Arşiv
Yazarlara Göre
Şükrü KIZILOT167Yalçın BAYER153Noyan Doğan125Vahap MUNYAR58Memet ESER53Ercan KUMCU44Fatih ALTAYLI37Erdal SAĞLAM36Ertuğrul ÖZKÖK33Mehmet Y. YILMAZ30Enis BERBEROĞLU28Gila BENMAYOR26Emin ÇÖLAŞAN23Ayşe ARAL20Ege CANSEN20Ayşe ARMAN18Hadi ULUENGİN18Doğan HIZLAN17Cüneyt ÜLSEVER16Yalçın DOĞAN16Kanat ATKAYA15Ali Atıf BİR14Bekir COŞKUN14Hayri ÇETİNKAYA14Oktay EKŞİ14M. Rauf Ateş13Oya BERBEROĞLU13Nurten ERK TOSUNER12Özdemir İNCE12Erkan ÇELEBİ11Mehmet Ali BİRAND11Yılmaz ÖZDİL11Deniz BAYRAMOĞLU10Deniz SİPAHİ10Dr. Gündüz TEZMEN10Fatih ÇEKİRGE10Sedat ERGİN10Uğur CEBECİ10Şükrü KÜÇÜKŞAHİN10Ahmet HAKAN9 Ayşegül DOMANİÇ YELÇE9Güzin Abla9Kurthan FİŞEK9Pakize SUDA8Uğur GÜRSES8Melis ALPHAN7Mümtaz SOYSAL7Ömür GEDİK7İsmet SOLAK7Banu TUNA6Murat BARDAKÇI6Oya ARMUTÇU6Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU6Rahmi TURAN6Salih NEFTÇİ6Taha AKYOL6Tufan TÜRENÇ6Yener SÜSOY6Adnan KAYA5Ayçe DİKMEN5Kubilay KESKİN5Serdar TURGUT5Yaşar SÖKMENSÜER5Yorgo KIRBAKİ5Özkan BİLGİLİ5Cengiz SEMERCİOĞLU4Ferai TINÇ4Melike Karakartal4Mesude ERŞAN4Mete Tamer OMUR4Muharrem SARIKAYA4Rauf TAMER4Ayşe ÖZEK KARASU3Bahar AKINCI3Bülent KATARCI3Cengiz ÇANDAR3Eyüp Can - Referans3Figen BATUR3Gamze CİZRELİ3Gökhan KİMSESİZCAN3Gülse BİRSEL3Nihat DEMİRKOL3Nuran ÇAKMAKÇI3Uğur VARDAN3Yonca TOKBAŞ3İsmet BERKAN3Duygu Sedefoğlu2Engin KRATZER2Gülçin TELCİ2Gürül Öğüt2Jale Özgentürk2Mehmet Barlas2Okan Aybar2Osman MÜFTÜOĞLU2Oğuz ARAL2Pako'nun Sayfası2Sahrap SOYSAL2Selim Türsen2Sevil ATASOY2Temuçin Tüzecan2

Emeklilik

Emeklilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emeklilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.510 Emeklilik haberi bulunmuştur.

Emeklilik, kişilerin yasalarca belirlenen uzunca bir süre çalıştıktan sonra çalışma hayatından tamamen çekilmeleri. Bu kimselere emekli veya tekaüt denir. Emekliler, geçmiş hizmetleri nedeniyle, çalışmaksızın, belirli ve düzenli bir gelir almaya hak kazanırlar. Bununla birlikte, gündelik kullanımda, kanuni zorunluluğu doldurmadan iş bırakmış kimseler de zaman zaman emekli olarak adlandırılırlar.

Emeklilik, genellikle kişinin ekonomik durumunun yanı sıra hayattaki rolünde de önemli değişikliklerin meydana gelmesi anlamına gelir.

 

Devamı...

Emeklilik Haberleri

Vergi borcu olanlara iyi haber

Vergi borcu olanlara iyi haber

Vergi, sigorta primi ve gümrük vergilerinin 30 Haziran 2016'ya kadar olan borçlara taksitle yeniden yapılandırma imkanı getiren yasa teklifi dün akşam TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

28.7.2016Ekonomi
Bank Asya'da tasfiye süreci başladı

Bank Asya'da tasfiye süreci başladı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) Bank Asya ile ilgili faaliyet izninin kaldırılmasının tasfiye sürecinin başlaması anlamına geldiğini bildirdi. Bankada mevduatı bulunan kişilerin, paralarını alabilmeleri için bir süre daha beklemeleri gerektiği kaydedildi. Öte yandan, Bank Asya, bugün itibari ile kotadan çıkarıldı.

25.7.2016Ekonomi
Bireysel Emeklilik'e milyarlık etki

Bireysel Emeklilik'e milyarlık etki

Darbe girişimi borsayı aşağı çekip faizi yükseltirken BES fonlarına da milyar lirayı aşan zarar verdi. BES fonlarının en büyük kaybı borsada oldu.

25.7.2016Ekonomi
Danıştay hakiminden sarsıcı itiraflar

Danıştay hakiminden sarsıcı itiraflar

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınıp savcılık sorgusunun adından adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Danıştay Tetkik Hakimi Ebubekir Başel, yargı içindeki örgütlenmeye ilişkin önemli itiraflarda bulundu. Ebubekir Başel, yargı teşkilatındaki yapılanma, kıdeme, sicil numarasına göre T1, T2, T3 ve T4 şeklinde düzenlendiğini, yargı teşkilatında bir taşra bir de devre yapılanması bulunduğunu belirtti. Maaşının yüzde 10'nunu cemaate verdiğini belirten Başel sigara içenlerin 'abi' olamadığını söyledi.

23.7.2016Gündem
OHAL'de ilk kararname

OHAL'de ilk kararname

Olağanüstü Hal uygulamasının yürürlüğe girmesinin ardından ilk kararname yayınlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle, 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, bin 229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyonla 15 vakıf yükseköğretim kurumu kapatıldı. Ayrıca gözaltı süresi de bir aya kadar uzatıldı. Kararnameye göre, görevden alınan memurlar bir daha kamuda istihdam edilmeyecek.

23.7.2016Gündem
SGK’dan emekli maaşlarıyla ilgili açıklama

SGK’dan emekli maaşlarıyla ilgili açıklama

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK), emeklilik, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan kişilere fark ödenmesine ilişkin bir duyuru yayımladı.

21.7.2016Ekonomi
Türkiye 3 ay süre ile OHAL ilan edildi.. Peki OHAL nedir?

Türkiye 3 ay süre ile OHAL ilan edildi.. Peki OHAL nedir?

Türkiye'de 3 ay boyunca OHAL ilan edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra MGK kararlarını açıkladı. Erdoğan, darbe girişiminde bulunan terör örgütünün tüm unsurlarıyla ve süratle bertaraf edilebilmesi için anayasanın 120. maddesi uyarınca 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini bildirdiİçişleri Bakanı Ala da 'OHAL, vatandaşımızın hayatında hiçbir olumsuzluğa yol açmayacak. OHAL, terörle mücadelede devletin işleyişine hız kazandıracak. Hiç kimse endişe etmesin' dedi.

20.7.2016Gündem
Siber saldırıya karşı sigorta dönemi

Siber saldırıya karşı sigorta dönemi

Dünyada her saniye 18 kişinin siber saldırıya maruz kalması ve bunun sonucunda da finansal kayıpların ortaya çıkması sigortacıları da bu alana yöneltti.

12.7.2016Ekonomi
'Kentsel dönüşümde yeni dönem başlıyor'

'Kentsel dönüşümde yeni dönem başlıyor'

SPK Başkanı Ertaş, gayrimenkul sertifikaları düzenlemesinin birkaç gün içerisinde resmi gazetede yayımlanacağını belirterek, "Düzenleme ile birlikte kentsel dönüşümde yeni bir dönem başlayacak" dedi.

11.7.2016Ekonomi
Sahte sigorta yaptıranlara ceza geliyor

Sahte sigorta yaptıranlara ceza geliyor

Sahte sigorta yaptırıp emekli olan, sağlık hizmetlerinden yararlanan ve düşük bordro düzenleyip vergi kaçıran patronlar 5 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.

11.7.2016Ekonomi
No:309 yeni bölüm öncesi yayınladığı 6. bölüm fragmanıyla şoke etti!

No:309 yeni bölüm öncesi yayınladığı 6. bölüm fragmanıyla şoke etti!

No: 309 yayınladığı 6. bölüm fragmanıyla herkesi çok güldürecek. Fox TV ekranlarının herkes tarafından sevilerek izlenen dizisi No: 309 bu hafta yine bomba gibi bir bölümle geliyor. Dizinin yeni bölümünde birbirinden komik anlar yaşanacak. Lale'nin Onur'u terk etmesi üzerine iki ailenin, barıştırmak için yaptığı plan diziye damga vuruyor. İşte, No: 309 6. bölüm fragmanı sizlerle...

8.7.2016Kelebek
Dev paket geldi, bakın neler değişecek?

Dev paket geldi, bakın neler değişecek?

Başbakan Binali Yıldırım, yatırımcılara dev teşvik paketi açıklıyor. Buna göre damga vergisi teke düşerken, teknoloji alanında yatırım yapacaklara kolaylıklar geliyor. Yeni pakette şehit yakınlarını yakında ilgilendiren gelişmeler dikkat çekerken, dükkan açma kapatmanın da kolaylaşacağı görülüyor. Başbakan Yıldırım, "Biz sevgili vatandaşlarım bundan sonra satma yönünde adım atacağız, satın alma değil, bütün ülkeler bunu yapıyor" dedi. Yıldırım Güneydoğu ve Doğu Anadolu'yu ilgilendiren paketin bugün açıklanmayacağını, bu konuda çalışmaların devam ettiğini de belirtti. Yıldırım, taşımacılık sektöründe araçlarını yenileyeceklerden taksiciler dahil yılbaşına kadar ÖTV alınmayacağını açıkladı.

4.7.2016Ekonomi
Koalisyonda İngiliz sancısı

Koalisyonda İngiliz sancısı

Ortaklıkta karşılıklı güven esastır. Ortaklıkta karşılıklı anlayış esastır. Ortaklıkta dayanışma esastır. Ortaklıkta hoşgörü esastır. Ortaklıkta uzlaşı esastır.

4.7.2016Avrupa
Piyasalarda bu hafta en çok borsa kazandırdı

Piyasalarda bu hafta en çok borsa kazandırdı

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3,43 yükseldi. 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 0,40 değer kazandı. Dolar/TL bu hafta yüzde 1,27 azaldı.

2.7.2016Ekonomi
Emeklilere 185 gün kolaylığı ‘resmen’ başladı

Emeklilere 185 gün kolaylığı ‘resmen’ başladı

Yurtdışında yaşayan emeklilere 185 şartını kaldıran düzenleme Türkiye’nin gümrük kapılarına ulaştı.

2.7.2016Avrupa
Emeklilikte yaşa takılanlara ilgili önemli açıklama

Emeklilikte yaşa takılanlara ilgili önemli açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, "Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenleme yaptığımız andan itibaren, 1 milyon 700 bin kişiyi emekli yapmak zorundayız. Bizim böyle bir gücümüzün olmadığını söylemek istiyorum" dedi.

1.7.2016Ekonomi
Sosyal demokratlara 10 kontenjanla cemaat ayarı

Sosyal demokratlara 10 kontenjanla cemaat ayarı

AK Parti, Yargıtay ve Danıştay’ın yeniden yapılandırıldığı tasarıda, sosyal demokrat kökenli üyelerden yana kullanılacağı iddia edilen üye kontenjanında 10 kişilik artış yaptı. TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen tasarıda önceki gece son dakika önergesiyle önemli bir değişiklik yapıldı. Yasanın yürürlüğe girdiği tarihte Yargıtay üyelerinin sayısının 300 olmasını öngören hüküm, ‘310’ olarak değiştirildi. Değişikliğin, Yargıtay’daki sosyal demokrat eğilimli üyelerle yapılan görüşmeler sonucunda yapıldığı öne sürülüyor.

30.6.2016Gündem
Yarbaya ABD'li general savunması

Yarbaya ABD'li general savunması

Şehit kardeşinin cenaze törenindeki tepkisiyle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan’ı Askeri Yüksek Disiplin Kurulu’nda savunan avukatlar, ABD’nin Afganistan’daki politikalarını eleştirdiği için disipline sevk edilen ancak korgeneralliğe yükseltilen emekli Korgeneral Michael Flynn’ın durumunu örnek gösterdi.

29.6.2016Gündem
Federer, Wimbledon'da sürprize izin vermedi

Federer, Wimbledon'da sürprize izin vermedi

Wimbledon Tenis Turnuvası'nın üçüncü gününde korta çıkan İsviçreli Roger Federer, elemeleri geçerek ana tabloya kalan ve sıra dışı hikayesiyle gündeme gelen Büyük Britanyalı Marcus Willis'i 3-0 yenerek tur atladı.

29.6.2016Diğer
Başsavcı Bayır’dan GSO’ya veda

Başsavcı Bayır’dan GSO’ya veda

EMEKLİYE ayrılan Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Bayır, Gaziantep Sanayi Odası’na veda ziyaretinde bulundu.

29.6.2016Çukurova
40 bin kişiyi dolandırmışlardı 2 yıl sonra yeniden ortaya çıktılar

40 bin kişiyi dolandırmışlardı 2 yıl sonra yeniden ortaya çıktılar

Aylık 30-40 bin liralık kazanç vaadiyle, aralarında Tanju Çolak’ın da olduğu 40 bine yakın kişiyi dolandırmakla suçlanan Flexkom’un kurucuları 2 yıl aradan sonra yeniden ortaya çıktı.

29.6.2016Gündem
Flexkom’la 40 bin kişiyi dolandırdılar iki yıl sonra Wee ile yeniden ortaya çıktılar

Flexkom’la 40 bin kişiyi dolandırdılar iki yıl sonra Wee ile yeniden ortaya çıktılar

Aylık 30-40 bin liralık kazanç vaadiyle, aralarında Tanju Çolak’ın da olduğu 40 bine yakın kişiyi dolandırmakla suçlanan Flexkom’un kurucuları 2 yıl aradan sonra yeniden ortaya çıktı. “Üye getir, para kazan” yöntemi ile binlerce kişiden 30 milyon liraya yakın para toplayan sistemin kurucuları bu kez Wee Conomy ismi ile piyasaya girdi. Önemli bir bölümü yurt dışında yaşayan organizatörler geçtiğimiz günlerde Antalya’da yaptıkları toplantı ile start verdi. İzmit Gölcük ise çalışmaların başladığı ilk yer oldu.

28.6.2016Ekonomi
No:309'un merakla beklenen 5. yeni bölüm fragmanında beklenmeyen yakınlaşma!

No:309'un merakla beklenen 5. yeni bölüm fragmanında beklenmeyen yakınlaşma!

No: 309'dan çok konuşulacak 5. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Merakla beklenen yeni bölüm fragmanlarının yayınlanmasının ardından hayranları yeni bölümü beklemeye başladılar. No:309'un yeni bölümünde beklenmeyen bir yakınlaşmaya şahit olacak izleyiciler için tüm detaylar haberimizde..

28.6.2016Kelebek
Opera ve baleye emeklilik ayarı

Opera ve baleye emeklilik ayarı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü (DOBGM), teşkilat kanununu sil baştan düzenlemek için kapsamlı bir çalışma yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, kurum için yaptığı taslak çalışmayı teslim etti. Genel müdürlük, çalışmada balerinlerin 38, baletlerin ise 43, kadın opera ve koro sanatçılarının 50, erkek opera ve koro sanatçılarının ise 55 yaşında emekli olmasına ilişkin düzenleme yaptı. Erken emekliliği teşvik etmek amacıyla kademeli olarak yüzde 60’a kadar fazla ikramiye önerildi.

27.6.2016Gündem
Alman devleti para veriyor ama biz almayı bilmiyoruz

Alman devleti para veriyor ama biz almayı bilmiyoruz

Almanya’da vergi danışmanı olarak görev yapan Ali Demir, Türklerin bilgi eksiliğinden ötürü birçok kalemdeki vergi iadesinden faydalanmadığını ve bu nedenle her yıl yüksek miktarda paranın devlete kaldığını ifade etti. 

27.6.2016Avrupa
No:309'un olay yaratacak 5.yeni bölüm fragmanında beklenmedik yakınlaşma!

No:309'un olay yaratacak 5.yeni bölüm fragmanında beklenmedik yakınlaşma!

No:309 5. yeni bölümüyle ekrana gelecek. Yeni bölüm fragmanları yayınlanan No:309'un yeni bölümünde heyecan dolu sahneler yaşanacak. Onur'un Japonlarla yaptığı iş yemeğine Lale'de katılır. Aralarında beklenmedik bir yakınlaşma olan Onur ve Lale'ye Pelinsu ne tepki verecek? İşte No:309'un yeni bölümünden detaylar..

27.6.2016Kelebek
4 bin kişi işsiz kaldı 233 şube kapandı

4 bin kişi işsiz kaldı 233 şube kapandı

İstihdam ve şubeleşmede geçen yıldan bu yana frene basan bankacılık sektörü, Mart 2015-Mart 2016 döneminde 4 bini aşkın kişi ile yollarını ayırdı, 233 şubesini de kapattı.

26.6.2016Ekonomi
No:309 dizisi 5. bölüm 2. fragmanında beklenmedik olay!

No:309 dizisi 5. bölüm 2. fragmanında beklenmedik olay!

FOX TV'nin yeni dizisi No:309 hız kesmeden devam ediyor. Çarşamba akşamları yayınlanan No:309'un 5.bölüm 2. fragmanı da yayınlandı. Herkes Onur ve Lale'den bahsediyor. No:309 5. bölümde neler olacak? İşte No:309 yeni bölüm fragmanları ve dahası..

24.6.2016Kelebek
Güneşin, renklerin, ışığın ve insanın sıcacık olduğu diyar: Fas

Güneşin, renklerin, ışığın ve insanın sıcacık olduğu diyar: Fas

Fes, Marakeş, Rabat, Meknes, Essaouira derken antik şehir Volubilis... Paris’te üşümüş tenlerimizin iki haftalık seyahatimiz boyunca sıcacık güneşle, bahar esintisiyle uyandığı; bulduğumuz her ortak yönde Ortadoğulu olduğumuzu damarlarımıza kadar hissettiren; trafiğiyle, insan kalabalığıyla, coşkusuyla biraz deli, biraz haylaz, biraz ürkütücü, biraz esrarengiz bir memleket: Fas!

24.6.2016Seyahat
Emekli imam 70 yaşında üniversiteyi bitirdi

Emekli imam 70 yaşında üniversiteyi bitirdi

Adana'da 70 yaşındaki imam Mahmut Yılmaz, emekli olduktan sonra başladığı Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde mezun oldu.

22.6.2016Eğitim
Aylık 8 bin TL’lik nafakaya ‘ikinci erkek’ davası

Aylık 8 bin TL’lik nafakaya ‘ikinci erkek’ davası

İşadamı Fatih Dağıstanlı, "Evli gibi yaşıyor" deyip eski eşine ödediği 8 bin lira nafaka için iptal davası açtı.

22.6.2016Gündem
No:309 4.bölüm fragmanında Onur ve Lale'ye büyük şok!

No:309 4.bölüm fragmanında Onur ve Lale'ye büyük şok!

No:309 dizisi bu hafta da çok konuşulacak bir bölümle ekranlara gelecek. No:309'da bu hafta şaşırtan gelişmeler yaşanıyor. Tüm gazete manşetlerinin bahsettiği Onur ve Lale'nin arasındaki sözleşme şüphe çekmeye başlar. Gazetelerdeki manşetleri Pelinsu da görünce işler karışır.İşte No:309'un yeni bölüm fragmanı

21.6.2016Kelebek
Fitch'den Brezilya bankalarına uyarı

Fitch'den Brezilya bankalarına uyarı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Brezilya bankalarının alacaklarının artma riskiyle karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.

21.6.2016Ekonomi
Her çalışana tazminat

Her çalışana tazminat

Kıdem tazminatında yeni sistem şekillendi: İstifa edenin de 1 gün çalışanın da kıdem tazminatı olacak. Hesaplamada 30 gün esası korunacak. Mevcut çalışanlara tercih imkanı sunulacak.

15.6.2016Ekonomi
Başbakan Binali Yıldırım: Halt etmiş... Saçma... Zırva...

Başbakan Binali Yıldırım: Halt etmiş... Saçma... Zırva...

Başbakan Binali Yıldırım, Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi’ne bağlı Tunçbilek Beldesi’ndeki Garp Linyitleri İşletmeleri’nde (GLİ) yeraltı kömür ocağına inip işçilerle iftar yaptı. Başbakan Yıldırım, TRT’deki programda ’namaz kılmayan hayvandır’ diyen Prof. Dr. Mustafa Aşkar için ise, "Halt etmiş. Kim söylediyse zırva" dedi.

14.6.2016Gündem
Sıcaklarda en basit serinleme yolları

Sıcaklarda en basit serinleme yolları

Malum, yaz mevsimi geldi çattı. Bu aralar o çok aradığımız yağmurlar da pek ortada görünmüyor. Sıcaklarla baş başa kalınca napalım ne edelim dedik, sıcaklarla başa çıkma yollarını araştırdık.

14.6.2016Sağlık
Yeter ki çocuğum iyi eğitim alsın

Yeter ki çocuğum iyi eğitim alsın

HSBC Grubu’nun 15 ülkeden 6 binin üzerinde ebeveyn ile yaptığı araştırma ailelerin çocuklarının eğitimine ilişkin planlarına yönelik çarpıcı bulgular ortaya koyuyor.

13.6.2016IK
Kariyer Yolu - Mercer Türkiye Genel Müdürü

Kariyer Yolu - Mercer Türkiye Genel Müdürü

Mercer Türkiye Genel Müdürü Dinçer Güleyin

13.6.2016IK
Yeni dizi No:309'un 3. yeni bölüm fragmanı yayınlandı!

Yeni dizi No:309'un 3. yeni bölüm fragmanı yayınlandı!

Fox Tv ekranlarının yeni dizisi No:309 yeni bölümüyle ekrana gelecek. 3. bölümü ile ekrana gelecek olan No:309'un yeni bölüm fragmanları yayınlandı. No:309'un son bölümünde Onur ve Lale beklenmedik hamilelik olayı ile ne yapacaklarını şaşırlar. İşte yeni dizinin yeni bölüm fragmanları...

9.6.2016Kelebek
Clinton'un ceketi olay oldu

Clinton'un ceketi olay oldu

Başkanlık yarışındaki başarılı performansıyla Demokrat Parti’nin başkan adayı olmayı garantileyen Hillary Clinton, gelir eşitsizliğinden bahsederken giydiği 36 bin liralık ceket yüzünden eleştiri oklarının hedefi oldu

9.6.2016Dünya
Şimşek’ten BES açıklaması geldi

Şimşek’ten BES açıklaması geldi

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, BES'te otomatik katılım için teknik çalışmanın tamamlandığını ilk fırsatta bakanlar kuruluna sunulacağını da ifade etti.

8.6.2016Ekonomi
408 bin emekliye müjde

408 bin emekliye müjde

30 yıldan fazla çalışması bulunan 408 bin memur emeklisi, 30 yıl sınırı dikkate alınmaksızın çalışma sürelerine bağlı olarak geriye dönük emeklilik ikramiyelerini alacaklar.

6.6.2016Ekonomi
Dijitalleşmenin iş dünyasının dönüşümündeki rolü

Dijitalleşmenin iş dünyasının dönüşümündeki rolü

Bu yıl ‘Dijital Çağ’ temasıyla gerçekleştirilen SAP İnovasyon Forum’da, dijital dönüşüm ve bu dönüşümün lokomotifi olan inovasyon tüm yönleriyle ele alındı.

4.6.2016Teknoloji
Kıdem tazminatına karma model geliyor

Kıdem tazminatına karma model geliyor

Kıdem tazminatında Avusturya modeli olursa 15 yıl çalışanın kıdem tazminatı 11 ay azalacak. Avusturya’da 5 yıllık sigortası olan tazminat alabilirken, Türkiye’dekli plan ise15 yıldan önce verilmemesi.

3.6.2016Ekonomi
Belçika'daki grevler hayatı durdurdu

Belçika'daki grevler hayatı durdurdu

Belçika'da memurlar, merkez sağ hükumetin kemer sıkma politikalarını protesto etmek amacıyla bugün greve gitti.

31.5.2016Ekonomi
Yargıtay, sigortası ödenmeyen işçilere emeklilik yolunu açtı

Yargıtay, sigortası ödenmeyen işçilere emeklilik yolunu açtı

Yargıtay kayıt dışı çalıştırılan işçiler ile ilgili emsal bir karara imza attı. Karara göre işveren tarafından primleri ödenmeyen işçilere emeklilik yolu açıldı.

31.5.2016Ekonomi
Merkez'den BES açıklaması

Merkez'den BES açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Finansal İstikrar Raporunda, son yıllarda alınan makro ihtiyati önlemler ve mali disiplinin devamının, ülke ekonomisinin küresel şoklara karşı dayanıklılığını güçlendirdiği ifade edildi.

31.5.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bağımsız yargı

Bağımsız yargı

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi’nde Büyük Daire on gün kadar önce, 23 Haziran’da Macaristan’da siyasi iktidarın yüksek yargıya müdahalesi konusunda fevkalade önemli bir karar verdi.

3.7.2016Haber Yazıları
Büyükekşi: Doğa Koleji’ni üç ortak alıyoruz

Büyükekşi: Doğa Koleji’ni üç ortak alıyoruz

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Doğa Koleji satılıyor. Hisselerinin yüzde 80’i Turkven Yatırım Fonu’na ait olan Doğa Koleji’nin alıcıları ise üç kişilik bir konsorsiyum. Konsorsiyumu oluşturan üç işadamı Muharrem Usta, Haydar Sancak ve Mehmet Büyükekşi.

18.6.2016Haber Yazıları
“En büyük güç: Aile”

“En büyük güç: Aile”

Bu haftaki röportaj konuklarım Venhar Demiralay ve Atilla Demiralay çifti…Venhar Demiralay, kızıyla beraber bundan 6 sene önce ütücü dükkânı açmayı planlıyor… Ve yola da çıkıyorlar… Başta Franchising olarak “Ütücü” markasıyla yola çıkıyorlar. O şirket batıyor ama Demiralay ailesi 5 yıllık isim hakkıyla Mersin Mezitli’deki dükkânlarında yollarına tam gaz devam ediyorlar…

15.6.2016Yazarlar