MENÜ
Arşiv

Ek puan

Ek puan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ek puan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.549 Ek puan haberi bulunmuştur.

Ek puan Haberleri

Siber güvenlikte bayrak yarışı

Siber güvenlikte bayrak yarışı

Trend Micro üçüncü Capture the Flag Yarışması’nı düzenliyor. Trend Micro Capture the Flag siber güvenlik yarışması, bu alana gönül vermiş genç profesyonellerin yeteneklerini sergileyebilecekleri ve sahip oldukları bilgileri geliştirebilecekleri bir fırsat sunuyor.

29.5.2017Teknoloji
TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması

TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması

TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması

30.3.2017Kayseri
Sınavsız geçiş hakkı kalktı mı

Sınavsız geçiş hakkı kalktı mı?

YÖK'ün meslek liselerine yönelik olarak uyguladığı sınavsız geçiş hakkı, öğrencilerin bu yıl merak ettiği konular arasında yer aldı. Sınavsız geçiş hakkı kalktı mı sorusu ile konuyla ilgili detayları araştıran öğrenciler, YGS'den uygun puan alamama durumunda bu haktan faydalanıp faydalanamayacağını merak ediyor. İşte, 2017 yılında Üniversiteye sınavsız geçiş konusuyla ilgili detaylı bilgiler

10.3.2017Eğitim
Değişiklikleri hatırlayın stratejinizi belirleyin

Değişiklikleri hatırlayın stratejinizi belirleyin

Üniversite sınavına hazırlık son sürat devam ediyor. Maratonun ilk ayağı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı 12 Mart’ta yapılacak. Adayların, bu yıl üniversite sınavında yapılan yenilikleri ve puanı değişen bölümleri önceden bilmesinde yarar var. Çünkü doğru bir sınav stratejisi hazırlamanın yolu, onun hakkında tüm bilgilere sahip olmaktan geçiyor.

10.3.2017Eğitim
YGSye gireceklere tavsiyeler Bunları yapmayın

YGS'ye gireceklere tavsiyeler! Bunları yapmayın!

YGS'ye gireceklere tavsiyelerde bulunan uzmanlar, adayların özellikle sınava aç girmemelerini dile getirdi. Sınav esnasında anlık stres ve sınav günü beslenme konusuna da değinen uzmanlar, YGS'ye gireceklere önemli tavsiyelerde bulundu. İşte, sınava saatler kala ders çalışmanın yarar ve zarar değerlendirmesinin de yer aldığı YGS'ye gireceklere tavsiyeler ve bilinmesi gerekenler

10.3.2017Eğitim
2017’ye özel 15 dakika kuralı

2017’ye özel 15 dakika kuralı

Bu hafta sonu üniversiteye giriş için ilk adımı atacak, YGS’ye gireceksiniz. Ancak sınav öncesinde ve esnasında dikkat edilmesi gerekenleri unutmayın. Çok küçük görünen olaylar bile sınavınızın iptal edilmesine neden olabilir. Örneğin, 2016 YGS’de gözetmenlerin uyarısından önce kitapçıkları açan yani ‘sınav öncesi okuma’ ihlali yapan 4 kişinin sınavı geçersiz sayıldı. 2016’da ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavlarda ise 5 bin 566 adayın sınavı çeşitli nedenlerle iptal edildi.

5.3.2017Eğitim
YGS için geri sayım başladı, kendinize güvenin

YGS için geri sayım başladı, kendinize güvenin

Üniversite sınavına sayılı günler kaldı. Sınav hazırlığınız o kadar iyi geçmemiş olabilir, ama bunun pişmanlığını düşünmeniz sizleri strese sokacaktır.

27.2.2017Eğitim
Bakan Kılıç’tan Hürriyet’e ziyaret

Bakan Kılıç’tan Hürriyet’e ziyaret

Akif Çağatay Kılıç, dopingle mücadele büyük mesafe aldıklarını belirterek, “ 2012’deki olimpiyatlardan sonra hepimiz yüzümüzü kapatarak geziyorduk. 2016’da Rio’ya gittik, çocukların hepsi temiz rapor aldı” dedi. Bakan, devşirelecek sporculara ise eğer örnek olacaksa destek vereceğini söyledi.

26.2.2017Futbol
YGS ödemesi hangi bankalara yatırılabiliyor İşte, YGS başvuru tarihleri

YGS ödemesi hangi bankalara yatırılabiliyor? İşte, YGS başvuru tarihleri

YGS başvuru tarih aralıkları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Süreci en doğru şekilde atlatmak isteyen üniversite adayları, özellikle ödeme işleminin hangi bankalar üzerinden gerçekleşebileceğini sorguladı. Peki, YGS ödemesi hangi bankalara yatırılabiliyor? Başvuru için son gün ne zaman? İşte, YGS başvuru tarih aralıkları!

11.1.2017Eğitim
YGS başvuruları nasıl yapılır İşte başvuru adımları

YGS başvuruları nasıl yapılır? İşte başvuru adımları

Yükseköğretim Geçiş Sınavı başvuru tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte üniversite heyecanı daha da artan adaylar, 'YGS başvuruları nasıl yapılır, başvurular ne zamana kadar sürecek?' gibi pek çok soruyu gündeme getirmeye başladı. Öğrencilerin soru işaretlerinin giderilmesi için ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden kılavuz yayınlandı. İşte, 2017 YGS başvuru ücreti ve süreçle ilgili bilinmesi gerekenler!

10.1.2017Eğitim
Nazik Kösegil: Açık uçlu sorular avantaj oluşturacak

Nazik Kösegil: Açık uçlu sorular avantaj oluşturacak

Nazik Kösegil: Açık uçlu sorular avantaj oluşturacak

5.1.2017İstanbul
Üniversitelerde taşlar yerinden oynadı

Üniversitelerde taşlar yerinden oynadı

Eğitim gündeminin üniversite ayağı da daha yılın ilk günlerinden beri hareketliydi. Akademisyenlere açılan soruşturmalar, kapatılan üniversiteler, rektör seçimlerinin kaldırılması yılın önemli olayları arasında.

27.12.2016Eğitim
2016 eğitim dünyası için zorlu geçti

2016 eğitim dünyası için zorlu geçti

2016 eğitim gündemi için zor bir yıl oldu. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kapatılan okullar, öğrenci nakilleri, bakan değişikliği, sözleşmeli öğretmenlik en çok konuşulan konulardı. Ayrıca ihraçlar, rotasyonlar ve atamalar öğretmenleri zorladı. Dünyada ise TIMSS ve PISA sonuçları, eğitim hakkından yararlanamayan çocuk ve gençler gibi konular tartışıldı.

27.12.2016Eğitim
Eğitim fakültelerinde boş kontenjan kalabilir: Baraj etkisi

Eğitim fakültelerinde boş kontenjan kalabilir: Baraj etkisi

YÖK geçen hafta eğitim fakültelerine 240 bin barajı getirildiğini ve bazı öğretmenlik alanlarının puan türünün değiştiğini açıkladı. Uzmanlara göre baraj 2016’da uygulansaydı bu fakültelerde 2 bin 579 kontenjan boş kalacaktı.

26.12.2016Eğitim
YÖKten sınav geçiş hakkı için flaş açıklama

YÖK'ten sınav geçiş hakkı için flaş açıklama

Sınavsız geçiş hakkı kalktı yerine ek puan geldi. Meslek lisesi mezunlarının, ön lisans programlarına yerleştirilmelerinde, aldıkları puanlara ilave edilecek ortaöğretim başarı puanına eklenecek katsayı 0,06 olarak belirlendi.

21.12.2016Eğitim
YÖK, meslek liseliler için ‘ek puan’ı açıkladı

YÖK, meslek liseliler için ‘ek puan’ı açıkladı

YÖK, sınavsız geçişin kaldırıldığı meslek lisesi mezunlarının, üniversitelerin aynı alandaki ön lisans programlarına yerleştirilmelerinde, merkezi sınavlardan aldıkları puanlara ilave edilecek ‘ek puan’ katsayını 0.06 olarak belirledi.

21.12.2016Eğitim
Mesleki ve teknik liseler için yeni düzenleme: Sınavsız geçiş yok

Mesleki ve teknik liseler için yeni düzenleme: Sınavsız geçiş yok

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin meslek yüksekokullarına sınavsız geçişi kaldırılarak ek puan getirildi. 2017’den itibaren uygulanacak ek puanın katsayısını YÖK bugün açıklayacak. 2016 yılında 155 binden fazla öğrenci sınavsız geçişle bir ön lisans programına yerleşerek üniversiteli olmuştu.

20.12.2016Eğitim

TEOG sınav hesaplaması nasıl yapılır? İşte TEOG puan hesaplama robotunun kullanımı

TEOG ilk oturumları 23-24 Kasım tarihlerin gerçekleşti. Sınavda çıkan soruların ve yanıtlarının erişime açılması ardından ise TEOG sınav hesaplaması nasıl yapılır? sorusu gündeme geldi. Doğru ve yanlışlarını tespit eden öğrenciler ve velileri, puan hesaplama robotlarını araştırmaya başladı. Hem öğrencilerin hem de velilerin imdadına ise MEB'in resmi sitesi yetişti. TEOG puan hesaplama robotu nasıl kullanılır?

29.11.2016Eğitim
TEOG soruları ve cevapları yayımlandı İşte 2016 2017 TEOG puan hesaplama robotu

TEOG soruları ve cevapları yayımlandı! İşte 2016 2017 TEOG puan hesaplama robotu

TEOG soruları ve cevapları lise adayları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Sınavın tamamlanmasının ardından öğretmenler ve veliler, çocukların doğru cevaplarını puan hesaplama robotu aracılığıyla öğrenme yoluna koyuldu. TEOG soruları ve cevaplarındaki yanıtlarını teyit eden öğrenciler, puan hesaplama robotu aracılığıyla 1.dönem tahmini puanları görebildi. İşte TEOG soruları ve cevaplarının da bulunduğu TEOG 1. dönem puan hesaplama robotu

25.11.2016Gündem
TEOG soru ve cevapları için heyecanlı bekleyiş sona erdi - İşte TEOG puan hesaplama robotu ve detaylar

TEOG soru ve cevapları için heyecanlı bekleyiş sona erdi! - İşte TEOG puan hesaplama robotu ve detaylar

TEOG soru ve cevapları için tüm öğrenciler heyecanla açıklamayı bekliyorlardı. TEOG soruları ve cevapları açıklandı. Binlerce öğrenci güzel bir lisede okumak için girdiği TEOG sınavının ardından sorulara ve cevap anahtarına bakmaya başladılar. TEOG puan hesaplaması yapmak isteyen öğrenci ve veliler için Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ODSGM) sayfasından TEOG puan hesaplaması yapılmasına olanak sağlayan bir robot sayfası hazırlandı. İşte, TEOG soruları ve cevapları sizlerle.

24.11.2016Gündem
TEOG puan hesaplaması nasıl yapılır İşte, Resmi TEOG puan hesaplama robotunun kullanımı

TEOG puan hesaplaması nasıl yapılır? İşte, Resmi TEOG puan hesaplama robotunun kullanımı

TEOG puan hesaplaması, dün ve bugün gerçekleştirilen Temel Eğitimdenden Ortaöğretime Geçiş sınavının 1. oturumuna giren öğrencilerin en çok merak ettiği ve araştırdığı konulardan biri oldu. Kaç puan alabileceklerini, en önemlisi istedikleri liseye gidip gidemeyeceklerini sorgulayan öğrenciler, TEOG puanlarının hesaplanmasında yardım olabilecek robotları araştırmaya başladı. Peki,TEOG puan hesaplaması nasıl yapılır? İşte, ODSGM'nin bu konuda sağladığı büyük kolaylık ve detayları!

24.11.2016Gündem
Korece yarıştılar

Korece yarıştılar

Kore Kültür Merkezi’nde Korece konuşma ve kompozisyon yarışması düzenlendi.

9.10.2016Ankara
Sümer Ezgü, yetenekleri keşfediyor

Sümer Ezgü, yetenekleri keşfediyor

Sümer Ezgü, yetenekleri keşfediyor

7.10.2016Antalya
5 adımda özel okul teşviki

5 adımda özel okul teşviki

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 2016-2017 eğitim yılında özel okul öğrencilerine vereceği teşvik için başvurular 2 Eylül’e kadar sürecek. MEB’in 2014-2015 eğitim yılında devlet okullarından özele geçen öğrencilere vererek başlattığı destekten, geçen yıldan itibaren özel okullara başlayan veya devam edenler de yararlanıyor.

22.8.2016Eğitim
Güncellenen tercih kılavuzundan 15 üniversite çıkarıldı

Güncellenen tercih kılavuzundan 15 üniversite çıkarıldı

ÖSYM, 15 vakıf üniversitesinin kapatılmasının ardından tercih kılavuzunu güncelledi. Kılavuzda yer alan Tablo-3, Tablo-4 ve Tablo-5’ten kapatılan yükseköğretim kurumları çıkartıldı. TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışmalarda ‘kimya’ alanında alınan dereceler için ‘tıp programı’ eklendi ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin kontenjanları yeniden düzenlendi.

29.7.2016Eğitim
Temkinli olmakta fayda var

Temkinli olmakta fayda var

2016 LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar tercih listelerini oluşturmak için hummalı bir çalışma içine giriştiler. Sınav sonuçları ile ilgili ÖSYM internet sitesinde yayınlanan sayısal veriler ve makro göstergeler incelendiğinde, geçen seneye kıyasla bazı testlerdeki Türkiye net ortalamalarının yükseldiği göze çarpıyor. YGS’deki benzer durum ile birleşince, bu sene puanların yükseldiği, ama başarı sıralarının gerilediği anlaşılıyor.

29.7.2016Eğitim
Bu bölümleri ilk üçte tercih edene para veriliyor

Bu bölümleri ilk üçte tercih edene para veriliyor

Bu yıl ziraat, orman ve su ürünleri programlarını tercih ederek yerleştirilecek ilk üç sıradaki öğrencilere eğitim süreleri boyunca burs verilecek. Burs miktarı aylık 600 lira olup, 12 ay boyunca ödenecek.

25.7.2016Eğitim
Bu yılki değişikliklere dikkat 24 tercih hakkı var

Bu yılki değişikliklere dikkat! 24 tercih hakkı var

Uzmanlar, bu yıl tercih sayısında azalma olduğunu, 2015’te 30 olan tercih hakkının bu sene 24’e düşürüldüğünü hatırlatıyor. Unutmayın iyi bir geleceğin yolu doğru tercihten geçiyor.

24.7.2016Eğitim
Tercih yaparken bunlara dikkat edin

Tercih yaparken bunlara dikkat edin

İyi bir üniversiteye girmek için aylardır çaba harcayan adaylar, şimdi emeklerinin meyvelerini toplayacak. Ancak önlerinde son bir ‘sınav’ daha var: Tercih. Uzmanlar, adayları bu süreci iyi ve doğru değerlendirmeleri konusunda uyarıyor. Ayrıca YÖK’ün yaptığı değişiklikleri de iyi bilmek gerektiğini söylüyor.

23.7.2016Eğitim
Özel meslek liselerine eğitim-öğretim desteği bu yıl başlıyor

Özel meslek liselerine eğitim-öğretim desteği bu yıl başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), organize sanayi bölgeleri dışında açılan özel mesleki ve teknik eğitim okullarında öğrenim gören öğrencilere, 2016-2017 öğretim yılından itibaren eğitim-öğretim desteği verilecek.

3.7.2016Eğitim
Eğitim yasa tasarısı komisyondan geçti

Eğitim yasa tasarısı komisyondan geçti

Eğitim alanını düzenleyen tasarı komisyonda kabul edildi. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı sayısı 5’ten 7’ye çıkarılacak. Öğrencilere özel barınma hizmeti sunan kurumların iş yeri açma ve çalışma ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilecek, mevzuata aykırılık tespit edilirse Bakanlıkça kapatılabilecek. Kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde boş kadrolarda sözleşmeli öğretmen istihdam edilebilecek, öğretmenler 3 yıl süreyle başka yere atanamayacak.

29.6.2016Eğitim
Sözleşmeli öğretmenler 3 yıl başka yere atanamayacak

Sözleşmeli öğretmenler 3 yıl başka yere atanamayacak

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı’nın ilk 35 maddesini kabul etti. Kabul edilen maddelere göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nda müsteşar yardımcısı sayısı 5’ten 7’ye çıkarılacak. Sözleşmeli öğretmenler, 3 yıl süreyle başka yere atanamayacak.

28.6.2016Eğitim
Kilisli öğrenciler LYSye Gaziantepte girdi

Kilisli öğrenciler LYS'ye Gaziantep'te girdi

Kilisli öğrenciler LYS'ye Gaziantep'te girdi

18.6.2016Kilis
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç: Kılavuzda üniversitelere karne

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç: Kılavuzda üniversitelere karne

Tıp fakültesini tercih edecek aday o fakültenin TUS sonucunu, hukuk tercihi yapacak aday ise Adli Yargı Puanı’nı görebilecek.

15.6.2016Eğitim
Eğitim alanını düzenleyen tasarı

Eğitim alanını düzenleyen tasarı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

23.5.2016Eğitim
Bütün seçenekleri okuyun

Bütün seçenekleri okuyun

Uzmanlara göre inkılap tarihi ve Atatürkçülük testlerini çözerken seçenekleri tam okumak gerekiyor. Yabancı dilde ise verilen bilginin dışında yorum yapmayın, soru köklerine dikkat edin. Ayrıca, TEOG’dan önce sınav kurallarını gözden geçirmeyi unutmayın. Kurallara uymayanlar, tüm soruları doğru cevaplasa bile sınavının iptali ile karşı karşıya kalabilir.

25.4.2016Eğitim
Fen ve din kültüründe kavram bilgisi önemli

Fen ve din kültüründe kavram bilgisi önemli

Her yıl binlerce aday TEOG sınavlarında iyi bir liseye girmek için ter döküyor. Ancak fen ve teknoloji ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine göre, bu testlerde hata yapmamak için bilgi eksiği olmamalı. Yorum sorularında bile bu yüzden yanlış cevap verilebiliyor.

23.4.2016Eğitim
Ortaokula başlayan her öğrencinin spor yeteneği belirlenecek

Ortaokula başlayan her öğrencinin spor yeteneği belirlenecek

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokolle gelecek ders yılı başından itibaren 5'inci sınıf öğrencilerinin tümünün spor alanında yetenek taramasından geçirileceğini açıkladı.

19.4.2016Eğitim
Öğrenciler ortaokula yetenek testiyle başlayacak

Öğrenciler ortaokula yetenek testiyle başlayacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanacak işbirliği protokolü çerçevesinde ortaokul 5'inci sınıflarda tüm öğrencilere yetenek testleri uygulanacak. Bu kapsamda, 8 yıl içerisinde bütün öğrencilerin en az bir branşta lisans almaları hedefleniyor.

18.4.2016Eğitim
Sen İste Yeter, Kanser Çeker Gider projesi ödülleri dağıtıldı

'Sen İste Yeter, Kanser Çeker Gider' projesi ödülleri dağıtıldı

'Sen İste Yeter, Kanser Çeker Gider' projesi ödülleri dağıtıldı

14.4.2016Samsun
TÜBİTAK proje yarışında kızlar erkekleri geçti

TÜBİTAK proje yarışında kızlar erkekleri geçti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK’ın 47. Ortaöğretim Proje Yarışması'na 9 bin 785 erkek ve 11 bin 197 kız öğrencinin başvurduğunu belirtti. Işık, "Proje yarışında 'Ben de varım' diyerek emek veren tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ancak bu önemli atılımı gösteren kız öğrencilerimizi de ayrıca tebrik ediyorum" dedi.

25.3.2016Eğitim
Meslek liselerinden ön lisanslara geçişte ek puan geliyor

Meslek liselerinden ön lisanslara geçişte ek puan geliyor

YÖK Kanunu'nda değişiklik öngören kanun taslağına göre, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumu mezunu öğrenciler, YÖK'ün belirleyeceği aynı alanda bir ön lisans programına yerleşmeleri halinde ek puan hakkı kazanacak.

23.3.2016Eğitim
Liseliler TÜBİTAK projeleriyle yarışıyor

Liseliler TÜBİTAK projeleriyle yarışıyor

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 47’nci Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın bölge finaline katılmaya değer görülen projeler sergilenmeye başlandı.

22.3.2016Eğitim
TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

- Kayseri, Kırşehir, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde'deki ortaöğretim öğrencilerinin hazırladığı 100 proje, ERÜ'de sergilendi

22.3.2016Kayseri
20 net soru yapan üniversiteye girme şansı elde edecek

20 net soru yapan üniversiteye girme şansı elde edecek

İyi bir üniversiteye girmek için iki milyonu aşkın adayın yarışacağı Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) geri sayım başladı. Son hafta çok kritik. Bu yıl bazı değişikliklere aman dikkat! YGS barajı 140’tan 150’ye çıkarıldı, üniversite tercih sayısı 30’dan 24’e düşürüldü. Bazı alanlara da başarı sırası barajı getirildi. Bu yıl sınava girecek adayların üniversiteye geçebilmeleri için en az 20 soruyu doğru cevaplamaları gerekiyor.

6.3.2016Eğitim
YGS için geri sayım başladı

YGS için geri sayım başladı

Üniversiteye giriş sınavlarının ilk adımı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 13 Mart’ta yapılacak.Uzmanlar YGS adaylarına tavsiyelerde bulundu: “Kendiniz için isteyin, bildiklerinizi tekrar edin, kaygınızla iyi geçinin.”

3.3.2016Eğitim
Temel bilimler ne olacak

Temel bilimler ne olacak?

İki milyona yakın öğrencinin katılacağı Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) 18 gün kalmışken, son yıllarda ‘sıfır çeken’ bölümler olarak tanımlanan fizik, kimya, biyoloji, matematik gibi temel bilimler alanları ile ilgili tartışmalar hâlâ sürüyor. YÖK geçen yıl 11’den az öğrencinin kayıt yaptırdığı bölümleri kapatma kararı aldı. Bu karar, “Temel bilimler olmazsa, bilim olmaz” gerekçesiyle akademik çevre tarafından eleştirildi. Peki ne olacak bu temel bilimlerin hali? Yanıtını, akademisyenlerden aldık.

24.2.2016Eğitim
Yenilikçi kazancın yüzde 85’i bilim insanına

Yenilikçi kazancın yüzde 85’i bilim insanına

Hükümetin teknoloji geliştirme, bilişim, yazılım gibi katma değeri yüksek alanlar için büyük önem taşıyan ve yenilik ekosistemini düzenleyen “Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge)” teşvikleri torba tasarısı dün TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Yıllardır Ar-Ge yasalarında ele alınmayan tasarım ve tasarımcıya önemli desteklerin yer aldığı yasayla işletmelerin üniversitelerle işbirliğinin istenilen düzeye taşınması amaçlanıyor.

17.2.2016Ekonomi
AK Partili Tin’den ‘Teknoloji’ Açıklaması

AK Partili Tin’den ‘Teknoloji’ Açıklaması

AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN, KENDİ TEKNOLOJİ,SİNİ ÜRETEN TÜRKİYE'YE DOĞRU YOL ALDIKLARINI SÖYLEDİ

10.2.2016Denizli
Arge Destekleri Artıyor

Arge Destekleri Artıyor

AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ BÜLENT TURAN ARGE DESTEKLEMELERİYLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ.

9.2.2016Çanakkale