MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER610Ayşe ARMAN271Ayşe ARAL200Vahap MUNYAR120Doğan HIZLAN68Ayçe DİKMEN67Nuran ÇAKMAKÇI67Özdemir İNCE64Gila BENMAYOR62Cengiz SEMERCİOĞLU59Ertuğrul ÖZKÖK55Yalçın DOĞAN52Ahmet HAKAN52Güzin Abla50Yonca TOKBAŞ50Adnan KAYA49Fatih ALTAYLI47Emin ÇÖLAŞAN44Mehmet Y. YILMAZ44Nora ROMİ39Osman MÜFTÜOĞLU39İzzet ÇAPA39Fatih ÇEKİRGE38Oktay EKŞİ37Deniz SİPAHİ37Soner YALÇIN37Pakize SUDA35İsmet BERKAN34Hadi ULUENGİN33Ali Atıf BİR33Şükrü KIZILOT33Kanat ATKAYA32Ömür GEDİK32Nilüfer KAS30Yılmaz ÖZDİL30Yonca TOKBAŞ - Kelebek30Mete Tamer OMUR30Doğan ULUÇ29Mehmet Ali BİRAND29Pınar REYHAN28Ayşegül DOMANİÇ YELÇE28Tuğrul ŞAVKAY27İsmet SOLAK25Yaşar SÖKMENSÜER25Kubilay KESKİN24Ercan KUMCU23Tufan TÜRENÇ23Melis ALPHAN23Taha AKYOL22Uğur CEBECİ21Sedat ERGİN21Figen BATUR20Şenay DÜDEK20Yener SÜSOY19Enis BERBEROĞLU18Cüneyt ÜLSEVER17Erkan ÇELEBİ17Tolga TANIŞ17Fatih Tekeci17Nurten ERK TOSUNER16Sevil ATASOY16Mehmet YAŞİN15Cengiz ÇANDAR15Banu ŞEN15Ayşen GÜR14Ebru ÇAPA14Onur BAŞTÜRK14Aylin Anne14Yurtsan ATAKAN13Erdal İPEKEŞEN13Gökhan KİMSESİZCAN13Ayşe ÖZEK KARASU12Özgür BOLAT12Gülben ERGEN12Oya BERBEROĞLU11Oğuz ARAL11Rauf TAMER11Bahar AKINCI11Kurthan FİŞEK10Gülçin TELCİ10Nedim BUBİK10Deniz Gürel10Eyüp CAN10Nihat DEMİRKOL10Ayşe ARAL - Kelebek10Gülse BİRSEL10Bekir COŞKUN9Erdal SAĞLAM9Şükrü KÜÇÜKŞAHİN9 Yorgo KIRBAKİ9Yaşar AKSOY9Kamil Aydoğan9Akif BEKİ9Murat BARDAKÇI8Melike Karakartal8Naci Cem Öncel8Ayşe BAYKAL8Duygu Sedefoğlu8Ferai TINÇ7Engin KRATZER7

E Okul

E Okul ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E Okul haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24.028 E Okul haberi bulunmuştur.

e – OKUL

e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır.

Kullanım Alanları
Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistem Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır. e-okul sistemi üzerinden öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na erişilebilmektedir.

Ayrıca e-okulda  veliler, öğrencilerin okul durumlarının takibi yapabilsin diye açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır.  Bu sistemde öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları gösterilir. e-Okul öğrenci girişi için de e-okul vbs den aynı işlemler yapılarak öğrenciler kendi  otlarını ve daha fazlasını görebilir.

Kullanılabilme Süreci
Bu sistem de süreç, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder. E-Okul sisteminde yer alan öğrencinin aldığı notlar ve devamsızlık bilgileri bölümü sayesinde veliler öğrencilerinin okula gidip gitmediğini, hangi günler gitmediğini, ne kadar devamsızlığı olduğunu, sınavlarından aldığı notları, notları ile ne kadar başarılı olduğunu ve öğretmenlerinin verdiği ödevleri yapıp yapmadığını, yaptıysa kaç puan aldığını öğrenebilirler.  

e-okul VBS’ye öğrencinin; Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek girilebilir. E-okul’ a mobil cihazlar üzerinden giriş yapılabilmektedir. E-Okul sisteminin amacı, velilerin çocuklarının bilgilerini bilmeleri ve öğrenmelerini sağlamaktır. E-Okul sistemi, Türkiye de Google’da en çok aradan 10 isim arasından 7. Sırada yer almaktadır. 

E Okul Haberleri

Ek puana altyapı

Ek puana altyapı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, belediyelerle yapılacak protokoller kapsamında açılacak sosyal etkinlik merkezlerinin TEOG’da sanatsal ve sportif faaliyetlere katılan öğrencilere verilecek ek puan konusunda bir altyapı oluşturacağını belirtti.

29.5.2017Gündem
E okul ne zaman açılacak E okul VBS notları ne zaman görülebilecek

E okul ne zaman açılacak? E okul VBS notları ne zaman görülebilecek?

E okul ne zaman açılacak sorusu, veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak isteyen öğrenci ve veliler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Ders notlarını ve performans puanlarını görüntülemek isteyen veli ve öğrencilerin girmeye çalıştığı e okul, neden açılmıyor sorusu ile karşı karşıya kaldı. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın hizmetini verdiği e okul VBS ne zaman düzelecek? İşte, öğrencilerin araştırdığı detaylar

29.5.2017Eğitim
Bursluluk sınavı ne zaman İşte, 2017 PYBS tarihi

Bursluluk sınavı ne zaman? İşte, 2017 PYBS tarihi!

Bursluluk sınavı için geri sayım sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) önümüzdeki ay içerisinde gerçekleşecek. Peki, Bursluluk sınavı ne zaman? İşte, 2017 PYBS tarihi!

29.5.2017Eğitim
TEOG sonuçları için geri sayım başladı TEOG puan hesaplama nasıl yapılır

TEOG sonuçları için geri sayım başladı! TEOG puan hesaplama nasıl yapılır?

TEOG sonuçları için geri sayım devam ediyor. İlk dönemin ardından ikinci dönemde de gerçekleştirilen TEOG sınavı, lise adayları tarafından sorgulanmaya devam ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınav, karneler dağıtılmadan önce öğrencilerin erişimine açılacak. Peki, TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, adayların merak ettiği konuyla ilgili detaylı bilgiler ve puan hesaplama işlemi

29.5.2017Eğitim
Takdir- teşekkür hesaplama nasıl yapılır E- okul Takdir- teşekkür hesaplama robotu

Takdir- teşekkür hesaplama nasıl yapılır? E- okul Takdir- teşekkür hesaplama robotu

Takdir- teşekkür hesaplama nasıl yapılır? 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemini geride bırakacak olan ortaöğretim ve lise öğrencileri bur soru yanıt aramaya devam ediyor. e-Okul VBS üzerinden karne notlarını kolayca görüntüleyen öğrenciler, başarı puanları doğrultusunda takdir- teşekkür hesaplaması yapabiliyorlar. Peki, takdir teşekkür hesaplaması nasıl yapılır?

29.5.2017Eğitim
GKVde mezuniyet coşkusu

GKV'de mezuniyet coşkusu

GKV'de mezuniyet coşkusu

27.5.2017Gaziantep
E-okul takdir-teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır Takdir-teşekkür hesaplama robotu nasıl kullanılır

E-okul takdir-teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? Takdir-teşekkür hesaplama robotu nasıl kullanılır?

E-okul takdir-teşekkür hesaplama işleminin nasıl yapılacağı milyonlarca öğrencinin gündeminde yer alıyor. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının son günlerine yaklaşılırken binlerce öğrenci okullarını rahat geçip geçmediğini ve başarı sıralamasının nasıl olacağını merak ediyorlar. Ailelerini sevindirmek isteyen öğrenciler takdir mi teşekkür mü alacağını da merak ediyorlar. Öte yandan yılsonu başarı puanının nasıl hesaplandığını da merak eden öğrenciler konuyu iyice araştırıyorlar. Peki, E-okul takdir-teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? Takdir-teşekkür hesaplama robotu nasıl kullanılır?

25.5.2017Gündem
2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak

2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından merak edilen konuların başında geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen TEOG sınavı tüm öğrencilerin güzel bir lisede okuyabilmesi için imkan sağlayacak. Yıl boyunca TEOG sınavı için çalışan öğrenciler, emeklerinin karşılığını almayı bekliyorlar. Peki, 2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

25.5.2017Eğitim
TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak TEOG puan hesaplama

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG puan hesaplama!

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, mazeret sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler için araştırma konusu oldu. Liseye geçiş yapmak isteyen öğrencilerin merakla beklediği TEOG sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açılacak. Peki, TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, adayların merakla araştırdığı konu ve puan hesaplama işlemi hakkında detaylı bilgiler

23.5.2017Eğitim
BİLSEM sınav sonuçları bireysel değerlendirme bilgileri yayımlandı

BİLSEM sınav sonuçları bireysel değerlendirme bilgileri yayımlandı! 

BİLSEM sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler için randevu bilgileri erişime açıldı. Türkiye çapında on binlerce öğrencinin katıldığı sınav neticesinde, BİLSEM sınav sonuçlarından başarılı not alana ve bireysel değerlendirmeden geçen öğrenciler, özel eğitim almaya hak kazanacak. İşte, BİLSEM sonuçları bireysel değerlendirme bilgileri

4.5.2017Eğitim
Öğrencilere ’kilo’ karnesi geliyor

Öğrencilere ’kilo’ karnesi geliyor

Çocukların artık derslerinin yanı sıra sağlıklarıyla ilgili de karnesi olacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi Programı için 15 Nisan'da başlayan veri girişi 15 Mayıs'a kadar devam ediyor. Veriler uluslararası standartlarla karşılaştırılacak ve aileye aşırı zayıf, kilolu veya diyetisyene götürülmeli gibi tavsiyelerde bulunulacak.

4.5.2017Gündem
Öğrencilere kilo karnesi geliyor

Öğrencilere 'kilo' karnesi geliyor

Öğrencilere 'kilo' karnesi geliyor

4.5.2017İstanbul
İlkokulda tam gün tepkisi

İlkokulda tam gün tepkisi

İlkokulda tam gün tepkisi

3.5.2017Antalya
TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak MEB takvimine göre TEOG sınavı sonucu...

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB takvimine göre TEOG sınavı sonucu...

TEOG sonuçları için araştırmalar devam ediyor. 26-27 Nisan 2017 tarihinde Temelöğretimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na giren 8’inci sınıfta okuyan öğrenciler, sınav sonuçları hakkında bilgi almak için sık sık Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesini ziyaret ediyor. MEB tarafından gerçekleştirilen sınavların süreci sınav takviminde yer alıyor. Peki, sınav takvimine göre TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

3.5.2017Eğitim
TEOG sonuçları o tarihte mi açıklanacak İşte, beklenen açıklama tarihi

TEOG sonuçları o tarihte mi açıklanacak? İşte, beklenen açıklama tarihi!

TEOG sonuçları, yüz binlerce öğrenci tarafından araştırılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği sınavın ardından beklenti içerisine giren öğrenciler, sonuçların açıklanacağı tarihi merakla sorgulamaya başladı. Öğrenciler kadar velilerin de merak ettiği bu TEOG sonuçları, iyi bir lise hedefleyen öğrenciler tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

2.5.2017Eğitim
Öğrencilere kilo karnesi

Öğrencilere 'kilo' karnesi

Çocukların artık derslerinin yanı sıra sağlıklarıyla ilgili de karnesi olacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi Programı’ için 15 Nisan’da başlayan veri girişi 15 Mayıs’a kadar devam edecek. Veriler uluslararası standartlarla karşılaştırılacak ve aileye ‘Aşırı zayıf’, ‘Kilolu’ ve ‘Diyetisyene götürülmeli’ gibi tavsiyelerde bulunulacak.

1.5.2017Eğitim
TEOG soruları ve cevapları öğrencilerin erişimine açıldı - TEOG puan hesaplama

TEOG soruları ve cevapları öğrencilerin erişimine açıldı - TEOG puan hesaplama

TEOG sınav maratonunun bitmesinin ardından öğrenciler sınav sorularını ve cevapları merakla bekliyorlardı. MEB yaptığı resmi duyuru ile TEOG sınav sorularını ve cevaplarını açıkladı. Peki TEOG tahmini puan hesaplama nasıl yapılır? İşte TEOG tahmini puan hesaplama robotu

29.4.2017Gündem
MEB TEOG soru ve cevaplarını yayınladı - 2017 TEOG sınav sonuçları için tarih

MEB TEOG soru ve cevaplarını yayınladı - 2017 TEOG sınav sonuçları için tarih

TEOG sınav sonuçları için nefesler tutuldu. 26 - 27 Nisan tarihlerinde gerçekleşen TEOG 2. dönem sınav soruları ve cevapları MEB'in resmi sayfası üzerinden yayınlandı. Netleri üzerinden bir tahmin yapan öğrenciler, şimdi büyük bir merakla sonuçların açıklanacağı tarihi araştırıyor. Peki, 2017 TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.4.2017Gündem
Fen yorumlama gücünü ölçtü, İngilizce eleyici

Fen yorumlama gücünü ölçtü, İngilizce eleyici

TEOG ikinci dönem ortak sınavları dün yapılan oturumlarla tamamlandı. Uzmanlara göre fen bilimlerinde yorumlama gücünün ölçüldüğü sorular dikkat çekerken, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük sınavında geçen yıla göre daha net ve bilgi gerektiren sorular yer aldı. İngilizcede diyalog soruları ayırt edici nitelikteydi. Sınav sonuçları ise haziranda açıklanacak.

27.4.2017Eğitim
TEOG 2 sonuçları ne zaman açıklanacak İşte, TEOG sonuçlarının açıklanacağı tarih

TEOG 2 sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, TEOG sonuçlarının açıklanacağı tarih

TEOG sonuçları, yoğun bir dönem ve çalışma temposunun ardından öğrenci ve veliler tarafından araştırılmaya başlandı. Sınavda nasıl bir başarı elde edeceğini merak eden lise adayları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı TEOG sonuçları açıklamasına kilitlendi. Peki, TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, yüz binlerce kişinin merak ettiği konunun detayları

27.4.2017Eğitim
TEOG’da ikinci dönem tamamlandı

TEOG’da ikinci dönem tamamlandı

1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının ikinci dönemi yabancı dil oturumuyla birlikte tamamlandı. Sınav sonuçları e-Okul sistemi üzerinden haziranda açıklanacak. Adaylar kasımdaki ilk dönem TEOG’dan elde ettikleri puanlarla beraber hesaplanacak Yerleştirmeye Esas Puan’a (YEP) göre tercih yapacak.

27.4.2017Eğitim
TEOG 2 soruları ve cevapları yayınlandı EBA TEOG soruları ve cevapları

TEOG 2 soruları ve cevapları yayınlandı! EBA TEOG soruları ve cevapları

TEOG soruları ve cevapları EBA üzerinden öğrencilerin erişimine açıldı. Türkiye genelinde birçok lokasyonda yüz binlerce öğrencinin katılım sağladığı TEOG sınavının soruları ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzeriden öğrenci ve velilerinin erişimine açıldı. İşte, bugün tamamlanan sınavların ardından merakla beklenen MEB TEOG 2 soruları ve cevapları

27.4.2017Eğitim
28 Nisanda okullar tatil olacak mı Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama

28 Nisan'da okullar tatil olacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama

28 Nisan cuma günü okulların tatil olup olmayacağı binlerce öğrenci tarafından araştırılan konulardan birisi haline geldi. TEOG 2. Dönem sınavlarının başlamasıyla birlikte, bugün yüz binlerce sınava girmeyen öğrenci tatil yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamayla birlikte , TEOG sınavının yapılacağı 2 gün 5, 6 ve 7. sınıflar için tatil olduğu belirlenmişti. Öğrenciler şimdi de 28 Nisan'da okullar tatil olup olmayacağını merak ediyorlar. Peki, 28 Nisan'da okullar tatil olacak mı? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama.

26.4.2017Eğitim
2017 TEOG soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak - TEOG puan hesaplama robotu

2017 TEOG soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? - TEOG puan hesaplama robotu

2017 TEOG soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından oldukça merak konusu olmaya devam ediyor. TEOG 2. Dönem sınavları bugün yapılan ilk sınavla gerçekleşti. TEOG'da ilk sınavın bitmesinin hemen ardından soru ve cevaplarını kontrol etmek isteyen öğrenciler, EBA'nın resmi sitesinden cevapları araştırdılar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sosyal medya hesabı üzerinden Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının soru cevap ve çözümlerinin yayınlanacağı tarihi belirtti. Peki, 2017 TEOG soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte, TEOG puan hesaplama robotu.

26.4.2017Eğitim

Öğrenci ve ailelere TEOG tavsiyeleri

Binlerce ortaokul 8’inci sınıf öğrencisi, iyi bir liseye girmek için TEOG ortak sınavlarında yarın ve perşembe günü ter dökecek. Sınav öncesi MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, öğrencilere “TEOG’u stres kaynağı haline getirmeyin, kendinize güvenin” derken aileleri de kaygı yaratarak sınavı çocuklar için büyük bir sorumluluk ve yüke dönüştürmemeleri için uyarıyor.

24.4.2017Eğitim
Fen lisesinde tesettürlü öğrencinin rencide edildiği iddiasına soruşturma

Fen lisesinde tesettürlü öğrencinin rencide edildiği iddiasına soruşturma

Fen lisesinde tesettürlü öğrencinin rencide edildiği iddiasına soruşturma

24.4.2017Afyon
Okullar TEOGa hazır

Okullar TEOG'a hazır

MEB tarafından yapılan TEOG sistemi kapsamında gelecek hafta gerçekleştirilecek ikinci dönem ortak sınavlarına 1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katılımına yönelik planlama yapıldı.

24.4.2017Eğitim
Dünyaca ünlü bir orkestra şefi olmak için bursa ihtiyacı var

Dünyaca ünlü bir orkestra şefi olmak için bursa ihtiyacı var!

Türkiye'de Bilkent Üniversitesinde trompet eğitimi alıp Avusturya'nın Graz şehrinde orkestra şefliğinde lisans derecesini alan müzisyen Merih Erdem Özden, kariyerinin devamı için destek arıyor.

20.4.2017Kampüs
Son hafta bol bol soru çözün

Son hafta bol bol soru çözün

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavlarının ikincisi için geri sayımbaşladı. 26-27 Nisan’da düzenlenecek sınavlarda yapılması ve yapılmaması gerekenleri bilmekte fayda var. Sınava giremeyenler mazeret sınavına alınıyor. İşte uzmanlardan TEOG tüyoları.

19.4.2017Eğitim
Başbakanlıktan mevsimlik tarım işçileri genelgesi

Başbakanlıktan 'mevsimlik tarım işçileri' genelgesi

Resmi Gazete'de yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile mevsimlik tarım işçisi olarak çalışmak amacıyla bulundukları illerden başka illere giden vatandaşların ve ailelerinin bu süreçte yaşadığı sorunların giderilmesine yönelik çalışma başlatıldı.

19.4.2017Gündem
2017 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Bireysel değerlendirme nasıl olacak

2017 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bireysel değerlendirme nasıl olacak?

2017 BİLSEM sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı birçok vatandaş tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. Belirli bir seviyenin üstünde olan öğrencilerin katıldığı BİLSEM sınav sonucu hakkında veliler beklenen açıklamayı araştırıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM sınavının sonuçlarını yakın zamanda açıklaması bekleniyor. Özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerini artırmak amacıyla yapılan BİLSEM sınavının sonuçlarının 14 Nisan'da açıklanması bekleniyordu. Peki, 2017 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bireysel değerlendirme nasıl olacak?

15.4.2017Eğitim
Bursluluk sınavı başvurusunun ardından PYBS ne zaman yatacak

Bursluluk sınavı başvurusunun ardından PYBS ne zaman yatacak?

Bursluluk sınavı başvurusu ile ilk ve orta eğitimleri boyunca devlet desteği almak isteyen öğrenciler, PYBS burslarının ne zaman hesaplara yatırılacağını araştırıyor. Türkiye çapında on binlerce öğrencinin katılım sağlayacağı bursluluk sınavı başvurusu için son saatlere girildi. Peki, PYBS bursları ne zaman yatırılacak? İşte, 5, 6, 7, 8 hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıf öğrencilerin katılım göstereceği sınav hakkında detaylar

13.4.2017Eğitim
LYS ödemeleri hangi bankaya yapılacak 2017 LYS başvurusu

LYS ödemeleri hangi bankaya yapılacak? 2017 LYS başvurusu!

LYS başvuru işlemini yapabilmek için ödemeleri gerçekleştirecek olan öğrenciler, bu başvurunun nasıl gerçekleştirileceğini araştırmaya başladı. İyi bir üniversite için mücadele verecek olan milyonlarca öğrencinin müracaatta bulunacağı LYS başvurusu, ücretlerin bankaya yatırılmasının ardından son bulacak. Peki, LYS başvurusu nasıl yapılacak? LYS paraları hangi bankaya yatırılacak? İşte, öğrencilerin merak ettiği konunun detayları

12.4.2017Eğitim
FETÖ sanığı: ByLocku indirmek suçsa Googleı da mahkemeye versinler

FETÖ sanığı: ByLock'u indirmek suçsa Google'ı da mahkemeye versinler

FETÖ sanığı: ByLock'u indirmek suçsa Google'ı da mahkemeye versinler

11.4.2017Burdur
LYS başvuru tarihi ne zaman bitiyor ÖSYMden flaş sınav merkezi duyurusu

LYS başvuru tarihi ne zaman bitiyor? ÖSYM'den flaş sınav merkezi duyurusu!

LYS başvuru tarihleri konusunda araştırma yapan öğrenciler, bir üst sınav olan LYS'ye giriş yapabilmek için müracaatta bulunmak zorunda oldukları sınav hakkında detayları öğrenmek istiyor. ÖSYM tarafından bazı merkezlerde gerçekleştirilen LYS, yeni duyuru ile birlikte ilan edilen ilçe merkezlerinde de gerçekleştirilebilecek. Peki, bu merkezler hangileri olacak? İşte, LYS başvuru tarihi ve sınav merkezleri hakkında detaylı bilgiler

9.4.2017Eğitim
Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır PYBS başvuru işlemi

Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? PYBS başvuru işlemi!

Bursluluk sınavı (PYBS) başvurusu için geri sayım kaldığı yerden devam ediyor. ilk ve orta öğrenimlerine devam eden yüz binlerce öğrencinin katılım sağlayacağı bursluluk sınavı (PYBS) başvurusu, Milli Eğitim Bakanlığı garantörlüğünde gerçekleştirilecek. 5, 6, 7, 8 hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıf öğrencilerinin başvuruda bulunabileceği 2017 bursluluk sınavı başvurusu, öğrenciler ve velileri tarafından gerçekleştirilebilecek. Peki, sınav ne zaman yapılacak? İşte detaylı bilgiler

6.4.2017Eğitim
2017 LYS başvurusu nasıl yapılır LYS Ücreti ne kadar

2017 LYS başvurusu nasıl yapılır? LYS Ücreti ne kadar?

YGS'de 180 barajına ulaşarak LYS'ye girmeye hak kazanan adaylar, 4 Nisan Salı günü itibariyle başvurularını yapmaya başladı, süreç 17 Nisan'a kadar devam edecek. LYS sınav ücretleri ise 18 Nisan 2017 tarihine kadar sürecek. Sınav ücreti süresi içinde yatırılmadığı takdirde başvurular tamamlanmamış sayılacak. Peki, 2017 LYS başvurusu nasıl yapılır? 2017 LYS Ücreti ne kadar? Sınavla ilgili tüm merak edilenler detayda!

6.4.2017Gündem
Anaokulunda adrese dayalı kayıt

Anaokulunda adrese dayalı kayıt

Okul öncesi eğitimi 2019’a kadar zorunlu eğitim kapsamına almayı planlayan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 54 ay ve üzerindeki çocukların anaokullarına kayıt işlemlerine başlıyor.

4.4.2017Eğitim
Bursluluk sınavı başvuru formu Bursluluk sınavı ne zaman

Bursluluk sınavı başvuru formu! Bursluluk sınavı ne zaman?

Bursluluk sınavı başvuru formu aracılığıyla orta öğrenimlerine ailelerinden destek almadan devam etmek isteyen on binlerce öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek sınavın detaylarını araştırıyor. Bursluluk sınavı ne zaman sorusuyla müracaatta bulunacakları sınavın gerçekleşeceği tarihi öğrenmek isteyen öğrenciler, konu hakkında detayları öğrenmek istiyor. Peki, bursluluk başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

3.4.2017Eğitim
Bursluluk sınavı başvuru işlemi nasıl yapılır PYBS sınavı ne zaman

Bursluluk sınavı başvuru işlemi nasıl yapılır? PYBS sınavı ne zaman?

Bursluluk sınavı başvurusu neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek olan parayı almak isteyen öğrenciler, PYBS sınavına katılım sağlayacak. Ortaöğretim süreleri boyunca ailelerin maddi yükümlülüğünü en aza indirmek isteyen öğrenciler, MEB'in yapacağı bursluluk sınavını kazanmak istiyor. Peki, PYBS olarak da bilinen bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, merakla beklenen konunun detayları

30.3.2017Eğitim
Mesleki eğitim merkezlerinin kapısı ‘18 yaşını bitirenlere’ de açıldı

Mesleki eğitim merkezlerinin kapısı ‘18 yaşını bitirenlere’ de açıldı

MEB tarafından çıraklık eğitimini zorunlu eğitim kapsamına alan kanuna dayanılarak hazırlanan yönetmelik değişikliğiyle 18 yaşını bitirenlerin mesleki eğitim merkezlerine kayıt olup lise mezunu olabilmelerinin önü açıldı.

26.3.2017Eğitim
E-Okul VBS sistemine nasıl girilir, öğrenci devamsızlığı nasıl takip edilir

E-Okul VBS sistemine nasıl girilir, öğrenci devamsızlığı nasıl takip edilir?

E okul VBS sistemi üzerinden sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen birçok öğrenci bulunmaktadır.E-okul Milli Eğitim bakanlığı tarafından MEBBİS yani Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri projesi olarak 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılan E okul, bir okul yönetim bilgi sistemi olan web yazılımıdır. E-Okul öğrenci giriş, VBS giriş nasıl yapılır, öğrenci devamsızlıkları nasıl öğrenilir?

25.3.2017Gündem
2017 Devlet Parasız Bursluluk Sınavı (PYBS) ne zaman yapılacak Kimler başvuru yapabilir

2017 Devlet Parasız Bursluluk Sınavı (PYBS) ne zaman yapılacak? Kimler başvuru yapabilir?

2017 Devlet Parasız Bursluluk Sınavının (PYBS) ne zaman yapılacağı, Devlet tarafından maddi destek sağlamak isteyen öğrenciler tarafından oldukça merak konusu oldu. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun maddi destek alabilmek için başvuracağı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı için araştırmalar devam ediyor. Adaylar bir yandan da Devlet Parasız Bursluluk Sınavına kimlerin başvurabileceğini ve başvuruların nasıl yapılacağını merak ettiler. Peki, 2017 Devlet Parasız Bursluluk Sınavı (PYBS) ne zaman yapılacak? Kimler başvuru yapabilir?

24.3.2017Eğitim
Bursluluk sınavı başvurusu nasıl gerçekleştirilecek Başvuru şartları neler olacak

Bursluluk sınavı başvurusu nasıl gerçekleştirilecek? Başvuru şartları neler olacak?

Bursluluk sınavı şartları konusunda araştırma yapan öğrenciler, başvuruların ne zaman ve nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. İlk ve orta öğrenimleri boyunca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödenecek olan burslar konusunda en önemli şart başarı olacak. Bursluluk sınavı başvurusu için online olarak gerçekleştirilecek işlemlerin dışında, okul müdürlükleri üzerinden de işlem yapacak olan öğrenciler, bu sınava katılmaya hak kazanacak. Peki, bursluluk sınavı başvurusu nasıl gerçekleştirilecek? İşte, detaylı bilgiller

21.3.2017Eğitim
Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır Sınav soruları nasıl olacak

Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? Sınav soruları nasıl olacak?

Bursluluk sınavı başvurusu ile ilk ve orta öğretim hayatları boyunca burs almaya hak kazanacak olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bünyesinde yapılacak bursluluk sınavı başvurusu ile bu hakka sahip olmayı amaçlayacak. Peki, bakanlık tarafından her yıl gerçekleştirilen ve belirli bir puana sahip olan adaylara verilen bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? İşte, öğrencilerin merak ettiği detaylar

18.3.2017Eğitim
ÖSYMden YGSye için yeni açıklama

ÖSYM'den YGS'ye için yeni açıklama

ÖSYM'den YGS sınavına girenler için yeni bir açıklama geldi.

16.3.2017Gündem
MEBBİS öğretmen girişi sayfası - MEBBİSten sınav yeri öğrenme

MEBBİS öğretmen girişi sayfası - MEBBİS'ten sınav yeri öğrenme

MEBBİS öğretmen girişi üzerinden pek çok işlem gerçekleştirilebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) sayesinde öğrenciler ve öğretmenler kişisel sayfalarına giriş yaparak başvuru ve sınav ile ilgili işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. İşte, MEBBİS giriş işlemi ve konuyla ilgili detaylı bilgiler

15.3.2017Eğitim
MEBBİS görevli öğretmen başvuru işlemleri - Asli Öğretmenliğe geçiş sınavı için başvurular başladı

MEBBİS görevli öğretmen başvuru işlemleri - Asli Öğretmenliğe geçiş sınavı için başvurular başladı

MEBBİS sistemi üzerinden gerçekleştirilen asli öğretmenliğe geçiş sınavı ve Açıköğretim Lisesi 2. döneme ait 3 sınav ile birlikte toplam dört sınav görevi için başvurular başladı. Üç AÖL, bir Asli Öğretmenliğe geçiş sınavı olmak üzere toplamda dört oturum için sınav görevlisi olmak isteyenler MEBBİS sistemi üzerinden öğretmen girişi yaparak gerçekleştirebilirler. İşte, MEBBİS görevli öğretmen işlemleri hakkında detaylar!

9.3.2017Eğitim
2017 TEOG ne zaman yapılacak TEOG sınav tarihleri

2017 TEOG ne zaman yapılacak? TEOG sınav tarihleri

TEOG sınavı ne zaman yapılacak sorularını yönelten yüz binlerce öğrenci, ilk dönem aldıkları puanın ardından daha iyi bir puan almak için mücadele edecek. Güzel bir lisede eğitimlerine yön vermek isteyen öğrenciler, TEOG sınavı ne zaman sorusu ile hazırlıklarına yön vermek istiyor. Peki, yüz binlerce öğrencinin lise öğrenimlerini belirleyecek olan TEOG sınavı ne zaman yapılacak? İşte, sınavla ilgili detaylı bilgiler

9.3.2017Eğitim
Futbolla stres atıyor

Futbolla stres atıyor

Futbolla stres atıyor

7.3.2017İzmir