MENÜ
Arşiv

2013 Ergenekon Haberleri

Ergenekon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ergenekon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.189 Ergenekon haberi bulunmuştur.

Ergenekon Haberleri

Beyaz Saray önünde 17 Aralık protestosu

Beyaz Saray önünde 17 Aralık protestosu

Türkiye’deki rüşvet soruşturması sonrası yaşanan tartışmalar, ABD’nin başkenti Washington’da Beyaz Saray önünde düzenlenen bir gösteriyle de protesto edildi.

30.12.2013Dünya
Yeniden yargılama sadece temenni

Yeniden yargılama sadece temenni

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HSYK’nın açıklamasının ardından Danıştay’ın Adli Kolluk Yönetmeliği için yürütmeyi durdurma kararı vermesini eleştirdi.

30.12.2013Gündem
Ergenekon-Balyoz yeniden görülsün Açık çek

Ergenekon-Balyoz yeniden görülsün Açık çek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon ve Balyoz sanıklarını da kapsayan ‘yeniden yargılanma’ tartışmalarına ilişkin, “Eğer Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın da belirtiği gibi AKP hukuksal bir kumpastan kaygı duyuyorsa, eğer yasal bir düzenlemeyle yeniden yargılanmanın yolunu açmak istiyorsa, açık çek veriyoruz. Getirsinler Meclis’e yasal düzenlemeyi, destekleyeceğiz” çağrısı yaptı, özetle şunları söyledi:

30.12.2013Gündem
Arınçtan önemli açıklamalar

Arınç'tan önemli açıklamalar

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında gazetecilerin AdaletBakanlığı Müsteşarlığı ve Maliye Bakanlığı'nda görevden almaların devam edip etmeyeceği sorusa cevap verdi. Arınç "Eğer rutin olarak bazı görev değişiklikleri gündeme gelmişse, siz birilerini hedef haline getirirseniz bu doğru değil. Bakan'ın Müsteşarı görevinin başındadır. Ancak bakanlar özellikle yeni göreve başlayan bakanlar, bürokratlarıyla ilgili tasarrufa gidebilir. Bunu cemaatle, bir gazeteyle düşünceyle, son yaşanan olayların parçası olarak göstermek yanlış olur. Bunların çetelesini tutmaya da gerek yok. Eğer haksız olduğunu iddia eden varsa, yargısal denetim ne güne duruyor?" dedi.

30.12.2013Gündem
Diyarbakırda Füze maketli Roboski anıtı açıldı

Diyarbakır'da Füze maketli Roboski anıtı açıldı

ŞIRNAK’ın Uludere İlçesi Irak sınırında düzenlenen hava operasyonunda ölen 34 kişi için Diyarbakır’a yaptırılan ’Roboski Anıtı’ törenle açıldı. 8 füze maketi, ağıt yakan kadın heykeli ve ölen 34 kişinin isimlerinin yazılı olduğu anıtın açılışında ölenlerin yakınları gözyaşları döktü.

30.12.2013Gündem
Yalçın Akdoğandan kumpas açıklaması

Yalçın Akdoğan'dan 'kumpas' açıklaması

Geçtiğimiz günlerde “Kendi ülkesinin milli ordusuna, kumpas kuranların bu ülkenin hayrına bir iş yapmış olmayacağını çok iyi bilir” ifadelerini kullanan AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan, bugün yaptığı açıklamada "Benim bir cümleme atfen, bir kısım dava isimleri sayılarak, bunlara yönelik 'asılsız, mesnetsiz, boş, uydurma' gibi sözler sarfediyormuşum gibi yorumlar yapılması son derece yanlıştır" dedi.

30.12.2013Gündem
30 soruda yargı savaşı

30 soruda yargı savaşı

“Sakın şu sıralar Emniyet, Yargı kurumlarının koridorlarında dolaşmaya kalkmayın. Yerdeki cam kırıkları batabilir. Ayağınız kayabilir. Birbirlerine attıkları eşyalar suratınıza gelebilir. Güvenli bir yere gidip cenin vaziyeti alın ve tehlikenin geçmesini bekleyin… Sonra kim kazandıysa gelip sizi bulacak zaten!”

30.12.2013Dünya
Ergenekondan çıkış umudu

Ergenekon'dan çıkış umudu

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş "TSK’nın önceki gün yaptığı açıklamadaki husus, yargılamalarda hukuka riayet edilip edilmediğine ilişkin endişe ve tepkilerdir. Biz art arda yaptığımız yasal düzenlemelerle yeniden yargılamanın önünü açmıştık. Ancak bu konuda yetki mahkemelerde. İnsanların mağduriyetini önlemek için gerekirse yine yasal düzenleme yaparız, bunun yollarını ararız." dedi.

28.12.2013Gündem
Beş yıldır özür bekliyorum

Beş yıldır özür bekliyorum

Ergenekon davasında örgütün kasası olmakla suçlanan ve tutuklandıktan bir yıl sonra öldüğünde beş parasız olduğu ortaya çıkan Kuddusi Okkır’ın eşi Sabriye Okkır, “Beş yıldır hata yaptık demelerini bekliyorum. Engin Çeber’in ailesinden dilendiği gibi benden de özür dilensin” diyor.

28.12.2013Gündem
Bahçeliden önemli açıklamalar

Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP lideri Devlet Bahçeli yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili basın toplantısı düzenliyor. İşte Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

26.12.2013Gündem
‘2’nci dalga’ yankısı

‘2’nci dalga’ yankısı

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması dün sabah 3 bakanın istifasıyla yeni bir boyut kazanırken öğle saatlerinde 2’nci dalga operasyonun başlayacağı söylentileri yayılmaya başlandı. Sosyal medyada büyük yankı bulan iddialar kapsamında ortaya bazı isimler atıldı, polisin savcının operasyon emrini uygulamadığı öne sürüldü. Ancak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yeni bir operasyon olmadığını açıkladı.

25.12.2013Gündem
HSYK, Bozdağ’ın suç duyurusunu işleme koydu

HSYK, Bozdağ’ın suç duyurusunu işleme koydu

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, Türkiye’yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonun ardından yaptığı, “Soruşturmanın gizliliğini ihlal eden savcılar hakkında başbakan yardımcısı olarak Adalet Komisyonu huzurunda suç duyurusunda bulunuyorum” açıklaması üzerine harekete geçti.

25.12.2013Gündem
HSYK, Bozdağın suç duyurusunu işleme koydu

HSYK, Bozdağ'ın suç duyurusunu işleme koydu

HSYK, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın Büyük Rüşvet Soruşturmasıyla ilgili "Soruşturmanın gizliliğini ihlal eden savcılar hakkında suç duyurusunda bulunuyorum" açıklaması üzerine harekete geçti. HSYK Bozdağ'ın suç duyurusunu işleme koydu ve "savcılar gizliliği ihlal etti" iddialarına ilişkin dosya açıldı.

25.12.2013Gündem
Aygün: Söyleyecek bir şey bulamıyorum

Aygün: 'Söyleyecek bir şey bulamıyorum'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İl Başkanları toplantısında yaptığı açıklamada, Halkbank Genel Müdürü'nün rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sırasında evinde bulunan 4.5 milyon dolara karşılık, CHP Milletvekili Sinan Aygün'ü örnek gösterdi.

25.12.2013Gündem
Temiz toplum mesajı

Temiz toplum mesajı

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda yılın son meclis toplantısının gündemi, Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet olayları oldu. Sanayiciler “Ahlaki değerler olmazsa hiçbir şey olmaz” dedi.

24.12.2013Ege
BALBAY AİLESİNİN ÖZGÜRLÜK TATİLİ

BALBAY AİLESİ'NİN ÖZGÜRLÜK TATİLİ

Ergenekon davası kapsamında 4 yıl 277 gün tutuklu kaldıktan sonra 9 Aralık’ta tahliye olan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, ailesiyle birlikte Antalya’da tatil yapıyor. Eşi ve 2 çocuğuyla kaldığı otelde DHA’ya konuşan Balbay, "Arka fonda cezaevi duvarları olmayan ilk aile fotoğrafımız" diyerek poz verdi. Emre BAYLAN-ANTALYA-DHA

24.12.2013Haber
Mustafa Balbayın özgürlük tatili

Mustafa Balbay'ın özgürlük tatili

Ergenekon davası kapsamında 4 yıl 277 gün tutuklu kaldıktan sonra 9 Aralık’ta tahliye olan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, ailesiyle birlikte Antalya’da tatil yapıyor. Eşi ve 2 çocuğuyla kaldığı yaptığı otelde DHA’ya konuşan Balbay, "Arka fonda cezaevi duvarları olmayan ilk aile fotoğrafımız" diyerek poz verdi.

24.12.2013Gündem
Yargı, erkine sahip çık

Yargı, erkine sahip çık

Soruşturmalarda emniyet müdürü, kaymakam ve valilerin bilgilendirilmesine ilişkin Adli Kolluk Yönetmeliği’nde yapılan değişikliğin iptali için Barolar Birliği iptal davası açtı.

23.12.2013Gündem
Dinlersek sahte olup olmadığını anlarız

'Dinlersek sahte olup olmadığını anlarız'

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in, İstanbul merkezli yürütülen soruşturmada dinleme kayıtlarına ilişkin tapelere ek yapıldığı konusundaki açıklamasını değerlendiren ceza hukukçuları ve avukatlar, şüphelilerin avukatlarının dinleme kayıtları ve tapeleri talep etmesi gerektiğini, dinlemelere ilişkin ses kayıtları ile bunların çözümlerini içeren tapelerin karşılaştırılmasıyla iddiların kolaylıkla tespit edilebileceğini vurguladı.

23.12.2013Gündem
Nazlıcan Özkan isyan etti

Nazlıcan Özkan isyan etti

Tuncay Özkan'ın kızı Nazlıcan, Bakan oğullarının yakınlarının börekle yaptığı Metris Cezaevi ziyaretini eleştirdi.

23.12.2013Gündem
Adli Kolluk Yönetmeliğine iptal davası

Adli Kolluk Yönetmeliği'ne iptal davası

Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonlarının ardından hükümetin değişiklik yaptığı Adli Kolluk Yönetmeliği için, Türkiye Barolar Birliği Danıştay'a iptal başvurusunda bulundu. Değişikliğe AK Parti'den tepki geldi.

23.12.2013Gündem
Mustafa Balbay Antalyada tatile çıktı

Mustafa Balbay Antalya'da tatile çıktı

Ergenekon davası kapsamında yargılanan ve geçtiğimiz günlerde tahliye olan CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay ailesiyle birlikte tatile çıktı.

22.12.2013Gündem
Mamak’ta Sessiz Çığlık

Mamak’ta Sessiz Çığlık

Balyoz davası tutuklularının aileleri ve yakınları her cumartesi olduğu gibi dün de 65’inci kez Sessiz Çığlık eylemi yaptı.

21.12.2013Gündem
10 soruda Büyük Rüşvet Operasyonu

10 soruda Büyük Rüşvet Operasyonu

17 Aralık’ta Türkiye’yi sallayan ‘büyük rüşvet operasyonu’ çok yönüyle tartışıldı. İçişleri Bakanı’ndan habersiz operasyon yapılabilir mi, emniyet ve adalet cephesinde kadrolaşma nasıl oldu? İşte akıllara takılan 10 soru ve cevapları...

21.12.2013Hürriyet Arşiv
Faili meçhullere yeni iddianame

Faili meçhullere yeni iddianame

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 1990’lı yıllarda işlenen bazı faili meçhul cinayetlerle ilgili Mehmet Ağar, Özel Harekât polisleri ve ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’ın da arasında bulunduğu 19 kişi hakkında ‘Cürüm işlemek için oluşturulan silahlı teşekkülün faaliyeti kapsamında adam öldürmek’ suçlamasıyla hazırladığı iddianameyi Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

21.12.2013Gündem
Bu kez ziyaretçi

Bu kez ziyaretçi

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay uzun süre tutuklu kaldığı Silivri Cezaevi’ne ilk kez ziyaretçi olarak gitti.

21.12.2013Gündem
Aynı heyecanla devam

Aynı heyecanla devam

BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, Büyük Rüşvet operasyonunu “milli iradeye kasteden siyasi mühendislik oyunu” olarak niteledi ve “Biz çocuklarımıza, gençlerimize, artık üzerinde operasyon yapılamayan bir Türkiye emanet etmek için aynı heyecanla, aynı gayretle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

20.12.2013Ekonomi
Çelik: Altınok vekaleten atandı

Çelik: Altınok vekaleten atandı

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik Selami Altınok ile ilgili açıklama yaptı.

20.12.2013Gündem
Faili meçhul cinayetler soruşturmasında takipsizlik

Faili meçhul cinayetler soruşturmasında takipsizlik

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 1990'lı yıllarda işlenen bazı faili meçhul cinayetlerle ilgili Mehmet Ağar, özel harekat polisleri ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da arasında bulunduğu 19 kişi hakkında 765 sayılı TCK'nın "cürüm işlemek için oluşturulan silahlı teşekkülün faaliyeti kapsamında adam öldürmek" suçlamasıyla hazırladığı iddianameyi Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. Soruşturma kapsamında eski Başbakanlar Tansu Çiller, Mesut Yılmaz ve eski Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş'in de arasında bulunduğu bazı kişiler hakkında ek takipsizlik kararı verildi.

20.12.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Çok şey istemiyorum huzurrr istiyorum

Çok şey istemiyorum huzurrr istiyorum

BU ne ya!

30.12.2013Ayşe ARMAN
Bir destanı, ayakkabı kutusuna feda etmek

Bir destanı, ayakkabı kutusuna feda etmek

AK Parti’nin 11 yıllık iktidarının en önemli icraatı şudur:

30.12.2013Ahmet HAKAN
Vesayetçiyseniz orada durun işte

Vesayetçiyseniz orada durun işte

SİZE, hükümette hiç tutarsızlık bulamazsınız diyen olmadı ki, dünle bugün mukayeselerine asıldıkça asılıyorsunuz...

30.12.2013Akif BEKİ
2014’ün falı

2014’ün falı

30.12.2013Selim Türsen
Varsayalım ki hepsini Cemaat yapıyor

Varsayalım ki hepsini Cemaat yapıyor

NE diyoruz?

29.12.2013Ahmet HAKAN
Yargıya yargı demem yargı benim olmadıkça

Yargıya yargı demem yargı benim olmadıkça

Başbakan Erdoğan’ın yargıya bakışını çözmek için dünden bugüne söylediklerine bakalım...

29.12.2013Melis ALPHAN
Muhafazakârlarımız ‘lüks’e alışmış

Muhafazakârlarımız ‘lüks’e alışmış

DÜN öğle saatlerinde Etiler’den geçen bir dostumuz telefon etti:

28.12.2013Yalçın BAYER
Rüzgâra karşı...

Rüzgâra karşı...

TSK yazılı bildirisinde, hukuk devleti, hukukun üstünlüğü, demokratik toplum gerekleri kavramlarına atıfta bulunarak, son günlerdeki çatışmada taraf olmadığını beyan etmek ihtiyacı duymuş...

27.12.2013Yalçın BAYER
Bazen kitap, paradan tehlikelidir Başbakanım

Bazen kitap, paradan tehlikelidir Başbakanım

REZA Zarrab adlı genç, hırslı ve hayırsever işadamımız, sabık bakanlarımızdan Egemen Bağış’ın ofisine çantayla giriyor, çantasız çıkıyor.

26.12.2013Ahmet HAKAN
N’oluyor bize, iktidar Uhud Savaşı’na mı hazırlanıyor

N’oluyor bize, iktidar Uhud Savaşı’na mı hazırlanıyor

BAKANLAR fezleke tehdidi altında...

26.12.2013Yalçın BAYER
Bu istiklal savaşı değil içsavaştır

Bu istiklal savaşı değil içsavaştır

TAMAM önceki güne kadar “belagat şehvetiydi”.

26.12.2013Ertuğrul ÖZKÖK
Çöp olan yazı çöp olan istifalar

Çöp olan yazı çöp olan istifalar

SAAT 12.00.

26.12.2013Ahmet HAKAN
‘Polis-yargı artı CHP eşittir iktidar’ mı oldu

‘Polis-yargı artı CHP eşittir iktidar’ mı oldu?

ŞÜKÜR o kanattan da biri çıktı, ‘Dünün yanlışları bugünün yanlışlarını haklı çıkarmaz’ dedi, diyebildi.

24.12.2013Akif BEKİ
Hem iktidara hem muhalefete bu yalnızca sitem

Hem iktidara hem muhalefete bu yalnızca sitem

Evet içimden ikisine de sitem etmek geliyor, ediyorum da.

24.12.2013Yonca TOKBAŞ
Banka ve hukuk

Banka ve hukuk

YOLSUZLUK operasyonunu izleyen bir hafta içinde halka açık şirketlerimiz 20 milyar dolar değer kaybetmiş, Halkbank’ın değer kaybı ise 1 milyar 625 milyon dolarmış.

24.12.2013Taha AKYOL
Ya ikiniz de haklıysanız

Ya ikiniz de haklıysanız

-Cemaat diyor ki:

24.12.2013Ertuğrul ÖZKÖK
Kuvvetler ayrılığı

Kuvvetler ayrılığı

ADALET Bakanlığı, 2005 tarihli Adli Kolluk Yönetmeliği’ni değiştirdi; teknik izahlara boğmadan, değişikliği iki başlık altında özetlemek mümkün:

22.12.2013Taha AKYOL
Amerika mı getirdi ki Amerika götürecek

Amerika mı getirdi ki Amerika götürecek?

ULUSALCILAR ağızlarını patlatırcasına haykırıyorlardı:

21.12.2013Ahmet HAKAN
Bu dönemin adı ne

Bu dönemin adı ne

İLK 72 saat o meşum kelimeyi ilk defa kim kullanacak diye merakla bekliyordum.

21.12.2013Ertuğrul ÖZKÖK
Devirmek elinizdeydi bütün komploları

Devirmek elinizdeydi bütün komploları

İÇİŞLERİ Bakanı, “Bu durumda bir saniye bile yerimde duramam, istifa ediyorum” deseydi.

21.12.2013Ahmet HAKAN
Yargının yükü

Yargının yükü

BAŞSAVCI Vekili Zekeriya Öz, İstanbul Başsavcılığı’nda kaçakçılık, yolsuzluk gibi suçlara bakan büronun başındadır.

21.12.2013Taha AKYOL