Emekli

 • Çanakkale Savaşı'nda Seyit Onbaşı'nın kaldrdığı top mermisi tartıldı - emekli
  Çanakkale Savaşı'nda Seyit Onbaşı'nın kaldrdığı top mermisi tartıldı31.01.2015
  Gündemİki rehber, Çanakkale Savaşı'nda Seyit Onbaşı'nın kaldırdığı top mermisini tarttı.Merminin, bugüne kadar söylendiği gibi 276 değil, 214 kg.olduğunu iddia ettiler.
 • İzmir’deki yasa dışı dinleme operasyonunda, mahkemeden 46 saat sonra karar çıktı - emekli
  İzmir’deki yasa dışı dinleme operasyonunda, mahkemeden 46 saat sonra karar çıktı31.01.2015
  GündemİZMİR Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi’nde görev yaptıkları dönemde, kamu görevlilerinden, işadamlarına, gazetecilerden, askerlere kadar birçok kişiyi, sahte isimlerle dinledikleri gerekçesiyle gözaltına alınıp adliyeye sevkedilen polisler için, 46 saat sonra karar çıktı.Savcılığın 10 polisi serbest bırakması ardından mahkemeye sevk edilen 14 polisten, 2’si tutuklandı.12 polis ise bu sabah tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.UYAP sistemindeki arıza nedeniyle 40 sayfalık ifadenin kaybolduğu, yorgunluktan dolayı tekrar etmek istemeyen polis ve avukatlarının, bu duruma itiraz etmemesi üzerine Hakim Dilek Çeliktaş’ın da kararını açıkladığı belirtildi.
 • Yaşar SÖKMENSÜER

  Ah o kol saatleri - emekli
  Ah o kol saatleri31.01.2015
  Yazarlar“PARDON, saatiniz kaç acaba?” Bu soruyu en son ne zaman duydunuz? Ben hatırlamıyorum, doğrusu.Ama bu sorunun, başka bir şeylerle beraber nasıl yok olduğu konusunda fikir yürütebilir, hatta sıkı hikayeler anlatabilirim.
 • Özgürlüğe imza - emekli
  Özgürlüğe imza31.01.2015
  GündemTürbanlı öğrencilerin fotoğraflarını çekip, derslere sokmadığı iddiasıyla yargılandığı davada verilen 2 yıl 1 ay hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasıyla, geçen Kasım ayı sonunda Foça Yarı Açık Cezaevi’ne giren Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Uzay Bilimleri Bölümü emekli öğretim üyesi Prof.Dr.Esat Rennan Pekünlü’ye, destek veren Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri imza kampanyası düzenledi.
 • Yalçın BAYER

  Forsun sökülmesi içimizi acıttı - emekli
  Forsun sökülmesi içimizi acıttı30.01.2015
  YazarlarANKARA’daki evim Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün tam karşısındadır.
 • Hangisi iktidar olursa olsun. - emekli
  Hangisi iktidar olursa olsun.30.01.2015
  KeyifOyuncu Erdal Beşikçioğlu, yıllardır kullanılmayan Tatbikat Sahnesi’ni geçen sezon yeniden hayata geçirmişti.Kısa zamanda Ankara’nın en önemli sanat mekânlarından biri haline gelen Tatbikat Sahnesi, üç farklı oyun çıkarmayı da becerdi.Mezarsız Ölüler ve Marquis de Sade’ın ardından şimdi de Woyzeck Masalı, sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.Beşikçioğlu, İstanbul’daki sürprizlerin de haberini veriyor.
 • Kıdemin yarısı tehlikede - emekli
  Kıdemin yarısı tehlikede30.01.2015
  EkonomiKıdem Tazminatı Fonu uygulamasıyla çalışanların bugün 1 yılın ardından brüt maaşı üzerinden hak kazandığı kıdem tazminatında yıllık kaybı yüzde 52’yi bulacak.
 • Resmi Gazete'de yeni yönetmelik yayınlandı - emekli
  Resmi Gazete'de yeni yönetmelik yayınlandı30.01.2015
  SağlıkMuayenehaneler, 3 Ağustos 2010 tarihinden önce açılmış ise bina şartları ve fiziki standartları bakımından mevcut durumları ile faaliyetine devam edebilecek.Ayrıca yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle, bakanlıkça izin verilen sülük tedavisi gibi tamamlayıcı tıp uygulamaları da başlayacak.
 • Yılbaşı gecesi kaybolan emekli, dere yatağında ölü bulundu - emekli
  Yılbaşı gecesi kaybolan emekli, dere yatağında ölü bulundu22.01.2015
  GündemKÜTAHYA’nın Simav ilçesinde yılbaşı gecesi, Muradınlar Mahallesi TOKİ konutlarındaki evinden ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Bağ-Kur emeklisi 55 yaşındaki İsmail Algül evine yaklaşık 500 metre uzaklıkta dere yatağında ölü bulundu.
 • Kredi çekip aldığı bilete 3 milyon TL çıktı - emekli
  Kredi çekip aldığı bilete 3 milyon TL çıktı22.01.2015
  GündemBursa’da bankadan kredi çekerek aldığı 100 milli piyango biletinden çeyrek biletine 3 milyon TL'lik bilet isabet eden kamyon şoförü, parayı tarım yaparak değerlendireceğini, arsa satın aldığını söyledi.
 • Okul dönemim sigorta başlangıcı sayılır mı - emekli
  Okul dönemim sigorta başlangıcı sayılır mı20.01.2015
  Avrupa
 • Poyrazköy davasına devam edildi - emekli
  Poyrazköy davasına devam edildi20.01.2015
  Gündem"Kafes eylem planı", "Amirallere suikast", "Gölcük'te ele geçirilen belgeler" ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) yöneticileri hakkındaki iddialara ilişkin dosyaların birleştirildiği "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat" davasında, tutuksuz 86 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • Poyrazköy davasında ara karar - emekli
  Poyrazköy davasında ara karar20.01.2015
  Gündem"Kafes eylem planı", "Amirallere suikast", "Gölcük'te ele geçirilen belgeler" ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) yöneticileri hakkındaki iddialara ilişkin dosyaların birleştiği, 86 tutuksuz sanığın yargılandığı "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat" davasında mahkeme ara kararını açıkladı.
 • Kızılay Zarrab’ı eleştiren müdürü işten attı - emekli
  Kızılay Zarrab’ı eleştiren müdürü işten attı20.01.2015
  GündemKızılay, sanal alemde aralarıda işadamı Reza Zarrab’ı eleştiren karikatürün de olduğu bazı paylaşımlarda bulunan Isparta Kan Bğış Merkezi Müdürü Dr.Şerafettin Kılınçel’i işten attı.Kan bağışını yüzde 70 artıran, bölgede sürekli birinci olan ve başarılarıyla yerel gazetelere manşet olan Kılınçel, konuyu yargıya taşıdı.Kızılay da konuyla ilgili açıklama yaptı.
 • Zirve Yayınevi davasında 3 tutuklu sanığa tahliye - emekli
  Zirve Yayınevi davasında 3 tutuklu sanığa tahliye20.01.2015
  GündemMALATYA’daki Zirve Yayınevi’nde 18 Nisan 2007 tarihinde 1’i Alman 3 kişinin boğazlarının kesilerek öldürülmesiyle ilgili davanın 101’inci duruşmasında, tutuklu yargılanan sanıklar emekli Albay Mehmet Ülger, emekli Binbaşı Haydar Yeşil ile İnönü Üniversitesi öğretim görevlisi Ruhi Abat tahliye edildi.Böylece davada tutuklu yargılanan sanık kalmadı.
 • Ayşe ARMAN

  Anneme benzeyen kadınlara âşık olurum - emekli
  Anneme benzeyen kadınlara âşık olurum19.01.2015
  YazarlarBence adını daha çoook duyacağımız biri o Mert Turak.
 • Taha AKYOL

  Kurallar kurumlar - emekli
  Kurallar kurumlar19.01.2015
  YazarlarYÜCE Divan oylaması bugün yapılıyor.Genel tahmin, iktidarın oylarıyla ret kararının verileceğidir.
 • MHP'li Oktay Vural: Davutoğlu oldu Avutoğlu - emekli
  MHP'li Oktay Vural: Davutoğlu oldu Avutoğlu19.01.2015
  GündemMHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, memur, işçi, emekli ve asgari ücretliye yapılan zamlar ile Meclis Soruşturma Komisyonu’nda yapılan oylama sonucu 4 bakanın Yüce Divan’a gönderilmemesini hatırlatarak hükümeti eleştirdi.
 • Konak kültür turları - emekli
  Konak kültür turları19.01.2015
  EgeKONAK Belediyesi, her hafta küçük öğrencilere yönelik olanların ardından bu kez emekliler için kültür turları başlattı.Konak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı Kent Tarihi Birimi tarafından gerçekleştirilen tura çeşitli mesleklerden emekli olmuş 45 kişi katıldı.
 • Emekli polisler yeni iş alanı açtı - emekli
  Emekli polisler yeni iş alanı açtı19.01.2015
  Avrupaİngiltere'de emekli iki polis, hane başına haftalık 1 Sterlin karşılığında, mahallelere 'özel polislik' hizmeti sağlayacak.Resmi polisler gibi devriye gezerek güvenlik temin edecek olan emekli polislerin, Stoke-on-Trent kentindeki deneme planı başarılı geçti.
 • Bu kafayla 2 bin kilometre! - emekli
  Bu kafayla 2 bin kilometre!19.01.2015
  FutbolMeksikalı Juan Marquez Nieto, barışın önemine dikkat çekmek için başında bir topla tam 2 bin kilometre yürüdü.
 • Nihat DEMİRKOL

  “Bu modeller” emekli oluyor artık! - emekli
  “Bu modeller” emekli oluyor artık!18.01.2015
  Yazarlar
 • Vasıfsız işçi göçü, hem tehlike hem avantaj - emekli
  Vasıfsız işçi göçü, hem tehlike hem avantaj18.01.2015
  AvrupaAlman Ekonomi Araştırma Merkezi Enstitüsü (IFO) şefi Prof.Dr.Hans-Werner Sinn, bu yıl yurt dışından Almanya’ya yarım milyon göçmen geleceği tahmininde bulundu.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  CHP’den en hazırlıklı parti iddiası - emekli
  CHP’den en hazırlıklı parti iddiası18.01.2015
  YazarlarSEÇİME sadece 139 gün kaldığı için her yerde ‘Muhalefet ne yapıyor’ sorusu daha çok sorulur oldu.
 • İslam’a değil iktidara isyan - emekli
  İslam’a değil iktidara isyan18.01.2015
  AvrupaAlmanya’nın gündemine son aylarda ırkçı, sığınmacı, yabancı ve İslam düşmanı ‘Pegida’ iyice yerleşti.
 • MHP’li Vural’dan başbakan ve hükümete eleştiri - emekli
  MHP’li Vural’dan başbakan ve hükümete eleştiri18.01.2015
  GündemMHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, memur, işçi, emekli ve asgari ücretliye yapılan zamlar ile Meclis Soruşturma Komisyonu’nda yapılan oylama sonucu dört bakanın Yüce Divan’a gönderilmesine gerek görülmemesi kararını hatırlatıp Başbakan ile hükümeti eleştirdi.
 • Mhp'li Vural'dan salvolar - emekli
  Mhp'li Vural'dan salvolar18.01.2015
  EgeMHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, memur, işçi, emekli ve asgari ücretliye yapılan zamlar ile Meclis Soruşturma Komisyonu'nda yapılan oylama sonucu dört bakanın Yüce Divan'a gönderilmesine gerek görülmemesi kararını hatırlatıp Başbakan ile hükümeti eleştirdi.
 • Hoşgeldin Boyacı İzmir'de - emekli
  Hoşgeldin Boyacı İzmir'de18.01.2015
  EgeUsta oyuncu Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner'in, sahneye koyduğu, komedi oyunu "Hoşgeldin Boyacı" İzmir'de izleyiciyle buluşuyor.
 • Havada büyük tehdit - emekli
  Havada büyük tehdit18.01.2015
  EkonomiHavacılık meraklısı Aspet M., Atatürk Havalimanı'nın üzerinde, fotoğraf ve video çekme özelliğine sahip, uzaktan kumandalı insansız hava aracı (İHA) uçurdu.Gencin, çekilen 12 dakikalık görüntüyü Youtube'da yayınlaması, günde 1300'e yakın uçağın inip kalktığı havalimanındaki büyük güvenlik zafiyetini ortaya koydu.
 • HSBC Raporu’na göre Türkiye’de emeklinin birikimi sadece 8 yıl yetiyor - emekli
  HSBC Raporu’na göre Türkiye’de emeklinin birikimi sadece 8 yıl yetiyor18.01.2015
  EkonomiHSBC’nin “Emekliliğin Geleceği” Raporu; çalışma çağındaki kişilerin emeklilikleri boyunca kendilerine yetecek kadar birikim ve yatırıma sahip olmadıklarını ortaya koydu.Rapora göre, dünyada emeklilerin birikimleri emeklilik hayatlarının son 7 yılına yetmezken, Türkiye’de bu süre 18 yıla çıkıyor.Türkiye’de hem çalışma çağında olanlar, hem de emekli olanlar emeklilikte gelir yaratmanın en iyi yolu olarak emlak yatırımını görüyor.
 • Spor Bakanı Kılıç’tan Samsunspor’a taziye mesajı - emekli
  Spor Bakanı Kılıç’tan Samsunspor’a taziye mesajı18.01.2015
  FutbolGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazasının 26.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 • Mücahid Cihad Han: Yeni Türkiye’de çok mutluyum - emekli
  Mücahid Cihad Han: Yeni Türkiye’de çok mutluyum17.01.2015
  HayatMücahid Cihad Han tanıdık gelmeyebilir ama “Ehlisünnet TV’de sokak röportajları yapan muhabir” dersem hatırlarsınız.Yetmezse, tebliğ yapan, Osmanlı hakkında sorular soran, en son da Charlie Hebdo dergisini yırtan kişi diye ekleyebilirim.Çok mutlu olduğu ‘Yeni Türkiye’de kendini özgür hissettiğini söyleyen Mücahid, medrese eğitimini, Recep Tayyip Erdoğan’dan beklediği hilafet ilanını ve şeriatı anlattı.
 • Düşeceğiz kalkacağız ama ilerleyeceğiz - emekli
  Düşeceğiz kalkacağız ama ilerleyeceğiz17.01.2015
  HayatHocaların hocası Nermin Abadan-Unat günümüze ışık tuttu: Türkiye ayak sürüyerek de olsa ilerliyor.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Silivri madalyalı komutan - emekli
  Silivri madalyalı komutan17.01.2015
  YazarlarMADALYALARI saymakla bitmiyor.
 • 12 yıldır Serpil yok adalet yaralı - emekli
  12 yıldır Serpil yok adalet yaralı16.01.2015
  Gündemİşyerindeki yangında ölen Serpil İmren’in ailesinin 12 yıllık hukuk mücadelesine ‘zaman yetmedi.’ İşyeri sahiplerine ‘tedbirsizlik’ten verilen 10’ar yıl hapis, Yargıtay tarafından 2 kez bozulunca ceza kesinleşemedi.Dava da zamanaşımından düştü.
 • İntiharları cinayetmiş - emekli
  İntiharları cinayetmiş16.01.2015
  PlanetABD’nin işkenceleriyle bilinen Guantanamo Üssü’nde görev yapmış emekli bir çavuş, 2006’da intihar ettiği ifade edilen 3 mahkûmun aslında öldürüldüğünü iddia etti.
 • Oyuncu Maral Büyüksaraç'a uyuşturucudan 2 yıl hapis - emekli
  Oyuncu Maral Büyüksaraç'a uyuşturucudan 2 yıl hapis16.01.2015
  GündemARALARINDA Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu gibi ünlü isimlerin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonunda adı geçen 'sadece uyuşturucu kullandığı' gerekçesiyle dosyası ayrılan oyuncu 18 yaşındaki Maral Büyüksaraç’a ‘Uyuşturucu madde kullanmak için satın almak’ suçundan 2 yıl hapis cezası verildi.
 • Elif Çongur

  Ağla Samsun, ağla kimse ayıplamaz - emekli
  Ağla Samsun, ağla kimse ayıplamaz16.01.2015
  YazarlarBiz çocukken, genç ölmek meseleydi.
 • Öldürmekle suçlandığı annesinin mirasından yararlanabilecek - emekli
  Öldürmekle suçlandığı annesinin mirasından yararlanabilecek16.01.2015
  AvrupaABD’de bir mahkeme Endonezya’nın Bali kentinde tatil yaparken erkek arkadaşı ile birlikte annesini vahşice öldürüp cesedi de bir bavula saklamaya çalışmakla suçlanan Heather Mack’in annesinin mirasından yararlanabileceğine karar verdi.
 • Torba Yasa’dan nasıl yararlanırım - emekli
  Torba Yasa’dan nasıl yararlanırım15.01.2015
  Avrupa
 • Vatandaşı elektrik çarptı - emekli
  Vatandaşı elektrik çarptı15.01.2015
  EkonomiCLK Akdeniz Elektrik Parekende Satış A.Ş’nin faturaların son ödeme tarihini ayın 15’i yapmak için gerçekleştirdiği düzenleme vatandaşın cebini yaktı.Antalya şehir merkezinin bir kısmında, Burdur ve Isparta’nın bazı ilçe ve köylerinde 2 ay boyunca sayaç okunmayınca düzenleme vatandaşa 2-2 buçuk aylık fatura meblağsı olarak yansıdı.Tüketici, 500 lirayı aşan kullanım bedellerinin normalden yüzde 3-5 daha fazla bir şekilde faturalandırıldığını belirterek internet üzerinde imza kampanyası başlattı.
 • 2 yılda 2 bin 350 girişimci yetiştirildi - emekli
  2 yılda 2 bin 350 girişimci yetiştirildi14.01.2015
  EgeGediz'de İZMİR'deki Gediz Üniversitesi, kamu desteklerinden yararlanarak kendi işinin patronu olmak isteyenlerden, 2013 yılında 600, 2014'te de bin 750 olmak üzere iki yıldan toplam 2 bin 350 kişiye ücretsiz girişimcilik eğitimi verdi.
 • Kundaklanan otomobildeki yangın binaya sıçradı - emekli
  Kundaklanan otomobildeki yangın binaya sıçradı14.01.2015
  EgeAYDIN’da emekli öğretmenin park halindeki otomobili, kimliği belirsiz 4 kişi tarafından üzerine benzin dökülüp molotofkokteyli atılarak yakıldı.
 • Şimdi sıra 'gizli tanık'larda - emekli
  Şimdi sıra 'gizli tanık'larda14.01.2015
  GündemErgenekon, Balyoz, Zirve Yayınevi, KCK, Erzincan ve Turgut Özal’ın zehirlenerek öldürülmesi gibi davalarda binlerce kişinin yargılanarak cezaevine girmesine yol açan ‘gizli tanık’lar hakkında soruşturma başlatıldı.
 • O sesin sahibi komutan öldü - emekli
  O sesin sahibi komutan öldü14.01.2015
  GündemKenya’da yakalanan Öcalan’ı getiren uçakta, ona “Memlekete hoş geldin” diyen sesin sahibi emekli Albay Abdullah Soyluoğlu (65), hayatını kaybetti.
 • Bayern Münih'in kaptanı emekli olacağı tarihi açıkladı - emekli
  Bayern Münih'in kaptanı emekli olacağı tarihi açıkladı14.01.2015
  AvrupaBayern Münih’in kaptanı Philipp Lahm, futbolu bırakacağı tarihi açıkladı.
 • El emeği ürünler yoksul öğrenciye destek için pazarda - emekli
  El emeği ürünler yoksul öğrenciye destek için pazarda14.01.2015
  EgeİZMİR'in Foça İlçesi'ne bağlı Yenifoça Mahallesi'nin kadınları hem aile bütçesine katkı hem de yoksul öğrencilere destek için pazara çıktı.Örgü, tığ işi, dikiş, ahşap boyama, takı, ev yapımı reçel, doğal taş üzerine boyama gibi el emeği ürünlerini satmaya başladı.
 • Memurlar, valilik önünde bordro yaktı - emekli
  Memurlar, valilik önünde bordro yaktı14.01.2015
  GündemTürkiye Kamu Sen üyeleri, memur ve emeklilere enflasyon farkı verilmemesi ve memurların ek zam talebinin karşılanmamasını protesto etmek amacıyla İstanbul Valiliği önünde maaş bordrolarını yaktı.Yüzde 12 zam isteyen memurlar, ‘hükümet zammını al başına çal’ diye slogan attı.
 • MHP'li Tanrıkulu: Bu paralar nereye ve niçin gidiyor? - emekli
  MHP'li Tanrıkulu: Bu paralar nereye ve niçin gidiyor?13.01.2015
  EgeMHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Devlet Desteklerini İzleme ve Denetleme Kurulu'nun, yasa çıkarılmadığı için devlet yardımlarının denetimini yapamadığını, yeterli şeffaflığın sağlanamadığını söyledi.Tanrıkulu, "Devlet destekleri bilinmiyor, kamu bankalarındaki batık krediler bilinmiyor.Bu paralar nereye ve niçin gidiyor?" dedi.
 • Hastaneye giderken otomobil altında öldü - emekli
  Hastaneye giderken otomobil altında öldü13.01.2015
  EgeİZMİR’in Balçova İlçesi’nde, kendisini caddenin karşısında bekleyen eşinin yanına gitmek üzere evden çıkan ve yolun karşısına geçmek isteyen Nursel Songur (63), bir otomobilin çarpması sonucu eşinin gözü önünde yaşamını yitirdi.Otomobil sürücüsü gözaltına alındı.
içinde

Emekli


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz