Yazarlara göre

Yalçın BAYER735Muharrem SARIKAYA239Oktay EKŞİ146Ertuğrul ÖZKÖK144Emin ÇÖLAŞAN139İsmet SOLAK139Fatih ALTAYLI126Bekir COŞKUN118Enis BERBEROĞLU94Tufan TÜRENÇ80Yalçın DOĞAN76Rauf TAMER75Mehmet Ali BİRAND74Kurthan FİŞEK71Oya BERBEROĞLU68Cüneyt ÜLSEVER65Mümtaz SOYSAL51Pakize SUDA41Hayri ÇETİNKAYA40Ahmet HAKAN39Mehmet Y. YILMAZ39Ferai TINÇ34Fatih ÇEKİRGE31Deniz SİPAHİ30Zeynep ATİKKAN28Erdal SAĞLAM27Serdar TURGUT26Vahap MUNYAR26Şükrü KÜÇÜKŞAHİN26Özdemir İNCE24Cengiz ÇANDAR23Gila BENMAYOR19Haluk KALAFAT19Hadi ULUENGİN16Rahmi TURAN16Veli ŞAKIR16Gülçin TELCİ15Salih NEFTÇİ15Yaşar SÖKMENSÜER14Yılmaz ÖZDİL14Deniz Gürel13Yurtsan ATAKAN13Ayşen GÜR12Ali Atıf BİR10Doğan HIZLAN10Sedat ERGİN10Yener SÜSOY10Ayşe ARMAN9Deniz BAYRAMOĞLU9Cengiz SEMERCİOĞLU7Mehmet Barlas7Murat BARDAKÇI7Kanat ATKAYA6Nurten ERK TOSUNER6Soner YALÇIN5Akif BEKİ4Erdal İPEKEŞEN4Yaşar AKSOY4İlter TÜRKMEN4Aydın CANDABAK3Ebru ÇAPA3Hakan TARTAN3Nedim BUBİK3Onur BAŞTÜRK3Selim Türsen3Zeynep GÖĞÜŞ3Dursun GÜNDOĞDU2Ercan KUMCU2Tuğrul ŞAVKAY2Yavuz GÖKMEN2İsmet BERKAN2Ali SARP1Armağan ÇAĞLAYAN1Ateş Yalazan1Banu TUNA1Bülent MUMAY1Deniz Bayramoğlu1Erkan ÇELEBİ1Ertan ACAR1Eyüp CAN1Fırat TUR1Haşim Kılıç1Hüseyin YAYMAN1M. Rauf Ateş1Mehmet Nuri YILMAZ1Melis ALPHAN1Mevlüt TEZEL1Noyan Doğan1Salih UÇAR1Sedat ACAR1Sevgi'nin Diviti1Sevil ATASOY1Seçkin TÜRESAY1Sıtkı ŞÜKÜRER1Taha AKYOL1Tuna KİREMİTÇİ1Uğur CEBECİ1Yasemin BORAN1İlyas ÖZGÜVEN1Şenay DÜDEK1

dsp

haberleri ve son dakika gelişmeleri
12.035  adet haber bulundu.
dsp

Demokratik Sol Parti (DSP), Rahşan Ecevit tarafından 14 Kasım 1985'te kurulan Türk siyasi partisi. Demokratik Sol Parti özellikle 1990'lı yılların ikinci yarısı ile 2000'li yılların başında Türkiye siyasetinde etkili olmuştur.


Ahmet Hakan'a saldıran 3 saldırgan AK Parti'den ihraç edildi

Ahmet Hakan'a saldıran 3 saldırgan AK Parti'den ihraç edildi

Ahmet Hakan’a saldıran dört kişiden üçü AK Parti üyesi çıkarken, partiden jet ihraç kararı geldi.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik “Saldırganlardan 3’ünün partimize üyelik kaydının olduğu tespit edildi.Ve bu 3 kişinin tedbirli olarak ihraç edilmesine karar verildi.Bu zihniyetin partimizde yeri yoktur” diye açıklama yaptı.

03.10.2015Gündem
Liderlerin bayram programı

Liderlerin bayram programı

Liderlerin Kurban Bayramı programı belli oldu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı boyunca İstanbul'da olacak.Başbakan Davutoğlu, BM Genel Kuruluna katılmak üzere bayramın birinci günü New York'a hareket edecek.CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Avrupa'da, MHP Genel Başkanı Bahçeli Ankara'da olacak.

23.09.2015Gündem
AK Parti Kongresi'nde tek aday Davutoğlu

AK Parti Kongresi'nde tek aday Davutoğlu

AK Parti 5.Olağan Kongresi'nde 1380 delegenin imzasıyla Genel Başkanlık için tek bir aday gösterildi: Ahmet Davutoğlu.

12.09.2015Gündem
40 bin kişiyle şarkısız kongre

40 bin kişiyle şarkısız kongre

AK Parti’nin 5.Olağan Büyük Kongresi ile ilgili detayları açıklayan Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, kongreyi 12 bini salonda 40 bin partilinin izleyeceğini, terör olayları nedeniyle müzik ve eğlence olmayacağını yalnızca seçim şarkısının çalınacağını söyledi.

12.09.2015Gündem
Beşir Atalay'dan AK Parti kongresi ve Abdullah Gül açıklaması

Beşir Atalay'dan AK Parti kongresi ve Abdullah Gül açıklaması

AK Parti sözcüsü Beşir Atalay yarın düzenlenecek kongre hakkında açıklamalarda bulundu.Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun tek aday olduğunu açıklayan Atalay, Abdullah Gül'ün davet edildiğini ancak kongreye katılmayacağını söyledi.

11.09.2015Gündem
13 yıl sonra MGK'da ilk MHP'li

13 yıl sonra MGK'da ilk MHP'li

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı.Toplantı 5,5 saat sürdü.MGK'nın dünkü toplantısında, pek çok isim yeniydi.Ancak seçim hükümetiyle birlikte, ilk kez MGK toplantısına katılan siyasiler içinde biri öne çıktı; Tuğrul Türkeş, 13 yıl sonra MGK'ya katılan ilk MHP'li oldu.

03.09.2015Gündem
MHP karar verdi: Sinan Oğan partiden ihraç edildi

MHP karar verdi: Sinan Oğan partiden ihraç edildi

Eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan MHP’den ihraç edildi.Oğan son olarak, MHP'nin erken seçimde baraj altında kalabileceği yönündeki sözleriyle gündeme gelmişti.

26.08.2015Gündem
Erken seçim kime yarar?

Erken seçim kime yarar?

Son bir ayda kan gölüne dönen Türkiye’de siyaset kurumu “Koalisyon olmadı, erken seçim verelim” deyince hepimize tekrar sandık yolu gözüktü.Memleket tarihinde daha evvel 6 kez denenen erken seçimler konusunda ilginç bir istatistik var.Seçime giden birinci partiler hep oy kaybetmiş.

23.08.2015Hayat
Erbakan 10 günde iade etti Demirel 8 gün esneklik tanıdı

Erbakan 10 günde iade etti Demirel 8 gün esneklik tanıdı

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun hükümeti kurma görevini 9 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan almasının üzerinden 40 gün geçti ancak CHP, MHP ve HDP ile görüşen Ahmet Davutoğlu, koalisyon görüşmelerinin sonucunda hükümeti kurma görevini gerçekleştiremedi.Geçmişte koalisyon görevini alan liderlerden Erbakan 10 gün sonra görevi iade etmişti ayrıca 45 günlük hükümeti kurma sürecini eski Cumhurbaşkanı Demirel 8 gün esnetmişti.

18.08.2015Gündem
Erbakan, Çiller ve Ecevit görevi iade etmişti

Erbakan, Çiller ve Ecevit görevi iade etmişti

1982’den sonra ANAP’ın tek başına iktidarının ardından 1991’de Türkiye yeniden koalisyon hükümetleriyle tanıştı.Davutoğlu’nun aksine bu süreçte görev alan isimler, başarı sağlayamayınca 10-20 gün içinde görevi iade ettiler.

18.08.2015Gündem
Akhisar eski Belediye Başkanı Bülent Ciğeroğlu, yaşamını yitirdi

Akhisar eski Belediye Başkanı Bülent Ciğeroğlu, yaşamını yitirdi

MANİSA’nın Akhisar ilçesinin eski belediye başkanlarından Bülent Ciğeroğlu, 73 yaşında yaşamını yitirdi.

14.08.2015Ege
İstanbul milletvekili İhsan Özkes CHP'den istifa etti

İstanbul milletvekili İhsan Özkes CHP'den istifa etti

CHP'nin emekli müftü milletvekili İhsan Özkes, partisinden istifa etti.CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise ''İhsan Hoca'nın istifasını işleme koymuyorum.Bu aile içi bir meselemizdir.Bunu da aile içinde çözeriz'' dedi.

21.07.2015Gündem
AK Parti’nin koalisyon protokolü hazır

AK Parti’nin koalisyon protokolü hazır

Koalisyon hükümeti kurulması için ikinci tur görüşmelere hazırlık yapılırken, partiler de çalışmalarını derinleştirdi.AK Parti’de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla, önceki koalisyonların protokollerini de tarayan komisyonlar, taslak metin hazırladı.AK Parti’nin taslağında seçim barajının indirilmesinden atamaların dörtlü kararnameyle yapılmasına kadar bir dizi ayrıntı bulunuyor.

20.07.2015Gündem
Hüseyin Çelik: 'CHP ile koalisyon yürüyebilir'

Hüseyin Çelik: 'CHP ile koalisyon yürüyebilir'

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bayram öncesinde tamamladığı koalisyon görüşmelerinin ilk turundan çıkan sonucu AK Parti’nin kurmaylarından Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik ile konuştuk.Çelik, Davutoğlu’nun koalisyon müzakerelerine hazırlık için oluşturduğu CHP komisyonundaki isimlerden biri.Dolayısıyla da ortaya koyduğu perspektif AK Parti açısından oluru olmazı anlamak açısından önemli şifreler barındırıyor.Çelik’in 7 Haziran seçiminin sonuçlarına ilişkin analizleri kadar, görüştüğünü söylediği 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün pozisyonuna ilişkin ifadeleri de çok konuşulur.

20.07.2015Gündem
Mehmet Ali Şahin: CHP ile koalisyon kurma ihtimali az da olsa var

Mehmet Ali Şahin: CHP ile koalisyon kurma ihtimali az da olsa var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 45 gün içerisinde bir hükümet kurulamaz veya kurulur da güven oyu alamaz ise Cumhurbaşkanı’nın TBMM Başkanı’na danışarak seçimlerin yenilenmesine karar verebileceğini hatırlatarak, "Böyle bir noktaya Türkiye’nin gelmesini pek arzu etmiyoruz.Ama şu anda sadece CHP ile bir koalisyon kurma ihtimali az da olsa var" dedi.

18.07.2015Gündem
İki siyasi parti bayramlaşmayacak

İki siyasi parti bayramlaşmayacak

HDP'nin Ramazan Bayramı kapsamında siyasi partiler arası bayramlaşma programında görev alacak heyet belli oldu.HDP'nin bayramlaşma programında AK Parti, CHP ve Saadet Partisi yer alırken, MHP bulunmuyor.

16.07.2015Gündem
Koalisyon görüşmelerinde AK Parti ile CHP arasında ilk temas sıcak geçti

Koalisyon görüşmelerinde AK Parti ile CHP arasında ilk temas sıcak geçti

7 Haziran seçimlerinden 35 gün sonra başlayan koalisyon turlarında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ilk durağı olan CHP’deki buluşmadan, ‘güçlü koalisyon kurulması’ görüşü çıktı.Görüşmede CHP’nin hükümet kurma ilkeleri arasında yer alan, AK Parti’nin ise kırmızı çizgisi olan ‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konumu’nun gündeme gelmediği açıklandı.Buluşma ‘ön görüşme’ olarak nitelendirilirken iki parti arasındaki temasların sürmesi kararlaştırıldı.İlk randevulaşma sırasında CHP’nin, “İftarda buluşalım” önerisinde bulunduğu, ancak Başbakan’ın programı nedeniyle bunun yapılamadığı öğrenildi.Bu temasa atıfla Kılıçdaroğlu’nun, Davutoğlu’na karşılama sırasında, “Biz sizi iftara beklemiştik” demesi, Davutoğlu’nun da “İftar buluşması başka zamana” karşılığı vermesi buluşmanın sıcak başlangıcı oldu.Bu arada AK Parti ile CHP’nin buluşmasına katılan heyetler, iki partinin koalisyon görüşmelerine nasıl yaklaştığının sinyalini de verdi.

14.07.2015Gündem
Bülent Arınç: Bizi dövecekse millet dövsün kardeşim

Bülent Arınç: Bizi dövecekse millet dövsün kardeşim

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 7 Haziran genel seçimlerine ilişkin, "Milletin verdiği mesaj şu, ‘AK Parti ben seni çok seviyorum da bazı yaptığın işler var kulağını birazcık çekeyim senin, kendine getireyim’ dedi.Ha biraz dozunu fazla kaçırmışım.Biraz kulaklar elimde kaldı diyebilir ama milletin verdiği bir ceza.Ben demiyor muydum bizi dövecekse millet dövsün kardeşim" dedi.

12.07.2015Gündem
O iftarın detayları

O iftarın detayları

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ramazan başladığından beri her gün bir iftar organizasyonuna katılıyor.Kiminde misafir ama daha çok ev sahibi.Beştepe iftar sofralarının en büyük özelliği toplumun değişik kesimlerini buluşturması.Son olarak geçen haftanın başında eski siyasetçiler o sofranın konuğuydu.Türkiye’nin bir dönemine damga vuran eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ve Yıldırım Akbulut gibi isimlerin de yer aldığı 500’den fazla konuğun katıldığı bu iftar çok konuşuldu.Arkadaşlarımız Nuray Babacan ve Turan Yılmaz da Ankara Kulisi için o iftarın perde arkasını araştırdılar.Bakın neler öğrendik:

05.07.2015Gündem
Seçimin ardından 25 gün geçti, hâlâ görevlendirme yok

Seçimin ardından 25 gün geçti, hâlâ görevlendirme yok

7 Haziran seçimleri yapıldı.Seçimlerin üzerinden de 25 gün geçti.

03.07.2015Gündem
Süleyman Demirel baba ocağında

Süleyman Demirel baba ocağında

9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 91 yıl önce doğduğu topraklarda son yolculuğuna, memleketinin simgesi güller, ailesi, siyasi mücadele verdiği dava arkadaşları ve binlerce vatandaşının gözyaşlarıyla uğurlandı.Cenaze törenine katılan iş adamı İnan Kıraç, Demirel'in 'Atatürk'ten sonra Cumhuriyet’in yetiştirdiği en büyük insan' olduğunu söyledi.

21.06.2015Gündem
Süleyman Demirel, İslamköy’de toprağa verildi

Süleyman Demirel, İslamköy’de toprağa verildi

9.'ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, doğup büyüdüğü baba ocağı Isparta’nın Atabey İlçesi’ne bağlı İslamköy’de son yolculuğuna uğurlandı.Demirel'i son yolculuğuna siyasilerin yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından gelen binlerce kişi de uğurladı.Liderler, izdiham nedeniyle camide yerlerini alırken oldukça zor anlar yaşadı.Demirel, Çalcatepe'deki anıtmezarda toprağa verildi.Demirel'in defnedildiği alana gül yaprakları döküldü.Mezara dökülmek üzere çeşitli illerden toprak, bazı barajlardan da su getirildi.Demirel'in mezarının üzerine fötr şapkası da bırakıldı.

20.06.2015Gündem
Süleyman Demirel 6 kez gidip 7 kez gelmişti, 8'inci devlet töreniyle

Süleyman Demirel 6 kez gidip 7 kez gelmişti, 8'inci devlet töreniyle

Türk siyasi hayatının simge isimlerinden Süleyman Demirel, dün sekizinci kez Meclis’teydi ve bu kez uğurlanışı, devlet töreniyle oldu.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, devlet adına yaptığı konuşmada, “İsmini dahi marka haline getirmiş bir siyasetçinin hatırasına saygı göstermek, onun gibi düşünmeyenlerin de yerine getirmesi gereken bir vecibedir” dedi.Şevket Demirel ise Mevlana’nın, “Benim en büyük düğün günüm, ölüm günüm” sözünü anımsatarak kardeşini uğurladı.

20.06.2015Gündem
Süleyman Demirel'e veda günü

Süleyman Demirel'e veda günü

Türkiye siyaset tarihinin yarım asrında görev alan 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, son yolculuğuna uğurlanıyor.Ankara'daki ilk tören, Güniz Sokak’taki evinin önünde yapıldı.Demirel son kez evine gittiğinde Isparta'dan getirilen güllerle uğurlandı.20 yıldır yanından hiç ayrılmayan doktoru Aylin Cesur, gözyaşlarıyla 'Baba'sına veda etti.Demirel için ikinci tören yıllarca görev yaptığı Meclis’te yapıldı.Meclis'teki ve Kocatepe Camii'ndeki törene devletin zirvesi de katıldı.

19.06.2015Gündem
Demirel'in ölümünün ardından siyasiler ne dedi

Demirel'in ölümünün ardından siyasiler ne dedi

9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.Demirel'in ardından siyasiler şunları söyledi:

17.06.2015Gündem
Ailevi sorunları ölüme götürdü

Ailevi sorunları ölüme götürdü

AYDIN'da ailevi sorunları bulunduğu ileri sürülen 42 yaşındaki büyükşehir belediyesi çalışanı Tufan Karakurt, evinin bodrum katında kendini iple tavana asarak intihar etti.

13.06.2015Ege
İşte 4 partinin ekonomi kurmayları

İşte 4 partinin ekonomi kurmayları

7 Haziran seçimlerinde hiçbir partinin tek başına hükümet kuracak çoğunluğu elde edememesi, 13 yıl aradan sonra Türkiye'de yeniden koalisyon olasılığını gündeme getirdi.Peki ama 63.Hükümetin bir koalisyon hükümeti olması durumunda ekonomi yönetiminde kimler yer alacak? İşte başkentte konuşulan ve ekonomi yönetiminde görev alması muhtemel ekonomi kurmayları:

08.06.2015Ekonomi
Seçim Sonuçları - Türkiye Geneli Seçim Sonuçları Açıklandı

Seçim Sonuçları - Türkiye Geneli Seçim Sonuçları Açıklandı

Seçim sonuçları artık tamamlanmak üzere.Sandıkların büyük çoğunluğu açıldı.Seçim sonuçlarına göre Ak Parti yine birinci parti.Seçim sonuçlarından çıkan diğer önemli sonuç ise HDP'nin barajı geçmiş olması.CHP ise seçim sonuçlarına göre istediğini alamamış gibi gözüküyor.İşte 2015 Genel Seçimlerinde şu ana kadar sandıklardan çıkan sonuçlar.

07.06.2015Gündem
Siyasilerin sandığından hangi parti birinci çıktı

Siyasilerin sandığından hangi parti birinci çıktı

Türkiye, bugün gerçekleştirilen 2015 Genel Seçim sonuçları için nefesini tuttu.Oylar sayılıyor ilk sonuçlar gelmeye başladı.Peki siyasilerin oy kullandığı sandıklardan hangi parti birinci çıktı.

07.06.2015Gündem
Oy pusulası 2015 - 7 Haziran seçimleri Oy pusulasında partiler kaçıncı sırada?

Oy pusulası 2015 - 7 Haziran seçimleri Oy pusulasında partiler kaçıncı sırada?

Bugün gerçekleşecek (7 Haziran) ve 54 milyon seçmenin oy kullanacağı genel seçimde, seçmen sayısından 15 milyon daha fazla oy pusulası basıldı.Bağımsız isimlerin de eklenmesiyle 1 metre uzunluğunda olan oy pusulasında hangi parti kaçıncı sırada? İşte partilerin 7 Haziran genel seçimlerinde oy pusulasındaki yerleri.

07.06.2015Gündem
Türkiye, yarın sandık başına gidiyor

Türkiye, yarın sandık başına gidiyor

Türkiye, 25.dönem parlamentosunun üyelerini belirlemek üzere, 7 Haziran'da sandık başına gidiyor.Tüm yurtta 08.00-17.00 saatlerinde oy kullanılacak.Seçime 20 siyasi parti katılacak, Türkiye genelinde 165 bağımsız milletvekili adayı yarışacak.Seçmen bilgi kağıdı gelmeyen vatandaşlar da oy kullanabilecek.Kağıdı bulunmayıp kütüğe kayıtlı olanlar, ibraz edecekleri kimlik belgeleriyle oy verebilecek.

06.06.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gölbaşı'nda konuştu: Şimdi de elinde saz olanlara inanmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gölbaşı'nda konuştu: Şimdi de elinde saz olanlara inanmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde yaptığı konuşmada ''Şimdi de elinde saz olanlara inanmayın'' dedi.

05.06.2015Gündem
Nerede oy kullanacağım? 7 Haziran Genel Seçimleri (YSK seçmen sorgulama)

Nerede oy kullanacağım? 7 Haziran Genel Seçimleri (YSK seçmen sorgulama)

7 Haziran'da yapılacak 2015 Genel Seçimleri için seçmen listeleri askıya çıktı.7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak genel seçiminde vatandaşların nerede oy kullanacaklarını öğrenebilmesi için YSK tarafından seçmen sorgulama hazırlandı.'Nerede oy kullanacağım?' diye soran vatandaşlar için işte YSK seçmen sorgulama ve nasıl oy kullanılacağı.

05.06.2015Gündem
Oranlar yüzde 100'e doğru yürüsün

Oranlar yüzde 100'e doğru yürüsün

Manisa'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Haziran Genel Seçimleri'ni anımsatarak, "Pazar'ı unutmuyoruz.Bizim yolculuğumuz pazara kadar değil mezara kadar.Onun için en yüksek oranda katılım ile demokratik hakkınızı en yüksek oranda kullanmalısınız.Herkese sesleniyorum tercihini kimden yana kullanacaksa kullansın ama bu oranlar yüzde 100'e doğru yürüsün" dedi.

04.06.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başkanlık vurgulanıyor diyemem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başkanlık vurgulanıyor diyemem

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Show TV’de katıldığı Gündem Özel programında soruları yanıtlarken başkanlık sistemini savunduğunu belirtti.“Yeterince seçim çalışmalarında başkanlık sistemi vurgusu yapıldığını düşünüyor musunuz, bu perspektifin yeterince vurgulandığını görüyor musunuz” sorusu üzerine Erdoğan, “Pek bu vurgu yapılıyor diyemem” dedi.Erdoğan şunları söyledi:

04.06.2015Gündem
Cevap ver Şems Ethem

Cevap ver Şems Ethem

EY Şems Ethem!

14.06.2015Ahmet HAKAN
Büyük koalisyondan kaçış

Büyük koalisyondan kaçış

07.07.2015Akif BEKİ
Aslı Çetiner: Neden Oya Başar’ı kıskanayım

Aslı Çetiner: Neden Oya Başar’ı kıskanayım

Geçen hafta Levent Kırca’nın eski eşi Oya Başar’a ayıp ettiğini yazmam üzerine Levent Kırca’nın ‘eşim’ diye hitap ettiği Aslı Çetiner aradı.

07.09.2015Cengiz SEMERCİOĞLU
Siyasi falcılık denemesi

Siyasi falcılık denemesi

SİPARİŞ edeni mutlu etmek için ya da manipülasyon için yapılmayan seçim anketlerinin hepsi yenilenecek seçimde de sonucun pek farklı olmayacağını ortaya koyuyor.

27.08.2015Mehmet Y. YILMAZ
‘Takiye hükümeti’

‘Takiye hükümeti’

06.09.2015Yalçın BAYER
CHP aldığı oyu mumla arar mı?

CHP aldığı oyu mumla arar mı?

SİYASİ partiler kendi istekleri ile anayasasını, yani tüzüğünü yapar.O tüzük her koşulda geçerli nesnel kuralları tanımlar, varsa istisnai durumları belirler ve kurumsallığı temsil eder.

25.08.2015Yalçın BAYER
Değişen Türkiye

Değişen Türkiye

SİYASET bilimci Serdar Taşçı Hoca, Meclis’teki yeminin notlarını twitter hesabından (@srdrtasci) verdi.

24.06.2015Yalçın BAYER
Bu coğrafya herkesi kucakladı

Bu coğrafya herkesi kucakladı

11.06.2015Yalçın BAYER
AKP ile koalisyon yakar

AKP ile koalisyon yakar

11.06.2015Yalçın DOĞAN
Kâbus bitti

Kâbus bitti

10.06.2015Yalçın DOĞAN
Cumhurbaşkanlığı dersi

Cumhurbaşkanlığı dersi

04.06.2015Yalçın DOĞAN