MENÜ
Arşiv

2006 Devamsızlık Haberleri

Devamsızlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Devamsızlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23 Devamsızlık haberi bulunmuştur.

Devamsızlık Haberleri

Çocuklara şiddete karşı Mavi Rozet

Çocuklara şiddete karşı 'Mavi Rozet'

Türkiye Milli Pediatri Derneğince yarın çocuklara yönelik şiddet, suistimal ve ihmalin önlenmesi amacıyla “Mavi Rozet” kampanyası başlatılacak. Kampanya için, şiddete uğrayan çocukların vücutlarındaki çürükleri temsilen “mavi” renk seçildi.

20.12.2006Gündem
Okuldan kaçtı ‘kaçırıldım’ dedi

Okuldan kaçtı ‘kaçırıldım’ dedi

SAMSUN’da 15 yaşındaki lise öğrencisi F.A., ailesi ile birlikte Gazi Polis Merkezi’ne gelerek, kar maskeli iki kişinin kendisini kaçırdığını iddia etti. İfadeyi alan polis memurları, lise öğrencisi F.A.’nın çelişkili ifade vermesi üzerine sorgulamayı genişletti.

30.11.2006Gündem
Lise öğrencisi bacağından bıçaklandı

Lise öğrencisi bacağından bıçaklandı

Kayseri'deki Melikgazi Endüstri Meslek Lisesi 1'inci sınıf öğrencisi İ.O., kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından bacağından bıçaklandı.

20.10.2006Gündem
Müdürü darp etti

Müdürü darp etti

İzmit Sabancı Anadolu Teknik Lisesi Müdür Yardımcısı Murat Ersoy, devamsızlık yapan öğrenci Seda Özay’ın evine telefon edip durumu ailesine bildirdi.

11.10.2006Gündem
4 yıllık lise uygulamasında bakaya sınıfları

4 yıllık lise uygulamasında 'bakaya' sınıfları

Milli Eğitim Bakanlığı, geçen eğitim öğretim yılında uygulamaya koyduğu 4 yıllık lise sisteminin dışında kalan öğrenciler için okullarda “bakaya” sınıflar oluşturma kararı aldı. Devamsızlık ve başarısızlıktan dolayı sınıf tekrarı yapan 3 yıllık lise sisteminin öğrencileri için en az 8 kişilik gruplar oluşturulacak.

10.9.2006Hürriyet Arşiv
Vekillik var etkinlik yok

Vekillik var etkinlik yok

Milletvekillerini ve Seçilmişleri İzleme Komiteleri Derneği (TÜMİKOM), TBMM 22. dönem 3. Yasama Yılı raporunu tamamladı.

7.9.2006Gündem
ÖSS yaklaştı sınıflar boşaldı

ÖSS yaklaştı sınıflar boşaldı

Okulların kapanmasına ve ÖSS'ye sayılı günler kala devamsızlık haklarını kullanan ve rapor alan liselerin son sınıf öğrencileri sınıfları boşaltmaya başladı.

1.6.2006Hürriyet Arşiv
5 ayda 14 öğrenci öldürüldü

5 ayda 14 öğrenci öldürüldü

Bu yılın ilk 5 ayında okullarda çıkan olaylarda 14 öğrenci öldürülürken, 104 öğrenci ile 3 öğretmen yaralandı. Yılın ilk üç ayında 9 öğrenci hayatını kaybederken 66 öğrenci de yaralanmıştı.

29.5.2006Gündem
Lise öğrencisine ’özel rapor’ serbest

Lise öğrencisine ’özel rapor’ serbest

18 Haziran’da gerçekleştirilecek ÖSS için geri sayıma geçildi. Milli Eğitim Bakanlığı, lise son sınıflar için artık okula değil, tam zamanlı olarak dershaneye gitmenin önem kazandığı dönemde yönetmelik değiştirip, geçen yıl yasakladığı "özel raporu" serbest bıraktı.

20.5.2006Gündem
Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme Yönetmeliğinde değişiklik

Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme Yönetmeliği'nde değişiklik

Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı.

20.5.2006Gündem
Yedek vekil olsa devamsızı atarız

Yedek vekil olsa devamsızı atarız

Bali dönüşünde gazetecilere konuşan Başbakan Erdoğan yedek milletvekilliğini gündeme getirdi. Erdoğan "Parlamentoya devamsızlık yapan milletvekillerine yaptırım uygulamak zor, sayınız azalıyor. Eğer yedeği varsa yaptırım uygularım" dedi.

15.5.2006Gündem
Diyarbakırda okullarda şiddet araştırması

Diyarbakır'da okullarda şiddet araştırması

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) tarafından okullarda yaşanan şiddet olaylarını tespit etmek ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla araştırma yapıldı.

27.4.2006Gündem
Bursada lise önünde bıçaklı kavga

Bursa'da lise önünde bıçaklı kavga

Bursa'da bir lise önünde çıkan kavgada bıçaklanan lise öğrencisi yaralandı. Öğrenciyi bıçakladığı iddia edilen gencin, daha önce aynı okuldan atıldığı öğrenildi.

7.4.2006Gündem
Okul önünde kavgada sırtından bıçaklandı

Okul önünde kavgada sırtından bıçaklandı

Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde, öğrenci olmadığı belirlenen 16 yaşındaki İ.S. kız arkadaş yüzünden okul önünde tartıştığı 8’inci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki E.G’yi sırtından bıçakladı, 7’nci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki S.A’nın da burnuna yumruk attı.

1.4.2006Gündem
Okul müdürü ve yardımcısına bıçaklı saldırı

Okul müdürü ve yardımcısına bıçaklı saldırı

Balıkesir'de, bir lise müdürü ile yardımcısı, bıçaklı saldırıya uğradı.

31.3.2006Gündem
’25 Küçük Adam’ aranıyor

’25 Küçük Adam’ aranıyor

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu oldukça önemli bir projeye imza atıyor. TOSFED tarafından başlatılan ve ’25 Küçük Adam’ projesi adı verilen bu organizasyonla geleceğin Schumacherleri olacak pilot adayları aranıyor. Motorsporlarının ilkokulu olarak bilinen karting yarışlarındaki bu yepyeni projede yer almak isteyen adaylar başvuruları için gereken kayıt formunu www.tosfed.org.tr adresinden temin ederek 24 Mart 2006 tarihine kadar TOSFED’e iletmeleri gerekiyor.

14.3.2006Hürriyet Arşiv
25 Küçük Adam aranıyor

'25 Küçük Adam' aranıyor

Türkiye Karting Şampiyonası mini kategoride hayata geçirilen "25 Küçük Adam" projesi çerçevesinde TOSFED geleceğin pilotlarını yetiştirmek üzere kolları sıvadı. Türkiye Karting Şampiyonası "Mini Kategori Kupası" adı altında gerçekleştirilecek projede, 8-10 yaşlarındaki minik adaylar direksiyon başına geçip, gaza basacak.

6.3.2006Spor
Öğrenci öğretmenine sopayla saldırdı

Öğrenci öğretmenine sopayla saldırdı

Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde, bir öğretmen, devamsızlıktan okuldan atılan öğrencisi tarafından sopalı saldırı sonucu yaralandı.

15.2.2006Gündem
Konyada 199 öğrenci okullu oldu

Konya'da 199 öğrenci okullu oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Haydi Kızlar Okula” kampanyası çerçevesinde, 2005-2006 eğitim öğretim yılında, Konya'da toplam 199 öğrencinin okula kaydının yaptırıldığı bildirildi.

17.1.2006Hürriyet Arşiv

Yazar Sonuçları

’Gerginliği artırmayın’ dedim

’Gerginliği artırmayın’ dedim

Başbakan Tayyip Erdoğan önceki gece New York’a uçarken gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Hepimiz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt’la yaptığı görüşmeyi merak ediyorduk.

30.9.2006Ertuğrul ÖZKÖK
Ayaküstü formül üretince

Ayaküstü formül üretince

DÜNYANIN en ileri görüşlü (!) politikacılarını yüce Tanrı neden Türk ulusuna gönderiyor da, ötekileri ihmal ediyor? Hiç düşündünüz mü?

Hoş, düşünseniz bile bunun yanıtını bulmak olanaksız. Ama böyle bir gerçeğimiz olduğunu da kimse yadsıyamaz...

15.5.2006Oktay EKŞİ
Kış Olimpiyatları ve biz...

Kış Olimpiyatları ve biz...

TORİNO’da Kış Olimpiyatları başlar başlamaz herkes kaleme sarıldı ve sporcular, yöneticiler ve federasyon ağır bir eleştiri yağmuruna tutuldu.

21.2.2006Togay BAYATLI