MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ercan KUMCU990Erdal SAĞLAM879Ege CANSEN403Şükrü KIZILOT217Deniz BAYRAMOĞLU198Yalçın BAYER177Uğur GÜRSES150Salih NEFTÇİ126Okan Aybar111Enis BERBEROĞLU97Vahap MUNYAR95Yalçın DOĞAN79Hayri ÇETİNKAYA72Emin ÇÖLAŞAN71Bekir COŞKUN61Fatih ALTAYLI56Kurthan FİŞEK53Tufan TÜRENÇ51Oya BERBEROĞLU49Nurten ERK TOSUNER38Ertuğrul ÖZKÖK30Cüneyt ÜLSEVER29Gila BENMAYOR27Yılmaz ÖZDİL27Noyan Doğan27Pakize SUDA26Hadi ULUENGİN23İlter TÜRKMEN21Mehmet Ali BİRAND21Mümtaz SOYSAL20 Serdar TURGUT20Zeynep ATİKKAN19Rahmi TURAN19Oktay EKŞİ18İsmet SOLAK18M. Rauf Ateş18Erkan ÇELEBİ16Ferai TINÇ16Taha AKYOL16Sefer LEVENT15Muharrem SARIKAYA14Eyüp Can - Referans12Uğur DÜNDAR11İsmet BERKAN11Ayşe ARMAN10Mehmet Y. YILMAZ10Selim Türsen10Doğan ULUÇ9Deniz SİPAHİ8Cengiz ÇANDAR8Ayşe ÖZEK KARASU8Sarper V. Özten8Yener SÜSOY7Sedat ERGİN7Reşat KUTUCULAR7Kanat ATKAYA6Oğuz ARAL6Ali Atıf BİR6Şükrü KÜÇÜKŞAHİN6Ahmet HAKAN5Rauf TAMER5Çiğdem TOKER5Eyüp CAN5Ayşen GÜR4Özdemir İNCE4Zeynep GÖĞÜŞ4Ebru ÇAPA4Cengiz SEMERCİOĞLU4Mehmet Barlas4Tuna KİREMİTÇİ4Tekin ARAL3Yavuz GÖKMEN3Haluk KALAFAT3Memet ESER3Sıtkı ŞÜKÜRER3Akif BEKİ3Doğan HIZLAN2Murat BARDAKÇI2Yurtsan ATAKAN2Tahir Perek2Osman MÜFTÜOĞLU2Banu TUNA2Fatih ÇEKİRGE2Selim AKÇİN2Ahmet TURAN ALTINER2Aydın CANDABAK2Nedim BUBİK2Soner YALÇIN2Tolga TANIŞ2Demir KARAHAN2Melis ALPHAN2Erdinç Çelikkan2İsmail UĞURAL2Mete Tamer OMUR2Selahattin DUMAN2Emre ÖZPEYNİRCİ2Dursun GÜNDOĞDU1Dr. Gündüz TEZMEN1Mustafa KUTLAY1Tuğrul ŞAVKAY1

Enflasyon

Enflasyon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Enflasyon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 31.200 Enflasyon haberi bulunmuştur.

Enflasyon, fiyatlar genel düzeyinin sürekli ve hissedilir artışını ifade eden bir durumdur. Diğer bir tanımı nominal millî gelirin, bu gelirle satın alınan mal miktarına (gerçek millî gelire) nazaran artması yani şişmesi demektir. Deflasyonun tersidir.

İlk tanımda iki durumdan bahsedilmektedir:

Birinci olarak tek bir fiyat ya da fiyat grubu değil, fiyatlar genel seviyesi gösterge alınmaktadır.

İkinci olarak artışın bir kereye ya da birkaç defaya mahsus olmadığı, sürekli olduğu vurgulanmaktadır.

Fiyatların genel seviyesi, ekonomide seçilen belli bir mal ve hizmet kümesinin (sepetinin) parasal karşılığıdır. Fiyatlar, mal ve hizmetlerle dolaşımdaki para miktarı arasındaki dengeye göre oluşur. Para miktarındaki artış (emisyon), mal ve hizmet miktarındaki artış (büyüme) ile dengeli olursa fiyatların genel seviyesi değişmez. Ama bunlardan biri diğerinden fazla üretilirse az üretilen kıymetli hale gelir.

DEVAMI

Enflasyon Haberleri

OPEC petrol üretim kısıntısını 9 ay uzattı

OPEC petrol üretim kısıntısını 9 ay uzattı

OPEC petrol üretim kısıntısını 9 ay uzattı

26.5.2017İstanbul
SGKdan kritik uyarı... Son tarih 31 Mayıs...

SGK'dan kritik uyarı... Son tarih 31 Mayıs...

Geçtiğimiz Haziran ayında yürürlüğe giren 6736 sayılı Kanun'la yapılandırılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarının ilk taksitinin 31 Mayıs'a kadar ödenmesi gerektiğini ifade eden SGK İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal, ödeme yapılmaması halinde prim borcu olanların yapılandırmasının iptal olacağını söyledi.

25.5.2017Ekonomi
Venezuelada savcı bilançoyu açıkladı devlet televizyonu yayınlamadı

Venezuela'da savcı bilançoyu açıkladı devlet televizyonu yayınlamadı

Venezuela'da Başsavcı Luisa Ortega, ülkede devam eden hükümet karşıtı gösterilerde 20 yaşında bir protestocunun güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğünü bildirdi. Başsavcı açıklamasında 6 haftadır devam eden gösterilerde toplam 55 kişinin hayatını kaybettiğini de söyledi.

24.5.2017Dünya
Kardemirde toplu sözleşme imzalandı

Kardemir'de toplu sözleşme imzalandı

Kardemir'de toplu sözleşme imzalandı

23.5.2017Karabük
Göstericiler Chavezin çocukluğunun geçtiği evi ateşe verdi

Göstericiler Chavez'in çocukluğunun geçtiği evi ateşe verdi

Venezuela'da devam eden hükümet karşıtı gösterilerde eski Devlet Başkanı Hugo Chavez'in çocukluğunun geçtiği evin ateşe verildiği bildirildi.

23.5.2017Dünya
Dallas Fed Başkanı’ndan kritik açıklama

Dallas Fed Başkanı’ndan kritik açıklama

ABD Merkez Bankasının (Fed) Dallas Şubesi Başkanı Robert Kaplan, son enflasyon verilerindeki zayıflığı fazla önemsemediğini belirterek, “Fed’in politika faizini bu yıl toplam 3 kere artırma planının uygun olduğunu düşünmeye devam ediyorum” dedi.

23.5.2017Ekonomi
Enflasyon tek haneye üretimle düşürülecek

Enflasyon tek haneye üretimle düşürülecek

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, gıda enflasyonunu düşürecek ilave tedbirleri yakın zamanda devreye sokacaklarını belirterek, “Bu kapsamda bakliyat gibi talebin kısmen de olsa ithalat ile karşılandığı ürünlerde kapsamlı bir üretim planlaması yapıldı. Başta sera teşvikleri olmak üzere taze meyve-sebze üretimini teşvik eden uygulamalar da yeni bir strateji çerçevesinde devreye girecek” dedi.

22.5.2017Ekonomi
Farkı hızla kapatıyor... İlk kez 10’un altına düştü

Farkı hızla kapatıyor... İlk kez 10’un altına düştü

İngiltere’de erken seçime 18 gün kala yapılan anketler, ana muhalefetteki İşçi Partisi, iktidardaki Muhafazakar Parti ile arasındaki oy farkını kapatmaya başladığını ortaya koydu. İki arasındaki oy farkı dokuz puana kadar geriledi.

22.5.2017Dünya
Markanın düşmanı enflasyon

Markanın düşmanı enflasyon

Enflasyon, gıda ve temizlik ürünlerinde tüketiciyi markalıdan ucuz ürünlere yöneltiyor. Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği Başkanı İmer Özer, “Sabit fiyat politikası bu ürünlerin cazibesini artırıyor” diyor.

21.5.2017Ekonomi
KGGD Başkanı Gülsoy: İş Dünyasının gündemi, üretim ve istihdam olmalı

KGGD Başkanı Gülsoy: İş Dünyasının gündemi, üretim ve istihdam olmalı

KGGD Başkanı Gülsoy: İş Dünyasının gündemi, üretim ve istihdam olmalı

20.5.2017Kayseri
O ülke 6. kez...

O ülke 6. kez...

Durdurulamayan enflasyon faiz artışı getirdi Meksika Merkez Bankası, beklenmedik şekilde faiz oranlarını yükseltti.

20.5.2017Ekonomi
Bakan Çelikten domates çıkışı: Helali hoş olsun ama...

Bakan Çelik'ten domates çıkışı: Helali hoş olsun ama...

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, domates üzerindeki tartışmalara değinerek, "Domates tarladan 2 liradan çıkıyor, helali hoş olsun, çıksın. Ama pazarda 8 lira ise hesap sorulacak yer 2 lira ile 8 lira arasındaki paranın nereye gittiğidir" dedi.

19.5.2017Ekonomi
Bakan Çelikten domates çıkışı

Bakan Çelik'ten domates çıkışı

Bakan Çelik'ten domates çıkışı

19.5.2017Antalya
TÜSİAD Başkanı Erol Bilecikden OHAL bir kez daha uzatılmasın isteği

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik'den OHAL bir kez daha uzatılmasın isteği

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik'den OHAL bir kez daha uzatılmasın isteği

18.5.2017İstanbul
Tüketicinin cebinden çalana ağır ceza geliyor

Tüketicinin cebinden çalana ağır ceza geliyor

Rekabet Kurumu, sahaya indi; yaş meyve sebze piyasasında fiyatları yükseltenlere ağır cezalar kesmeye hazırlanıyor. Kurum, bugüne kadar sergilediği tavırdan çok farklı bir şekilde "Rekabeti engelleyen ve tüketicinin cebinden çalmaya yönelik her türlü rekabet ihlali, karşısında Rekabet Kurumu’nu bulur!" açıklaması yaptı.

17.5.2017Ekonomi
Altın yükselişe geçti.. Çeyrek altın fiyatları şuan ne kadar

Altın yükselişe geçti.. Çeyrek altın fiyatları şuan ne kadar?

Altın fiyatlarının dalgalı kuru, çeyrek altın ve gram altın fiyatlarını da etkiledi. Yatırımcının en çok takip ettiği ürünlerde değer kazanırken, fiyatların yükselmesi ile birlikte çeyrek altın ve gram altın fiyatları merak ediliyor. Peki Altın fiyatları en son ne kadar oldu?

17.5.2017Ekonomi
TÜPRAŞta anlaşma sağlandı, Aliağa memnun değil

TÜPRAŞ'ta anlaşma sağlandı, Aliağa memnun değil

TÜPRAŞ'ta anlaşma sağlandı, Aliağa memnun değil

16.5.2017İzmir
Ekonomik gidişat iyi ama yeterli bulmuyoruz

"Ekonomik gidişat iyi ama yeterli bulmuyoruz"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ekonomide gidişatın iyi olduğunu ancak bunu yeterli bulmadıklarını belirterek, "Bunu daha da iyileştirme noktasında neler yapabiliriz? Atmamız gereken adımları, uyum yasalarıyla aynı zamanda ekonomiyi geliştirecek, destekleyecek tedbir ve destekleri yine önümüzdeki süreçte hayata geçireceğiz." dedi.

16.5.2017Ekonomi
Doların gözü Trump Erdoğan görüşmesinde

Doların gözü Trump Erdoğan görüşmesinde

Dolar/TL şu dakikalarda 3.54 seviyesinden işlem görüyor. Dolar kuru bugün Moody's'in Gelişen Piyasalar Zirvesi'nde Türkiye'nin ekonomik değerlendirmesinin yanı sıra ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmesini takip edecek.

16.5.2017Ekonomi
Ertem: “KGF uygulaması başarılı”

Ertem: “KGF uygulaması başarılı”

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem, rakamların Kredi Garanti Fonu (KGF) uygulamasının başarılı olduğunu gösterdiğini belirterek, önümüzdeki dönemde KGF'nin kalıcı bir kurum olarak yeniden yapılanması, Türkiye Varlık Fonu ve yeni dönem kurumlarıyla işbirliği içerisinde çalışmasının gündeme gelebileceğini söyledi.

15.5.2017Ekonomi
Kutay Gözgör: OPEC petrol üretimini yeniden kısmaya hazırlanıyor

Kutay Gözgör: OPEC petrol üretimini yeniden kısmaya hazırlanıyor

Kutay Gözgör: OPEC petrol üretimini yeniden kısmaya hazırlanıyor

15.5.2017İstanbul
Dolarda kritik seviye 3.68 TL

Dolarda kritik seviye 3.68 TL

Dolar/TL kurunda tepki çıkışı görülüyor. Yukarı yönlü hareketin devamında ilk dirençler 3.63 ve 3.68 seviyelerinde. Çıkışın devamı için 3.68 seviyesinin geçilmesi gerekecek.

14.5.2017Ekonomi
Milyonları ilgilendiriyor Temmuzda maaşlar değişiyor

Milyonları ilgilendiriyor! Temmuzda maaşlar değişiyor

11.5 milyon emeklinin maaşı temmuzda değişecek. İlk dört aylık enflasyon zammın yüzde 5’i aşacağını gösterdi. Peki kim ne kadar maaş alacak? Zamlar nasıl hesaplanacak. İşte detaylar…

13.5.2017Ekonomi
Tek faiz artırımı uygun olacaktır

'Tek faiz artırımı uygun olacaktır'

Fed Chicago Şubesi Başkanı Evans: "Amerikan ekonomisine dair görünümün kötüleşmesi durumunda, Fed'in bu yılın geri kalanında tek faiz artırımı yapması uygun olacaktır" açıklamasında bulundu.

13.5.2017Ekonomi
İzmir’de suya yüzde 5 zam yapıldı

İzmir’de suya yüzde 5 zam yapıldı

İzmir'de içme suyunun metreküpü 1 Temmuz 2017’den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 5 zamlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Kurulu’nun oyçokluğuyla onayladığı yeni tarifeye göre konutlarda 3.96 TL olan 0-20 metreküp arası suyun metreküpü 4.16 TL oldu. Tarifedeki 21 metreküp ve üzeri harcama ücretine ise zam yapılmadı.

12.5.2017Gündem
İzmirde suya yüzde 5 zam yapıldı

İzmir'de suya yüzde 5 zam yapıldı

İzmir'de suya yüzde 5 zam yapıldı

12.5.2017İzmir
Destan yazdınız

'Destan yazdınız'

Türkiye’nin son 10 aylık döneminde her türlü badireyi atlattığını hatırlatan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bu dönemde bankacılık sektörünün çalışmalarını değerlendirdi. Canikli, “Gemiyi güvenli limanlara demirledik. Bankalar şaşırttı, muslukları açtı ve destan yazdı” ifadelerini kulandı.

12.5.2017Ekonomi
Dolar fiyatları dalgalı seyrediyor

Dolar fiyatları dalgalı seyrediyor

ABD'nin YPG'ye silah yardımına onay vermesi ile hafta başında TL'de yaşanan ilk satış baskısının sona ermesiyle kurda yaşanan küresel piyasalara paralel seyrin haftanın son işlem gününde de devamı bekleniyor.

12.5.2017Ekonomi
Başbakan Yardımcısı Canikli’den bankalara faiz uyarısı

Başbakan Yardımcısı Canikli’den bankalara faiz uyarısı

Başbakan Yardımcısı Canikli’den bankalara faiz uyarısı

12.5.2017İstanbul
Altın fiyatları ne kadar oldu Çeyrek altın kaç lira

Altın fiyatları ne kadar oldu? Çeyrek altın kaç lira?

Altın fiyatları bugün güne yükseliş ile başladı. Çeyrek altın ve gram altın fiyatları da, altın fiyatlarının yükselmesi ile birlikte değer kazandı. Peki çeyrek altın fiyatları şuan ne kadar oldu? İşte altın fiyatlarında son durum

12.5.2017Ekonomi
Kamu-Sen: Tek kişinin yoksulluk sınırı 2 bin 510 lira

Kamu-Sen: Tek kişinin yoksulluk sınırı 2 bin 510 lira

Kamu-Sen: Tek kişinin yoksulluk sınırı 2 bin 510 lira

11.5.2017İstanbul
Odeabankın ilk çeyrek net kârı yüzde 311.7 yükseldi

Odeabank'ın ilk çeyrek net kârı yüzde 311.7 yükseldi

Odeabank'ın ilk çeyrek net kârı yüzde 311.7 yükseldi

10.5.2017İstanbul
Kılıçdaroğlundan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, hain sözü hafif kalır

Kılıçdaroğlu'ndan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, 'hain' sözü hafif kalır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu son günlerde TV ekranlarında Atatürk'e hakaret edenler için ağır ifadeler kullandı.

9.5.2017Gündem
Enflasyon TLyi olumsuz etkileyecek | Altınlanma Zamanı

Enflasyon TL'yi olumsuz etkileyecek | Altınlanma Zamanı

Artunç Kocabalkan, Fransa seçimleri sonrası piyasalardaki durumu değerlendiriyor.

9.5.2017Ekonomi
Fransada Macronun seçilmesiyle euro 3.90 lira sınırında

Fransa'da Macron'un seçilmesiyle euro 3.90 lira sınırında

Fransa'da Macron'un seçilmesiyle euro 3.90 lira sınırında

8.5.2017İstanbul
KPMG: Koşullar beklendiği gibi olursa Türkiye yüzde 3.7 büyüyebilir

KPMG: Koşullar beklendiği gibi olursa Türkiye yüzde 3.7 büyüyebilir

KPMG: Koşullar beklendiği gibi olursa Türkiye yüzde 3.7 büyüyebilir

8.5.2017İstanbul
Fransada seçimi Macronun kazanması euroyu destekledi (2)

Fransa'da seçimi Macron'un kazanması euroyu destekledi (2)

Fransa'da seçimi Macron'un kazanması euroyu destekledi (2)

8.5.2017İstanbul
Enflasyona ‘dış’ tedbir

Enflasyona ‘dış’ tedbir

Nisan ayı enflasyonunun yüzde 12 sınırına dayanmasının ardından cuma günü toplanan Gıda Komitesi radikal kararlar aldı. Arz güvenliği için işlenmemiş gıda konusunda dış ticaret tedbirlerinin alınmasının kararlaştırıldığı toplantı, ithalat yapılabileceği yorumlarına neden oldu.

7.5.2017Ekonomi
Olmamak imkânsız

Olmamak imkânsız

Son 10 yılda Türkiye’ye 600 milyon Euro yatıran Unilever’in Dünya Başkanı Paul Polman, her ülkenin Türkiye gibi zor dönemlerden geçebileceğini belirterek, “Türkiye pazarı ortalamanın üzerinde büyüdü. Unilever için Türkiye’de olmamak aptallık olurdu” diye konuştu.

7.5.2017Ekonomi
Bakan Ağbal: Gıda enflasyonunu vergi indirimiyle çözme düşüncemiz yok

Bakan Ağbal: Gıda enflasyonunu vergi indirimiyle çözme düşüncemiz yok

Bakan Ağbal: Gıda enflasyonunu vergi indirimiyle çözme düşüncemiz yok

7.5.2017Bayburt
Gıda enflasyonunu düşürecek radikal kararlar geliyor

Gıda enflasyonunu düşürecek radikal kararlar geliyor

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gıda enflasyonunu düşürmek amacıyla işlenmemiş gıda ürünlerine yönelik iç piyasada arz sürekliliğini gözeten dış ticaret tedbirleri alacaklarını belirterek, "Ekmekte de fiyat belirleme sürecine ilişkin yeni düzenlemeler kararlaştırdık. Taze meyve ve sebzede alternatif pazarlama kanallarını devreye sokacağız." dedi.

7.5.2017Ekonomi
Piyasanın dümeni yabancıda

Piyasanın dümeni yabancıda

Nisanda borsada yabancı yatırımcılar 294 milyon dolarlık hisse alımı yaptı. Tahvil bonoda ise 28 Nisan haftasında 739 milyon dolarlık yabancı alımı oldu. Nisanda tahvil ve bono alımlarının toplamı 1.3 milyar doları geçti. Önümüzdeki dönemde de gidişatı yabancının tavrı belirleyecek.

6.5.2017Ekonomi
Fed stratejisini değiştirmeli

"Fed stratejisini değiştirmeli"

Williams, açıklamasında, işe alımların daha sürdürülebilir seviyelere ulaşmasına duyulan ihtiyacı belirtti ve düşük istihdama yönelik artan risklerin "sürdürülemez" olduğunu söyledi. 

6.5.2017Ekonomi
Teknoloji için yatırım bankası

Teknoloji için yatırım bankası

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, teknolojiye destek vermek için ya bankalardan birinin yapılandırılacağını ya da yeni banka kurulacağını söyledi. Şimşek, enflasyon için de Gıda Komitesi’ni toplantıya çağırdığını belirtti.

5.5.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yeni ekonomi yönetiminin başarı ihtimali

Yeni ekonomi yönetiminin başarı ihtimali

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın parti genel başkanlığını almasıyla birlikte, yönetimde yeni dönem fiilen başladı. Piyasalar ve iş alemi ise şimdi kabine değişikliği ve ekonomi yönetiminde söz sahibi olacak isimleri bekliyor.

22.5.2017Erdal SAĞLAM
Trafik sigortasında kaos

Trafik sigortasında kaos

Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması 12 Nisan’da başladı, üzerinden de bir aydan fazla zaman geçti. Hadi gelin, bir durum değerlendirmesi yapalım. Peşin peşin söyleyeyim, yazacaklarımdan kimse alınmasın, gücenmesin. Yanlışım varsa da her türlü eleştiriye açığım, tabii seviyeli olmak şartıyla. Önce sigortacılar cephesinden başlayalım ama şu tespiti de yapalım. Ani bir kararla, 16 Nisan’daki referandumun da etkisiyle tavan fiyat uygulamasına geçildi. Malum, konu trafik sigortası olunca, 20 milyon kişiyi ilgilendiriyor.

21.5.2017Noyan Doğan
Markanın düşmanı enflasyon

Markanın düşmanı enflasyon

Enflasyon, gıda ve temizlik ürünlerinde tüketiciyi markalıdan ucuz ürünlere yöneltiyor. Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği Başkanı İmer Özer, “Sabit fiyat politikası bu ürünlerin cazibesini artırıyor” diyor.

21.5.2017Jale Özgentürk
Banknot matbaası ile proje finansmanı

Banknot matbaası ile proje finansmanı

TÜRKİYE ekonomisi, ‘sorumluluklarımızı yerine getirmekten kaçınabiliriz ama sonuçlarından kaçınamayız’ çizgisinde ilerliyor.

12.5.2017Uğur GÜRSES
Kenan İmirzalıoğlu nasıl daha az vergi öder

Kenan İmirzalıoğlu nasıl daha az vergi öder?

BAŞARILI oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, vergi rekortmenleri listesine sıklıkla adını yazdıran bir sanatçı. TV dizilerinde ve sinema filmlerinde gösterdiği başarılı performansı ile en çok kazanan oyuncular arasında sayılıyor. En çok kazananlardan olunca, doğal olarak en çok vergi ödeyen sanatçılar arasına girmekte de zorlanmıyor.

9.5.2017Ahmet KARABIYIK
Üç haftada 8.4 milyar dolarlık yığınak

Üç haftada 8.4 milyar dolarlık yığınak

DÖVİZ kuru yükselirken “yabancı mihrakların oyunu”, kur düşerken “istikrar geldi; ekonomi uçuşa geçti” diye açıklamak, başka bir ülkede olsa eğlence sayılırdı. Referandumu içine alan son üç haftada, yurttaşlar ve şirketlerin bankalardaki hesaplarında 8.4 milyar dolarlık artış olmuş. Bu çok yüksek; buna ne diyeceğiz?

5.5.2017Uğur GÜRSES