MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Gila BENMAYOR62Yalçın DOĞAN38Vahap MUNYAR34Hadi ULUENGİN32Yalçın BAYER26Ercan KUMCU23Cengiz SEMERCİOĞLU22Mehmet Y. YILMAZ19Cengiz ÇANDAR18Gökhan KİMSESİZCAN18Ayşe ARMAN17Uğur CEBECİ17Yılmaz ÖZDİL14Ertuğrul ÖZKÖK13Yasemin BORAN13Nurten ERK TOSUNER13Özdemir İNCE13Erdal SAĞLAM12Ferai TINÇ12Tufan TÜRENÇ12Deniz BAYRAMOĞLU12Salih NEFTÇİ12Emin ÇÖLAŞAN11İlter TÜRKMEN11Ayşe ÖZEK KARASU10Ege CANSEN10Enis BERBEROĞLU9Mümtaz SOYSAL9Sedat ERGİN9Mehmet Ali BİRAND8Sahrap SOYSAL8Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU8Mesude ERŞAN8Melis ALPHAN8Oktay EKŞİ7Fatih ALTAYLI7Doğan ULUÇ7Erkan ÇELEBİ7Ahmet HAKAN7Melda Narmanlı ÇİMEN7Tolga TANIŞ7Mehmet YAŞİN6Zeynep ATİKKAN6Uğur GÜRSES6Şükrü KIZILOT5Bünyamin SÜRMELİ5Ayçe DİKMEN5Civan ER5Emre ÖZPEYNİRCİ5Cüneyt ÜLSEVER4Doğan HIZLAN4Murat BARDAKÇI4Pakize SUDA4Serdar TURGUT4Osman MÜFTÜOĞLU4Banu TUNA4Kubilay KESKİN4Temuçin Tüzecan4Sevil ATASOY4Erdal İPEKEŞEN4Yaşar SÖKMENSÜER4İsmet BERKAN4Mehmet Uğur YÜKSEL4Sefer LEVENT4Gürül Öğüt4İzzet ÇAPA4Selçuk ŞİRİN4Ömür GEDİK3Fatih ÇEKİRGE3Melike Karakartal3Taha AKYOL3Şenay DÜDEK3Uğur VARDAN3Mete Tamer OMUR3Rıza Özel3Bekir COŞKUN2Kanat ATKAYA2Kurthan FİŞEK2Yurtsan ATAKAN2İbrahim Bilik2Figen BATUR2Pako'nun Sayfası2Ebru ÇAPA2Mehmet Nuri YILMAZ2Arman Kırım2Nilüfer PAZVANTOĞLU2Onur BAŞTÜRK2Cengiz ÖZDEMİR2Soner YALÇIN2Pınar REYHAN2Rahmi TURAN2M. Rauf Ateş2Yaşar Nuri Öztürk2Eyüp CAN2Yonca TOKBAŞ - Kelebek2Nuran ÇAKMAKÇI2Nihat DEMİRKOL2Ayşegül DOMANİÇ YELÇE2Bahar AKINCI2Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ2

Endonezya

Endonezya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Endonezya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.649 Endonezya haberi bulunmuştur.

Endonezya ya da resmî adıyla Endonezya Cumhuriyeti, Güneydoğu Asya ve Okyanusya'da yer alan bir ülkedir. Endonezya 17.508 adadan oluşur. 250 milyon civarında nüfusuyla dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi ve aynı zamanda en kalabalık Müslüman ülkesidir. Endonezya halk tarafından seçilmiş meclisi ve devlet başkanı ile bir cumhuriyet'tir. Ülkenin başkenti Cava adasındaki Cakarta şehridir. Sınır komşuları, Papua Yeni Gine,Doğu Timor ve Malezya'dır. Diğer komşu ülkeleri Singapur, Filipinler, Avustralya ve Andaman ve Nikobar adalarıdır. Endonezya ASEAN'ın kurucu üyelerinden ve G20 üyesi ülkelerdendir.

DEVAMI

Endonezya Haberleri

Milyarca dolarlık bütçeli Hint düğünlerinde Türkiyenin dezavantajı güvenlik

Milyarca dolarlık bütçeli Hint düğünlerinde Türkiye'nin dezavantajı güvenlik

Milyarca dolarlık bütçeli Hint düğünlerinde Türkiye'nin dezavantajı güvenlik

28.5.2017Antalya
Danimarka Silikon Vadisi’ne büyükelçi atadı

Danimarka Silikon Vadisi’ne büyükelçi atadı

Danimarka’nın teknoloji şirketlerinden sorumlu olacak büyükelçi ataması yapılarak, ABD’deki Silikon Vadisi’nde görevini yürüteceği ofis açılacağı duyuruldu.

26.5.2017Dünya
Eşleri ölünce parmaklarını kesiyorlar

Eşleri ölünce parmaklarını kesiyorlar!

Dani Kabilesi, ulaşımın sadece uçakla sağlandığı Wamen isimli bir kasabada, Papua Eyaleti'nin son derece uzak bölgesinde bulunuyor. Endonezya'daki Dani Kabilesi'nin en ilginç özelliği kabile üyeleri cenazeye katıldıklarında parmaklarından birinin üst yarısını kesiyor; külleri ve kili yüzlerine sürüyorlar. İşte Dani Kabilesi'nin ilginç yaşam tarzı...

26.5.2017Seyahat
İslam ülkeleri finans zirvesi

İslam ülkeleri finans zirvesi

İslam ülkeleri finans zirvesi

25.5.2017İstanbul
Türkiyede yatırım hedefini büyüttü

Türkiye'de yatırım hedefini büyüttü

ABD merkezli jeotermal enerji şirketi Ormat Technologies Üst Yöneticisi Angel: "Bu yıl iştirakimiz olarak İzmir'de kurulan OrmaTurk fabrikasında, A'dan Z'ye tamamen Türk yapımı jeotermal türbini üretebiliyoruz" açıklamasında bulundu.

25.5.2017Ekonomi
ABD savaş gemisi Güney Çin Denizinde Pekine meydan okudu

ABD savaş gemisi Güney Çin Denizi'nde Pekin'e meydan okudu

ABD'ye ait bir savaş gemisi, Güney Çin Denizi'nde Çin'in yaptığı bir yapay adanın yakınından geçerek bölgede hak iddia eden Pekin'e meydan okudu.

25.5.2017Dünya
Yanardağdaki hareketlilik bölgeyi turist akınına uğrattı

Yanardağdaki hareketlilik bölgeyi turist akınına uğrattı

Son yıllarda çok kez patlayan ve 20'den fazla kişinin ölümüne yol açan Endonezya'daki Sinabung Yanardağı, hareketliliğine devam ediyor. Ve bu hareketlenmeyi görmek için birçok turist bölgeye akın ediyor.

25.5.2017Seyahat
Türkiye, dünyanın 8incisi oldu

Türkiye, dünyanın 8'incisi oldu

Türkiye geçen yıl 1 milyon 958 bin tonluk piliç eti üretimiyle dünyanın 8'inci büyük üreticisi konumunda bulunuyor. Dünyanın en büyük piliç eti üreticisi ABD toplam üretimin yüzde 20,4'ünü gerçekleştirdi.

24.5.2017Ekonomi
İlişkiye girerken yakalandıkları için meydanda kırbaç cezası

İlişkiye girerken yakalandıkları için meydanda kırbaç cezası!

Endonezya'nın Açe eyaletinde eşcinsel ilişkiye girerken yakalanan iki erkeğin değnek cezaları kent meydanında toplanan kalabalığın önünde infaz edildi. Şeriatla yönetilen Endonezya'nın Açe eyaletindeki çağdışı olayı izlemeye gelenler bu da yetmez gibi bir de yaşananları anbean telefonlarına kaydettiler.

23.5.2017Dünya
Kanter ABD vatandaşı olmaya çalışıyor

Kanter ABD vatandaşı olmaya çalışıyor!

FETÖ'ye yakınlığı ile bilinen ve Romanya'ya girişine izin verilmeyen Enes Kanter New York’taki NBA Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

23.5.2017Basketbol
Dünyanın en iyi 10 SPA merkezi

Dünyanın en iyi 10 SPA merkezi

Uzakdoğu’nun mistik havası, Avrupa’nın en çok tercih edilen merkezleri... Özel yoga ve detoks programları ya da birbirinden farklı çok sayıda sağlık ve güzellik paketleri... Sizin için dünyada en çok tercih edilen tesisleri ‘SPA & Wellness’ dergisinin katkılarıyla belirledik.

23.5.2017Seyahat
Tekneyle balayı alternatifleri

Tekneyle balayı alternatifleri

Düğün sonrasında çiftlerin bir yat kiralayarak çıkacakları balayı, onları dünyanın farklı romantik köşelerine taşıyacak, inanılmaz anılar ile yeni yaşamlarına ayrı bir tat katacaktır. Yeni evli bir çift için yat kiralayarak balayına çıkmak, yeni yaşamlarının en romantik deneyimi olacaktır. Bir yandan sakin sularda denizin keyfini sürerken, diğer yandan el ele uçsuz bucaksız kumsallarda yürümenin, denizin üstünde mum ışığında dünya mutfağının farklı lezzetleri ile akşam yemeklerinin tadına varacaklar.

23.5.2017Seyahat
Domotex Turkeyde bakana halı sürprizi

Domotex Turkey'de bakana halı sürprizi

Domotex Turkey'de bakana halı sürprizi

22.5.2017Gaziantep
Türk medya heyeti Çin’de

Türk medya heyeti Çin’de

Türk gazeteciler, RTÜK üye ve yöneticilerinden oluşan 6 kişilik heyet, Çin Halk Cumhuriyeti’nin resmi davetlisi olarak “4. İpek Yolu’nda Sincan“ etkinliği kapsamında Ankara’dan Çin’e gitti. RTÜK Üyesi Doç. Dr. Hamit Ersoy, yayıncılık alanında iki ülke arasındaki işbirliğini artırmayı amaçladıklarını söyledi.

21.5.2017Ankara
İKÇÜde lezzetler yarıştı

İKÇÜ'de lezzetler yarıştı

İKÇÜ'de lezzetler yarıştı

20.5.2017İzmir
Yurtdışı yatırımları 10 kat arttı

Yurtdışı yatırımları 10 kat arttı

Türk şirketlerinin yurtdışı yatırımları son 15 yılda 10 kat artış gösterdi. Yatırımlarda Balkan ülkeleri ve komşu coğrafyalar öne çıktı. Üretim, turizm, altyapı, enerji, gıda ve perakende ise en fazla yatırım yapılan sektörler oldu. 2016'da ise Rusya ve İngiltere tercihi artış gösterdi.

18.5.2017Ekonomi
36 saatte Bali

36 saatte Bali

Bali'deki asırlık tapınaklar, müthiş kumsallar, uluslararası standartta dalış imkanları, deniz ürünleri, harika SPA seçenekleri, kelepir fiyatına elişi ürünler saymakla bitmez. Yanı sıra çok misapirverver, cömert, diğer tropik adalarla karşılaştırılmayacak kadar kültürüne bağlı halkı. Buna karşın araştırmadan gitmemekte yarar var. İşte gitmeden önce Bali hakkında bilmeniz gerekenler ve gezmeniz gereken yerler...

15.5.201736 Saatte Keşfet
Dev siber saldırı 200 bin kişiyi etkiledi

Dev siber saldırı 200 bin kişiyi etkiledi

“WannaCry” (Ağlamak İstiyorum) isimli yazılımla düzenlenen uluslararası siber saldırı, Britanya’nın Ulusal Sağlık Sistemi’ni (NHS) felç edip tüm dünyaya hızla yayılarak çok sayıda ülkede on binlerce kişi ve kuruluşu vurdu. Saldırıya uğrayan ülkeler arasında Türkiye de var. Europol direktörü Rob Wainwright, geçtiğimiz günlerde yaşanan siber saldırılara yönelik açıklamalarda bulundu. "Buna benzer bir şeyi hiç görmedik" diyen Wainwright, "son sayıma göre en az 150 ülkede, 200 binin üzerinde kurban var" dedi. Endonezya İletişim ve Enformasyon Bakanlığı pazartesi gününe dikkat uyarısında bulundu.

14.5.2017Dünya
Endonezyada devasa büyüklükteki yaratık kıyıya vurdu

Endonezya'da devasa büyüklükteki yaratık kıyıya vurdu

Endonezya'da kıyıya vuran 15 metre uzunluğundaki devasa yaratık görenleri şaşkına çevirdi.

13.5.2017Dünya
15 metrelik gizemli canlı... Kimse ne olduğunu çözemedi

15 metrelik gizemli canlı... Kimse ne olduğunu çözemedi

Dünya, Endonezya'da, Seram Adası'ndaki Maluku bölgesinde kıyıya vuran 15 metrelik deniz canlısını konuşuyor.

12.5.2017Dünya
İhracat şampiyonları ödüllerini aldı

İhracat şampiyonları ödüllerini aldı

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), 2005 yılından beri düzenlediği En Başarılı İhracatçılar Ödül Töreninin bu yıl 13.sünü düzenleyerek 2016 yılının başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi. 

11.5.2017Ekonomi
Marmarisli öğrenciler İtalyada kupaları topladı

Marmarisli öğrenciler İtalya'da kupaları topladı

Marmarisli öğrenciler İtalya'da kupaları topladı

10.5.2017Muğla
İlk kez görücüye çıktı

İlk kez görücüye çıktı

FNSS'nin, Endonezyalı PT Pindad firması ile ortak bir çalışma kapsamında geliştirdiği orta ağırlık sınıfı tank KAPLAN MT, testlere hazır prototipi ile ilk kez IDEF 2017'de görücüye çıktı.

10.5.2017Ekonomi
Cakarta valisi, İslama hakaretten hapis cezası

Cakarta valisi, İslam'a hakaretten hapis cezası

Endonezya'nın, başkenti Cakarta'nın Hıristiyan valisi Basuki Tjahaja Purnama, 'İslam dinine hakaret' suçlamasıyla yargılandığı davada 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

9.5.2017Dünya
Dünyanın son yamyam kabilesi: Korowailer

Dünyanın son yamyam kabilesi: Korowailer

Endonezya’nın Batı Papua bölgesinde yaşayan Korowailer, antropolog Peter Van Arsdale ile ilk karşılaşmalarının ardından 40 yıl geçmesine rağmen izole yaşamaya devam ediyor. Yaklaşık 3 bin yerliden oluşan kabilenin çoğu, hayatı boyunca ‘beyaz bir insan’ (laleo, onların dilinde hayalet / şeytan anlamına geliyor) görmedi. Ayrıca Korowailer kabilesi hâlâ yamyamlığı sürdürüyor. İşte Korowailer kabilesi hakkında detaylı bilgiler…

8.5.2017Seyahat
Sivasta yabancı öğrencilerden yöresel sergi

Sivas'ta yabancı öğrencilerden yöresel sergi

Sivas'ta yabancı öğrencilerden yöresel sergi

6.5.2017Sivas
‘Bursa Festivali’nde 56’ncı yıl coşkusu 28 Haziran’da başlıyor

‘Bursa Festivali’nde 56’ncı yıl coşkusu 28 Haziran’da başlıyor

‘Bursa Festivali’nde 56’ncı yıl coşkusu 28 Haziran’da başlıyor

5.5.2017Bursa
DAİB Suudi Arabistan gıda fuarına katıldı

DAİB Suudi Arabistan gıda fuarına katıldı

DAİB Suudi Arabistan gıda fuarına katıldı

5.5.2017Erzurum
Başkentlerinin yerini değiştiriyorlar

Başkentlerinin yerini değiştiriyorlar!

Endonezya’nın başkenti Jakarta'nın üzerinde bulunduğu Java adasının her sene suya batması sebebiyle başkentin yerinin değişeceği açıklandı.

2.5.2017Dünya
Sefireler Altınköyde

Sefireler Altınköy'de

Altınköy Açık Hava Müzesi, büyükelçi eşlerini ağırladı.

28.4.2017Ankara
Ünlü müezzin canlı yayında vefat etti

 Ünlü müezzin canlı yayında vefat etti 

Endonezya yasa boğuldu. Ülkenin önde gelen müezzinlerinden Sheikh Jaafar Abdulrahman, Sosyal Politikalar Bakanı’nın konuşması öncesi ezan okurken vefat etti. Ünlü müezzin, açıklanmayan bir rahatsızlık nedeniyle yaşamını yitirdi. O anlar dakika dakika ekrana böyle yansıdı.

27.4.2017Haber
Atatürk Havalimanında yeni önlem... O alet satın alınıyor

Atatürk Havalimanı'nda yeni önlem... O alet satın alınıyor

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, uçak kabinine elektronik cihaz alınması yasağının kaldırılması amacıyla Uluştırma Bakanlığı'nın Atatürk Havalimanı'na tomografi cihazları yerleştireceğini açıkladı.

27.4.2017Gündem
El Clasicodan izlenme rekoru

El Clasico'dan izlenme rekoru

İspanya 1. Futbol Ligi'nde (La Liga) geçen hafta sonu Barcelona'nın deplasmanda Real Madrid'i 3-2 mağlup ettiği El Clasico'yu 2,5 milyondan fazla taraftar ekranlardan takip etti.

25.4.2017Futbol
Trabzonsporun eski yıldızı Endonezyaya transfer oldu

Trabzonspor'un eski yıldızı Endonezya'ya transfer oldu!

Trabzonspor'un eski oyuncularından Fildişi Sahilli Didier Zokora kariyerine Endonezya Ligi ekiplerinden Semen Padang'da devam edecek.

24.4.2017Futbol
Büyük başarı... O sistem satıldı

Büyük başarı... O sistem satıldı

ASELSAN'ın denizaltılar ve su üstü platformlarında kullanılmak üzere geliştirdiği KULAÇ İskandil Sistemi, ilk ihracat sınavından başarıyla geçti. Sistem, Endonezya denizaltısına entegre edildi.

22.4.2017Ekonomi
Mercan ağarması nedir, nasıl meydana gelir

Mercan ağarması nedir, nasıl meydana gelir?

Mercan ağarması diye tabir edilen durum, mercanların küresel ısınma karşısında okyanus sularının aşırı ısınması ile meydana gelir. Mercan ağarması denilen durumun oluşmasının ardından bu mercanların öldüğü anlamına gelmez. Mercan ağarması, mercanların stres altında olduğunun göstergesidir ve önlem alınmadığı takdirde mercanların ölümü gerçekleşir

22.4.2017Gündem
Daha önce hiç adını duymadığınız 10 ilginç canlı

Daha önce hiç adını duymadığınız 10 ilginç canlı

Dünya üzerinde yaşayan ve bizim varlığından haberdar olmadığımız milyonlarca ilginç hayvan türünün yanı sıra bilim insanları her yıl yeni türler keşfetmeye devam ediyor. İşte görünce şaşıracağınız 11 nadir canlı…

21.4.2017Seyahat
Endonezya ‘ılımlı İslam’a örnek

Endonezya ‘ılımlı İslam’a örnek

Kuzey Kore ve Japonya’dan sonra dün Endonezya’ya giden ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Endonezya’daki ılımlı İslam’ın ilham verdiğini söyledi.

20.4.2017Dünya
ABDden o uçak gemisi hakkında açıklama: Gönderdik

ABD'den o uçak gemisi hakkında açıklama: Gönderdik

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Pasifik Kuvvetleri Komutanlığının (PACOM) Kore Yarımadası açıklarına gönderdiğini açıkladığı Carl Vinson Uçak Gemisi Görev Grubu'nun bölgeye gitmediği iddialarına ilişkin, geminin daha önce duyurulduğu üzere Batı Pasifik kıyılarına yönlendirildiğini bildirdi.

20.4.2017Dünya
Medeniyetler Denizliyi Keşfediyor

Medeniyetler Denizli'yi Keşfediyor

Medeniyetler Denizli'yi Keşfediyor

20.4.2017Denizli
1 milyon dolar çalan 30 siber dolandırıcı yakalandı

1 milyon dolar çalan 30 siber dolandırıcı yakalandı

Çin Kamu Güvenliği Bakanlığının internet sitesinde paylaştığı bilgilere göre, 6,4 milyon yüen (yaklaşık 1 milyon dolar) tutarında dolandırıcılık yapan suçluların, kendilerini kurbanlarına güvenlik birimi üyesi gibi tanıttığı ortaya çıktı.

20.4.2017Teknoloji
12 yıldır evde ölüyle birlikte yaşıyorlar

12 yıldır evde ölüyle birlikte yaşıyorlar

Endonezya'nın Sulawesi adasında yaşayan bir aile ölen büyükannelerini evlerinde saklıyor.

20.4.2017Dünya
Gençlere sanat, spor, eğitim desteği

Gençlere sanat, spor, eğitim desteği

Gençlere sanat, spor, eğitim desteği

19.4.2017Aydın
Kuzey Koreyi böyle tehdit etmişlerdi... Gerçek farklı çıktı

Kuzey Kore'yi böyle tehdit etmişlerdi... Gerçek farklı çıktı

ABD'nin Kuzey Kore’ye gözdağı amacıyla Batı Pasifik'e gönderdiğini açıkladığı ABD uçak gemisi USS Carl Vinson’ın gerçekte tam ters yönde seyrettiği iddia edildi.

19.4.2017Dünya
HAPİS CEZASIYLA KARŞI KARŞIYA

HAPİS CEZASIYLA KARŞI KARŞIYA!

Geçtiğimiz mart ayında Endonezya 1. Lig’i ekiplerinden Persib Bandung’a transfer olan Michael Essien ve Carlton Cole ülkeye kaçak girdikleri gerekçesiyle yargılanacak.

19.4.2017Spor Arena
Kupanın Hakanı

Kupanın 'Hakan'ı

2018’de Rusya’da düzenlenecek olan ‘Dünya Kupası’nın lisanslı ürünlerinin bir bölümünü ‘Hakan Çanta’ isimli Türk şirketi üretecek. FIFA ile yapılan anlaşma kapsamında Hakan Çanta’nın Dünya Kupası için üreteceği ürünler 57 ülkede satışa çıkacak. Bu ürünler arasında havlu, terlik, çanta, yastık ve kırtasiye ürünleri bulunuyor.

18.4.2017Ekonomi
ABDnin stratejik sabır dönemi sona ermiştir

'ABD'nin stratejik sabır dönemi sona ermiştir'

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Kuzey Kore'nin nükleer silahlarına karşı gösterdikleri "stratejik sabrın" tükendiğini açıkladı.

17.4.2017Dünya
33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Basın Müzesi’nde...

33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Basın Müzesi’nde...

33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Basın Müzesi’nde...

14.4.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

Ekonomi notları

Ekonomi notları

FAİZ aldı başını gidiyor.

16.4.2017İzmir
Sofistike şıklığın sahibi

Sofistike şıklığın  sahibi

Dünyanın bence dekorasyon/iç mimari konusunda en görülmesi gereken etkinliğinden; Milano Tasarım Haftası’nı ziyaretten yeni döndüm.

15.4.2017Ferhan İSTANBULLU