MENÜ
Arşiv

2016 Devamsızlık Haberleri

Devamsızlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Devamsızlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 108 Devamsızlık haberi bulunmuştur.

Devamsızlık Haberleri

TEOG sonuçları açıklandı mı 2017 TEOG sonuçları için öngörülen tarih

TEOG sonuçları açıklandı mı? 2017 TEOG sonuçları için öngörülen tarih

TEOG sonuçları, ortaöğretim öğrencilerinin ve en az onlar kadar heyecanlı olan veliler tarafından büyük bir merak ve heyecanla bekleniyor. 17-18 Aralık'ta girdikleri sınavdan kaç puan aldıklarını merak eden öğrenciler, MEB'in resmi internet sayfasını sık sık ziyaret ederek TEOG sonuçlarına dair son gelişmeleri takip ediyor. Ayrıca 2. dönem sınav tarihini öğrenmeye çalışıyor. İşte, TEOG'ta son durum!

29.12.2016Eğitim
Öğrencileri için 3 ülke dolaştılar

Öğrencileri için 3 ülke dolaştılar

Öğrencileri için 3 ülke dolaştılar

24.12.2016İzmir
TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2017 TEOG 2. dönem sınav tarihleri

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 TEOG 2. dönem sınav tarihleri

TEOG sınav sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelecek olan duyuru merakla bekleniyor. Mazeret sınavının da tamamlanmasının ardından TEOG sınav sonuçları için bekleyiş öğrencilerin merakını giderek arttırıyor. Peki merakla beklenen TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte beklenen detaylar ve mazeret sınavlarının ne zaman yapılacağı konusunda detaylı bilgiler

23.12.2016Eğitim
TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak TEOG 2. dönem tarihi

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG 2. dönem tarihi

TEOG mazeret sınavlarının bitmesiyle birlikte gözler sonuçlara çevrildi. İstedikleri liseye gidebilmek için girdikleri sınavdan kaç puan aldıklarını merak eden öğrenciler, çeşitli mecralardan 'TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt bulmaya çalıştı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş 1.dönem sınav sonuçları MEB üzerinden erişime açılacak. Peki, TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.12.2016Eğitim
Başarı için 8 formül

Başarı için 8 formül

Yazarak çalışmak, aktif dinlemek, etkili okumak, zamanı planlamak... Öğrenme sürecini aktif hale getirmek, bilgilerin kalıcı olmasını sağlamak, hatırlamak ve zihni canlı tutmak için bu ‘öğrenme stratejileri’ne göz atın.

18.12.2016Eğitim

"Öğrenciler emek verecek, sınava girecek ve karşılığını alacak"

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, meslek liselerinden meslek yüksekokullarına sınavsız geçişin kaldırıldığını belirtti. Gülay, "Öğrenciler emek verecek, sınava girecek ve karşılığını alacak. Her şey üniversiteye girmek değil. Ana hedefimiz sektörün aradığı, arzuladığı iş gücünü oluşturmak" dedi.

8.12.2016Eğitim
TEOG endişesi

TEOG endişesi

Liseye geçiş için 23-24 Kasım’da yapılacak TEOG’a sayılı günler kala Güneydoğu’da öğrencilerin yeterince hazırlanamadıkları, bazılarının okula düzenli gitmeden sınava gireceği iddia ediliyor. İl milli eğitim müdürleri ise herhangi bir sorun yaşanmadığını belirterek, “Hazırız” diyor.

14.11.2016Eğitim
MEBden liselere yönelik değerlendirme raporu

MEB'den liselere yönelik değerlendirme raporu

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) 2015-2016 eğitim öğretim yılında resmi örgün liselerde görevli 277 bin 188 öğretmenin katılımıyla "öğrenci devamsızlığı", "akademik başarı", "temel liselere geçiş", "teknolojinin amacına uygun kullanımı", "öğrenci disiplin durumu"nun araştırıldığı "Ortaöğretim İzleme ve Değerlendirme Raporu 2016" yayımlandı.

8.11.2016Eğitim
10 soruda HDPsiz Meclis: Devamsızlıktan 276 oyla atılabilirler

10 soruda HDP'siz Meclis: Devamsızlıktan 276 oyla atılabilirler

HDP, eş genel başkanları ve milletvekillerine yönelik operasyonun ardından Meclis çalışmalarını durdurma kararı aldı. Bunun ardından gözler, önümüzdeki süreçte meydana gelebilecek olaylara çevrildi.

7.11.2016Gündem
HDPliler Meclisteki 5 birleşime katılmazsa ne olur

HDP'liler Meclis'teki 5 birleşime katılmazsa ne olur?

Meclis’te 59 sandalyeyle temsil edilen Halkların Demokratik Partisinin (HDP) yasama boykotu, geleceğe dönük farklı siyasi ihtimalleri beraberinde getirdi.HDP milletvekilleri uzun süre Genel Kurula katılmazlar ve yoklamaya girmezlerse milletvekilliklerinin düşmesi, buna bağlı olarak ara seçim gündeme gelebilecek. Anayasa ve TBMM İçtüzüğüne göre Meclis çalışmalarına özürsüz veya izinsiz olarak 1 ay içerisinde 5 birleşim günü katılmayan milletvekilinin TBMM üyeliği düşüyor. Bunun için durumun Meclis Başkanlık Divanınca tespit edilmesi gerekiyor.

7.11.2016Gündem
Mersinde 43 okulda güvenlik riski

Mersin'de 43 okulda güvenlik riski

Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün ‘Güvenli Okul-Güvenli Eğitim Projesi’ (GOGEM) kapsamında yaptığı araştırma, okullarda ‘güvenlik’ sorunu olduğunu ortaya çıkardı.

4.11.2016Eğitim
Mersin’de 43 okulda güvenlik riski

Mersin’de 43 okulda güvenlik riski

Mersin’de 43 okulda güvenlik riski

4.11.2016Mersin
Bu proje, okul sevgisi aşılıyor

Bu proje, okul sevgisi aşılıyor 

Giresun'da, "Feda Edilecek Tek Bir Kız Çocuğumuz Yoktur" projesi kapsamında bir lisede açılan fitness, cep sineması, enformasyon birimi, kişisel bakım üniteleriyle kız çocuklarının okula devamlılık motivasyonları artırıldı.

2.11.2016Eğitim
Eğitimdeki yenilikler için yol haritası çıkarılacak

Eğitimdeki yenilikler için yol haritası çıkarılacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), her eğitim kademesinde tekli eğitime geçilmesine yönelik çalışmalar başlatılacak. Fiziki altyapı olanakları artırılarak, bütün eğitim kademelerinde ikili eğitim uygulamasına son verilmesine yönelik bir yol haritası çıkarılacak ve uygulamaya geçilecek.

1.11.2016Eğitim
Derste telefonu açık tutmaya disiplin cezası geldi

Derste telefonu açık tutmaya disiplin cezası geldi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre, özürsüz devamsızlık, öğrencinin okul kütüphanesi, atölye, laboratuvar, pansiyon veya diğer bölümlerden aldığı kitap, araç-gereç ve malzemeyi zamanında vermemesi disiplin suçu olmaktan çıkarılırken, ders saatleri içerisinde bilişim araçlarının açık tutulmasına ilişkin fiile disiplin cezası getirildi.

29.10.2016Gündem
Aranan liseliye ulaşılamayacak

Aranan liseliye ulaşılamayacak

Resmi Gazete’de önceki gün yayımlanan yönetmelikle, yaklaşık 60 maddede düzenlemeye gidildi. Buna göre bazı değişiklikler şunlar:

28.10.2016Eğitim
Liselerde açık uçlu sınav dönemi

Liselerde açık uçlu sınav dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) yapılan yeni düzenlemeyle liselerde yazılı sınavların açık uçlu maddelerden oluşan yazılı yoklama şeklinde yapılması esas olacak.

28.10.2016Eğitim
Yabancı öğrencilerin ikamet iznini üniversiteler yürütecek

Yabancı öğrencilerin ikamet iznini üniversiteler yürütecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İçişleri Bakanlığı ile YÖK arasında, Türkiye'deki yabancı öğrenci, akademisyen ve ailelerinin ikamet izni işlemlerinin üniversitelerce yürütülmesine ilişkin protokol imza töreninde, "Özellikle yabancı uyruklu öğrenciler ile akademisyenler ve ailelerinin ikamet izni işlemlerinde gerekli belgeler üniversiteler aracılığıyla toplanabilecek" dedi.

27.10.2016Eğitim
Kartalın en uzun 22 günü

Kartal'ın en uzun 22 günü

QUARESMA’lı Portekiz, 22 günde 6 maç oynayıp tarihinde ilk kez kazanacağı Avrupa Şampiyonası’nın finaline çıkmıştı. Belki Beşiktaş 15 Ekim-5 Kasım arasında oynayacağı 6 maçın hepsini kazansa da karşılığında kupa vermeyecekler. Ancak bu 22 günde alınacak sonuçlar, Beşiktaş’ın yakın geleceği için fazlasıyla belirleyici olacak.

14.10.2016Futbol
Sürgüne ‘moda’ savunması

Sürgüne ‘moda’ savunması

Cinsel yönelimi sebebiyle kız lisesine nakli yapılmak istenen Deniz A.’nın bir öğretmeni Hürriyet Akdeniz’e konuştu. Deniz A.’nın iki senedir derslerine giren öğretmen, “Moda tasarımı okumak istediğini söylediği için Baro Kız Meslek Lisesi’ne nakli yönünde bir kanaat oluştu. Okuldaki erkek öğrencilerin tepkisini de çektiği için ‘Bu çocuk bari gitsin’ dedik” savunması yaptı.

14.10.2016Antalya
Üniversitedeki ilk yılın kıymetini iyi bilin

Üniversitedeki ilk yılın kıymetini iyi bilin

Üniversite yaşantısı kişiyi akademik, sosyal, fiziksel, psikolojik gibi alanlarda etkiliyor. Özellikle ailesinden üniversitede öğrenim görmek için ayrılmak durumunda kalan öğrenciler, bu etkileri biraz daha farklı şekilde deneyimleyebiliyor.

3.10.2016Eğitim
Bakanlık’tan okullara uyarı

Bakanlık’tan okullara uyarı

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı okullara gönderdiği yazıyla çeşitli hatırlatmalarda bulundu. Bakanlık öğrencilerin kayıtlarının kontrol edilmesi, bilgi güvenliği, okuma ve kitapların seçimi, sosyal etkinliler, devamsızlık gibi alanlarda uyarılarda bulunarak gerekli işlemlerin titizlikle yapılmasını istedi.

29.9.2016Eğitim
Beslenme okul başarısını etkiliyor

Beslenme okul başarısını etkiliyor

Niğde Halk Sağlığı Müdür Vekili Ertan Değirmencioğlu, okul çağı çocuklarındaki yetersiz beslenmenin büyüme, gelişme ve okul başarısı açısından olumsuz sonuçlara yol açtığını söyledi.

28.9.2016Eğitim
Yetersiz beslenme okul başarısını etkiliyor

Yetersiz beslenme okul başarısını etkiliyor

Yetersiz beslenme okul başarısını etkiliyor

28.9.2016Niğde
Uzmanlar: Servislerin sorunu denetimsizlik ve eğitimsizlik

Uzmanlar: Servislerin sorunu denetimsizlik ve eğitimsizlik

Okullardaki güvenlik konusu ve yapılması gerekenler üniversitede tartışıldı. ‘Okul Güvenliği Çalıştayı’nda konuşan ve güvenlik danışmanlığı hizmeti veren City Security Group CEO’su Osman Öztürk, öğrencilerin yüzde 15’inin okula delici ve kesici aletle geldiğini, ailelerin yüzde 73’ünün okul güvenliğinden endişe ettiğini söyledi. Öztürk, son zamanlarda gündeme gelen okul servisi güvenliğiyle ilgili ise, “Okul servislerinde yaşanan sorunların nedeni denetimsizlik ve eğitimsizlik” dedi.

28.9.2016Eğitim
Kapatılan üniversitelerin öğrencileri için kayıtlarda son gün

Kapatılan üniversitelerin öğrencileri için kayıtlarda son gün

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan vakıf üniversitelerinin öğrencileri için kayıtlar, 28 Eylül akşamına kadar sürecek. Öğrenciler, yerleştikleri üniversiteye e-Devlet’te açılan sistem üzerinden de kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

28.9.2016Eğitim
Şanlıurfa Ak Parti yönetimindeki 2 kişinin üyelikleri düşürüldü

Şanlıurfa Ak Parti yönetimindeki 2 kişinin üyelikleri düşürüldü

Şanlıurfa Ak Parti yönetimindeki 2 kişinin üyelikleri düşürüldü

16.9.2016Şanlıurfa
YÖKten kapatılan üniversitelerin öğrencileri için bilgilendirme

YÖK'ten kapatılan üniversitelerin öğrencileri için bilgilendirme

 YÖK, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan vakıf üniversitelerinde okuyan öğrencilerin işlemleriyle ilgili sıkça sorulan sorulara yanıt verdi - Mezuniyet aşamasında olan fakat ek sınav, not yükseltme sınavı gibi işlemler nedeniyle henüz mezun olamayan öğrencilerin staj, ek sınav gibi işlemleri koordinatör üniversite tarafından yürütülecek. Öğrenciler, diplomalarını da koordinatör üniversiteden alacak - Öğrencilerin devam durumları kayıt süreçleri tamamlanıp, eğitime başladıkları tarih itibarıyla değerlendirilecek. Yerleşme ve kayıt süreci tamamlanıncaya kadar olan sürede devam şartı aranmayacak - Gelecek yıllara yönelik kayıt ücretlerini ödediğini belgelerle kanıtlayan öğrencilerden ilgili akademik yıl için ücret talebinde bulunulmayacak 

4.9.2016Kampüs
YÖKten kapatılan üniversitelerin öğrencileri için bilgilendirme

YÖK'ten kapatılan üniversitelerin öğrencileri için bilgilendirme

Kapatılan vakıf üniversitelerinin mezuniyet aşamasındaki öğrencileri, diplomalarını koordinatör üniversiteden alacak.

4.9.2016Eğitim
Yeşilay sağlıklı ofisleri ölçüyor

Yeşilay sağlıklı ofisleri ölçüyor

İşyerlerinde bağımlılıklara yol açan risk faktörlerini azaltmak için İş Yaşamını İyileştirme Programı’nı hayata geçiren Yeşilay, 4 şirketle sözleşme imzaladı. Siemens, Kuveyt Türk, Vakıf Emeklilik ve Eureko Sigorta, daha sağlıklı bir çalışma ortamı için kolları sıvadılar.

15.8.2016IK
Dezavantajlı öğrenciler havuza götürüldü

Dezavantajlı öğrenciler havuza götürüldü

Dezavantajlı öğrenciler havuza götürüldü

2.8.2016Kırklareli
Güneydoğuda 12 bin 524 öğrenci yatılı telafi eğitimi aldı

Güneydoğu'da 12 bin 524 öğrenci yatılı telafi eğitimi aldı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, terör olayları nedeniyle eğitimde meydana gelen aksamaların telafisi için gerekli tedbirlerin alındığını, bu kapsamda toplam 12 bin 524 öğrencinin ara tatil süresince yatılı telafi programına dahil edildiğini belirtti.

26.7.2016Eğitim
Yas sürecinin psikolojide 5 evresi

Yas sürecinin psikolojide 5 evresi

Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Ne olacağını bilememe, gelecek kaygısı bir yana insanlar her an bir yakınını kaybetme korkusu altında. Peki, ölüm, ayrılık, boşanma gibi durumların ardından yaşanan “yas” süreci psikolojide nasıl ilerler?

19.7.2016Sağlık
Liseli Nil, okulun son günü sır oldu

Liseli Nil, okulun  son günü sır oldu

ADANA’nın Kozan İlçesi’nde lise öğrencisi 17 yaşındaki Nil Kader Biçer, karnesini aldıktan sonra ortadan kayboldu.

26.6.2016Gündem
Liseli Nil, okulun son günü sır oldu

Liseli Nil, okulun son günü sır oldu

Liseli Nil, okulun son günü sır oldu

25.6.2016Adana
Sivasta okullar boş kaldı

Sivas'ta okullar boş kaldı

Sivas'ta okullar boş kaldı

16.6.2016Sivas
ÇYDD: Siyasi iktidar dindar ve kindar nesiller yetiştirme amacı doğrultusunda düz liseleri yok etti

ÇYDD: Siyasi iktidar "dindar ve kindar nesiller" yetiştirme amacı doğrultusunda düz liseleri yok etti

ÇYDD: Siyasi iktidar "dindar ve kindar nesiller" yetiştirme amacı doğrultusunda düz liseleri yok etti

16.6.2016Ankara
Meclis üyelerine Sorgun talimat

Meclis üyelerine Sorgun talimat

Meclis üyelerine Sorgun talimat

16.6.2016İzmir
Cinsel istismar davasına Baro da müdahil oluyor

Cinsel istismar davasına Baro da müdahil oluyor

İzmir’in Menderes ilçesinde, 2 yıl önce yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 kız öğrencisine ’porno film izlettiği’ ve ’istismarda bulunduğu’ iddiasıyla hakkında 102 yıl hapis cezası istenen, 22 yıl aynı okulda görev yapan emekli öğretmen 66 yaşındaki A.Ş.’nin yargılanmasına 28 Haziran’da devam edilecek. İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan ile Kadın ve Çocuk Hakları Merkezi üyesi birçok avukatın davaya müdahillik için başvuracağı belirtildi.

15.6.2016Gündem
Cinsel istismar davasına Baro da müdahil olacak

Cinsel istismar davasına Baro da müdahil olacak

Cinsel istismar davasına Baro da müdahil olacak

15.6.2016İzmir
Okul müdürü 13 kız öğrenciye tacizden tutuklandı

Okul müdürü 13 kız öğrenciye tacizden tutuklandı

Adana'nın Ceyhan ilçesindeki bir ortaokulun 60 yaşındaki müdürü İ.B., 13 kız öğrencisinin istismar ettiği iddiasıyla tutuklanıp cezaevine kondu. Müdür hakkında 200 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Öte yandan, aynı ilçedeki bir başka okulda görevli 56 yaşındaki bir öğretmen de yedi ayrı kız öğrencisini istismar ettiği gerekçesiyle yargılanıyor.

7.6.2016Gündem
‘Baba Beni Okula Gönder’ projesi anlatıldı

‘Baba Beni Okula Gönder’ projesi anlatıldı

Bayburt Baksı Müzesi’nde, ‘Bayburt ve Çevresinde Mekan Kültürel Araştırmalar Çalıştayı’ düzenlendi. Çalıştaya konuşmacı olarak katılan Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Candan Fetvacı, Aydın Doğan Vakfı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından yürütülen ‘Baba Beni Okula Gönder’ projesini anlattı.

2.6.2016Eğitim
Bayburt Baksı Müzesinde, Baba Beni Okula Gönder projesi anlatıldı

Bayburt Baksı Müzesi'nde, 'Baba Beni Okula Gönder' projesi anlatıldı

Bayburt Baksı Müzesi'nde, 'Baba Beni Okula Gönder' projesi anlatıldı

1.6.2016Bayburt
E-Okul mobil uygulaması VBSyi herkes kullanabilir mi

E-Okul mobil uygulaması VBS'yi herkes kullanabilir mi?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yani VBS mobil uygulamasını kullanmak için cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. VBS mobil uygulamasını cihazı indirmeye uygun olan herkes kullanabilir mi? E-Okul VBS yani Veli Bilgilendirme Sistemi ile ilgili merak ettiklerinizi haberimizde bulabilirsiniz.

20.5.2016Gündem
KSÜ, ‘Kızlar Okula, Kadınlar İşe’ projesine ev sahipliği yaptı

KSÜ, ‘Kızlar Okula, Kadınlar İşe’ projesine ev sahipliği yaptı

KSÜ, ‘Kızlar Okula, Kadınlar İşe’ projesine ev sahipliği yaptı

20.5.2016Kahramanmaraş
Kayıp Beyzayı böyle arıyorlar

Kayıp Beyza'yı böyle arıyorlar

MERSİN’de devamsızlık nedeniyle okuldan atılan ortaokul öğrencisi 15 yaşındaki Beyza Yaren Koçak, geçen pazar günü evden ayrıldıktan sonra ortadan kayboldu.

27.4.2016Gündem
Devamsızlıktan okuldan atılan Beyza kayboldu

Devamsızlıktan okuldan atılan Beyza kayboldu

MERSİN’de devamsızlık nedeniyle okuldan atılan ortaokul öğrencisi 15 yaşındaki Beyza Yaren Koçak, geçen pazar günü evden ayrıldıktan sonra ortadan kayboldu.

27.4.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Kartalın en uzun 22 günü

Kartal'ın en uzun 22 günü

Quaresma’lı Portekiz, 22 günde 6 maç oynayıp tarihinde ilk kez kazanacağı Avrupa Şampiyonası’nın finaline çıkmıştı. Belki Beşiktaş 15 Ekim-5 Kasım arasında oynayacağı 6 maçın hepsini kazansa da karşılığında kupa vermeyecekler. Ancak bu 22 günde alınacak sonuçlar, Beşiktaş’ın yakın geleceği için fazlasıyla belirleyici olacak.

15.10.2016Ali ECE
Eğitimden ne bekliyoruz

Eğitimden ne bekliyoruz?

Kapsayıcı eğitim, tüm kültürlerin ve toplulukların farklı gereksinimlerine, öğrenmeye katılımı artırarak ve eğitim sistemindeki ayrımcılığı azaltarak yanıt verme süreci.

24.8.2016Melis ALPHAN