Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER38Mehmet Ali BİRAND30Gila BENMAYOR15Ahmet HAKAN13Cengiz SEMERCİOĞLU12Ferai TINÇ12Cüneyt ÜLSEVER11Deniz SİPAHİ11Murat BARDAKÇI10Ayşe ARMAN9Zeynep ATİKKAN9Cengiz ÇANDAR8Erdal SAĞLAM8Ercan KUMCU7Kurthan FİŞEK7Doğan HIZLAN6Yurtsan ATAKAN6Deniz BAYRAMOĞLU5Fatih ÇEKİRGE5Kanat ATKAYA5Melike Karakartal5Nihat DEMİRKOL5Oktay EKŞİ5Onur BAŞTÜRK5Yalçın DOĞAN5İlter TÜRKMEN5İsmet BERKAN5Ertuğrul ÖZKÖK4Fatih ALTAYLI4Hadi ULUENGİN4Melis ALPHAN4Mete Tamer OMUR4Pakize SUDA4Sedat ERGİN4Tufan TÜRENÇ4Vahap MUNYAR4Yorgo KIRBAKİ4İzzet ÇAPA4Ali Atıf BİR3Doğan ULUÇ3Enis BERBEROĞLU3Mehmet Barlas3Mehmet Y. YILMAZ3Soner YALÇIN3Tuğrul ŞAVKAY3Yonca TOKBAŞ3Altan Tanrıkulu2Ayçe DİKMEN2Bahar AKINCI2Banu TUNA2Bekir COŞKUN2Cengiz ÖZDEMİR2Korkut GÖZE2Mevlüt TEZEL2Niobe2Nuran ÇAKMAKÇI2Sefer LEVENT2Selahattin DUMAN2Serdar TURGUT2Seçkin TÜRESAY2Taha AKYOL2Tolga AKYILDIZ2Yaşar AKSOY2Yaşar SÖKMENSÜER2Adnan KAYA1Ahmet Mümtaz TAYLAN1Ajda PEKKAN1Akif BEKİ1Armağan ÇAĞLAYAN1Arzu Çakır Morin1Ayşe ARAL1Bünyamin SÜRMELİ1Deniz Gürel1Ebru Köksaldı1Ebru ÇAPA1Emin ÇÖLAŞAN1Emre KIZILKAYA1Emre Özpeynirci1Erdal Kaplanseren1Erdal İPEKEŞEN1Erdem KIRIM1Erdem SEVGİ1Ertan ACAR1Eyüp CAN1Faruk BİLDİRİCİ1Gülse BİRSEL1Haldun ARMAĞAN1Hayri ÇETİNKAYA1Kubilay KESKİN1Mehmet ARSLAN1Melike Birgölge1Muharrem SARIKAYA1Musa Dede1Mümtaz SOYSAL1Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ1Orhan CAN1Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU1Pucca Günlük1Reşat KUTUCULAR1Selim Türsen1

Dünya Gündemi

Dünya Gündemi haberleri ve son dakika gelişmeleri
1.467 adet haber bulundu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hangi tehlike söz konusu olursa olsun, tehdit nereden gelirse gelsin, Cumhuriyetimizin kurucusu TBMM, her zaman tam bir ortak bilinç, ortak vicdan, ortak yürek ile bütün bu tehlikelere karşı istiklal kahramanlarının bize emanet ettiği, istiklalimizi ve istikbalimizi korumaya kararlıdır" dedi.

26.1.2016Gündem
'Spor tarihimizde ilkler'

'Spor tarihimizde ilkler'

Atlas Tarih dergisi, sporseverler için benzersiz bir özel sayı hazırladı...

26.1.2016Tenis
Tolga Gariboğlu: Hugo'da küfreden çocuk iddiasına yakında yanıt vereceğim

Tolga Gariboğlu: Hugo'da küfreden çocuk iddiasına yakında yanıt vereceğim

"Hugo programına telefonla bağlanan çocuk, oyunu kaybedince 'Tolga Abi'ye küfretti mi, küfretmedi mi?" Bu konu, son günlerde başta Ekşi Sözlük olmak üzere sosyal medyada gündeme oturdu. Yirmi yılı aşkın bir süre sonra tekrar tartışılmaya başlanan olayın yan rollerindeki isimlerin yaptığı açıklamalar, durumu daha da karışık bir hale getirdi. Baş aktör Tolga Gariboğlu ise sessizliğini hurriyet.com.tr'ye bozdu.

22.1.2016Gündem
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye ve İngiltere'nin Avrupa'nın doğusunda ve batısında yer alan iki önemli ülke olduğunu belirterek, 'Avrupa'nın kaderi bu iki ülke olmadan yazılamaz' dedi.

19.1.2016Gündem
Putin, Ebola virüsüne karşı en etkili aşıyı bulduklarını açıkladı

Putin, Ebola virüsüne karşı en etkili aşıyı bulduklarını açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Ebola virüsüne karşı en etkili ilacı bulduklarını açıkladı.

13.1.2016Dünya
Bugün Dünya Çalışan Gazeteciler günü

Bugün Dünya Çalışan Gazeteciler günü

Ekonomi yönetimi 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü ile ilgili olarak tebrik mesajlarını yayımladı. ABD Büyükelçiliği de sosyal medya hesaplarında Türkçe mesajlarla çalışan gazetecilerin bugününü kutladı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, 11 Ocak’ta Dünya Çalışamayan Gazeteciler Günü'nün kutlanmasını önerdi.

10.1.2016Ekonomi
Başbakan Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu

Başbakan Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu.

5.1.2016Gündem
Borsada sıra boğalarda

Borsada sıra boğalarda

Borsa İstanbul'un 2011 yılından bu yana devam eden, "bir yıl düşüş-bir yıl yükseliş" döngüsü ve analistlerin yıllık tahminleri dikkate alındığında, 2016 yılının "boğa piyasası"nı işaret ettiği görülüyor.

27.12.2015Ekonomi
Guardiola Bayern Münih'ten ayrılıyor

Guardiola Bayern Münih'ten ayrılıyor

Bayern Münih Teknik Direktörü Guardiola, sezon sonunda görevinden ayrılacak.

20.12.2015Avrupa
Guardiola gidiyor yerine Ancelotti geliyor! Resmi açıklama...

Guardiola gidiyor yerine Ancelotti geliyor! Resmi açıklama...

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih, teknik direktör Pep Guardiola'nın sezon sonunda takımdan ayrılacağını ve yerine Carlo Ancelotti'nin geleceğini açıkladı.

20.12.2015Futbol
Çare kadın

Çare kadın

Türkiye, İnsani Gelişme Endeksi’nde 188 ülke arasında 72’nci sırada. Bu sıra onu yüksek insani gelişme sahibi ülkelerin arasına sokuyor. Ama neden en yüksek insani gelişmeye sahip ülkeler arasında olmayalım? Birleşmiş Milletler Kalkınma Örgütü (UNDP) Başkan Yardımcısı Cihan Sultanoğlu, ipucunun kadında olduğunu belirterek, “Kadın başarıyı getirir” diyor.

17.12.2015Ekonomi
Mizahın asırlık çınarı: Aziz Nesin 100 yaşında

Mizahın asırlık çınarı: Aziz Nesin 100 yaşında

Toplumsal gözlemleri ve keskin kalemiyle mizah, edebiyat ve düşünce tarihinde büyük iz bırakan 1915 doğumlu yazar Aziz Nesin, bugün 100 yaşında...

17.12.2015Keyif
Almanya'nın 'devleri' zor günler geçiriyor

Almanya'nın 'devleri' zor günler geçiriyor

Uluslararası kamuoyunda kabul görmüş, hava yolu, teknoloji, bankacılık, otomotiv, enerji ve sağlık gibi sektörlerde faaliyet gösteren bazı köklü Alman firmaları, son dönemde zor günler geçiriyor.

16.12.2015Avrupa
Bahçeli’den Cizre ve Silopi açıklaması

Bahçeli’den Cizre ve Silopi açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçeleriyle, Mardin Nusaybin’de dünden itibaren sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. Bunun yanında, Cizre ve Silopi’de görev yapan 3 bini aşkın öğretmene milli eğitim müdürlükleri tarafından gönderilen cep telefonu mesajıyla bulundukları yerleri terk etmeleri istenmiştir. Bu devlet nerededir? Bu hükümet ne iş yapmaktadır? Öğretmenini koruyamayan, okulunu açık tutamayan, asayişi temin edemeyen bir iktidara Türk milleti daha ne zamana kadara tahammül ve sabır gösterecektir?" dedi.

15.12.2015Gündem
Alo Fetva Hattı'na gök taşı sorusu

Alo Fetva Hattı'na gök taşı sorusu

Alo Fetva Hattı'na "Gök taşı satışından elde edilen gelirden zekât verilir mi" sorusu yöneltildi. Sorular, tüm helal kazançlarda olduğu gibi, üzerinden 1 yıl geçtikten sonra, gelirden 40'ta 1 oranında zekât verilmesi tavsiyesiyle yanıtlanıyor. Eski Maliye Bakanı olan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise Twitter üzerinden anket yapmış ve anket sonucuna göre gök taşından vergi alınmayacağını açıklamıştı.

5.12.2015Ekonomi
Başbakan TÜSİAD’ın YİK kokteyline katılıyor

Başbakan TÜSİAD’ın YİK kokteyline katılıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu TÜSİAD'ın yarın akşam Ankara'daki YİK kokteyline onur konuğu olarak katılıyor.  TÜSİAD'ın davetine Başbakan'dan gelen bu olumlu yanıt hükümet ve TÜSİAD arasındaki buzlar eriyor şeklinde değerlendirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert çıkışlarıyla taraflar arasında bir süredir soğuk rüzgarlar esiyordu.

1.12.2015Ekonomi
Başbakan Davutoğlu AB zirvesinde konuştu: Ankara’dan açık bir mesaj vermek istiyorum

Başbakan Davutoğlu AB zirvesinde konuştu: Ankara’dan açık bir mesaj vermek istiyorum

Avrupa Birliği-Türkiye zirvesi için gittiği Brüksel'de gazetecilere açıklamada bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün Türkiye'nin AB süreci için tarihi bir gün" dedi. Davutoğlu, zirvede yaptığı konuşmada ise, "Ankara’dan açık bir mesaj vermek istiyorum: Biz bir Avrupa halkıyız. Kıtanın kaderi hepimizin ortak konusudur ve Türkiye bu konuda elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır" dedi.

29.11.2015Dünya
64'üncü Hükümet'in dış politika programı

64'üncü Hükümet'in dış politika programı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 64'üncü Hükümet programını açıklıyor. Yeni hükümetin dış politika programında, son dönemde yaşanan uçak kriziyle gündeme gelen Rusya için "bölgesel işbirliği bakımından önem taşıyan bir aktör" ifadesi kullanıldı. Davutoğlu ayrıca Rusya ile ilgili, hükümet programı metninde bulunmayan ifadeler kullandı.

25.11.2015Dünya
Daha güzel bir dünya için insanın olumsuz tarafını çizmeliyiz

Daha güzel bir dünya için insanın olumsuz tarafını çizmeliyiz

Bu yıl 32’ncisi yapılan Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın kazananları haziranda açıklanmıştı. Geçen hafta düzenlenen törenle ödüller sahiplerine verildi. 66 ülkeden 787 karikatüristin 2 bin 289 karikatürle katıldığı yarışmada ilk üçe giren karikatüristlerden, hikâyelerini dinledik.

21.11.2015Keyif
Çocuk Hakları Günü’nde çocuklar Meclis’te

Çocuk Hakları Günü’nde çocuklar Meclis’te

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen Ulusal Çocuk Forumu, TBMM Konferans Salonu'nda yapıldı.

20.11.2015Eğitim
5 yıl 7 aylık krizin anatomisi

5 yıl 7 aylık krizin anatomisi

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte maç izlemek için Türkiye'ye geliyor. Terör saldırıları ve içerde seçim süreci gündemi bir süreliğine meşgul etse de "Avrupa'nın yaramaz çocuğu" olarak gösterilen Yunanistan, uzun yıllardır ekonomik ve siyasi sorunlarıyla dünya gündeminde en çok konuşulan konulardan biri. Hürriyet, Yunanistan’daki krizin siyasi, ekonomik, sosyal boyutlarını araştırdı.

17.11.2015Ekonomi
Güçlü ekonomi için barış gerek

Güçlü ekonomi için barış gerek

Dünya ekonomisini konuşmak üzere Antalya’da toplanan liderler zirvesine IŞİD’in Paris’te gerçekleşen terör saldırılarının ardından terörle mücadele konusu damgasını vurdu. Zirvenin sonunda yayımlanan Antalya Bildirgesi’ne ilk kez ekonomi ve ticaret konuları dışında siyasi mesajlar girdi.

16.11.2015Ekonomi
Biraz az kazanın fakirle paylaşın

Biraz az kazanın fakirle paylaşın

Cumhurbaşakı Erdoğan, G-20’nin iş dünyası temsilcilerine seslenerek, ‘Dünyada eşitsizliklerin azaltılması için biraz az kazanın” tavsiyesinde bulundu. Erdoğan, “Kazandıklarınızı dar gelirli insanlarla paylaşın. Fakiri tahrik etmeyin. Hepimiz ölüp gidiyoruz paraları beraber götürüyor muyuz” diye sordu.

15.11.2015Ekonomi
Gelin Paris’te toplanalım

Gelin Paris’te toplanalım  

IMF’in Fransız Başkanı Christine Lagarde, B20-L20 ortak toplantısında Paris’te yaşanan terör saldırılarıyla ilgili duygusal bir konuşma yaptı. Lagarde, “Bu felaketin, bu nefretin üzerinden gelebilmek adına iş dünyası olarak güçlü duruşu sergilememiz gerekiyor. Bir şeyler yapabiliriz, bir sonraki toplantı Paris’te olmalı” dedi.

15.11.2015Ekonomi
G-20 somut adım atmalı

G-20 somut adım atmalı

Paris’teki terör saldırılarının gölgesi altında süren G-20 Zirvesi’nin en geniş kapsamlı etkinliği B-20, dün büyük bir katılımla gerçekleşti. Üye ülkelerin ve Türkiye’nin önde gelen işadamlarının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikten liderlere, “Büyüme ve istihdam istiyorsanız bizi düzenlemelerle daha fazla sıkmayın” mesajı öne çıktı.

14.11.2015Ekonomi
IŞİD’e karşı ortak strateji gerekiyor

IŞİD’e karşı ortak strateji gerekiyor

Paris’i 13 Kasım gecesi kana bulayan saldırıyı Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) üstlendi.

14.11.2015Gündem
Ayşe Kayhan, İzzet Çapa'nın sorularını yanıtladı

Ayşe Kayhan, İzzet Çapa'nın sorularını yanıtladı

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klinik Psikoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde soluğu alan, 1991 yılından beri de kendi kliniğinde psikolog, terapist ve eğitmen olarak hizmet veren Ayşe Kayhan’la toplumsal “ruh halimizden” cinselliğe kadar pek çok konuyu masaya yatırdık. Kim bilir belki de tiyatro eğitiminin verdiği etkiyle bazen bir oratör, bazen de bir komedyen edasıyla bilgilendirirken ince mesajlar verdi. Çok net fikirleri olan bir kadın Kayhan, bana da o fikirleri aynı netlikte sizlere aktarmak düştü. Katılıp katılmamak size kalmış, ancak durup bir düşüneceğiniz kesin...

14.11.2015Paparazzi
G-20 için Belek'te kuş uçurtulmuyor

G-20 için Belek'te kuş uçurtulmuyor

James Bond filminin gişelerde olduğu bugünlerde, Antalya’daki G20 Zirvesi’ndeki yoğun güvenlik önlemleri Bond sahnelerini anımsatıyor. Zirve için özel geliştirilen yüz tarama sistemi Türkiye’de ilk kez kullanılırken, liderlerin toplanacağı Kırmızı Bölge ve Belek’te kuş uçurtulmuyor. Hemen her dev organizasyonda olduğu gibi keşmekeş de hayatı zorlaştırıyor.

13.11.2015Ekonomi
G-20 zirvesinde neler konuşulacak?

G-20 zirvesinde neler konuşulacak?

Türkiye, tarihinin en önemli uluslararası zirve toplantılarından birine hazırlanıyor. Dünyanın en güçlü 20 ekonomisine sahip ülkelerin liderleri, 15-17 Kasım'da Antalya'da biraraya gelecek. 

10.11.2015Ekonomi
Bazı sektörlere 'asgari' teşvik geliyor

Bazı sektörlere 'asgari' teşvik geliyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçimler sonrasında ilk kez katıldığı bir televizyon programında, AK Parti'nin 100 günlük planlarına yönelik açıklamalar yaptı. Şimşek, taşeron işçilerin kadroya alınması yönündeki soruya, "O konuda en ufak bir tereddüt yok" dedi. Şimşek, asgari ücretin kesinlikle 1300 lira olacağını ve teşvik sağlanabilir" dedi ve iş dünyasından asgari ücret artışı sonrasında ortaya çıkacak yükün devlet tarafından karşılanması yönündeki taleplerin sağlıklı olmadığını söyledi.

6.11.2015Ekonomi
Ömer Çelik: Kaybeden tek vatandaşımız yoktur

Ömer Çelik: Kaybeden tek vatandaşımız yoktur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Geçici seçim hükümetinin görevi sona eriyor. Hükümetin iş başı yapması, görevine başlaması milletimizin arzusudur. Bu sebeple de takvimin hızlı işlemesi gerekiyor. Aziz milletimizin verdiği sorumluğun bir an evvel yerine getirilmesi gerekiyor. Bu bakımdan takvimle ilgili ince, titiz çalışma yapıldı. Bu çalışma çerçevesinde arkadaşlarımız diğer partilerin Meclis kısmıyla ilgili olarak Grup Başkanvekilleriyle değerlendirme yapılacaklar" dedi.

3.11.2015Gündem
Justin Bieber da yaptı, Beyoncé de, Rihanna da!

Justin Bieber da yaptı, Beyoncé de, Rihanna da!

Müzik dünyası neredeyse Justin Bieber'dan başka şey konuşmuyor. Çünkü 21 yaşındaki Kanadalı şarkıcı Bieber 'işin sırrına' çoktandır vakıf. Bol Grammy'li, dünyaca ünlü DJ Skrillex ve Diplo işbirliğinden doğan 'Where Are Ü Now' ve 'dansım geldi' tipi 'Sorry' sonrasında Bieber, son albümü 'Purpose'u tanıdık bir strateji ile sokaklara saldı. Tabii ki bu 'müzikatak' bir ilk değil. Ondan önce o yollardan Beyoncé de geçti, Rihanna da...

29.10.2015Hayat
Bakan Şimşek: Vaatlerimizin maliyeti 2015 milli gelirimizin yüzde 1’i

Bakan Şimşek: Vaatlerimizin maliyeti 2015 milli gelirimizin yüzde 1’i

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti’nin seçim vaatlerinin maliyetine ilişkin yaptığı açıklamada “Bizim vaatlerimizin net etkisi 19,3 milyar lira. Vaatlerimizin maliyeti aşağı yukarı 2015 milli gelirimizin yüzde 1'i'' yanıtı verdi.

26.10.2015Ekonomi
Doç.Dr.Koltuksuz: Gündemle ilgili başlıklara kanıp hacker kurbanı olmayın

Doç.Dr.Koltuksuz: Gündemle ilgili başlıklara kanıp hacker kurbanı olmayın

İZMİR’deki Yaşar Üniversitesi’sinin Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ahmet Koltuksuz, siber suçluların, internet kullanıcılarının dikkatini çekmek, sahte sitelere yönlendirmek veya virüslü dosyaları indirmelerini sağlamak için gündemdeki haberleri kullandıklarına dikkat çekti. Doç. Dr. Koltuksuz, bilgisayar kullanıcılarının en çok dikkat etmesi gereken şeylerden birinin sosyal medya olduğunu, genellikle ’Seçim anketi’, ’IŞİD 50 kişiyi öldürdü’ gibi merak uyandıran başlıklara sahip kaynağı ve adresleri bilinmeyen kısaltılmış linklere kuşkuyla yaklaşılması gerektiğini vurguladı.

19.10.2015Ege
PYD tehdit olursa ABD’den PKK muamelesi görür

PYD tehdit olursa ABD’den PKK muamelesi görür

Amerika Birleşik Devletleri’nin bir önceki Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, 2014 yazında sadece Türkiye’ye değil aktif diplomatlık kariyerine de veda etti. Bir yılı aşkın bir süredir ülkesinin önde gelen düşünce kuruluşlarından Atlantik Konseyi’nin başkan yardımcılığını yürütüyor. Başkanlık yarışında Hillary Clinton’ın ipi göğüslemesi durumunda Ricciardone’nin kuvvetli bir pozisyonda Amerikan yönetimine dönebileceği konuşuluyor. Harvard Üniversitesi’nde bir konuşma için geldiği Cambridge’te buluştuk. Korumasız gezmeye, stressiz hayata çok alışmış. Yeni doğan torunu Zia ile dilediğince vakit geçirmenin keyfini sürüyor. Siyasete girmesiyle ilgili dedikoduları hatırlatınca ‘Görev çağırırsa gereği yerine getirilir’ demekle yetindi. Ankara-Washington hattındaki Suriye gerilimini bizzat yaşamış bir Amerikalı yetkili olarak ülkesinin politikasını açık açık eleştirmekten kaçınmadı.

19.10.2015Dünya
Rusya'nın vurduğu hedefler DAEŞ'e yaradı

Rusya'nın vurduğu hedefler DAEŞ'e yaradı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, BM Genel Kurulu için gittiği New York’tan dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

1.10.2015Gündem
Dünya gündemi bu ay yoğun geçecek

Dünya gündemi bu ay yoğun geçecek

Dünya gündeminde ekim ayı için beklenen gelişmelerin bazıları şöyle:

1.10.2015Avrupa
Dünya gündemi bu ay yoğun geçecek

Dünya gündemi bu ay yoğun geçecek

Dünya gündeminde ekim ayı için beklenen gelişmelerin bazıları şöyle:

1.10.2015Avrupa
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünyanın çok ciddi göçmen ve sığınmacı sorunuyla karşı karşıya bulunduğunu belirterek, bu soruna hassasiyetle yaklaşılması gerektiğini kaydetti.

30.9.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Ancak böyle gezegenimizi koruyabiliriz

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Ancak böyle gezegenimizi koruyabiliriz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, BM Genel Kurulu'nda düzenlenen Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi'nde konuştu. G20 gündemi ve küresel sürdürülebilir kalkınma çabalarının arasındaki ilişkinin önemine de değinen Davutoğlu, ancak bu şekilde fakirlik, açlık ve eşitsizliğin önüne geçilebileceğini, altyapı yatırımlarının geliştirilebileceğini, gıda güvenliği, enerjiye erişim, gençlerin istihdamı, toplumsal cinsiyet eşitliği, kapsayıcı ekonomik büyümenin sağlanabileceğini ifade etti. Başbakan Davutoğlu, "Ancak bu şekilde gezegenimizi koruyabiliriz" diye konuştu.

28.9.2015Gündem
AK Parti Kongresi'nde tek aday Davutoğlu

AK Parti Kongresi'nde tek aday Davutoğlu

AK Parti 5. Olağan Kongresi'nde 1380 delegenin imzasıyla Genel Başkanlık için tek bir aday gösterildi: Ahmet Davutoğlu...

12.9.2015Gündem
Bir başkentin oluşumu

Bir başkentin oluşumu

Ankara’nın çehresini değiştirecek kararlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. ‘Afet riskli alan’ ilan edilen Saraçoğlu Mahallesi, ‘Central Park’ yapılması planlanan 19 Mayıs Stadı alanı, yüzlerce ağacın kesilmesinin önünü açan Şap Enstitüsü’nün de bulunduğu alandaki imar değişikliği ve boş arazilerin kentsel dönüşüme girmesi bunlardan sadece bir kaçı...

11.9.2015Ankara

Yazar Sonuçları

Berlin’in yolları taştan, sen çıkaramadın Artemis beni baştan

Berlin’in yolları taştan, sen çıkaramadın Artemis beni baştan

Nerede yaşarsa yaşasın tüm özgür insanlar Berlinlidir. Özgür bir insan olarak bunu söylemekten gurur duyuyorum, ben bir Berlinliyim.” Bu sözler eski ABD Başkanı John F. Kennedy’nin “Ich bin ein Berliner” diye bitirdiği o meşhur konuşmasından bir alıntı.

89’um ve hayat doluyum çok şükür!

89’um ve hayat doluyum çok şükür!

Yaşarken bu kadar sevilmek herkese nasip olacak bir şey değil! Ama Betûl Mardin öyle.

El-IŞİD vel-Rusya

El-IŞİD vel-Rusya

SONUNDA biri çıkıp yalın gerçeği adlı adınca söyledi.

Karizmatik iki liderin ortak Antalya mesajı

Karizmatik iki liderin ortak Antalya mesajı

ANTALYA’da düzenlenen G-20 ve B-20 zirvesinin ikinci gününü takip edenler, kendi ülkelerinde karizma olan iki lideri dün arka arkaya dinleme fırsatı buldular.

Kadın ve erkek kimliği olmadan evlilik yaşayan çok insan var

Kadın ve erkek kimliği olmadan evlilik yaşayan çok insan var

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klinik Psikoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde soluğu alan, 1991 yılından beri de kendi kliniğinde psikolog, terapist ve eğitmen olarak hizmet veren Ayşe Kayhan’la toplumsal “ruh halimizden” cinselliğe kadar pek çok konuyu masaya yatırdık. Kim bilir belki de tiyatro eğitiminin verdiği etkiyle bazen bir oratör, bazen de bir komedyen edasıyla bilgilendirirken ince mesajlar verdi. Çok net fikirleri olan bir kadın Kayhan, bana da o fikirleri aynı netlikte sizlere aktarmak düştü. Katılıp katılmamak size kalmış, ancak durup bir düşüneceğiniz kesin...

Başkanlık sistemi

Başkanlık sistemi

SEÇİMLERDE iktidar partisinin zafer kazanmasıyla başkanlık sistemi yeniden konuşulur oldu.

Seçimler geçsin bakarız

Seçimler geçsin bakarız

HERHALDE inşaat sektörünün son dönemde keyfini kaçıran en büyük konu seçim...

25.10.2015Ege
Nurem'den karma proje

Nurem'den karma proje

HERHALDE inşaat sektörünün son dönemde keyfini kaçıran en büyük konu seçim...

25.10.2015Ege