Arşiv
Yazarlara Göre

Ertuğrul Günay

Ertuğrul Günay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ertuğrul Günay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.601 Ertuğrul Günay haberi bulunmuştur.

Ertuğrul Günay 1 Ekim 1948 Ordu doğumlu Türk siyasetçi, hukukçu.

1992-1994 arasında CHP Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür. 60. ve 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri'nde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapmıştır. TBMM'de 16. dönemde Ordu, 23. dönemde İstanbul milletvekili olarak yer almışır. 24. dönem İzmir milletvekili olarak mecliste görev yapmıştır.

Ertuğrul Günay Haberleri

Antalya'da korkunç olay!

Antalya'da korkunç olay!

Antalya’nın Demre İlçesi’nde oturan 22 yaşındaki Hümeyra Nalbant, oturdukları 5 katlı apartmanın terasından atlayarak intihar etti.

23.4.2016Gündem
Namazgâhtepe için eski vekil de anıt önermiş

Namazgâhtepe için eski vekil de anıt önermiş

Milli Mücadele yıllarında şehit düşen binlerce askerin Etnografya Müzesi ile Türk Ocağı’nın bulunduğu Namazgâh Tepe’ye defnedildiğini belirten Ankara Şehir Tarihçisi Abdülkerim Erdoğan’ın anıt önerisinin geçmişte Ankara Kulübü Derneği Onur Kurulu Üyesi ve 21’nci dönem Ankara eski Milletvekili Şevket Bülent Yahnici tarafından da dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a iletildiği ortaya çıktı.

4.4.2016Ankara
Sur'da cami kilise ağlıyor

Sur'da cami kilise ağlıyor

UNESCO’nun Dünya Mirası Kalıcı Listesi’ne giren Diyarbakır surlarının içindeki Sur bölgesinde 602 tescilli yapı var. PKK terörü ve çatışmalarda Kurşunlu Cami, Dört Ayaklı Minare, Surp Giragos Ermeni Kilisesi, Katolik Ermeni Kilisesi gibi pek çok tarihi mekân tahrip oldu. Alevi, Ermeni, Süryani, Domani, Keldani Katoliği, Sünni ve Ezidi gibi farklı inançların buluştuğu ‘Kırklar Meclisi’ temsilcileriyle, tarihi surların önünde bir araya geldik.

23.2.2016Gündem
Türkiye’nin en iyi 10 antik kenti

Türkiye’nin en iyi 10 antik kenti

Anadolu yüzyıllar boyunca sayısız medeniyete ev sahipliği yaptı. Her biri bu topraklarda dini, mimari ve kültürlerine göre şehirler inşa etti. Baharın gelmesiyle ısınan hava ve açan çiçeklerle ayrı bir güzelliğe bürünen antik kentleri gezmenin tam zamanı. Peki, sizi tarihin derinliklerine götürecek en iyi antik kentler hangileri?

19.2.2016Seyahat
Rahmi Koç: Ben oğlumu siz liderinizi kaybettiniz

Rahmi Koç: Ben oğlumu siz liderinizi kaybettiniz

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, oğlu Mustafa Koç’un ölümünün üzerine çalışanlarına ve bayilerine bir mektup gönderdi.

29.1.2016Ekonomi
'Üniversiteden ücretsiz işitme cihazı' yalanı 10 yıl sonra yeniden dolaşımda

'Üniversiteden ücretsiz işitme cihazı' yalanı 10 yıl sonra yeniden dolaşımda

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 10 yıl önce bir miktar işitme cihazını ücretsiz dağıttı. Duyurusu yapılan cihazlar kısa sürede bitti. Ancak, mail grupları ve sosyal medyada bu kampanyanın halen sürdüğü şeklinde paylaşımlar yapılmaya devam ediyor. Paylaşımı gören aileler kısa süreliğine de olsa umutlanıyor. Oysa artık ne böyle bir kampanya var ne de paylaşılan numaraları açan biri. Son günlerde bu bilginin yeniden dolaşıma sokulmasından yakınan fakülte çalışanlarından biri “Suudi Arabistan’dan dahi arayan var” dedi.

5.1.2016Ekonomi
‘Onur ödülü’ Yalçın Tura’ya

‘Onur ödülü’ Yalçın Tura’ya

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın bu yılki ‘onur ödülü’ çok yönlü besteci, kuramcı ve eğitimci profesör Yalçın Tura'ya verildi.

7.12.2015Ankara
Ustaya veda

Ustaya veda

ORGAN yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Milliyet gazetesi yazarı, 60 yıllık gazeteci Hasan Pulur (83), dün Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

2.12.2015Gündem
Hasan Pulur son yolculuğuna uğurlandı

Hasan Pulur son yolculuğuna uğurlandı

Organ yetmezliği nedeniyle 6 aydır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen gazeteci Hasan Pulur düzenlenen törenle toprağa verildi. Pulur'un cenazesi, evinin önünde helallik alınmasının ardından vasiyeti üzerine yatılı okuduğu Kabataş Lisesi'nin önünden geçirildi. Pulur için çalıştığı Milliyet gazetesinde de tören düzenlendi.

1.12.2015Gündem
18 yıldır bitirilemedi

18 yıldır bitirilemedi

Atatürk Kültür Merkezi arazisi içinde, 1992’de projelendirilip, yapımına 1997’de başlanan CSO Konser Salonu, halen tamamlanamadı. Temelini Süleyman Demirel’in attığı yapı, bugüne kadar 4 Cumhurbaşkanı, 5 Başbakan, 7 Bayındırlık, 2 Çevre ve Şehircilik, 5 Turizm, 4 Kültür, 5 de Kültür ve Turizm olmak üzere, toplam 23 bakan gördü. 18 yıllık inşaatın 2016’da tamamlanması planlanıyor.

19.11.2015Ankara
Manisa'daki 'paralel devlet' operasyonunda kelepçeli gözaltıya tepki

Manisa'daki 'paralel devlet' operasyonunda kelepçeli gözaltıya tepki

Manisa’da ‘paralel devlet yapılanması’ içinde oldukları öne sürülen kişi ve kurumlara dün düzenlenen operasyonda gözaltına alınanlara kelepçe takılması tepkilere neden oldu.

11.11.2015Gündem
Gülten Akın Cankoçak toprağa verildi

Gülten Akın Cankoçak toprağa verildi

Geçtiğimiz günlerde uzun süredir tedavi gördüğü hastanede,83 yaşında hayatını kaybeden ünlü şair Gülten Akın Cankoçak'ın ölüm nedeni yaşının verdiği rahatsızlıklar olarak açıklanmıştı.

6.11.2015Hayat
Hilal koltuklara sonradan kondu

Hilal koltuklara sonradan kondu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya Başbakanı Angela Merkel’i ağırladığı Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’ndeki ihtişamlı koltuklar sosyal medyada çok tartışıldı. Abdülaziz döneminde Fransa’dan getirilmiş olan koltuklar, depoda bulunup onarılmış. 2014’te Fas Kralı 6. Muhammed’in ziyareti sırasında koltuklarda hilal yoktu, ancak pazar günkü ziyarette ortadaki hilal dikkat çekti. Onarımı yaptıran Yüksek Mimar Ahmet Serbestoğlu, “Ben de şatafatlı buldum. Onlarda oturmam, evime koysanız çöpe atarım” dedi.

19.10.2015Gündem
AK Parti'de Kaya azmi

AK Parti'de Kaya azmi

İZMİR'de iki dönem talip olduğu Torbalı Belediye Başkanlığı'nı kazanamayan, adının geçtiği AK Parti İzmir İl Başkanlığı'na atanamayan Atilla Kaya, İzmir 1. bölge 2. sıradan milletvekili adayı olarak siyasette şeytanın bacağını kırdı. Kaya'nın Binali Yıldırım'a sadakati, onu seçilebilecek sıraya taşıdı.

21.9.2015 Ege
Türkiye'nin en iyi 10 müzesi

Türkiye'nin en iyi 10 müzesi

Anadolu, bulunduğu coğrafya itibariyle yaşayan bir müze adeta... Hititlerden, Yunanlılara; Bizanslılardan Osmanlı’ya... 300’ü aşkın müze var. Sizin için en iyi 10 müzeyi seçtik. Jürimizin büyük bir kısmının ilk tercihi Gaziantep’teki ‘Zeugma Mozaik Müzesi’ oldu.

8.9.2015Seyahat
Twitter'da Mustafa Varank - Ertuğrul Günay polemiği

Twitter'da Mustafa Varank - Ertuğrul Günay polemiği

Eski AKP’li Dengir Mir Mehmet Fırat’ın “Cumhurbaşkanı’na itiraz eden dayak yer” çıkışı, Twitter’da polemik yarattı. Saray’ın Başdanışmanı Varank, Fırat’ı eleştirirken Ertuğrul Günay’dan da söz edince sert bir diyalog yaşandı.

18.8.2015Gündem
Aydınlardan ortak çağrı: 'Yeter anaları ağlatmayın'

Aydınlardan ortak çağrı: 'Yeter anaları ağlatmayın'

Farklı siyasal görüş ve çevrelerden bir grup bilim, devlet ve siyaset insanı ortak bir çağrı yayınlayarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni tatil yapmak yerine Ankara’da toplanarak barışa ve demokrasiye sahip çıkmak için göreve çağırdı. Çağrının tam metni şöyle:

3.8.2015Gündem
Kaya mezarları böyle korunacak

Kaya mezarları böyle korunacak

MUĞLA’nın Köyceğiz ilçesi’ndeki 2 bin 400 yıllık geçmişe sahip koruma altındaki kaya mezarlarına, yasak olmasına rağmen hatıra fotoğrafı çektirmek için çıkanların verdiği zararın önüne geçilmesi amacıyla Ortaca Belediyesi tarafından tel örgü çekilecek. Öte yandan, kaya mezarlarının alt kısmına Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay’ın talimatıyla yaptırılan seyir teraslarının da tamamlandığı, önümüzdeki günlerde törenle açılışının yapılacağı bildirildi.

31.7.2015Ege
Nice yıllara Baksı!

Nice yıllara Baksı!

Ressam ve akademisyen Hüsamettin Koçan’ın doğduğu şehirde, Bayburt’ta kurduğu Baksı Müzesi 10’uncu yaşını kutluyor. Bu vesileyle kurucu Koçan’ın söylediklerine kulak verelim, Avrupa Konseyi Müze Ödülü’nün sahibi müzeyle ilgili ayrıntıları hatırlayalım...

20.7.2015Keyif
Karikatür denince akla hemen onun adı gelir

Karikatür denince akla hemen onun adı gelir

Bilal Erdoğan’dan karikatür analizleri, Antalyaspor’un çılgın halleri, Meclis’te başkanlık seçimi... Gündem yine dolu dolu. Tabii yakalayabilene...

19.7.2015Hayat
Ünlü isimlerden siyasi partilere çağrı

Ünlü isimlerden siyasi partilere çağrı

Bazı akademisyenler, emekli milletvekilleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri yayınladıkları bildiriyle siyasi partilere çağrıda bulundu.

26.6.2015Gündem
Çelik-Günay karşı karşıya

Çelik-Günay karşı karşıya

Kültür Turizm Bakanı Ömer Çelik eski bakan Günay hakkında hazırlanan bir soruşturma dosyasını Meclis’e gönderdi. Günay “Bu bana karşı misilleme. Bugüne kadar sustum. Ben de benden sonra yapılanlarla ilgili gözlemlerimi aktarırım” dedi.

21.6.2015Ekonomi
İzmir’de AK Parti’nin oyları diğer partilere gitti

İzmir’de AK Parti’nin oyları diğer partilere gitti

İZMİR’de, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu kentten aday gösteren AK Parti, seçimde umduğunu bulamadı. Ak Parti’nin oy oranı 2011’de yüzde 36.78 iken, 10.08 puanlık kayıpla yüzde 26.7’ye düştü. Bu oylar, büyük bölümü HDP’ye olmak üzere diğer partilere dağıldı.

9.6.2015Ege
Ertuğrul Günay’ın acı günü

Ertuğrul Günay’ın acı günü

İZMİR Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay’ın yeğeni 46 yaşındaki Özcan Özyurt kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Acı haberi sabah saatlerinde alan Günay, İzmir’de düzenleyeceği basın toplantısını iptal edip, cenazeye katılmak üzere Ordu’ya gitti.

29.5.2015Gündem
Estetik müze yarım kaldı

Estetik müze yarım kaldı

BAĞIMSIZ İzmir Milletvekili, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, temeli 2011’de atılan 2012 Aralık sonunda bitirilmesi planlanan Afyonkarahisar Müzesi’nin inşaatının yerinde saydığını söyledi.

10.5.2015Gündem
Çayyolu Musiki Cemiyeti:15 senedir ayaktayız

Çayyolu Musiki Cemiyeti:15 senedir ayaktayız

Bu yıl kuruluşunun 15. yılını kutlayan Çayyolu Musiki Cemiyeti, Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde müzikseverlere coşkulu saatler yaşattı.

21.4.2015Ankara
Ertuğrul Günay: Aday değilim

Ertuğrul Günay: Aday değilim

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu'nu perşembe günü makamında ziyaret etmesiyle CHP'den kontenjan adayı olacağı iddia edilen İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, "Bu seçimde aday değilim. Seçimleri gözlemleyeceğim. Sonuca göre ihtiyaç varsa belki yeni bir siyasi harekette elimi taşın altına koyarım. Türkiye yolunu bulmuşsa ona destek olurum. Bireysel bir arayışım yok" dedi.

7.4.2015Ege
Ertuğrul Günay: Aday değilim

Ertuğrul Günay: Aday değilim

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu’nu perşembe günü makamında ziyaret etmesiyle CHP’den kontenjan adayı olacağı iddia edilen İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, "Bu seçimde aday değilim. Seçimleri gözlemleyeceğim. Sonuca göre ihtiyaç varsa belki yeni bir siyasi harekette elimi taşın altına koyarım. Türkiye yolunu bulmuşsa ona destek olurum. Bireysel bir arayışım yok" dedi.

6.4.2015Gündem
Bakanlık beğenmedi Akademi Oscar verdi

Bakanlık beğenmedi Akademi Oscar verdi

Julianne Moore, geçen ay 87’nci Oscar Ödülleri töreninde ‘Unutma Beni’ filmindeki performansıyla ‘En İyi Kadın Oyuncu’ seçildi. Ama Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’nin tanıtımı için çekilen ve ünlü sanatçının oynadığı reklam filmini beğenmedi.

30.3.2015Keyif
Bakanlık beğenmedi Akademi Oscar verdi

Bakanlık beğenmedi Akademi Oscar verdi

Julianne Moore, geçen ay 87’nci Oscar Ödülleri töreninde ‘Unutma Beni’ filmindeki performansıyla ‘En İyi Kadın Oyuncu’ seçildi. Ama Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’nin tanıtımı için çekilen ve ünlü sanatçının oynadığı reklam filmini beğenmedi.

30.3.2015Keyif
Sanatçılar AKM için suç duyurusunda bulundu

Sanatçılar AKM için suç duyurusunda bulundu

"AKM'deyiz İnisiyatifi" adı altında bir araya gelen tiyatrocu, yazar, sinemacı ve mimarlar, AKM'nin çürümeye terk edildiğini dile getirerek, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

27.3.2015Keyif
Ertuğrul Günay: Gökçek, Erdoğan’a siper oldu

Ertuğrul Günay: Gökçek, Erdoğan’a siper oldu

Kültür ve Turizm eski Bakanı ve bağımsız İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında yaşanan tartışma hakkında konuştu.

25.3.2015Gündem
Abi formülü

Abi formülü

AK Parti, illerde listeleri sürükleyecek “abi” formülünün alt yapısını oluşturuyor. Listelerde, sürükleyici etkisi olan 3 dönemlik milletvekilleri ve eski bakanların siyasete veda etmesiyle ortaya çıkacak boşluğu ilginç bir yöntemle doldurmayı planlıyor.

19.3.2015Gündem
Alaçatı’dan elinizi çekin

Alaçatı’dan elinizi çekin

BÜYÜKŞEHİR Yasası ile belediye kapatılınca, turizm cenneti Alaçatı’daki tesislerin devredildiği Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “boşaltın” tebligatı göndermesine, eski Kültür ve Turizm Bakanı, İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay’dan tepki geldi. Günay, “Alaçatı’dan elinizi çekin” dedi.

10.3.2015Ekonomi
Apollon Tapınağı'nın önü otoparka döndü

Apollon Tapınağı'nın önü otoparka döndü

Turizm seyahat acenteleri ve rehberleri, her yıl 7 milyon turistin ziyaret ettiği Apollon Tapınağı önününün 'oto galeri' gibi ziyaret edilmesine dur denilmesi gerektiğini belirtiyor. Apollon Tapınağı'na otomobille yapılan ziyaretler, tapınak önünde görüntü kirliliği oluşturuyor. Tapınağı görmeye gelen yerli ve yabancı turistler, hatıra fotoğrafı çektirmek isterken tapınak önündeki otomobil engeline takılıyor.

8.3.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ucube cezası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ucube cezası

'Ucube heykel' davasında karar açıklandı. Mahkeme, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın heykeltıraş Mehmet Aksoy'a 10 bin TL manevi tazminat ödemesini kararlaştırdı.

3.3.2015Gündem
Kaderi 8 yıl önce çizilmiş

Kaderi 8 yıl önce çizilmiş

Emlak Konut’un geçtiğimiz yıl Özelleştirme İdaresi’nden aldığı Emirgan Korusu’nun komşusu 158 bin metrekare arsa için tartışmalar büyüyor. Mimarlar Odası arsada daha fazla inşaat yapılabilmesi için plan değişikliğinin 2006 yılında yapıldığına dikkat çekiyor. Yani 100 metrekare arsaya 30 metrekarelik inşaat izni bir anda 3 katına çıkartılmış.

3.2.2015Ekonomi
AKM dökülüyor

AKM dökülüyor

Başkent’te akıbeti yılan hikayesine dönen, dönem dönem yıkılması gündeme gelen Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasının duvarları, ilgisizlik ve bakımsızlıktan dökülmeye başladı.

2.2.2015Ankara

Yazar Sonuçları

Bu otele kimler ruhsat verdi kimlerin çabasıyla mühürlendi

Bu otele kimler ruhsat verdi kimlerin çabasıyla mühürlendi

‘VEZNECİLER saldırısının’ meydana geldiği caddenin üzerindeki mühürlü olan ‘Celal Ağa Oteli’nin nasıl kaçak yapıldığının, Acem Ağa Hamamı’nın nasıl yıkılıp içeride ‘süs’ yapıldığının yaklaşık 20 yılı bulan öyküsünü anlatmak istiyoruz.  

7.6.2016Haber Yazıları
Demokles'in kılıcı

Demokles'in kılıcı

YAZI başlığı olarak aldığım bu sözü halkımız genellikle “Sürekli bir tehlikenin varlığını belirtmek!” amacı ile kullanır.

5.5.2016Haber Yazıları
Çetin Altan’ın ardından

Çetin Altan’ın ardından

Yazısını da kendisini de sevdiğim yazarlardan biriydi.

13.11.2015Cumartesi Yazıları
Zeytin balık Ayvalık

Zeytin balık Ayvalık

AYVALIK, Mutluköy’den bildiriyorum... Bu ülke, bu güzel insanlar, köylerine bu kadar naif bir isim verebiliyorsa, bize karamsarlık yakışmaz arkadaş!

7.11.2015Ege
Hacettepe Üniversitesi’nde bir sempozyum

Hacettepe Üniversitesi’nde bir sempozyum

ÜNİVERSİTELERİN akademisyenler dışındaki ilgili kişilerin de katıldığı sempozyumlar düzenlemesi her zaman desteklediğim bir anlayıştır.

24.10.2015Haber Yazıları
‘Hadi canım sen de...’

‘Hadi canım sen de...’

1.8.2015Yalçın BAYER
Hangi milli irade?

Hangi milli irade?

10.6.2015Yalçın BAYER
Beğenmediğimiz Julianne Moore’un oyunculuğu değil, tanıtım filmi

Beğenmediğimiz Julianne Moore’un oyunculuğu değil, tanıtım filmi

Julianne Moore’un oyunculuğuna gelene kadar tartışmamız gereken çok şey var diye yazmıştım.

3.4.2015Cengiz SEMERCİOĞLU
Julianne Moore zurnanın son deliği

Julianne Moore zurnanın son deliği

Kültür Bakanlığı, Julianne Moore’lu Türkiye tanıtım filmini beğenmedi, yeniden çekilmesini istiyor.

31.3.2015Cengiz SEMERCİOĞLU
Erdoğan 17 ve 3.5 kat farklı

Erdoğan 17 ve 3.5 kat farklı

GÖREVE başlarken ve daha sonra Tayyip Erdoğan sık sık tekrarlıyor:

4.2.2015Yalçın DOĞAN