Emekli


 • Vazifemi yaptım - emekli

  Vazifemi yaptım27.11.2014

  GÜNDEM

  Prof.Pekünlü’nün ‘eğitim hakkını engellemek’ten 2 yıl sonra hapse girmesiyle sonuçlanan davayı açan başörtülü eski öğrencisi süreç için konuştu: “Ben sadece hakkımı aradım.Adalete güveniyordum.”
 • Bağ-Kur’luya 36 ay vadeli emeklilik - emekli

  Bağ-Kur’luya 36 ay vadeli emeklilik27.11.2014

  EKONOMİ

  Bağ-Kur’luya müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.Bağ-Kur’lular yüzde 0.97 faizle 36 ay vadeli kredi imkânı ile emekli olabilecek.Erdoğan, esnaf ve sanatkârın gerektiğinde asker, gerektiğinde vatanını savunan şehit, gazi ve kahraman olduğunu, gerektiğinde şefkatli bir ağabey, kardeş gibi davrandığını söyledi.
 • Öğretmenlerin değerini okul sıralarında bilelim - emekli

  Öğretmenlerin değerini okul sıralarında bilelim27.11.2014

  Ege

  İZMİR'de 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı.Yeni öğretmenlerin yemin ettiği törende Vali Mustafa Toprak öğrencilere öğretmenlerin kıymetini okul sıralarındayken bilmelerini öğütledi.
 • Ahmet Çubukoğlu toprağa verildi - emekli

  Ahmet Çubukoğlu toprağa verildi27.11.2014

  Ege

  TRT İzmir Radyosu emekli Türk Halk Müziği (THM) solistlerinden olan ve ani bir rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren 81 yaşındaki Ahmet Çubukoğlu toprağa verildi.
 • BAĞKUR'a borçlu esnaflar için kredi protokolü imzalandı - emekli

  BAĞKUR'a borçlu esnaflar için kredi protokolü imzalandı27.11.2014

  EKONOMİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün açıkladığı BAĞKUR'a prim borcu nedeniyle emekli olamayan vatandaşlar için kredide imzalar atıldı.Vatandaşlardan dosya masrafı alınmayacak.
 • Kemal Kılıçdaroğlu: Davutoğlu seni seviyorum - emekli

  Kemal Kılıçdaroğlu: Davutoğlu seni seviyorum27.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) milli olması gerektiğini belirterek, "Bir siyasi partiye hizmet eden kuruluş gayri millidir.Milletvekilini fişlersin, CHP'li iş adamını fişlersin, genel başkanını 'Mercek altına aldım' dersin.Sonra 'Ey Kılıçdaroğlu bunun belgesi nerede' dersin.Davutoğlu, seni seviyorum.İyi bir adamsın.Boynunda bir davul olduğunu biliyorum ama tokmağı artık eline al.Ben senin için diyorum" dedi.Kılıçdaroğlu, MİT'le ilgili iddialarını kanıtlayacak başka belgeleri, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, kendisini ziyarete gelmesi halinde gösterebileceğinin söyledi.
 • Berlinli öğretmenler fazla mesailerini fazlasıyla alacak - emekli

  Berlinli öğretmenler fazla mesailerini fazlasıyla alacak27.11.2014

  Avrupa

  Ocak ayından itibaren Berlin’de emekliye ayrılacak öğretmenlere fazla çalıştıkları saatleri geri ödenecek.2003 yılından bugüne fazla mesailerinin karşılığını alamayan 28 bin pedagog bugün meclisten çıkacak kararı bekliyor.Şimdiye kadar öğretmenlerin ne kadar ücret alacağı belli değildi.Fakat son görüşmelerde çıkan sonuca göre, öğretmenler her gün için 160 Euro yerine 230 Euro alacak.Halihazırda emekli olan öğretmenlerin sayısı ise 2 bini geçiyor.
 • Türkiye'den emekli olanlar DİKKAT! - emekli

  Türkiye'den emekli olanlar DİKKAT!27.11.2014

  Avrupa

  Türkiye'den 405 Euro'dan az emekli maaşı alanlar 2015 yılı itibari ile Almanya'da aile sigortasından da faydalanabilecek.
 • Silvan saldırısında bilirkişi raporu: Erden tabur komutanına kadar herkes hatalı - emekli

  Silvan saldırısında bilirkişi raporu: Erden tabur komutanına kadar herkes hatalı27.11.2014

  GÜNDEM

  Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde üç yıl önce PKK’lı teröristlerin 13 askeri şehit ettiği, 7 askeri yaraladığı saldırıyla ilgili bölgedeki 4 komutan hakkında, 'görevi ihmal' iddiasıyla Askeri Mahkeme’de açılan davanın duruşmasına devam edildi.Dosyaya sunulan bilirkişi raporunda, arazide görev yapan erden tabur komutanına kadar tüm personelin yapmış olduğu hataların birleşmesi sonucu olayın meydana geldiği belirtildi.
 • Tazyikli su davası düştü - emekli

  Tazyikli su davası düştü27.11.2014

  DÜNYA

  Almanya'nın Stuttgart kentinde tazyikli suyla müdahale ederken protestocuların yaralanmasına neden oldukları gerekçesiyle yargılanan iki polis hakkındaki dava düştü.Karar, tepkiye neden oldu.
 • Prof.Dr.Esat Rennan Pekünlü cezaevi öncesi gözyaşlarını tutamadı - emekli

  Prof.Dr.Esat Rennan Pekünlü cezaevi öncesi gözyaşlarını tutamadı27.11.2014

  GÜNDEM

  İZMİR Ege Üniversitesi'nde, türbanlı öğrencilerin şikayeti üzerine “Öğrenim özgürlüğünü engellediği" gerekçesiyle aldığı 2 yıl 1 aylık cezası Yargıtay tarafından onanan Prof.Dr.Renan Pekünlü, son kez kendisini uğurlamaya gelenlere, “Evren ve Evrim" dersini verdi.İlgiden dolayı salonun merdivenlerine oturmak zorunda kalan ve kürsüye çıktığında ise, duygulanıp gözyaşlarına hakim olamayan Pekünlü, “Beni ben yapan sizlersiniz.Bu son dersimiz değil.Daha yapacak çok işimiz var.Daha sona gelmedik" dedi.
 • Metin Feyzioğlu 'protokol' yazısını yırttı - emekli

  Metin Feyzioğlu 'protokol' yazısını yırttı26.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü için katıldığı törende ‘Protokol’ yazısını yırtarak, "Yırtın protokolleri halktan büyük güç yoktur" dedi.
 • Özal’ın zehirlenmesi davasında Beraat - emekli

  Özal’ın zehirlenmesi davasında Beraat26.11.2014

  GÜNDEM

  8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın planlayarak zehirlendiği iddiasıyla açılan davanın tek sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz hakkında beraat kararı verildi.
 • Generallerle CD savcıda - emekli

  Generallerle CD savcıda26.11.2014

  GÜNDEM

  ''Sayın savcılığınız tarafından yürütülen TSK’daki Fethullah Gülen Cemaati’nin örgütlenmesinin delili olan CD’yi sizlere izlettim.Söz konusu videoda açıkça görüldüğü üzere Gülen’in generallerle görüştüğü, kendisi ile görüşen generallerin Cemaat mensubu olduğu, TSK’dan kendilerini daha fazla gizlemek istemedikleri ortaya çıkmıştır.Gülen o dönem itibariyle daha erken olduğunu, gizliliğe devam edilmesi gerektiğini söylemiştir.Bütün soruşturma dosyası bir tarafa, salt bu video Gülen Cemaati’nin TSK içerisinde örgütlendiğini çok açık bir şekilde ortaya koymuştur.''
 • Yasin Girgin

  Emekli maaşına haciz konulur mu - emekli

  Emekli maaşına haciz konulur mu26.11.2014

  YAZARLAR

  Merhaba, daha önceki yazılarınızdan birinde emekli maaşına haciz konamayacağını yazmıştınız.Bu hala geçerli mi?
 • Dikili AK Parti'de tek aday sıkıntısı - emekli

  Dikili AK Parti'de tek aday sıkıntısı26.11.2014

  Ege

  İl ve ilçe kongrelerini, Genel Merkezin belirlediği tek adayla yapma kararı alan AK Parti’nin bu stratejisi, İzmir’in Dikili İlçesi’nde tutmadı.400 delegeli ilçede, 22 oyla başkan seçildi.İlçe Başkanı Zafer Afyon’un yönetiminde 20 asil 20 yedek olmak üzere 40 kişi bulunuyor.Sandıktan çıkan sonuç, "Yönetimi de mi oy vermedi" eleştirilerine neden oldu.
 • TCG Değirmendere römorkör kazasında ek iddianame verildi - emekli

  TCG Değirmendere römorkör kazasında ek iddianame verildi26.11.2014

  Ege

  "TCG Değirmendere" römorkör kazasında "ihmali bulunduğu" iddiasıyla hakkında 3 ile 15 yıl arasında hapis cezası istenen sivil mühendisin yargılanmasına devam edildi.
 • Ev kadınlığı tabiri kafa karıştırıyor - emekli

  Ev kadınlığı tabiri kafa karıştırıyor26.11.2014

  Avrupa

  Eşim 1976 doğumlu.1994-2002 arası Türk vatandaşı olarak çalışmış.Bu süre içerisinde öğrencilik, meslek eğitimi ve çalışmadan evde kaldığı dönemler de olmuş.2002 yılı başında Alman vatandaşı olmuş ve Mavi Kartı var.Eylül 2002’de evlendik.2011’de Türkiye’ye yerleştik ve şu anda Mart 2014’ten beri tarım sigortası olarak adlandırılan sigorta kapsamında sigortalılığı devam ediyor.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa emeklilik müjdesi - emekli

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa emeklilik müjdesi26.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'daki 4.Esnaf ve Sanatkarlar Şurası ile CNR Expo Fuar Merkezi'ndeki 15.MÜSİAD Uluslararası Fuarı'nın açılış töreninde esnafa emeklilik müjdesi verdi.Erdoğan, "SGK ile Halk Bankası arasında bir protokol imzalanacak.BAĞKUR'a prim borcu nedeniyle emekli olamayan vatandaşlara prim borcunun ödenmesi için Halk Bankası tarafından aylık yüzde 0,97 faizle kredi verilecek ve 36 aya kadar ödeme imkanları olacak.Yaklaşık 279 bin 422 vatandaş bundan yararlanacak" dedi.
 • Hayırlı evlat - emekli

  Hayırlı evlat25.11.2014

  Paparazzi

  İki ay önce Rumelihisarı’nda, Boğaz’a nazır bir daire kiralayan Ahmet Kural, vefasını gösterdi.Evine emekli babasını yerleştiren oyuncu, bir yıllık kirayı da peşin ödedi.
 • Bandoyla sahnede - emekli

  Bandoyla sahnede25.11.2014

  Paparazzi

  Ömür Gedik, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Adana Belediyesi’nin Çukurova Üniversitesi’nde düzenlediği etkinlikte konser verdi.
 • Genelkurmay'dan gizli tanık açıklaması - emekli

  Genelkurmay'dan gizli tanık açıklaması25.11.2014

  GÜNDEM

  ’ASKERİ Yargıtay’da üye olarak görev yapan bir kişi gizli tanık sıfatıyla ifade verdi’ iddiaları üzerine Genelkurmay Başkanlığı yazılı açıklama yaptı.
 • 15 bin öğretmen ocakta atanacak - emekli

  15 bin öğretmen ocakta atanacak25.11.2014

  Eğitim

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Öğretmenler Günü nedeniyle Başbakanlık’ta 81 ilden gelen öğretmenleri kabul etti.
 • Gizli tanık: Genelkurmay’daki M.K.paralel - emekli

  Gizli tanık: Genelkurmay’daki M.K.paralel25.11.2014

  GÜNDEM

  Gülen Cemaati’ne yönelik soruşturma kapsamında, halen Askeri Yargıtay’da üye olarak görev yapan bir kişi ‘gizli tanık’ sıfatıyla 5 sayfalık ifade verdi.
 • Emre KIZILKAYA

  Uzaylılar Türkiye'yi karıştırıyor, AB kuyrukluyıldız peşinde - emekli

  Uzaylılar Türkiye'yi karıştırıyor, AB kuyrukluyıldız peşinde24.11.2014

  YAZARLAR

  Biz yeni bir "uzaylı saldırısı" altında debelenirken, bakın Avrupa Birliği uzayda ne arıyor.
 • Thomas Piketty: Bu kadar milyarderinizin olması son derece tuhaf - emekli

  Thomas Piketty: Bu kadar milyarderinizin olması son derece tuhaf24.11.2014

  Hayat

  ‘21.Yüzyılda Kapital’ kitabıyla bir anda ‘ekonominin rock starı’ olan Thomas Piketty: Sizden kat kat zengin Japonya’dan daha fazla dolar milyarderine sahipsiniz.Bazılarının zenginleşmesi elbet kötü değil ama büyümenin daha eşit dağılması gerekir.
 • Mete Tamer OMUR

  Garajdaki emekli mucit - emekli

  Garajdaki emekli mucit24.11.2014

  YAZARLAR

 • 15 bin öğretmen ocakta atanacak - emekli

  15 bin öğretmen ocakta atanacak24.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Öğretmenler Günü nedeniyle Başbakanlık’ta 81 ilden gelen öğretmenleri kabul etti.
 • Emniyet'te aktif görevi olmayan müdürler topun ağzında - emekli

  Emniyet'te aktif görevi olmayan müdürler topun ağzında24.11.2014

  GÜNDEM

  Hükümetin TBMM'ye gönderdiği yeni güvenlik yasasından, Emniyet'te "piramit temizliği" çıktı.
 • Emeklilik için başvurdu 'Ölüsün' yanıtı aldı - emekli

  Emeklilik için başvurdu 'Ölüsün' yanıtı aldı24.11.2014

  GÜNDEM

  RİZE’de emekli olmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) başvuran 57 yaşındaki Mehmet Kenan Küçükmustafa, belgelere göre yaklaşık 2.5 ay önce vefat ettiği bildirilince şaşkına döndü.Yaşadığını ispatlamaya çalışan Küçükmustafa, "Ölümcül hastalık nedeniyle 27 kez ameliyat geçirdim, ölmedim.SGK beni öldürdü" dedi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan Öğretmenler Günü müjdesi! - emekli

  Başbakan Davutoğlu'ndan Öğretmenler Günü müjdesi!24.11.2014

  GÜNDEM

  Hayatlarını eğitim vermeye adamış ve bunun için yurdun dört bir tarafında özveriyle çalışan öğretmenlerin icra ettikleri görevlerin onurlandırıldığı Öğretmenler Günü bugün kutlandı.Google, 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir jest yaptı ve Doodle yaptı.Başbakan Davutoğlu, Öğretmenler Günü'nde müjdeli bir haber verdi.
 • 50 yıl hizmet veren Türk doktora ödül - emekli

  50 yıl hizmet veren Türk doktora ödül24.11.2014

  Avrupa

  İngiltere’nin başkenti Londra’da, 50 yılı aşkın bir süre sağlık sektöründe hizmet veren Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi 1953 yılı mezunlarından Dr.İsfendiyar Tuncel (87), bir plaketle ödüllendirildi.
 • Davutoğlu öğretmenlere hitap etti - emekli

  Davutoğlu öğretmenlere hitap etti24.11.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Öğretmenler Günü nedeni ile 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldi.Başbakanlık’ta konuşan Davutoğlu, meslektaşlarım diye hitap ettiği öğretmenlere atama müjdesi vererek "Birçok öğretmen adayımızı mutlu edecek haberi sizlerle paylaşmak istiyorum.Ocak ayında emekli olacak öğretmenlerimizin de durumlarını göz önüne alarak 15 bin yeni kadro ilan edeceğiz.15 bin yeni öğretmen atamasını ocak ayında yapacağız" dedi.
 • Bakan öğrencisiyle iftihar ediyor - emekli

  Bakan öğrencisiyle iftihar ediyor24.11.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın ilkokulda öğrenim gördüğü okulun müdürü emekli öğretmen Celalettin Demir (80), "Çalışkan, başarılı ve saygılı bir öğrenciydi.Öğrencilerim böyle bir mevki ve makama geldiği zaman memnun oluyorum, iftihar ediyorum" dedi.1951-1952 eğitim öğretim döneminde Arifiye Köy Enstitüsü'nden mezun olduğunu belirten Demir, 1962 yılında tayin olduğu Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Demirköy İlkokulu'nda 1970 yılına kadar görev yaptığını anlattı.
 • Bakan Nabi Avcı: Öğretmenlere saygıda ilk üç ülkeden biriyiz - emekli

  Bakan Nabi Avcı: Öğretmenlere saygıda ilk üç ülkeden biriyiz24.11.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dünya ülkeleri arasında Türkiye'nin öğretmenlere saygı açısından ilk üçe girdiğini belirterek, "Bu bizim geleneksel kültürümüzde kökleri çok derinlere giden öğretmen sevgisinin ve saygısının bir tezahürü" dedi.
 • Öğretmenler Günü kutlanıyor - emekli

  Öğretmenler Günü kutlanıyor24.11.2014

  Eğitim

  24 Kasım Öğretmenler Günü Türkiye genelinde kutlanırken, zor şartlar altında görevini yapan eğitimcilerin farklı hikayeleri de gündeme geliyor.
 • Öğretmenler anılarını anlattı - emekli

  Öğretmenler anılarını anlattı24.11.2014

  Avrupa

  NÜRNBERG Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği tarafından Nürnberg Objektif Kültür Merkezi’nde düzenlenen öğretmenler günü kutlamasına Kuzey Bavyera’da görev yapan öğretmenlerin yanı sıra emekli öğretmenler de katıldı.
 • 24 Kasım Öğretmenler Günü için eğlenceli doodle - emekli

  24 Kasım Öğretmenler Günü için eğlenceli doodle24.11.2014

  GÜNDEM

  24 Kasım Öğretmenler Günü nedir? İşte tarihi bilgiler ışığında bu özel günün anlamı.
 • Ayşe ARAL

  Yetiş Ayşe - emekli

  Yetiş Ayşe23.11.2014

  YAZARLAR

  Yetiş Ayşe’ye aaral@hurriyet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Çıkış limanı İzmir - emekli

  Çıkış limanı İzmir23.11.2014

  Ege

  SON dönemde ‘kan kaybediyor’ söylemlerinin yükseldiği kruvaziyer alanında İzmir kendine yeni bir hedef belirledi.
 • Fatih Tekeci

  Vale ambargosu - emekli

  Vale ambargosu23.11.2014

  YAZARLAR

  Denetimsiz işleyiş, vatandaşta fobiye dönüştü.
 • Kılıçdaroğlu: Davutoğlu karikatür gibi adam - emekli

  Kılıçdaroğlu: Davutoğlu karikatür gibi adam23.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da partisinin bölge toplantısı öncesi uğradığı emekliler kahvesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi, "O devleti bilmez, tanımaz, ayakları yere basmaz, ne söylediğini bilmez.Gerçekten de üzülerek söylüyorum amma karikatür gibi adam" dedi.
 • Bakan Avcı’dan öğretmenlere mesaj - emekli

  Bakan Avcı’dan öğretmenlere mesaj23.11.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla görüntülü mesaj yayımladı.Avcı mesajında, ”Eğitim alanında elde edilen hiçbir gelişmeyi, hiçbir başarıyı yeterli göremeyiz.Bu yüzden öğretmenlerimize ve öğrencilerimize durmadan, yorulmadan çok daha iyi imkanlar sağlamanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.
 • Ölmek üzere olanların dile getirdiği pişmanlıklar - emekli

  Ölmek üzere olanların dile getirdiği pişmanlıklar23.11.2014

  Keyif

  İnsanların ölüm döşeğindeyken en çok hayallerini gerçekleştiremedikleri ve dostlarını yitirdikleri için pişman olduğu söylenir.Bu iddiayı, emekli bir hemşire yazdığı kitapla kanıtlıyor.İşte insanların ölmeden önce en büyük pişmanlıkları.
 • Almanya'da öğretmenler kutlandı - emekli

  Almanya'da öğretmenler kutlandı23.11.2014

  Avrupa

  Almanya'da Nürnberg Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği'nce düzenlenen Öğretmenler Günü kutlaması coşkulu geçti.Nürnberg Objektif Kültür Merkezi'nde gerçekleşen törende Kuzey Bavyera'da görev yapan öğretmenlerin yanı sıra emekli öğretmenler de hazır bulundu.
 • Para sihirbazı yine sahnede - emekli

  Para sihirbazı yine sahnede23.11.2014

  EKONOMİ

  70 yaşında emekli olduktan sonra yeni bir şirketin başına geçilmez.Tabii ki Bill Gross değilseniz.Çünkü, bu ünlü işadamı 2014’te sadece 9 ay CEO’luğunu yaptığı PIMCO’dan ayırılırken 290 milyon dolar ikramiye aldı.
 • Cengiz ÇANDAR

  Kanada'daki 'onur konuğu': Abdullah Gül. - emekli

  Kanada'daki 'onur konuğu': Abdullah Gül.22.11.2014

  YAZARLAR

  Abdullah Gül'ün Halifax'ta bulunuyor olmasının, uluslararası güvenlik gündemini oluşturan tüm konuların konuşulduğu bir foruma katılması, Türkiye'nin yakın gelecekteki siyasi profili bakımından üzerinde durmaya değer olabilir.
 • Tolga TANIŞ

  Ricciardone haberi ve Biden gezisi - emekli

  Ricciardone haberi ve Biden gezisi22.11.2014

  YAZARLAR

  SİZ de sıkılmadınız mı? Türk-Amerikan ilişkilerinde Suriye meselesi yüzünden son yılların en büyük gerginliği yaşanıyorken Amerikalı ve Türk yetkililerin gerilimi dışarı yansıtmama çabasından.
 • Tüm örgütler paralel - emekli

  Tüm örgütler paralel22.11.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, “Ordu içindeki ‘Paralel’ yapılanma” iddialarına yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.Haklarında yasal yeterli delil olanların TSK’yla ilişiklerinin kesildiği belirtilen açıklamadan sonra yapılan telefonlu bildirimde “Paralel’den kastın tüm örgütler” olduğu bildirildi.Açıklama özetle şöyle:
 • Çavuşoğlu, Kerry ile telefonda görüştü - emekli

  Çavuşoğlu, Kerry ile telefonda görüştü22.11.2014

  Son Dakika

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı John Kerry ile telefonda görüştü.
içinde

Emekli


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz