı

Rusya: Türkiye ile kararlaştırılan Rejim ile ÖSO hattına varıldı

TSK destekli ÖSO, terör örgütü DEAŞ’ın elindeki El Bab’ı almaya yönelik ciddi ilerleme kaydederken, Suriye ordusu da güneyden yaklaşıyor. Rus Savunma Bakanlığı, El Bab’ın güneyinde stratejik Tadif yerleşiminin Suriye ordusu tarafından ele geçirildiğini belirterek, Türkiye ile daha önce kararlaştırılan rejim ve ÖSO cephe hattına ulaşıldığını açıkladı.

11.2.2017Dünya
Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı

Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriyeli muhalif unsurların El Bab'a girdiği saatlerde Rusya'dan son dakika haberi geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, "Suriye ordusu, Türkiye ile daha önce kararlaştırılan geçici sınır çizgisine ulaştı" ifadesini kullandı.

11.2.2017Dünya
Mete Yarar El Babda yaşananları bu sözlerle anlattı.. Tanklarımız..

Mete Yarar El Bab'da yaşananları bu sözlerle anlattı.. 'Tanklarımız..'

Mete Yarar CNN Türk'te katıldığı programda El Bab sürecinde yaşanan kritik hamleleri değerlendirdi. Gündemin en önemli konularından biri olan Fırat Kalkanı Harekatı'nın detaylarını anlatan Mete Yarar, son yaşanan acı olay hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu

11.2.2017Gündem
Mete Yarardan flaş El Bab iddiası: Kaza değil tuzak

Mete Yarar'dan flaş El Bab iddiası: 'Kaza değil tuzak'

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, El Bab’da Rus uçaklarının TSK'nın tank karargahını vurmasına dair çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Yarar rejim güçleri arasındaki bir kliğin, Rusya’yı manipüle ettiğini ve IŞİD diye koordinat verdiğini söyledi. Yarar, telsiz görüşmelerinin TSK'nın dinlemesine takıldığını da belirtti.

11.2.2017Gündem
Rus uçağı Türk tankçı karargahını vurdu, şehitler var

Rus uçağı Türk tankçı karargahını vurdu, şehitler var

TSK ve ÖSO’nun El Bab’a yönelik en yoğun taarruzu sürerken, bölgede DEAŞ’a karşı hava saldırıları düzenleyen Rus uçağının dün sabah yanlışlıkla bir binaya düzenlediği saldırıda 3 asker şehit oldu, 11 asker yaralandı. Rusya Devlet Başkanı Putin, telefonla görüştüğü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “trajik olayla” ilgili üzüntülerini ileterek başsağlığı diledi. Kremlin Sarayı’ndan yapılan yazılı açıklamada “İki lider, Suriye’de terörizme karşı verilen mücadelede Rusya ile Türkiye arasında askeri kurumlar arasında koordinasyonun daha da arttırılması konusunda hemfikir oldu'' denildi.

9.2.2017Dünya
‘PKK ile YPG terör listemizde yok’

‘PKK ile YPG terör listemizde yok’

Rusya Dışişleri Bakanlığı Dördüncü Avrupa Dairesi Başkanı Aleksander Botsan, Rusya’da PKK ve Suriye’deki YPG örgütlerini terörist olarak tanımadıklarını açıkladı.

8.2.2017Dünya
Son dakika... El Babta batı mahallelerde ilerleme sürüyor

Son dakika... El Bab'ta batı mahallelerde ilerleme sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçe merkezini DEAŞ'tan almak için operasyonlarını yoğunlaştırdı. Merkeze hakim tepeler terör örgütü DEAŞ'tan alınırken, merkezin batı mahallelerine sokulan ÖSO ile teröristler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da canlı yayında yaptığı açıklamada güçlerin artık şehrin içinde olduğu bilgisini paylaştı. Kalın, "DAEŞ'e karşı gerçek mücadele veren ülkelerin başında geliyoruz. ABD, PYD'ye destek vermemeli. Somut planı ortaya koyduk. Artık El Bab'ta güçler şehrin içinde. Birbirini tamamlayan bir plandan bahsedebiliriz. Birliklerimiz El Bab'ın merkezine girdi. Esad güçleri ile karşılaşmamak için Rusya ile görüşüyoruz" ifadelerini kullandı.

8.2.2017Gündem
TBB Başkanı Fevzioğlu: Terör örgütleri meşru hale gelir

TBB Başkanı Fevzioğlu: Terör örgütleri meşru hale gelir

TBB Başkanı Fevzioğlu: Terör örgütleri meşru hale gelir

8.2.2017Aydın
Esaddan Trump açıklaması

Esad'dan 'Trump' açıklaması

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'la ilgili açıklamalarda bulundu. Trump'ın DEAŞ'la mücadeleye öncelik veren tutumunun umut verici olduğunu ifade eden Esad, "Şu anda somut bir şey beklemek için çok erken" dedi.

7.2.2017Dünya
Af Örgütü: Suriyedeki hapishanede binlerce kişi asıldı

Af Örgütü: Suriye'deki hapishanede binlerce kişi asıldı

Uluslararası Af Örgütü, Suriye'deki gizli bir hapishanede, çoğu sivil muhaliflerden oluşan 13 bin dolayında kişinin infaz edildiğini belirtti.

7.2.2017Dünya
Burhan Kuzu: Kemal Beyi dinlediyseniz kafanız karışır

Burhan Kuzu: Kemal Bey'i dinlediyseniz kafanız karışır

Burhan Kuzu: Kemal Bey'i dinlediyseniz kafanız karışır

6.2.2017Antalya
Son dakika: El Babda sıcak gelişme

Son dakika: El Bab'da sıcak gelişme

Suriye'nin Halep kentine bağlı El Bab'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonlar sürüyor. Türk Hava Kuvvetleri'nin operasyonunda DEAŞ'ın sözde El Bab Valisi öldürülmüştü. TSK destekli ÖSO da dün stratejik bir köyü ele geçirmişti. Mehmetçik ve ÖSO, terör örgütü DEAŞ'ı kuzey, doğu ve batı yönlerinden tamamen kuşatmış durumda. Halep'te DEAŞ'ın elinde kalan son kent olan El Bab’a çıkan ve DEAŞ'lı teröristlerin kente silah ve malzeme göndermek için kullandığı yol, Suriye ordusu tarafından ele geçirildi.

6.2.2017Dünya
Suriye’deki ateşkes için üçlü mekanizma görüşmeleri başladı

Suriye’deki ateşkes için üçlü mekanizma görüşmeleri başladı

Suriye’de Beşar Esad rejimi ve muhalifler arasındaki ateşkesin izlenmesi ve uygulanmasını sağlamak amacıyla kurulacak ortak mekanizmaya ilişkin teknik görüşmeler, Kazakistan'ın başkenti Astana'da başladı.

6.2.2017Dünya
4 sözde emir daha ölü

4 sözde 'emir' daha ölü

Türk Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları, El Bab ve kuzeydoğusundaki Bzagah’ta 65 DEAŞ hedefini vurdu. Hava taarruzları ile çatışmalarda 51 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen DEAŞ’lılar arasında, Rakka’dan gelip propaganda faaliyetleri yürüten örgütün sözde 4 emirinin olduğu belirlendi.

4.2.2017Gündem
Son dakika: Trump önerilen Rakka planını zayıf ve eksik buldu iddiası

Son dakika: Trump önerilen Rakka planını 'zayıf ve eksik' buldu iddiası

ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın PYD/PKK’yı kullanarak Rakka’yı DEAŞ’tan geri almak üzere terör örgütüne silah verilmesini de içeren bir planı yeni Başkan Donald Trump’a sunduğu, yeni yönetimin de planı "zayıf ve eksik bulduğu" gerekçesiyle planı rafa kaldırdığı öne sürüldü

2.2.2017Dünya

Yazar Sonuçları

En yetkili ağızdan Trump’ın Kürt açmazı

En yetkili ağızdan Trump’ın Kürt açmazı

Amerikan Washington Post gazetesinde 22 Şubat’ta yayınlanan bir haber-tahlilin başlığı “Neden iki yeni Kürdistan, bir Kürdistan’dan daha iyidir?” başlığını taşıyordu.

24.2.2017Murat Yetkin
Bumerang

Bumerang

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), El Bab’ı büyük ölçüde kontrol altına aldı.

24.2.2017Fikret BİLA
Aziz Yıldırım: ‘Kimden korkuyorsunuz kardeşim’

Aziz Yıldırım: ‘Kimden korkuyorsunuz kardeşim’

AZİZ Yıldırım Silivri’den çıktıktan hemen sonra kısa bir sohbet yaptık.

20.2.2017Fatih ÇEKİRGE
El Bab’dan ötesi

El Bab’dan ötesi

SURİYE’ye müdahil ülkelerin gündeminde Rakka var.

20.2.2017Fikret BİLA
Esad rejimi artık dost unsur mu

Esad rejimi artık 'dost unsur' mu

64 şehit... Dört aya varan bir savaş...

17.2.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Moskova’da Kürt konferansı

Moskova’da Kürt konferansı

BARZANİ öteden beri Amerika ve Batı’ya yakındır, PKK ve Suriye’deki kolu PYD ise Rusya’ya yakın duruyor.

16.2.2017Taha AKYOL
O 24 saatte ne oldu çok merak ediyorum

O 24 saatte ne oldu çok merak ediyorum

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN geçen ay bir muhtarlar toplantısında, “Biz Suriye konusuna Esad’ı devirmek için girdik” dedi.

15.2.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Putin toleransımızı daha da zorlamasın İlnur Bey

Putin toleransımızı daha da zorlamasın İlnur Bey!

CUMHURBAŞKANI Başdanışmanı İlnur Çevik, New York Times’a öyle bir şey fısıldamış ki...

15.2.2017Akif BEKİ
CHP’den AK Parti’ye ters köşe

CHP’den AK Parti’ye ters köşe

AK Parti’nin referandum kampanyasına fiilen 7 Şubat’ta başlayacağına dair güçlü işaretler vardı.

14.2.2017Murat Yetkin
PYD, Barzani olabilir mi

PYD, Barzani olabilir mi?

SURİYE’de 6 yıldır süren iç savaşla birlikte, ülke haritası da şekillenmeye başladı. Yani kimin nereyi parsellediği yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bir yandan da Trump’la birlikte ABD’nin Suriye politikası değişiyor. Diğer yandan Rusya’yla Suriye’de işbirliğimiz giderek artıyor.

13.2.2017Verda ÖZER
Dördüncü maymunun dili olsa da anlatsa

Dördüncü maymunun dili olsa da anlatsa

Kulağı olup da duymayan, gözü olup da görmeyen, dili olup da söylemeyen maymun…

11.2.2017Ertuğrul ÖZKÖK
FETÖ değilmiş işte, niye bastırmıyoruz Rusya’ya

FETÖ değilmiş işte, niye bastırmıyoruz Rusya’ya?

RUS uçağının sınırlarımız içinde vurulduğunu ispatlayamadığımızı düşünebiliyor musunuz?

11.2.2017Akif BEKİ
El Bab’da iki zayıf halka

El Bab’da iki zayıf halka

EL Bab operasyonunun uzamasının altında yatan neden, iki zayıf halkadır.

10.2.2017Deniz Zeyrek
Obamanın yanılgısı

Obama'nın yanılgısı

ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın, yeni Başkan Donald Trump’ın kucağına bıraktığı en büyük sorun Suriye sorunudur.

9.2.2017Fikret BİLA
El Bab’da neler oluyor

El Bab’da neler oluyor

TSK’nın ÖSO ile El Bab kentinin alınması için başlattığı yeni taarruz, ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeden sonra CIA Başkanı’nı Ankara’ya yollaması ve şehit haberlerinin ardından El Bab yine gündemin önemli başlığı haline geldi.

9.2.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
Trump yönetiminin ilk yurt dışı seyahatleri...

Trump yönetiminin ilk yurt dışı seyahatleri...

Yeni ABD dış politikasının öncelikleri konusunda bölgeler arası rekabet sürerken, Trump yönetiminin ilk yurt dışı seyahatleri önemli ipuçları veriyor.

8.2.2017Ünal ÇEVİKÖZ
Yeni dünya kurulur Türkiye yerini alır

Yeni dünya kurulur Türkiye yerini alır

EMİNİM siz de aynı şeyi hissediyorsunuz:

6.2.2017Verda ÖZER
Sınıfta kalan Milli Eğitim Bakanı

Sınıfta kalan Milli Eğitim Bakanı

MİLLİ Eğitim sistemimizin tam anlamıyla bir çöküş içinde olduğu gerçeği, bir kez daha yüzümüze tokat gibi çarpıldı.

1.2.2017Mehmet Y. YILMAZ
Yerli ve millicilikten Trumpçılığa

Yerli ve millicilikten Trump'çılığa

TRUMP onlara güzel, ne yapsa gözlerinde çirkinleşmiyor.

1.2.2017Akif BEKİ
Ne o torun-u sultanım padişah mı seçiyoruz

Ne o torun-u sultanım padişah mı seçiyoruz

ADINI yeni duyduk...

1.2.2017Ertuğrul ÖZKÖK