MENÜ
Arşiv

2006 Doğan Hızlan Haberleri

Doğan Hızlan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğan Hızlan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 188 Doğan Hızlan haberi bulunmuştur.

Doğan Hızlan Haberleri

Hepimiz, karalama defterinden çıktık

Hepimiz, karalama defterinden çıktık

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı ve Sosyoloji Bölümü’nün birlikte düzenlediği "Doğan Hızlan 70 Yaşında" konulu sempozyum, üniversitenin Fındıklı’daki binasında yapıldı.

25.12.2006Hürriyet Arşiv
Avare

Avare

24.12.2006Hürriyet Arşiv
Avare

Avare

17.12.2006Hürriyet Arşiv
Hürriyet hep yanımda

Hürriyet hep yanımda

10.12.2006Gündem
Avare

Avare

10.12.2006Hürriyet Arşiv
En iyi 10 kitapçı

En iyi 10 kitapçı

Türkiye’nin en iyi kitapçılarını ilk kez Ekim 2004’te seçmiştik. O tarihten bu yana pek çok yeni kitapçı açılınca, listeyi de yenilemenin zamanı geldi diye düşündük. 2006 model listemiz, eskilerle yenilerin karması oldu.

7.12.2006Hürriyet Arşiv
Pamukun konuşması siyasi değil edebi ağırlıklı

Pamuk'un konuşması siyasi değil edebi ağırlıklı

Orhan Pamuk, edebi ağırlıklı Nobel konuşmasında 'babasının bavulu'nu anlattı. Ayakta alkışlandı.

7.12.2006Hürriyet Arşiv
İsveçte Pamuk onuruna yemek

İsveç'te Pamuk onuruna yemek

Nobel Edebiyat Ödülünü almak üzere İsveç'te bulunan yazar Orhan Pamuk onuruna, Türkiye Büyükelçiliği öğle yemeği verdi.

7.12.2006Dünya
Tören edebi ama yazarlar siyasi

Tören edebi ama yazarlar siyasi

Nobel töreni için dün Stockholm'e giden basın mensuplarının büyük bölümü kariyerlerini siyasi yazılarla yapan köşe yazarlarından oluşuyor.

6.12.2006Gündem
Avare

Avare

3.12.2006Hürriyet Arşiv
Avare

Avare

26.11.2006Hürriyet Arşiv
İstanbul’dayım, dilimin uzağında evimin yakınında

İstanbul’dayım, dilimin uzağında evimin yakınında

Claudio Magris, İkinci Dünya Savaşı’nın başladığı yıl, İtalya’nın sınır kenti Trieste’de doğdu. Ailenin bir yanı Yunanistan’a uzanıyor, diğer yanı Yahudilik’le, Katolik Hıristiyanlık’la birleşiyor.

23.11.2006Hürriyet Arşiv
Doğan Hızlanın erken doğumu

Doğan Hızlan'ın erken doğumu

Doğan Hızlan malumunuz olduğu üzre TÜYAP'ın Onur Yazarı seçildikten sonra hakkında pek çok etkinlik düzenlendi, kutlamalar yapıldı. kutalam takvimi TÜYAP'la da sınırlı kalmadı, sanırım önümüzdeki yıl da devam edecek. Çünkü Aralık ayında 70 yaşına basıyor. Büyüğümüz, ustamız ya o nerede biz de ekip olarak peşindeyiz.

20.11.2006Hürriyet Arşiv
Avare

Avare

19.11.2006Hürriyet Arşiv
Avare

Avare

12.11.2006Hürriyet Arşiv
Çizgi Oscarları dağıtıldı

Çizgi Oscarları dağıtıldı

Aydın Doğan Vakfı 23. Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödülleri, önceki akşam, Tophane-i Amire Kültür Merkezi’nde düzenlenen muhteşem bir törenle sahiplerine dağıtıldı. Törende konuşan Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, "Örnek bir sivil toplum kuruluşu olarak 23 yıldır özverili çalışmaları ile Türk kültür ve sanatını dünyaya taşıyan Aydın Doğan Vakfı’na teşekkür ederim" dedi.

10.11.2006Hürriyet Arşiv
Karikatürün Oscarları sahiplerini buldu

Karikatürün Oscar'ları sahiplerini buldu

Bu yıl 83 ülkeden 1187 sanatçının 3212 çalışma ile katıldığı 23'üncü Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödülleri, önceki gün Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Törende konuşan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, "Aydın Doğan Vakfı, kurulduğu günden bu yana pek çok alanda verdiği teşvik edici ödüllerle başarılı işler yapan kişileri ve kurumları motive etmekte, ilerleme kaydetmelerini sağlamak için itici bir güç olmaktadır" dedi.

10.11.2006Hürriyet Arşiv
Ara Ustaya saygı

Ara Usta'ya saygı

Beşiktaş Belediyesi Kültür Sanat Platformu tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinliklerinde ikinci dönem, 13 Kasım'da gerçekleştirilecek olan Ara Güler gecesi ile başlıyor… Kültür, sanat, edebiyat ve düşün dünyasındaki usta isimlerin çalıştıkları alanlara damga vuran çeşitli yönleri ile izleyici ile buluştuğu gecelerin on yedincisi, saat 19.00’da Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde gerçekleşecek.

9.11.2006Hürriyet Arşiv
Onlar erdi muradına

Onlar erdi muradına

Gazeteci İclal Aydın ile yazar Tuna Kirmitçi, dün akşam Les Ottomans’ta düzenlenen törenle dünyaevine girdi.

8.11.2006Hürriyet Arşiv
Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü Aksana verildi

Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü Aksan'a verildi

TÜYAP 25. İstanbul Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen “2006 Yılı Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü”, Prof. Dr. Doğan Aksan'a verildi.

4.11.2006Hürriyet Arşiv
Dünya Kitap Ödüllerinde en iyiler

Dünya Kitap Ödülleri'nde en iyiler

Dünya Kitap Dergisi’nin düzenlediği Dünya Kitap Ödülleri ve Altın Sayfa Edebiyat Ödülü’nün sonuçları belli oldu. Ödül töreni 2 Kasım saat 18.00'de TÜYAP Kitap Fuarı Marmara Salonu’nda gerçekleşecek.

1.11.2006Hürriyet Arşiv
Gümüş yılın onur yazarı Doğan Hızlan

Gümüş yılın onur yazarı Doğan Hızlan

Gümüş yılını kutlayan TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda bu yılın "Onur Yazarı" seçilen Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Doğan Hızlan’a ödülü, düzenlenen törenle verildi. Törende konuşan Hızlan "Edebiyat jürilerinde görev yaptığım için ödül vermeye alışmış bir insanım. Ödül almak benim için çok değişik bir şey oldu" dedi.

31.10.2006Hürriyet Arşiv
Güler yüzlü çizere gözyaşlarıyla veda

Güler yüzlü çizere gözyaşlarıyla veda

İstanbul’da kalp yetmezliği sonucu geçen cuma günü 78 yaşında vefat eden karikatürist Semih Balcıoğlu, dün son yolculuğuna uğurlandı. Basın ve sanat dünyasının ünlü isimlerinin katıldığı Balcıoğlu’nun cenazesinde kızı Ömür Brisley, ön sırada saf tuttu.

30.10.2006Gündem
Gümüş yılın onur yazarı Hızlan

Gümüş yılın onur yazarı Hızlan

25’inci İstanbul Kitap Fuarı ve 16’ncı ARTİST 2006 İstanbul Sanat Fuarı dün Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Türkiye Yazarlar Birliği’nin ortaklaşa düzenledikleri iki fuar 5 Kasım tarihine kadar açık kalacak.

28.10.2006Hürriyet Arşiv
25. TÜYAP Kitap Fuarı yarın açılıyor

25. TÜYAP Kitap Fuarı yarın açılıyor

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek “25. İstanbul Kitap Fuarı”, kültür ve edebiyat dünyasını bir araya getirecek.

27.10.2006Gündem
25 yıllık bir yolculuk

25 yıllık bir yolculuk

Kitap ile okurun büyük buluşması gerçekleşiyor. TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde 28 Ekim-5 Kasım 2006 tarihleri arasında düzenlenecek 25. İstanbul Kitap Fuarı'nın teması “Kitap Fuarı'nın 25 Yılı-Bir Yolculuk Öyküsü”, onur yazarı ise Doğan Hızlan.Gümüş yılını kutlayacak fuara 500 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacak.

27.10.2006Hürriyet Arşiv
Cezbeye tutulmuş adam Doğan Hızlan

Cezbeye tutulmuş adam Doğan Hızlan

Bu yıl TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nın onur konuğu olan Doğan Hızlan 50 yılı aşkın bir süredir edebiyat dünyasının ve gazetecilik mesleğinin göbeğinde, hep önemli konumlarda. 1950 kuşağının vazgeçilmez üyesi. Cemal Süreya’ya göre edebiyatın hem anası, hem babası.

21.10.2006Hürriyet Arşiv

Yazar Sonuçları

Efsane kitap vitrinlerde

Efsane kitap vitrinlerde

Ahmet Hamdi Tanpınar, şiirleriyle, romanlarıyla, edebiyat tarihiyle Türk edebiyatının efsane adlarının başında gelir.

29.12.2006Doğan HIZLAN
Çocuklar ile yazarlar buluştu

Çocuklar ile yazarlar buluştu

Çocuk ve gençlerimizin okuma zevkini artırıp kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamak için farklı çalışmalar yürüten Irmak Okulları, her sene bir de kitap fuarı düzenliyor.

28.12.2006Kubilay KESKİN
İyi bir hukukçu için

İyi bir hukukçu için

Yalnız hukukçular ve adalet dünyası tanımaz Prof. Dr. Bülent Tanör’ü. Kitaplarıyla, yaptığı çalışmalarla, Türkiye’de hukukun yerleşmesi için mücadele veren adların başında gelir.

22.12.2006Doğan HIZLAN
Arkadaşları ona Saint Nedim derlerdi

Arkadaşları ona Saint Nedim derlerdi

Yıllar öncenin resim sergileri dolayısıyla çıkan birkaç sayfalık broşürleri anımsayanlar, bugünkü koca kitaplar, albümler ve kataloglar karşısında resim ve heykel sanatı adına sonsuz bir sevinç duyarlar.

15.12.2006Doğan HIZLAN
Yeni Dalga kuşağındanım

Yeni Dalga kuşağındanım

’Yeni Dalga’ üstüne bir kitap beni gençlik anılarıma götürdü.

8.12.2006Doğan HIZLAN
Bir maç saha kapatma ödüldür

Bir maç saha kapatma ödüldür!

GEÇTİĞİMİZ yıl Ali Sami Yen Stadı’nda oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçı sırasında sahaya 221 parça yabancı madde atıldı.

8.12.2006Mehmet Y. YILMAZ
Törende fraklı gazeteciler

Törende fraklı gazeteciler

BUGÜNLERDE bazı gazeteciler harıl harıl "frak" arıyor.Bu gazeteciler, 10 Aralık günü Stockholm’de verilecek "çok özel" bir yemeğe katılacaklar.

6.12.2006Ertuğrul ÖZKÖK
Açlık, sofuluğu bozar

Açlık, sofuluğu bozar

CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü, 24.2.2006 tarihinde Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu'na, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olduktan sonra ticari faaliyette bulunanların ne kadarının vergi mükellefi olduğunu, bunların kaçının sosyal güvenlik destek primi ödediğini sormuştu.

6.12.2006Yalçın BAYER
Her çocuk bir mücevherdir

Her çocuk bir mücevherdir

Tohum Otizm Vakfı çalışmalarını desteklemek ve otistik çocuklarımızın eğitimi için kamuoyu oluşturmak amacıyla Gilan sponsorluğunda gerçekleştirilen "Her Çocuk Bir Mücevherdir" projesi hayat buluyor.

6.12.2006Kubilay KESKİN
Gülmekten korkuyoruz

Gülmekten korkuyoruz

Kürşat Başar’ın dergilerde, gazetelerde yayımlanan yazıları bir araya gelince, günlük yaşamımızın ironik bir öyküsü çıkmış ortaya.

1.12.2006Doğan HIZLAN
Rüya değil

Rüya değil

Pazartesi günü bu köşede, "atv yönetimi Bir Demet Tiyatro’yu beğenmedi" yazısı çıkınca, önce Yılmaz Erdoğan aradı, sonra yapımcı Necati Akpınar...

28.11.2006Cengiz SEMERCİOĞLU
Sinemanın üç zirvesi

Sinemanın üç zirvesi

Sinema dünyamızın üç zirvesi üzerine hazırlanan kitaplar, Türk sinemasındaki önemli adlar hakkında, çoğulcu bilgiler edinmemizi sağlıyor: Adı: Atıf Yılmaz; Kahkaha ve Hüzün: Sadri Alışık ve Kader: Zeki Demirkubuz. Dost Kitabevi ile Ankara Sinema Derneği’nin yayınladığı kitaplar, benim savunduğum yöntemi uygulamış. Kitaplar; bir imzanın görüşünü taşımıyor, değişik adların, sanatçılara, yönetmenlere farklı yaklaşımını sergiliyor.

24.11.2006Doğan HIZLAN
Rasputin’in izinde

Rasputin’in izinde

St. Petersburg’un anlı şanlı binaları arasında bir tanesi var ki hikayesi gerçekten müthiş.

18.11.2006Gila BENMAYOR
Atatürk’ün karakutusu

Atatürk’ün karakutusu

Atatürk’e, dönemine, Cumhuriyet’in kuruluşuna, Cumhuriyet sonrasındaki siyasal olaylara tanıklık eden önemli bir kişinin, Atütürk’ün yaveri Cevat Abbas Gürer hakkında yayımlanan kitap, Cevat Abbas’ın büyük liderin sır kátibi, karakutusu olduğunu belgelerle kanıtlıyor.

17.11.2006Doğan HIZLAN
Mesleği doktorluk, tutkusu müzik

Mesleği doktorluk, tutkusu müzik

Evin İlyasoğlu’nun yazdığı Bülent Tarcan-Bir Hekimin Senfonik Öyküsü kitabını okurken, insanların tutkularının esiri olmalarının en mutlu çözüm olduğu kanaatine vardım.

10.11.2006Doğan HIZLAN
Osmanlı’dan önce Anadolu’da Selçuk Uygarlığı vardı

Osmanlı’dan önce Anadolu’da Selçuk Uygarlığı vardı

Bugün tanıtacağım iki ciltlik dev çalışma; Anadolu Selçukluları ve Beylikler Dönemi Uygarlığı adını taşıyor.

3.11.2006Doğan HIZLAN
Meclis TV ve Richard Clayderman

Meclis TV ve Richard Clayderman

Televizyon seyretmek konusunda bağışıklık sistemi çok güçlü bir insanım.

3.11.2006Kanat ATKAYA
Değişen Türkiye’nin bir göstergesi

Değişen Türkiye’nin bir göstergesi

BİLİM kurgu edebiyatının büyük ismi Ray Bradbury "Fahrenheit 451" isimli romanını ilk kez 1951 yılında yayımlamıştı.

31.10.2006Mehmet Y. YILMAZ
Erdoğan’ın nasıl bir laiklik istediğini bilen biliyor

Erdoğan’ın nasıl bir laiklik istediğini bilen biliyor

BAŞBAKAN Erdoğan nasıl bir laiklik istiyor?

Dinle devlet yönetimini kesin olarak ayrı tutan bir laiklik anlayışını benimsiyor mu?

31.10.2006Tufan TÜRENÇ
Şeker, Köşk hesaplarını değiştirdi

Şeker, Köşk hesaplarını değiştirdi

Başbakan’ın son rahatsızlığı, Ankara’daki Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili yorumlarda önemli bir değişme yol açtı. Erdoğan’ın vereceği kararın etkileneceği söyleniyor.

31.10.2006Mehmet Ali BİRAND
İyi ki burada Doğan Bey var

İyi ki burada Doğan Bey var

PAPYONLARI onun ayrılmaz bir parçasıdır.

29.10.2006Ferai TINÇ
Kaptan’ı unutmadık

Kaptan’ı unutmadık

Attilá İlhan’ın ardından hazırlanan kitap, onu değişik yönleriyle yeniden okuruna hatırlatıyor.

27.10.2006Doğan HIZLAN
Seri katil neresinden anlaşılır

Seri katil neresinden anlaşılır?

BİLİYORSUNUZ; bu sayfada genelde cinayet, yaralama, gasp, kesme, biçme gibi dehşet haberleri yayınlanır.

24.10.2006Bekir COŞKUN