MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Gila BENMAYOR62Yalçın DOĞAN38Vahap MUNYAR34Hadi ULUENGİN32Yalçın BAYER26Ercan KUMCU23Cengiz SEMERCİOĞLU22Mehmet Y. YILMAZ19Cengiz ÇANDAR18Gökhan KİMSESİZCAN18Ayşe ARMAN17Uğur CEBECİ17Yılmaz ÖZDİL14Ertuğrul ÖZKÖK13Yasemin BORAN13Nurten ERK TOSUNER13Özdemir İNCE13Erdal SAĞLAM12Ferai TINÇ12Tufan TÜRENÇ12Deniz BAYRAMOĞLU12Salih NEFTÇİ 12Emin ÇÖLAŞAN11İlter TÜRKMEN11Ayşe ÖZEK KARASU10Ege CANSEN10Enis BERBEROĞLU9Mümtaz SOYSAL9Sedat ERGİN9Mehmet Ali BİRAND8Sahrap SOYSAL8Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU8Mesude ERŞAN8Melis ALPHAN8Oktay EKŞİ7Fatih ALTAYLI7Doğan ULUÇ7Erkan ÇELEBİ7Ahmet HAKAN7Melda Narmanlı ÇİMEN7Tolga TANIŞ7Mehmet YAŞİN6Zeynep ATİKKAN6Uğur GÜRSES6Şükrü KIZILOT5Bünyamin SÜRMELİ5Ayçe DİKMEN5Civan ER5Emre ÖZPEYNİRCİ5Cüneyt ÜLSEVER4Doğan HIZLAN4Murat BARDAKÇI4Pakize SUDA4Serdar TURGUT4Osman MÜFTÜOĞLU4Banu TUNA4Kubilay KESKİN4Temuçin Tüzecan4Sevil ATASOY4Erdal İPEKEŞEN4Yaşar SÖKMENSÜER4İsmet BERKAN4Mehmet Uğur YÜKSEL4Sefer LEVENT4Gürül Öğüt4İzzet ÇAPA4Selçuk ŞİRİN4Ömür GEDİK3Fatih ÇEKİRGE3Melike Karakartal3Taha AKYOL3Şenay DÜDEK3Uğur VARDAN3Mete Tamer OMUR3Rıza Özel3 Bekir COŞKUN2Kanat ATKAYA2Kurthan FİŞEK2Yurtsan ATAKAN2İbrahim Bilik2Figen BATUR2Pako'nun Sayfası2Ebru ÇAPA2Mehmet Nuri YILMAZ2Arman Kırım2Nilüfer PAZVANTOĞLU2Onur BAŞTÜRK2Cengiz ÖZDEMİR2Soner YALÇIN2Pınar REYHAN2Rahmi TURAN2M. Rauf Ateş2Yaşar Nuri Öztürk2Eyüp CAN2Yonca TOKBAŞ - Kelebek2Nuran ÇAKMAKÇI2Nihat DEMİRKOL2Ayşegül DOMANİÇ YELÇE2Bahar AKINCI2Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ2

Endonezya

Endonezya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Endonezya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.573 Endonezya haberi bulunmuştur.

Endonezya ya da resmî adıyla Endonezya Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya ve Okyanusya'da yer alan bir ülkedir. Endonezya 17.508 adadan oluşur. 250 milyon civarında nüfusuyla dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi ve aynı zamanda en kalabalık Müslüman ülkesidir. Endonezya halk tarafından seçilmiş meclisi ve devlet başkanı ile bir cumhuriyet'tir. Ülkenin başkenti Cava adasındaki Cakarta şehridir. Sınır komşuları, Papua Yeni Gine,Doğu Timor ve Malezya'dır. Diğer komşu ülkeleri Singapur, Filipinler, Avustralya ve Andaman ve Nikobar adalarıdır. Endonezya ASEAN'ın kurucu üyelerinden ve G20 üyesi ülkelerdendir.

DEVAMI

Endonezya Haberleri

Genç iş adamı Ramazan Kaya: Dünya sahnesinde tarih yazacağız

Genç iş adamı Ramazan Kaya: Dünya sahnesinde tarih yazacağız

Kendi deyimiyle "Tahtakale'de yetişen" genç Türk işadamı, sadece hayallerinin peşinden koşmakla yetinmedi, farklı bir coğrafyada yaşayan bir tasarımcının hayallerini de gerçeğe dönüştürdü.

25.3.2017Hayat
Endonezya’da ABD askeri uçağı acil iniş yaptı

Endonezya’da ABD askeri uçağı acil iniş yaptı

ABD Hava Kuvvetlerine ait bir uçak, arıza nedeniyle Endonezya’nın batısındaki Açe eyaletine acil iniş yaptı.

25.3.2017Dünya
Türkiye tüm ülkeleri geride bıraktı

Türkiye tüm ülkeleri geride bıraktı

Rize Ticaret Borsası Genel Koordinatörü Önder: "Yılık kişi başı çay tüketiminde Türkiye 3,5 kilogramla birinci sırada yer alıyor" açıklamasında bulundu.

25.3.2017Ekonomi
Dünyada en çok çayı Türkler içiyor

Dünyada en çok çayı Türkler içiyor

Dünyada en çok çayı Türkler içiyor

24.3.2017Rize
Bahar aylarının en güzel rotası: Kapadokya

Bahar aylarının en güzel rotası: Kapadokya

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya’da bahar ayının gelmesiyle birlikte balon turlarına ilgi de artmaya başladı. Dünyanın en ilginç doğa oluşumları arasında yer alan peribacaları ve kayadan oyma dinsel merkezleriyle her yıl yaklaşık 2 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kapadokya'da, düzenlenen sıcak hava balon turlarına yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor.

24.3.2017Seyahat
Finansta İslami atak

Finansta İslami atak

Türkiye, İslami finans ürünlerinde ön plana çıkmak için iki koldan harekete geçti. Hazine Müsteşarlığı kira sertifikası (sukuk) ihraç olanaklarını araştırmak için Birleşik Arap Emirlikleri’nde toplantı yapacakken, Türkiye Varlık Fonu da İslami finansı önceliği olarak belirledi.

23.3.2017Ekonomi
Mermer Fuarına Hint ilgisi

Mermer Fuarı'na Hint ilgisi

İZMİR'de düzenlenen 23. MARBLE Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'na ilk gün Hintli ve Çinli alıcıların yoğun ilgi gösterdi. İnşaat sektörünün hareketli olduğu Çin ve Hindistan'tan gelen alım heyetleri, yeni taşları merakla inceledi, sipariş etti. Avrupa pazarının sönük olduğu sektörde mermercinin yüzünü Ortadoğu güldürdü.

23.3.2017İzmir
İklim için umut veriyor

İklim için umut veriyor

Coal Swarm, Sierra Club ve Greenpeace tarafından yayınlanan Yükseliş ve Çöküş 2017: Küresel Kömürlü Termik Santral Kapasitesi Takip ve İzleme adlı kömürlü termik santral projelerinin küresel görünümünü ortaya koyan rapora göre, kurulması planlanan kömürlü termik santral sayısında küresel çapta büyük bir düşüş var.

22.3.2017Ekonomi
Endonezya Başkonsolosu, KOÜyü ziyaret etti

Endonezya Başkonsolosu, KOÜ'yü ziyaret etti

Endonezya Başkonsolosu, KOÜ'yü ziyaret etti

22.3.2017Kocaeli
Kömürlü santrallerde yaşanan düşüş, iklim için umut veriyor

Kömürlü santrallerde yaşanan düşüş, iklim için umut veriyor

Kömürlü santrallerde yaşanan düşüş, iklim için umut veriyor

22.3.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 kanunu onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 kanunu onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 kanunu onayladı

21.3.2017Ankara
Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Sergisi, Muğlada açıldı

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Sergisi, Muğla'da açıldı

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Sergisi, Muğla'da açıldı

21.3.2017Muğla
Arçelik satın alma fırsatlarını değerlendiriyor

'Arçelik satın alma fırsatlarını değerlendiriyor'

Arçelik CEO'su Hakan Bulgurlu başta Asya olmak üzere uluslararası ağırlığını artırmak için birleşme ve satın alma fırsatlarını değerlendirdiğini söyledi.

20.3.2017Ekonomi
Bu meslekte işsiz yok

Bu meslekte işsiz yok

Dışarıda yeme-içme alışkanlarının artması ve gastronomi turizminin trend olması en başta dünya mutfağını bilen aşçılara olan talebi arttırdı. Diğer taraftan işsizlik kaygısının olmaması, ücretlerin tatmin edici olması sebebiyle pek çok genç de aşçı olmak için üniversitelerin, özel okulların yolunu tutmaya başladı. Sektörde çalışanların pek çoğu alaylı olduğundan bu işin eğitimini almış kişilere olan ihtiyaç her geçen gün artıyor.

20.3.2017IK
İnanılmaz rakam... Kral Selmandan Çinde 65 milyar dolarlık anlaşma

İnanılmaz rakam... Kral Selman'dan Çin'de 65 milyar dolarlık anlaşma!

Çin'i ziyaret eden Suudi Arabistan Kralı Selman bu ülkeyle 65 milyar dolar değerinde 14 anlaşmaya imza attı.

18.3.2017Dünya
Avatar Atakan romantizmi

Avatar Atakan romantizmi

Tasarımcı Serap Korkmaz ile 5 Mart'ta evlenen Survivor 2016 şampiyonu Çağan Atakan Arslan, eşiyle birlikte balayı için Endonezya'yı tercih etti.

17.3.2017Magazin
Prof. Dr. Sarı: Akdenizde görülen dev vatozların satışı, sergilenmesi engellenmeli

Prof. Dr. Sarı: Akdeniz'de görülen dev vatozların satışı, sergilenmesi engellenmeli

Prof. Dr. Sarı: Akdeniz'de görülen dev vatozların satışı, sergilenmesi engellenmeli

17.3.2017Van
Korku salsın diye yaptılar, alay konusu oldu

Korku salsın diye yaptılar, alay konusu oldu!

Endonezya ordusu Batı Java'daki bir askeri üssün önünde bulunan ve internette alay konusu olan heykeli keskilerle parçaladı.

17.3.2017Dünya
Avrupa sevindi

Avrupa sevindi

Hollanda’daki seçimlerde Geert Wilders’in lideri olduğu aşırı sağcı ve AB karşıtı Özgürlük Partisi’nin beklenen yükselişi sağlayamaması AB üyelerini sevindirdi. Avrupa, liberal Mark Rutte’nin birinci gelmesini kutladı.

16.3.2017Dünya
Ödüllü karikatürler Muğlada sergilenecek

Ödüllü karikatürler Muğla'da sergilenecek

Ödüllü karikatürler Muğla'da sergilenecek

16.3.2017Muğla
Protestoculara karşı rögar kapakları bile mühürlendi

Protestoculara karşı rögar kapakları bile mühürlendi

Dünyanın dört bir yanından maliye bakanları, merkez bankalarının başkanları, uluslararası ekonomi çalışması için Almanya’nın 2 bin yıllık tarihi sağlık merkezi kenti olarak Roma kaplıcaları ve 150 yıllık dünyanın en ünlü kumarhanesiyle bilinen 55 bin nüfuslu Baden Baden kentinde G- 20 zirvesi cuma günü başlıyor.

16.3.2017Dünya
Avrupa siyasetinin yükselen yıldızı... Hollanda seçimlerinde patlama yaptı

Avrupa siyasetinin yükselen yıldızı... Hollanda seçimlerinde patlama yaptı!

Hollanda'da milletvekili sayısını dörtten 14'e çıkaran Yeşil Sol Partisi seçimlerin sürprizi oldu.

16.3.2017Dünya
Yeşil Sol’un genç lideri

Yeşil Sol’un genç lideri

Ankara ile yaşanan kriz ve radikal sağcı Wilders’in performansı seçim gündeminin üst sıralarında yer alsa da GroenLinks (Yeşil Sol) partisinin 31 yaşındaki lideri Jesse Klavers’in performansı da merak ediliyordu.

15.3.2017Dünya
Kral Selman Japonyada

Kral Selman Japonya'da

‘Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, iki hafta önce başladığı Uzakdoğu turu kapsamında Tokyo’ya ayak bastı. Kral Selman, Tokyo’daki Haneda Havalimanı’na inişinde Japon Veliaht Prensi Naruhito tarafından karşılandı. Uzakdoğu seyahatine onlarca prens ve bakanla birlikte 26 Şubat’ta Malezya’dan başlayan Kral’ın maiyetinde yüzlerce yetkili bulunuyor. Japon medyasında yer alan haberlerde, Tokyo’daki otellerde Suudi kafilesi için 1000 dolayında oda ayrıldığı, kentteki lüks otomobil sayısının yetersiz kalması sebebiyle çevre şehirlerden de araç kiralandığı belirtildi. Japonya’yı 1971’den bu yana ziyaret eden ilk Suudi Kralı olan Selman, Tokyo’da İmparator Akihito ve Başbakan Shinzo Abe’yle görüşecek. Japon yönetimi, Selman’ı veliaht sıfatıyla 2014 yılında da ağırlamıştı. Dünyanın en büyük üçüncü ekonomisiyle Ortadoğu petrolüne bağımlı durumda bulunan Japonya’nın en büyük petrol tedarikçisi konumunda Suudi Arabistan yer alıyor. Petrol ihracatına bağımlılıktan kurtulmak amacıyla uzun vadeli bir ekonomik dönüşüm programı uygulamaya koyan Riyad yönetimi ise, enerji dışı sektörlerde Japonya’yı ideal sermaye ve teknoloji kaynağı olarak görüyor. Japon basınında, ziyaret sırasında Ortadoğu meselelerinin konuşulacağı belirtiliyor. Malezya’nın ardından Endonezya ve Brunei ziyaretlerini tamamlayan Kral Selman’ın kalabalık heyeti ve yüzlerce tonluk bagaj yüküyle Çarşamba günü Çin'e geçmesi bekleniyor.

13.3.2017Haber
Kimi güldü, kimisi telefona sarıldı

Kimi güldü, kimisi telefona sarıldı!

Endonezya'dan insanlık dışı görüntüler gelmeye devam ediyor.

11.3.2017Dünya
BlackBerry Aurora tanıtıldı İşte özellikleri

BlackBerry Aurora tanıtıldı! İşte özellikleri

Öldü ölecek, telefon pazarından çekilecek diye düşünürken BlackBerry'nin Android işletim sistemiyle çalışan BlackBerry Aurora adlı akıllı telefonu Endonezya’da BlackBerry markalı akıllı telefonların satış lisansını elinde bulunduran BB Merah Putih adlı şirket tarafından tanıtıldı.

9.3.2017Teknoloji

Benzin istasyonunda patlama kamerada

Benzin istasyonunda patlama oldu. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Endonezya’da bir benzin istasyonunda gece saatlerinde çalışma yapılıyordu. Bu sırada patlama oldu. Patlamanın şiddetiyle çalışanlar bulundukları yerden fırladı, gece ise adete gündüze döndü. Kuyuda bulunan bir kişi de arkadaşları tarafından kurtarıldı. İşçiler olayı şans eseri ufak sıyrıklarla atlattı.

9.3.2017Haber
Hatayda 49 kaçak göçmen yakalandı

Hatay'da 49 kaçak göçmen yakalandı

Hatay'da 49 kaçak göçmen yakalandı

8.3.2017Hatay
Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 34 kanunu onayladı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 34 kanunu onayladı

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa'nın 89'uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104'üncü maddesinin ikinci fıkrasının a bendi uyarınca 34 kanunu onaylayarak, yayımlanmak üzere Başbakanlık'a gönderdi. 

7.3.2017Gündem
Kandilli Müdürü Özener: (İstanbul depremi) 7nin üzerinde olacağı kesin

Kandilli Müdürü Özener: (İstanbul depremi) 7'nin üzerinde olacağı kesin

Kandilli Müdürü Özener: (İstanbul depremi) 7'nin üzerinde olacağı kesin

7.3.2017İstanbul
Kandilli Müdürü, İstanbul için o tehlikeye ilk kez işaret etti

Kandilli Müdürü, İstanbul için o tehlikeye ilk kez işaret etti

Kandilli Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, büyüklüğü 7'nin üzerinde olacak İstanbul depreminde Tsunami yaşanacağını söyledi. Özener, "Şanslıyız çünkü Marmara bir iç deniz ve fayın özelliğinden dolayı, doğrultu atımlı bir fayda çok büyük tsunamiler beklenmiyor. Bir normal fay veya ters fayda olduğu gibi büyük tsunami beklemek çok gerçekçi olmayacak. Marmara Bölgesi'nde meydana gelecek bir deprem tsunamiden çok daha fazla kayıplara yol açacak. Ama Tsunami olacaktır tabii" dedi.

7.3.2017Gündem
Bombalı suikast son anda önlendi

Bombalı suikast son anda önlendi

Malezya, Suudi Arabistan Kralı Selman'ın geçen ay sonu gerçekleştirdiği ziyaretin hemen öncesinde bombalı araçla suikast hazırlığı yapan yedi kişinin yakalandığını açıkladı.

7.3.2017Dünya
Facebookta çalışmak imkansız değil, herkes başvurabilir

"Facebook'ta çalışmak imkansız değil, herkes başvurabilir"

Facebook Tasarım Programı Müdürü Michelle Morrison, Facebook'ta çalışmanın imkansız olmadığını, herkesin başvurabileceğini bildirdi.

5.3.2017Ekonomi
Kral bu işi sevdi

Kral bu işi sevdi

Suudi Kralı Salman’ın, Endonezya Devlet Başkanı Widodo ile birlikte çekip Facebook’ta paylaştığı video, sosyal medyanın gündemine oturdu. Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdulaziz’in Endonezya ziyaretinde şatafatlı resmi tören görüntülerinin dışına çıkarak, sosyal medya videosuyla açıklama yapması büyük ilgi çekti.

3.3.2017Dünya
Suudi Kralının Endonezya ziyaretinden fotoğraflar

Suudi Kralı'nın Endonezya ziyaretinden fotoğraflar

Suudi Arabistan Kralı Selman'ın Endonezya ziyareti renkli karelere sahne oldu.

3.3.2017Dünya
Kraldan Endonezya çıkarması

Kraldan Endonezya çıkarması

Bir ay sürecek Uzakdoğu turuna çıkan Suudi Arabistan Kralı, önceki gün yedi uçak, aralarında prens ve bakanların bulunduğu 1500 personelle Endonezya’ya gitti. Endonezya’da Kral ziyareti için alarm verildi.

2.3.2017Dünya
Ferruh Filizden film sponsorluğu

Ferruh Filiz'den film sponsorluğu

Ferruh Filiz'den film sponsorluğu

2.3.2017İzmir
Kayseride Endonezya rüzgarı esti

Kayseri'de Endonezya rüzgarı esti

Kayseri'de Endonezya rüzgarı esti

2.3.2017Kayseri
Suudi Kralı 459 ton bagajla uçtu

Suudi Kralı 459 ton bagajla uçtu!

Suudi Arabistan Kralı Selman Abdülaziz el Suud, Endonezya'ya 459 ton bagajla gitti.

1.3.2017Dünya
Bu nasıl bir mantık

Bu nasıl bir mantık

HOLLANDA, medeniyet projesi, demokrasi projesi ve dayanışma projesi olarak nitelenen Avrupa Birliği’nin (AB) anası konumundaki 1951 yılında hayata geçirilen Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu kurucuları arasında yer aldı.

1.3.2017Dünya
Dünyanın en ilginç dükkân ve pazarları

Dünyanın en ilginç dükkân ve pazarları

Tarihi pazarlar ya da dükkânlar, alışveriş merkezlerinde bulamayacağınız türde deneyimler sunar. Özellikle her biri birbirinden ilginçse... İşte dünyada garipliği ve tuhaflığıyla insanı şaşırtan en ilginç dükkân ve pazarlar...

1.3.2017Seyahat
Hazinedar: Bu kadar yetki imanı bozar

Hazinedar: Bu kadar yetki imanı bozar

Hazinedar: Bu kadar yetki imanı bozar

28.2.2017İstanbul
Hazine Avcıları Rotasını Keşfedin

Hazine Avcıları Rotasını Keşfedin

Hazine avcılarının Avustralya’dan Endonezya’ya, Bahamalar’dan Florida’ya uzanan efsanelerini keşfedin. Uzak coğrafyalara yapacağınız uçak yolculuğundan önce, booktheboat.com ile bir tık uzağınızdaki yatı dünyanın herhangi bir noktasından kiralayın ve efsanelere ev sahipliği yapan egzotik kıyılarda seyredin.

28.2.2017Seyahat
Almanya korkunç infaz görüntülerini doğruladı

Almanya korkunç infaz görüntülerini doğruladı

Alman hükümeti Filipinler'de Ebu Seyyaf örgütü tarafından kaçırılan Alman rehinenin öldürüldüğüne ilişkin görüntüleri doğruladı.

28.2.2017Dünya
Oxford Economicsten Türkiye yorumu

Oxford Economics'ten Türkiye yorumu

Oxford Economics, en kırılgan gelişen piyasanın Türkiye olduğunu ve onu Güney Afrika ve Malezya'nın izlediğini kaydetti.

28.2.2017Ekonomi
33üncü Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi yarın Eskişehirde

33'üncü Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi yarın Eskişehir'de

33'üncü Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi yarın Eskişehir'de

27.2.2017Eskişehir

Yazar Sonuçları

Tek kale maç

Tek kale maç

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda’daki olaylardan sonra yaptığı konuşmada şunu söyledi:

17.3.2017Mehmet Y. YILMAZ
Horozu öldürmek

Horozu öldürmek

ENDONEZYA’da şeriat kanunlarının geçerli olduğu tek eyalet olan Açe’de, ilk kez Budistler de kırbaçlanmış.

11.3.2017Yaşar SÖKMENSÜER
Müslüman Hıristiyanı ne zaman geçecek

Müslüman Hıristiyan'ı ne zaman geçecek

EKONOMİDE geçme ihtimali var mı bilmiyorum.

4.3.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Zıtlıklar ülkesi: Meksika

Zıtlıklar ülkesi: Meksika

Üniversitede sosyal antropoloji okurken en büyük hayalim Latin Amerika ülkelerine gitmekti.

27.2.2017Müge AKGÜN