MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Şükrü KIZILOT172Noyan Doğan161Yalçın BAYER156Vahap MUNYAR59Memet ESER53Ercan KUMCU48Erdal SAĞLAM46Fatih ALTAYLI39Ertuğrul ÖZKÖK33Mehmet Y. YILMAZ30Enis BERBEROĞLU28Gila BENMAYOR28Emin ÇÖLAŞAN27Deniz BAYRAMOĞLU26Ayşe ARMAN23Ege CANSEN20Ayşe ARAL20Hadi ULUENGİN18Yalçın DOĞAN18Doğan HIZLAN17Cüneyt ÜLSEVER16Kanat ATKAYA16Ali Atıf BİR16Uğur GÜRSES15Oktay EKŞİ14Bekir COŞKUN14Şükrü KÜÇÜKŞAHİN14Hayri ÇETİNKAYA14Oya BERBEROĞLU13M. Rauf Ateş13Nurten ERK TOSUNER12Özdemir İNCE12Erkan ÇELEBİ11Mehmet Ali BİRAND11Deniz SİPAHİ11Yılmaz ÖZDİL11Dr. Gündüz TEZMEN10Uğur CEBECİ10Ahmet HAKAN10Fatih ÇEKİRGE10Sedat ERGİN10Ayşegül DOMANİÇ YELÇE10Kurthan FİŞEK9Tufan TÜRENÇ9Güzin Abla9Mümtaz SOYSAL8Pakize SUDA8Ömür GEDİK8Mete Tamer OMUR8İsmet SOLAK7Taha AKYOL7Melis ALPHAN7Murat BARDAKÇI6Yener SÜSOY6Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU6Banu TUNA6Salih NEFTÇİ6Oya ARMUTÇU6Rahmi TURAN6Ayçe DİKMEN6Serdar TURGUT5Cengiz SEMERCİOĞLU5Kubilay KESKİN5Yorgo KIRBAKİ5Yaşar SÖKMENSÜER5Özkan BİLGİLİ5Melike Karakartal5Adnan KAYA5Gülse BİRSEL5Ferai TINÇ4Muharrem SARIKAYA4Mesude ERŞAN4Rauf TAMER4Nuran ÇAKMAKÇI4Jale Özgentürk4Figen BATUR3Gülçin TELCİ3Cengiz ÇANDAR3Yonca TOKBAŞ3Ayşe ÖZEK KARASU3Bülent KATARCI3Eyüp Can - Referans3Gamze CİZRELİ3İsmet BERKAN3Gökhan KİMSESİZCAN3Nihat DEMİRKOL3Bahar AKINCI3Kenan BAŞARAN3İlter TÜRKMEN2Oğuz ARAL2Pako'nun Sayfası2Osman MÜFTÜOĞLU2Engin KRATZER2Sahrap SOYSAL2Temuçin Tüzecan2Sevil ATASOY2Zeynep ATİKKAN2Mehmet Barlas2Okan Aybar2Tolga TANIŞ2

Emeklilik

Emeklilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emeklilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.252 Emeklilik haberi bulunmuştur.

Emeklilik, kişilerin yasalarca belirlenen uzunca bir süre çalıştıktan sonra çalışma hayatından tamamen çekilmeleri. Bu kimselere emekli veya tekaüt denir. Emekliler, geçmiş hizmetleri nedeniyle, çalışmaksızın, belirli ve düzenli bir gelir almaya hak kazanırlar. Bununla birlikte, gündelik kullanımda, kanuni zorunluluğu doldurmadan iş bırakmış kimseler de zaman zaman emekli olarak adlandırılırlar.

Emeklilik, genellikle kişinin ekonomik durumunun yanı sıra hayattaki rolünde de önemli değişikliklerin meydana gelmesi anlamına gelir.

 

Devamı...

Emeklilik Haberleri

Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni müjde

Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni müjde!

Emeklilikte yaşa takılanlar, yaş itibariyle yaşadıkları sorunu aşmak için erken emeklilik yasasını beklemeye başladı. Çalışmakta oldukları işten ayrılıp, dinlenme konumuna geçmek isteyen vatandaşlar, emeklilikte yaşa takılanlar konusunda detayları merak etmeye başladı. İşte, erken emeklilik konusu ve emeklilikte yaşa takılanlar hakkında en son bilgiler

21.2.2017Ekonomi
Zararı kendi cebinden verecekler Tam 83 milyon

Zararı kendi cebinden verecekler! Tam 83 milyon

15 Temmuz’da ülkeye milyarlarca lira zarar veren maliyetini darbeci askerler ceplerinden ödeyecekler. Darbecilerin OYAK'ta birikmiş 83 milyon liralık ikramiyesi hazineye geçecek.

21.2.2017Gündem
Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni gelişme Erken emeklilik yasası çıkacak mı

Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni gelişme! Erken emeklilik yasası çıkacak mı?

Emeklilikte yaşa takılanlar için beklentiler devam ederken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan açıklama geldi. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarına değinen Bakan Müezzinoğlu, emeklilik priminin dolmasından dolayı sağlık hizmetlerinden yararlanamayan vatandaşlar için çözüm üretildiğini ifade etti. İşte, emeklilikte yaşa takılanlar için yeni haberler

20.2.2017Ekonomi
Erhan Nacar kimdir

Erhan Nacar kimdir?

Eşi tarafından aldatıldığı iddiasıyla magazin gündemine bomba gibi düşen Erhan Nacar'ın kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Erhan Nacar kimdir? İşte magazin dünyasında bu dönem sıkça ismi geçen Erhan Nacar'ın kişisel bilgileri

20.2.2017Kelebek
Çalışanların yüzde 34’ü caydı

Çalışanların yüzde 34’ü caydı

15 Şubat itibariyle toplam 1.6 milyon kişi otomatik katılım aracılığı ile BES’e girdi, 571 bini sistemden çıktı. Çalışanların yüzde 34’ü cayma hakkını kullandı. Çoğunluk giriş yaptıkları günün ertesi çıktı.

19.2.2017Ekonomi
İkinci baharını yaşayanlara stres yönetimi semineri

İkinci baharını yaşayanlara stres yönetimi semineri

İkinci baharını yaşayanlara stres yönetimi semineri

19.2.2017Ankara
Geçen hafta parasını buna yatıran kazandı

Geçen hafta parasını buna yatıran kazandı

Borsa İstanbul`da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,55 yükseldi. 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 0,76 değer kazandı. Dolar/TL bu hafta yüzde 0,81 azaldı.

18.2.2017Ekonomi
Usain Bolt, emeklilik sebebini açıkladı

Usain Bolt, emeklilik sebebini açıkladı

Jamaikalı sprinter Usain Bolt yaptığı açıklamada, "Bu sporda, gerçekleştirmek istediğim her şeyi başardım. Emeklilik kararımdan pişman değilim" ifadelerini kullandı.

16.2.2017Spor
BES iptali nasıl yapılır Otomatik BES’ten çıkış için son gün ne zaman

BES iptali nasıl yapılır? Otomatik BES’ten çıkış için son gün ne zaman?

Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) 1 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe girdi, çalışanların maaşlarından ilk kesintiler yapıldı. Otomatik sistemde kalmak istemeyenler, BES iptalini gerçekleştirerek sistemden çıkış yapabilecekler. Peki, Otomatik BES’ten çıkış için son gün ne zaman?

15.2.2017Ekonomi
Emeklilikte yaşa takılanlar için yasa çıktı mı

Emeklilikte yaşa takılanlar için yasa çıktı mı?

Emeklilikte yaşa takılanların merak ettiği erken emeklilik yasası için bekleyiş sürüyor. Çalışma hayatında geçirdikleri uzun yılların ardından emeklilik için zemin hazırlayan vatandaşlar, emeklilikte yaşa takılma probleminin çözülmesini bekliyor. Erken emeklilik yasası ile çözüme kavuşturulması için süren beklentiler, vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, erken emeklilik yasası ile ilgili detaylar neler? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

15.2.2017Ekonomi
Otomatik BES’e IMF’den uyarı

Otomatik BES’e IMF’den uyarı

ULUSLARARASI Para Fonu (IMF), 45 yaş altı çalışanlar için getirilen otomatik katılımlı bireysel emeklilik sisteminin (BES), tüketicilerin korunması açısından zayıflıklar içerdiği uyarısında bulundu.

14.2.2017Ekonomi
Emeklilikte yaşa takılanlar, erken emeklilik için bekleyişte

Emeklilikte yaşa takılanlar, erken emeklilik için bekleyişte!

Emeklilikte yaşa takılanlar, erken emeklilik konusunda beklentilerini sürdürüyor. Emeklilik için prim gün sayısını dolduran ancak yaş itibariyle henüz bunu hak edemeyen vatandaşlar, erken emeklilik yasası konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yeni gelişmeler gelmesini bekliyor. Peki, emeklilikte yaşa takılanların ilgiyle beklediği erken emeklilik yasası ne zaman çıkacak? Konuyla ilgili herhangi bir gelişme var mı? İşte, emeklilikte yaşa takılanların merakla beklediği konuyla ilgili bazı bilgiler

14.2.2017Ekonomi
Kraliçesi II. Elizabeth Twitter yöneticisi arıyor

Kraliçesi II. Elizabeth Twitter yöneticisi arıyor

Buckingham Sarayı, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 2.77 milyon takipçiye ulaşan resmi Twitter hesabını yönetmek için yıllık 30 bin sterlin (yaklaşık 140 bin TL) maaş ile yönetici aranıyor.

13.2.2017Dünya
15 bin sigortacı aranıyor

15 bin sigortacı aranıyor

Ekonomideki daralmaya rağmen 2016’de yüzde 8’e yakın istihdam artışı sağlayan sigorta şirketleri, 2017’de başta bireysel emeklilik olmak üzere her alanda 15 bin yeni personel alacak. Bugüne kadar ağırlıklı kadın istihdamına katkı sağlayan sigorta sektörü, 2017’de de bu özelliğini sürdürecek.

13.2.2017Ekonomi
497.9 bin çalışan otomatik BES’lendi

497.9 bin çalışan otomatik BES’lendi

45 yaş altı tüm çalışanların Bireysel Emeklilik Sistemi’ne girmesine imkan veren otomatik katılım uygulaması 1 Ocak’ta, 1000 ve üzeri çalışanı olan işletmelerden başladı.

12.2.2017Ekonomi
Ancelottiden Lahm açıklaması

Ancelotti'den Lahm açıklaması

Bayern Münih Teknik Direktörü Ancelotti, Philipp Lahm'ın emeklilik kararı hakkında, "Ben mutlu değilim ancak bu onun kararı ve buna saygı duymalıyız" açıklamasında bulundu.

12.2.2017Spor
Döviz alanlara kötü haber

Döviz alanlara kötü haber

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,04 gerilerken, 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 0,76 değer kazandı.

11.2.2017Ekonomi
Yeşil sahalardan sahneye

Yeşil sahalardan sahneye

Futbol dünyasının en beklenmedik emeklilik kararlarından birine Royston Drenthe imza attı.

11.2.2017Spor
Büyükşehir Hukuk Müşavirliğinde emeklilik rüzgarı

Büyükşehir Hukuk Müşavirliği'nde emeklilik rüzgarı

Büyükşehir Hukuk Müşavirliği'nde emeklilik rüzgarı

11.2.2017İzmir
Erken emeklilikte gelişme var mı Emeklilikte yaşa takılanların beklentisi sürüyor

Erken emeklilikte gelişme var mı? Emeklilikte yaşa takılanların beklentisi sürüyor

Emeklilikte yaşa takılanlar, erken emeklilik ile hayatlarına yeni bir başlangıç yapmak istiyor. Emeklilik için gerekli prim gününü dolduran ancak yaşa takılanların hayalinde yer alan erken emeklilik, vatandaşların torba yasada yaşanacak gelişmeler konusundaki beklentilerini arttırıyor. Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı alanında yer alan emeklilikte yaşa takılanlar konusu, vatandaşlarca müjdeli haber olarak bekleniyor. Peki, erken emeklilikte son gelişme var mı? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

10.2.2017Ekonomi
Pegasus, Otomatik Katılımda AvivaSA’yı seçti

Pegasus, Otomatik Katılımda AvivaSA’yı seçti

PEGASUS Hava Yolları, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) Otomatik Katılım için iş ortağı olarak AvivaSA’yı seçti. Şirketin, BES’te Otomatik Katılım için gerekli kriterleri karşılayan 4387 çalışanı, AvivaSA Emeklilik ve Hayat ile imzalanan sözleşme kapsamında sisteme dahil olacak.

9.2.2017Ekonomi
Pegasus Hava Yolları, Otomatik Katılımda AvivaSA’yı seçti

Pegasus Hava Yolları, Otomatik Katılımda AvivaSA’yı seçti

Pegasus Hava Yolları, Otomatik Katılımda AvivaSA’yı seçti

9.2.2017İstanbul
Yarım kalan tablonun acı sırrı

Yarım kalan tablonun acı sırrı

ŞEHİT haberlerinin yürekleri dağladığı bir ortamda İzmirli şehit annesi Aynur Özkaya, resim sergisi açtı.

9.2.2017İzmir
SGK askerlik primlerini iade ediyor mu

SGK askerlik primlerini iade ediyor mu

Borçlanma yapmadan önce durumunuzu gözden geçirip, iyi bir araştırma yapmaya gerek duymadınız. Ve askerlik borçlanmasını yaptınız... 

9.2.2017Ekonomi
13 yıl dayanan yüzde 333 getiri aldı

13 yıl dayanan yüzde 333 getiri aldı

2016’da emeklilik fonları enflasyonun 2.5 puan üzerinde getiri sağlarken, sistemin kurulduğu 2003 yılından bu yana bireysel emeklilikte kalanlar bugün birikimlerine yüzde 333 getiri aldı. Enflasyonla mukayese edildiğinde ise reel getiri yüzde 152 oldu.

8.2.2017Ekonomi
İkisinin de rütbeleri ve emeklilik hakları alındı

İkisinin de rütbeleri ve emeklilik hakları alındı

Yeni KHK ile FETÖ üyeliği gerekçesiyle meslekten atılan emniyet mensubu 242 kişinin de rütbesi ve emeklilik hakları alındı. Bu listede kamuoyunun yakından tanıdığı ve şu an firari olan iki isim olan Önder Aytaç ile Emrullah (Emre) Uslu da bulunuyor.

8.2.2017Gündem
Son dakika: KHK ile 4 bin 464 kişi ihraç edildi... 330 akademisyen de listede

Son dakika: KHK ile 4 bin 464 kişi ihraç edildi... 330 akademisyen de listede

OHAL kapsamındaki 686 Sayılı KHK ile toplam 4 bin 464 kişi kamu görevinden çıkarıldı, 17 kişi ise göreve iade edildi. KHK ile Milli Eğitim Bakanlığından 2 bin 585, İçişleri Bakanlığından 49, Emniyet Genel Müdürlüğünden 417, Jandarma Genel Komutanlığından 893 kişi kamu görevinden çıkarıldı. KHK ile 330 akademisyen de ihraç edildi. İhraç edilenler arasında Marmara Üniversitesi’nde görevli Profesör İbrahim Kaboğlu ve öğrencilerinin ‘efsane’ olarak nitelendirdiği 82 yaşındaki Prof. Öget Öktem Tanör de var. Kaboğlu, Marmara Üniversitesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütüyordu.

8.2.2017Gündem
Emeklilikte yaşa takılanlar torba yasa ile erken emeklilik için bekleyişini sürdürüyor

Emeklilikte yaşa takılanlar torba yasa ile erken emeklilik için bekleyişini sürdürüyor

Emeklilikte yaşa takılanlar torba yasa ile gelmesini bekledikler erken emeklilik yasasını ilgiyle araştırıyor. Emekli olabilmek için önlerinde yalnızca yaş problemi kalan vatandaşlar, emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika gelişmelerini takip ediyor. Peki, erken emeklilik için torba yasa çıkarıldı mı? Emeklilikte yaşa takılanlar için ne gibi gelişmler var ? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

7.2.2017Ekonomi
Emekliye promosyon şartları belli oldu Paranızı peşin ve tek seferde alabileceksiniz

Emekliye promosyon şartları belli oldu! Paranızı peşin ve tek seferde alabileceksiniz

Emekliye promosyon şartları konusunda detaylı bilgiler ortaya çıktı. 12 milyon emeklinin maaş almak istedikleri bankayı üç yıl boyunca kullanma sözü vermesinin ardından hak edilecek olan promosyon, üç yıl sonra yeniden gündeme gelecek. Paranızı peşin ve tek seferde alabileceksiniz. Emekliye promosyon şartları ile ne kadar ekstra ücret alabileceğini merak eden vatandaşlar ise konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyor. İşte, emekliye promosyon ne zaman ödenecek ve şartları neler olacak sorusunun cevabı...

6.2.2017Ekonomi

İzmir’de bin kişiye iş

Sigorta şirketi Allianz, operasyon birimini İzmir’e taşıyor. 2018 yılında faaliyete geçecek olan Allianz Türkiye’nin İzmir yerleşkesi ilk etapta 650, sonrasında bin 100 kişiye istihdam sağlayacak.

6.2.2017Ekonomi
Öğretmen adaylarına kendi alanlarında iş seçenekleri

Öğretmen adaylarına kendi alanlarında iş seçenekleri

Kasım ayında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, eğitim fakültelerine 240 bin barajı getirileceğini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin yaptığı sunumda, atanmayı bekleyen öğretmen sayısının önümüzdeki yıllarda 1 milyonu bulacağını, bu adayların öğretmenlik dışında başka alanlara yönelmeleri gerektiğini söyledi. MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin ise, 2020’ye kadar öğretmen ihtiyacının 100 bin olacağını ifade etti.

6.2.2017Eğitim
Otomatik BES’e girenlerin sayısı arttı

Otomatik BES’e girenlerin sayısı arttı

1 Ocak’ta, 1000 ve üzeri çalışanı olan işletmelerden başlayan bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım uygulaması çerçevesinde, 27 Ocak itibariyle 16 bin 500 çalışan emeklilik şirketleri aracılığı ile sisteme dahil edildi.

5.2.2017Ekonomi
37 yaşında futbola geri döndü

37 yaşında futbola geri döndü

2015 yılında futbolu bırakan Arjantinli futbolcu Pablo Aimar futbola başladığı kulüp olan Eestudiantes Rio Cuarto ile 37 yaşında futbola geri döndü.

4.2.2017Spor
Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi

Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi

Haftalık bazda Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri ortalama yüzde 5,44 değer kazandı, dolar yüzde 4,54 değer kaybetti.

4.2.2017Ekonomi
İzmirdeki FETÖ davasında 7 aydır tutuklu Tümgeneral Sevil: Artık sapla samanı karıştırmamak lazım (2)

İzmir'deki FETÖ davasında 7 aydır tutuklu Tümgeneral Sevil: Artık sapla samanı karıştırmamak lazım (2)

İzmir'deki FETÖ davasında 7 aydır tutuklu Tümgeneral Sevil: Artık sapla samanı karıştırmamak lazım (2)

3.2.2017İzmir
ÇSGB Müsteşarı Ahmet Erdem, Vali Kamçı’yı ziyaret etti

ÇSGB Müsteşarı Ahmet Erdem, Vali Kamçı’yı ziyaret etti

ÇSGB Müsteşarı Ahmet Erdem, Vali Kamçı’yı ziyaret etti

3.2.2017Kayseri
Zorunlu BES kesintisi ne kadar BES iptali nasıl yapılır

Zorunlu BES kesintisi ne kadar? BES iptali nasıl yapılır?

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) zorunlu döneme geçildi, kesintiler bu ay itibariyle çalışanların maaşına yansıdı. Otomatik BES'in uygulama konulmasıyla birlikte pek çok soru işareti doğdu. Bazı vatandaşlar, birikim imkanı sağlayan sistemin avantajlarını sorgularken; bazıları sistemden çıkışın mümkün olup olmadığını sorgulamaya başladı. Peki, Zorunlu BES kesintisi ne kadar? BES iptali nasıl yapılır? İşte, tüm detaylar!

3.2.2017Ekonomi
Öğretmene, polise en az bin lira ikramiye fırsatı

Öğretmene, polise en az bin lira ikramiye fırsatı

30 yılın üzerinde hizmeti olup 7 Ocak 2015 öncesi emekli olan 408 bin kişiye tanınan ek ikramiye için başvurular başladı. Şartları taşıyan kamu çalışanları geriye dönük yıllık 50 lira ile 2.587 lira arasında değişen tutarlarda ek ikramiye alacak. 2005 yılından sonra emekli olmuş polis ve öğretmenler de 30 yılı aşan her yıl için bin liradan başlayan ikramiye alabilecek

3.2.2017Ekonomi
Emekliye promosyonlar ne zaman yatırılacak Emekliye promosyon ödemeleri hangi ay başlayacak

Emekliye promosyonlar ne zaman yatırılacak? Emekliye promosyon ödemeleri hangi ay başlayacak?

Emekliye promosyonların ne zaman yatırılacağı binlerce emekli vatandaş tarafından merak konusu olmuş durumda. Başbakan Binali Yıldırım tarafından binlerce emekliye müjde geçtiğimiz aylarda verilmişti. Yaklaşık 12 milyon emekliye promosyon için imzası dün Ziraat Bankası ile SGK arasında atıldı. Promosyon protokolünü hazırlayan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kamu bankalarla bir araya gelmeye başladı. Peki, Emekliye promosyon ödemeleri hangi ay başlayacak? İşte promosyonlarla ilgili tüm detaylar.

2.2.2017Ekonomi
Ege Ajansta yıldönümü ve emeklilik töreni

Ege Ajans'ta yıldönümü ve emeklilik töreni

TÜRKİYE'de üniversite bünyesinde kurulan ilk haber ajansı olan Ege Ajans (Ege Üniversitesi Haber Ajansı) 31. yaşını kutlarken, ajansın kurucusu ve Sorumlu Haber Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı için de emeklilik töreni düzenlendi.

2.2.2017İzmir
Kahramanmaraşta otomatik BES anlatıldı

Kahramanmaraş'ta otomatik BES anlatıldı

Kahramanmaraş'ta otomatik BES anlatıldı

2.2.2017Kahramanmaraş
Emeklilikte yaşa takılanlara müjde verildi mi Erken emeklilikte son durum

Emeklilikte yaşa takılanlara müjde verildi mi? Erken emeklilikte son durum!

Emeklilikte yaşa takılanlar konuyla ilgili detaylı bilgileri araştırmaya devam ediyor. Erken emeklilik ile iş hayatına veda edip dinlenmeye çekilecek olan vatandaşlar, hayalini kurduğu gelişmeyle ilgili detayları araştırıyor. Peki, emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili detaylı bilgiler gündeme geldi mi? İşte, erken emeklilik ve emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili detaylı bilgiler

2.2.2017Ekonomi
SGK: Hizmeti birleştir, daha hızlı emekli ol

SGK: Hizmeti birleştir, daha hızlı emekli ol

SGK: Hizmeti birleştir, daha hızlı emekli ol

2.2.2017Kayseri
Bankalardaki altın hesapları kabardı

Bankalardaki altın hesapları kabardı

Yatırımcıların bankalardaki altın mevduatları geçen yıl yaklaşık 6,3 milyar lira daha artış gösterdi.

2.2.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

TEK RAKİBİ REHAVET

TEK RAKİBİ REHAVET

Quaresma, ateşi bir kez harladı ve tabela değişti. Q7, orta değil, Tosun’un kafaya ‘al da at’ yaptı. Bundan sonra Beşiktaş’ın en büyük rakibi ‘Rehavetspor’ olacaktır, ki o rehavet daha dünkü maçın son 10 dakikasında bile dişini gösterdi.

19.2.2017Spor Yazıları
Şimşek’i şaşırtan ‘cayma hakkı’ kullanımı

Şimşek’i şaşırtan ‘cayma hakkı’ kullanımı

DAHA ilk 12 günde bireysel emeklilik sistemine (BES) otomatik katılımla gelenlerden yüzde 26’sının ayrılmasını çok yüksek bulan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Maalesef otomatik BES’e ilişkin haksız, olumsuz bir kampanya hissediyorum, Varlık Fonu ile ilişkilendirilmek isteniyor. Böyle bir şey gündemde değil” diyor. Peki sistemi kuran Şimşek neyi gözden kaçırıyor?

17.2.2017Haber Yazıları
Bireysel emeklilik fonları, Varlık Fonu’na devrolur mu

Bireysel emeklilik fonları, Varlık Fonu’na devrolur mu?

KAMU kuruluşlarının Varlık Fonu’na devrolmasından sonra, son günlerde şöyle bir söylenti yayılmaya başladı; Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları da Varlık Fonu’na devrolacak. Nitekim son birkaç gündür okuyuculardan da, ‘emeklilik fonları Varlık Fonu’na devrolacakmış, doğru mu?’ şeklinde sorular alıyorum. Hatta kulağıma bazı duyumlar geliyor, 1 Ocak’ta 45 yaş altı tüm çalışanlara yönelik otomatik katılım uygulaması başladı ya; kimi çalışanlar, ‘böyle bir devir olacaksa biz çıkalım’ bile diyormuş.

12.2.2017Haber Yazıları
Girişimcilik ruhunda var

Girişimcilik ruhunda var

Yedisinde babası kaynak makinesini eline tutuşturur.

12.2.2017İzmir
Bu düzenleme yatırımcının zararına olur

Bu düzenleme yatırımcının zararına olur

45 yaş altı çalışanların bireysel emekliliğe girmesini sağlayan otomatik katılım sistemin yasal altyapısı geçen senenin sonunda oluşturuldu ve uygulama 1 Ocak’ta başladı.

8.2.2017Haber Yazıları
Önemli olan demokrat kalabilmek

Önemli olan demokrat kalabilmek

NASIL böyle olduk anlayamıyorum.

3.2.2017İzmir