Dsp

 • Cephanelik patlaması davasında yeniden keşif kararı - dsp
  Cephanelik patlaması davasında yeniden keşif kararı20.01.2015
  GündemAFYONKARAHİSAR'da 5 Eylül 2012 tarihinde meydana gelen 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposundaki patlamayla ilgili davada, tutuksuz sanıklar Kıdemli Albay Veysel Özbay, Binbaşı Ali Duran ve Üsteğmen Tuncay Aydın'ın yargılanmalarına Eskişehir'de devam edildi.Askeri Mahkeme, patlamanın sabotaj olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderilen yazıya gelecek cevabın davayı uzatacağı gerekesiyle, bunun beklenmesi talebini rededetti.Heyet, şehit yakınlarının DSP Genel Başkanı Masum Türker'in tanık olarak dinlenmesi talebini de kabul etmedi.
 • Davutoğlu AK Parti İl Kongresi'nde konuştu - dsp
  Davutoğlu AK Parti İl Kongresi'nde konuştu17.01.2015
  GündemAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin, Avrupa tarihinin bir parçası olduğunu, Avrupa geleceğinin de parçası olacağını belirterek, "Hem değerlerimizi koruyacağız, hem de Avrupa ile bütünleşmenin kararlı yürüyüşüne devam edeceğiz.Geçen hafta Paris'te dünya lideriyle birlikte yürürken sadece teröre karşı yürümedik, Avrupa'daki yabancı düşmanlığına karşı, Avrupa'da yükselen ırkçılığa karşı sesimizi yükselttik" dedi.
 • Cemevine belediyeden ibadethane statüsü - dsp
  Cemevine belediyeden ibadethane statüsü11.01.2015
  EgeAYDIN'ın Didim İlçesi'nde bulunan Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cemevi, Belediye Meclisi tarafından ibadethane olarak kabul edildi.
 • Taş ocağı eylemi şenliğe dönüştü - dsp
  Taş ocağı eylemi şenliğe dönüştü10.01.2015
  Egeİstanbul Otoyolu inşaatında kullanılmak üzere malzeme alınacak taş ocağının kurulmak istendiği Kemalpaşa İlçesi'nin Akalan Köyü'nde, direniş şenliğe döndü.Küçük çocuklardan yaşlılara kadar direniş bölgesinde toplanan köylülere, CHP milletvekilleri Musa Çam, Mustafa Moroğlu, Alaattin Yüksel ve Hülya Güven'den de destek geldi.Köylülerden 85 yaşındaki Fatma Avcı, torunları için, onların geleceği için ölene kadar da olsa bu noktada bekleyip mücadele edeceklerini söyledi.
 • Deniz SİPAHİ

  İl başkanı seçmek bu kadar zor olursa - dsp
  İl başkanı seçmek bu kadar zor olursa09.01.2015
  Yazarlar
 • TL'den altı sıfır atılalı 10 yıl oldu - dsp
  TL'den altı sıfır atılalı 10 yıl oldu31.12.2014
  EkonomiTürk Lirası'ndan (TL) 6 sıfır atılmasının üzerinden 10 yıl geçti.TL'den 6 sıfır atılmasını öngören yasa, 31 Ocak 2004 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanmış, 1 Ocak 2005'te de paradan 6 sıfır atılmıştı.
 • Götürdükleri yerine konur ancak rejim değişirse. - dsp
  Götürdükleri yerine konur ancak rejim değişirse.10.12.2014
  EgeCHP'de siyaset yapan DSP eski İzmir Milletvekili, eski Kültür Bakanı Suat Çağlayan, "Saraylar yaptırabilirler, bakanlar bakmayanlar bir yığın yolsuzluğa bulaşmış olabilir.Götürdükleri para yerine konur ama ülke bölünürse rejim değişirse geriye dönüşü zor olur" dedi.
 • Günay:"Arınç'ın sözleri korkulu halinin işareti" - dsp
  Günay:"Arınç'ın sözleri korkulu halinin işareti"09.12.2014
  EgeİZMİR Bağımsız Milletvekili, Ertuğrul Günay, yüzde 10'luk seçim barajının kaldırılmak istenmesinin amacının, AK Parti iktidarını sonlandırmak olduğunu savunup, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) başvuruyu reddedeceğine inandığını açıklayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a tepki gösterdi.Günay, "Bu girişimi bir darbe girişimi olarak nitelemek korku dolu bir ruh halinin işaretidir.Son zamanlarda iktidar çevrelerinde ve iktidarın koltuklarına yapışmış olan makam sahipleri de bu korkulu ruh halini dışa vurmaktadır" dedi.
 • "Götürdükleri yerine konur ancak rejim değişirse." - dsp
  "Götürdükleri yerine konur ancak rejim değişirse."09.12.2014
  EgeCHP'de siyaset yapan DSP eski İzmir Milletvekili, eski Kültür Bakanı Suat Çağlayan, "Saraylar yaptırabilirler, bakanlar bakmayanlar bir yığın yolsuzluğa bulaşmış olabilir.Götürdükleri para yerine konur ama ülke bölünürse rejim değişirse geriye dönüşü zor olur" dedi.
 • Halman’a üç tören - dsp
  Halman’a üç tören08.12.2014
  GündemKalp krizi sonucu hayatını kaybeden Türkiye’nin ilk Kültür Bakanı şair Talat Sait Halman için dün Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda, TBMM’de ve Bilkent Üniversitesi’nde cenaze töreni düzenlendi.
 • İlk Kültür Bakanı Talat Sait Halman için tören - dsp
  İlk Kültür Bakanı Talat Sait Halman için tören07.12.2014
  GündemTÜRKİYE’nin ilk Kültür Bakanı Talat Sait Halman için TBMM’de ve Bilkent Üniversitesi’nde cenaze töreni düzenlendi.Törende, tiyatrocu kızı Defne Halman, babasının yazdığı ‘Ölüm Yılım’ adlı şiirini okudu.
 • Yalçın BAYER

  Karakolun görmeyen duymayan odası - dsp
  Karakolun görmeyen duymayan odası05.12.2014
  YazarlarİSTANBUL Emniyeti’ni sarsan bir soruşturma sürüyor günlerdir.
 • Gazetecilerin araçlarına basın otoparkı yasaklandı - dsp
  Gazetecilerin araçlarına basın otoparkı yasaklandı01.12.2014
  GündemMECLİS, gazetecilere yönelik yeni bir yasakla tartışma konusu oldu.Gazetecilerin, TBMM ana binasında basın kapısının karşısında 1960’lardan beri gazetecilerin kullandığı açık otoparka parlamento muhabirlerinin araçlarını park etmeleri yasaklandı.
 • Davutoğlu: El öptürmeyeceksiniz - dsp
  Davutoğlu: El öptürmeyeceksiniz29.11.2014
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin Balıkesir İl Kongresi’nde konuştu.Davutoğlu konuşmasında AK partililere, "el öptürmeyeceksiniz" talimatını tekrarladı.
 • Davutoğlu Balıkesir'de konuştu - dsp
  Davutoğlu Balıkesir'de konuştu29.11.2014
  GündemBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, partisinin Balıkesir il kongresinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef almayı sürdürdü.Davutoğlu, "Bahçeli bize cevap verdi ama eksik verdi.Tunceli’ye gitti Valilik’te konuştu.Tuncelili’nin elini sıkamadan, gözüne bakamadan Tunceli’den ayrıldı.Gözüne baktıkları, onunla oraya giden partililerdi" dedi.Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyartine de değinen Davutoğlu, "Diyarbakır’da yeni koalisyonun haberini veriyor.Kobani’den hareketle Diyarbakır, Van, Bitlis sokaklarını, Gezi olaylarını bahane ederek İstanbul, Ankara, İzmir’i vandalizme boğanlar koalisyon yapmak istiyor.Bunun adı yıkım koalisyonu" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Tevfik İleri, imam hatip okulları, Köy Enstitüleri - dsp
  Tevfik İleri, imam hatip okulları, Köy Enstitüleri18.11.2014
  YazarlarCUMHURBAŞKANI, Ankara’da ve eski bakanlardan Tevfik İleri’nin adının verildiği, imam hatip lisesi açılışında, imam hatip gençliğine özel bir hitapla, “bu emanetleri koruyun, bilgi yetmez, hikmet sahibi olun” nasihatında bulundu.
 • Kılıçdaroğlu: Bin odalı saray yaptırmakla alay sahibi olunur - dsp
  Kılıçdaroğlu: Bin odalı saray yaptırmakla alay sahibi olunur14.11.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdroğlu, "Komşularımızın iç işlerine müdahale etmeyerek itibar kazanır Türkiye.Bin odalı saray yapmakla itibar sahibi olunmaz, alay sahibi olunur.İtibarsızlık sahibi olunur.Oturuyorsun, kendine bin odalı saray yapıyorsun.1 milyar 370 milyon liraya.Daha bitmedi.Bin odanın daha döşenmesi var.İtalya’dan mobilya getirecekler göreceksiniz.Hindistan’dan mermer getirdiler.Sanki bizim ülkemizde mermer yok" dedi.
 • Anadolu Partisi'ni Yunusoğlu örgütleyecek - dsp
  Anadolu Partisi'ni Yunusoğlu örgütleyecek13.11.2014
  GündemCHP’den istifa eden Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, Anadolu Partisi’nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na vermeye hazırlanırken, partinin teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olması beklenen eski Anavatan Partili Yunus Yunusoğlu, "CHP’yi bölmek için yola çıkmadık.CHP bugüne kadar bölünmedi de iktidar mı oldu" dedi.
 • ‘Birlik’te andılar - dsp
  ‘Birlik’te andılar05.11.2014
  GündemESKİ Başbakanlardan Bülent Ecevit’in ölümünün 8’inci yılında mezarı başında yapılan anma töreninde, Genel Başkanlığı’nı yaptığı CHP ve DSP’nin Genel Başkanları birlik mesajı verdi.
 • Ecevit'in mezarında birlik mesajı - dsp
  Ecevit'in mezarında birlik mesajı04.11.2014
  GündemEski Başbakanlardan Bülent Ecevit ölümünün 8’inci yılında anılıyor.
 • Emrehan Halıcı: 'Yeni parti kuruyoruz' - dsp
  Emrehan Halıcı: 'Yeni parti kuruyoruz'02.11.2014
  GündemAnkara Bağımsız Milletvekili Emrehan Halıcı, Elektronik Parti'nin kuruluşuyla ilgili çalışmaları sürdürdüklerini, iki hafta içinde kuruluş dilekçelerini İçişleri Bakanlığına sunmayı planladıklarını bildirdi.
 • Yalçın BAYER

  Bunun adına ‘Toprak gaspı’ denir - dsp
  Bunun adına ‘Toprak gaspı’ denir01.11.2014
  YazarlarRUMLARDAN kalma eski kilise ‘Cunda Kültür Merkezi’ne dönüştürülmüş, Ayvalık’taki zeytin-zeytinyağı etkinlikleri genelde burada yapılıyormuş.
 • DSP liderinden teşekkür turu - dsp
  DSP liderinden teşekkür turu26.10.2014
  EgeİZMİR’de yerel seçime Güzelbahçe, Balçova, Dikili, Aliağa ve Konak’ta CHP’den istifa eden adaylarla giren ve yüksek oy alan DSP, pazar günü kutlama yapacak.DSP Genel Başkanı Masum Türker, bu beş ilçede örgüte teşekkür edecek.
 • Güzelbahçe'ye 35 milyonluk bütçe - dsp
  Güzelbahçe'ye 35 milyonluk bütçe21.10.2014
  EgeGÜZELBAHÇE Belediyesi’nin 2015 yılı bütçesi, oy birliğiyle 35 milyon lira olarak kabul edildi.
 • Haftanın tarihine bakış - dsp
  Haftanın tarihine bakış19.10.2014
  AvrupaKopyalama teknolojisinin öncüsü sayılan fotokopi makinesi, 74 yıl önce Amerikalı fizikçi Chester Floyd Carlson tarafından icat edildi.
 • Hançerlioğulları ailesinin mutlu günü - dsp
  Hançerlioğulları ailesinin mutlu günü14.10.2014
  AnkaraTümay Dershanelerinin Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Hançerlioğulları’nın kızı Özge Hançerlioğulları ile mimar Ali Özırmak’ın oğlu Halit Özırmak Mogan Park Maya’da düzenlenen düğün töreni ile dünya evine girdiler.
 • 10 yıllık birliktelik evlilikle taçlandı - dsp
  10 yıllık birliktelik evlilikle taçlandı23.09.2014
  Ankaraİnşaat Mühendisi Burak Bayam ile Miray Özyurt 10 yıllık birlikteliklerini evlilikle taçlandırdı.
 • Yaşar SÖKMENSÜER

  Ankara ovasında 1.2.3.Su Muharebeleri - dsp
  Ankara ovasında 1.2.3.Su Muharebeleri19.09.2014
  YazarlarANKARA ovasındaki 3.Su Savaşı’nı anlamak için, biraz geriye bakmak lazım.1.Su Muharebesi, 2007’de yaşandı.“Susuz yaz”da “dönüşümlü 48 saat” olarak planlanan kesintiler, bazı ilçelerde 60 saate ulaştı.Başkan Melih Gökçek’in çözümü hazırdı: “Ankaralılar tatile çıksın.50-60 bin kişi Ankara’dan ayrılsa biraz rahatlarız.”
 • Kılıçdaroğlu dış politikayı Özçelik'e emanet edecek - dsp
  Kılıçdaroğlu dış politikayı Özçelik'e emanet edecek05.09.2014
  GündemAnkara ATO Kongre Merkezi'ndeki CHP Kurultayı'nın ikinci günü, Genel Başkan seçiminin yapıldığı ilk günden daha hareketli.Daha önceki CHP kurultaylarında "listeler savaşı" yaşanırdı ancak bu kez adaylar savaşı yaşanıyor.Tüm sohbetlerde en çok sarfedilen iki kelime ise Rakı ve Mehmet Bekaroğlu.Akşaam saatlerinde Kılıçdaroğlu'nun ve İnce'nin listeleri de belli oldu.Kılıçdaroğlu'nun listesinde dış politikayı teslim edebileceği önemli bir isim yer aldı.Dışişleri Bakanlığı kökenli emekli Büyükelçi Murat Özçelik.
 • CHP'de kurultay günü - dsp
  CHP'de kurultay günü04.09.2014
  GündemGenel Başkanın belirleneceği CHP'nin 18.Olağanüstü Kurultayı Ankara'da başladı.Kurultayın teması 'Birlik ve Kardeşlik'.Salonda da birlik ve kardeşliği simgeleyen görüntüler vardı.Genel Başkanlık için yarışan Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce salona girdiğinde tokalaştı, sarıldı.Yan yana oturan iki isim gazetecilerin bir kez daha görüntü almak istemeleri üzerine tekrar ayağa kalktı ve bir kez daha tokalaştı.Kılıçdaroğlu 944, Muharrem İnce 177 imzayla genel başkanlığa aday gösterildi.Genel başkan seçimi için oy kullanma işlemi saat 14.30'da başladı.Muharrem İnce oyunu kullandıktan sonra ''Oyumu Başbakan adayına verdim'' dedi, Kılıçdaroğlu ise ''Takdir kurultayın'' ifadelerini kullandı.Oylama sonucunda Kılıçdaroğlu, İnce'nin aldığı 415 oya karşı 740 oyla yeniden CHP Genel Başkanı seçildi.
 • Erdoğan'ın Genel Başkan olarak son konuşması - dsp
  Erdoğan'ın Genel Başkan olarak son konuşması26.08.2014
  Gündem12'nci cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Erdoğan, kürsüde AK Parti'nin Genel Başkanı olarak son konuşmasını yaptı.Veda konuşmasında ''13 yıldır gururla taşıdığım genel başkanlık vazifesini artık sizlere teslim ediyorum'' diyen Erdoğan, ''2001’de başlayan genel başkanlık vazifem 13 yıl 13 gün sonra bugün nihayete eriyor.Yeni başbakan emanetçi değildir'' ifadelerini kullandı.
 • Türkiye'nin en unutulmaz kongreleri - dsp
  Türkiye'nin en unutulmaz kongreleri25.08.2014
  HayatCumhurbaşkanlığı seçiminin ardından hem AKP hem CHP de yenilik arayışında.İkisi de kongreye gidiyor.Onlar genel başkanlarını ararken biz de fırsattan istifade geçmiş kongreleri şöyle bir hatırlayalım.
 • Aliağa'nın adı yok - dsp
  Aliağa'nın adı yok22.08.2014
  EgeCHP’de cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından oluşan parti içi muhalefet üzerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultay yapılacağını açıklamasıyla çalışmalar başladı.
 • Sonuç yine değişmezdi - dsp
  Sonuç yine değişmezdi12.08.2014
  EgeALTI ay önce yapılan 30 Mart yerel seçimleriyle karşılaştırıldığında cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İzmir’de seçmenin 652 bin 341’i sandık başına gitmedi.
 • Yalçın BAYER

  Yenilen parti lideri istifa etmeli midir? - dsp
  Yenilen parti lideri istifa etmeli midir?12.08.2014
  YazarlarCHP gene kaynamaya başladı.
 • Sedat ERGİN

  Seçimde gerileyenler yerini koruyanlar ve yükselenler - dsp
  Seçimde gerileyenler yerini koruyanlar ve yükselenler11.08.2014
  YazarlarÖNCEKİ gün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi adayların ve bugün TBMM’de temsil edilmekte olan partilerin sayısal desteği anlamında üç temel durum ortaya çıkardı.
 • % 51.9’la Çankaya'da - dsp
  % 51.9’la Çankaya'da10.08.2014
  Gündem12.Cumhurbaşkanı, halkın oylarıyla yapılan ilk seçimde Başbakan Tayyip Erdoğan oldu.20 milyon 282 bin seçmenin tercihiyle yüzde 51.95 oy alan Erdoğan, ikinci sıradaki rakibi Ekmeleddin İhsanoğlu’na 13.61 puan fark attı.Yüzde 73’te kalan katılım oranı, yüzde 89 olan 30 Mart’taki seçime göre 16 puan düşük gerçekleşti.
 • Kapı gibi yatırım! - dsp
  Kapı gibi yatırım!31.07.2014
  EkonomiFadıl Akgündüz… O tartışmasız Türkiye’nin en büyük hayal tüccarı.“Jet” hızıyla batırdığı işlerin sonuncusu “Müslümanların da bir adası var” diye pazarladığı Maldivler projesi oldu.Başbakan Erdoğan’ın “Yerli otomobil üretecek babayiğit arıyorum” çıkışından 10 yıl kadar önce Jet Fadıl öyle bir “İmza” attı ki… Avrupalı Türklerin parasıyla otomobil fabrikası hayali, ahırlara kapı oldu.
 • Bülent MUMAY

  Kapı gibi yatırım! - dsp
  Kapı gibi yatırım!31.07.2014
  YazarlarFadıl Akgündüz… O tartışmasız Türkiye’nin en büyük hayal tüccarı.
 • 2 bin 617 tokalaşma - dsp
  2 bin 617 tokalaşma29.07.2014
  GündemCumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, bayramın ilk günü AK Partiler ile bayramlaştı.
 • 10 Ağustos akşamı görüşürüz - dsp
  10 Ağustos akşamı görüşürüz28.07.2014
  GündemBaşbakan Tayyip Erdoğan bayramda tatil yapmayacağını ve ekibi ile birlikte cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin çalışmalarını sürdüreceğini belirterek, İhsanoğlu’nun “Seçimlerde yüzde 60 alacağım” iddialarına “İnanıyor musunuz? Sizin kamuoyu araştırmalarınız yok mu? Ben de size soruyorum.Siz bunları yakından takip ediyor, biliyorsunuz.Bunların hepsini 10 Ağustos akşamı görürüz” dedi.
 • CHP'de bayramlaşmanın konusu Ortadoğu oldu - dsp
  CHP'de bayramlaşmanın konusu Ortadoğu oldu28.07.2014
  GündemCumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), Ramazan Bayramı bayramlaşması başladı.CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Ankara Milletvekili Levent Gök ve Faruk Demir bayramlaşmaya gelen siyasi parti heyetlerini ağırladı.CHP'ye bayramlaşma için ilk gelen AK Partililer oldu.Ziyarette ise başta Gazze olmak üzere Ortadoğu'da yaşanan acılar konuşuldu.
 • Ekmeleddin İhsanoğlu'na Hak ve Adalet Partisi'nden destek - dsp
  Ekmeleddin İhsanoğlu'na Hak ve Adalet Partisi'nden destek22.07.2014
  GündemCumhurbaşkanlığı seçimlerine "çatı adayı" olarak giren Ekmeleddin İhsanoğlu'na bir partiden daha destek geldi.
 • Rauf TAMER

  Daha ne olsun - dsp
  Daha ne olsun21.07.2014
  YazarlarEkmeleddin Bey, geniş bir yelpazede yürüyor.
 • Erdoğan'dan ABD ve İsrail'e sert eleştiri - dsp
  Erdoğan'dan ABD ve İsrail'e sert eleştiri19.07.2014
  GündemCumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçimi dolayısıyla Ordu'da Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.Erdoğan, ABD ve İsrail'i eleştirerek, "Amerikalıların bazıları, 'Sayın Başbakan niye Hitler ile böyle bir benzetme yapıyor' diyor.Size ne, size ne.Sen Amerikasın, Hitler'den sana ne, ne alakan var? Bu insanlar öldürülecek, sen koskoca Amerika adaleti arayacağın yerde, kalkacaksın hala 'İsrail'in savunma hakkı' var.Ne savunması, orantısız güç kullanıyor" dedi.
 • 5 il başkanından SANDIK CAĞRISI - dsp
  5 il başkanından SANDIK CAĞRISI16.07.2014
  EgeCUMHURBAŞKANI adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu "Büyük uzlaşma" sloganıyla destekleyen beş partinin İzmir İl Başkanları, İzmirli seçmenlere 10 Ağustos'ta sandığa gitmeleri ve oy kullanmaları çağrısı yaptı.
 • AK Partililer ‘Başbakan devam etsin’ diyor - dsp
  AK Partililer ‘Başbakan devam etsin’ diyor16.07.2014
  GündemCUMHURBAŞKANI adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, adaylık teklifi geldiğinde görüşmeler yaptığını belirterek “Ben bu camianın yabancısı değilim, bu teklif geldiğinde istişareler yaptım.AK Parti kurucuları vardı, onlar da teşvik ettiler.Aslında onlar Başbakan’ın hizmetinin devam etmesini istiyorlar.BBP de bize desteğini açıkladı.Şimdi oldu 7 parti, 8’inciyi de göreceksiniz.AK Parti’li kardeşlerim de huzur, istikrar ve itibarı kazanmak için bize destek verecekler, göreceksiniz” dedi.Gaziantep’i ziyaret eden İhsanoğlu, basın toplantısında özetle şunları söyledi:
 • Yalçın BAYER

  Su sorunu yok diye halk aldatılıyor - dsp
  Su sorunu yok diye halk aldatılıyor15.07.2014
  YazarlarOKURUMUZ N.S., Büyükşehir ve İSKİ’ye ciddi bir soru yöneltiyor:
 • 'AK Partililer Erdoğan'ın Başbakan olarak devam etmesini istiyor' - dsp
  'AK Partililer Erdoğan'ın Başbakan olarak devam etmesini istiyor'15.07.2014
  GündemCumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmaları için geldiği Gaziantep'te yaptığı konuşmada "Adaylık teklifi geldiğinde istişare yaptım.AK Parti kurucuları vardı, onlar da teşvik ettiler.Aslında onlar Başbakan’ın hizmetinin devam etmesini istiyorlar" dedi.
 • Erdoğan'dan önemli açıklamalar - dsp
  Erdoğan'dan önemli açıklamalar14.07.2014
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu.Erdoğan, Soma faciasıyla ilgili, "Nakit yardım hesaplarında toplanan 46,5 milyon lirayı hayatını kaybeden 301 işçimizin ailelerine 154 bin 450'şer lira olarak paylaştırıyoruz.Yani yakınlarını kaybeden her bir aileye 154 bin 450 lira ödeme yapacağız." dedi.
içinde

Dsp


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz