Arşiv
Yazarlara Göre
Şükrü KIZILOT167Yalçın BAYER153Noyan Doğan123Vahap MUNYAR58Memet ESER53Ercan KUMCU44Fatih ALTAYLI37Erdal SAĞLAM36Ertuğrul ÖZKÖK33Mehmet Y. YILMAZ30Enis BERBEROĞLU28Gila BENMAYOR26Emin ÇÖLAŞAN23Ayşe ARAL20Ege CANSEN20Ayşe ARMAN18Hadi ULUENGİN18Doğan HIZLAN17Cüneyt ÜLSEVER16Yalçın DOĞAN16Kanat ATKAYA15Ali Atıf BİR14Bekir COŞKUN14Hayri ÇETİNKAYA14Oktay EKŞİ14M. Rauf Ateş13Oya BERBEROĞLU13Nurten ERK TOSUNER12Özdemir İNCE12Erkan ÇELEBİ11Mehmet Ali BİRAND11Yılmaz ÖZDİL11Deniz BAYRAMOĞLU10Deniz SİPAHİ10Dr. Gündüz TEZMEN10Fatih ÇEKİRGE10Sedat ERGİN10Uğur CEBECİ10Şükrü KÜÇÜKŞAHİN10Ahmet HAKAN9Ayşegül DOMANİÇ YELÇE9Güzin Abla9Kurthan FİŞEK9Pakize SUDA8Uğur GÜRSES8Melis ALPHAN7Mümtaz SOYSAL7Ömür GEDİK7İsmet SOLAK7Banu TUNA6Murat BARDAKÇI6Oya ARMUTÇU6Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU6Rahmi TURAN6Salih NEFTÇİ6Tufan TÜRENÇ6Yener SÜSOY6Adnan KAYA5Ayçe DİKMEN5Kubilay KESKİN5Serdar TURGUT5Taha AKYOL5Yaşar SÖKMENSÜER5Yorgo KIRBAKİ5Özkan BİLGİLİ5Cengiz SEMERCİOĞLU4Ferai TINÇ4Melike Karakartal4Mesude ERŞAN4Mete Tamer OMUR4Muharrem SARIKAYA4Rauf TAMER4Ayşe ÖZEK KARASU3Bahar AKINCI3Bülent KATARCI3Cengiz ÇANDAR3Eyüp Can - Referans3Figen BATUR3Gamze CİZRELİ3Gökhan KİMSESİZCAN3Gülse BİRSEL3Nihat DEMİRKOL3Nuran ÇAKMAKÇI3Uğur VARDAN3Yonca TOKBAŞ3İsmet BERKAN3Engin KRATZER2Gülçin TELCİ2Gürül Öğüt2Mehmet Barlas2Okan Aybar2Osman MÜFTÜOĞLU2Oğuz ARAL2Pako'nun Sayfası2Sahrap SOYSAL2Selim Türsen2Sevil ATASOY2Temuçin Tüzecan2Tolga TANIŞ2Zeynep ATİKKAN2

Emeklilik

Emeklilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emeklilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.456 Emeklilik haberi bulunmuştur.

Emeklilik, kişilerin yasalarca belirlenen uzunca bir süre çalıştıktan sonra çalışma hayatından tamamen çekilmeleri. Bu kimselere emekli veya tekaüt denir. Emekliler, geçmiş hizmetleri nedeniyle, çalışmaksızın, belirli ve düzenli bir gelir almaya hak kazanırlar. Bununla birlikte, gündelik kullanımda, kanuni zorunluluğu doldurmadan iş bırakmış kimseler de zaman zaman emekli olarak adlandırılırlar.

Emeklilik, genellikle kişinin ekonomik durumunun yanı sıra hayattaki rolünde de önemli değişikliklerin meydana gelmesi anlamına gelir.

 

Devamı...

Emeklilik Haberleri

Lieberman'ın partisi Netanyahu hükümetine katılıyor

Lieberman'ın partisi Netanyahu hükümetine katılıyor

İsrailli aşırı sağcı siyasetçi Avigdor Lieberman'ın yönetimindeki İsrail Evimiz partisinin, Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğindeki Likud partisi ile mevcut koalisyon hükümetine katılmak için anlaştığı bildirildi.

25.5.2016Dünya
Hürdanış

Hürdanış

Hürdanış sorularınızı yanıtlıyor...

25.5.2016Avrupa
Atılmak kolaylaştı

Atılmak kolaylaştı

TBMM’ye sunulan torba tasarıyla okul öncesinden üniversiteye kadar bir çok mevzuat, kararname değişiyor, eğitim silbaştan düzenleniyor. Tasarıyla akademisyenlere yaptırımlar genişliyor, soruşturma kolaylaşıyor, “meslekten ihraç” mekanizmasıyla üniversiteye dönüş yolu kapatılıyor.

24.5.2016Eğitim
Eğitim alanını düzenleyen tasarı

Eğitim alanını düzenleyen tasarı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

23.5.2016Eğitim

BİMER'e başvurular arttı

MANİSA Valiliği Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) ilk 5 ayda geçen yılın dönemine göre başvuru sayısı bin 648 artarak 10 bin 640'a ulaştı.

23.5.2016Ege
Afiyet kariyer olsun

Afiyet kariyer olsun

Şirketlere, holdinglere, fabrikalara toplam 2 bine yakın firmaya yemek, güvenlik, bina bakım gibi destek hizmetler sunan Sofra Compass Group, tam 81 ilde 22 bin çalışana sahip. Çalışanların 12 bini catering (yemek) tarafında çalışıyor. Günde 1 milyon öğün yemek üretiyorlar. Önümüzdeki dönemde bin-2 bin civarı yeni alım yapacaklarını söyleyen Sofra Compass Group Türkiye İK Genel Müdür Yardımcısı Arzu Banu Cengiz, özellikle küçük yerlerde personel bulmanın çok güç olduğunu, bunun için muhtarlara, partilerin gençlik kollarına gittiklerini, broşürler dağıttıklarını söylüyor.

23.5.2016IK
E-Devlet'e girişi ile yararlanılan E-Devlet hizmetleri nelerdir?

E-Devlet'e girişi ile yararlanılan E-Devlet hizmetleri nelerdir?

E-Devlet devlete bağlı kamu kurum ve kuruluşlarından yapacağınız pek çok işlemin online olarak yapılabildiği tek sistemdir. Sizde E-Devlet'e nasıl giriş yapacağım diyor iseniz, E-Devlet sistemini kullanmaya başlamadan önce E-Devlet ilk girişini yapmalısınız. E-Devlet ilk giriş için E-Devlet şifresi gereklidir. E-Devlet şifresi alarak E-Devlet hizmetlerinden nasıl yararlanacağınızı haberimizden öğrenebilirsiniz.

20.5.2016Gündem
SGK emekli maaşı hesaplama nereden ve nasıl hesaplanır?

SGK emekli maaşı hesaplama nereden ve nasıl hesaplanır?

SGK emekli maaşın ne kadar diyorsanız emekli maaşı sorgulama işlemi ile emekli olduğunuzda ne kadar emekli maaşı alacağınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. SGK emekli maaşı sorgulama ile SGK’ya gitmeden internet üzerinden emekli maaşı hesaplama işleminizi yapabilirsiniz. SGK emekli maaşı hesaplamanın nereden ve nasıl yapıldığını haberimizden öğrenebilirsiniz.

20.5.2016Gündem
Papa: İşçileri sömürenler kan emicilerdir

Papa: İşçileri sömürenler kan emicilerdir

Kapitalizme yönelik eleştirileri nedeniyle zaman zaman "komünist" yakıştırması yapılan Papa Francesco, bu kez de işçileri sömürenleri "kan emiciler" olarak tanımladı.

19.5.2016Dünya
Kıdemde ibre bireysel hesaptan yana

Kıdemde ibre bireysel hesaptan yana

Kıdem tazminatını değiştirme çalışmalarını sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı il müdürlüklerine anket göndererek yeni kıdem tazminatı alternatiflerini işçilere sorduğu öğrenildi. Anket sonucunda ‘bireysel hesaba dayalı’ kıdem tazminatı sistemi öne çıktığı belirtiliyor.

19.5.2016Ekonomi
Örtülü ödenek 4 kat arttı

Örtülü ödenek 4 kat arttı

BU yıl nisan ayında örtülü ödenek harcaması 210 milyon lira olarak gerçekleşti. Geçen yıl nisanda örtülü ödenek harcaması 51.5 milyon liraydı. Örtülü ödenek harcaması, geçen yılın aynı ayına göre yaklaşık 4 kat arttı.

17.5.2016Ekonomi
BES'e 'otomatik' katılacaklara 45 yaş sınırı

BES'e 'otomatik' katılacaklara 45 yaş sınırı

45 yaşın altında kalan tüm çalışanların otomatik olarak BES’e dahil edileceği ve 6 ay zorunlu olarak 100 lira kesinti yapılmasının benimsendiği öğrenildi

16.5.2016Ekonomi
Media Markt’tan iki yeni atama

Media Markt’tan iki yeni atama

Media Markt Türkiye’de Temmuz 2015’ten bu yana Operasyonlardan Sorumlu Co-COO olarak görev yapan Remko Rijnders, şirkete Operasyonlardan Sorumlu COO olarak atandı.

12.5.2016Teknoloji
Emeklilik yaşında değişim olmayacak

Emeklilik yaşında değişim olmayacak

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenlemenin aktüeryal dengeyi olumsuz etkileyeceğini açıkladı.

12.5.2016Ekonomi
Madenci ve engellilere 500 liraya 'sahte rapor' verildi

Madenci ve engellilere 500 liraya 'sahte rapor' verildi

Zonguldak'ta iş akitleri feshedilen bazı madencilerin geçmişe dönük usulsüz sağlık raporu alarak işe geri dönmelerini sağladıkları, bazı vatandaşlara da engellilik oranlarını yüksek gösteren sahte raporlar düzenlettikleri iddia edilen suç örgütüne yönelik iddianame, Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

11.5.2016Ekonomi
Türkiye'de sadece altın ve gayrimenkul alınıyor

Türkiye'de sadece altın ve gayrimenkul alınıyor

Siyaset yeniden hareketlenirken, yatırımcılar kafalarındaki soru işaretleri gidene kadar beklemeye geçiyor. Finans dünyası ise ekonomi yönetiminden, yeni başbakan ve hatta erken seçim ihtimaline kadar tüm belirsizliklerin bir an önce netleşmesini istiyor. Azimut Portföy Genel Müdürü Murat Salar, Haziran’daki ABD Merkez Bankası faiz kararının Türkiye için bir risk taşıyabileceğine de işaret etti. Salar, Türkiye'de hala geleneksel bir yatırım algısı olduğunu ve altın ile gayrimenkulün ilk tercihler olarak kalmaya devam ettiğini belirtti.

10.5.2016Ekonomi
Şimşek: Lira yüzde 40’a yakın değer kaybetti

Şimşek: Lira yüzde 40’a yakın değer kaybetti

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Finansal Kurumlar Birliği (FKB)’nin Beşiktaş’ta bir otelde düzenlenen 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Genel kurulun açılış programında FKB Başkanı Osman Zeki Özger’in ardından bir konuşma yapan Mehmet Şimşek, finans sektörünün bir bütün olarak ekonomik gelişme açısından hayati bir öneme sahip olduğunu söyledi.

10.5.2016Ekonomi
Komşu emekli maaşını yüzde 30 kesiyor

Komşu emekli maaşını yüzde 30 kesiyor

AB ve IMF’nin istediği reform paketi Yunan Meclisi’nde kabul edildi. Asgari ücrette indirim, emekli maaşlarında yüzde 30’a varan kesinti içeren yeni kemer sıkma paketi gelir vergisi oranlarını ise arttırdı.

9.5.2016Ekonomi
Rekabet Kurulu Finansbank'ın hisse devrine onay verdi

Rekabet Kurulu Finansbank'ın hisse devrine onay verdi

Rekabet Kurulunca, Finansbank AŞ'nin belli oranda hissesinin ve bu şirketin 9 iştirakinin hisselerinin doğrudan ve dolaylı olarak Qatar National Bank SAQ tarafından devralınması işlemine izin verildi.

9.5.2016Ekonomi
Türklerin Rusya alternatifi: Belarus

Türklerin Rusya alternatifi: Belarus

Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebildiği ülkelerden Belarus, Rusya'ya alternatif olarak öne çıkıyor.

9.5.2016Ekonomi
Yasa onaylandı komşu karıştı

Yasa onaylandı komşu karıştı

Göstericilerin üç gün boyunca "kuşatması" altında bulunan Yunanistan Parlamentosu’nda sabah erken saatlerde yeni sosyal güvenlik ve vergi yasası tasarıları Syriza-Anel hükümetinin 153 olumlu oyu ile onaylanıp yasalaştı.

9.5.2016Dünya
Avrupa borsaları haftaya yükselişle başladı

Avrupa borsaları haftaya yükselişle başladı

Avrupa borsaları, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı.

9.5.2016Avrupa
Paket onaylandı, Atina karıştı

Paket onaylandı, Atina karıştı

Yunanistan Meclisi geçen yıl üzerinde anlaşılan 86 milyar avroluk kurtarma paketinin gelecek dilimleri için gerekli vergi ve emeklilik düzenlemelerini içeren yasa tasarısını onayladı.

9.5.2016Ekonomi
Ülke alev alev yandı, o yasa onaylandı

Ülke alev alev yandı, o yasa onaylandı

Yunanistan Meclisi geçen yıl üzerinde anlaşılan 86 milyar avroluk kurtarma paketinin gelecek dilimleri için gerekli vergi ve emeklilik düzenlemelerini içeren yasa tasarısını onayladı.

9.5.2016Dünya
8 aya kadar kiralık işçi çalıştırmayı sağlayan yasa çıktı

8 aya kadar kiralık işçi çalıştırmayı sağlayan yasa çıktı

Sendikaların ve muhalefetin ‘kölelik yasası’ diyerek karşı çıktığı kiralık işçi ve esnek çalışmaya ilişkin düzenlemeler Meclis’ten geçti. Buna göre maden ve kamuda kullanılamayacak kiralık işçiler 4+4 aylık kiralanabilecek.

6.5.2016Ekonomi
IMF’den Türkiye’ye önemli uyarı

IMF’den Türkiye’ye önemli uyarı

Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye'nin yapısal olarak düşük bir özel tasarruf oranına bağlı olarak geniş bir dış dengesizliği bulunduğunu bildirdi.

6.5.2016Ekonomi
Belirsizlik, ekonomide bekleyen yasaları etkileyecek

Belirsizlik, ekonomide bekleyen yasaları etkileyecek

AK Parti’nin olağanüstü kongre kararı Meclis’te bekleyen yasaların takvimini geciktirecek. Piyasanın ve iş dünyasının yakından takip ettiği başta zorunlu bireysel emeklilik sistemi ile kıdem tazminatı tasarıları olmak üzere teşvikler ve yatırım paketi de bekleme listesine düşecek.

5.5.2016Ekonomi
'Türkiye'nin finans merkezi olması mümkün'

'Türkiye'nin finans merkezi olması mümkün'

Ata Finans Grubu CEO’su ve Ata Yatırım Genel Müdürü Murat Demirel, 2016 yılı piyasaları ile iş ve yatırım çevrelerindeki gelişmelerin analizlerini çıkardı, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

5.5.2016Ekonomi
Bireysel emeklilikte yeni teşvik

Bireysel emeklilikte yeni teşvik

Maliye Bakanı Ağbal, "Bireysel emeklilik sistemi ve hayat sigortalarında belirli bir süre sistemde kaldıktan sonra toplu ödeme almak yerine aylık maaş sistemine dönenlere ilişkin olarak vergisel teşvikler getireceğiz" dedi.

4.5.2016Ekonomi
Kariyer yönetimi nasıl yapılır?

Kariyer yönetimi nasıl yapılır?

Mezun olduktan bir süre sonra gençler,iş hayatına atılmak için çalışmalara başlıyor. Olaylar istedikleri gibi gitmediğinde ise “Neresi olursa olsun” deyip planlarını değiştirebiliyorlar. Ancak uzmanlar, “Keyif aldığınız işi yaparsanız, içinizdeki potansiyeli iş hayatına en yüksek seviyede sunabilirsiniz” diyor.

30.4.2016Eğitim
Türkiye'nin en beğenilen şirketleri açıklandı

Türkiye'nin en beğenilen şirketleri açıklandı

Türkiye'nin en beğenilen şirketi Koç Holding seçilirken, Turkcell ikinci, Arçelik de üçüncü oldu.

29.4.2016Ekonomi
Bölüm sonu dedikodusu: Hayat Şarkısı 12. bölüm

Bölüm sonu dedikodusu: Hayat Şarkısı 12. bölüm

Hayat Şarkısı'nın 12. bölümü geçmiş bölümleri aratmadı, neler neler yaşandı... Gelin beraber Hayat Şarkısı'nın 12. bölümün dedikosusunu yapalım...

27.4.2016Keyif
Otomatik Bireysel Emeklilik nasıl olacak?

Otomatik Bireysel Emeklilik nasıl olacak?

Hürriyet yazarı Uğur Gürses, son zamanlarda herkesin aklını karıştıran otomatik bireysel emeklilikle ilgili merak edilenleri Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e sordu. İşte otomatik BES’e yönelik bilinmesi gerekenler:

26.4.2016Ekonomi
İngiliz dev kayyuma devredildi on binlerce kişi işsiz kalabilir

İngiliz dev kayyuma devredildi on binlerce kişi işsiz kalabilir

İngiltere’nin 88 yıllık en büyük perakende şirketlerinden British Home Stores’un kayyuma devredileceği açıklandı. Şirket finansal açıdan yönetilemeyecek hale gelmesinden dolayı mevcut 164 mağazasını ve 11 bin çalışanını riske atmış oldu.

25.4.2016Ekonomi
Yine 70’inde emeklilik

Yine 70’inde emeklilik

Almanya'da son günlerde ‘nesiller arası dayanışma’, daha doğrusu ‘dayanışmama’ tartışmaları yeniden ağırlıklı olarak ülke gündemine yerleşti. Ülkede, dünayaya gelenlerin sayısının her geçen yıl sistematik olarak azalması, 80 yaş üzerindekilerin sayısının her geçen yıl büyük ölçüde artması, ‘70’inde emekliliği’ yeniden gündeme getirdi.

25.4.2016Avrupa
Almanya'da emeklilik yaşı ile ilgili tartışmada son nokta

Almanya'da emeklilik yaşı ile ilgili tartışmada son nokta

Federal Çalışma Bakanı Andrea Nahles, Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble’nin emeklilik yaşının 70’e çıkarılması önerisine tepki gösterdi.

25.4.2016Ekonomi
Bakan Soylu'yu güldüren cevap

Bakan Soylu'yu güldüren cevap

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen Trabzon İl Temsilciliği'nde bir soruyu, “Belki de Türkiye Cumhuriyetinin en başarısız çalışma bakanlarından bir tanesi olacağım” şeklinde cevaplaması üzerine soruyu soran sendika üyesinin “İnşallah” demesi Bakan Soylu’yu güldürdü.

23.4.2016Ekonomi
Artık maaşlardan kesilecek.. Yeni dönem başlıyor..

Artık maaşlardan kesilecek.. Yeni dönem başlıyor..

Bireysel emeklilikte otomatik katılımın şartları belli oldu. 50 kişinin üzerinde çalışanı bulunan şirketler, işe alımda 45 yaş altındakilere BES yaptıracak. Prim, çalışandan kesilecek. Çıkmak isteyen BES’i hemen terk edemeyecek.

23.4.2016Ekonomi
Soyguncuların 45 çuvalla kaçırdığı para 2600 dolar çıktı

Soyguncuların 45 çuvalla kaçırdığı para 2600 dolar çıktı

Özbekistan'ın Harezmi bölgesinde yaşanan bir banka soygunu, ülke ekonomisinin içinde bulunduğu zor durumu ortaya koydu.

22.4.2016Ekonomi
Kredi faizleriyle ilgili flaş açıklama

Kredi faizleriyle ilgili flaş açıklama

Şimşek, bireysel emeklilik ilgili de konuştu ve BES’e otomatik katılım çalışmalarında sona gelindiğini ifade etti. Şimşek kredi faizleriyle ilgili yaptığı açıklamada ise "Kredi faizlerinde kalıcı iyileşme için birkaç şart daha lazım" diye konuştu.

22.4.2016Ekonomi
T.C Kimlik No ile SGK sorgulama nasıl yapılıyor?

T.C Kimlik No ile SGK sorgulama nasıl yapılıyor?

SSK SGK sorgulama işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında hizmet veren ve internetten gerçekleştirilen online işlemlerdir. SSK SGK sorgulama ile bağlı olduğunuz kurumların hizmet dökümlerine erişebilirsiniz. Vatandaşlar online olarak SSK sorgulamasını kolayca yapabiliyorlar. Bunun için gerekli olan e-devlet sistemi giriş işlemlerini eksiksiz yerine getirmek. Peki TC Kimlik No ile SSK SGK sorgulama nasıl yapılıyor?

22.4.2016Gündem
Hürdanış

Hürdanış

Hürdanış sorularınızı yanıtlıyor...

22.4.2016Avrupa
Başbakan Davutoğlu 'Kültürel Kalkınma Eylem Programı'nı açıkladı

Başbakan Davutoğlu 'Kültürel Kalkınma Eylem Programı'nı açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla düzenlenen Kültürel Kalkınma Programı Toplantısı'nda söz alan sanatçı Orhan Gencebay, "Şu anda sanatçılarımızın çok büyük çoğunluğu yaşama zorluğu çekmektedir. Hatta bazıları sefil haldedir. Allah rahmet eylesin Attila Özdemiroğlu gururundan dolayı bazı şeyleri söylemiyordu. Çok zorluklar içindeydi ve dün onu kaybettik" dedi. Başbakan Davutoğlu, Gencebay’ın sözlerinin ardından, "Rahmetli Attila Özdemiroğlu ile zikrettiğiniz husus genel bir mesele olduğu için muhakkak çözmeye çalışacağız. Sanatçılarımızın hayatlarını kolaylaştıracak düzenlemeleri ele alacağız" diye konuştu. Davutoğlu ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yapısını güçlendirmek amacıyla 600 yeni kadro ihdas edeceklerini de belirtti.

21.4.2016Gündem
SGK 19 yıldır ödediği maaşı kesti

SGK 19 yıldır ödediği maaşı kesti

Ordu’da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, 19 yıldır aldığı emekli maaşı kesilen 74 yaşındaki Sabri Köse’ye 91 bin liralık borç çıkarılarak ödemesi istendi.

21.4.2016Gündem
Hürdanış

Hürdanış

Hürdanış sorularınızı yanıtlıyor...

20.4.2016Avrupa
SSK SGK 4C Emeklilik hesaplama nasıl yapılır? Ne zaman emekli olurum

SSK SGK 4C Emeklilik hesaplama nasıl yapılır? Ne zaman emekli olurum

SGK ne 4C emeklilik hesaplaması, emekliliği yaklaşan vatandaşların sıklıkla merak ettiği konulardan biri. Kişilerin online olarak işlem yapabilmesi adına bu uygulamaları kullanması gerekirken, bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Peki SSK SGK 4C Emeklilik hesaplama nasıl yapılır? İşe ne zaman emekli olurum sorusuna yanıt

19.4.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Yargısal kaos

Yargısal kaos

YARGITAY MHP kongresiyle ilgili olarak bu satırlar yazılırken henüz bir karar vermemişti.

13.5.2016Haber Yazıları
Urla’ya gelmek için 35 neden ve 3 bonus

Urla’ya gelmek için 35 neden ve 3 bonus

TANSU artık Urlalı olduğu için ben de Urlalı sayılırım.

1.5.2016Haber Yazıları
Birinci yarın Beyaz Show’da

Birinci yarın Beyaz Show’da

Jürisinde olmaktan büyük keyif aldığım, Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde 19 yıldır aralıksız yapılan ‘Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması’ yarın Volkswagen Arena’da yapılıyor.

27.4.2016Kelebek Yazıları
BES'e 5'li merkezi fon

BES'e 5'li merkezi fon

Hazine’nin üzerinde çalıştığı sisteme göre bireysel emeklilikte şirketten şirkete değişmeyen 5 merkezi fon kurulacak, bu fonlar kamu-özel işbirliğinde ihale yöntemi ile portföy yönetim şirketlerine yönettirilecek. Sektör temsilcileri yasada otomatik katılım 45 yaş altı olarak belirlenirse 15 milyona yakın kişinin bu havuza gireceğini, ayda asgari ücretin yüzde 5’i kadar katkıyla; yılda 15 milyar TL’lik fon girişi tahmin ediyorlar.

25.4.2016Haber Yazıları