MENÜ
Arşiv

2007 Ergenekon Haberleri

Ergenekon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ergenekon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 47 Ergenekon haberi bulunmuştur.

Ergenekon Haberleri

Öğretmene hem kundakçılık hem hırsızlık suçlaması

Öğretmene hem kundakçılık hem hırsızlık suçlaması

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan kişi, Kurban Bayramı'nın ilk günü bir apartmanın iki ayrı dairesinde yangın çıkmasından sorumlu olduğu ve 6 evden hırsızlık yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.

24.12.2007Hürriyet Arşiv
Şişlide gasp ve yaralama

Şişli'de gasp ve yaralama

Şişli'de bir berberin parasını gasp eden iki kişi, kaçarken kendilerine müdahale eden berber ile bir kişiyi maket bıçağıyla yaraladı.

18.12.2007Gündem
Türkiye’nin ruhunu aradı ama bulamadı

Türkiye’nin ruhunu aradı ama bulamadı

Türk edebiyatının kıymeti ölümünden sonra bilinen önemli isimlerinden biri olan Oğuz Atay’ın ölümünün üzerinden otuz yıl geçti. Atay, 30. ölüm yıldönümünde bir dizi toplantı, sempozyum, şenlik ve fener alayı ile anılıyor. Mezarından kalkıp olanı biteni görebilse, ünlü romanı Tutunamayanlar’da sık sık dile getirdiği gibi, "Bat dünya bat, bat da piyango bileti sat" derdi herhalde.

12.12.2007Gündem
Başkent’te elektrik kesintisi

Başkent’te elektrik kesintisi

Dağıtım şebekelerinde daha önceden planlanan yıllık periyodik işletme, trafolarda bakım, onarım ve kablo bağlantısı çalışmaları nedeniyle yarın Ankara’nın bazı yerlerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

28.11.2007Ankara
Erdoğan: Ermenistan haksız işgale derhal son vermek zorundadır

Erdoğan: Ermenistan haksız işgale derhal son vermek zorundadır

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’nın başkenti Bakü'de düzenlenen ‘11'inci Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk, Kardeşlik ve İşbirliği Kurultayı'na katıldı. Kurultayda konuşan Erdoğan, “Ermenistan evrensel değerlere ve temel insan haklarına uymayan bu haksız işgale derhal son vermek zorundadır” dedi.

18.11.2007Gündem
Demir dövdü

Demir dövdü

11. Türk Devletleri Dostluk, Kardeşlik ve İşbirliği Kurultayı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapıldı.

17.11.2007Gündem
Tarihte bugün

Tarihte bugün

25 Ekim 2007 Perşembe

25.10.2007Eğitim
Başkentte elektrik kesintisi

Başkentte elektrik kesintisi

Dağıtım şebekelerinde daha önceden planlanan yıllık periyodik işletme ile trafolarda bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 5 Ekim Cuma günü Ankara'nın bazı yerlerine elektrik verilemeyecek.

2.10.2007Gündem
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

Güngören, Sefaköy ve Beyazıt işletme müdürlüklerince yapılacak çalışmalar nedeniyle 29 Eylül ile 7 Ekim tarihleri arasında bazı semtlerde elektrik kesintisi uygulanacak.

26.9.2007Gündem
Ekonomi Hattı

Ekonomi Hattı

14.9.2007Ege
Türkiye’nin Çin’de artık ’hamili kartı’ da var

Türkiye’nin Çin’de artık ’hamili kartı’ da var

Tarihte eski uluslar olarak savaşta ve barışta çok içli dışlı olan Türkler ve Çinliler 21’inci yüzyılda aynı sahnede yeniden buluşuyor.

11.9.2007Hürriyet Arşiv
Sahneye çıktı

Sahneye çıktı

"Gümüş" dizisinin oyuncularından Uğur Ergenekon, önceki akşam Taksim’deki Salsanat barda sahne almaya başladı.

26.8.2007Hürriyet Arşiv
Karnına korkuluk demirleri saplandı

Karnına korkuluk demirleri saplandı

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde, limon koparmak için çıktığı ağaçtan düşen 13 yaşındaki Fatih Süleç’in karnına saplanan bahçe korkuluk demirleri ameliyatla çıkartıldı.

25.8.2007Gündem
Şirinden Başbakana: İhbarcıyı bul

Şirin'den Başbakan'a: İhbarcıyı bul

Cumhuriyet Savcılığı’na gönderilen imzası ihbar mektubunda, Danıştay saldırısının planlayıcısı, Ergenekon-Lobi örgütünün lideri olduğu ve evinde eylemlerde kullanılan silah bulunduğu öne sürülen eski Milletvekili Gen Parti Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin, Başbakana gönderdiği mektupta “Bana kasteden ihbarcıyı bulun” isteğinde bulundu.

24.8.2007Gündem
Emin Şirine Noel ayini sorgusu

Emin Şirin'e 'Noel ayini' sorgusu

Eski Milletvekili Emin Şirin'in, imzasız bir ihbar mektubuna dayalı olarak gözaltına alındığı ortaya çıktı. Emin Şirin'e, "Danıştay saldırısında rolü olup olmadığı, Ergenekon-Lobi örgütlenmesi" hakkında neler bildiği soruldu. Şirin'in evindeki bilgisayarına da el konuldu

22.8.2007Gündem
İş yerinde tacizde Avrupa’yı solladık

İş yerinde tacizde Avrupa’yı solladık

Beykent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sevda Ergenekon, Türkiye’de iş yerlerinde duygusal tacizin, Avrupa ülkelerine göre çok daha fazla yaşandığını savundu.

26.7.2007Ankara
Merkez Sağa sürpriz isim : Gökben Ergenekon

Merkez Sağ'a sürpriz isim : Gökben Ergenekon

Demokrat Parti de, Mehmet Ağar’ın istifasının ardından genel başkanlık yarışı başladı.

25.7.2007Gündem
Elektrik kesintisi

Elektrik kesintisi

Başkent’in bazı semtlerinde bugün elektrik kesintisi uygulanacak. Elektrik alamayacak yerler ve saatleri şöyle:

14.7.2007Ankara
Asmamızı Gül’ün imzası engelledi

Asmamızı Gül’ün imzası engelledi

Erdoğan’ın Kayseri’deki, "Apo’yu sen niye asmadın?" sözlerine Erzurum mitinginde yanıt veren Bahçeli, "Asılmasını engelleyen 11. protokolün altında benim değil, senin 2 yardımcın Gül ve Şener’in imzaları var. İftira atıyorsun" dedi.

30.6.2007Gündem
İşte MHP adaylarının tam listesi

İşte MHP adaylarının tam listesi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Osmaniye'den aday olurken, Milliyetçi Hareket'in lideri Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş ise Ankara'dan aday gösterildi.

5.6.2007Gündem
Küçük sevgili, insanı taptaze hissettiriyor

Küçük sevgili, insanı taptaze hissettiriyor

23 yıldır müzik piyasasının içinde olan ve yakında "Işıklı Yol" adlı 10’uncu albümünü çıkaracak olan İzel, Kelebek’le buluştu. Kendisinden 10 yaş küçük müzisyen sevgilisi Sinan Akçıl’dan ilk kez bahseden İzel, "Küçük sevgili, insanı taptaze hissettiriyor" dedi.

3.6.2007Hürriyet Arşiv
Elektrikçi boğazı kesilerek öldürüldü

Elektrikçi boğazı kesilerek öldürüldü

MERSİN'in Tarsus İlçesi'nde, elektrikçi 26 yaşındaki Ahmet Gümüş, boğazı kesilerek öldürüldü.

18.5.2007Gündem
D Hipodrom’un onur gecesi

D Hipodrom’un onur gecesi

2006 yılı içinde yarışçılık sektöründe, izleyicilerin oylarıyla birincilik kürsüsüne çıkan isimler önceki gece ödüllerini aldı.

16.5.2007Spor
İstanbulda “Milli Mücadelede İlk Adım Yürüyüşü”

İstanbul'da “Milli Mücadelede İlk Adım Yürüyüşü”

Şişli Atatürk Müzesi ile Dolmabahçe Sarayı arasında yarın yapılacak “Milli Mücadelede İlk Adım Yürüyüşü” nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.

15.5.2007Hürriyet Arşiv
Vivaro’yla 3400 kilometre gittik ’crash test’ bile gerçekleştirdik

Vivaro’yla 3400 kilometre gittik ’crash test’ bile gerçekleştirdik

Yenilen Opel Vivaro ile sıkışık trafikte saatlerce yol aldım; fren, debriyaj, gaz, vites, direksiyon hiç yormadı. Halkalı’da caddeye bir çocuk fırladı ve yapabileceğim en ani freni yaptım; ’zınk diye’ durdu, ikimizin de hayatı kurtuldu. Yenisahra’da pazar caddesinde karşı yönden gelen bir otomobille kafa kafaya çarpıştık. Vivaro’nun ön tamponu içeri göçtü, bana çarpan otomobilin hali içler acısıydı.

1.5.2007Hürriyet Arşiv
Jeoloğun ’keşfettiği’ gezegen kafaları karıştırdı

Jeoloğun ’keşfettiği’ gezegen kafaları karıştırdı

Bir internet sitesi, 1.5 milyon üyesine, bir Türk jeoloğun keşfettiği gezegene kendi ismi olan "Osman"ı vermesi haberini 1 Nisan şakası olarak duyurdu.

3.4.2007Gündem
Nikahsız eşini göğsünden vurdu

Nikahsız eşini göğsünden vurdu

MANİSA'nın Turgutlu İlçesi'nde, F.K., kendisini para karşılığı erkeklerle birlikte olmaya zorladığını ileri sürdüğü nikahsız eşi N.K.'yi av tüfeği ile vurarak, yaraladı.

23.3.2007Gündem
Gazi’de Nevruz ateşi

Gazi’de Nevruz ateşi

Gazi Üniversitesi öğrencileri ateşten atlayarak, demir döverek Nevruz’u kutladı. Gazi Üniversitesi Merkez Kampüsünde gerçekleştirilen etkinliklerde, katmer, çiğ börek ve Ankara tavanın yapıldığı yiyecek standı açıldı. Nevruz ateşinin üstünden atlayan öğrenciler Türklerin Ergenekon’dan çıkışını temsilen demir dövdüler.

22.3.2007Ankara
Başkentten

Başkent'ten

22.3.2007Ankara
BBP: Nevruz bölücülük yapmak isteyenlere dersini verdi

BBP: Nevruz bölücülük yapmak isteyenlere dersini verdi

BBP Genel Başkan Başdanışmanı, Devlet eski Bakanı Namık Kemal Zeybek, Nevruz'un bölücülük yapmak isteyenlere dersini verdiği söyledi.

22.3.2007Gündem
Tek bayrak tek bayram

Tek bayrak tek bayram

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı’nı bugün kutluyoruz. İçişleri Bakanlığı bölücü örgüt provokasyonlarına karşı önlem alırken, kutlamalarda Türk bayrağı dışında flama ve poster açılamayacak. Poliste izinler kaldırılırken, eylem beklenen illere takviye yapıldı.

20.3.2007Gündem
Bahçeli: Nevruz Türk milletinin Ergonekon ateşidir

Bahçeli: Nevruz Türk milletinin Ergonekon ateşidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevruz için, "Büyük Türk milletinin hürriyet ruhunun kabararak taştığı, dar bir coğrafyadan çıkarak kıtaları yönetmeye talip olduğu kutlu Ergenekon ateşidir" dedi.

20.3.2007Gündem
Frankfurtta Mevlanayı konferansı

Frankfurt'ta Mevlana'yı konferansı

12.3.2007Hürriyet Arşiv
Bu bebek tam 14 yaşında

Bu bebek tam 14 yaşında

Ayhan ailesi dram üstüne dram yaşıyor. Baba ve oğul tarfik kazasında sakat kaldı. Ailenin 14 yaşındaki kızı hiç gelişmedi, 2 yaşındaki bebek görünümünde.

10.3.2007Ankara
Eyüp Belediyesinden isim değiştirmeye yalanlama

Eyüp Belediyesi'nden 'isim değiştirme'ye yalanlama

Eyüp Belediye Başkanlığı, bugün bazı gazetelerde “ilçedeki bazı cadde ve sokak isimlerinin değiştirildiğine” ilişkin çıkan haberleri yalanladı.

16.2.2007Hürriyet Arşiv
Bonozedelere müjde

Bonozedelere müjde

Sevgili hurriyet.com.tr okurları, başlattığımız “dijital halk röportajı” serisinin ilkinde Başbakan yardımcısı Abdüllatif Şener’in makamındayız…

16.2.2007Ekonomi
Telekom, yeni tarifeyle 965 milyon dolar kazanacak

Telekom, yeni tarifeyle 965 milyon dolar kazanacak

Türk Telekom’un, 1 Mart’tan itibaren geçerli olacak yeni tarifeler sayesinde 2007 gelirlerinde, 2006’ya göre 880 milyon dolarlık fark elde edeceği iddia edildi.

2.2.2007Ekonomi
Soruşturmada ortaya çıkan skandal

Soruşturmada ortaya çıkan skandal

Trabzon Emniyet İstihbarat Şubesinin “haber elemanı” olarak kullandığı Erhan Tuncel, kasım ayında İstihbarat Dairesi Başkanlığı tarafından muhbirlikten çıkarıldı. Ancak, bu kişinin muhbirlikten çıkarıldığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilmedi. Yasin Hayal ve arkadaşlarının Tuncel’in kontrolü altında olduğunu sanan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Hrant Dink için yeni önlem almadığı soruşturma aşamasında ortaya çıktı.

2.2.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Cumhuriyetin ilk günlerini okuyor

Cumhuriyetin ilk günlerini okuyor

Bakü-İstanbul BAŞBAKAN, Türk Kurultayı’nın açılışında kardeşi İlham’ın merhum babası Haydar Aliyev’e teşekkür edince salondan alkış yükseldi.

17.11.2007Enis BERBEROĞLU
Dünden bugüne politikacı sanatçı aşkları 2

"Dünden bugüne politikacı sanatçı aşkları 2"

GEÇEN hafta aynı başlıkla kaleme aldığım yazıda politikacılar ile sanatçılar arasında kimi zaman evliliklere, kimi zaman da skandallara varan ilişkilerden bahsetmiştim.

21.4.2007Erdal İPEKEŞEN
’Cips’e sucuk, cızbız köfte tadı verip 500 milyon dolara çıktılar

’Cips’e sucuk, cızbız köfte tadı verip 500 milyon dolara çıktılar

70 bin tonluk pazarda tüketiciyi damak tadından yakalayan cips üreticileri, sucuk, cızbız köfte, simit, pastırma, haşhaş, soğan, yoğurt gibi Türk mutfağına özgü tatları ürünlerine adapte ederek 2003’te 175 milyon dolar olan pazarı 500 milyon dolara çıkardılar.

31.3.2007Erkan ÇELEBİ
Adına nevruz denen bayram

Adına nevruz denen bayram

21-23 Mart, güneşin Koç Burcu’na girdiği, yani baharın geldiği günler Bahar Bayramı’dır...

20.3.2007Yalçın BAYER
İnsan değeri

İnsan değeri

Boğaziçi Üniversitesi’nden bir grup öğrencinin parti liderlerine gönderdiği broşürde, aşağıdaki isimlerin:

1.2.2007Rauf TAMER