MENÜ
Arşiv

Dış Basın

Dış Basın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dış Basın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.246 Dış Basın haberi bulunmuştur.

Dış Basın Haberleri

Mete Yarar: Saldırının zamanı çok manidar

Mete Yarar: Saldırının zamanı çok manidar

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 3 askerimizin şehit olmasının ardından Güvenlik Uzmanı Mete Yarar saldırıyı değerlendirdi. Yarar, uçağın kime ait olduğundan çok kimin kullandığının araştırılmasını gerektiğini belirtti. Yarar, ayrıca saldırının geçen yıl Rus uçağının düşürüldüğü tarihin yıl dönümünde gerçekleştirilmesine dikkat çekti. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar ise "Soğukkanlı bir şekilde stratejik akıl devrede olmalı. Bu olay bölgesel bir savaşla ilgili büyük risk taşıyor. Bu tuzağa düşülmemeli" diye konuştu.

24.11.2016Gündem
Dış basın Türk askerlerinin Suriyede şehit edilmesini böyle duyurdu

Dış basın Türk askerlerinin Suriye'de şehit edilmesini böyle duyurdu

Fırat Kalkanı harekâtına katılan üç askerimizin Suriye'de şehit edilmesi, dış basında da geniş yankı buldu. Uluslararası medya, TSK'nın konuya ilişkin açıklamasını son dakika gelişmesi olarak duyurdu.

24.11.2016Dünya
Gazipaşada Atatürkü anma programı

 Gazipaşa'da Atatürk'ü anma programı

 Gazipaşa'da Atatürk'ü anma programı

10.11.2016Antalya
Avrupa ve ABD: Derinden rahatsız etti

Avrupa ve ABD: Derinden rahatsız etti

ABD, AB ve Almanya’dan HDP’ye operasyonla ilgili yapılan açıklamalarda kaygı ve rahatsızlık dile getirildi. AB ülkelerinin Ankara büyükelçileri dün olağanüstü toplandı. Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz gözaltıların ürkütücü sinyal verdiğini söyledi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, ‘Derinden rahatsız etti’ dedi.

4.11.2016Dünya
Prof Dr. Hakan Yavuz: Cemaatçiler savaşı kaybetmiş Naziler gibi Hoca’ya karşı isyan var

Prof Dr. Hakan Yavuz: 'Cemaatçiler savaşı kaybetmiş Naziler gibi! Hoca’ya karşı isyan var'

Bir yanda fantastik bilgilerle sürekli el artıran itirafçılar... Bir yanda ‘dir’li ‘dır’lı kesin cümleleriyle memleketimin televizyon yorumcuları... Ve topu hâlâ üst akıllara atan politikacılar... Bu kakafoniden sağlıklı bir analiz çıkarmamız zor. Türkiye’de Gülen’le ilgili yayımlanmış objektif akademik çalışma sayısı bir-ikiyi geçmiyor. Dünyada Cemaat’i en iyi incelemiş isimlerden biri, hatta kimilerine göre ilki Utah Üniversitesi Siyasal Bilgiler Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Yavuz... Yavuz, bir dönem Cemaat’e yakın durmuş, Fethullah Gülen ile defalarca mülakat yapmış, 2000’li yılların sonunda ise Hürriyet’te yayımlanan üç açıklamayla net bir mesafe koymuş biri. Cemaat’le ilgili ilk uluslararası akademik çalışmayı yaptı. İkinci kitabı Oxford Üniversitesi Yayınları’ndan çıktı. Kendisiyle FETÖ’nün son durumunu ve Türkiye’de bu yapıları yaratan toplumsal ahlak sorununu konuştuk.

20.8.2016Gündem

AYM'den, 'cinsel istismarda 15 yaş kuralının iptali' açıklaması

Anayasa Mahkemesi Başkanlığından yapılan açıklamada, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK), çocuğun cinsel yönden istismarına ilişkin cezaları düzenleyen 103. maddesinin birinci fıkrasındaki "15 yaşını tamamlamamış her çocuğa karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın cinsel istismar sayılacağı"na ilişkin hükmün iptaline ilişkin kararın, kategorik olarak 15 yaşından küçük çocuklara karşı işlenen cinsel istismar fiillerinin suç olmaktan çıkarılmasını ima dahi etmediği vurgulandı.

15.8.2016Gündem
Dış basın nasıl gördü

Dış basın nasıl gördü

Dünyanın bütün büyük medya kuruluşları darbe gecesi internet sitelerinden haberleri sıcağı sıcağına takip etti. Çoğunda anafikir şuydu: Türklerin darbeyi püskürttü.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
İstanbuldaki patlama ile ilgili flaş haberler...

İstanbul'daki patlama ile ilgili flaş haberler...

Hüzne boğan olaydan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.. Terör, kanlı yüzünü dün sabah Vezneciler’de üniversite yolunda gösterdi. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde nöbet değişimine giden çevik kuvvet polislerinin bulunduğu midibüs geçerken, park halindeki bombalı araç uzaktan kumandayla patlatıldı. Üniversite binaları ile çevredeki işyerlerinin de büyük hasar gördüğü saldırıda 6 polis şehit oldu, 5 sivil yaşamını yitirdi. Üniversitede çalışan bir kadın ile kendisini işe bırakan eşi, bir banka çalışanı ve bir mağaza müdürü sivil kurbanlar arasında. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Saldırı dünya basınında da yer aldı. İngiliz Independent ve Financial Times gazeteleri Vezneciler'de düzenlenen bombalı saldırıyı henüz üstlenen olmasa da şüphelerin terör örgütü PKK üzerinde yoğunlaştığını yazdı. Financial Times'ta terör örgütünün taktik değişimine vurgu yapıldı.

8.6.2016Gündem
Araç 3 gün otoparktaydı

Araç 3 gün otoparktaydı

Vezneciler'deki bombalı saldırıda olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemeler ve MOBESE kameralarından elde edilen görüntüler sonunda otomobilin bir araç kiralama şirketinden kiralandığı tespit edildi.

8.6.2016Gündem
Yine hain pusu

Yine hain pusu

Terör, kanlı yüzünü dün sabah Vezneciler’de üniversite yolunda gösterdi. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde nöbet değişimine giden çevik kuvvet polislerinin bulunduğu midibüs geçerken, park halindeki bombalı araç uzaktan kumandayla patlatıldı. Üniversite binaları ile çevredeki işyerlerinin de büyük hasar gördüğü saldırıda 6 polis şehit oldu, 5 sivil yaşamını yitirdi. Üniversitede çalışan bir kadın ile kendisini işe bırakan eşi, bir banka çalışanı ve bir mağaza müdürü sivil kurbanlar arasında. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Saldırı dünya basınında da yer aldı. İngiliz Independent ve Financial Times gazeteleri Vezneciler'de düzenlenen bombalı saldırıyı henüz üstlenen olmasa da şüphelerin terör örgütü PKK üzerinde yoğunlaştığını yazdı. Financial Times'ta terör örgütünün taktik değişimine vurgu yapıldı.

7.6.2016Gündem
İngiltere ve Almanya, Vezneciler saldırısının ardından seyahat uyarısını güncelledi

İngiltere ve Almanya, Vezneciler saldırısının ardından seyahat uyarısını güncelledi

İstanbul Vezneciler'de bir polis aracına gerçekleştirilen saldırı üzerine Birleşik Krallık ve Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye seyahat uyarısını güncelledi.

7.6.2016Dünya
Dış basın İstanbuldaki patlamayı böyle duyurdu

Dış basın İstanbul'daki patlamayı böyle duyurdu

Uluslararası yayın kuruluşları, İstanbul Vezneciler'de çevik kuvvet polislerinin otobüsüne düzenlenen saldırıyı okurlarına 'son dakika gelişmesi' olarak duyurdu.

7.6.2016Dünya
Dış basın AK Partinin kongre tarihini böyle duyurdu

Dış basın AK Parti'nin kongre tarihini böyle duyurdu

AK Parti'de olağanüstü kongrenin 22 Mayıs'ta yapılacağının açıklanması, uluslararası basın tarafından son dakika gelişmesi olarak aktarıldı. BBC, "Davutoğlu, Erdoğan'la arasının açıldığı yönündeki haberlerin üzerine yapılacak olağanüstü AK Parti kongresinde görevden çekilecek" ifadesini kullandı. Dünya televizyonları Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarını canlı yayınladı.

5.5.2016Dünya
Kıbrıs gezisinde katliam çukurunun tanıkları buluştu

Kıbrıs gezisinde katliam çukurunun tanıkları buluştu

Kıbrıs gezisinde katliam çukurunun tanıkları buluştu

12.4.2016Denizli
ABD, tutukladığı Zarrab’ın tüm malvarlığına el koyacak: En büyük delil ‘Ekonomik Cihat’

ABD, tutukladığı Zarrab’ın tüm malvarlığına el koyacak: En büyük delil ‘Ekonomik Cihat’

Miami’de FBI ajanları tarafından yakalanan Reza Zarrab’ın (Rıza Sarraf) kefalet başvurusu mahkeme tarafından reddedildi. Savcılık, Zarrab’ın banka sahtekârlığı ve karapara aklamayla ilişkili tüm malvarlığına el konulmasını isterken, iddianamedeki en çarpıcı delil ise Zarrab’ın İran Merkez Bankası Başkanı’na hitaben kendi adına hazırlattığı Zarrab Ailesi’nin yaptırımlara karşı ‘Ekonomik Cihat’a hazır olduğunu belirten mektup.

23.3.2016Ekonomi
Zarrab’ı tutuklayan savcı Bharara, Türkiye’nin en merak edilen ismi oldu

Zarrab’ı tutuklayan savcı Bharara, Türkiye’nin en merak edilen ismi oldu

Reza Zarrab’ı Miami’de tutuklayan ‘Wall Street Şerifi’ lakaplı savcı Preet Bharara, Türkiye’nin en merak edilen ismi oldu. Twitter’da takipçi sayısı 1 günde Türklerle 51 bine çıkan, ‘Billions’ isimli dizinin esin kaynağı olan savcı Bharara, açtığı davaların hepsini kazanınca 2012’de Time dergisinde “Wall Street’i suç üstü yakalayan adam” başlığıyla kapak oldu.

22.3.2016Ekonomi
ABDde tutuklanan Rıza Sarrafın avukatı Şeyda Yıldırım Hürriyete konuştu

ABD'de tutuklanan Rıza Sarraf'ın avukatı Şeyda Yıldırım Hürriyet'e konuştu

ABD’de tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf’ın Türkiye’deki avukatı Şeyda Yıldırım Hürriyet’te konuştu. Av. Yıldırım, müvekkili Sarraf’ın cumartesi günü, tatil amaçlı, eşi ve kızı ile Miami’ye gittiğini söyledi. Av. Yıldırım, iddianamede yer alan suçlamaların ticari konular olduğunu, hepsinin savunmasının yapılabileceğini söyledi. Av. Yıldırım, ABD'de yürütülen soruşturmadan ise haberlerinin olmadığını kaydetti.

22.3.2016Ekonomi
Dış basın, Zarrab’ın tutuklanmasını böyle gördü

Dış basın, Zarrab’ın tutuklanmasını böyle gördü

Reza Zarrab’ın ABD’nin ve uluslararası yaptırımları ihlal edip, İran hükümetine yardım ettiği iddialarıyla ABD’de tutuklanması dış basında da yankı buldu.

22.3.2016Ekonomi
Reza Zarrabı tutuklatan ABDli savcı Preet Bharara kim

Reza Zarrab'ı tutuklatan ABD'li savcı Preet Bharara kim?

İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab, ABD'de New York savcısı Preet Bharara tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı.

22.3.2016Dünya
Reza Zarrab ABDde tutuklandı

Reza Zarrab ABD'de tutuklandı

Türkiye’de 17 Aralık rüşvet operasyonunda yakalanıp 70 gün hapis yattıktan sonra serbest kalan işadamı Reza Zarrab, İran’a yönelik yaptırımları ihlal ederek ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından Miami’de tutuklandı. Savcılık Zarrab için 75 yıl hapis istedi. Zarrab’ın Türkiye’deki şirketleri de Royal Holding A.Ş., Durak Döviz Exchange, Al Nafees Exchange, Royal Emerald Investments; Asi Kıymetli Madenler Turizm, ECB Kuyumculuk, Güneş General Trading LLC olarak iddianamede sıralandı.

21.3.2016Ekonomi
İsrailli üst düzey diplomat Dore Gold, ABD ziyaretini yarıda kesip Türkiyeye geliyor

İsrailli üst düzey diplomat Dore Gold, ABD ziyaretini yarıda kesip Türkiye'ye geliyor

İstanbul İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen ve hayatını kaybedenler arasında bir İsrail vatandaşının bulunduğu saldırının ardından üst düzey bir İsrailli diplomat yarın Türkiye'ye geliyor.

19.3.2016Dünya
Çarpıcı iddia: Taksimde patlayan canlı bomba aranan IŞİDçi

Çarpıcı iddia: Taksim'de patlayan canlı bomba aranan IŞİD'çi

Taksim İstiklal Caddesi'ni kana bulayan ve 5 kişinin ölümü 46 kişinin yaralanması ile sonuçlanan canlı bomba eylemini, Türkiye'de 81 ilde aranan 4 IŞİD üyesinden biri olan S.Y.'nin gerçekleştirdiği öne sürüldü.

19.3.2016Gündem
Taksimde 2. canlı bomba benim diye bağırdı, gözaltına alındı

Taksim'de '2. canlı bomba benim' diye bağırdı, gözaltına alındı

Beyoğlu Taksim’de elinde el çantası ve poşet olan bir şahıs, sokak ortasında “Canlı bombayım” deyince, çevredeki vatandaşlar büyük panik yaşadı. Vatandaşların durumu polise bildirmesi üzerine şahıs, polis tarafından gözaltına alındı.

19.3.2016Gündem
Dünyadan Türkiyeye dayanışma ve destek mesajları yağıyor

Dünyadan Türkiye'ye dayanışma ve destek mesajları yağıyor

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısına ilişkin açıklamada bulundu. 

19.3.2016Dünya
Teröristle ilgili yeni iddialar

Teröristle ilgili yeni iddialar

İstiklal Caddesi Balo Sokak'ta meydana gelen canlı bomba saldırısında biri canlı bomba 5 kişinin öldüğü, 46 kişinin yaralandığı bildiriliyor. Teröristin asıl hedefine gitmeye çalışırken patladığı iddiası var. Bir diğer iddia ise teröristin turistlerin yanından geçerken bombayı harekete geçirdiği yönünde. Reuters'ın üst düzey bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberinde ise teröristin daha kalabalık bir yerde bombayı patlatmayı planladığı, yolda korkudan erken patlattığı öne sürülüyor.

19.3.2016Gündem
Dış basın İstiklal Caddesindeki patlamayı böyle gördü

Dış basın İstiklal Caddesi'ndeki patlamayı böyle gördü

Uluslararası haber ajansları, İstanbul'un en kalabalık yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi'ndeki patlamayı 'son dakika' gelişmesi olarak duyurdu. CNN International ve Al Jazeera gibi yayın kuruluşları İstiklal Caddesi'nden canlı yayına geçerken, dış basın Türkiye'nin kalbini vuran canlı bomba saldırısına geniş yer verdi.

19.3.2016Dünya
Piyasalarda olumlu hava devam ediyor

Piyasalarda olumlu hava devam ediyor

Beklentilerin altında kalan cari açık verisi ve Avrupa Merkez Bankası kararları ardından dün gerileyen dolar/TL gelen kâr realizasyonları ile yönünü tekrar yukarı çevirse de bu sabah 2.89'un altında hareketini sürdürürken, piyasalarda olumlu eğilim devam ediyor.

11.3.2016Ekonomi
Balkanların kapısı mültecilere kapandı

Balkanların kapısı mültecilere kapandı

Üç Balkan ülkesinin daha sınırlarını mültecilere kapatmasıyla Balkan rotası fiilen kullanılamaz hale geldi. Türkiye üzerinden kuzeybatı Avrupa'ya giden kaçış yolu fiilen kapandı.

9.3.2016Dünya
AB ile anlaşma Türk Lirası’nı güçlendiriyor

AB ile anlaşma Türk Lirası’nı güçlendiriyor

Piyasalar Türkiye ile Avrupa Birliği’nin mülteciler üzerinde anlaşmak üzere olduğunu düşünüyor. Bunun etkisiyle Türk Lirası gelişmekte olan ülkelerin para birimleri arasında iyi bir performans göstererek ayrışıyor.

9.3.2016Ekonomi
Almanya Başbakanı Merkelden Türkiye açıklaması

Almanya Başbakanı Merkel'den 'Türkiye' açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin AB ile görüşmelerde üstünlüğü ele geçirmediğini belirterek, "tarafların çıkarlarda bir denge aradığını" söyledi.

8.3.2016Dünya
İşte Türkiye-AB zirvesinin sonuçları

İşte Türkiye-AB zirvesinin sonuçları

Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki 'mülteci zirvesi'nde Ankara 6 talep ve 5 vaatten oluşan bir plan sundu. Müzakereler uzarken, Türk planı 'prensip olarak' kabul gördü ancak detaylar 17-18 Mart'taki zirveye kaldı.

8.3.2016Dünya
ABden sığınmacı krizinde yeni kararlar

AB'den sığınmacı krizinde yeni kararlar

AB devlet ve hükümet başkanları, Batı Balkan güzergahı boyunca düzensiz göçmen akışının şimdi sona erdiğini bildirdi.

8.3.2016Dünya
Dış basın AB ile Türkiyenin mülteci krizi konusundaki prensip anlaşmasını böyle gördü

Dış basın AB ile Türkiye'nin mülteci krizi konusundaki prensip anlaşmasını böyle gördü

Türkiye ile Avrupa Birliği'nin (AB) mülteci krizinin çözümü için 'prensipte anlaşmaya varması' dünya medyasında geniş yankı buldu. 

8.3.2016Dünya
Karaman’dan Çgc’ye Ziyaret

Karaman’dan Çgc’ye Ziyaret

KKTC DIŞ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI ZÜLEYHA KARAMAN, ADANA'DA ÇUKUROVA GAZETECİLER CEMİYETİ'Nİ (ÇGC) ZİYARET EDEREK, BAŞKAN CAFER ESENDEMİR VE YARDIMCISI SAİT GÜLEÇ İLE GÖRÜŞTÜ.

3.2.2016Adana
S-400 misillemesi

S-400 misillemesi

Rusya, Türk jeti tarafından vurulan uçağı üzerine harekete geçti. S-300 füze savunma sistemine sahip Moskva kruvazörü, Suriye’nin kıyı kenti Lazkiye çevresinde pozisyon aldı. Putin, 400 km menziliyle Türkiye’nin iç bölgelerine kadar tehdit oluşturabilecek S-400 füzelerini Lazkiye’ye konuşlandırıyor.

25.11.2015Dünya
Eğitim Bir Sen İl Divan Toplantısı Yapıldı

Eğitim Bir Sen İl Divan Toplantısı Yapıldı

EĞİTİM BİR SEN

15.11.2015Erzincan
Uluslararası medya Türkiyenin seçimini dünyaya böyle duyurdu

Uluslararası medya Türkiye'nin seçimini dünyaya böyle duyurdu

Dış basın, 1 Kasım seçimlerine yoğun ilgi gösterirken, internet sitelerinden ya da televizyon yayınlarından sonuçları anbean dünyaya duyurdu. 2 Kasım'da ise birçok saygın gazete, AK Parti'nin açık ara kazandığı seçimlere ilişkin kapsamlı haber ve analizler yayınladı. Times gazetesindeki bir yorumda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ünlü sihirbaz Houdini'ye benzetildi. Yazıda ayrıca, "Erdoğan uzun vadeli oynuyor. 2023'te; Cumhuriyet'in 100'üncü yıldönümünde yürütme yetkilerine sahip bir başkan olmak istiyor. Dün sabaha kadar bu bir boş hayal gibi görünüyordu. Ama akşam üstü bu olabilecek bir şeye dönüştü" denildi.

2.11.2015Dünya
Türkiyedeki seçimlerin sonuçları uluslararası basının manşetlerinde

Türkiye'deki seçimlerin sonuçları uluslararası basının manşetlerinde

Seçmen 7 Haziran seçimleri sonrası hükümet kurulamayınca bir kez daha sandık başına giderken; dış basın, Türkiye'deki seçimlere yoğun ilgi gösterdi. BBC ve El Cezire dahil birçok yayın organının internet sitesi, seçimlerin sonuçlarını manşetten verdi. İngiliz gazetesi Financial Times manşetini Türkiye'deki seçimlere ayırdı.

1.11.2015Dünya
10 soruda Koza İpek Grubu operasyonu

10 soruda Koza İpek Grubu operasyonu

1 Eylül itibariyle Koza İpek Grubu'na karşı başlatılan operasyonlar, dün itibariyle kayyum atamasına kadar ilerledi. Bu süreçte ilgili merak edilen 10 soru şöyle:

28.10.2015Ekonomi
10 soruda Koza İpek Grubu operasyonu

10 soruda Koza İpek Grubu operasyonu

1 Eylül itibariyle Koza İpek Grubu'na karşı başlatılan operasyonlar, dün itibariyle kayyum atamasına kadar ilerledi. Bu süreçte ilgili merak edilen 10 soru şöyle:

28.10.2015Ekonomi
Dış basın: Ankara Karanlık

Dış basın: Ankara Karanlık

ANKARA’daki saldırı uluslararası ajanslar tarafından dünyaya duyulurken, dış basınında birçok haber sitesi Ankara’daki terör saldırısını manşetlerde öne çıkardı. Bazı yorumlar şöyle:

10.10.2015Dünya
Ahmet Hakana saldırıyı dünya böyle gördü

Ahmet Hakan'a saldırıyı dünya böyle gördü

Dış basın, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a yönelik saldırıyı dünyaya duyurdu.

1.10.2015Dünya
Palavralarla dolu manşeti ciddiye alıp soruşturma başlattılar

Palavralarla dolu manşeti ciddiye alıp soruşturma başlattılar

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, Güneş Gazetesi’nin 5 gün önceki manşetini ihbar kabul ederek Doğan Medya Grubu hakkında “terör örgütü propagandası yapmak”tan soruşturma başlattı. Başsavcı Vekili İdris Kurt’un, yargının takipsizlik verdiği konuların bile işlendiği bir manşeti ciddiye alarak soruşturma başlatması dikkat çekti. Muhalefet partileri palavra manşetin ciddiye alınarak açılan soruşturmaya isyan etti. MHP lideri Devlet Bahçeli, "Özellikle basın kurumlarına, basın çalışanlarına ve basın sahiplerine karşı bugünkü iktidarın yapmış olduğu zulüm artık milletimizce tahammül edilemeyecek bir sınıra ulaşmıştır" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise, "Doğan Medya Grubu gibi Türkiye’nin sayılı ana akım medya gruplarından birisinin komik, ciddiye alınması mümkün olmayan ve dünyayı hayrete düşürecek utanç verici bir itham altında tutulması, Doğan Medya Grubu açısından bir utanç değildir. Türkiye’yi yönetenlerin utancıdır. Bu soruşturmayı açanların utancıdır" diye konuştu.

16.9.2015Gündem
İftira ve soruşturma

İftira ve soruşturma

Uzun süredir yalan ve iftira dolu yayınlarla Doğan Grubu’nu hedef alan Güneş, 10 Eylül günü yine akıl almaz çarpıtmalarla dolu bir haber yaptı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt da gazetenin bu haberini ihbar kabul ederek Doğan Medya Grubu’na ‘terör örgütü propagandası yapmak’ iddiasıyla re’sen soruşturma açtı.

15.9.2015Gündem
Hürriyete saldırı dış basına böyle yansıdı

Hürriyet'e saldırı dış basına böyle yansıdı

Hürriyet Gazetesi’nin İstanbul’da bulunan binasına bugün akşam saatlerinde düzenlenen saldırı dünya basınında da yankı buldu. Yaşananları haberleştiren ilk dış basın kuruluşu Associated Press haber ajansı oldu. İlerleyen saatlerde haber diğer kanallarda yer almaya başladı.

8.9.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Bedri Baykam Siyah Beyazda

Bedri Baykam Siyah Beyaz'da

Galeri ve barıyla başkent Ankara’nın önemli ve köklü bir markasıdır “Siyah Beyaz”. 

27.11.2016Ankara
Güvenlik kuvvetlerinin raporu: Teröristler birçok il ve ilçede bertaraf edildi

Güvenlik kuvvetlerinin raporu: Teröristler birçok il ve ilçede bertaraf edildi

GÜVENLİK kuvvetlerince bölgedeki son gelişmelere yönelik yapılan durum değerlendirmesinde, terör örgütünün büyük zayiat verdiği vurgulandı.

4.5.2016Haber Yazıları
Davul gibi

Davul gibi

Erdoğan, Millet, göbeğini kendi kesmeli deyince aklıma şu fıkra geldi.

1.5.2016Haber Yazıları
Yurtta iflas, cihanda iflas…

Yurtta iflas, cihanda iflas…

Türkiye, mevcut iktidarın akıl almaz yanlış politikaları sonucunda, Suriye’de siyasi planda PYD ve “simgesel” olarak ise onun askeri kolu sayılan YPG karşısında yenik düşmüştür.

20.2.2016Haber Yazıları