MENÜ
Arşiv

2008 Devamsızlık Haberleri

Devamsızlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Devamsızlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 34 Devamsızlık haberi bulunmuştur.

Devamsızlık Haberleri

Sigara ve pasif içicilik

Sigara ve pasif içicilik

17.12.2008Hürriyet Arşiv
14 yaşındaki kızla ilişkiye tutuklama

14 yaşındaki kızla ilişkiye tutuklama

Manisa'nın Selendi İlçesi'nde aile arkadaşlarının 14 yaşındaki kızı F.U.'yu eşinin kent dışında olduğu sırada eve alıp ters ilişkiye giren 1 çocuk babası 25 yaşındaki Kazım T., ‘çocuğa cinsel istismar’ suçundan tutuklandı.

17.11.2008Gündem
Liselerde karneyi veliler alacak

Liselerde karneyi veliler alacak

Milli Eğitim Bakanlığı liselerde öğrencilerin tüm bilgilerinin şifre ile veli tarafından görülmesini sağlayacak düzenlemeye gidiyor. Böylece öğrencinin herşeyini velisi görebilecek.

11.11.2008Gündem
Lise öğrencilerine sanal karne

Lise öğrencilerine sanal karne

Milli Eğitim Bakanlığının, öğrencilerle ilgili tüm bilgilerin elektronik ortama alınmasını ve işlemlerin bu şekilde yürütülmesini öngören, velilere çocuklarının durumunu internetten izleme imkanı veren “e-Okul Projesi” ilköğretim okullarından sonra ortaöğretim okullarına da yaygınlaştırılacak.

6.11.2008Gündem
Kewellın futbol hayatı tehlikede

Kewell'ın futbol hayatı tehlikede

Galatasaray'ın sezon başında Liverpool'dan transfer ettiği Avustralyalı yıldız Harry Kewell'ın sürekli oynayamamasının altında bir rahatsızlığının yattığı iddia edildi.

28.10.2008Futbol
Velilerden baz istasyonu boykotu

Velilerden baz istasyonu boykotu

BALIKESİR'in Edremit İlçesi'ne bağlı Kızılkeçili Köyü'nde ilköğretim okulunun yakınına bir GSM şirketi tarafından kurulan baz istasyonu tepkilere neden oldu.

9.10.2008Gündem
Öğrenci affı tasarısı TBMMde

Öğrenci affı tasarısı TBMM'de

Üniversitelerde öğrenci affını düzenleyen kanun tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu.

6.10.2008Gündem
Okula gitmeyen çocuklara ikinci şans

Okula gitmeyen çocuklara ikinci şans

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okula kaydolmamış ya da kayıtlı olduğu halde sürekli devamsız olan 10–14 yaş grubundaki çocuklara “ikinci bir şans vermek” üzere hazırladığı “Yetiştirici Sınıf Öğretim Programı” kapsamında ailelere ulaşabilmek için “rehber kitap” hazırladı.

16.9.2008Gündem
Çocuğunu okula göndermedi çünkü...

Çocuğunu okula göndermedi çünkü...

Bazı anne ve babalar bugün özellikle anaokulu, ilköğretim birinci ve ikinci sınıfta öğrenim gören çocuklarını okularına göndermediler. Nedeni çok şaşırtıcı: Son yılların en büyük bilim projesi olarak gösterilen, "Yüzyılın Deneyi-Büyük Patlama"... Evet, bu patlamadan ve söylentilere göre olası sonuçlarından korkan hassas anne babalar İsviçre'de yerin 100 metre altında gerçekleştirilecek deneyde, "Ne olacaksa benim yanımda olsun" diyerek çocuklarını okula göndermediler. İşte o annelerden biri hurriyet.com.tr'ye konuştu.

10.9.2008Gündem
Siyasiler öğrenci affında mutabık

Siyasiler öğrenci affında mutabık

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğrenci affı ile ilgili tasarının hazırlandığını ve gelecek ay içerisinde Bakanlar Kurulu’na sunulacağını bildirirken, öğrenci affı konusunda çeşitli girişimlerde bulunan Eğitim Hakkı Platformu, Çelik’in açıklamalarından sonra siyasilerden görüş almaya başladı. AKP, CHP, MHP, ÖDP, DSP, BBP temsilcisi siyasiler öğrenci affının çıkarılması gerektiği konusunda mutabık kaldı.

19.8.2008Gündem
TÜBİTAK Kanununda değişiklik

TÜBİTAK Kanununda değişiklik

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Kurulması Hakkında Kanunda değişiklik öngören yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

31.7.2008Gündem
Kimse buradan bir şeyler koparırım diye beklemesin

Kimse buradan bir şeyler koparırım diye beklemesin

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, dün partisinin Meclis grubunun basına kapalı bölümünde, partisiyle ilgili kapatma davası için, "Durum ay sonuna kadar belli olur" dedi.

15.7.2008Gündem
SORU VE CEVAPLAR 122

SORU VE CEVAPLAR 122

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

23.5.2008Sağlık
6 dersi borçlu geçmeye ’hayır’

6 dersi borçlu geçmeye ’hayır’

Liselerde bir üst sınıfa 2 dersten borçlu geçilirken, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü bu sayıyı 6’ya çıkartmayı planladı. Talim ve Terbiye Kurulu ise "olmaz" dedi. Kurul, bu sayıda makul bir artış yapılabilmesi için öğretmen, öğrenci ve velilerin fikrini öğrenebilmek amacıyla anket yaptırıyor. Anket sonucu, düzenlemeyle ilgili kararı netleştirecek.

18.5.2008Eğitim
Öğrenci ne derse öyle olacak

Öğrenci ne derse öyle olacak

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nde öğrencinin bir üst sınıfa kaç dersten borçlu geçmesi gerektiğine, öğrencilerle yapılmakta olan anket sonucuna göre karar verilecek.

12.5.2008Eğitim
ÖSS için rapor borsası açıldı

ÖSS için rapor borsası açıldı

Öğrenci Seçme Sınavı’na (ÖSS) bir aya yakın bir süre kalması, öğrencilere "sahte rapor" veren sağlık kuruluşlarının işine yaradı. Türk Eğitim-Sen’in yaptığı araştırmada devamsızlık sorunu yaşamak istemeyen öğrencilere para karşılığı rapor vermeyi gelir kapısı yapan ve borsa gibi çalışan kurumların 40 YTL karşılığında 5 günlük rapor verdikleri ortaya çıktı.

11.5.2008Gündem
Cenaze yıkama kursuna ilgi büyük

Cenaze yıkama kursuna ilgi büyük

Balıkesir'in Manyas ilçesinde Halk Eğitim Merkezince Kadınlara yönelik açılan “Cenaze Yıkama Kursu” ilgi görüyor.

2.5.2008Gündem
İşte vekillerin devamsızlık karnesi

İşte vekillerin devamsızlık karnesi

TBMM, milletvekillerinin üç aylık Genel Kurul ve komisyonlara devamsızlık cetvelini çıkardı. Buna göre son üç aylık dönemde, Meclis’e en çok devam eden MHP milletvekilleri olurken, AKP’liler ise sık sık rapor ve izin kullandı. CHP ve DTP de genel kurul ve komisyonlara devam konusunda sınıfta kaldı. DSP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı ile Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç Genel Kurul’a en çok devam eden milletvekillerinin başında geldi. 12 günle AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, 11 günle de CHP’li Ensar Öğüt, en fazla Genel Kurul’da devamsızlık yapan milletvekilleri oldu.

7.4.2008Gündem
İyi çocuk olmak için kontrat imzalayacaklar

İyi çocuk olmak için kontrat imzalayacaklar

İngiltere'de okullardaki şiddet eğilimini azaltmak için hükümet hergün yeni bir proje sunuyor. Gündemdeki son projede ise yanlış davranışlar içinde olan çocuklara iyi çocuk olmaları için kontrat imzalamaları öneriliyor.

22.3.2008Dünya
İki yakın arkadaş asılı halde bulundu

İki yakın arkadaş asılı halde bulundu

Esenyurt’ta iki hafta önce devamsızlık yüzünden okuldan atılan 18 yaşındaki Coşkun Değirmenci ve okuldaki en yakın arkadaşı 19 yaşındaki Emrah Tepeli birlikte intihar etti. Gençlerin cesetleri 13 Mart’ta okulları Fatih Sultan Mehmet Lisesi’nin karşısındaki inşaatın demirlerine iple asılı halde bulundu.

19.3.2008Gündem
Çocuğunu sokakta çalıştıran aileye para cezası

Çocuğunu sokakta çalıştıran aileye para cezası

ANTALYA Valiliği, sokakta yaşayan ve çalıştırılan 18 yaşından küçüklerin korunması kapsamında, çocuğunu sokakta çalıştırdığı tespit edilen aileyi uyarırken, aynı suçun ikinci kez işlenmesinin tespiti durumunda 117 YTL ceza uygulanacağını bildirdi. Aynı suçu üçüncü kez işleyen ailelerin idari para cezasının uygulanmasının yanı sıra haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı açıklandı.

3.2.2008Gündem
Haydi kızlar çeşmeye

Haydi kızlar çeşmeye

Muş’un Korkut İlçesi'ne bağlı Karakale Beldesi Gültepe Mahallesi’nde evlerinde içme suyu şebekesi olmayan birçok aile, su taşımaları için kız çocuklarını okula göndermiyor. Mahalledeki tek çeşmeden gün boyu bidonlarla evlerine su taşımak zorunda kalan kızlar, “Okumak istiyoruz ama evlere su taşımamız için buna izin verilmiyor. Susuzluğun, eğitimimizi engellemesini istemiyoruz” dedi.

22.1.2008Eğitim
Ablası da 12 yaşında evlendirildi

Ablası da 12 yaşında evlendirildi

Aksaray'ın Gülağaç ilçesine bağlı Sofular beldesinde evlendirilmesi jandarmanın düğün sırasında yaptığı müdahale ile önlenen 12 yaşındaki kızın ablasının da bir yıl önce yine 12 yaşındayken amcasının oğluyla evlendirildiği öğrenildi.

10.1.2008Hürriyet Arşiv

Yazar Sonuçları

Kriz zamanlarında gazetecilik

Kriz zamanlarında gazetecilik

KRİZ zamanlarında iktidarların aklına ilk gelen şey muhalefeti susturabilmektir.

27.11.2008Ferai TINÇ
Fatih Terim hakediyor mu

Fatih Terim hakediyor mu?

EVET soruyorum; Fatih Terim bunu hakediyor mu? Ortalıkta Fatih Terim’in bir şeyi hakedip etmediğiyle ilgili bir soru sorulsa akla ilk gelen şey olan maaş(!)tan bahsetmiyorum. Üstüne vazife olsun olmasın, milletvekillerimiz de dahil her kesimin Terim’e değer biçme yarışından da söz etmiyorum.

24.10.2008Ercan SAATÇİ
Ev ödevinin önemi

Ev ödevinin önemi

Ev ödevi tanımından ne anlıyorsunuz?

11.9.2008Pınar REYHAN
Sera gazı emisyonlarını düşürecek büyük bir fırsat: Yeşil binalar

Sera gazı emisyonlarını düşürecek büyük bir fırsat: Yeşil binalar

Zamanımızın çoğu binaların içinde geçmekte. Ekolojik olmayan binalar insanların ve gezegenimizin sağlığını temelden etkilemekte.

6.7.2008Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU
Anlatım bozukluğu

Anlatım bozukluğu

ÜNİVERSİTE sınavı için son düzlüğe giriliyor. 15 Haziran’da yüzbinlerce öğrenci hayalleri için Öğrenci Seçme Sınavı’na girerek ’seçilmek’ için yarışacaklar.

11.5.2008Deniz Gürel
AKP’nin içi

AKP’nin içi

KAPATMA davasının ardından AKP’ye yönelik yazılan neredeyse tüm senaryolarda son, "kapatma" ile bitiriliyor.

7.5.2008Şükrü KÜÇÜKŞAHİN
İktidar, doktorları köşeye sıkıştırıyor

İktidar, doktorları köşeye sıkıştırıyor

ŞUBAT ayında çıkan bir yönetmelikle özel sağlık merkezi açmak, doktor olarak özel bir merkezde çalışabilmek tamamen devletin inisiyatifine alındı.

21.4.2008Yalçın BAYER
Hacivat Karagöz

Hacivat Karagöz

TÜRK Sanat Müziği’nde güzel bir şarkı vardır; "Açmam, açamam. Söyleyemem derdimi". İşte böyle şarkılar her şeye uyuyor. Ya aşklara, ya da kazanma duygusuna. Galatasaray, dün Gençlerbirliği karşısında rakibini açamadı, rakip onu açtı.

15.4.2008İlhan SÖYLER