Arşiv

Dokuz Eylül Üniversitesi

Dokuz Eylül Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dokuz Eylül Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.053 Dokuz Eylül Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Dokuz Eylül Üniversitesi, 20 Temmuz 1982'de İzmir'de kurulmuştur. Kuruluşunda; Ege Üniversitesi'nden, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Tıp Fakültesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü, Adalet Yüksekokulu, Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu; Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Buca Eğitim Fakültesi, Denizli Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Demirci Eğitim Yüksekokulu, Denizli Eğitim Yüksekokulu, İzmir Meslek Yüksekokulu; Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan İzmir Devlet Konservatuarı; Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi'nden Muğla İşletmecilik Yüksekokulu, Dokuz Eylül Üniversitesi'ne geçmiştir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Haberleri

İzmir'de zincirleme trafik kazası: 1'i ağır, 10 yaralı

İzmir'de zincirleme trafik kazası: 1'i ağır, 10 yaralı

İZMİR'in Balçova İlçesi'nde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği kamyon, trafik ışıklarında duran araçlara çarptı. 8 aracın karıştığı zincirleme kazada, 1'i ağır, 10 kişi yaralandı.

27.7.2016Ege
'Şok mangaları'nı anlattı

'Şok mangaları'nı anlattı

FETÖ'ye mensup subay ve astsubayların, askeri okullarda kendilerinden olmayan askeri okul öğrencilerine şok mangalarında işkence uygulayıp okullardan ayrılmaları için baskı yaptığı iddia ediliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Ayrılan ve Atılan Askeri Öğrenciler Platformu İzmir Koordinatörleri Tayfun Özcana ve Mengü Çağatay Özer, askeri okuldayken kendilerine eğitim adı altında işkence ve baskı yapan subay ve astsubayların 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan askerlerle aynı kişiler olduğunu söylüyor.

27.7.2016Gündem
Özel yetenek için en az 150 puan gerekiyor

Özel yetenek için en az 150 puan gerekiyor

Özel yetenekle ilgili programlara girmek isteyenlerin 2016-YGS’de en az 150 puan almaları gerekiyor. Bu programlardan her birine, puan türünde sınırlandırma yapılmadan ve kaç puanla alınacaksa adaylara başvuru öncesinde duyurulmalı.

26.7.2016Eğitim
Son dakika haberi: Herkes onu konuşuyordu, yakalandı!

Son dakika haberi: Herkes onu konuşuyordu, yakalandı!

Yoğun gündemden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. FETÖ'nün darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklanan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün damadı Yarbay Hakan Karakuş, Ankara'da gözaltına alındı. Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı bombalayan savaş uçaklarının kalktığı Akıncılar Hava Üssü'nde 141. Filo komutanı olan Yarbay Hakan Karakuş'un ifadesi alınmaya devam ediyor. Ayrıca Akın Öztürk'ün kardeşinin de İngiltere'ye kaçtığı iddia edildi.

24.7.2016Gündem
Akın Öztürk’ün profesör kardeşi İngiltere’ye mi kaçtı

Akın Öztürk’ün profesör kardeşi İngiltere’ye mi kaçtı

Darbe girişiminin bir numaralı şüphelisi olduğu öne sürülen eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün İzmir Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı olan kardeşi Prof. Dr. Aydın Öztürk’ün, darbe girişiminin ardından İngiltere’ye kaçtığı iddia edildi.

24.7.2016Gündem
Öztürk’ün profesör kardeşi kaçtı iddiasına yanıt: İzmir'deyim

Öztürk’ün profesör kardeşi kaçtı iddiasına yanıt: İzmir'deyim

Darbe girişiminin bir numaralı şüphelisi olduğu öne sürülen eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün, İzmir Üniversitesi’nde yönetici olan ve İngiltere’ye kaçtığı iddia edilen kardeşi Prof. Dr. Aydın Öztürk’ten açıklama geldi. Öztürk, "İzmir’deyim. Bu darbe olayları ile hiçbir şekilde ilgim yoktur, olamaz" dedi.

24.7.2016Gündem
Akın Öztürk’ün akademisyen kardeşi açığa alındı

Akın Öztürk’ün akademisyen kardeşi açığa alındı

Darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Genel Sekreteri Kemal Abidin Öztürk’ün de aralarında olduğu 3 kişi açığa alındı.

22.7.2016Gündem
Akın Öztürk’ün kardeşi açığa alındı

Akın Öztürk’ün kardeşi açığa alındı

Darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Genel Sekreteri Kemal Abidin Öztürk’ün de aralarında olduğu 3 kişi açığa alındı. Genel Sekreter Öztürk’ün darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve YAŞ üyesi Orgeneral Akın Öztürk’ün kardeşi olduğu ortaya çıktı.

22.7.2016Gündem
Mahkemenin kararı AYM'de hak ihlali sayıldı

Mahkemenin kararı AYM'de hak ihlali sayıldı

İZMİR'de doğuştan epilepsi olan Alper Okumuş, 4.5 yaşında gribal enfeksiyon tanısıyla götürüldüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybedince, ailesi yanlış tedavi iddiasıyla dava açtı. Yerel İdare Mahkemesi'nin verdiği ret kararı Danıştay'ın da onaması üzerine, ailenin başvurduğu Anayasa Mahkemesi, tam yargı davasının reddedilmesini hak ihlali saydı.

15.7.2016Ege
35 yıl sonra kep heyecanı

35 yıl sonra kep heyecanı

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2014-2015 ve 2015-2016 öğretim dönemi mezunları diploma sevinci yaşadı. YÖK yasasıyla 1982’de kapatılarak DEÜ Buca Eğitim Fakültesi’ne bağlanması nedeniyle diplomalarını alamayan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun 1980-1981 ve 1982 mezunları da gecikmeli olarak diploma aldı, kep attı. Toplam 95 kişi olan mezunlardan 31’i diploma almaya çocuk ve torunlarıyla geldi.

13.7.2016Eğitim
Philips TV Türkiye'nin yeni ülke müdürü Ünal Masalcı oldu

Philips TV Türkiye'nin yeni ülke müdürü Ünal Masalcı oldu

Philips markalı televizyonları pazara sunan TP Vision Türkiye’nin yeni ülke müdürü Ünal Masalcı oldu.

13.7.2016Teknoloji
Boğaziçi’nde Barbarosoğlu

Boğaziçi’nde Barbarosoğlu

Aralarında Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ ve YTÜ’nün de bulunduğu 20 üniversitede dün rektörlük seçimi yapıldı.

12.7.2016Eğitim
Boğaziçi Üniversitesi'nde rektörlük seçimi yapıldı

Boğaziçi Üniversitesi'nde rektörlük seçimi yapıldı

Türkiye'nin en önemli eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi'ndeki rektörlük seçiminde Prof.Dr. Gülay Barbarosoğlu, kullanılan 403 oydan 348'ini aldı.

12.7.2016Gündem

İzmir Üniversitesi'nin genç beyinlerinden ödül getiren fikirler

GENÇ Beyinler Yeni Fikirler Bitirme Projeleri Ortak Sergisi ve Proje Yarışmasına katılan İzmir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencileri, engellilerin restoran tercihleri konusunda kolaylık sağlayan Engelsiz Restoranlar' ve toplu ulaşımda zaman kaybını önlemeyi amaçlayan  Izmir Route Manager' projeleri ile ödüle layık bulundu.

11.7.2016Ege
CWUR dünyanın en iyi 1000 üniversitesini sıraladı

CWUR dünyanın en iyi 1000 üniversitesini sıraladı

Asya merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu The Center for World University Rankings’in (CWUR) ‘Dünyanın En İyi 1000 Üniversitesi 2016’ sıralamasında Türkiye’den 10 üniversite yer aldı. Listede Türkiye’de en iyi dereceyi 525’inci sıraya yerleşen ODTÜ yaparken, ilk 500’e hiçbir Türk üniversitesi giremedi. Dünyanın en iyisi ise Harvard oldu.

11.7.2016Eğitim
İşte üniversite hayalleri: Hukuk, tıp ve diş hekimliği

İşte üniversite hayalleri: Hukuk, tıp ve diş hekimliği

ÖĞRENCİLER üniversite tercihlerini 26 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında yapacak. Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) öğrencilerin üniversiteleri inceleyebilmesi ve daha bilinçli tercih yapabilmesi için internet üzerinden kurduğu “YÖK Atlas”a, 1 milyon 323 bin 536 öğrenci veya veli giriş yaptı. Öğrenciler sistemde en çok hukuk, tıp ve diş hekimliği alanlarını inceledi.

9.7.2016Eğitim
İğneden ölüme 550 bin lira tazminat

İğneden ölüme 550 bin lira tazminat

İZMİR’deki Ege Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyat olduktan sonra kanında pıhtı oluşan 16 aylık kızları Zeynep Mustak’ın, nöbetçi hemşirenin yanlışlıkla 10 kat fazla kan sulandırıcı iğne yapması nedeniyle yaşamını yitirdiğini öne süren Hatice ve Gültekin Mustak çiftinin, 1.5 milyon lira tazminat istemiyle açtığı davada karar çıktı. İzmir 1’inci İdare Mahkemesi iki yıllık yargılama sonunda, Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nü toplam 550 bin lira manevi tazminata mahkum etti.

8.7.2016Gündem
Üniversitelerde sandık heyecanı

Üniversitelerde sandık heyecanı

RAMAZAN ayına denk geldiği için Yükseköğretim Kurulu'nun temmuz ayı olarak belirlediği takvime göre Ege ve Dokuz Eylül üniversitelerinde sandıklar 12 Temmuz'da kurulacak, Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve Prof. Dr. Mehmet Füzün'den boşalacak koltuklar için 3'ü kadın 19 aday yarışacak.

3.7.2016Ege
Üniversitelerde seçim heyecanı

Üniversitelerde seçim heyecanı

Aralarında Ege ve Dokuz Eylül üniversitelerinin bulunduğu 20 üniversitede bu ay seçim yaşanacak. En fazla oy alan 6 adayın ismi YÖK’e bildirilecek. 18-26 Temmuz arasında Rektör Adaylarını İnceleme Komisyonu çalışacak. Bu komisyonun raporları 27-28 Temmuz’da toplanacak YÖK Genel Kurulu’nda değerlendirilecek, aday sayısı 3’e indirilip liste 1 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı’na sunulacak.

2.7.2016Eğitim
CHP’li eski vekilin oğlunun karaciğeri dört kişiye can verdi

CHP’li eski vekilin oğlunun karaciğeri dört kişiye can verdi

CHP İzmir eski Milletvekili Erdal Karademir’in beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden oğlu 33 yaşındaki Utku Karademir’in beyin ölümü gerçekleşince, ailesi organlarını bağışlama kararı aldı. Utku Karademir’in karaciğerinin parçaları, dört kişiye nakledildi.

26.6.2016Ege
5 ülkenin sinemacıları 'Börklüce' için buluştu

5 ülkenin sinemacıları 'Börklüce' için buluştu

İZMİR'de Yunanistan, Filistin, İran, Makedonya ve Türkiye'den sinemacıların katıldığı 'Börklüce Uluslararası Sinema Atölyesi'nde, her kültürün farklı yorumuyla 5 farklı halk kahramanı kurgulandı.

26.6.2016Ege
Dokuz Eylül Üniversitesi rektörlüğüne bir aday daha

Dokuz Eylül Üniversitesi rektörlüğüne bir aday daha

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) 2002’den bu yana görev yapan Prof. Dr. Cenk Erdal, iddialı projelerle rektörlüğe aday oldu.

24.6.2016Eğitim
Dans gösterisi makamdan etti

Dans gösterisi makamdan etti

İzmir'de, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen mezuniyet töreninde sergilenen dans gösterisi Fakülte Dekan Vekili Prof. Dr. Süleyman Başlar’ı makamından etti. Gösteride, Ramazan ayına uygun olmayan kıyafetler giyildiği gerekçesiyle velilerin şikayet ettiği öne sürülen Prof. Dr. Süleyman Başlar, YÖK tarafından görevden alındı.

23.6.2016Gündem
En iyi performans eczacılık fakültelerinde

En iyi performans eczacılık fakültelerinde

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, ‘Devlet Üniversiteleri Sıralaması (DÜS) 2016 Ek Raporu’ hazırladı. Buna göre Türkiye’nin en iyi fakülte türü eczacılık olurken, akademik teşvik puanlarına göre belirlenen en iyi öğretim elemanları arasına 255 isim girmeyi başardı.

23.6.2016Eğitim
İzmir'de gemici bağları sergisi

İzmir'de gemici bağları sergisi

İZMİRLİ kaptan Bülent Evran'ın uzun uğraşlar sonucunda topladığı onlarca farklı gemici bağından oluşan "Gemici Bağları Sergisi Etkinliği", 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda İzmir Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilecek.

16.6.2016Ege
Kontrolden çıkan araç karşı şeride geçti: 2 ölü 2 yaralı

Kontrolden çıkan araç karşı şeride geçti: 2 ölü 2 yaralı

İzmir'in Çeşme ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

7.6.2016Gündem

"Bu sarsıntılardan herkes korkmalı"

EGE Denizi'nde Foça açıklarında meydana gelen Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğündeki yer sarsıntısı, uzun aradan sonra deprem korkusunu yeniden gündeme getirdi.

6.6.2016Ege
60’lı yaşlarda diploma heyecanı yaşadılar

60’lı yaşlarda diploma heyecanı yaşadılar

Edirne’de emekli sınıf öğretmeni Lütfü Kısaoğlu 62 yaşında, İzmir’de kanserle verdiği mücadelesini kazandıktan sonra yarım kalan üniversite öğrenimini 60 yaşında tamamlayan Mehmet Kılıç, Gaziantep Üniversitesi Nurdağı Meslek Yüksekokulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü'nden şeref öğrencisi olarak mezun olan 61 yaşındaki Recep Ekici, mezuniyet heyecanı yaşadı.

3.6.2016Eğitim
Büyük dram: Askeri casusluk davasında hapis yatmıştı...

Büyük dram: Askeri casusluk davasında hapis yatmıştı...

İzmir'de askeri casusluk olarak bilinen ’Gizli bilgi ve belge bulundurma’ davasında 10 ay tutuklu kalıp, yargılama sonunda beraat eden Serap Alagöz Türkekul, kaza yapan eşine yardım etmek istediği sırada kamyonetin çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Gözlerinin önünde eşi ölen Yiğitcan Türkekul, "Her şey film şeridi gibi yaşandı. Ölüme, 8 saat kaldığı ameliyathanede çok direndi ama başaramadı. Bizlere, tüm yaşadıklarına rağmen güçlü olmayı öğretmişti" dedi.

3.6.2016Gündem
Beyin kanaması geçirdi felç oldu sesini duyurmaya çalışıyor

Beyin kanaması geçirdi felç oldu sesini duyurmaya çalışıyor

Kas ve duruş geriliğine neden olan Serebral Palsi hastalığı ile dünyaya geldi. Bu nedenle sol kolunu hiç kullanamayan Aylin Ekin, üniversiteye giderken beyin kanaması geçirdi ve felç oldu. Hastalığının tedavisi için 3 ayda 2 bin lira harcayan Ekin'e ise gırtlak kanseri olan annesi yardım ediyor. Anne kız sesini duyurup, yardım edilmesini bekliyor.

2.6.2016Sağlık
Devlet üniversitelerinin akademik teşvik karnesi

Devlet üniversitelerinin akademik teşvik karnesi

Akademisyenlerin bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte proje, araştırma ve yayınlarını desteklemek amacıyla verilen akademik teşviklerde, devlet üniversiteleri arasında Abdullah Gül Üniversitesi ilk sırayı aldı.

30.5.2016Eğitim
Başkent isimleri yurt odalarına verildi

Başkent isimleri yurt odalarına verildi

Aydın’ın Söke ilçesindeki Özel Osman Kalıpçı Kız Yurdu ile ilçede okuyan üniversite öğrencilerine hizmet veren 28 yaşındaki Nilsen Kalıpçı Hepduman, daire ve odalara dünya ülkeleri ve metropol kentlerden isimler verdi. ‘Paris’, ‘Londra’ ve ‘New York’ isimli odalarda kalan öğrenciler, "Söke’de okuyoruz Avrupa’da kalıyoruz" dedi. 

25.5.2016Eğitim
Alaçatı'da çatışma: 2 ölü 6 yaralı

Alaçatı'da çatışma: 2 ölü 6 yaralı

Çeşme Alaçatı’da, Türkiye’de tanınan işadamı M.A.Y.’nin otel inşaatının yanındaki eğlence mekanında kan aktı. M.A.Y.’nin adamı olduklarını söyleyen kişiler inşaatın yanındaki eğlence mekanını sabah erken saatlerde bastı. Kalaşnikof silahın kullanıldığı arbede sırasında 2 kişi öldürüldü, 6 kişi de yaralandı. Polisin araştırmalarının devam ettiği açıklandı.

24.5.2016Gündem
Aziz Sancar’ın adı üniversitenin konferans salonuna verildi

Aziz Sancar’ın adı üniversitenin konferans salonuna verildi

Nobel Kimya ödülünü alan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın adı, kuruluşunda katkısı bulunduğu İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü’nün konferarans salonuna verildi. Onur ödülü alan Aziz Sancar, basın toplantısında Nobel ödülünü aldığı DNA onarımına yönelik soruları yanıtladı, "Nobel’i almamın ikinci gününde Madalyayı Anıtkabir’e bırakmaya karar verdik. Çünkü madalya onların malı. Gençlere tavsiyem politikayla uğraşmasınlar. Bilimle uğraşsınlar" dedi.

14.5.2016Eğitim
İstanbul Sokakları dizisi 5. bölüm 2.fragmanında büyük takas!

İstanbul Sokakları dizisi 5. bölüm 2.fragmanında büyük takas!

SHOW TV'nin yeni dizisi İstanbul Sokakları 5. bölüm 2. fragmanını da yayınladı. Pazartesi akşamı ekrana gelecek olan dizinin yeni bölümünde Fırat büyük bir anlaşmanın içine giriyor. Peki Nazlı bulaştığı beladan nasıl kurtulacak? İstanbul Sokakları 5. bölüm fragmanları ve dahası haberimizde.

13.5.2016Gündem
'Duman' gençleri coşturdu

'Duman' gençleri coşturdu

İzmir Üniversitesi'nin bahar şenliğinde konser veren Duman grubu, final sınavları öncesinde gençlere stres attırdı.

12.5.2016Ege
Nobel ödüllü Sancar Türkiye'ye geliyor

Nobel ödüllü Sancar Türkiye'ye geliyor 

Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, 11 Mayıs’ta Türkiye'ye gelecek. Sancar, ilk durağı İzmir ardından Ankara ve İstanbul'da öğrenci ve akademisyenler ile buluşacak.

10.5.2016Eğitim
Prof. Dr. Aziz Sancar Türkiye'ye geliyor

Prof. Dr. Aziz Sancar Türkiye'ye geliyor

Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, yarın Türkiye'ye gelecek. Sancar, ilk durağı İzmir'in ardından Ankara ve İstanbul'da öğrenci ve akademisyenler ile buluşacak.

10.5.2016Eğitim
Nobel ödüllü Prof. Dr. Sancar İzmir'e geliyor

Nobel ödüllü Prof. Dr. Sancar İzmir'e geliyor

ABD'de yaşamını sürdüren Prof. Dr. Aziz Sancar, 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü Anıtkabir'e teslim için ikinci kez Türkiye'ye gelecek. Prof. Dr. Sancar, Ankara'dan önce İzmir'de dört gün kalacak ve Nobel sunumunu yapacak.

6.5.2016Ege
Arka Sokaklar dizisinin yeni bölümünde Hüsnü Çoban ölecek mi?

Arka Sokaklar dizisinin yeni bölümünde Hüsnü Çoban ölecek mi?

Arka Sokaklar bu hafta hayranlarını üzecek bir bölümle ekranlara gelecek. Ekibin efsane ismi Hüsnü Çoban'ın vurulması büyük ses getirdi. Hayranları şimdi Hüsnü Çoban'ın ölüm kalım savaşından çıkıp çıkamayağını merak ediyor. İşte Arka Sokaklar'ın 399.bölüm fragmanı...

28.4.2016Kelebek
İzmir'de dev bilim organizasyonu

İzmir'de dev bilim organizasyonu

İZMİR'de dünyanın dört bir yanından bilim adamlarının katılacağı "Sürdürülebilir Kalkınma için Bilim-Teknoloji-İnovasyon Politikaları ve İşbirliklerinin Rolü" konulu sempozyum 26-27 Mayıs tarihlerinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ve Nevvar Salih İşgören Vakfı işbirliği ile düzenlenecek.

27.4.2016Ege
Arka Sokaklar'ın yeni yayınlanan bölümünde Hüsnü ölüyor mu!

Arka Sokaklar'ın yeni yayınlanan bölümünde Hüsnü ölüyor mu!

Arka Sokaklar 398. Bölüm fragmanıyla sizlerle. Kanal D'nin uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar'da bu hafta heyecan verici olaylar yaşanıyor. Rıza Amir'in yardımcısı olduktan sonra büyük mutluluk yaşayan Başkomiser Hüsnü Çoban yayınlanacak yeni bölümde vuruluyor! Yeni bölüm fragmanı ve detayları haberimizde...

22.4.2016Kelebek
Bu konser hasta çocuklar için

Bu konser hasta çocuklar için

Aegean Band Orkestrası, Dokuz Eylül Üniversitesi Onkoloji servisinde tedavi gören çocuklar için düzenlenen yardım konseri için Konak Atatürk Kültür Merkezi’nde pazartesi günü sahne alacak.

21.4.2016Ege
Arka Sokaklar'ın Hüsnü Çoban'ı Özgür Ozan kimdir?

Arka Sokaklar'ın Hüsnü Çoban'ı Özgür Ozan kimdir?

Kanal D'nin uzun soluklu dizisi olan Arka Sokaklar'da oynadığı Hüsnü Çoban karakteri ile tanınan Özgür Ozan'ın dizide vurulma sahnesi gündeme oturdu. Peki, Arka Sokaklar'ın başarılı oyuncusu Özgür Ozan kimdir? Kaç tane dizi ve filmde rol almıştır?

21.4.2016Kelebek
Aziz Sancar’ın adı kız yurduna verilecek

Aziz Sancar’ın adı kız yurduna verilecek

Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın, İzmir Balçova’da yapacağı sekiz katlı kız öğrenci yurdu için protokole imzalar Vali Mustafa Toprak’ın da katıldığı törenle atıldı. Yurda, Nobel ödüllü bilim adamı Aziz Sancar’ın adının verilmesi planlanıyor. 

21.4.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Masallar ruha şifa

Masallar ruha şifa

DİDEM Köktaş, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni, aynı zamanda bir masal anlatıcısı.

17.6.2016Ege
Mecbur muyuz?

Mecbur muyuz?

YAZ geldi ya, sokak düğünleri de başladı...

10.6.2016Ege
Dün limondu bugün internet

Dün limondu bugün internet

Daha düne kadar girişimciliğin fitilini, kimi zaman çocukluk döneminde satılan limon ya da su ateşliyordu.

29.5.2016Ege
“One Stage” ve “İlahî Komedya”

“One Stage” ve “İlahî Komedya”

30’UNCU Uluslararası İzmir Festivali’nin ikinci konserinden çıktım.

27.5.2016Ege
Kızların ayak sesleri

Kızların ayak sesleri

KONAK Belediyespor, futbolda, Kadınlar 1’inci Ligi’nde 2015-2016 sezonunun şampiyonu oldu...

27.5.2016Ege