Dokuz Eylül Üniversitesi


 • Masaüstü bilgisayarı cebe sığdırdı - dokuz eylül üniversitesi

  Masaüstü bilgisayarı cebe sığdırdı23.11.2014

  TEKNOLOJİ

  İzmirli genç bilim insanı Onur Keskin, dünyada yeni yeni gelişen "tek kartta bilgisayar" sistemiyle örneğine çok az rastlanan bir ürün geliştirdi.Masa üstü bilgisayarların kasasını cebe girecek boyutta küçülten Keskin'in geliştirdiği ilk ürünler enerji sektöründe kullanılmaya başlandı.Ev ve ofis kullanımının yanında akıllı trafik sistemleri gibi hayatın bir çok alanında da kullanılabilecek bilgisayar, yerli işletim sistemi ile ülke güvenliğine de katkı sağlayabilecek.
 • Madde bağımlılığına karşı savaş açtılar - dokuz eylül üniversitesi

  Madde bağımlılığına karşı savaş açtılar21.11.2014

  Ege

  İZMİR'deki bazı sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelip yaptığı çalışmanın ardından madde bağımlılığıyla mücadele için hazırlanan proje kapsamında, pilot bölge olarak seçilen Gültepe Semti'nde, "Gençlik geleceğimizdir, madde bağımlılığına dur" adlı bir panel düzenlendi.Konuşmacılardan Ege Üniversitesi Araştırma Görevlisi Sosyolog Demet Havaçeliği Atlan, İzmir'deki tüm liselerde 2008 ve 2011 yıllarında bir araştırma yaptıklarını ve 12.sınıf öğrencilerinin yüzde 6.8'inin uyuşturucu madde kullandığının belirlendiğini, bu sayının her geçen yıl arttığını ve kullanım yaşının da düştüğünü belirtti.Panelde, madde bağımlılığıyla mücadele, önleme çalışmaları, ebeveynlerin davranış biçimleri konularında bilgi verildi.
 • Güzelbahçe'den kötü haber - dokuz eylül üniversitesi

  Güzelbahçe'den kötü haber21.11.2014

  Ege

  Güzelbahçe ilçesi açıklarında alabora olarak batan balıkçı teknesinde hayatını kaybeden kişinin 33 yaşındaki Osman Oğuz olduğunun belirlendiği, kurtarılan 2 balıkçının ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.
 • Kanser ilaçlarına 457 milyon lira harcandı - dokuz eylül üniversitesi

  Kanser ilaçlarına 457 milyon lira harcandı21.11.2014

  EKONOMİ

  Patoloji Dernekleri Federasyonu Erdener Özer katıldığı bir toplantıda Kazım Koyuncu'nun "Beni Çernobil değil Türkiye'deki sistem kanser etti" ifadesini kullanarak kanser tehlikesine dikkat çekti.Öte yandan toplantıda Türkiye'nin, son verilere göre kanser ilaçları için yaklaşık 457 milyon lira ödediği, bu rakamın Sağlık Bakanlığının yıllık bütçesinin yaklaşık beşte birine denk geldiği belirtildi.
 • Rüzgar'ın yaşamı - dokuz eylül üniversitesi

  Rüzgar'ın yaşamı20.11.2014

  Ege

  YAŞAR Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nden Yrd.Doç.Dr.Yüksel Batur ile Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Ahmet Özkan, sahipsiz hayvanların sorunlarıyla sokakta karşılaştıkları zorlukları konu alan bir belgesel film hazırladı.
 • Masa üstü bilgisayarı cebe sığdırdı - dokuz eylül üniversitesi

  Masa üstü bilgisayarı cebe sığdırdı20.11.2014

  Avrupa

  İzmirli genç bilim insanı Onur Keskin, dünyada yeni yeni gelişen "tek kartta bilgisayar" sistemiyle örneğine çok az rastlanan bir ürün geliştirdi.Masa üstü bilgisayarların kasasını cebe girecek boyutta küçülten Keskin'in geliştirdiği ilk ürünler enerji sektöründe kullanılmaya başlandı.Ev ve ofis kullanımının yanında akıllı trafik sistemleri gibi hayatın bir çok alanında da kullanılabilecek bilgisayar, yerli işletim sistemi ile ülke güvenliğine de katkı sağlayabilecek.
 • Ayçe DİKMEN

  İçinizdeki canavarı tanıyor musunuz? - dokuz eylül üniversitesi

  İçinizdeki canavarı tanıyor musunuz?19.11.2014

  YAZARLAR

 • İlle de Mozart olsun! - dokuz eylül üniversitesi

  İlle de Mozart olsun!16.11.2014

  Ege

  İZMİR Tepecik’te yaşayan Roman gençler, karşılaştıkları ayrımcılığa müzikle isyan ederken yaşam tarzları, müzik ve kültürlerini küçümseyenlere karşı konservatuvara girdi.15 gençten oluşan Tepecik Filarmoni Orkestrası, Mozart’ın senfonilerini Roman müziği ile yeniden yorumladı.Gençler, mahalle dışındaki ilk konserlerini "İlle de Mozart olsun" adıyla 22 Kasım’da verecek.
 • YÖK Başkan Vekili Prof.Dr.Yavuz Atar oldu - dokuz eylül üniversitesi

  YÖK Başkan Vekili Prof.Dr.Yavuz Atar oldu14.11.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanlığı’na Prof.Dr.Yekta Saraç’ın atanmasının ardından boşalan Başkan Vekilliği’ne, Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr.Yavuz Atar atandı.Prof.Dr.Saraç Başkanlığı’nda toplanan Genel Kurul’da, 14 devlet üniversitesinde yapılan seçimle rektör adayları arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere, her üniversite için 3’er aday da belirlendi.Ayrıca devlet üniversitelerin 40 fakültesine dekan atamaları da yapıldı.Bazı vakıf üniversitelerinin rektör ve dekan adayları için de olumlu görüş bildirildi.
 • Ayçe DİKMEN

  İzmir’in kurulduğu yer yeniden merkez olacak - dokuz eylül üniversitesi

  İzmir’in kurulduğu yer yeniden merkez olacak08.11.2014

  YAZARLAR

 • İzmir'de kanser zirvesi - dokuz eylül üniversitesi

  İzmir'de kanser zirvesi06.11.2014

  Ege

  İZMİR’deki Gediz Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslararası Kanser Çalıştayı’nda, kanser ile genetik üzerine çalışan Türkiye’den ve Almanya’dan araştırmacılar bir araya geldi.İnsanlığın çare beklediği kanserin erken teşhisini sağlama yolundaki son araştırmalar ele alındı, yapılacaklar konuşuldu.
 • Trafolar hayat buluyor - dokuz eylül üniversitesi

  Trafolar hayat buluyor04.11.2014

  Ege

  İZMİR'in Güzelbahçe İlçesi'nde kirli ve üzerlerine yazı yazılmış birer beton yığını gibi görünen trafo binaları, resimlerle süsleniyor.
 • "Cezalar caydırıcı değil" - dokuz eylül üniversitesi

  "Cezalar caydırıcı değil"04.11.2014

  Ege

  İZMİR İl Tütün Kontrol Kurulu eski Başkanı, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Oğuz Kılınç, kapalı mekanlarda sigara içmenin sağlık hakkı ihlali olduğunu söyledi.
 • Sanayide ders protokolü - dokuz eylül üniversitesi

  Sanayide ders protokolü03.11.2014

  Ege

  EGE Bölgesi Sanayi Odası’nın, bölgedeki üniversitelerle sanayi arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla kurduğu Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinasyon Kurulu’na (ÜSKK) yeni üniversiteler katıldı.
 • Buca Belediyesi'ni üzen ölüm - dokuz eylül üniversitesi

  Buca Belediyesi'ni üzen ölüm03.11.2014

  GÜNDEM

  İzmir'in Güzelbahçe İlçesi’nde, motosiklet tutkunu arkadaşlarıyla tura çıkan 28 yaşındaki Duygu Demirci, arkadaşının kullandığı motosikletin kontrolden çıkıp takla atmasıyla ağır yaralandı.Başındaki kaskı kazanın etkisiyle fırlayan Demirci, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
 • Sağlıkçıya şiddete Rektör’den tepki - dokuz eylül üniversitesi

  Sağlıkçıya şiddete Rektör’den tepki02.11.2014

  Ege

  DOKUZ Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’nde Dr.Ömer Canacık ve bir intör doktor hasta yakınları tarafından dövüldü.Rektör Prof.Dr.Mehmet Füzün, Acil Servis’te, burada görevli hekimlerle “Şiddete Hayır” toplantısı yaptı.
 • Trafolar tablo gibi oluyor - dokuz eylül üniversitesi

  Trafolar tablo gibi oluyor31.10.2014

  Ege

  İZMİR’in Güzelbahçe İlçesi’nde kirli ve üzerlerine yazı yazılmış birer beton yığını gibi görünen trafo binaları, resimlerle süsleniyor.
 • Konak'ta kırmızı beyaz balo - dokuz eylül üniversitesi

  Konak'ta kırmızı beyaz balo29.10.2014

  Ege

  KONAK Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı görkemli bir baloyla kutladı.Cumhuriyet’in ilanının 91.yılında düzenlenen geceye Türk Bayrakları ve kırmızı-beyaz balonlarla donatılan Tarihi Alsancak Garı ev sahipliği yaptı.
 • 13'üncü yıl kutlaması - dokuz eylül üniversitesi

  13'üncü yıl kutlaması27.10.2014

  Ege

  İZMİR’in Buca İlçesi’ndeki Özel Tınaztepe Hastanesi ve Buca Tıp Merkezi, sağlık sektöründe geride bıraktıkları 13 yılı bir yemekle kutladı.
 • Yarımada planına destek - dokuz eylül üniversitesi

  Yarımada planına destek24.10.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi önderliğinde bir araya gelen belediye başkanları, akademisyenler, kooperatifler ve bölgede üretim yapan girişimciler, 171 bin hektarlık Yarımada’nın hızlı kalkınması için hazırlanan stratejik plana destek verdi.Başkan Kocaoğlu, "Bu yolda bir sürü engelle karşılaşacağız, birileriyle menfaat çekişmesi olacak.Ama biz inançla yürümeye devam edeceğiz" diye konuştu.
 • Piriştina'ya teşekkür ziyareti - dokuz eylül üniversitesi

  Piriştina'ya teşekkür ziyareti23.10.2014

  Ege

  DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof.Dr.Mehmet Füzün yardımcıları ve bazı akademisyenlerle birlikte, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı ziyaret ederek, "100.Yılında Birinci Dünya Savaşı" konulu 2.Uluslararası Tarih Sempozmu’na verdiği destek nedeniyle teşekkür plaketi verdi.
 • Sağlam’ın sergisi bu akşam kapanıyor - dokuz eylül üniversitesi

  Sağlam’ın sergisi bu akşam kapanıyor23.10.2014

  Ege

  DOKUZ Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı'nda Araştırma Görevlisi Firdevs Sağlam'ın heykelleri İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi'nde sergileniyor.
 • Ayçe DİKMEN

  İzmir barış merkezi için çok uygun - dokuz eylül üniversitesi

  İzmir barış merkezi için çok uygun23.10.2014

  YAZARLAR

 • DASK Uluslararası Kısa Film Yarışması sonuçlandı - dokuz eylül üniversitesi

  DASK Uluslararası Kısa Film Yarışması sonuçlandı23.10.2014

  Eğitim

  Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK), "Depremde evin hasar görürse nereye gidersin?" temalı 5.Kısa Film Yarışması sonuçlandı.
 • Bu robot engellilere özel - dokuz eylül üniversitesi

  Bu robot engellilere özel22.10.2014

  Ege

  DEPARK Tınaztepe Alfa Binası’nda faaliyet gösteren BLM Mekatronik ve BLM Otomasyon Firmaları, TÜBİTAK Projeleri kapsamında geliştirdikleri araçların tanıtımını yaptı.Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Teknogirişim Sermaye desteği ile kurulan firmalar, Tübitak Projesi kapsamında "Seralar İçin Kültür Aracı ve Otomatik İlaçlama Robotu", "Protez Soket Kalıbı ve Kişiye Özel Tabanlık Üretimi İçin 4 Eksen Bilgisayar Destekli Üretim Tezgahı" geliştirdi.
 • İZDOB yeni sezonu 1 Ekim’de açıyor - dokuz eylül üniversitesi

  İZDOB yeni sezonu 1 Ekim’de açıyor21.10.2014

  Ege

  İZMİR Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) yeni sezonu 1 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 20.00’de, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sunacağı Aida operası ile açacak.
 • Mucize umudu - dokuz eylül üniversitesi

  Mucize umudu21.10.2014

  Ege

 • İlber Ortaylı'nın konferansında izdiham - dokuz eylül üniversitesi

  İlber Ortaylı'nın konferansında izdiham21.10.2014

  GÜNDEM

  İZMİR’de Dokuz Eylül Üniversitesi ve Buca Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenen 100’üncü Yılında Birinci Dünya Savaşı Sempozyumu, Prof.Dr.İlber Ortaylı’nın özel konferansıyla sona ererken, konferansın verildiği anfi tıklım tıklım doldu.
 • Cem Garipoğlu meselesi.intihar mı, cinayet mi? - dokuz eylül üniversitesi

  Cem Garipoğlu meselesi.intihar mı, cinayet mi?20.10.2014

  Hayat

  Kimse inanmadı.Gazete haberlerine gelen yorumlar, sosyal medyadaki değerlendirmeler hep kaçırıldığı yönünde oldu.Teslim olmadan önce 197 gün boyunca kaçan Cem Garipoğlu ve ailesi için çeşitli senaryolar üretildi.Şimdi bugüne kadar yazılanları bir kenarda tutalım ve şeytanın avukatlığına soyunalım.Cem Garipoğlu’nun ölümünü uzmanlarla değerlendirelim.
 • İzmir üniversitelerinden finans atağı - dokuz eylül üniversitesi

  İzmir üniversitelerinden finans atağı17.10.2014

  EKONOMİ

  Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi ile Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyelerinde öğretim üyelerinin ve öğrencilerin finans piyasalarına ilişkin uygulamaların yapılabileceği finans laboratuvarlarını hizmete açıyor.
 • Aydeniz’in portreleri - dokuz eylül üniversitesi

  Aydeniz’in portreleri16.10.2014

  Ege

  URLALI Ressam Yasemin Aydeniz'in Kadın Portreleri, Atatürk Kültür Merkezi'nde görücüye çıktı.Açılışını Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar'ın yaptığı "Kadın" konulu resim sergisi, 24 farklı kadın duygusunun yansıtıldığı portreler ile beğeniye sunuldu.
 • Turnuvanın ilk servisi Kocaoğlu'ndan - dokuz eylül üniversitesi

  Turnuvanın ilk servisi Kocaoğlu'ndan16.10.2014

  Ege

  EGELİ Tenis Veteran Derneği tarafından eğitime destek amacıyla düzenlenen "Cumhuriyetin Çocukları Tenis Turnuvası" başladı.Turnuvayı başlatan ilk servisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu attı.
 • Toplum acıyor hasta utanıyor - dokuz eylül üniversitesi

  Toplum acıyor hasta utanıyor14.10.2014

  Sağlık

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Psikoloji Bölümü tarafından gerçekleştirilen "Türk Epilepsi Hastalarında Stigmatizasyon, Epilepsiye Dair Kaygılar ve Aşırı Koruyuculuk" başlıklı çalışmada, hastaların durumlarını başkalarından saklamayı seçtiği ve durumlarından utandıkları ortaya çıktı.
 • Gediz'de hukuk zirvesi - dokuz eylül üniversitesi

  Gediz'de hukuk zirvesi12.10.2014

  Ege

  HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Yargıtay ve Danıştay’dan yüksek yargı mensupları ile hukukçu akademisyenler, Gediz Üniversitesi Hukukta Kariyer Günleri’nde bir araya gelecek.
 • Aydeniz'in portreleri sergide - dokuz eylül üniversitesi

  Aydeniz'in portreleri sergide12.10.2014

  Ege

  URLALI Ressam Yasemin Aydeniz’in Kadın portreleri, Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde görücüye çıktı.
 • Engelsiz ulaşım için sempozyum - dokuz eylül üniversitesi

  Engelsiz ulaşım için sempozyum10.10.2014

  Ege

  İzmir Ekonomi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası İzmir Şubesi işbirliği ve İzmir Ticaret Odası, IMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ A.Ş.desteği ile "Yolcu Gemilerinde Herkes için Erişilebilirlik" temalı uluslararası katılımlı sempozyum gerçekleştirildi.
 • Çıraklıktan üniversiteye geçtiler - dokuz eylül üniversitesi

  Çıraklıktan üniversiteye geçtiler09.10.2014

  Eğitim

  İzmir’de Menemen Erdinç Ahmet Cengiz Mesleki Eğitim Merkezi, çırak olarak eğitime aldığı iki öğrencisi Emre Sözan ile Cemil Kısa’yı üniversiteye gönderdi.Kurum iki öğrencisinin başarısını tabletle ödüllendirdi.
 • KOSGEB bu kez gençlere el veriyor - dokuz eylül üniversitesi

  KOSGEB bu kez gençlere el veriyor08.10.2014

  Ege

  Gençlerle ilgili yapılan birçok projeye özellikle ilgi gösteriyor ve destek olmaya çalışıyorum.Geçtiğimiz yıl, hayata yeni atılacak olan gençleri hedefleyen bir dizi seminer düzenlenmişti.
 • Bakanlıkta çok kritik atama - dokuz eylül üniversitesi

  Bakanlıkta çok kritik atama30.09.2014

  Ekonomi

  Sağlık Bakanlığı’nda flaş atama… Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’ın yerine Erkan Kandemir atandı.
 • Tiyatrohane ve Ege Üniversitesi el ele - dokuz eylül üniversitesi

  Tiyatrohane ve Ege Üniversitesi el ele29.09.2014

  Ege

  Prof.Dr.Özdemir Nutku danışmanlığında, Dokuz Eylül Üniversitesi oyuncululuk bölümü mezunu Erk Bilgiç ve halka ilişkiler uzmanı Melike Çerçioğlu Bilgiç tarafından kurulan Tiyatrohane yeni sezona yeniliklerle merhaba dedi.
 • Danıştay "ilaçlı stend bedelleri kurumca ödenmez" ibaresini iptal etti - dokuz eylül üniversitesi

  Danıştay "ilaçlı stend bedelleri kurumca ödenmez" ibaresini iptal etti28.09.2014

  Sağlık

  Danıştay 15.Dairesi'nin, Sağlık Uygulama Tebliği'ndeki "ilaçlı stent bedelleri kurumca ödenmez" ibaresini hukuka aykırı bularak iptal ettiği bildirildi.
 • Aynur TARTAN

  Yatı görkemli, bayrağı mavi denizi masmavi Marmaris - dokuz eylül üniversitesi

  Yatı görkemli, bayrağı mavi denizi masmavi Marmaris26.09.2014

  Yazarlar

  Geçen hafta sonu Türkiye’nin ilk yat festivali için Marmaris’teydim…
 • Dokuz Eylül'de tarihi toplantı - dokuz eylül üniversitesi

  Dokuz Eylül'de tarihi toplantı25.09.2014

  Ege

  TÜRKİYE’de lisansüstü eğitim veren Sağlık Bilimleri Enstitüleri’nin geleneksel toplantılarının 26’ncısı, ilkini de gerçekleştiren Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ev sahipliğinde İzmir’de başladı.
 • İzmir’de bayram hazırlığı - dokuz eylül üniversitesi

  İzmir’de bayram hazırlığı24.09.2014

  Gündem2008

  İZMİR’de 8 ilçedeki 12 noktada 30 adet kesim çadırı oluşturan Büyükşehir Belediyesi, bu alanların beton dökümünü ve asfaltlamasını gerçekleştirirken, haşere mücadele ekipleri de dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.Zabıta ekipleri, kent genelinde uygunsuz kurban kesimlerini önlemek için bayram süresince denetim yapacak.İlk gün yoğunluğunu azaltmak amacıyla bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günlerindeki kesim ücretleri indirimli olacak.
 • Basıp geçtiklerimiz sergisi - dokuz eylül üniversitesi

  Basıp geçtiklerimiz sergisi24.09.2014

  Ege

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Melahat Kızıl, "Basıp Geçtiklerimiz" adlı sergide doğanın zenginliğini ışığın birleşimiyle makro fotoğraflara yansıtıyor.
 • Bayraklı'nın temelleri bilimsel olacak - dokuz eylül üniversitesi

  Bayraklı'nın temelleri bilimsel olacak21.09.2014

  Ege

  BAYRAKLI Belediyesi, yeni kent merkezinde inşa edilecek yüksek katlı yapıların bilimsel temellerin üzerinde yükselmesi için bir çalışma başlattı.
 • Türkiye’nin ilk yat festivali - dokuz eylül üniversitesi

  Türkiye’nin ilk yat festivali21.09.2014

  Hayat

  Türkiye’nin ilk yat festivali “Turkcell Platinum Hisarönü Aegean Yachting Festival” Muğla’nın Hisarönü ilçesindeki Martı Marina & Yacht Club’da yapıldı.19-21 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşen festivale yelken dünyasında efsane olmuş kişiler katıldı.Üç günlük festival programı kapsamında düzenlenen “Hazine Avı” yarışması büyük ilgi gördü.
 • Bayraklı'ya bilimsel temeller - dokuz eylül üniversitesi

  Bayraklı'ya bilimsel temeller21.09.2014

  Ege

  BAYRAKLI Belediyesi, yeni kent merkezinde inşa edilecek yüksek katlı yapıların bilimsel temellerin üzerinde yükselmesi için bir çalışma başlattı.Bu kapsam Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) yürüttüğü ve sonuçlandırdığı "depreme dayanıklı yapı tasarımı için statik ve dinamik yükler dikkate alınarak saptanan zemin özellikleri ve modelleri" çalışması bu bölgede proje yapmak isteyenlere verilecek.Ayrıca Bayraklı Belediyesi proje gruplarından yüksek katlı binalara deprem izleme sistemlerinin kurulmasını isteyecek.Böylelikle hem oluşacak depremlerin yakından izlenmesi sağlanacak hem de binaların deprem performansları ölçülecek.
 • 1 Ekim'de muhteşem açılış - dokuz eylül üniversitesi

  1 Ekim'de muhteşem açılış20.09.2014

  Ege

  İZMİR Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) yeni sezonu 1 Ekim 2014 Çarşamba günü saat 20.00'de, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sunacağı Aida operası ile açacak.
 • Öğrenci sayısı 4 ilin nüfusunu geçti - dokuz eylül üniversitesi

  Öğrenci sayısı 4 ilin nüfusunu geçti16.09.2014

  Eğitim

  İzmir'deki 9 üniversitede öğrenim gören öğrenci sayısı, 150 bini aşarak 4 ilin nüfusunu geçti.Yaklaşık 7 bin öğretim elemanının görev yaptığı kentte, 74 ülkeden 3 bini aşkın yabancı öğrenci de eğitim görüyor.
içinde

Dokuz Eylül Üniversitesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz