MENÜ
Arşiv

2014 Ergenekon Haberleri

Ergenekon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ergenekon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.029 Ergenekon haberi bulunmuştur.

Ergenekon Haberleri

HSYK’nın yılbaşı bombaları

HSYK’nın yılbaşı bombaları

HÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3. Dairesi, dün bir dizi önemli karar alırken, 3 hâkim adayına da yılbaşı müjdesi gibi mesleğe kabül kararları verdi.

30.12.2014Gündem
Hedefteki isimler

Hedefteki isimler

Hürriyet’in, 13 Aralık’ta eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan’ı ‘İBDA-C lideri diye dinlemişler’ başlığı ile gündeme getirdiği dinlemelere, önceki gün de yenileri eklendi. Ankara’da HSYK Başmüfettişi Ali Rıza Karakan tarafından yürütülen telekulak soruşturması kapsamında dinleme kararını veren mahkemenin arşivinden ortaya çıkan yeni bilgiler basına yansıdı.

30.12.2014Gündem
HSYK’dan bir bomba daha

HSYK’dan bir bomba daha

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi'nden sonra HSYK 3. Dairesi de bomba gibi kararlar verdi. Eski HSYK döneminde mesleğe kabul edilmeyen üç hakimin de mesleğe kabullerine karar verildi.

30.12.2014Gündem
HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi

HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, yılın son toplantısında, başta Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz olmak üzere 17-25 Aralık savcıları ile ilgili ihraç talepli soruşturma dosyalarını görüştü. HSYK oyçokluğu ile Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’in, haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırma kararı verdi.

30.12.2014Gündem
Ankara İlker Başbuğun bu sözlerini konuşuyor

Ankara İlker Başbuğ'un bu sözlerini konuşuyor

Ergenekon davasında yargılanan Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un söylediği bir cümle, Ankara'yı karıştırdı.

30.12.2014Gündem
Birinci Başkanlık Kurulu YBP’nin

Birinci Başkanlık Kurulu YBP’nin

Yüksek yargıdaki paralel yapıyı tasfiye etmek için çıkarılan son yargı paketi kapsamında Yargıtay’daki dairelerin işbölümünü ve üyelerin dağılımını yeniden yapacak kritik Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu seçimleri dün yapıldı.

30.12.2014Gündem
İlker Başbuğ: Fenerbahçeliler tarih yazdı

İlker Başbuğ: Fenerbahçeliler tarih yazdı

Ergenekon davasında hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs ettiği gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırılan Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

30.12.2014Gündem
İlker Başbuğ: Özel bir kaynak bana tutuklanacağımı söyledi

İlker Başbuğ: Özel bir kaynak bana tutuklanacağımı söyledi

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programına katılan Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Ergenekon Davası kapsamında tutuklanacağını "özel bir kaynaktan" haber aldığını söyledi. Başbuğ yaşadığı o anları böyle anlattı.

29.12.2014Haber
Kumpasın yazarı Albay: “Bu parmak izleri suçlulara ait”

Kumpasın yazarı Albay: “Bu parmak izleri suçlulara ait”

AYM’nin hak ihlali tespiti üzerine yeniden yargılama yapılan Balyoz davasında bilirkişinin 11 ve 17 no’lu CD’lerde sahtecilik tespitinin yankıları sürüyor.

29.12.2014Gündem
Turhan Çömezin avukatı konuştu

Turhan Çömez'in avukatı konuştu

İngiltere’de yaşayan AKP eski Milletvekili ve Ergenekon davası sanıklarından Dr. Turhan Çömez, avukat yeğeni Ömer Faruk Dere ile birlikte İngiltere’de oturma izni aldıkları süreci anlattı.

29.12.2014Gündem
Yunanlar Karadayıyı öyle sevdi ki, fotoromanını yaptı

Yunanlar Karadayı'yı öyle sevdi ki, fotoromanını yaptı!

Yunanistan'da da izlenme rekoru kıran 'Karadayı'ya olan ilgi her geçen gün artıyor. Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat’ın kaleminden çıkan ve 1970 yılların İstanbul’unda geçen Karadayı'yı, bu yoğun ilgi üzerine bir dergi fotoromana dönüştürdü.

29.12.2014Keyif
Başbuğu görüntülemek isteyen basına sert müdahale

Başbuğ'u görüntülemek isteyen basına sert müdahale

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Ergenekon’da kumpaskurulduğu iddialarına ilişkin soruşturmada ifade vermek için adliyeyegeldi. Başbuğ’u görüntülemek isteyen basın mensuplarına güvenlikgörevlileri engel olmaya çalıştı. Çok sayıda güvenlikçi, zor kullanarakCihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirinin görüntü almasını engelledi. Cihan

29.12.2014Haber
Karadayıda Sarı, Mahiri öldürmek için tetikçi tutar

Karadayı'da Sarı, Mahir'i öldürmek için tetikçi tutar!

29 Aralık Pazartesi 91. yeni bölümüyle ekranlara gelmeye hazırlanan Karadayı’nın yepyeni fragmanı yayınlandı. Bir zamanlar Deliyürek’in esaslı çocuğu olan Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünde oynadığı Karadayı 91. Bölümüyle ekranlarda. Bergüzar Korel’in Hakime Feride'yi canlandırdığı dizinin yeni bölümünde Sarı, Mahir'i ortadan kaldırmak için tetikçi tutar.

29.12.2014Keyif
Başbuğ: Sürecin ne savcısı ne mahkemesiyiz

Başbuğ: Sürecin ne savcısı ne mahkemesiyiz

İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ; "3 yıl önce benim hakkımda suç duyurusunda bulunulmuştu ben de bugün bulundum. Bizim tek isteğimiz var o da adalet. Asılsız iddialar kimler tarafından planlanmıştır ve uygulanmıştır. Bu kişiler ortaya çıkarılmalı ve adil bir şekilde yargılanmalıdır. Biz bu sürecin ne savcısı ne de mahkemesiyiz" dedi.

29.12.2014Gündem
İlker Başbuğ Adliyeye geldi

İlker Başbuğ Adliye'ye geldi

Eski GenelkurmayBaşkanı İlker Başbuğ dün saat 10.15’te Ergenekon davasına bakan heyetihakkındaki suç duyurusu ve kumpas soruşturmasıyla ilgili iki ifadevermek için Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.İlker Başbuğ önce Ergenekondavasına bakan mahkeme heyetiyle ilgili yaptığı suç duyurusu nedeniyleadalet müfettişlerine ifade verecek. İlker Başbuğ’un daha sonraErgenekon soruşturmasını yürüten görevliler hakkındaki kumpassoruşturmasında tanık sıfatıyla ifadesi alınacak. 

29.12.2014Haber
Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan

Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan

Yedi ay önce Muharrem Yılmaz’ın istifası üzerine TÜSİAD Başkanlığı koltuğuna oturan Haluk Dinçer ile bu röportajı başkanlığı bırakacağı yönündeki söylentilerin zirve yaptığı bir ortamda yaptık.

28.12.2014Ekonomi
Kozmik Odada kullanıldım mı

Kozmik Oda'da kullanıldım mı?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2009’da ortaya atılan kendisine yönelik suikast iddiasıyla ilgili, “Bu süreç ilerledikçe ve bu darbe teşebbüsü ortaya çıktıktan sonra, kafama takılan soru şu oldu: Acaba benim üzerimden bir operasyon mu yaptılar? Çok çirkin bir tabir ama kullanmak zorundayım. Acaba kullanmak mı istediler?” dedi. Habertürk televizyonunda önceki gece yayınlanan ‘Gündem Siyaset’ programında konuşan Arınç, özetle şunları söyledi:

28.12.2014Gündem
CHP İzmir Milletvekili Balbay:

CHP İzmir Milletvekili Balbay:

- "Hiçbir hükümetin bu ülkeye kötülük yapmak üzerine geleceğini düşünmüyorum"

28.12.2014Kahramanmaraş
AK Parti Kırıkkale 5. Olağan İl Kongresi

AK Parti Kırıkkale 5. Olağan İl Kongresi

- Başbakan Yardımcısı Akdoğan (1): "Derin devlet yapılanması, paralel devlet yapılanması, alternatif devlet yapılanması, ister Ergenekon'u, ister paralel devleti, ister KCK'sı milletin iradesine, devletin otoritesine musallat olan her kim varsa bunlara eyvallah etmedik, etmeyeceğiz" - "Eğer bu yapılar başarılı olsaydı sadece AK Parti devrilmeyecekti, Türkiye bir esaret rejimine dönüşecekti. İster derin devlet yapılanması, ister paralel örgüt yapılanması hangisi başarılı olsaydı artık Türkiye'de esaret rejimi olurdu"

28.12.2014Kırıkkale
17 Aralık Süreci ve Demokrasi konferansı

"17 Aralık Süreci ve Demokrasi" konferansı

- Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu üyesi, Cumhurbaşkanlığı İnternet Yayın Müdürü Küçükyılmaz: - "2007 sonrasında Gülen grubu siyasal bir harekete dönüştü. Devlet içinde güce dönüştü. Seçim sistemine tabi olmadan, herhangi bir sandığa gitmeden iktidarın kazanımlarından istifade ederek devam etmeye çalışan bir hareket. Gülen cemaatini başlangıçta dini bir hareket olarak kodlayacak olursak bir dünyevileşme sürecinin yaşandığı ortadadır"

27.12.2014Antalya
Özel kutlama

Özel kutlama

Yakalandığı meme kanserini yenerek eski sağlığına kavuşan ‘Karadayı’ ve ‘Kara Para Aşk’ dizilerinin senaristi Sema Ergenekon için önceki akşam Karaköy Zelda Zonk’ta parti düzenlendi.

26.12.2014Magazin
Davutoğlu: Müdahale etmem

Davutoğlu: Müdahale etmem

Başbakan Ahmet Davutoğlu, haklarındaki rüşvet ve yolsuzluk iddiaları nedeniyle Meclis Soruşturma Komisyonu’nda yapılacak Yüce Divan oylamasının ertelenmesine ilişkin “Hiçbir zaman müdahale etmedik komisyona, etmem de dedim. Bırakalım komisyon çalışmasını sürdürsün. Elimizde veriler olduğu zaman kim olursa olsun yolsuzluğa tahammül etmeyiz” dedi. Davutoğlu, Makedonya’ya giderken uçakta özetle şunları söyledi:

23.12.2014Dünya
Yargıtay’da zafer YBP’nin

Yargıtay’da zafer YBP’nin

YARGITAY’DA yeni kurulan 8 daire ve boş bulunan 8. hukuk dairesi için başkanlık seçimi dün yapıldı. Cemaat’e karşı kurulan ve hükümetin destek verdiği Yargıda Birlik Platformu’nun (YBP) adayları 9 başkanlık seçimini de kazandı.

22.12.2014Gündem
Karadayı 90. bölümde Mahir bıçaklanıyor | ATV canlı yayın akışı izle

Karadayı 90. bölümde Mahir bıçaklanıyor | ATV canlı yayın akışı izle

Kabadayıların masasından atılan Mahir başa döndü peki şimdi ne olacak? Karadayı son bölüm fragmanı yayınlandı. 22 Aralık Pazartesi 90. Yeni bölümüyle ekranlara gelecek olan Karadayı’nın yeni bölüm fragmanı yayınlandı.İşte yeni bölüm özeti ve ATV canlı yayın akışı...

22.12.2014Keyif
Nedim Şenerden çarpıcı 14 Aralık yorumları

Nedim Şener'den çarpıcı "14 Aralık" yorumları

2011'de Oda TV'ye yönelik Ergenekon soruşturmasıkapsamında tutuklanan, 1 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilengazeteci Nedim Şener 14 Aralık operasyonuyla ilgili çarpıcı açıklamalaryaptı. CNN Türk'te Hafta Sonu Keyfi programına konuk olan Şener "kendikazdıkları kuyuya düştüler" değerlendirmesini yaptı. Şener "Bütün bualgı yaratmaya yönelik hukuktan uzak nedensellikten uzak, insanları imhaetmeye kendine muhalif gördüklerini yok etmeye yönelik operasyonlarıntemelini atan bu ülkede hukuk yoluyla cemaatçilerdir, Fethullahçılardır.Ekrem Dumanlı, Karaca gibi isimler bu işte hep başı çekmişlerdir. Dünyaptılarını ektiklerini bugün biçiyorlar. Ama asla insani olarak oholsun diye bir düşünce yaratmıyor. Hapishanenin yarı bir ölüm olduğunubilen bir insan olarak asla insanların cezaevine girmesi taraftarıolmadığımı hep söyledim. Dumanlı'nın veya Karaca'nın terör örgütü üyesiolmakla suçlanması için öne sürülen gerekçeler yeterli değil. Bir kaçhaber insani terör örgütü üyesi yapıyorsa kitap da bombadır gazetecilerde teröristtir." ifadelerini kullandı.

22.12.2014Haber
Sadece haberler soruluyorsa

Sadece haberler soruluyorsa

YİNE geldik aynı tartışmaya. Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve bazı gazetecilerin gözaltına alınması, Samanyolu Yayın Grup Başkanı Hidayet Karaca’nın tutuklanması basın özgürlüğüne müdahale mi, değil mi? İktidar çevreleri ve onların görüşlerini destekleyenlere göre bu sorunun yanıtı kesinlikle hayır!

21.12.2014Okur Temsilcisi
AK Partili milletvekilinden kendi grubuna tepki

AK Partili milletvekilinden kendi grubuna tepki

TBMM Genel Kurulu’nda CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, hükümeti Fethullah Gülen ve 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet iddiaları üzerinden sert bir dille eleştirdi. Özcan’ın eleştirilerine AK Parti Grup Başkanvekilleri sataşmadan dolayı söz isteyip karşılık vermeyince AK Parti İstanbul Milletvekilli Ünal Kacır tepki göstererek, ’Sayın Grup Başkanvekilleri bir şey demeyecek misiniz?’ dedi. Kacır, ardından Genel Kurul Salonu’ndan çıktı.

21.12.2014Gündem
Adalet Bakanı Bozdağ: (3)

Adalet Bakanı Bozdağ: (3)

- "(Şişli Belediyesi'ne ilişkin tartışmalar) Eğer bunları bu millet ezkaza bir gün iktidar etseler, bir belediyeyi üç paralel başkanla yönetiyorlar, Türkiye'yi kaç paralel başkanla yönetirler onu bilemiyorum"

20.12.2014Afyon
DSP Genel Başkanı Türker, Adanada:

DSP Genel Başkanı Türker, Adana'da:

- ''Ülkemizde sermaye el değiştiriyor, yeni yeni vurguncular ortaya çıkıyor. Yolsuzlukların olduğu yerde yoksulluk ve üretimsizlik birinci sırada gelir''

20.12.2014Adana
Örgütten 4 tutuklama

Örgütten 4 tutuklama

14 Aralık Operasyonu kapsamında 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ‘örgüt yöneticisi’ suçlamasıyla, emniyet müdürleri Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı ve emniyet amiri Mustafa Kılıçaslan da örgüte üye oldukları iddiasıyla tutuklandı. Kararda Fethullah Gülen için ‘şüpheli’ denilirken, 7 kişiyle birlikte, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı da yurtdışına çıkış yasağıyla serbest kaldı.

20.12.2014Gündem
Ali Tatarın eşi: Bugün feryat edenler o gün bizi duymadı

Ali Tatar'ın eşi: Bugün feryat edenler o gün bizi duymadı

Amirallere Suikast davası nedeniyle 10 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan, hakkında yeniden yakalama kararı çıkınca ise başına tek el ateş ederek intihar eden Yarbay Ali Tatar, ölümünün 5’inci yıldönümünde mezarı başında anıldı. Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar, "En baştan beri söyledik, bunlar hukuksuzluk yapıyor, kumpaslar var. Bugün feryat edenler o gün feryadımızı duymadılar" dedi.

20.12.2014Gündem
Kalemi Kırılan Gazeteciler kitabının tanıtım paneli

"Kalemi Kırılan Gazeteciler" kitabının tanıtım paneli

- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: "Kalemi Kırılan Gazeteciler, bu kitap her gün yenileniyor maalesef biz bunu yazdıktan bir süre sonra 10 kişi işten atıldı. Bu kitap her baskıda kalınlaşacak, öyle gözüküyor. AKP'nin kalemini kıracağı gazeteci sayısı her gün artıyor"

19.12.2014Eskişehir
Deniz Yarbay Ali Tatara mezarı başında anma töreni

Deniz Yarbay Ali Tatar'a mezarı başında anma töreni

Poyrazköy davasında 'Amirallere suikast' iddialarına ilişkin soruşturma döneminde intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar ölümünün 5. yılında Karşıyaka Mezarlığı'nda törenle anıldı. Ali Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar, anma törenindeki konuşmasında, "5 yıl önce, bize, koca deryanın kıyısında Kerbela'yı yaşattılar" dedi. Ali Tatar'ın suikast planı yapmakla suçlandığı komutanı dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit'de törene gönderdiği telgrafta üzüntülerini dile getirdi.

19.12.2014Gündem
Selahattin Demirtaş: Gülen Cemaati özür dilemeli

Selahattin Demirtaş: Gülen Cemaati özür dilemeli

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gülen Cemaatinin geçmişte iktidarla bir olup, Kürt siyasetçilerine KCK adı altında kumpaslar kurduğunu ileri sürerek, cemaatin özür dileyip özeleştiri yapmasını istedi. Demirtaş, "Bakın cemaatle birbirine girmişler. Oh olsun demedik, demiyoruz. Ama cemaat bunların aynısını bize yapmadı mı? 10 bin arkadaşımızı 5 yıl içerde yargıladılar. Siirt'te KCK operasyonlarını yapan cemaatin emniyet müdürü dün İstanbul'da gözaltındaydı. AKP'nin emniyet müdürü, onu gözaltına almıştır. İşte böyle yürüyor bu işler. Cemaat çıkıp özür dilemeli, öz eleştiri vermeli" dedi.

19.12.2014Gündem
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş:

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş:

- "(İstanbul merkezli 'paralel yapı' operasyonu) Cemaat bunların aynısını bize yapmadı mı? 10 bin arkadaşımızı 5 yıl içeride yargıladılar. Sizin gazete ve televizyonlarınız daha arkadaşlarımız gözaltındayken onların idam fermanını yayınlıyordu. Bak devran döndü aynısını size yapıyorlar" - "Cemaat çıkıp özür dilemeli, öz eleştiriyi vermeli. O dönemin bütün suçlarını günahlarını nasıl yaptıklarını anlatmalı. Türkiye'de ilk defa onların başına hukuksuzluk, haksızlık geliyormuş gibi davranmalarına gerek yok. Yıllardır düzen bu kardeşim"

19.12.2014Diyarbakır

Yazar Sonuçları

Çözüm nereye

Çözüm nereye?

CİZRE olaylarını esrarengiz “provokatörlere” yahut meçhul “karanlık güçlere” havale etmek ya da “paralel yapıya” bağlamak, büyüyen sorunu küçültmez, küçültmüyor.

29.12.2014Taha AKYOL
Mehmet Ali Çelebi: Ben ıslah olmadım

Mehmet Ali Çelebi: Ben ıslah olmadım

Tarihe geçen büyük savunmalar vardır. Adalet arayan insanların yaptığı büyük savunmalar… Çağlar aşarlar!

29.12.2014Ömür Kurt
Gündem belirlemede inceden çaptan düşüş

Gündem belirlemede inceden çaptan düşüş

ORTAYA atılan gündem konularına ve yarattıkları tesire şöyle bir bakalım:

25.12.2014Ahmet HAKAN
Hanefi Avcı kararı

Hanefi Avcı kararı

HANEFİ Avcı dosyası, Türkiye’deki adalet tartışmaları bakımından son derece önemlidir.

25.12.2014Taha AKYOL
Elimde patlayan haber

Elimde patlayan haber

BÜYÜK bir haberi atladım.

23.12.2014Ertuğrul ÖZKÖK
Cemaat silahlı terör örgütü değil, suç örgütü olabilir

Cemaat silahlı terör örgütü değil, suç örgütü olabilir

Haftanın konuğu: CHP Milletvekili İlhan Cihaner.

23.12.2014Ahmet HAKAN
Gazeteci-terörist tartışmasındaki konumum

Gazeteci-terörist tartışmasındaki konumum

HİDAYET Karaca ve Ekrem Dumanlı’nın “terör örgütü” üyeliği–yöneticiliği ile soruşturulması, birinin tutuklanıp diğerinin yurtdışına çıkmasının yasaklanması tartışılıyor.

22.12.2014Mehmet Y. YILMAZ
Sadece haberler soruluyorsa

Sadece haberler soruluyorsa

Yine geldik aynı tartışmaya. Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve bazı gazetecilerin gözaltına alınması, Samanyolu Yayın Grup Başkanı Hidayet Karaca'nın tutuklanması basın özgürlüğüne müdahale mi, değil mi?

22.12.2014Faruk BİLDİRİCİ
Cemaat’in ilkleri

Cemaat’in ilkleri

21.12.2014Ahmet HAKAN
Erdoğan ve Gülen’in arasındaki Obama

Erdoğan ve Gülen’in arasındaki Obama

AMERİKAN bürokrasisi başta çok direndi aslında.

20.12.2014Tolga TANIŞ
14 Aralık’a dair

14 Aralık’a dair

Ekrem Dumanlı’ya geçmiş olsun.

20.12.2014Rauf TAMER