MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ertuğrul ÖZKÖK1327Serdar TURGUT209Ahmet HAKAN148Doğan HIZLAN144Ayşe ARMAN118Yalçın BAYER94Fatih ALTAYLI86Kanat ATKAYA74Cengiz SEMERCİOĞLU74Yurtsan ATAKAN55Mehmet Y. YILMAZ50Hadi ULUENGİN45Mehmet Ali BİRAND45Özdemir İNCE44Vahap MUNYAR43Deniz SİPAHİ43Bekir COŞKUN41Oktay EKŞİ38Ali Atıf BİR38Cüneyt ÜLSEVER35Yalçın DOĞAN32Pakize SUDA31Enis BERBEROĞLU25Ömür GEDİK24Yılmaz ÖZDİL24Emin ÇÖLAŞAN23Gökhan KİMSESİZCAN23Onur BAŞTÜRK22Fatih ÇEKİRGE21Ahmet Arsan21Ferai TINÇ18İsmet SOLAK18Akif BEKİ18Osman MÜFTÜOĞLU17Oğuz ARAL16Sedat ERGİN16Tufan TÜRENÇ14Gülçin TELCİ14Murat BARDAKÇI13İsmet BERKAN13Güzin Abla12Selahattin DUMAN12Erdal SAĞLAM10Şükrü KÜÇÜKŞAHİN10Mehmet Barlas10İzzet ÇAPA10Ercan SAATÇİ9Cengiz ÇANDAR9Yonca TOKBAŞ9Gila BENMAYOR8Seçkin TÜRESAY8Yasemin BORAN8Yener SÜSOY8Erman TOROĞLU8Uğur CEBECİ7Ayşe ARAL7Savaş ÖZBEY7Ayşe BAYKAL7Tekin ARAL6Özgür BOLAT6Oya BERBEROĞLU5Zeynep GÖĞÜŞ5Kubilay KESKİN5Cengiz ÖZDEMİR5Muammer ELVEREN5Eyüp CAN5Yonca TOKBAŞ - Kelebek5Tuna KİREMİTÇİ5Mümtaz SOYSAL4Tuğrul ŞAVKAY4Figen BATUR4Banu TUNA4Yorgo KIRBAKİ4Erdal İPEKEŞEN4Rauf TAMER4Rahmi TURAN4Ege CANSEN4Yaşar AKSOY4Eyüp Can - Referans4Sıtkı ŞÜKÜRER4Selim Türsen4Faruk BİLDİRİCİ4İlter TÜRKMEN3Pako'nun Sayfası3Sevil ATASOY3Altan Tanrıkulu3Uğur DÜNDAR3Tolga TANIŞ3Şenay DÜDEK3Reşat KUTUCULAR3Abdulkadir SELVİ3Emre ÖZPEYNİRCİ3Ayşen GÜR2Doğan ULUÇ2Muharrem SARIKAYA2Ebru ÇAPA2Armağan ÇAĞLAYAN2Arman Kırım2Cenker TEZEL2Temuçin Tüzecan2

Ertuğrul Özkök

Ertuğrul Özkök ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ertuğrul Özkök haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.146 Ertuğrul Özkök haberi bulunmuştur.

Ertuğrul Özkök 8 Nisan 1947, İzmir doğumlu yaklaşık 20 yıl boyunca Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği yapan Türk gazeteci ve akademisyendir. Hâlen Doğan Yayın Holding yönetim kurulu üyesi ve yürütme komitesi başkan yardımcısı olan Özkök, Hürriyet'teki Genel Yayın Yönetmenliğine son vermiştir.

Özkök'ün babası Bulgaristanın Kırcali vilayetinde doğmuştur. İzmire mübadele sonrası göç etmiştirler ailece. İzmir Namık Kemal Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu'nda okuyan Özkök, bir yıl TRT'de muhabir olarak çalıştı ardından Fransa'da İletişim Bilimleri'nde doktora yaptı.

Ertuğrul Özkök Haberleri

Türkiyenin en iyi 100 albümü

Türkiye'nin en iyi 100 albümü

Aşkımız da kahrımız da onlarla... Neşemizde de izleri var, hüznümüzde de... Birleşen kalplerimizde, ayrılan ellerimizde, alnımızdan dökülen terde, çaldığımız ıslıkta, bebeğimize söylediğimiz ninnide... İsyan çığlığımız, öfkemiz, hasretimiz, mağlubiyetimiz, zaferlerimiz, aşklarımız, acılarımız onlar... Şarkılar... Bu şarkıları içeren nice güzel albüm yapıldı ülkemizde. Sizi bugün Türkiye’nin müzikli yoluna çıkarıyoruz. Müzisyenlerden, yorumculardan, eleştirmenlerden, prodüktörlerden oluşan 100 kişilik dev jürimiz Türkiye’nin en iyi 100 albümünü seçti. Sadece içerdikleri değil, mecburen dışarıda kalanlarla bile muazzam bir liste bu. Bu seçkiyi meydana getirmek için Hürriyet Pazar’ın tüm editör ve muhabirleri müthiş bir emek verdi. Listeye katkı sunan jüri üyelerine ve gönlümüzde taht kuran bu şarkıların sahiplerine teşekkürlerimizle; işte Türkiye’nin müzikal mirası...

22.4.2017Keyif
Referandum sonucuna flaş yorum: Bu tabloya bakıp da kimse...

Referandum sonucuna flaş yorum: Bu tabloya bakıp da kimse...

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, referandumun kesinleşmeyen sonuçlarını değerlendirdi. "Kimse kendine bir zafer ya da hezimet çıkarabilecek durumda değil" diyen Özkök şu ifadeleri kullandı:

16.4.2017Gündem
Özkök: Yüzde 70 Evet çıksaydı hepimizin anayasası olurdu

Özkök: Yüzde 70 'Evet' çıksaydı hepimizin anayasası olurdu

Ertuğrul Özkök FOX TV'de konuk olduğu "Referandum 2017" özel programında, çarpıcı açıklamalarda bulundu!

16.4.2017Haber
İşte o oda, işte o mezar, işte o aşk…

İşte o oda, işte o mezar, işte o aşk…

İşte o oda, işte o mezar, işte o aşk… Unutulmaz aşkın hikayesini Ertuğrul Özkök’ün anlatımıyla dinleyin… #laranınizinde

15.4.2017Sosyal
İşte o oda, işte o mezar, işte o aşk…

İşte o oda, işte o mezar, işte o aşk…

İşte o oda, işte o mezar, işte o aşk… Unutulmaz aşkın hikayesini bu pazar hurriyet.com.tr’de Ertuğrul Özkök’ten dinleyin… #laranınizinde

15.4.2017
Dr Jivago filminin unutulmaz kahramanı Lara gerçek hayatta kimdi

Dr Jivago filminin unutulmaz kahramanı Lara gerçek hayatta kimdi?

Dr Jivago filminin unutulmaz kahramanı Lara gerçek hayatta kimdi? Ertuğrul Özkök bu pazar #laranınizinde

13.4.2017Sosyal
Özkök Erdoğanın çadır ziyaretini yorumladı

Özkök Erdoğan'ın çadır ziyaretini yorumladı

Ertuğrul Özkök Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayır çadırı ziyaretini yorumladı. #SoruHürriyeti canlı yayınında okurların sorularını yanıtlayan Özkök, "Bugün ne kadar güzel bir şey cumhurbaşkanının hayır çadırına gitmesi. Ne kaybetti? Hiçbir şey kaybetmedi. Kazandı. Benim kalbime bir artı işareti atıldı" dedi.

28.3.2017Haber
Hürriyet İK Gazetesi’nde ‘Yeni Ekonomi’ ile büyük değişim

Hürriyet İK Gazetesi’nde ‘Yeni Ekonomi’ ile büyük değişim!

Gelişen yeni dünya düzeni ve ekonominin dijital yeniliklerle birlikte geçirdiği dönüşüm, Türkiye’nin tek insan kaynakları gazetesi Hürriyet İK’da da büyük bir değişimi beraberinde getirdi. “Hürriyet İK & Yeni Ekonomi” adıyla yenilenen gazete artık Pazar günleri insan kaynakları ve yeni ekonomiye dair önemli içerikleriyle gündemi belirleyecek.

28.3.2017Kampüs

Art Basel Hong Kong 2017

Art Basel Hong Kong 2017 - Ertuğrul Özkök

24.3.2017Haber
Hürriyet İK Gazetesi’nde ‘Yeni Ekonomi’ ile Büyük Değişim

Hürriyet İK Gazetesi’nde ‘Yeni Ekonomi’ ile Büyük Değişim

Gelişen yeni dünya düzeni ve ekonominin dijital yeniliklerle birlikte geçirdiği dönüşüm, Türkiye’nin tek insan kaynakları gazetesi Hürriyet İK’da da büyük bir değişimi beraberinde getirdi. “Hürriyet İK & Yeni Ekonomi” adıyla yenilenen gazete artık Pazar günleri insan kaynakları ve yeni ekonomiye dair önemli içerikleriyle gündemi belirliyor.

24.3.2017IK
Vahap Munyar ekonomi gazeteciliğini anlattı

Vahap Munyar ekonomi gazeteciliğini anlattı

Vahap Munyar ekonomi gazeteciliğini anlattı

23.3.2017İzmir
Hayatı orkestra şefi titizliğiyle yöneteceksin

'Hayatı orkestra şefi titizliğiyle yöneteceksin'

Kendi kendime söz vermiştim: Röportajda görme engelli meselesine hiç girmeyecektim. Ama ne mümkün, sizi içine çekiyor! 30’uncu yıl albümü ‘Tek Yürek’ için buluştuk. Boğaz manzaralı, havuzlu, asansörlü, saunalı, barlı bir villa... Dünya şekeri yardımcısı Emine Hanım ve sersem köpeği Rocky... Dünyanın en yıldızlı, en eğlenceli karanlığı... Metin Şentürk’ün evi!

4.3.2017Hayat
İletişimcilerin ödül gecesi

İletişimcilerin ödül gecesi

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 28'incisi düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması’nda ödüller dağıtıldı. 37 üniversitenin iletişim fakültelerinden 1295 öğrencinin 772 çalışmayla katıldığı yarışmada, 118 proje ödüle değer bulundu.

22.2.2017Gündem
Geleceğin iletişimcilerine anlamlı destek

Geleceğin iletişimcilerine anlamlı destek

Aydın Doğan Vakfı’nın, iletişim fakültesi öğrencilerinin geleceğin çağdaş medya liderleri olarak yetişmelerine destek vermek amacıyla her yıl düzenlediği Genç İletişimciler Yarışması’nın 28’incisi, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenle sonuçlandı.

22.2.2017Kampüs
Aydın Doğan Vakfı’ndan geleceğin iletişimcilerine ödül

Aydın Doğan Vakfı’ndan geleceğin iletişimcilerine ödül

Aydın Doğan Vakfı’ndan geleceğin iletişimcilerine ödül

22.2.2017İstanbul
Hürriyet Grammy Ödüllerinde

Hürriyet Grammy Ödülleri'nde

Grammy Ödülleri, önceki gece sahiplerini buldu. Los Angeles’ta düzenlenen ve müzik dünyasının devlerini buluşturan törende Türkiye’den de ünlü simalar vardı.

13.2.2017Magazin

Kuzey Kıbrıs Türk turisti çağırıyor

Hürriyet ve TÜRSAB’ın bir araya gelerek düzenlediği ‘Keşfet’ turlarının beşincisi, yaklaşık 10 bin yıllık tarihi ile Doğu Akdeniz’in kalbinde yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi. Taşyapı sponsorluğunda gerçekleştirilen organizasyonda Başbakan Hüseyin Özgürgün, “Bu organizasyon daha çağdaş, refah ve aydınlık bir Kuzey Kıbrıs için çok değerli. Türkiye’den çok daha fazla turist bekliyoruz” diye konuştu. 

9.2.2017Ekonomi
Son dakika: Ve Donald Trump resmen ABD Başkanı

Son dakika: Ve Donald Trump resmen ABD Başkanı!

Donald Trump Washington'da düzenlenen görkemli bir törenle yemin etti ve resmen ABD'nin 45'inci başkanı olarak göreve başladı. Hürriyet Washington Temsilcisi Cansu Çamlıbel, ABD Kongresi'ndeki yemin törenini National Mall'dan takip etti. Dünya genelinde yüz milyonlarca insan tarafından seyredilen tören, Hürriyet yazarlarının ve vatandaş gazetecilerin katkılarıyla hurriyet.com.tr'nin Hürriyet TV, Facebook, YouTube ve Periscope üzerinden canlı video yayınıyla izleyicilere sunuldu. İşte Cansu Çamlıbel'in anlatımıyla yemin töreninden dakika dakika gelişmeler:

20.1.2017Dünya
Ertuğrul Özkök Davosta - 20.01.2017

Ertuğrul Özkök Davos'ta - 20.01.2017

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök Davos’un gayriresmi gündemini anlatıyor.

19.1.2017Haber
Ertuğrul Özkök Davosta

Ertuğrul Özkök Davos'ta

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök Davos’un gayriresmi gündemini anlatıyor.

17.1.2017Haber
En iyi 10 Yunan adası

En iyi 10 Yunan adası

Plajları, masmavi denizi, bembeyaz evleriyle eşsiz mimarisi ve gece hayatıyla ünlü Yunan adalarında şu an olmayı kim istemez ki? Dünyanın dört bir tarafından turist akınına uğrayan adalar üstelik Türkiye’ye bir-iki saatlik uzaklıkta. Peki, hangilerine niçin gitmeliyiz?

11.1.2017Seyahat
Yeni yıla mutlu girmenin en güzel 10 yolu

Yeni yıla mutlu girmenin en güzel 10 yolu

Yılbaşında yurtdışında olmak isteyenler için geri sayım başladı. Mademki hayatı yaşanılır kılan düşlerin gerçekleşme olasılığı, o zaman siz de yazarlarımızın önerilerine bir göz atıp ne istediğinize karar verin ve kendinizi kaptırın bu hayale. Gezegenimiz hayallerinize yanıt verecek kadar güzel, tüm beklentilerinizi karşılayacak kadar çeşitli. Şimdi çantaları hazırlama zamanı.

6.1.2017Seyahat
Hürriyette 68. yıl coşkusu

Hürriyet'te 68. yıl coşkusu

Hürriyet gazetesi, 68. yılını önceki gün düzenlenen törenle kutladı. Gazetede 10 yılla 40 yıl arasında çalışanlar kıdem rozetini alırken Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı da 20. yıl kıdem plaketini Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın elinden aldı.

30.12.2016Gündem
Yalın merak edilenlerini Cengiz Semercioğluna anlattı

Yalın merak edilenlerini Cengiz Semercioğlu'na anlattı

“Bayıla Bayıla” adlı yeni albümünü bir süre önce çıkaran ve albümün ikinci klibini bu hafta “Sesinde Aşk Var”a çeken Yalın’a “Doğup büyüdüğün İstanbul’u terk eder misin?” diye sordum. O kadar güzel yanıt verdi ki, buralardan kaçmak lazım diye düşünenlerin mutlaka okuması gerek... “İstanbul’da aşk var” diyen Yalın’la Boğaz’da hem balık tuttuk, hem romantizmden müziğe, futboldan ilk gençlik anılarına pek çok şeyi konuştuk. İşte karşınızda tüm yalınlığıyla Yalın...

24.12.2016Magazin
Bir Türk Uzaya Gidiyor - #SoruHürriyeti

Bir Türk Uzaya Gidiyor - #SoruHürriyeti

#SoruHürriyeti - Bir Türk uzaya gidiyor. Sorusu olan? Ertuğrul Özkök ve sürpriz konuğu canlı yayında sorularınızı yanıtlıyor.

21.12.2016Diğer Videolar
Selçuk Yöntem ile Aykut Gürel, Cengiz Semercioğluna konuştu

Selçuk Yöntem ile Aykut Gürel, Cengiz Semercioğlu'na konuştu

“Aşk İçin Önsöz” adlı müzikli, şiirli bir albüm çıkaran Selçuk Yöntem ve Aykut Gürel’i Pera Palas’ta, ilk sahne performansları sırasında izledim. Neruda’dan Nazım’a, Can Yücel’den Haydar Ergülen’e 13 usta şairin dizelerini dinlerken de bu albümü mutlaka konuşmamız lazım dedim ve hemen kapılarını çaldım. Karşıma yaptıkları işten çok keyif alan bir ikili çıktı.

17.12.2016Magazin
#SoruHürriyetinin konuğu Ertuğrul Özkök: Bir Türk uzaya gidiyor, sorusu olan

#SoruHürriyeti'nin konuğu Ertuğrul Özkök: Bir Türk uzaya gidiyor, sorusu olan?

Hurriyet.com.tr'nin, Hürriyet'in yazarlarıyla okurlarını Facebook sayfası üzerinde bir araya getirdiği #SoruHürriyeti canlı yayınlarının bugünkü konuğu Ertuğrul Özkök... Ertuğrul Özkök, sürpriz bir konuğu da ağırlayacağı programda, 2017'de yapılacak bir Türk'ün de katılacağı uzay yolculuğuyla ilgili soruları yanıtlayacak.

14.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Biz aşağıda çocukluk fotoğrafı bulunanlar

 Biz aşağıda çocukluk fotoğrafı bulunanlar

BİZ, aşağıda fotoğrafı bulunan çocuklar...

22.4.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Bilgi ve önyargı

Bilgi ve önyargı

MUSTAFA Kemal Paşa 24 Nisan 1920 günü yapılan Meclis Başkanlığı seçimlerini “bir tek oy farkla” kazanmış! Dün bir TV kanalı gün boyu bu haberi döndü durdu.

20.4.2017Taha AKYOL
Aşk zehirlediyse panzehiri yeni bir aşktır

Aşk zehirlediyse panzehiri yeni bir aşktır

“Trabzon’da doğdum, İzmir’de büyüdüm. Ama doğduğum ya da yaşadığım yer çok önemli değil, ruhum İzmirli” diyor.

14.4.2017Ayşe ARMAN
Bu iki danışmanın ortak özelliği ne

 Bu iki danışmanın ortak özelliği ne

BİRİNİN adı Şükrü Karatepe... Cumhurbaşkanı’nın danışmanı...

14.4.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Nasıl ince olunur

Nasıl ince olunur?

Her yaşın bir kilosu var. Daha da önemlisi her beden kurgusunun da kendine has bir kilo yapılanması var. Yani sıkı ve bol kaslı, kalın kemikli birinin bedensel yağ oranını yüzde 15’in altına düşürse de 36 beden kıyafetin içine girebilmesi imkânsızdır.

5.4.2017Osman MÜFTÜOĞLU
HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK

HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK

İş dünyasının patronları ile sanat dünyasının ünlü isimleri, sağlıklı yaşam için buluştu.

27.3.2017Gökhan KİMSESİZCAN
Kılıçdar Kılıçdar diyerek referandum kazanılır mı

Kılıçdar Kılıçdar diyerek referandum kazanılır mı?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan...

25.3.2017Ahmet HAKAN
Abdülhamid tutkunu sarhoş kundakçı

Abdülhamid tutkunu sarhoş kundakçı

MÜJDAT Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan adam...

23.2.2017Ahmet HAKAN
Sanat ve guzellik bulusması

Sanat ve guzellik bulusması

Eserleri Avrupa ve Amerika’da sergilenen sanatçı Ahmet Güneştekin’in resim ve heykelleri, iş dünyasının patronlarının koleksiyonlarına girdi. Güneştekin’in Zülkarneyn, Beyazıt Tepesi, Şahmeran ve Medusa, Zümrüd-ü Anka ve Kainatın Yedi Sırrı adlı eserlerini satın alan Dr. Koray Erdoğan, koleksiyonunu ilk kez ASMED Tıp Merkezi’nde sergiledi.

23.2.2017Gökhan KİMSESİZCAN
Seks indeksi, 250 gram ve mor ceket meselesi

Seks indeksi, 250 gram ve mor ceket meselesi

Ertuğrul Özkök ve Ertuğrul Akbay 70 yaş çizgisini fit ve formda göğüsleyen ve göğüslemeye hazırlanan erkeklerin “rol modeli” oldular. Onları izleyen diğer orta ve ileri yaş delikanlıları, “Neleri yiyelim, içelim, hangi egzersizleri yapalım, nasıl giyinelim, nasıl yaşayalım da biz de onlar gibi fit ve formda olalım?” telaşına düştüler. Ertuğrul Özkök’ün takipçileri listesinde yaşı henüz 60’larda olsa da kendini 70’lere hazırlayan bazı ünlüler de (mesela Serdar Turgut) var. Özkök ve Akbay’ın yarattığı polemiklerden ilk 3’ü şunlar. Buyurun...

21.2.2017Osman MÜFTÜOĞLU
Dışarıdan gelen kadın hanedanı yerle bir etti

Dışarıdan gelen kadın hanedanı yerle bir etti

DÜN Türkiye saatiyle sabah saatlerinde, müzik piyasasında çok konuşulacak bir savaşı izledim.

13.2.2017Ertuğrul ÖZKÖK
35 yıl sonra Beşiktaş formasını nasıl giydim

35 yıl sonra Beşiktaş formasını nasıl giydim

Benim çocukluğumda Beşiktaşlı olduğumu artık herkes biliyor. Bunu Reha Muhtar da köşesinde defalarca yazdı, Ertuğrul Özkök de...

9.2.2017Cengiz SEMERCİOĞLU
Beklediğim, özlediğim dergi

Beklediğim, özlediğim dergi

CUMA günü yayımlanan Hürriyet Kitap Sanat dergisinin okurlar tarafından beğenildiğini mutlulukla gözlemledim. Ben de beğendim.

4.2.2017Doğan HIZLAN
Sarayın elektrik faturası, Elifin haberleşme faturası

Saray'ın elektrik faturası, Elif'in haberleşme faturası

MİLLETVEKİLLERİNİN 1 milyon 200 bin liralık haberleşme faturasıyla ilgili olarak kendilerini şöyle savunuyor CHP’liler:

1.2.2017Ahmet HAKAN
Amerika bayraklı başörtülü Müslüman kadın

Amerika bayraklı başörtülü  Müslüman kadın

Donald Trump’ın, ABD Başkanlık görevini almasının ardından başlayan “Kadın Yürüyüşleri” ilginç görüntülere neden oluyor.

24.1.2017Ayşe BAYKAL
Alzheimer kendini belli eder

Alzheimer kendini belli eder

Ortalama ömrümüz uzuyor. Ve bu ‘fazla’ yıllar gençliğimize değil, yaşlılığımıza ekleniyor. Bu da Alzheimer riskini artırıyor. Bu hastalık, aslında üç evrede ‘geliyorum’ diyor. Peki bu evreler neler? Buyurun...

22.1.2017Osman MÜFTÜOĞLU
Bir ekonomi cahili ile Ekonomi Bakanı’nın yüzde 13 polemiği

Bir ekonomi cahili ile Ekonomi Bakanı’nın yüzde 13 polemiği

BU hafta “Şirket Sırları” sayfasını önemli bir iç sorun tartışmasına bırakıyorum.

21.1.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Sen sen ol, önce hayatıma sahip çık

Sen sen ol, önce hayatıma sahip çık!

“Sen sen ol, hayatına sahip çık” kampanyasının ikinci gününde Ulus 29’da silahlar patladı. Saldırganın mekana silahıyla girip olayın ardından rahatça uzaklaşabilmesi büyük tepki çekti.

15.1.2017Gökhan KİMSESİZCAN
2017 dünyayı gezme rehberim

2017 dünyayı gezme rehberim

Zor bir yılı geride bıraktık. Sıkıntıdan kaçmanın en iyi yollarından biri de seyahat etmek. 2016’da vakit buldukça bunu yaptım. Önümüzdeki yıl da gitmeyi istediğim birçok yer var. Etiyopya’daki dünyanın en büyük inanç merkezlerlerinden Meksika’daki ‘Ölüler Bayramı’na, Galapagos Adaları’ndan Urla’daki Enginar Festivali’ne... Eminim ki bunlardan biri içinizdeki yaşam sevincini tazeleyecek, dünyanıza farklı pencereler açacak, bambaşka bir gözle hayata bakmanızı sağlayacak. İşte benim 2017 favori rotalarım... 

31.12.2016Ertuğrul ÖZKÖK
Hepimiz ‘Dünyanın En Büyük Âşığıyız’

Hepimiz ‘Dünyanın En Büyük Âşığıyız!’

Kıpır kıpır, enerjik, komik, hazırcevap, dobra, kadın gibi kadın.

24.12.2016Ayşe ARMAN
İstanbul’da aşk var

İstanbul’da aşk var

“Bayıla Bayıla” adlı yeni albümünü bir süre önce çıkaran ve albümün ikinci klibini bu hafta “Sesinde Aşk Var”a çeken Yalın’a “Doğup büyüdüğün İstanbul’u terk eder misin?” diye sordum. O kadar güzel yanıt verdi ki, buralardan kaçmak lazım diye düşünenlerin mutlaka okuması gerek... “İstanbul’da aşk var” diyen Yalın’la Boğaz’da hem balık tuttuk, hem romantizmden müziğe, futboldan ilk gençlik anılarına pek çok şeyi konuştuk. İşte karşınızda tüm yalınlığıyla Yalın...

24.12.2016Cengiz SEMERCİOĞLU
Biz derin sularda yüzüyoruz

Biz derin sularda yüzüyoruz

“Aşk İçin Önsöz” adlı müzikli, şiirli bir albüm çıkaran Selçuk Yöntem ve Aykut Gürel’i Pera Palas’ta, ilk sahne performansları sırasında izledim. Neruda’dan Nazım’a, Can Yücel’den Haydar Ergülen’e 13 usta şairin dizelerini dinlerken de bu albümü mutlaka konuşmamız lazım dedim ve hemen kapılarını çaldım. Karşıma yaptıkları işten çok keyif alan bir ikili çıktı.

17.12.2016Cengiz SEMERCİOĞLU
Bugünün yüzde 20’si yarının yüzde 80’idir

Bugünün yüzde 20’si yarının yüzde 80’idir

GEÇEN ay Tahşiye davasında bir duruşmaya tanık olarak çağırıldım.

15.12.2016Ertuğrul ÖZKÖK