Aramanız :
Aradığınız kelime : "

dokuz_eylül_üniversitesi/

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

3.936  adet haber bulundu.


 • Mete Tamer OMUR

  27 ayar girişim - dokuz_eylül_üniversitesi/
  27 ayar girişim29.03.2015
  Yazarlar
 • Moda Günleri'nde geri sayım başladı - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Moda Günleri'nde geri sayım başladı28.03.2015
  EgeKarşıyaka Belediyesi'nin ev sahipliğinde 4-5-6 Nisan tarihleri arasında Bostanlı'da gerçekleştirilecek olan İzmir Fashion Week Summer 2015 için hazırlıklar tamamlandı.
 • Asuman Dabak'tan tiyatro okulu - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Asuman Dabak'tan tiyatro okulu28.03.2015
  EgeTiyatro Sanatçısı Asuman Dabak, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde öğrencilerden tiyatro okulu için İzmir'de kendisine yer bakmasını istedi, "Bana yer bulun, İzmir'de bir oyunculuk okulu kurayım.Londra'da var, niye İzmir'de olmasın?" dedi.
 • Tiyatro Günleri'ne renkli açılış - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Tiyatro Günleri'ne renkli açılış27.03.2015
  Ege33.Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri tiyatro günleri başladı.Mentte 10 gün boyunca tam bir tiyatro rüzgarı estirecek etkinlik kapsamında 15 farklı mekan ve sokakta oyun sergilenecek.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2019 yılına kadar Şehir Orkestrası, Opera ve Balesi ve Şehir Tiyatrosu kurma hedefleri olduğunu açıkladı.
 • Büyük Usta gençlerle buluştu - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Büyük Usta gençlerle buluştu25.03.2015
  EgeTiyatro Sanatçısı ve Yönetmeni Haldun Dormen genç iyatro severlerle deneyimlerini paylaştı, "İleride benim gibi çok iş yapın, yaşlanmaya vakit bulamazsınız" dedi.
 • Alsancak bu raporla yıkılamaz - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Alsancak bu raporla yıkılamaz24.03.2015
  EgeALSANCAK Stadı'nı Koruma ve Yaşatma Platformu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın tesisin kapanmasına yol açan deprem statik raporunun, stadın yıkılmasına dayanak olamayacağını, konuyu mahkemeye taşıyıp yeni araştırma yapılmasını talep edeceklerini açıkladı.
 • Asma Bahçeler'e teknik gezi - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Asma Bahçeler'e teknik gezi23.03.2015
  EgeTANYER İnşaat’ın haziran ayında sahiplerine teslim edilecek projesi Asma Bahçeler, üniversitelerin mimarlık bölümleri için örnek uygulamalar arasında yer alıyor.
 • Deniz SİPAHİ

  Halikarnas Balıkçısı’nın manevi oğlu olmak - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Halikarnas Balıkçısı’nın manevi oğlu olmak22.03.2015
  Yazarlar
 • Kocaoğlu'ndan
  Kocaoğlu'ndan "Hodri Meydan"21.03.2015
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ak Partili ilçe belediye başkanlarının kendisine yönelik iddaları, Başbakan'a şikayet etmeleri, ağabay belediye başkanlarını çağırmalarının altında İzmir'i CHP'den almak için Büyükşehir Belediyesi ve başkanını yıpratma strateji olduğunu söyledi.Gizli amaçlarının ise Valilik'teki kurula acil olmayan yatırımları yaptırarak parasını Büyükşehir Belediyesi'den almak olduğunu belirten Kocaoğlu "Hodri meydan.Buyrun Valilik'e müracaat edin.İzmirlinin tavrını görün" dedi.
 • YÖK Galatasaray’da sıralamayı değiştirmedi - dokuz_eylül_üniversitesi/
  YÖK Galatasaray’da sıralamayı değiştirmedi20.03.2015
  EğitimYükseköğretim Genel Kurulu, İstanbul Üniversitesi’nin yanı sıra 4 üniversitede seçimle belirlenen rektör adayları sayısını 3’e indirerek Cumhurbaşkanlığı’na gönderdi.Galatasaray Üniversitesi’ne ilişkin listede birinci sırada, seçimde 68 oy alan Prof.Dr.Eyüp Ertuğrul Karsak’a, ikinci sırada 65 oy alan Prof.Dr.İdil Kaya’ya, üçüncü sırayı 1 oy alan Prof.Dr.Necmi Yüzbaşıoğlu’na yer verildi.
 • İzmir'de tiyatro rüzgarı - dokuz_eylül_üniversitesi/
  İzmir'de tiyatro rüzgarı20.03.2015
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Dokuz Eylül Üniversitesi ve ilçe belediyelerinin işbirliğiyle hazırlanan 33.Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, 27 Mart - 5 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.
 • İzmir Körfezi'nde yüzmeye az kaldı - dokuz_eylül_üniversitesi/
  İzmir Körfezi'nde yüzmeye az kaldı18.03.2015
  EgeDEÜ’nün 2014-2015 raporu, “yüzülebilir körfez” hedefinin artık hayal olmadığını gösterdi.
 • Müzikle sınırlar aşılıyor - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Müzikle sınırlar aşılıyor16.03.2015
  EgeDOKUZ Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Piyanist Doc.Aslı Gedikli, Proje yürütücülüğünü de üstlendiği "Müzik ile sınırları aşalım" kapsamında Devlet Konservatuvarı solistleri ve öğrencileriyle Almanya'ya gidiyor.
 • NASA'nın deprem uyarısı merkezi Türkiye'de - dokuz_eylül_üniversitesi/
  NASA'nın deprem uyarısı merkezi Türkiye'de15.03.2015
  GündemDeprem felaketinden en fazla zarar gören ülkeler arasında yer alan Türkiye, bu felakete karşı ön uyarı sistemlerinin geliştirilmesi çalışmalarında da aktif rol oynayacak.
 • Bülent KATARCI

  Kalp kapağı ‘KAYA’ gibi - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Kalp kapağı ‘KAYA’ gibi15.03.2015
  Yazarlar
 • Doktorların bayramında iç karartan tablo - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Doktorların bayramında iç karartan tablo14.03.2015
  Ege14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan İzmir Tabip Odası Başkanı Op.Dr.Suat Kaptaner, kamuoyunda sürekli olarak sorunları ve hak talepleri ile gündeme gelen hekimlik mesleğinin son dönemde ciddi bir itibar kaybı yaşadığını söyledi.Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan anketlerde hasta memnuniyetinin yüzde 65'lere vardığını ancak hekim memnuniyetinin yüzde 10'larda kaldığını ifade eden Kaptaner, bu durumun ciddi bir çelişkiyi ortaya koyduğunu dile getirdi.
 • Sezaryenle doğumda enfeksiyon kaptı, 42 gündür bebeğini kucağına alamadı - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Sezaryenle doğumda enfeksiyon kaptı, 42 gündür bebeğini kucağına alamadı12.03.2015
  EgeİZMİR’de, 8 aylık hamile olan 40 yaşındaki Vense Akay’a, bebeğinin sağlığı gerekçe gösterilip sezaryenle doğum yaptırıldı.Bu sırada enfeksiyon kaptığı için vücudu yara içinde kalan Akay, iyileşemediği için 42 gündür, kız bebeğini kucağına alamadı.Yaşadıklarına isyan eden Akay, bir an önce sağlığına kavuşmak istediğini söyledi.
 • 42 gündür bebeğini kucağına alamadı - dokuz_eylül_üniversitesi/
  42 gündür bebeğini kucağına alamadı12.03.2015
  Sağlıkİzmir'de, 8 aylık hamile olan 40 yaşındaki Vense Akay’a, bebeğinin sağlığı gerekçe gösterilip sezaryenle doğum yaptırıldı.Bu sırada enfeksiyon kaptığı için vücudu yara içinde kalan Akay, iyileşemediği için 42 gündür, kız bebeğini kucağına alamadı.
 • Ayçe DİKMEN

  KOSGEB’den gençlere büyük destek - dokuz_eylül_üniversitesi/
  KOSGEB’den gençlere büyük destek12.03.2015
  Yazarlar
 • Depremin izi İzmir'den sürülecek - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Depremin izi İzmir'den sürülecek10.03.2015
  EgeDEPREMLERİN önceden tespit edilmesi için ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından başlatılan Küresel Deprem Tahmin Projesi kapsamında Türkiye ve 34 ülkeye deprem analiz istasyonları yerleştirilecek.NASA uyduları ve istasyonlar tarafından tespit edilecek deprem analizlerinin İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi Bilgisayar bilimleri Bölümü'nde toplanarak NASA'ya aktarılacağı bildirildi.Bulutları inceleyerek yaptığı deprem tahminleri ile dikkati çeken Fransız asıllı Türk vatandaşı Ronald Karel, bu projeyle hava durumu haritaları gibi deprem haritaları yayınlamaya başlanabileceğini söyledi.
 • "İzmir girişimcilerle uçacak"10.03.2015
  EgeLİDER Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT), Dokuz Eylül Üniversitesi, TEB Girişim Bankacılığı ve Melek Yatırım Platformu işbirliğinde Girişim Okulu semineri düzenlendi.LİYAKAT Başkanı Berkay Eskinazi, Türkiye'nin eğitimli girişimcilere ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek "Gelişimin temeli girişimdir.Emin olun İzmir, girişimcilerle uçacak" dedi.Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Murat Özgören ise İzmir'in girişimcilik ve inovasyonda Türkiye'nin başkenti olduğunu belirterek "İstanbul ve Ankara için üzgünüz" diye konuştu.
 • Yeni fakülte ve yüksekokullar kuruluyor - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Yeni fakülte ve yüksekokullar kuruluyor09.03.2015
  EğitimBazı üniversitelerde yeni fakülte, enstitü ve yüksekokulların kurulmasına dair Bakanlar Kurulu kararı ile birlikte kapatılan yüksekokullar yerine kurulan fakülteler ve adı değişen enstitüler, yüksekokullar da Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • Adnan KAYA

  Tek kriteri mutluluk - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Tek kriteri mutluluk08.03.2015
  Yazarlar
 • Ayçe DİKMEN

  Bu özel günde desteğe davet - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Bu özel günde desteğe davet08.03.2015
  Yazarlar
 • "İzmir heykellerle güzel"08.03.2015
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.kez düzenlenecek Heykel Çalıştayı’nın hazırlıkları sürerken, kentin gelecekteki dokusuna yönelik çalışmalar da hız kazandı.Ünlü heykeltıraş ve mimarlarla buluşan Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir’in kamusal alanlarını sanat eserleriyle donatmak istediklerini söyledi.Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürü Prof.Dr.Nilüfer Ergin, "Türkiye’de heykel sanatının bu kadar mağdur edilmeye çalışıldığı bir dönemde, sadece kendim ve sanatım adına değil, gelecek nesiller adına da Sayın Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ediyorum" dedi.
 • Annenin kızı için yürek yakan mesajı - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Annenin kızı için yürek yakan mesajı07.03.2015
  GündemİZMİR'in Karabağlar İlçesi'nde, yeni doğan kardeşini yıkadıktan sonra duş aldığı sırada şofbenden sızan gazdan zehirlenip hayatını kaybeden 17 yaşındaki lise öğrencisi Cemre Şanlı, son yolculuğuna uğurlandı.Bu arada Cemre'nin acısı, annesi Nesrin Gedik'in yanı sıra üvey annesi Bahar Şanlı ile babası Prof.Dr.Aydın Şanlı'yı, tabutu başında birleştirdi.Baba Şanlı, tabutun üzerindeki kızının fotoğrafını, uzun süre sevdi.
 • Şofben kurbanı Cemre son yolculuğunda - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Şofben kurbanı Cemre son yolculuğunda07.03.2015
  EgeİZMİR'in Karabağlar İlçesi'nde, yeni doğan kardeşini yıkadıktan sonra duşta şofbenden sızan gazdan zehirlenip hayatını kaybeden 17 yaşındaki lise öğrencisi Cemre Şanlı, son yolculuğuna uğurlandı.Cemre'nin acısı, annesi Dr.Nesrin Gedik'in yanı sıra üvey annesi Bahar Şanlı ile babası Prof.Dr.Aydın Şanlı'yı, tabutu başında birleştirdi.Baba Prof.Dr.Şanlı, tabutun üzerindeki kızının fotoğrafını, uzun süre okşadı.
 • İzmir fuarında o karar verildi - dokuz_eylül_üniversitesi/
  İzmir fuarında o karar verildi07.03.2015
  EgeİZMİR'de, 25 Mart'ta kapılarını açacak olan Türkiye'nin en büyük ve en modern fuar kompleksi, Fuar İzmir'in logosu da tasarlandı.Yeşil, mavi, sarı, turkuaz ile kırmızının bir noktada buluştuğu logo tasarımındaki renkler, bilgi, beceri, deneyim, yenilik ve dostluğu sembolize ettiği açıklandı.
 • Bomba görüntüsü verilen piknik tüpü boş çıktı - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Bomba görüntüsü verilen piknik tüpü boş çıktı06.03.2015
  GündemİZMİR’de Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin bahçe duvarına asılan pankarttaki bomba görüntüsü verilen piknik tüpü, kısa süreli paniğe neden oldu.İmha edilen tüpü boş çıktı.
 • İzmir'de bomba paniği - dokuz_eylül_üniversitesi/
  İzmir'de bomba paniği06.03.2015
  EgeİZMİR'de Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin bahçe duvarına asılan pankarttaki bomba görüntüsü verilen piknik tüpü, kısa süreli paniğe neden oldu.İmha edilen tüpü boş çıktı.
 • Şofbenden zehirlenen Cemre'nin beyin ölümü gerçekleşti - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Şofbenden zehirlenen Cemre'nin beyin ölümü gerçekleşti04.03.2015
  GündemİZMİR’in Balçova İlçesi’nde, duş almak için banyoya giren Prof.Dr.Aydın Şanlı ile İl Sağlık eski Müdür Yardımcısı Dr.Nesrin Gedik’in 17 yaşındaki kızları Cemre Şanlı, şofbenden sızan gazdan zehirlendi.Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırılan genç kızın beyin ölümü gerçekleşti.
 • Bina yenilemekle sorunlar çözülmez - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Bina yenilemekle sorunlar çözülmez02.03.2015
  EgeİZMİR Aliağa’daki Şakran Cezaevi olarak bilinen İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki iç yazışmalar dikkatlerin bir kez daha cezaevlerindeki kötü koşullara çevrilmesine neden oldu.
 • Depozito bankaya yatırılacak 3 aylık kirayı geçemeyecek - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Depozito bankaya yatırılacak 3 aylık kirayı geçemeyecek02.03.2015
  EkonomiGEDİZ Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen Kira Hukuku Sempozyumu'nda yeni yasayla gelen ama pek bilinmeyen düzenlemelere dikkat çekildi.Yeni düzenlemeye göre; depozito 3 aylık kirayı geçmeyecek ve kiraya verene ödenmeyip kiracı adına bankaya yatırılacak.Dövizle ödenen kira 5 yılda bir yeniden belirlenebilecek.Kiracının ödemediği aidattan kiraya veren de sorumlu olacak.
 • Mete Tamer OMUR

  Çocuk dukkanı - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Çocuk dukkanı01.03.2015
  Yazarlar
 • Ayçe DİKMEN

  Avrupa’nın 2’nci büyük kukla festivali İzmir - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Avrupa’nın 2’nci büyük kukla festivali İzmir01.03.2015
  Yazarlar
 • Müzeyyen Senar ve Zeki Müren'e anma - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Müzeyyen Senar ve Zeki Müren'e anma28.02.2015
  EgeİZMİR Musiki Günleri kapsamında Türk sanat müziğinin önde gelen sanatçılarından Müzeyyen Senar ve Zeki Müren anıldı.
 • Türk vergi sistemi değerlendirildi - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Türk vergi sistemi değerlendirildi28.02.2015
  EgeDOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü, "2023'e Doğru Türk Vergi Sisteminin Değerlendirilmesi" konulu panel düzenledi.İİBF Konferans Salonu'ndaki panel, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği'nin (İZİMDER) desteğiyle 10.İzmir İktisat Günleri ve 26.Vergi Haftası çerçevesinde düzenlendi.
 • Danıştay’dan 4 doktora ihmal izni - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Danıştay’dan 4 doktora ihmal izni27.02.2015
  GündemDAVA dosyasına göre, kanser hastası Mehmet Ziya Altuğ, 12 Kasım 2012’de İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki ameliyatın ardından felç oldu.
 • Deniz SİPAHİ

  Helal olsun Mustafa Balbay - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Helal olsun Mustafa Balbay27.02.2015
  Yazarlar
 • Mayo'nun başkenti İzmir - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Mayo'nun başkenti İzmir24.02.2015
  EgeGELİNLİK üretiminde Türkiye lideri olan İzmir'de düzenlenen IF Wedding Fashion Gelinlik-Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı'na destek veren Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), gündeme getirdiği 'Mayonun Başkenti İzmir' projesinde de emin adımlarla ilerliyor.
 • BAL Kariyer Günü başlıyor - dokuz_eylül_üniversitesi/
  BAL Kariyer Günü başlıyor20.02.2015
  EgeBAL Kariyer Günü, İzmir’in önde gelen şirketlerini iş ve staj imkanı arayan adaylarla buluşturuyor
 • Yalçın BAYER

  Gerçek işsizlik rakamı nedir? - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Gerçek işsizlik rakamı nedir?19.02.2015
  Yazarlar
 • Yalçın BAYER

  Mahmut Esat Bozkurt’u anlamak - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Mahmut Esat Bozkurt’u anlamak18.02.2015
  YazarlarAtatürk’ten sonra ikinci düşünce kaynağı.
 • Geleceğin ressamları aranıyor - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Geleceğin ressamları aranıyor18.02.2015
  EgeBORNOVA Belediyesi, " Çocuk Gözüyle Bornova" konulu resim yarışması düzenliyor.İlki gerçekleştirilecek yarışma, 6-10 ve 11-15 yaşları olmak üzere iki kategoride yapılacak.Jürisinde birbirinden değerli isimlerin yer aldığı yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 3 Nisan.
 • Yalçın BAYER

  Osmanlı kadını adam yerine koymadı ki şimdi konulsun - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Osmanlı kadını adam yerine koymadı ki şimdi konulsun17.02.2015
  YazarlarNEDENSE bu abukluklar hep ilahiyatçılardan çıkıyor.
 • Üniversiteliler Özgecan için eylemde - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Üniversiteliler Özgecan için eylemde16.02.2015
  EğitimMersin Tarsus’ta vahşi cinayete kurban giden Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Özgecan Aslan için üniversiteliler eylemde buluştu.İstanbul Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde öğrenciler “Özgecan hepimiz gibi üniversite öğrencisiydi” yazan pankartlar açtı.
 • Şenol Kalyoncu

  Evlilik bitirebilen sorun vajinismus - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Evlilik bitirebilen sorun vajinismus14.02.2015
  YazarlarSevgili okurlar, bu haftaki konumuz vajinismus.
 • Ulusal Genç Solist Yarışması 8 yaşında - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Ulusal Genç Solist Yarışması 8 yaşında12.02.2015
  EgeÜlkemizin yetiştirdiği genç opera solistlerinin ülkemiz ve dünyadaki sanat kurumlarının kapılarını aralama fırsatı buldukları “Ulusal Genç Solist Yarışması'nın sekizincisi 13-19 Şubat 2015 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek.
 • Amatör denizciler sertifikalarını aldı - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Amatör denizciler sertifikalarını aldı12.02.2015
  EgeİZMİR'in Selçuk İlçesi'nde, 180 kişinin katımılıyla düzenlenen Amatör Denizlicilik Eğitimi Kursu'nu başarıyla tamamlayan 124 kursiyer, sertifakalarını törenle aldı.
 • Eşi ve 2 kızını öldürdü, organlarıyla 3 kişiye hayat verdi - dokuz_eylül_üniversitesi/
  Eşi ve 2 kızını öldürdü, organlarıyla 3 kişiye hayat verdi12.02.2015
  EgeİZMİR’in Buca İlçesi’nde, tartıştığı eşini, iki kızını öldürüp başına ateş ederek intihar girişiminde bulunan, ardından beyin ölümü gerçekleşince organları bağışlanan 55 yaşındaki Enver Özdemir, 3 kişiye can oldu.Özdemir’in korneaları da, yine göz rahatsızlığı bulunan hastanelere nakledilecek.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»