Doğum

 • Her yıl 60 bin kadın bunu yaşıyor - doğum
  Her yıl 60 bin kadın bunu yaşıyor29.01.2015
  SağlıkAnne-baba olmak isteyenler, yıllardır bunun için çabalayanlar, başarılı olanlar ve daha yolun başındakiler bir araya geldi.Hürriyet Bumerang sponsorluğunda buluşan anne baba adayları, aileler ve doktorlar bilgilendi.Her toplantıda farklı konuşmacıların konuk olacağı destek seminerlerinin ilkinde, Prof.Dr.Kaya Özkuş, Dr.Murat Berksoy, Uzm.Dr.Filiz Çataklı hem bu yolda başarıya ulaşmak için gerekenleri aktardı, hem de katılımcıların sorularını yanıtladı.
 • Yaşar SÖKMENSÜER

  Türkiye'nin tüm bebeleri, basın çığlığı - doğum
  Türkiye'nin tüm bebeleri, basın çığlığı28.01.2015
  YazarlarAVM’lere yolum düştüğünde bir tuhaflık fark etmiştim zaten.Sebebsiz yere yahut en az “üç evin tek goncası” olması sebebiyle sürekli çığlık atarak gezen çocuk sayısında bir azalma sezmiştim.
 • Deniz Gürel

  Özhaseki’den Gökçek’e zürafa şakası - doğum
  Özhaseki’den Gökçek’e zürafa şakası28.01.2015
  YazarlarAnkara’daki hayvanat bahçesi, Ankarapark çalışmaları nedeniyle kapatılınca, hayvanlar Türkiye’nin dört bir yanındaki hayvanat bahçelerine taşınmıştı.
 • "Modern çağın ırgat pazarları kuruluyor" - doğum
  "Modern çağın ırgat pazarları kuruluyor"28.01.2015
  EgeCHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Meclis'e sunulan Aile Paketi'nin 11'inci maddesindeki 'Özel İstihdam Bürolarına ilişkin kanunun kabul edilmesi halinde, kurulacak bürolarda modern çağın ırgat pazarlarının yaratılacağını söyledi.
 • Pilates'in öncüsü Allan Menezes, Türkiye'de - doğum
  Pilates'in öncüsü Allan Menezes, Türkiye'de28.01.2015
  EgePİLATES denildiğinde dünya çapında akla gelen isimlerden olan Allan Menezes, Zen Pilates Studio'nun düzenlediği eğitim programlarını katılmak için Türkiye'ye geldi.
 • Özhaseki’den Gökçek’e zürafa şakası - doğum
  Özhaseki’den Gökçek’e zürafa şakası28.01.2015
  AnkaraKayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’yle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında geçtiğimiz günlerde ilginç bir diyalog yaşandı.
 • Yaşar SÖKMENSÜER

  Türkiye'nin tüm bebeleri, basın çığlığı - doğum
  Türkiye'nin tüm bebeleri, basın çığlığı28.01.2015
  YazarlarAVM’lere yolum düştüğünde bir tuhaflık fark etmiştim zaten.Sebebsiz yere yahut en az “üç evin tek goncası” olması sebebiyle sürekli çığlık atarak gezen çocuk sayısında bir azalma sezmiştim.
 • Kadın avukat protesto için 7 aylık bebeğiyle duruşmaya girdi - doğum
  Kadın avukat protesto için 7 aylık bebeğiyle duruşmaya girdi28.01.2015
  GündemAnadolu Adalet Sarayı'nda bir kadın avukat, "doğum yapan kadınların çalışma hayatından dışlanmasını" ve "iş yerlerinde bebeklerinin bakımı için uygun ortam olmamasını" protesto etmek amacıyla duruşmaya 7 aylık bebeğiyle girdi.Bebeğinin bakımını da adliyede yaptığını belirten Meriç, ''Valla bir hakime hanımın odasında altını değiştirdim, oğlum biraz kamu malına zarar verdi ama'' diyerek güldü.
 • Erkeğin kötüsü karısını döver - doğum
  Erkeğin kötüsü karısını döver27.01.2015
  GündemHAZAR Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından şiddet mağduru kadınların sesini duyurmak amaçlı ‘Wo/Men for Women Projesi’nin kapanış toplantısı yapıldı.Toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi kadın doğum uzmanı Sare Davutoğlu da konuşma yaptı.
 • "Modern çağın ırgat pazarları kuruluyor" - doğum
  "Modern çağın ırgat pazarları kuruluyor"27.01.2015
  EgeCHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Meclis'e sunulan Aile Paketi'nin 11'inci maddesindeki 'Özel İstihdam Bürolarına ilişkin kanunun kabul edilmesi halinde, kurulacak bürolarda modern çağın ırgat pazarlarının yaratılacağını söyledi.
 • Pilates'in öncüsü Allan Menezes, Türkiye'de - doğum
  Pilates'in öncüsü Allan Menezes, Türkiye'de27.01.2015
  EgePİLATES denildiğinde dünya çapında akla gelen isimlerden olan Allan Menezes, Zen Pilates Studio'nun düzenlediği eğitim programlarını katılmak için Türkiye'ye geldi.
 • Atom Karınca iş başında - doğum
  Atom Karınca iş başında25.01.2015
  EkonomiTrabzon’da doğan Cansen Başaran Symes kendi kendine okuma yazma öğrenip 6 yaşında okula ikinci sınıftan başladı.Tıpı okuyacak kadar puan alıp tercihini bir hocası uğruna işletmeden yana kullandı.İş hayatına atıldığında arkadaşları arasındaki kod adı ise yüksek enerjisi nedeniyle Atom Karınca oldu.
 • Ayşe ARMAN

  Çocuk taciz ve tecavüzünde yüzde 400 artış - doğum
  Çocuk taciz ve tecavüzünde yüzde 400 artış20.01.2015
  YazarlarKADIN meseleleriyle ilgili tartışmaya bugün de devam ediyoruz.
 • Okul dönemim sigorta başlangıcı sayılır mı - doğum
  Okul dönemim sigorta başlangıcı sayılır mı20.01.2015
  Avrupa
 • Yanında yemek bile yemiyor - doğum
  Yanında yemek bile yemiyor20.01.2015
  SağlıkAdana'da bir anne, sezaryenle doğum sırasında beynine oksijen gitmediği için beyninden rahatsızlanan ve midesine takılan hortumla beslenen 1,5 yaşındaki kızı İlayda'ya görünmeden yemek yiyor.
 • Doğum sancısını artıran hareket - doğum
  Doğum sancısını artıran hareket20.01.2015
  Sağlıkİngiltere’deki University College London’dan bilim insanlarının gerçekleştirdiği yeni bir araştırma bazı kadınların eşleri yanlarındayken acıyı daha ağır bir şekilde hissettiklerini ortaya çıkarttı.
 • Gökhan KİMSESİZCAN

  İstanbul’da bohem hayat - doğum
  İstanbul’da bohem hayat19.01.2015
  Yazarlarİstanbul, geçtiğimiz hafta sonu sanat etkinliklerine ev sahipliği yaptı.Dünyaca ünlü La Bohemé operası, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde izleyiciyle buluştu.
 • Fatih’li hâkim - doğum
  Fatih’li hâkim19.01.2015
  PlanetALMANYA’da Junut Al Sham terör örgütü üyesi Harun P.’yi yargılayan hakim Manfred Dauster, doğum gününde giydiği üzerinde Fatih Sultan Mehmet yazan ve tuğra bulunan tişörtüyle çektirdiği fotoğrafı Facebook’ta paylaştı.
 • Bebek için anne öldü - doğum
  Bebek için anne öldü19.01.2015
  Gündem8 aylık hamile Zeliha Kara, iddiaya göre ağır grip olduğu halde doktoru “Bebek zarar görür” deyip ilaç vermediği için öldü.Ailesi şikâyetçi oldu.
 • Ayşe ARMAN

  Anneme benzeyen kadınlara âşık olurum - doğum
  Anneme benzeyen kadınlara âşık olurum19.01.2015
  YazarlarBence adını daha çoook duyacağımız biri o Mert Turak.
 • TEOG’da 4 bin 742 şampiyon - doğum
  TEOG’da 4 bin 742 şampiyon19.01.2015
  GündemMilliyet Gazetesi yazarı Abbas Güçlü, bugünkü köşesinde TEOG'da 4 bin 742 öğrencinin şampiyon olduğunu yazdı.
 • Bu tişört hakimin başına iş açtı - doğum
  Bu tişört hakimin başına iş açtı19.01.2015
  AvrupaBugün İslamcı terörist Harun P'nin davasında yargıçlık yapacak Manfred Dauster, 58.doğum günü partisinde giydiği ve üzerinde Fatih Sultan Mehmet'in tuğrasının bulunduğu tişörtle başına iş açtı.
 • 5 yaşındaki çocuğa parti faturası - doğum
  5 yaşındaki çocuğa parti faturası19.01.2015
  Avrupaİngiltere’de Julia Lawrence isimli bir anne çocuğunun doğum günü partisine geleceğini söyleyip gelmeyen 5 yaşındaki Alex Nash’in ailesine 15.95 sterlinlik bir fatura yolladı.
 • İdrar kaçırmanın tedavisi var - doğum
  İdrar kaçırmanın tedavisi var19.01.2015
  SağlıkÖzellikle 40 yaşından itibaren kadınların birçoğu idrar kaçırma sorunu ile karşılaşıyor.Geçirilmiş ameliyatlar, doğum sonrası deformasyon, şeker hastalığı, nörolojik hastalıklar, idrar kaçırma (üriner inkontinans) sebeplerinden olabilir.Üroloji uzmanı Op.Dr.Murad Çeltik, her yaş ve cinsiyet grubunda idrar kaçırmanın görülebildiğini belirtti.
 • Tuğçe'nin kan izlerini silmişler - doğum
  Tuğçe'nin kan izlerini silmişler19.01.2015
  AvrupaYaşları küçük iki kıza yardım etmek isteği sırada uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitiren Tuğçe Albayrak'ın yediği yumruktan sonra kafasını vurduğu yerdeki kanlarının temizlendiği öğrenildi.
 • Tuğçe'nin kan izlerini silmişler - doğum
  Tuğçe'nin kan izlerini silmişler19.01.2015
  PlanetAlmanya’nın Offenbach kentinde 15 Kasım’da taciz edilen iki genç kıza yardım ederken uğradığı saldırıda ölen Tuğçe Albayrak’ın (22) yediği yumruktan sonra kafasını vurduğu yerdeki kan izlerinin temizlendiği ortaya çıktı.
 • Manisaspor'da yenilere 'Hazır olun' mesajı - doğum
  Manisaspor'da yenilere 'Hazır olun' mesajı19.01.2015
  EgePTT 1'inci Lig'de 2'nci yarının ilk maçında cuma günü deplasmanda Giresunspor'la karşılaşacak Manisaspor'un teknik direktörü Taner Taşkın, yeni transferler Sercan, Berk, Yusuf ve Şaban'a "Hazır olun" mesajı verdi.
 • Yonca TOKBAŞ - Kelebek

  Yetişemiyorum sendromu - doğum
  Yetişemiyorum sendromu18.01.2015
  YazarlarBu ara hiçbir şeye yetişemiyorum.
 • Kırmızı parti - doğum
  Kırmızı parti18.01.2015
  AnkaraBaşkent cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Gökçe Özcan, yeni yaşını Çayyolu’ndaki Kırık Plak’ta gerçekleşen kırmızı konseptli partide kutladı.
 • Huzurevi’ne sürpriz ziyaret - doğum
  Huzurevi’ne sürpriz ziyaret18.01.2015
  AnkaraMamak Başak Bilgi Evi öğrencileri, Fatma Üçer Huzurevi’ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
 • Vasıfsız işçi göçü, hem tehlike hem avantaj - doğum
  Vasıfsız işçi göçü, hem tehlike hem avantaj18.01.2015
  AvrupaAlman Ekonomi Araştırma Merkezi Enstitüsü (IFO) şefi Prof.Dr.Hans-Werner Sinn, bu yıl yurt dışından Almanya’ya yarım milyon göçmen geleceği tahmininde bulundu.
 • Twitter fenomenleri dert yandı - doğum
  Twitter fenomenleri dert yandı18.01.2015
  EkonomiTüketici Sorunları Derneği’nin (TÜSODER) düzenlediği kahvaltı etkinliğinde twitter fenomenleri ile tüketiciler bir araya geldi.
 • Hamile kadın doktor tavsiyesiyle ilaç almadı öldü - doğum
  Hamile kadın doktor tavsiyesiyle ilaç almadı öldü18.01.2015
  SağlıkGrip olmasına karşın, doktorunun tavsiyesine uyup ilaç kullanmayan ve kontrol için gittiği muayenede fenalaşıp ölen 8 aylık hamile 40 yaşındaki Zeliha Kara’nın ailesi, doktordan şikayetçi oldu.
 • Sow doğum gününde coştu - doğum
  Sow doğum gününde coştu18.01.2015
  FutbolFenerbahçe'de uzundur zamandır attığı gollerden çok kaçırdığı gollerle gündeme gelen Moussa Sow, Senegal ile Gana arasında oynanan karşılaşmanın 90+4'üncü dakikasında attığı gol ile takımını galibiyete taşıdı.
 • Kubilay qb Tunçer

  Tiyatro: Öteki Hayatlar - doğum
  Tiyatro: Öteki Hayatlar17.01.2015
  YazarlarSahnede 10.yılını kutlayan Tiyatro Öteki Hayatlar’ın oyunu ‘10’, önemli bir konuya odaklanıyor: Kürtaj.
 • Davutoğlu AK Parti İl Kongresi'nde konuştu - doğum
  Davutoğlu AK Parti İl Kongresi'nde konuştu17.01.2015
  GündemAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin, Avrupa tarihinin bir parçası olduğunu, Avrupa geleceğinin de parçası olacağını belirterek, "Hem değerlerimizi koruyacağız, hem de Avrupa ile bütünleşmenin kararlı yürüyüşüne devam edeceğiz.Geçen hafta Paris'te dünya lideriyle birlikte yürürken sadece teröre karşı yürümedik, Avrupa'daki yabancı düşmanlığına karşı, Avrupa'da yükselen ırkçılığa karşı sesimizi yükselttik" dedi.
 • Türkiye onu Suriye’ye geri yollayabilir! - doğum
  Türkiye onu Suriye’ye geri yollayabilir!17.01.2015
  Avrupaİngiltere’nin Staffordshire bölgesindeki evini terk edip 16 aylık oğlu Zaheem ile birlikte Suriye’ye giderek IŞİD’e katılan 25 yaşındaki İngiliz Tareena Shakil, örgüt onu tek bacaklı bir militanla evlenmeye zorlayınca Türkiye’ye kaçtı.
 • Akhisar'dan iki flaş transfer - doğum
  Akhisar'dan iki flaş transfer17.01.2015
  FutbolTeknik direktörlüğe Roberto Carlos'u getiren Akhisar Belediyespor, iki flaş transfere imza atarak Portekizli Ricardo Vaz Te ve Custodio'yu renklerine bağladı.
 • Huzurevine sürpriz ziyaret - doğum
  Huzurevine sürpriz ziyaret17.01.2015
  AnkaraMamak Başak Bilgi Evi öğrencileri, Fatma Üçer Huzurevi’ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
 • Gülse BİRSEL

  Eyy Merkez Bankası! Ben bağımlıyım! - doğum
  Eyy Merkez Bankası! Ben bağımlıyım!17.01.2015
  YazarlarEvet, ekonomi programlarının bağımlısıyım! Mikro, makro, parite nerede; ben orada.Ama ne fayda?
 • Başbakan Davutoğlu'ndan canlı yayında önemli açıklamalar - doğum
  Başbakan Davutoğlu'ndan canlı yayında önemli açıklamalar16.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, NTV-Star TV ortak yayınında Oğuz Haksever'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • Muhammed Ali taburcu edildi - doğum
  Muhammed Ali taburcu edildi16.01.2015
  AvrupaAmerikalı efsanevi boksör Muhammed Ali, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.
 • Bodrum'da 8 ayrı dilde Nazım anıldı - doğum
  Bodrum'da 8 ayrı dilde Nazım anıldı16.01.2015
  EgeTÜRK ve Dünya şiirinin usta kalemi Nazım Hikmet, doğumunun 113'üncü yıldönümünde Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde düzenlenen programla anıldı.Farklı ülkelerden sanatçılar, etkinlikte sekiz ayrı dilde Nazım Hikmet şiirleri okudu.Ünlü müzisyen Şeşen, söz ve bestesi kendisine ait 'Nazım Hikmet Memleket' adlı şarkının sözlerini okudu.
 • Karşıyaka'ya dev Nazım Hikmet heykeli - doğum
  Karşıyaka'ya dev Nazım Hikmet heykeli15.01.2015
  Keyifİzmir’in Karşıyaka ilçesinde Türk ve dünya şiirinin unutulmaz ismi Nazım Hikmet Ran’ın, doğumunun 113’üncü yılında dev heykelinin açılışı yapıldı.
 • Bize yabancı çilek gerekmez - doğum
  Bize yabancı çilek gerekmez15.01.2015
  FutbolGalatasaray Teknik Direktörü, pastasında yer alan meyveden yola çıkıp ısrarla transfer soruları soran gazetecilere, “Hep çilek peşindesiniz.Ama tarladaki çilekleri gören yok” karşılığını verdi.
 • Kadınların yüzde 17'si yaşıyor - doğum
  Kadınların yüzde 17'si yaşıyor15.01.2015
  SağlıkKadınlarda görülen ve yaygın bir cinsel işlev bozukluğu olan vajinismus, kadının vajina kaslarının kasılarak cinsel ilişkiye izin vermemesi durumudur.Yapılan araştırmalara göre Türkiye'de kadınların yüzde 54'ünün ilk cinsel deneyiminde korku, acı hissettiği, yüzde 17'sinin ise birleşmede uzun vadede sorun yaşadığı tespit edilmiştir.
 • Yok böyle kısmet! Marsel İlhan, son şampiyonla eşleşti - doğum
  Yok böyle kısmet! Marsel İlhan, son şampiyonla eşleşti15.01.2015
  Tenis19 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında yapılacak Avustralya Açık Tenis Turnuvası'na ana tablodan katılacak olan Türk tenisçi Marsel İlhan, şanssız bir kura çekti.İlhan ilk turda, turnuvanın son şampiyonu olan ve 2015'te oynadığı 4 maçı da kazanan Stanislas Wawrinka ile karşılaşacak.
 • Erkek arkadaşa hediye alternatifleri - doğum
  Erkek arkadaşa hediye alternatifleri15.01.2015
  StilKadınların çok zorlandığı konulardan biri erkek arkadaşlarına hediye seçerken yaşadıkları kararsızlıklardır.İşinizi kolaylaştıracak hediye alternatifleri haberimizde!
 • Eğer bu ay hastaneye gittiyseniz kapınızı çalabilirler - doğum
  Eğer bu ay hastaneye gittiyseniz kapınızı çalabilirler15.01.2015
  SağlıkSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, her ilde İl Sağlık Müdürü başta olmak üzere Bakanlık yöneticilerinin o ay kamu hastanelerinden sağlık hizmeti almış 10 hastanın evini ziyaret etmesi talimatı verdi.Bakan Müezzinoğlu, "1 Şubat'tan itibaren bütün yöneticilerimiz zile basacak, kapıyı çalacak ve hatır soracak" dedi.
 • Selçuk Yaşar'a 90.yaş kutlaması - doğum
  Selçuk Yaşar'a 90.yaş kutlaması14.01.2015
  EgeEge Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD), derneğin kurucuları arasında yer alan Selçuk Yaşar'ın 90'ıncı doğum günü nedeniyle özel bir açıklama yayınladı.
içinde

Doğum


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz