Emekli

 • Vahap MUNYAR

  Malezya’da ‘bağımsız üye’ oldu, İstanbul’da ‘yaşlı bakımevi’ kurdu - emekli
  Malezya’da ‘bağımsız üye’ oldu, İstanbul’da ‘yaşlı bakımevi’ kurdu27.02.2015
  YazarlarGEÇENLERDE Şark Hayat’ın (şimdi Allianz Sigorta) Genel Müdürlüğü döneminden beri tanıdığım Kemal Olgaç’tan mesaj geldi:
 • Çarpışma yok - emekli
  Çarpışma yok27.02.2015
  GündemGENELKURMAY Başkanlığı iki keşif uçağının düşmesi sonucu 4 subayın şehit olduğu kazanın nedeninin tespiti için adli, idari ve teknik araştırma başlatıldığını açıkladı.
 • Aytaç Yörükaslan hayatını kaybetti (Aytaç Yörükaslan kimdir?) - emekli
  Aytaç Yörükaslan hayatını kaybetti (Aytaç Yörükaslan kimdir?)26.02.2015
  HayatTiyatro sahnesinde ve Yeşilçam beyazperdesinde yıllarca rol alan emektar oyuncu Aytaç Yörükaslan 78 yaşında hayata veda etti.
 • Kılıçdaroğlu: Taleplerin tamamı. - emekli
  Kılıçdaroğlu: Taleplerin tamamı.26.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ’Geleceği Birlikte Kuruyoruz Esnaf Buluşması’ çerçevesinde Türkiye genelinde esnafları temsil eden sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle buluştu.’Geleceği Birlikte Kuruyoruz Esnaf Buluşması’na bazı CHP Milletvekilleriyle Genel Başkan danışmanları da katıldı.
 • Şehit pilot Atalay son yolculuğuna uğurlandı - emekli
  Şehit pilot Atalay son yolculuğuna uğurlandı26.02.2015
  GündemMalatya'da eğitim uçuşu sırasında düşen F-4 tipi savaş uçağında şehit olan Üsteğmen Yasin Atalay (28) için Üsküdar Selimiye Camii'nde cenaze namazı kılındı.Hava, Deniz, Kara ve Kandarma Komutanlığı'nı temsilen çok sayıda askerin ve 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katıldığı törende, şehidin yakınları gözyaşlarını tutamadı.Neslihan Atalay, şehit eşini tabutunu öperek şehidini uğurladı.
 • Evlat edinip 16 yaşına getirdikleri oğulları 19 aydır kayıp - emekli
  Evlat edinip 16 yaşına getirdikleri oğulları 19 aydır kayıp26.02.2015
  GündemZONGULDAK’ın Devrek İlçesi’nde 1982 yılında evlenen Hafize ve İsmail Kilerci çifti, çocukları olmayınca 15 yıl sonra komşularının bakamadığı Ümit bebeği 45 günlükken evlat edindi.Kilerci çiftinin üzerine titreyip 16 yaşına getirdiği Ümit Kilerci, 8 Temmuz 2013’te çalışmak için Antalya’ya gittikten 20 gün sonra kayboldu.15 yıl çocuk hasretiyle yaşadıktan sonra evlat edinip büyüttükleri oğullarının kaybolmasıyla yıkılan çift, 19 aydır gözyaşı döküyor.
 • Eşinin şüphelenmesi dolandırılmasını engelledi - emekli
  Eşinin şüphelenmesi dolandırılmasını engelledi26.02.2015
  EkonomiMUĞLA’nın Milas İlçesi’nde, elinden düşürmediği telefonuyla telaşla dışarı çıkan adamın eşi, kocasının telefon dolandırıcılarının ağına düştüğünden şüphelenerek polisi aradı.Otomobille hareket halindeki kocayı polis bulurken, durumu anlayan dolandırıcılar telefon irtibatını kesti.Polis, dolandırıcının yakalanması için çalışma başlattı.
 • İşte minyatür mobilyalar - emekli
  İşte minyatür mobilyalar26.02.2015
  EgeİZMİR'de Efor Fuarcılık tarafından düzenlenen MODEKO 2015 Mobilya Fuarı'nda sektörün ürettiği birbirinden şık ürünlerin yanında emekli edebiyat öğretmeni Gülay Temizel Ertür'kün tasarladığı minyatür mobilyalar da ilgi çekti.
 • 1296 saat İngilizce öğreniyor ama konuşamıyoruz, why? - emekli
  1296 saat İngilizce öğreniyor ama konuşamıyoruz, why?26.02.2015
  Eğitimİlk, orta ve lisede 1296 saat İngilizce dersi almamıza rağmen neden hâlâ bu dili iyi konuşan ülkeler arasında sonlardayız? İngilizce eğitimi araştırmalarıyla tanınan Prof.Dr.Özcan Demirel’in öncelikli önerisi, ‘okullarda gramer yerine konuşmayı öğretmek’.Bir de sınavlarda çıkan ‘Kedi nerede, masanın altında mı üstünde mi’ gibi soruları aşmak.
 • Teknik şifre ‘Rapcon’ - emekli
  Teknik şifre ‘Rapcon’26.02.2015
  GündemSAVAŞ uçakları ve hava muharebesi konusunda Türkiye’nin önemli uzmanlarından Hava emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, Malatya’da iki RF tipi uçağın havada çarpışarak düşmelerinin nedeninin anlaşılabilmesi için kaza kırım raporunun sonuçlanmasının şart olduğunu söyledi.
 • Emekli Orgeneral Aytaç Yalman kitabını imzalayacak - emekli
  Emekli Orgeneral Aytaç Yalman kitabını imzalayacak26.02.2015
  AnkaraEmekli Orgeneral, eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman anılarını ve askerlikle ilgili çarpıcı düşüncelerini paylaştığı ‘Zorlu Yılların Sessiz Tanığı’ kitabı için Ankara’ya geliyor.
 • Tabutlu kıdem tazminatı eylemi - emekli
  Tabutlu kıdem tazminatı eylemi25.02.2015
  GündemTürk-İş üyesi 2 bini aşkın işçi, hükümetin kıdem tazminatı konusundaki tutumunu protesto etmek için Taksim'de yürüyüş yaptı.
 • Şehit Binbaşı Sezer gözyaşlarıyla uğurlandı - emekli
  Şehit Binbaşı Sezer gözyaşlarıyla uğurlandı25.02.2015
  GündemMALATYA'da düşen RF-4 E tipi keşif uçaklarında şehit olanlardan Hava Pilot Kurmay Binbaşı Salih Sezer (37), Eskişehir'de gözyaşları içinde toprağa verildi.
 • Uçan tabut RF-4E: 12 uçak 12 şehit - emekli
  Uçan tabut RF-4E: 12 uçak 12 şehit25.02.2015
  GündemKAMUOYU tarafından Suriye'de uluslararası hava sahasında düşürülmesi ile gündeme gelen RF-4E uçaklarının yıl sonunda emekli edilmesi planlanıyordu.Burnunda özel kamera taşıyan ve keşif amaçlı kullanılan RF-4E'lerin kazalarında 35 yılda 12 uçak düştü.12 pilot şehit oldu.Halen Hava Kuvvetleri’nin envanterinde kalan uçak sayısı ise 13.
 • 'Soma'da verilen sözler tutulmadı' - emekli
  'Soma'da verilen sözler tutulmadı'25.02.2015
  EgeMANİSA Barosu eski Başkanı ve MHP'den milletvekili aday adayı avukat Zeynel Balkız, Soma'da 301 kişinin öldüğü faciadan yaralı kurtulan işçiler için verilen sözlerin unutulduğunu, işsiz kalan madencilerin zor durumda olduğunu söyledi.
 • HÜRDANIŞ - emekli
  HÜRDANIŞ25.02.2015
  Avrupa
 • Efsane Ronaldo sahalara döndü - emekli
  Efsane Ronaldo sahalara döndü25.02.2015
  FutbolDünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında yer alan Ronaldo Luis Nazario de Lima, 4 yıl aradan sonra sahalara döndü.
 • Fantomlar çarpıştı: 4 şehit - emekli
  Fantomlar çarpıştı: 4 şehit25.02.2015
  GündemMalatya 7.Ana Jet Üssü’nden gece uçuş eğitimi için dün akşam havalanan iki RF-4E tipi (Fantom) keşif uçağı Akçadağ İlçesi İkinciler Köyü yakınlarında iniş için havaalanına yaklaşırken çarpışarak düştü.Kazada 4 subay şehit oldu.
 • Zafer diye kakalıyor - emekli
  Zafer diye kakalıyor25.02.2015
  GündemCHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şah Fırat Operasyonu’yla ilgili “Sana ait olan topraktan kaçıp geliyorsun ve bunu da zafer diye satıyorsun” dedi.
 • Dursun Çiçek adaylık için başvurdu - emekli
  Dursun Çiçek adaylık için başvurdu24.02.2015
  GündemİRTİCAYLA Mücadele Eylem Planı başlıklı belgede ıslak imza tartışmalarıyla gündeme gelen, Ergenekon davasında ağırlaştırılmış ömür boyu, Balyoz davasında ise 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek, CHP’den milletvekili aday adayı olmak için başvurdu.
 • Aylin GATA yolcusu - emekli
  Aylin GATA yolcusu24.02.2015
  EgeAYDIN’ın Kuşadası İlçesi’nde yaşayan ve doğuştan olan rahatsızlığı nedeniyle 8 kez anjiyo olan, 3 kez by- pass ameliyatı geçirip, kalp kapakçığı takılan lise ikinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Aylin Kütükçü, CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ve Kuşadası Belediye Başkanı CHP’li Özer Kayalı’nın girişimleriyle tedavisi için Ankara’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne (GATA) yatırıldı.Anne Sebahat Altınok ve kızının yol parası da belediye tarafından karşılandı.
 • Struma faciasına 73 yıl sonra ilk resmi tören - emekli
  Struma faciasına 73 yıl sonra ilk resmi tören24.02.2015
  Gündem2.Dünya Savaşı yıllarında Nazi soykırımından kaçan Yahudi göçmenleri taşıyan 'Struma' adlı geminin Karadeniz'de Sovyet denizaltısı tarafından batırılmasının neden olduğu facianın 73.yıldönümünde hayatını kaybeden 768 Musevi vatandaşı için ilk kez devlet düzeyinde düzenlenen resmi törenle anıldı.
 • Hoşgeldin Boyacı yeniden İzmir'de - emekli
  Hoşgeldin Boyacı yeniden İzmir'de24.02.2015
  EgeUSTA oyuncu Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner'in, izleyenleri bol bol güldüren oyunu "Hoşgeldin Boyacı" yeniden İzmir'de sahnelenecek.
 • Cezaların artması caydırıcı değil, önemli olan. - emekli
  Cezaların artması caydırıcı değil, önemli olan.24.02.2015
  EgeEmekli savcı ve adalet başmüfettişi, Gediz Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Soner H.Çetin cezalar ve infaz süresi artmasına rağmen suçların da arttığını hatırlattı, "Çünkü cezaların uygulanmasında başarılı değiliz.Cezaların uygulanmayacağı beklentisi ve aflar suç işleme eğiliminde olanı teşvik ediyor" dedi.
 • 101 ses kaydından Gülen ve Uslu'ya yakalama kararı - emekli
  101 ses kaydından Gülen ve Uslu'ya yakalama kararı24.02.2015
  GündemCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu 101 kişinin telefon görüşmelerinin depolandığı iddiasıyla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı verildi.
 • 'Her gün aynı korkuyu yaşıyorum' - emekli
  'Her gün aynı korkuyu yaşıyorum'24.02.2015
  Sağlıkİzmir’de 22 yıl önce baş ağrısı şikayeti ve kafasında bulunan yağ bezesi nedeniyle gittiği hastanede beyninde tümör olduğunu öğrenen Murat Simsar, ameliyat olabilmek için hayırseverlerden yardım bekliyor.Kafatasının yarısı alınan ve kafatası çürüyen eşinin ameliyat olması için 200 bin lira gerektiğini belirten Neriman Simsar, “Her gün eşimi kaybetme korkusu yaşıyorum.Devlet ve hayırseverlerden yardım bekliyoruz.İki oğlum için babalarını yaşatın” diyerek gözyaşı döktü.
 • Aylin'i sahipsiz bırakmadılar - emekli
  Aylin'i sahipsiz bırakmadılar24.02.2015
  EgeAYDIN'ın Kuşadası İlçesi'nde yaşayan ve doğuştan olan rahatsızlığı nedeniyle 8 kez anjiyo olan, 3 kez by- pass ameliyatı geçirip, kalp kapakçığı takılan lise ikinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Aylin Kütükçü, CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ve Kuşadası Belediye Başkanı CHP'li Özer Kayalı'nın girişimleriyle tedavisi için Ankara'daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) yatırıldı.Anne Sebahat Altınok ve kızının yol parası da belediye tarafından karşılandı.
 • Boşanmış çiftleri ilgilendiren önemli karar - emekli
  Boşanmış çiftleri ilgilendiren önemli karar24.02.2015
  Avrupaİngiltere’de bir yargıç boşanmış kadınların “eski kocalarından aldıkları para ile hayatlarının sonuna dek lüks bir hayat yaşayamayı beklememeleri gerektiğini” söyledi ve onlara “Kendinize bir iş bulun” dedi.
 • Tanınmış gazeteci sahte içki kurbanı - emekli
  Tanınmış gazeteci sahte içki kurbanı23.02.2015
  GündemBir süre önce günün yorgunluğunu atmak için gittiği mekanda sahte içki kurbanı olan ve tedavi altına alınan İzmirli Gazeteci Sedat Peker yaşam savaşını kaybetti.
 • Sinan Engin’in babası Yalova’da toprağa verildi - emekli
  Sinan Engin’in babası Yalova’da toprağa verildi23.02.2015
  GündemVEFAT eden futbol yorumcusu ve eski futbolcu Sinan Engin’in babası Ali Engin (93) Yalova’da toprağa verildi.
 • İstanbul'da kaza: İki kişi öldü 8 yaralı - emekli
  İstanbul'da kaza: İki kişi öldü 8 yaralı23.02.2015
  GündemSarıyer Tarabyaüstü’nde kontrolden çıkan özel halk otobüsü caddedeki araçları biçerek kaldırıma çıktı.Kazada otobüsün altında kalan iki kişi öldü, yaralanan 8 kişi hastanelere kaldırıldı.Kazanın, sürücünün kalp krizi geçirmesi sonucu meydana geldiği öne sürülüyordu.Ancak hastanede yapılan sağlık kontrollerinde Fikret Gülbahar’ın kalp krizi geçirmediği tespit edildi.Soruşturmayı sürdüren polis yetkilileri, "otobüsün gaz pedalında kilitlenme" ihtimali üzerinde durulduğunu, ancak kesin sonucun teknik incelemelerin ardından ortaya çıkacağını belirtti.
 • İşte Twitter'ın Don Kişot'u - emekli
  İşte Twitter'ın Don Kişot'u23.02.2015
  Planetİspanya'da yaşanan ekonomik krizde grafik tasarımcısı olarak çalıştığı şirketteki işini kaybedip Malaga sokaklarında ayakkabı boyacılığı yapmaya başlayan Javier Castano'nun 'sosyal medya'yla kurduğu ilişki, "Kaldı mı böyle insanlar" dedirtecek cinsten.
 • Balyoz kararını veren ve onaylayanlarin cezalandırılması için şikayet - emekli
  Balyoz kararını veren ve onaylayanlarin cezalandırılması için şikayet23.02.2015
  GündemBalyoz davasındaki dijital delillere ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunun ardından emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın avukatı, iki dilekçe sunarak kapatılan İstanbul 10.Ağır Ceza Mahkemesi hakimleri ile Yargıtay 9.Ceza Dairesi Başkanı ve üyeleri hakkında soruşturma başlatılmasını ve görevden el çektirilmelerini talep etti.
 • Emekliliğe takviye alternatif yollar bulmalı - emekli
  Emekliliğe takviye alternatif yollar bulmalı23.02.2015
  AvrupaEmnid Kamuoyu Yoklamaları Enstitüsü’nün yaptığı araştırmaya göre, Almanların üçte ikisi (Yüzde 69), alacakları emekli maaşının rahat yaşamak için yeterli olacağına inanmıyor.
 • Irkçı Chelsea taraftarı bakın kim çıktı? - emekli
  Irkçı Chelsea taraftarı bakın kim çıktı?23.02.2015
  AvrupaFransa’nın başkenti Paris’te Afrika asıllı bir adamı metro trenine almayan ve “Irkçıyız, ırkçıyız ve biz böyle mutluyuz” diye slogan atan İngiliz Chelsea futbol takımı taraftarlarından birinin Kuzey İrlandalı emekli bir polis memuru ve bir insan hakları derneğinin de başkanı olduğu ortaya çıktı.
 • Tuzla Sulak Alanı kuş cennetine döndü - emekli
  Tuzla Sulak Alanı kuş cennetine döndü23.02.2015
  EgeBODRUM sınırlarında kalan Tuzla Sulak Alanı, Anadolu'nun iç bölgelerinde havaların soğuması nedeniyle göçmen kuşların akınına uğradı.Kuş cennetine dönen alanda renkli görüntüler oluştu.
 • Kamil Aydoğan

  Anı yazmak - emekli
  Anı yazmak23.02.2015
  YazarlarNürnberg’e gitmek üzere evde hazırlanırken, Baki Kaya elinde bir kitapla beni uğurlamaya geldi.
 • Yaşar Paşa’nın kardeşi AK Parti’den aday adayı - emekli
  Yaşar Paşa’nın kardeşi AK Parti’den aday adayı22.02.2015
  GündemGenelkurmay 2.Başkanı Yaşar Güler’in kardeşi, emekli Albay Atilla Güler, Bayburt’tan milletvekili aday adaylığı için başvurdu.
 • Can Akbel 81 yaşında hayatını kaybetti - emekli
  Can Akbel 81 yaşında hayatını kaybetti22.02.2015
  Gündem70'li yıllarda TRT'de sunduğu "Güne Bakış" adlı haber programıyla yepyeni bir akım yaratan Can Akbel 81 yaşında hayata veda etti.
 • Katil zanlısı 25 yıl sonra yakalandı - emekli
  Katil zanlısı 25 yıl sonra yakalandı22.02.2015
  AvrupaALMANYA'nın başkenti Berlin'de 25 yıl önce işlenen cinayetin sır perdesi yeni aralandı.
 • Çipras: Bir mücadeleyi kazandık, ancak savaşı değil - emekli
  Çipras: Bir mücadeleyi kazandık, ancak savaşı değil22.02.2015
  AvrupaYunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, "Yunanistan, dün Avrupa'da önemli bir müzakere başarısı elde etti.Bir mücadeleyi kazandık, ancak savaşı değil." dedi.
 • Kıdemin yerini performans aldı - emekli
  Kıdemin yerini performans aldı22.02.2015
  IKŞirketlerde ücret zamları, terfiler daha önce hep kıdeme göre yapılırken, son yıllarda performansa daha çok değer verilmeye başlandı.Artık genç yöneticiler, kendilerinden çok daha kıdemli ekipleri yönetiyor ve bu da çok doğal karşılanıyor.Ne şirkete yıllarını vermiş deneyimli çalışanları ne de yüksek performanslı yetenekleri küstürmemek için İK politikalarının şeffaf ve net olması gerekiyor.
 • Eskimiş bütün siyasi anlayışlar yenilenmeli - emekli
  Eskimiş bütün siyasi anlayışlar yenilenmeli22.02.2015
  HayatMehmet Ali Çelebi, birliğinde gözaltına alındığında tarih, Eylül 2008’di.Geleceğin generalleri arasında gösteriliyordu.Ancak o, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ilk muvazzaf subay oldu.‘Sehven’ olayıyla tanınan Teğmen Çelebi’nin 16.5 yıl hapis cezasına çarptırıldığı dosya Yargıtay’da bekleyedursun, o TSK’dan emekli oldu ve siyasete girme kararı aldı.
 • Meclis'te Belam tartışması - emekli
  Meclis'te Belam tartışması21.02.2015
  GündemTBMM Genel Kurulu'nda CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes ile AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz arasında Belam tartışması yaşandı.İki vekilde birbirlerine Belam diye bağırdı.
 • Yunanistan'ın mali programına 4 ay şartlı uzatma - emekli
  Yunanistan'ın mali programına 4 ay şartlı uzatma21.02.2015
  AvrupaEuro Bölgesi maliye bakanları, Yunanistan'ın mali programının 4 ay şartlı uzatılması konusunda anlaştı.
 • Verda ÖZER

  Rusya’dan ilk açıklama - emekli
  Rusya’dan ilk açıklama21.02.2015
  YazarlarMALUM, Türkiye Ukrayna’nın yerini aldı.
 • HÜRDANIŞ - emekli
  HÜRDANIŞ20.02.2015
  Avrupa
 • "Lusi" için seferberlik - emekli
  "Lusi" için seferberlik20.02.2015
  EgeİZMİR’in Konak İlçesi’nde yaşayan 57 yaşındaki emekli Albay Cemal Saraç ile eşi 56 yaşındaki Sema Saraç, kimliği belirsiz bir kişi tarafından çalınan ’Lusi’ adlı Pekinez cinsi köpeklerini bulabilmek için fotoğrafını bastırıp, aramaya başladı.
 • Dehşeti duyduk ama sustuk - emekli
  Dehşeti duyduk ama sustuk20.02.2015
  GündemÇengelköy’de 17 yıllık eşi tarafından öldürülen ve 52 parçaya ayrılan Kübra Kart’ın 10 yıllık komşuları dehşetin seslerini duymuş ama “Her zamanki gibi kavga ediyorlardır” diye düşünerek ne kapılarını çalmış ne de polisi aramış.
 • Pasaport bekliyor - emekli
  Pasaport bekliyor20.02.2015
  GündemErgenekon davasında hakkındaki yakalama kararı 18 Şubat’ta kaldırılan Bedrettin Dalan (74), önümüzdeki hafta Türkiye’ye dönebilecek.
içinde

Emekli


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz